Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Foruma Kayıt
 Forum Kayıt Süreci Takibi ve Üyeliğe Dair Bilgiler
 Yeni Üyelerimize Hoş Geldin Mesajları
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 10

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 25/06/2010 :  12:20:41  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Neparta,

Spiritüel ve Metafizik forum ortamımıza hoş geldiniz. Güzel paylaşımlar diliyorum.

Sevgiler
Go to Top of Page

neparta
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 25/06/2010 :  14:20:54  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Qaan size ve herkese merhabalar.
Daha önce hiçbir foruma üye olduğumda böylesi bir heyecan ve mutluluk duymamıştım :)
Teşekkürler.
Selamlarla...
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 25/06/2010 :  16:17:30  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Hoşgeldiniz neparta.
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 25/06/2010 :  16:22:49  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Neparta,

Güzel paylaşımlar dileğiyle, hoşgeldiniz.
Go to Top of Page

neparta
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 26/06/2010 :  10:07:35  Show Profile  Reply with Quote
Selamlar Pandora76 ve Zer-Zivi.
Hoşbuldum, çok teşekkür ederim :)
Go to Top of Page

didgeridoo
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 26/06/2010 :  19:38:03  Show Profile  Reply with Quote
Hoşgeldin Neparta :)
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 27/06/2010 :  05:32:48  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Burake,

Forum sitemize hoş geldiniz. Güzel paylaşımlar diliyorum.

Sevgiler
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 27/06/2010 :  09:56:07  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Hoşgeldiniz Burake.
Go to Top of Page

burake
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 27/06/2010 :  12:12:39  Show Profile  Reply with Quote
Hoşbulduk...
Go to Top of Page

burake
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 27/06/2010 :  12:48:13  Show Profile  Reply with Quote
Kendimi tanıtmak için üyelik sürecinde Forum yönetimi'nin bana sorduğu sorular ve onlara verdiğim cevapları buraya alırsam uygun olur diye düşündüm:
SORU 1: Budur.com "Forum Amac ve Vizyonu" ile "Forum Kurallari" hakkinda ne dusunuyorsunuz? Size abartili gelen ya da makul olmadigini dusundugunuz veya mantikli buldugunuz kurallar acisindan lutfen degerlendiriniz.

YANIT 1: Bir forumu yönetmek ve kuruluş amacına sadık biçimde devamını sağlamak açısından gerekli olduklarını düşündüklerinizi yazdığınızı düşünüyorum. Benim böyle bir tecrübem olmadığı için eleştiri getirmem biraz zor...Üye olduğum bir başka forumdaki uygulama forum içeriğine aykırı ileti gönderenlerin yöneticiler ya da katılımcılar tarafından önce uyarılması, gerek görülürse iletinin daha sonra kaldırılması, kişinin üyeliğinin askıya alınması ya da kaldırılması vs. yolunda. Herkese ikinci bir şans tanınmasının doğal olduğunu düşünüyorum (forum kurallarında da bu belirtilmişti doğru hatırlıyorsam)---

SORU 2: Forumu ne zamandan beri takip ediyorsunuz ve foruma uye olmayi istemekteki amaciniz nedir? (Daha once uye olduysaniz, eski rumuzunuzu ve ayrilma sebebini lutfen belirtiniz.)

YANIT 2:
Yaklaşık bir hafta önce keşfettim. Aslında bir tavsiye üzerine (yıllar önce) bir girmiştim; ama o dönem ruhsal gelişimime bu kadar yoğunlaşmadığımdan olsa bir bakıp çıkmıştım. Üye olmaktaki amaç paylaşımlarla ilgili kendi sentezimi, o ana kadarki birikimlerimi,onların bende çağrıştırdıkları şeyleri ortaya koymak (yoksa yazmadan da ilgili başlıkları takip etmek mümkün). Her insanın ruhsal gelişimi, ruhsal yolculuğu eşsiz...Hatta bence bu böyle olmak zorunda...Geçmiş yaşam deneyimlerimiz, fiziksel kalıtımımız, rezonansa girmeyi daha kolay bulduğumuz yıldız sistemleri (bizden daha gelişmiş uygarlıklar) her insanda farklı...İki parmak izinin bile yanı olmadığı bir evrende ruhsal gelişim yolculuğu da çeşitlilik arzetmek zorunda...İşte bu çeşitlilik içinde yolları bize yakın geçenlere ilham verecek şeyler sunabilir, ve elbette onlardan ilham alabiliriz...
-------

SORU 3: Spirituel ve metafizik konulara yakinliginizla ilgili olarak, kendinizden bahsediniz. Eger varsa, bu konuda okudugunuz kitaplar, katildiginiz etkinlikler/calismalar ve aldiginiz egitimlerle birlikte, bu konuda bahsetmek istediginiz her seyi yaziniz. (Ve eger varsa ruhsal yetenekleriniz de dahil.)

YANIT 3:
Istanbul'da pek bilinmeyen bir dernek olan Süper İnsanlık Realitesi derneğine yıllarca devam ettim, hala da temas içindeyim (www.birlikilimi.gg.tr). www.felsefeekibi.com'u ve www.ptaah.com'u takip ediyor ve orada yazıyorum.
Okuduğum kitaplardan şu anda aklıma gelenler şunlar;
Şimdi'nin Gücü (E.Tolle)
Ölümün Ötesi (D. Cannon)
Ben O'yum (Maharaj)
Ra Bilgileri 4 cilt
Pleiades Bilgileri (P'taah) 2 cilt
Pleiades Öğretileri
Osho'dan; Çocuk, Ölmeden Ölmek; Ego, Aydınlanmanın ABC'si, Stresli insanlar için meditasyonlar
Bütün Kryon serisi
Üçüncü Göz (Rampa)
Yuvaya Hoşgeldiniz ve Hatırla (Steve Rother ve the group)
Bartolomew serisinin tümü
Işığ arayanların karanlık yanı (D. Ford)
Dışarıda hiçbirşey var; İçimdeki yolculuk ve Sevginin sonsuz dansı (Shirley Mc Laine)
Arkturus Mesajları
Galaktik İnsan
Ramtha serisinin çoğu
Hathor Bilgileri (Tom Kenyon)
Yükseliş serisi (E.Klein)

Etkin bir şifacı olan Tom Kenyon'un web sitesindeki tonlama meditasyonlarını son zamanlarda kullanmaya başladım.

-------

SORU 4: Hayat felsefenizi kisaca ozetleyiniz. (Varsa, kisaca diger soylemek istedikleriniz.)

YANIT 4: Hayat felsefesi sürekli bir arayış, değişme ve keşfetme arzusu olarak özetlenebilir. Bilerek ya da bilmeyerek aslında herkes aynı felsefeyi paylaşıyor gibi göründüğünden bunu bana ait bir felsefe olarak görmüyorum. Değişik şartlarda, farklı olay/ilişki/duygu konstellasyonlarında herkes hayatlarının yitirmiş/gözden (şimdilik) ırak anlamını aramakta...Kişisel zevkleri tatmin etmeye çalışanlar, ruhsallıkla hiç ilgilenmeyenler de belirli bir düzeyde benim aradığım şeyi arıyor, bir çiçek ya da evimdeki evcil bir hayvan da; sadece görünen o ki aranılan düzlemler farklı...Bir çiçek şimdiki ve bir sonraki enkarnasyonunda bir hayvan olabilmeyi arıyor, ruhsallıkla o kadar da ilgilenmeyen kişi aslında tartıştığı eşini "nasıl bağışlayabilirim ve böylece daha huzurlu olabilirim"i arıyor, ben tanrıya, aslında tüm varolan herşeye anlam veren şeye bir parça daha yaklaşmayı arıyorum...Tanrıyla bir olduklarının idrakinde olanlar (Maharaj gibi ermişler, peygamberler vs.) da daha süptil düzeylerde birşeyler arıyorlar, onlardan bir kademe ilerde olanlar da ondan daha süptil gerçekliklerin peşinde...Hayat kendi felsefesine sahip, biz de onun içindeyiz işte...

SORU 5: Uygun oldugunuz zamanlarda, forum amaci ve vizyonuna uygun olarak, forum bolumlerinin icerdigi, spirituel ve metafizik konularda foruma fayda saglayacak katkida bulunmayi dusunur musunuz? (Ornegin: (Kaynak belirterek) E-posta gruplari, siteler vb. gibi baska kaynaklardan kopyalama/alinti yapmak. Yabanci dilden ceviri yaparak foruma tasimak. Kendi bilgi birikiminizi samimice aktarmak ve paylasmak. Mevcut basliklara yorum yapmak ve benzerleri gibi.) Unutulmamali ki forumumuz bilgi paylasimi icindir. Amac genele de fayda saglamaktir. Bu nedenle her turlu pozitif katkiniz onemlidir. Bu durum goz onune alindiginda, lutfen sizin saglayabileceginiz katkinin neler olabilecegini kisaca yazabilir misiniz?

YANIT 5:
Başka kaynaklardan alıntı yapmak, yabancı dilden çeviri yapmak, kendi tecrübelerimi ve "dış kaynaklar" olarak algıladıklarımın kendimdeki sentezini benzer yolda olanlara ilham olması ihtimalini değerlendirmek açısından paylaşmak; ortak bir enerji ve bilinç alanı oluşturmak (aslında zaten var olan o birleşiklik duygusunun farkına varmak) , gerektiğinde insanlara sevmedikleri roller oynayıp ayna tutmak ve kendileri hakkında düşünmelerini sağlamak; hayatın daha derin anlamlara sahip olduğu konusundaki pek de o kadar herkesi ilgilendirmeyen görüşü geliştirmek ve geliştirmek isteyenleri bu yönde cesaretlendirmeye katkıda bulunmak..Genel olarak foruma katkı dediğinizde aklıma bunlar geliyor...
Öncelikle kendi içime döndüğüm ve aradığım bilgiyi orada bulmak için buna maksimum vakit ayırmaktan başka seçeneğim olmadığını bildiğim için ne kadar sıklıkla yazacağımı bilemem (ilk mailinizde öyle Ce! diyenlerin tercih edilmediğini yazmıştınız gibi algıladım) ama geçen gün bir topikte faydalı olacağını düşündüğüm düşünceleri paylaşmak için önce üye olmam gerektiğini görünce üyelik için başvurdum...Az yazacağım ya da yazarım demiyorum sadece olayların nasıl gelişeceğini bilmiyorum ve bu konuda en başta kendime olmak üzere herhangi bir taahhütte bulunmamayı tercih ediyorum...Zaten bana göre katkı da böyle olmalı...Herşey gibi zamanını, miktarını, dozunu kişinin kendi içsel durumu ve gelişimindeki o anki aşaması belirlemeli...İnsan sırf birşeyler yazmak için yazmamalı ama birşeyler keşfettiği, içinde bir idrak ve anlayış ışığı çaktığı zaman da paylaşabilmeli...Her yazıya bir cevap yetiştirmeye çalışmamalı ama orada eksikliğini gördüğüne inandığı bir anlayış varsa buna işaret etmeli (edebilmeli)...

Kendinizi tanitmak isteyeceginiz diger bilgileriniz:
Televizyonun bana bir katkı getirmediğini anlayalı beri (yaklaşık 5 senedir) televizyon seyretmiyorum. Çok seyrek gazete ya da dergi okuyorum...Buna rağmen önemli gelişmeleri, yaşadığımız (dez)enformasyon çağında mutlaka birilerinden bir yerlerden duyuyorsunuz...İstemeseniz bile..."Merak" duygusunun insanı olan biteni takibe yönlendirdiğini sanırdım aslında daha derin gerçeklikleri "merak etmemek" durumu/duygusuymuş sonraları öğrendim...(Bugün de kimse içe dönmedi ve bu saçmalıkları izledi diye küçük bir altyazı vardır gazetelerin ve tv programlarının sonunda, kimsenin okumadığı, öyle bir altyazı olsa bile görmeyeceği

Go to Top of Page

secretdream
Akik

12 Posts

Posted - 27/06/2010 :  13:36:49  Show Profile  Visit secretdream's Homepage  Reply with Quote
ben bu foruma 2007 yılında üye olmuştum sanırım..hiç hatırlamıyorum böylesi sorulara cevap verip vermediğimi...o zamanlar 12 mesaj atmışım ki,12 mesajda takılı kalmışım.:)...şimdi üye olanlar 0 mesajda kalıyor hep...:)..ruhsal anlamda yaşadığım düşüşler yüzünden olsa gerek,o kadar yıldır bu sitenin adını bir türlü hatırlayamadım...hatırlayınca tekrar gelip bir şeyler yazmaya ve okumaya başladım.
hoşgeldin burake...(felsefeekibinden tanışıyoruz,ben seheryeli)
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 27/06/2010 :  14:02:36  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Aktif bir katılımcı olmasamda,felsefeekibini bir izleyici olarak takip ediyordum.

Secretdream demek siz seheryelisiniz. Burakenin de Maharaj ve osho'ya dair alıntılar yaptığını hatırlıyorum. Hep okuduğum ve faydalandığım yazılarınız için sizlere ve oradaki diğer arkadaşlara teşekkür etmek isterim. Emeğinize sağlık.
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 27/06/2010 :  14:51:46  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Secretdream,

Forum 2004 yılının başlarında açıldı. Yani yaklaşık altı buçuk yıl oluyor. İlk açıldığında doğru olmayan bir e-mail adresi ve bir kullanıcı adı yazmak yeterliydi üyelik ve direkt ileti yazmak için. Ama geçen onca zaman içinde çok değişik olumsuzluklarla da karşılaşıldı. Aşama aşama bu durum değişti. Epey zamandır ise aktivasyon sistemi devrede ve katılımcı olmak isteyenin kötü niyetli biri olmadığı konusunda olabildiğince emin olmaya çalışmak zorundayız. Çünkü bir kişinin verdiği rahatsızlık herkesin huzurunu bozup, uzun süre forumdan uzak kalınmasına neden oluyor.

Post sayılarının artmaması ise bundan bir zaman önce oluşan forum sorunuyla ilgili. Onun düzeltilmesi için yeni bir versiyona geçilmek zorunda kalındı ve bu defa da post sayısı ve bazı sayaca bağlı veriler takılı kaldı. Bu işlerle ilgilenen gönüllü arkadaşımızın o dönem yoğun olmasıyla birlikte, sorun kaynağının bulunup giderilmesi zaman alacağı için bu şekilde devam ediyoruz şimdilik.
Go to Top of Page

neparta
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 27/06/2010 :  20:33:14  Show Profile  Reply with Quote
Ben de yeni gelen biriyim ama Burake'ye hoşgeldin demek istiyorum. Ayrıca Didgeridoo'nun da hoşgeldin mesajını cevapsız bırakmak istemiyorum, teşekkürler Didgeridoo, hoşbuldum :)
Herkese selamlar...
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 27/06/2010 :  21:28:20  Show Profile  Reply with Quote
Hoşgeldiniz yeni dostlar ve eskilere selamlar:))
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 01/11/2010 :  23:50:21  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Yemanja,

Forumumuza hoş geldiniz. Güzel paylaşımlar diliyorum.

Sevgiler
Go to Top of Page

Yemanja
Gezgin

0 Posts

Posted - 02/11/2010 :  22:54:28  Show Profile  Reply with Quote
Yetenek yarışmalarından birini kazanmış bir çocuk kadar mutluyum. En azından bir sınavı geçtim :-)))

Hepinizi sevgiyle selamlıyorum
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 03/11/2010 :  20:45:58  Show Profile  Reply with Quote
Hoşgeldiniz sevgili Yemanja,

Sevincinizi görmek çok güzel,daim olsun.Sevgiler...
Go to Top of Page

Yemanja
Gezgin

0 Posts

Posted - 11/11/2010 :  21:08:38  Show Profile  Reply with Quote
Sevgi ve ışıkla büyümek dileğimle, teşekkürler...
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 11/11/2010 :  21:12:02  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Hoşgeldiniz Yemanja..
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 21/11/2010 :  00:50:49  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Thotares,

Spiritüel ve metafizik konulara dair paylaşım sitemize hoş geldiniz. Güzel paylaşımlar diliyorum.

Sevgiler
Go to Top of Page

Yemanja
Gezgin

0 Posts

Posted - 26/11/2010 :  12:54:36  Show Profile  Reply with Quote
Ne mutlu bize ki dostlara bir yenisi eklendi. Sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum...
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 10/01/2011 :  08:42:38  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Shakti,

Forum sitemize hoş geldiniz. Güzel paylaşımlaşımlar diliyorum.

Sevgiler
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 11/01/2011 :  23:16:08  Show Profile  Reply with Quote
Thotares ve Shakti,
Hoş geldiniz, güzel paylaşımlar dileğiyle,sevgiler.
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 13/02/2011 :  03:24:10  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Hickimse ve Babylon5,

Forum sitemize hoş geldiniz. Güzel paylaşımlar diliyorum.

Sevgiler

Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 13/02/2011 :  10:56:55  Show Profile  Reply with Quote
Hoş geldiniz Hickimse ve Babylon5,

Dolu dolu paylaşımlar diliyorum, Sevgiler...

Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 18/04/2011 :  06:05:52  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Kıyamet,

Forumumuza hoş geldiniz. Güzel paylaşım dileklerimle...

Sevgiler
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/04/2011 :  12:38:42  Show Profile  Reply with Quote
Hoş geldiniz sevgili Kıyamet,

Güzel paylaşımlar diliyorum, sevgiler ve saygılar.
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 18/04/2011 :  12:53:06  Show Profile  Reply with Quote
heheheheheh ne ironik oldu 'hoşgeldin kıyamet' 'merhaba kıyamet' heheheh
haketten hoşuma gitti.. Ben de 'nerelerdeydin kıyamet' diyeyim de hehehehe gelmenizi hoş karşılamış olayım :))

Hoşgeldiniz.. Merakla bekliyorum paylaşımlarınızı ..
Go to Top of Page

kıyamet
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 18/04/2011 :  16:22:04  Show Profile  Reply with Quote
Yönetici ve tüm üye arkadaşlara selam!
Her başlangıç; gerek kısmi gerekse nihai sonucu bünyesinde barındırır…
Hürmet ve yasaklar karşılıklıdır…
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 04/02/2015 :  20:01:54  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Hoş geldiniz tekrar aramıza alef.

Güzel paylaşımlar diliyorum.

Go to Top of Page

alef
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 04/02/2015 :  21:30:52  Show Profile  Reply with Quote
Ho&şbuldum. Herkese sevgiler...
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 01/04/2015 :  16:30:21  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Forum sitemize hoş geldiniz stirkoff. İyi paylaşımlar diliyorum.

Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 07/03/2016 :  18:18:34  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Hoş geldiniz Planetary,

Güzel ve keyifli paylaşımlar diliyorum.

Sevgi, saygı ve selamlar.

Go to Top of Page

Planetary
Gezgin

0 Posts

Posted - 07/03/2016 :  18:33:36  Show Profile  Reply with Quote
Teşekkür ederim Qaan. Aranıza katıldığım için çok mutluyum
Go to Top of Page
Page: of 10  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits