Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Uygulamalı Çalışmalar
 Gözlemliyorum.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 27

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/07/2017 :  00:29:16  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Üniversitede yurtta kalirken ,yan odamizdaki kizlar sürekli teybi aciyordu , biz de cok "öfkeleniyorduk "spritüel olmadigimiz icin:) neyse..birgün odaya girdigimde gürültü kopuyordu , oda arkadasim yan odadakilerin en sevmedigi tarzi sonuna kadar acmis arada sesini kisarken , rahatsiz oluyormusunuz ;diyordu gülümseyerek. akima geldi iste:)

Bütün kötülükler spritüalistlere kaldigina göre artik yapabilecegimiz en iyi sey de , aslinda hicbir vakit spritüalist olmadigimizi söylemek olurdu elbette. Spritüelligi ben elestirdigim icin bana yüklenilmesini anlarim ama , yeterli yada yetersiz fakat ruhsalliga samimiyetle hizmet etmis bir kisim spritüelden onca bilgi alip kullanmisken simdi kendimizi yüceltmek icin kötülügün tamamini onlara yikmayi anlayamasam da... "narsisist egilim icin bu önemli birsey degildir " ve bu sebeple cevremdekiler psikolojik gözlemlerim icin bana gelselerde sadece narsisist egilimlerin yogun oldugunu düsündüklerimden uzaklasirim.

Psikolog olmadan psikologluk yapanlarin dünyasinda her defasinda oldugu gibi yine psikolog olmayip bunlarin sadece benim psikolojik gözlemlerim oldugunu vurgulamazsam icim rahat olmayacak ve en azindan bir tek ben psikolog olmayayimki aramizda psikolog olmayan bari bir kisi bulunsun ..ki digerleri o bir kisiye psikologluk yapabilsin:)

Öte taraftan narsisist egilimin kötülükte hicbir sinir tanimayacagina dair bilgime ragmen bu kadarini oldukca gözlemci olan ben bile düsünemezdim. "Kurnazligin biri bitecek biri baslayacak ",derken narsisist yapinin kendisine dokunuldugu an hicbir etik degeri gözünde bulundurmayacagini da biliyordum ama elestirilerimi spritüellik adi altinda yaptigim icin simdi spritüalistlerin tüm kötülüklerin tek kaynagi gibi gösterilmesine istemeden sebep olmayi da icim almiyor. .

Spritüalizm ne peki?

Spiritüalizm terimi Latince “ruh” anlamina gelen “spiritus” sözcüğünün sifati “spiritualis” sözcügünden türetilmis olup ruhçuluk anlamında kullanılmaktadir.

Demekki materyalist düsüncenin aksine "ruha inanan herkes spritüel "bunu da ben degil spiritüalizm diyor üstelik ve spritüellik ruha inanmak demekse ,biz spritüel degilsek ruha inanmadigimizimi söylemis oluyoruz:)"yani demek oluyor ki, onca vakit ruha inananlar olarak hepimiz spritüelken bir kismimiz spritüelligin anlamini bile bilmiyormusuz", ki ruha inaniyorum derken , reenkarnasyondan ,yogunluklardan vs... sözederken spritüel degilim diyebiliyoruz ,böylelikle yine ilginc bir duruma evriliyoruz ..

Simdi de spritüel olmadigimiz iddiasiyla bütün bu cirkinliklerden uzak yüce insanlar olacagiz. Kötülügün siniri yok demek...Dünya siyaset sahnesinde liderlere sorular soruyorlar ,mesela devletin bütcesinin nereye gittigini vs.. ama asla cevaplanamiyor "ve ne kadar benziyoruz onlara" .. Spritüellik adi altinda insanlar sömürülüyor ama bunu degil ,bunu ortaya koymanin yanlis oldugunu bile iddia edebildik ya ...elimde degil cünkü tam ciddi olucam derken , melek satisini hatirlayinca bana bi gülme geliyor. Meleklerin tüccar olmadiklarini anlatmak durumunda kalmak cok tuhaf hissettiriyor..

Bunun da su an degil belki bir gün anlasilabilecegini ekleyerek söylüyorum , dünyayi yönetenler halkin parasini kullandiklari icin nasilki elestirilme hakkina sahipler benzer sekilde spritüellik adi altinda insanlar digerlerini sömürüyorsalar elestirileceklerdi buna dedikodu vs...demekse ... caresizlikten ibaretti.

Ben her zaman hepsini burada karsilikli tartismaya hazirdim ama o kadar trajikomiktiki hersey , ruhsallik satisi dedigimde, gördügüm bu kötülük ruhsalligi bir kez bile satmayan bana ait olacakti:)

Ruhsallik satisi....sen cok kötüsün..tamam kötü olayim ya ruhsallik satisi ?sevgi cicek böcek... Manipilasyona kücük bir örnek bu sadece zira bunlardan kat kat fazlasi var burada ..Manipilasyonun en kraliysa sevgi sözcüklerinin arkasinda yapilir demek.

Peki, daha önce de sormus olduğumuz gibi, dünyada neler oluyor? Bütün bu çilginlik nedir?

Farkindasiniz çoğunuz farkinda, bunlarin hiçbiri yeni degil. Bu, gizlenmis olanlarin, görmezden gelinenlerin, örtbas edilenlerin, önemsiz gösterilenlerin, hakkinda yalanlar söylenenlerin, bir sir olarak saklananlarin aciga çikmasidir. Acikça söylersek, bunlarin yapildigi günler bitti. Ve sebekedeki tüm çamur ve pislik görülmek üzere aciga pompalaniyor. Görüntüsü de pek güzel degil.
Konsey.

Bu da yeni yayinlanmis bir kanal mesaji. Önce Kryon sonra Mikail ve simdide bu .Hepimiz son derece sevgi dolu gözüküyorken üzerinden para kazandigimiz kanal mesajlarinin yine bizim tam aksimizi isaret ediyor olmasi trajikomik degilse nedir bilmem ama olan yine bu. Kryon ve Mikailden sonra simdide bu kanal mesajina "bizde gördügü kötülüklerin kendisine ait oldugunu" söyleyemeyecek kadar tuhaf bir durumda olmamizsa cabasi. Psikologa gitsek teshis icin , "bende gördügün teshis senindir diyecegimize göre ", psikologa gitmeyeyede gerek yok aslinda:)

Önceki sayfada unutulmak üzere bekleyen yazilarimda, "irin cikarken canimizin aciyor olusuna bakip herseyin kötüye gittigini düsünsek bile tam aksine bu iyilesmenin isareti "derken , tamamen ayni seyi simdi baska bir örnekle bir kanal mesajinin söylemesi de benim kötülügümdendir:) Hani hepimiz sevgi dolu öfkesiz tertemizdiysek su kanal mesajinda sözü gecen olumsuzluklar kimin?Görenin:)

Bu da sözlerinin devami:

Olan sey sudur; pek çogunuzun zihinsel zekâlarinda hatirlamadiginiz seviyelerde, insanlik bu oyunun yeterince uzun sürmüs olduguna ve bitmesine karar verdi. Uyanıyorsunuz. Bireysel olarak evet, fakat ayni zamanda kolektif olarak da uyaniyorsunuz. Ve ögreniyorsunuz, hatirlayacaksiniz, ne kadar kudretli oldugunuzu..

Kryonun , 2012yle gelecek ifsa sürecini kiyamet dönemi olarak adlandirdigi sözlerinden sonra ,ifsadan sözeden bu kanal mesajina bakinca bir seyi hatirlatmaliyim.

ifsa süreci nasil basladi en azindan spritüel cevrede , hatirliyormuyuz. Ben "neden 21 aralikta kiyamet kopmadi "diyerek bütün bilgileri ele aldim ve bilgilerin celiskileri veya yanliskliklari ciktikca da tepkiler ama haksizliga tahammül edemeyisimden ötürü tepkilerin kurnazligini da ele aldim ve böyle böyle geri dönülmez bir noktaya geldik spritüel anlamda. Daha da fazlasi dünya sahnesinde 2012den sonra cok büyük seyler olmaya basladi, Din tüccarlarina baktigimda , birlik disinda birsey olamayacaksa ,bu kötülük neyin izidir ;diyerek yola ciktim .

Psikolojiyle cocuklugundan beri ilgilenen biri olarak ,bir kesimin hasta insanlara yönelik paylasimlari dahi kendileri icin zannediyor olmalari misali , bilhassa 2012 den sonra yogunlasan tüm bu hizmetin sadece kendilerine sunulmus oldugunu düsünmeleri bana narsisist yapidan baska birsey düsündürmüyor yine.

Ve buna inanmasakta "Dünya spritüellerin cevesinde dönmüyor ",.

Din adi altinda dünya böyle bir kaosa sürüklenene kadar dine dair elestiriler yapmamam gibi ,din iman diyerek Dünyayi sömüren liderler olmasa idi, buna benzer sekilde sevgiden sözederken sömüren spritüel anlayisada cok elestiri gelmeyecekti yani "spritüellerin bir kismi bunu algilayamayacak kadar uykuda olsalarda , bu hizmet icinde benim de barindigim dünyaya duydugum kaygiyla gelismistir ", yüce varliklar oldugu icin her hizmetin sadece kendilerine yönelik olmasi gerektigini zanneden spritüeller icin degil.

Disaridan bakildiginda yanlis gidiyor gibi gözüken seylerin aslinda olmasi gerekenler oldugunu anlayabilmemiz icin biraz olsun ona buna biat etmeyi birakip kendi aklimizla düsünmeyi denememiz gerekir tabi.

5 yasindaki bir cocugun gölgesiyle 20 yasindakinin gölgesi ayni büyüklüktemi. Benzer sekilde özümüzün bh yani büyürken ondan ayrilmaz gölgesi ,yani kh yaninin da büyüyecegini anlamak icin alim olmak mi gerekiyor. Hersey bir ise, birin disinda birsey bu sebeple kalamayacaksa nasil ayiracaksin kötüyü o birlikten ;demem bu sebepten
ve iste bundan ötürüdür birlige dogru uyanan özün kh yaninin bariz bir bicimde ortaya serilmesi ve dahi kanal mesaji da benzer seyler söylemedimi.

Fiziksel sagligimiz sözkonusu olunca akilla ölcen tip doktoruna giderken , degil psikolog olmak , obsesyonun dahi tam anlamini bilmeden ruhsallik adi altinda psikolojik danismanlik yapmak ve bunu savunmak ..Akil tutulmasi cok kötü birsey..

Komigime gitmesi öfkelendiriyor olabilir ama spritüel bilgilerin yanlisligini ele alirken önceden beri karsilastigim cirkin seylere ragmen yine bile karsimdakileri anlama adina mesajlarimi yumusatmak gelmiyor icimden "cünkü tipki Dünya gibi, pandorada eski pandora degil". Saygi istiyorsak saygiya deger insanlar olmaliyiz ve en büyük saygisizlik sevgi sözcükleri arkasina gizlenen demekki ... Acikcasi saygi duymadigim insanlarin bana saygi göstermeleri sart degil zira samimiyetsizligi bulurum sahte saygida ve .evet ..bunda dahi sadece "samimiyet"..

Edited by - pandora76 on 31/07/2017 15:30:12
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/07/2017 :  02:12:48  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Obsesyonun anlamini dahi bilmeyenler olarak bana dair yapilan psikolojik gözlemler o kadar komigime gidiyor ki, psikolog olmasakta en azindan psikoloji okuyup biraz düzgün analizler yapilsaydi ;diyesim geliyor.

insanlar tepki verdikleri icin , sunlara gününü göstereyim ;gibisinden bir psikolojiyle ele almadim , "narsisist egilimimiz bizi öyle kötücül bir noktaya sürüklemekteki artik o tehlikeli denebilecek noktaya yani duymamanin görmemin tam manasiyla gelistigi seviyeye dogru yol aldigimizi farkedemiyoruz". Tabiki öfkelendim zaman zaman ve ben bunu sevgi sözleri ardinda gizlemiyorum da zaten yani bunu söyleyende benken büyük bir
bulus yapmisizcasina öfkemi farketmek .. neyse:)

Demek istedigim eger sunlara gününü göstereyim ;amaci tasisa idi psikolojik gözlemlerim , narsisizim kelimesini kullanmadan önce özür dilerim ama ;diyerek baslamazdim önceki son mesajlarimda duyamiyor ,göremiyoruz demem bu sebeplerden.

Ve ben cok korkuyorum insanlar bana tepki verdiklerinde,ya beni bulup döverlerse filan diye :)

Mutlulugu ,sevgi ve saygiyi ,sevgi dolu gözüken ve bu yüzden baslarda cok etkileyici duran spritüalist dünyada aramak amacinda oldugumu ögrendigimde, buna da da öfkelenecek olsakta cok güldüm. Efendim, spritüel cirkinlikleri bu kadar komik yollarla örtbas edecek kadar mi caresiziz.?Evet cünkü özellikle önceki sayfada bir cocuk bile okusa anlamamasi olanaksiz düzeye cikmis spritüel cirkinlikleri savunabilecek hicbir mantikli argüman yok .

Dogru yanlis onca seyi düsünen ben spirütellerin o sonsuz sevgi ve saygisini kazanmak icin sevgi böcegi olmam gerektigini düsünememisim demek:) Ve dedigim gibi, spritüel dünyada ilk aktif üye olusum yine spritüel bir tuhafligi elestirmemle baslamisti , isteklerimizi yerine getirirsek cezalandirilacagimizi söyleyen ? bir kitap alintisini gördügümde, yani sadece bu yil degil, her vakit ama bilhassa 2012 den sonra spritüel bilgileri elestirdim .

Narsisist kisilik kendini o kadar önemserki , onun icin terkedilmek en kötü seydir. Bunu ben degil psikologlar söylüyor ve bu da karsilarindaki insanlari sevdikleri yada onlara aldirdiklarindan filan degil, zira disaridaki insanlari sadece kendilerine deger göstermeleri icin seviyormus gibi gözükürler cünkü gercekte kendilerinden baska kimseyi sevmezler . Demek istedigim , terkedildiklerinde karsilarindaki insanlar degildir düsündükleri ," sinirsiz egolarinin aldigi yaradir".

Ben nasil terkedilirim !Eminim pismandir ,ben o kadar önemliyimki kimse benden uzaklasamaz cünkü vs.. narsisist iste bu sebeple yasayan ölüdür. Sarsici bir söz olsa da bu, efendim "spritüeller kim oluyor da kendilerine sonsuza dek hizmet edilecegini filan zannediyorlar" .

Veya basta sevgi dolu gözüken spritüel dünyada cirkinligi dibine kadar gördügümde sözünü ettigim hayalkirikligini ,spritüel cevrede aradigim mutlulugu bulamamanin verdigi üzüntü olarak tanimlamak , o kadar güldüdürki beni. Degil 2012 de kiyameti beklemek , tam aksine kiyamet kopmasin diye dua eden yani dünyada olmaktan yasamaktan mutlu olan belki cok az kisiden biri olarak spritüel Dünyada niye arayayim mutlugu . Cok komik bu, elimde degil.

Veya diyelim öyle olsun , öyleyse ne diye onca zaman burada tek basima yazdim ve spritüel dünyada gercek hayatta da kendimi göstermeyi düsünmedim? Ne bileyim , toplantilara filan katilir , spritüel kardeslerimle meditasyon yaparken ne yüce oldugumu hissederken mutlulugu yakalardim:)

Narsisist kisilik icin narsisizmden sözedilmesi, sözeden insanin kendi idam fermanini imzalamak gibidir yani ben herseyin farkindayim cünkü narsisizmin ne oldugunu biliyor hepsini bu sebeple önceden görebiliyorum.
.
Önceki sayfada birlik ve yansimaya dair son yazimda yazdiklarim yeterince aciklayici ama yine de birseye deginmeliyim. Narsisist egilimi farkedememek benim bencilligim ,deyince spritüel cirkinliler bu seferde tümden banami kaldi.:) Digerlerinin felaketlerine dahi onun sorumlulugu ;diyerek aldirmayan ama cocuklari sözkonusu olunca bunu yapamayan spritüellerin psikolojilerini bile sürekli ben anlamali ,hep ben vermeliyim elimdekini ..o günlerin gectigini anlayamiyorsak gercekten anlama sorunumuz var demektir ...Ne demek efendim ,emir telaki edecegim istekleri:)

Kötülükleri hep ben gördügüme göre bu hayatta daha obsesyonun tanimini bile bilmeden psikologluk yaparak zengin olan, melekleri bile paraya ceviren benim ,sonra kendi spritüel egom icin inandigim kanal mesajlarindaki bariz celiskileri yanlisligi ortaya cikmis bilgileri veren de benim. Her aklina geldiginde , su söz Maharajin su Hawkingin ve hatta bir spritüalistin sözüydü ;demeyen yani bilgileri araklayip kendine mal eden de benim. Gecen sayfada sordugum ruhsallik satisi basta olmak üzere c,ocugunuz uyusturucu kullansa kabul adina tepkisiz kalirmiydiniz ; sorusuna sadece spritüel konumu icin yanitlamayan da kurnazligin hertürlüsüne basvuranda hep benim:)

Spritüel dünyada yanibasimizda insanlar ölse bile sirf kabul eden yani aydinlanmis üstat görünmek yada olmak icin tepkisiz kalinirken ,cocugun bile anlayabilecegi birseydi sözlerim ve bunca seyi normal bulmak ama spritüelligimiz elestirilince komedi den farksiz psikolojik tahlillelere girmek ... Bunca vakit olmakta olan bu cirkinlikler degil , zaman zaman bencillismemin getirdigi sucluluk psikolojisiyle tepkiliyim öylemi :)

Önceki sayfada artik psikoloji bilgileri edinerek yenileriz kendimizi sileriz unuttururuz vs...demistim ya .. o aklima geldi :)Bu spritüel cevrede zaman zaman öfkelensemde bunca cirkinlige ,az sayidaki duyarli insan dan biri de ben oldum cünkü kabul adina digerlerine kayitsiz olmak gibi akil ötesi bir sey yapacak kadar tuhaf bir ruh haletine yakalanmadim. Anne babama herseyden önce akli kullanmayi ögrettikleri icin minnettarim yoksa bende bu seye dönüsecektim belki de.

Bugüne kadar insanin ne aklinin ne de kalbinin alamayacagi cirkinliklerden cok , spritüel egomuzun sarsilmasi bizde tepki yaratiyorsa ,bu olagan bir durum aslinda. Ben mesela bir dostumun kötü gününde(yemenja)egoma kapildigim icin yeterince yaninda olmamamdan ötürü kendime bencil tanimlamasi yapabilirim cünkü deger sistemimde bu benim icin bu "büyük bir bencilliktir" ama senin deger yargilarinda calmak , hatta melekleri bile satmak , bir cocugun bile anlayabilecegi bu spritüel cirkinliklere dönüsmek "kücük bir bencilliktir".

Bir olsak bile aramizdaki fark bu iste ve herkesin gezgin oldugunu iddia ettigi bu dünyada aramizdaki deger yargilarina dair fark ta bu kadar büyükse...Dünyalilarin deger yargilarindan bir fark göstermezken gezgin oldugunu iddia edebilmek yada zannetmekte "yine Dünyali kurnazligiyla mümkün olabilirdi".

Önceki sayfada , "ruhsal cirkinliklere deginmek ama spritüel tüccarliktan hic sözetmemek , iktidara muhalefet gibi gözüken ama aslinda tek arzusu iktidar olan o siyasetcilerin yaptigi seydir" ;derken daha beterini görebilecegimi gercekten düsünmemistim.
Beni bosverelim ama insan nasil bütün kötülükleri Kryon Mikail gibi kaynaklari kullanan spritüellere atarken onca vakit samimiyetle hizmet edenlere de haksizlik ettigini göremeyecek düzeye gelir. Narsisizim den cekinmemin sebebi bu iste.

Narsisist kisilik kendisinden baskasini degil sevmek fakinda bile olmadigi icin , hicbir deger yargisina aldirmaz .digerlerinin samimi cabalarini kücülterek kendini yüceltmekse bir narsisist kisilik icin cok basit birseydir, ilerledikce daha da tehlikeli olabilir bir de bu sebeple durumun ciddiyetini vurguladim.

Peki ...spritüelligin ruhsallik anlamina geldigini ögrendigimize göre simdi napicaz. Biz spritüel degiliz mi diyecegiz?"Ben ruhsalliga degil maddeye inaniyorum "demekken bu.

Bence en kolay yolu ,bende gördügün kötülükler senindir ;de yapildigi gibi , ortaya cikan ama bu forumda ve bazi kitaplarda yani bircok yerde olan bu cirkinlikleri hatta tam tanimiyla tuhafliklari silip unutturmak ve sonrada yenilerini alarak satma yöntemini yine uygulamak.Ama mesela medyumluk yapan kimi insanlardan aldigimiz bilgiler hatta görsel leri nasil silecegiz veya televizyonda dergilerde vs..anlattigimiz teorilerimiz icin kaynak olarak kullandigimiz o spritüel celseleridemi silecegiz:)

Akilli insanin kurnazliga ihtiyaci yoktur demistim ve dahi ra nin , negatiflerin akilsiz iradesiz insanlara yöneldiginden sözettigini... Akilsiz iradesiz kelimelerinin bana degilde ra ya ait oldugu belirteyimki bana nasil akilsiz der; demeyelim :)

Zira üst yogunluklar bize akılsiz ikiyüzlü vs..deme ayricaligina sahipken neme lazim aciz bir dünyali olarak ben buna dikkat etmeliyim:)

Deneysel spritüellik reenkarnasyonuda icerirken , biz hem medyumlardan kanal mesajlarindan alintillar yapacagiz hemde spritüel degiliz diyecegiz. süper :) Uyanik Dünyam benim .. sen hic degisme böyle kal cünkü böyle cok güzelsin:)

Tam aksine..bugüne degin neredeyse herkesin medyum oldugu ve vizyonlar mesajlar aldigi bu spritüel dünyada gerceklesmis olan tek kanal mesajlari , Kryon Mikail va... gibi mesajlardir , birde isim vermek istemedigim az sayida türk medyum. )

Kryon Mikail vs.i takip edenleri spritüel diye ayirip kötülükleri onlara yikarken , kendimizin ne kadar yüce olusu disinda 2012 de dahil bir tane bile mesajimiz gerceklesmis olmasada , biz spritüel degilizki seslerde duymuyoruz görmüyoruz , hem hicbiri yokki :)

Bugüne kadar tüm öngörüleri gerceklesmis Kryon olsun Ra olsun vs...hepsi diger yogunluklardan ses veya görsel mesajlari hissedebilecegimizden sözeder. Tabi okumadigimiz icin bilmiyoruzdur.Maharaj da aydinlanma deneyimi boyunca , tanri ve tanricalar la konustugundan ve en son hepsinin bitisinden sözeder,kundalinin uyanisiyla yükselen arketipler imgeler...

Her ses duyan gören psikoz olamaz yani ben duyulan hicbir sesli mesajin gerceklestigini hatirlamiyorum .., Peygamber hastaligi diye birsey duydukmu . Psikoz dopamin fazlaligi olmakla yani ne oldugu tam çözülememis olmakla birlikte benim sorum cok basitti.:

Madem duydugumuz ses yada görüntüler yukaridan bir mesaj niye hicbiri gerceklesmedi ;sorusunu anlayamamak icin anlama sorunlarimiz olmasi gerekiyor.

ra da sözedilen bir seydi bu ve bence cok aciklayiciydi. ra ,sezgilerin kisinin bilinc yapisina uygun olmasi gerekliliginden sözediyordu. Mesela kisi akla daha yatkinsa yani gercek hayatta sesler duymak yada görmek rahatsiz edecekse , bir dizi anlamli rastlanti veya en cok ta rüyalarinda hisseder vs..;deniyordu .
Ama , neden Kryon ve birkaci disinda hicibiri gerceklesmedi sorusu ortada olsa da tabiki asla dokunmayacagimiz bir baska soru bu.Nasil dokunabilirz ki? ve onlarca yazi silindigine göre ,önceden yapildigi gibi, hepsini uyduruyor ;diyebilirizde. Öte yandan tipki kanal mesajinda da sözüedildigi gibi , hepimiz gercegi biliyoruz veya diyelim hepsi uydurma..forumdaki cok eski bu tür örnekler ne veya biz spritüellik iddiasinda samimiysek öyleyse neden spritüellige dair bunca celiskiyi degerlendirmiyor ve böylece gelisime kendimizi acmiyoruz.

Efendim geciniz..

Ama spritüellik adina korkmak yersiz cünkü sonuzluksa özümüz , hicbirseyin sonsuza dek yokolmasi mümkün degil , sonsuzun sonu olmayacagi icin ancak bakisimizin yönü degisebilir fakat bu sey yine varolmaya devam edecektir.ve ayrica insanlarimiz o kadar bilgisiz ve sorgulamaktan uzakki..birileri sorgulamayi düsünse bile , digeri gelir yani spritüel tüccarlar bir sekilde hep yolunu bulur , nasilsa hepsi unutulur..

Ama ben hicbirini unutmuycam insanin en cirkin halini sevgi sözcüklerinin en fazla gectigi yerde gördügümü ve kötülügü yaratan seyin "sebebini"..

Obsesyonun bile bilinmedigi onun taniminin dahi araklandigi cogu calinti bilgilerle yaratilan bu spritüel dünyada en fazla birkac sözün alintilandigini iddia edecek kadar ego düskünü olmaya iten seyin aslinda ne oldugunu unutmam da mümkün degil. Mevlananin sözlerinin bile araklandigini ise valla bilmiordum tesadüfen ögrendim :) Baskalarinin bilgileri ve hatta Kafka bilemi derken Mevlanadan bile araklandigini ögrenmek se gülümsetti beni. Facebookta bir tek cümle bile yazsak altina imzamizi atarken , onlarca bilgiyi alip satmak böyle önemsiz birsekilde normallestirilebilir demek. O dünya siyaset sahnesindekiler icin de , caliyor ama calisiyor; diyorlar ve farkindamiyiz ne kadar benziyor bize ama biz sadece bilgi caliyor satiyoruz ne var bunda:)

Sevgi dolu egosuz? bir kalp bir baskasinin emegini araklayip kendine mal etmez yani egosunu doyurmak icin kullanmaz. Bunun kücügü büyügü yoktur zira o insanlar okudular arastirdilar sorguladilar ve insanligin ortak mirasi olduguna inandiklari icin paylastilar ama sen daha obsesyonun tanimini bile bilmeden psikologluk yaparken alip satasin diye degil. Bunu yaparsan , bir baska yerdede bu cirkinlik ifsa olur , kizmaca yok ya da ..kızsan ne olur:)

Sadece o dünyanin düz olduguna dair yazilari olan arkadasa fazla yüklendigimi düsündüm ve sonrasinda pisman oldum ,bir tek ondan özür dilemeyi isterdim cünkü arastirdikca kendisinin aslinda cok samimi bir caba icinde oldugunu gördüm ve gercekten üzüldüm bunu anladigimda..

Ben sadece samimiyetin karsisinnda egilirim zira haksizligin karisinda egilirsen , egri biri olursun ,diye bilirim.

Kanal mesaji "cilginlik" diyor ya bu döneme iste bu cilginligi anlamak adina sonrasinda biraz arastirdigimda benden önce spritüelligin icine girmis ve spritüellige dair psikolojik sorunlari görerek uzaklasmis bir baska spritüalistin yazilarini gördügümde, eninde sonunda ayni psikolojik gözlemlere varmak , eninde sonunda varilacak yerin ayni sey oldugunu gösterdi bana .Keske daha önce görseydim ve daha erken yazsa idim. Spritüel dergilerdede varolan yazisinda ," spritüalistlerin bir ksiminin kendi varliklarini bile dünya icin mutluluk kaynagi olarak gördüklerini , kendilerini dünyaya faydali bir enerji olarak tanimladiklarindan" filan sözediliyordu. Okuduklarim benim gibi bir dinsize bile ,tövbe Yarabbim dedirtirken ,"kanal mesajinin sözünü ettigi cilginligi daha fazla farkettim".

Kendini peygamber zannedercesine emirler getirmek baska nasil aciklanabilirdiki.. Zira herkes gezgin herkes medyum...dünyalilar kim öyleyse ?Sadece ben:)

Bir de spritüel dünyada insanlarin bir ksiminin ,kosulsuzca biat edislerinden sorgulamamalarindan ötürü zamanla anlama seviyelerinin düstügünden sözederken bu tespitlerin de bir pskologa dayandigini anlatiyordu. Okunmasini siddetle öneririm .

Meleklerle yasamak adli kitabin yazari bence gercekten inanmis olsa da ,O'nda samimiyet bulsam da , bu hastalikli düsüncenin kurbani oldu. ve sanirim bu Subat civari Türk psikiyatristeri bu olay üzerine bir yazi yayinladilar , spritüellikte ,psikolojiinin kötülenirken sezgilerin akil olmaksizin yüceltilmesinin yarattigi sonuclardan ,durumun ciddiyetinden sözediyorlardi.

Ben derimki "kendinizi biraz olsun seviyorsaniz" bu seyin icinden cikin ve yürüdügünüz yolda kendinize duydugunuz sevgiden baska bir rehber de aramayin.... Yapabilecegim tek sey bunu söylemek ,cünkü daha fazlasi yikim demek .Her meyve olgunlastiginda dalindan koparilmalidir cünkü koparilmazsa cürüyüp yokolacaktir.

Yilanin araciligi gerekliydi: Kötü, insani ayartabilir; ama insan olamaz.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 31/07/2017 16:14:20
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 06/08/2017 :  21:19:03  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Dünyamizda olmakta olanlara dair samimi kaygilara katiliyorum lakin kendi adima yapabilecegim ne varsa yaptim. Bundan sonrasi "benim icin "yikim demek .

Susamisken yemek yemek susuzlugunu giderir mi ?Hatta tam aksine daha da susatir seni. Ve belki ac yasarsin bir zaman daha ama susuzlukla yasayamazsin. Bu seyin bir sonu da yok üstelik cünkü insanlar en büyük direnci ölecegini düsündüklerinde gösterir ve bence bu sebeple "bilmekle idrak arasindaki fark bu kadar büyük" . Yolu cok zaman yürüyebilirsin zor olsa da ama yolun sonunda mesela bir ucurum varsa ..duraklar ve devam etmemek icin direnirsin cünkü ölmekten korkarsin. Yesil de sari da isiga aitken yani hepsi bir iken , saridan baska yesili görmeyi , kücük bir degisimlemi aciklarsin yoksa dönüsümlemi? üstelik yesil sariya hic benzemezken . Kafka devrimsel düsüncelerin kendini uzun bir vakit tekrar ettiginden sözederken belki de buna benzer birseyi isaret ediyordu .

Kalbimizin ,akcigerlerimizin vs..fakindamiyiz normalde ?Genelde hastalanmadikca icteki organlarimizi hatirlamayiz her zaman ...Öyleyse ,ben hicbir zorlayici unsura gerek duymadan idrak ediyorum hemen ;deseydik ,kendimizi yüceltme gayesi tasisakta aslinda tuhaf bir duruma dönüstürürdük. Atesi tutmadan atesin yakmasinin ne oldugunu anlayabilecek tek bir insan olmadigi icin.

Neden gercekten o öz iken sadece , aslinda olmadigimiz rolleri deneyimlemek üzere geliyoruz dünyaya. Zaten reenkarnasyoun anlami bu degilmi. Bu gölgelerin biz olmadigimiz bilgisi yetmiyormuda bunu idrak icin onca kez yeniden doguyoruz dünyaya .Bir hayatta katil ve bir baska hayatta sifaci , baskalarina hizmet eden.. Kötü oldugu kadar iyi roller de bize ait olsa da en son aydinlanma noktasinda ,üstatlarda neden ,hem hepsiyim hem hicbiriyim ;cümlesi kaliyor sadece.

Katil sifaci vs.. hepsi o öze yani sonsuzluga dahilse yani zaten hep oldugumuz seyse , öte yandan "sadece katil "yada "sadece sifaci" olmadigimizi ama aslinda "hem katil hem de sifaci " oldugumuzu anlamin tek yolu , aslinda olmadimiz o rollere ayri ayri bürünmek olmazmiydi. Bu da bizlerin aslinda özde oldugumuz seye dönüsmedigimizi sadece aslinda hep o öz oldugumuzun farkina varabilmek icin ,özün yansimalarina yani olmadiklarimiza büründügümüzü yani idrak yolculugunun ne kadar uzun oldugunu göstermezmi. Az degil pek cok hayat...

Kalbim atiyor ama su örnegi verene kadar kalbimi unutmus gibiydim öte yandan kalbimi hatirlamadigim zamanlarda dahi o asla durmuyor. Demekki Maharajin ve daha bircoklarinin degindigi gibi insan dogasi cok zaman kendisini harekete gecirecek birseye muhtac .

Bir psikolog olmadigim icin her zaman yeterli gözlemlerimin olmasi mümkün olmasa da ,en azindan kendi bilgilerime göre benim icin "narsisizm cikmaz sokaktir" .Bunca vakit milyon bilgi paylasildi , bilhassa önceki sayfada ve sadece spritüel cirkinlikler degil , bilgi bazindada cok sey var orada , gerek insan psikolojisine gerekse yasadigimiz dünyaya dair . Daha fazla neyi paylasabiliriz mesela? Demek istedigim kendi adima yasamimiz boyunca baskalarina hizmet gibi bir kavrama inanmiyorum ama buna inananlara ve samimiyetle gösterilen cabalara da saygi duyuyorum ,sadece samimiyeti saygiya deger buldugum icin.

Bunu düsünürken baskalarina hizmette bir baska sey gelmisti aklima. Bilgi paylasimi baskalarina hizmet adina yeterli olsa idi, Dünyanin heryerinde paylasilan bilgiler gercek bir farki cok önceden yaratirdi. Bir yerde , "ögrenmeyi ögrenebilirmiyiz" demistim.Baskalarina hizmet insanlarin zoruna gitmez ama ögrenmeyi ögrenmekten sözedersen "benden üstünmiki bana ögrenmeyi ögrenmekten sözediyor" denir fakat yinede gercek su ki, .grenmeyi ögrenmemis bir insana dag kadar bilgi versen bile ,o dag bir toz bulutudur.

Ve digerleri icin yapabilecegim en iyi seyi de yaptim ,kendilerini biraz olsun seviyorsalar bu seyin icinden cikmalarini vurgulayarak ve hayir, bana göre bu seyin disinda olmak , spritüel cevreden tamamen kopmak zorunluluunu tasimiyor ,icindeki mutluluk hissi ne diyor ?Bana göre tek dogru yol o his iste.

iki kisiye su verirken , ikisinede esit su vermek esitlik adalet gibi durabilir ama biri digerinden daha susuzsa ,esitlik/adalet susuzlugu cok olanin daha cok su icmesi degilmidir ve öyleyse ,benzer sekilde bu seyin icinden cikmak herkesin bu seyden tamamen kopmasi demek degil, insanlarin asil istedigi sey , ihtiyaci olan seyse eger. Bu seyin icinde olmamaktan kastetigim sey , "bu ruh haletinden cikmak" ve dahi spritüel dünyada olmak bizi engelliyorsa gerekirse bu spritüel dünyadan tamamen uzaklasmak. Dünya insanin mutsuzluguna degecek bir yer olmamali cünkü insan dünyanin parcasi ise eger , mutsuz insanlara sahip bir dünyanin mutlu olmasi olanaksiz olmali.

Dalgalarin bir su damlasini kaldirip kiyiya atmasi, denizdeki ezeli dalgalanma olayini asla engellemez; hatta denizdeki dalgalanma, kiyiya atilan damlaya borçludur varligini..
KAFKA.

Edited by - pandora76 on 07/08/2017 00:33:42
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 06/08/2017 :  22:44:59  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Eskiden beri forumu takip edenler bilir spritüel elestirilerim karsisinda aldigim agir tepkileri .."Fakat simdi onca vakitten sonra cok farkli bir yaklasim icindeysem bunun oldukca gecerli bir sebebi olmali". Spritüellikte psikolojik sorunlar DA oldugunu düsününce yaptigim aramada okuduklarimla kendi vardigim psikolojijk gözlemlerimin benzerlikleri beni daha da rahatsiz etti cünkü okuduklarim agirlikli olarak psikologlarin gözlemlerine dayaniyordu ve psikoloji bilimi elbette psikolojik sorunlari tümüyle çözememis olsada hala(spritüel bakis acisinin herseyi çözememis olmasi gibi) , binlerce hastanin gözlemlenmesiyle olusmus verilere sahiptirler ve bu sebeple psikolog olmadan psikologluk yapanlari degil, psikologlarin gözlemlerini önemserim .

"Spritüellikteki psikolojik sorunlara dair yazilarin okunmasini vurgulayarak bugüne kadar ki hizmetimin belki de en büyügünü yapiyorum" ve önceki sayfada spritüel psikolojiye dair süphelerimden sözederken googlede yaptigim arastirmada karsima cikan narsisizm kelimesinin bana ne hissettirdigini tarif edemem "cünkü psikolog olmayan siradan biri bile narsisiSt egilimi gözlemlemisse , durum düsündügümden daha ciddi olabilir".

Önceki sayfada son mesajimda benim de bu seyin icinde psikolojimin bozulmus olabileceginden sözederken bunun degil de sadece elestirilerin farkedilmesi bana daha fazlasini düsündürüyor . Baskalarina hizmet niyetinin samimiyetini anliyor olsamda , bu seyin icinde hizmetin verimli olmayacagina kendi tarafimda eminim.

Bir nevroz , psikolojik anlamda sorunlari olabilecegini kabullenebilir ama, yeterli ama yetersiz psikolojik bilgime göre bir nevrozla psikozu ayiran bir baska sey , psikozun hasta oldugunu kabul etmemesidir.

Ben üst mesajlarimda , duydugumuz sesler görüntüler gercekten bir medyumik mesajsa neden biri bile gerceklesmedi ;diye yazarken , bunu sesler duyup görenlerden cok , onlarin cevrelerindeki insanlar icin yazdim .Cünkü ilerlemis bir sizofren halüsinasyonlarin dogrulugundan o kadar emindir ki, "aksini düsünemez bile" ve ancak bir yakini bu duruma dair birsey yapmak isterse ve arastirmalari sonucu mesela bir sekilde bu sayfaya ugrasa , yakinin durumunun ne olabilecegine dair bir baska fikir edinecektir.

Hizmette samimi bile olsa insan , bir psikoza hizmet edemez . Katatonik evreye gelmedikce psikozlar durumlarini bir noktaya kadar cevrelerine tam manasiyla göstermeyebilirler cünkü..Peygamber olduguna inanan veya yukaridan mesaj alan bir medyum oldugunu zanneden birine , dini inancina göre son peygamber öldü sen peygamber olamazsin ; desen yine de buna inandiramazsin .istedigin kadar mantikli deliller sun , birsey degismeyecektir ve daha da fazlasi , psikolojik durumuna göre (belki ruhun obsesyonu belki tamamen psikolojik vs...) ama sonucta hangisi olursa olsun , kafasinin icindeki ses , hatta belki de sana saldirmasini söyleyecektir.

Prof. Dr. Giyas Ünsal: “ (mistik paranoyaklar)… kendilerini mehdi, mesih, peygamber, tanri… sanan ve bunu çesitli yorumlara baglayan hastalardir… Bu mistik delirler gelistikten sonra hastalar nutuklar vermeye, vaazlarda bulunmaya, saga sola telkin mektuplari gödermeye baslar. Bazilari ayni zamanda melekleri veya peygamberlerin ruhunu, tanriyi gördüklerini ileri sürerler. Bunlar gerçek halüsinasyon olmaktan ziyade, bazi paranoyali azizlerde oldugu gibi daha ziyade hayalî görmelerden ibarettir.”

Ben psikoloji bilgimden ötürü, aldigim tepkilerin sadece spritüel egonun sarsilmasindan kaynaklanmadigina, bir kisim insanin da "zihninde bana saldirmasini isteyen halüsinasyonlar olduguna inaniyorum" .Samimiyetle arayan ve psikoza girmemis insanlara hizmet etme niyeti tasisan bile , öbür ucta bu durumda insanlar da var bu seyin icinde. Kayitsizlik ,bencillik aslinda kabulün bir asamasi, zannedilirken belkide zihnin dis dünyadan kopma noktasina ilerlemesinin isareti olsa da, bunu dinlemek bile istemeyecektir.

Bel ,sirt agrisinin, migrenin de sadece aydinlanmaya dair bir belirti asamasi olmadigini nevrasteniye de isaret edebilecegini ve en azindan bunun degerlendirmesini yapmanin da iyi olacagini söylesen , sadece nefretini kazanirsin en hafif sekliyle. Benim düsman coklugum buna iyi bir örnek mesela:)

Dista cok dillendirmese dahi peygamber olduguna inanan birine verilen bilgilerin bir anlami niye olsun ki zaten " zira o peygamber oldugu icin mükemmel olduguna inanci tamdir". Bir peygamber medyum vs..oldugunu zannederken kendisini tuhaf bir sekilde bu sebeplerden ötürü senden üstün görmekteyken ,sansin varsa senin verdiklerine sadece aldirmamakla yetinecektir zira o bir peygamber vs iken sen kim oluyorsunda ona bilmedigi birseyi veriyorsun ...diye düsünecektir.

Türk psikiyatritleri yayinladiklaRri yazida sritüel dünyada psikolojinin kötülendiginden sözederken buna inanmamak icin bir sebebim yok zira ben bu seyin icindeyim zaten.Bu dünya madde den yapiliysa 3b yi yani maddeyi temsil eden aklin bu dünya icin gecersiz oldugunu savunmak "dünyanin dogasina ters". Hicbir vakit sadece akli kullanmaktan sözetmedim , akli degil sadece sezgileri savunan anlayisin aksine daima aklin ve sezgilerin dengesinden sözettim cünkü hersey dengeye dogru .

Bunlari söylemenin bana bir faydasi yok , aldigim tepkilerden baska yani demekki dogruyu söylüyor olabilirim. Ra dada negatiflerin akilsiz iradesiz insanlara yöneldiginden sözediliyorken , akli kötülemek ,kötü bir niyetten öteye birsey degil benim icin. Kötü niyete/ kötülüge saygi gösterecek kadar saygi kavramina kötülük debilecek biri hic degilim.

Spritüel anlamda hersey cözülmüse eger , niye medyumik mesajlar alinmaya devam ediliyor. Yani spritüel anlamda obsede edilmek olarak aciklasak bile psikozlari dogruluk payi olsa da , psikolojik anlamdada bazi etkenler gecerli belki. Yani hem psikoloji hem de spritüel anlamda degerlendirmek daha dogru bir yaklasim olabilir ve kendimizi seviyorsak eger , niye kendimiz icin en iyisini yapmaya calismayalim.

Psikologlarin hepsi mükemmel degildir belki ama spritüel dünyada gösterildigi gibi öcü de degiller, önceki sayfada buna degindim zaten. inanin inanmayin , serotonini baskilayici ilaclar belki depresyona sebep olan unsuru tümden kaldirmasada , iyilesme yolunda her bünyeye esit etkide bulunmasa da , cok faydali olabiliyor.

Ve sizofrenlerin disinda baskalarina hizmet ederken bir narsisitle karsilastiginda ne yapacaksin. ileri düzeyde ise eger "narsisitin sadece görüntüsü seninledir zira" , hatta hicbir etik degere aldirmamak bir yana dursun , cok daha kötüsünü de yapabilir.

Spritüelleri oldukca elestiren eksi sözlükte bir keresinde seküler kesime yönelik haksiz bir tutum takinan bir firma boykot edilmisti ,hakli yada haksizca orasi ayri. Demek istedigim toplumda bir kurum düsünce vs...elestirildiginde ona cevap hakki dogmakla birlikte , bir sekilde o elestirilere az cok cevap verilir, bu daima herseyde böyledir. Bu forum cok eskiden beri var dolayisiyla spritüel cevrede az cok ama insanlarin baktigi yerlerden biri ve bu baslikta ruhsallik satisi elestiriilirken daha da fazlasi spritüel cevredede bir zamandir bu elestiriler varken , bir tane bile ruhsal tüccar bu elestirilere karsilik vermeyecek öylemi? Yani ben spritüellikten hem de cok para kazanicam ama buna birazda olsa zarar verebilecek birseye tamamen tepkisiz kalicam:)

Anladigim kadariyla uzun bir vakit aklin kullanilmamasi yönünde yapilan telkinler öyle etkili olmuski savunularimizda öyle cok komiklesti.. Bu savunulara cocuklar bile güler bu sebeple ortaya atilan pek cok seyin spritüelligi elestirene yönelik oldugunu hepimiz biliyoruz. Her insan hata yapbilir ama bir noktada hatalarindan ötürü pisman da olabilir, eger narsisit yapida veya tüccar degilse.

Karsimda degil psikolog olmak, daha obsesyoun tam tanimini bilmeyen ama psikologluk yapan insanlar olucak yani bu kadar kurnazca gelinecek fakat spritüel cirkinlikleri örtbas edecek birsey bulunamadiginda ..ortaya atilan yazilardi.. Bende yedim bunu.:)

Aklima o siyasi liderlere ihtiyacimiz olmadigi halde ihtiyacimiz varmiscasina yarattiklari illüzyon geliyor , spritüel tüccarlarimizin heryerde bilgi varken ve sattiklarida zaten arakladiklari bu bilgilerken , yani onlara kimse muhtac degilken , muhtacmisizcasina yaklasimlari..rehberlik etmeseler dünya yokolur duygusunu yaratmalari...Cok önemliyim ben ,olmazsam olmaz bir enerjyim... dünyaya mutluluk yayan...

Spritüel insanlar yargilayan gözükmemek icin bir elestiriyi karsilikli olarak tartisamazlar cok zaman , genelde kopyala yapistirlarin yani göndermelerin sebebi spritüel görüntünün korunmasi kanunudur:) insanin akliyla alay etmektir bu ve zoruna giden, aklinla alay edildigini farketmek bir yerde de.

Spritüel anlamda olgun gözükme cabasindaki insanin tartisarak" siradan bir insan gibi gözükmeyi" göze alamayacagini hepimiz biliyoruz "ama bazen benim gibi siradan olmayi önemsemeyecek insanlar cikiyor , zaten sorun da buradan cikiyor".

Hatta bir keresinde , burada spritüellige dair elestirileri konusmak üzere bekliyorum ;yazacaktim ama bir anlami olmadigini hatirladim. Cocugu birak aptal birinin bile anlamasinin olanskiz oldugu bu spritüel cirkinliklere kim mantikli bir savunu getirebilir. Hicbir aydinlanmis üstadin satmadigi bilgileri hem de o üstatlari isaret ederek satarken bunlari nasil bir mantikla savunabilir.

Ra ya inan biri olarak onun bile celiskileri olma ihtimaline dair bilgiyi verirken, o kadar rahatken yani bilgimden eminken , obsesyonu biletam bilmeden psikologluk yapan ve üstüne bunu savunan insanlarmi bu seyi savunacak. Bu anormal bir durum bile degil, kanal mesajinin sözlerindeki gibi, tam manasiyla cilginlik boyutunu isaret ederken.

Ve dahi bir ara , gercek olduguna inandigim o birkac medyumla iletisim kurup televizyonda internette vs.. yani görselde karsilikli konussakmi ,diye düsündüm bir kez , su kurnazliga bir son vermek icin ama dogrusu kendime duydugum sevgi baskin geldi "yani evet , yoruldum "...cünkü kurnazlik samimiyetsizlik beni cok yoruyor.

Ve eskisinden farkli olarak sadece bazi vakitlerde spritüel yazilara bakiyorum artik ve zamanla belki cok zaman sonra bakacagim veya belki de görmeyecegim hicbirini cünkü artik hicbirsey eskisi gibi degil, kendime duydugum sevgiyi her gecen an daha fazla duyuyor olmamdan baska.

Samimi spritüellerin yanisira bu seye bu sonu gelmeyecek kurnazliga cirkinlige de mi hizmet etmekten sözediyoruz ?Kendilerini yüceltmek icin ,samimiyetle cabalayanlari yani arkadaslarinida gerektiginde satacaklar ve siz yinede hizmet edecekseniz?.Buna sadece saygi duyarim bunun gerekliligine inanmasam da ..saygi duyarim cünkü ben bu kadarini yapamayacak kadar yoruldum

Kendime duydugum sevgi hepsinin üstünde ve "benci ile bencillik arasindaki ayrimi "görmek icin yürüdügüm yolun sonuna geldigimi hissederken , benim icin uygun olanin digerleri icin uygun olmayabilecegini de kabulleniyorum .

Kendi adima bir bina tekrar tekrar yikiliyorsa sorunu temelinde ararim öte yandan binanin tekrar tekrar yikilmasi da insaat ustasina dönüstürür bizi . Su cirkinligi dibe kadar gördügüm spritüel dünya kadar bana cok sey ögreten bir baska ögretmenin olmadigini cok kez söylemem bu sebepten , her yikildiginda bu bina ,beni bina yapiminda biraz daha ustalastirdigindan .. En son sorunun binanin temelinde oldugunu düsünürken (spritüel ego) , simdi ögrenmem gereken sey "sadece binanin temelinde durmakta".

Muhtesem bir film seyrettim dün ,rastgele vakit gecirmek icin ama cok etkilendim.
Adi: Mayin... iki asker ..Bir teröristi öldürmek üzere beklerken gelisen aksilikler ve kacarken birinin ayaginin mayina takilmasi digerinin ise bir mayina basmasindan ötürü oldugu yerden ayrilamamasi. Yani çölde ölü arkadasinin yanibasinda ayagi mayinin üstünde kurtarilmayi beklerken yasadiklari..

Ben derim ki,ruhsal muhsal konulari en azindan bir kez birakin ve gidin o muhtesem filmi izleyin . Mayindan ötürü ileri adim atamazken bir berberi geliyor karsisina ve ,bizim dilimizde berberi özgür adam demektir; diyor ona gülümserken ."Bazen iyi birseye giden tek yolun kötü birsey olacagindan" sözederken ,susuzluk icindeki askeri ,ilerlemesine engel olan seyle yüzlestiriyor.

Filmi seyrederseniz filmden sözedis nedenimi daha iyi anlayacaksiniz. Gercek rehberlerin asla satmadigi heryerde zaten varolan bilgileri satarken zengin olmak bir yanadursun , kendilerine rehber payesi verenler bir yerde rehberdir de aslinda ,bize birseyler vermislerdi zira iyi kötü ..yada en azindan ne olmamam gerektigini ögrettiler bana mesela ama" gercek rehber icimizde olmasaydi , kimi zaman vakit gecirmek icin seyretigin bir filmde , yolda yürürken gördügün bir sahnede ,okudugun alakasiz bir kitabin sözlerinde vs..ihtiyac duydugun seyi bulamazdin".

Kardesim bahcemizde anneleri tarafindan terkedilen iki kücük yeni dogmus kedi yavrusu buldu ve spritüel bilgilerden habersiz olsa da ,o yavrulari veterinere götürüp onlar icin cirpinirken "bu sahnede spritüelligi gördüm". Spritüel olmak icin aydinlanmis üstat olmamiz gerekmedini , "sadece oldugumuz gibi olmanin yetebilecegini".

Gercegi cok isteyen birinin varabilecegi tek gercek ,kötü denilenin dahi gercegin disinda duramayacagini anlamasi olacakmis demek. Kedilerin anneleri onlari terketmeseydi (kötü), kardesimin o kedilere gösterdigi sevgiye tanik olma ve bir kez daha sevgiyi (gercegi)bu kadar güzel bir baska yolla hatirlama sansina sahip olmayacaktim. Belki filmdeki berberinin , kötü seylerin bazen iyi seyler icin tek yol oldugundan sözetmesinin sebebi bu idi.

Bu sebeple son kez söylüyorum , kendinizi biraz olsun seviyorsaniz sizi alikoyan seyi bulun...esiniz isiniz konumunuz cevreniz vs... hepsini kabullenin ve mutlulugunuz icin gerekiyorsa onlarsiz devam edin . Zira bin kez gelsek bile dünyaya hicbiri bu hayat olamayacaksa , "en degerlisi bu hayat". Spritüellik medyumluk ,su bu cart curt ..Kendine duydugun sevginin "senin "yaninda hicbirinin bir degeri yok..

Odandan çikman gerekmez, masanda oturmaya devam et ve dinle. Dinleme bile, sadece bekle. Bekleme bile, gerçekten sakin ve yalniz ol.. Dünya özgürce sunacaktir kendini
KAFKA.

Edited by - pandora76 on 07/08/2017 00:52:49
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 08/08/2017 :  17:37:04  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Fakat dünyanin asilmasi güç engelleri vardir, varilmak istenen sey büyüdükçe engeller de büyür.

KAFKA.

Bence tam aksine ve hatta bazen belkide en önemli sorun " uygun zamani beklemek". Hatta iyi bir niyette olsan bile ...zira nasil yaklasman gerektigini düsündügünde "dogallik ölüyor "cünkü doga olmasi gerekenin ne oldugunu düsünmüyor yani onda hersey kendiliginden gelisiyor. iyi bir niyet dahi olsa kazanma amaci varsa o niyetin tümüyle iyi oldugunu düsünmüyorum cok zamandir ,zira kazanma duygusu ancak sahip olmayla aciklanabilir birsey ve dahi bir olan neye sahip ki ,"varolusundan baska".

Samimiyetin karsisinda tepkilerimin ne kadar degistigine sahit olusum ilk degil ,bu sebeple gercek hayatta cevremdeki herkes samimiyetle gelir bana . Ablam dahi defalarca kurnazca yaklastiginda ondan onca zaman uzak durmusken ,en son samimiyetle gelen kadar... Bir baskasinin samimiyetsizligine tahammül esigim ne kadar yüksek olabilirki.. Samimiyetsizligin sebebi psikolojik bir sorun bile olsa hatta.. Kabullenememisimki öfkeleniyorum samimiyetsiz görünce:) Mesela önceki sayfada indigolar sistem yikici olmak icin öfkeli bir yapiyla dogmuslar demistim..Hatta ben degil Kryonun iddiasiydi bu.. O ne olacak peki:)

Sebepler ne olursa olsun ,hepsini gec gitsin ..hatta hersey olsa dahi , bir " samimiyet yoksa".

Belki bu seye sebep olan sey de bir yerde "samimiyetsizlik". Burasi internet yani herkese acik bir alan ,demekki bir davet gerekmeksizin herkesin gelip yazabilecegi bir yer. .Öyleyse neden bir tek kisi bile bu spritüel cirkinlikleri burada savunmadi . Kabulde aydinlanmis üstat oldugumuz icin:) Bu kadar zaman kimse bu elestirilere "burada" karsilik vermemisse ,bir sey varmi ;diye bakmak icin gelecek degilim bundan sonra , zira bu kurnazliktan samimiyetsizlikten , hatta sebeplerine ragmen..usandim.

Yeni degil ,uzun zamadir bu samimiyetsizlige tahammül edemiyorum ya aslinda .neyse iste...

Hem bundan sonra herhangi bir celiskiyi saklamak icin , "tartismak bunlara egilmek obsesyon "diyebiliriz de , sonucta hersey hazir . Samimiyet öldü narsisizm sen cok yasa:)

Kryon ,"eskiden yaptiginiz seyleri yapmak icinizden gelmediginde bu dönüsümün isaretidir" demisti. Uzun zamandir pek cok seyi yapmak istemiyorum zaten ,bu sebeple hep en iyisini yapayim; dedim durdum , "bu veya baska bir hayatta aynisini yapmak zorunda kalmamak icin". Kimi zaman haksizliga gelemedigim , kimi zamanda vicdanima karsi gelemedigim icin . Ve sebep hangisi olursa olsun , en iyisini yapmaya yeltendigim her an , hep daha fazlasini yapmak durumunda kaldim..

Bu da benim hayat dersim ,mükemmelliyetciligin dogalliktan uzak yani zorlama olusundan ötürü ters tepmeye mahkum olusu. Simdi hep beraber mükemmelliyetciligin psikolojik sebeplerini irdeleyelim :) Ve bir konuda hakkimi yemeyelim ama ,zira psikoloji spritüel dünyada kötülenirken ,benden sonra simdi herkes pskolog.:) Hatta biraz daha zorlasam prof:)

Bu sayfada yazan kimi insanlara karsi yaklasimim cok iyiydi . Cünkü onlarda hep samimiyet gördüm ..Samimiyet olmadigi icin spritüellige dair elestirileri burada karsilayamadik cünkü tepeden tirnaga pisligin icine battigimizi biliyoruz. Her ne olursa olsun sadece kazanmak isteyenler hesap kitap yapar" kazanamayacagi bir seye girismez". Cirkinligi savunamayacagima göre cirkinligi ifsa edeni yipratayim ,olmadi uyduruyor ;derim paranoya der silerim unuttururum vs.. Bunlar hesap kitap ,"siyasettir iste".. Dünyayi kim yokediyor: "Siyasetciler"...

Annelerimiz bizimle bir ve belki bu sebeple onlarda samimiyetsizligin izi bile bulunmaz. Annem hicbir zaman benden üstün gözükmek icin hesap kitap yapmaz , benden calmaz , sonrada bunu örtbas etmek icin strateji belirlemez zira o beni gercekten sever "benimle bir oldugu icin".

Degil önceki sayfa ,üstteki yazilar unutulsun diye bekliyoruz ya ..peki bu ne verecek bize? "Samimiyetsizligimiz icten ice digerlerinden önce bizi öldürüyorken üstelik".. Zira yolda yürürken engelleri asarsin öyle veya böyle ama yolun sonuna gelmissen eski yollarla hayatta kalamazsin. Yol bitti iste... eski yollar eskiye aitken eski yollarla yeni bir yolu nasil asacaksin?

Kryonun esigi gecmeye dair sözlerindeki anlam gibi...Bu yolun" sahteligi "öyle cok ifsa oldu ki, yolun sonunda geriye "samimiyetten baska birsey kalmadi". Mesela insan, psikolog olmasa da kendisini bir psikologmuscasina para kazanmaya yönelten seyi nasil bulabilirdi. Sadece samimiyetiyle..

O dini satan liderler neden bir peygamber gibi yaklasiyorlar. Bu spritüel ortamdaki peygamber oldugu zannindaki insanlarla onlarin benzerligini anlamak mümkün degil narsisizim icinde ve dahi onlarin da anlamamalarinin sebebi bu belki :"Narsissizm".. Deccalin sahte peygamber oldugunu söyleyen ben degil spritüel hatta dinsel kaynaklarken üstelik.

Ve bir kisim insan kendilerini peygamber ,isik varligi aydinlanmis biri vs.zannediyorken daha acik tabiriyle aslinda cok hasta iken onlara yapilabilecek hizmet sadece bu..Spritüalizm falan filan ,degil mesele , ölümden beter bir hastalik bu..

insan neden peygamber olmak ister veya varliginin dahi dünyaya mutluluk getiren bir enerji vs.. olduguna inanmak ? Cünkü peygamberler önemlidir ve ancak önemli olmadigini düsünen biri önemli olmaya calisir. "Samimiyet ,neden oldugundan önemli olmak istedigini sorar ama oldugundan daha önemli oldugunu iddia etmez".. Kendini gercekten seviyorsan niye önemsiz buluyorsun. Cocukken dayak yememek icin babasinin ayaklarina kapanan o insanlarda gelisen narsisizim sadece kendisini degil , dünyayida öldürüyorken yani dünyamiz icin samimiyetten baska bir secenek kalmamisken...

Mayin filminde berberi" seni engelleyen sey ne "diyor askere.Adim atarsa ayaginin altindaki mayinin patlamasi cünkü bunun sonu ölüm .. öyleyse askeri engelleyen tek sey "korku". En son artik o kadar "yoruluyor ki"...Olanlar da zaten yorulmasi icin olsa da bilmiyor o an, ta son an' a dek .. En sonunda yardima gelen askerlerin kendisini görmemesinden ötürü gidisini gördügünde baska bir sansi kalmiyor o adimi atmaktan baska.. Ama adimini attiginda mayinin patlamadigini , bakinca mayin sandigi seyin kücük bir kavanozdaki asker biblosu oldugunu gördügünde ...

insan degerli oldugunu duymaktan baska birseyi önemsemedigi icin özgür iradesine saygi gösterildigini duymak yeterli geliyor , "cocuklarin özgür olmasina izin verilmez cünkü ,ama bizler büyügüz degilmi"..ve bircogumuz dile getirmedigimiz bu gercegi biliyor olsakta , bu komik oyunu sirf bu sebeple oynadik..

Sen "büyük oldugun" icin özgür iradene saygi duydum öyleyse bu yeterli...ve arkasindan gelen özgürlügünü birakmis yiginlar..

Cünkü tipki kendilerine rehberlik yapanlar gibi onlar da sadece önemli olma duygusunu aradilar.. Bu sebeple spritüel cirkinliklerin hicbir önemi olmadi zira onlari elestirmek özgür iradeye saygisizlik demekti , özgür iradeye saygsizliksa ruhsal olmamakti , ruhsal olmamaksa , "kücük olmak".

Gercegin icinde önemli olmak kadar önemsiz hissetmekte var ama.. Sahtekarlik , öfke , hirs ,..ve son duragi narsisizizm ..

Peki bunlar niye oluyor? Cünkü mesela ben gercegi cok istedim ve dünyada gercegi gercekten isteyen birileri varsa , o Dünya sonsuza dek sahtekar kalamaz. Psikolojideki obsesis kompülsif tanimiyla ,spritüellikteki obsesyon tanimini ayni zannediyorduk ya , hos ayni olmadigini spritüel kaynaklar söylüyorken üstelik:) Obsesyon üzerine spritüel kaynaklardan kesitler ..isteyen alsin istemeyen almasin ,hatta hicbirine aldirmasin :

5. Elestiriden kaçmak: Elestiriye hiç dayanamazlar. Çünkü kurduklari sistemi sarsabilecek bir ögedir. Elestiri kavramini kurbanlari olan obsedelerde de yok etmek isterler ve bunun için insanin akil, muhakeme, düsünme, yaratici imajinasyon yeteneklerini köreltmeye, yok etmeye büyük çaba gösterirler. Kimi obsedörler bu amaçla müritlerine “ben sizleri gerçeklere akil yoluyla degil, kalp yoluyla ulastiracagim akill yolu seytânî, kalp yolu rahmanidir” türünden fikirler telkin ederler.

6. Bilgilerinin sinirlive belirli olusu: Obsedörlerin bilgilerinin çok eksik ve sinirli olmalarina karsilikk, bu küçük bilgilerine bagli olmalari, yap&ı&şmalar&ı deneyimsiz kisilerin gözünde o bilgilerin abartilmasini saglar. Elestiri de söz konusu olmayinca obsedörün her saçmalamasi elestirilmemesi gereken büyük gerçekler ve hikmetler olarak kabul edilir. Oysa gerçegi gören deneyimli bir kimse o varligin tüm sözlerini bir araya toplasa, orada herkesin bulup söyleyebilecegi basit bir 2 fikrin ya da dünyada belirli formüllere saplanip kalmis kimi tarikat talimatinin yüzlerce kez tekrarindan baska bir deger bulamayacaktir.

7. Arastirmaci sorulardan kacicilik: Kisi obsedörün söylediklerinden biraz daha fazla gerçegi ögrenmek ister ve söylediklerini biraz kurcalamaya kalkistigi takdirde, söylediklerinin altinda çeliskilerin, garip fikirlerin, anlamsiz, hatta tehlikeli telkinlerin bulundugunu görebilecektir. Obsedör varliklar böyle sorularla, yani kurcalayici, çeliskileri ortaya koyucu sorularla karsilastiklarinda sasirir, kizar, hatta tehditlerde bulunabilirler. Sonunda müritlerine bu tür sorular sormayi, daha ilerisini arastirmayi men edebilirler

alinti.

Haluk Egemen Sarikayalilallar önce Kötülük ve Kaynaklari isimli eserinde bu tehlikeye dikkat çekmistir :

« Sanki son derece evrimle bir varlikmis ya da bir ögretmenmis gibi hareket edip de ayni zamanda beseri aliskanliklari ve zaaflari olan bir kimse, sözde basarisi pek az bir disiplin ve kesinkeslik sonucunda elde edilmis gibi görüleceginden, beserlere son derece çekici gelecektir. Bu nedenlerden ötürü, kendisi izleyenler onun kisiligine hayrandirlar ve o da Yasa’ya aykiri olarak böyle bir hayranliga izin verir. Bu surette, kendi gururunu sisirir ve izleyicilerinin de fizik forma olan bagliligini pekistirir. izleyicilerine, kendilerine ögretilenlerdeki iyi ve kötüyü tefrik etmelerini degil de, bunlara körükörüne inanmalarini telkin eder. Sahte “ögretmen” bir kez bu körükörüne inanç tesis edildi mi, artik do&gu yolda egitim yapmasini saglayacak olan hiçbir elestiriye ya da yargiya maruz kalmayacaktir. Böylece , basinda oldugu küçük topluluk, sahte bir spiritüel grup haline gelir ve orada , akil , islevini yitirir.

Bu halin kacinilmaz sonucu olarak , obsesyonel bir durum ortaya çikar. Bu obsesyonun iki dayanak noktasi vardir :

Birincisi, sahte ögretmenin, izleyicilerinin dikkatini sadece kendi üzerinde tutarak, disarida daha iyi seyler kesfetmelerini ve dolayisiyla da kendisini ayakta tutmak için katkida bulunmalarini önlemek amaciyla gösterdigi çaba .

ikincisi, sahte ögretmenin izleyicilerinin, zekalarini kullanmaksizin keramete inanarak ve büyük bir ögretmen’e sahip olmanin gururu ile koltuklarini kabartarak kendilerini fizik bir kisilige hayran olmanin uyusuk, duygusal haline kaptirmak için duyduklarri arzudur.

Bu duruma s&ık s&ık rastlanabilir. Bu gerçek bir spiritüel grubun heves edilerek kurulan bir taklidinden ibarettir. Her iki tarafin da samimiyetten yoksun olmasindan ötürü, hizla çözülmeye mahkumdur. Kisiligine hayranlik duyma, sansasyonel olma ve obsesyon halleri, kisa sürede, bu kisileri her türden duygusal, sehvani ve seksüel düskünlüklerin karanlik faaliyetlerine sürükler. Bu toprakta hilekarlik da, yikicilik da, sapiklik da, entelektüel çarpiklik da gelisir ve Yüksek Benlik’le olan irtibat kopar. Korkunç Kara Ayin ve kara maji törenleri de iste böyle topraklarda kök salma imkani bulabilmistir.

Alinti.

Evet sen temelde iyi kalpli yumusak bir insansin,ama her çocuk o iyiligi bulana kadar arayacak sabir ve korkusuzluga sahip degildir.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 08/08/2017 20:52:11
Go to Top of Page
Page: of 27  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits