Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Uygulamalı Çalışmalar
 Gözlemliyorum.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 27

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/07/2017 :  00:29:16  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Üniversitede yurtta kalirken ,yan odamizdaki kizlar sürekli teybi aciyordu , biz de cok "öfkeleniyorduk "spritüel olmadigimiz icin:) neyse..birgün odaya girdigimde gürültü kopuyordu , oda arkadasim yan odadakilerin en sevmedigi tarzi sonuna kadar acmis arada sesini kisarken , rahatsiz oluyormusunuz ;diyordu gülümseyerek. akima geldi iste:)

Bütün kötülükler spritüalistlere kaldigina göre artik yapabilecegimiz en iyi sey de , aslinda hicbir vakit spritüalist olmadigimizi söylemek olurdu elbette. Spritüelligi ben elestirdigim icin bana yüklenilmesini anlarim ama , yeterli yada yetersiz fakat ruhsalliga samimiyetle hizmet etmis bir kisim spritüelden onca bilgi alip kullanmisken simdi kendimizi yüceltmek icin kötülügün tamamini onlara yikmayi anlayamasam da... "narsisist egilim icin bu önemli birsey degildir " ve bu sebeple cevremdekiler psikolojik gözlemlerim icin bana gelselerde sadece narsisist egilimlerin yogun oldugunu düsündüklerimden uzaklasirim.

Psikolog olmadan psikologluk yapanlarin dünyasinda her defasinda oldugu gibi yine psikolog olmayip bunlarin sadece benim psikolojik gözlemlerim oldugunu vurgulamazsam icim rahat olmayacak ve en azindan bir tek ben psikolog olmayayimki aramizda psikolog olmayan bari bir kisi bulunsun ..ki digerleri o bir kisiye psikologluk yapabilsin:)

Öte taraftan narsisist egilimin kötülükte hicbir sinir tanimayacagina dair bilgime ragmen bu kadarini oldukca gözlemci olan ben bile düsünemezdim. "Kurnazligin biri bitecek biri baslayacak ",derken narsisist yapinin kendisine dokunuldugu an hicbir etik degeri gözünde bulundurmayacagini da biliyordum ama elestirilerimi spritüellik adi altinda yaptigim icin simdi spritüalistlerin tüm kötülüklerin tek kaynagi gibi gösterilmesine istemeden sebep olmayi da icim almiyor. .

Spritüalizm ne peki?

Spiritüalizm terimi Latince “ruh” anlamina gelen “spiritus” sözcüğünün sifati “spiritualis” sözcügünden türetilmis olup ruhçuluk anlamında kullanılmaktadir.

Demekki materyalist düsüncenin aksine "ruha inanan herkes spritüel "bunu da ben degil spiritüalizm diyor üstelik ve spritüellik ruha inanmak demekse ,biz spritüel degilsek ruha inanmadigimizimi söylemis oluyoruz:)"yani demek oluyor ki, onca vakit ruha inananlar olarak hepimiz spritüelken bir kismimiz spritüelligin anlamini bile bilmiyormusuz", ki ruha inaniyorum derken , reenkarnasyondan ,yogunluklardan vs... sözederken spritüel degilim diyebiliyoruz ,böylelikle yine ilginc bir duruma evriliyoruz ..

Simdi de spritüel olmadigimiz iddiasiyla bütün bu cirkinliklerden uzak yüce insanlar olacagiz. Kötülügün siniri yok demek...Dünya siyaset sahnesinde liderlere sorular soruyorlar ,mesela devletin bütcesinin nereye gittigini vs.. ama asla cevaplanamiyor "ve ne kadar benziyoruz onlara" .. Spritüellik adi altinda insanlar sömürülüyor ama bunu degil ,bunu ortaya koymanin yanlis oldugunu bile iddia edebildik ya ...elimde degil cünkü tam ciddi olucam derken , melek satisini hatirlayinca bana bi gülme geliyor. Meleklerin tüccar olmadiklarini anlatmak durumunda kalmak cok tuhaf hissettiriyor..

Bunun da su an degil belki bir gün anlasilabilecegini ekleyerek söylüyorum , dünyayi yönetenler halkin parasini kullandiklari icin nasilki elestirilme hakkina sahipler benzer sekilde spritüellik adi altinda insanlar digerlerini sömürüyorsalar elestirileceklerdi buna dedikodu vs...demekse ... caresizlikten ibaretti.

Ben her zaman hepsini burada karsilikli tartismaya hazirdim ama o kadar trajikomiktiki hersey , ruhsallik satisi dedigimde, gördügüm bu kötülük ruhsalligi bir kez bile satmayan bana ait olacakti:)

Ruhsallik satisi....sen cok kötüsün..tamam kötü olayim ya ruhsallik satisi ?sevgi cicek böcek... Manipilasyona kücük bir örnek bu sadece zira bunlardan kat kat fazlasi var burada ..Manipilasyonun en kraliysa sevgi sözcüklerinin arkasinda yapilir demek.

Peki, daha önce de sormus olduğumuz gibi, dünyada neler oluyor? Bütün bu çilginlik nedir?

Farkindasiniz çoğunuz farkinda, bunlarin hiçbiri yeni degil. Bu, gizlenmis olanlarin, görmezden gelinenlerin, örtbas edilenlerin, önemsiz gösterilenlerin, hakkinda yalanlar söylenenlerin, bir sir olarak saklananlarin aciga çikmasidir. Acikça söylersek, bunlarin yapildigi günler bitti. Ve sebekedeki tüm çamur ve pislik görülmek üzere aciga pompalaniyor. Görüntüsü de pek güzel degil.
Konsey.

Bu da yeni yayinlanmis bir kanal mesaji. Önce Kryon sonra Mikail ve simdide bu .Hepimiz son derece sevgi dolu gözüküyorken üzerinden para kazandigimiz kanal mesajlarinin yine bizim tam aksimizi isaret ediyor olmasi trajikomik degilse nedir bilmem ama olan yine bu. Kryon ve Mikailden sonra simdide bu kanal mesajina "bizde gördügü kötülüklerin kendisine ait oldugunu" söyleyemeyecek kadar tuhaf bir durumda olmamizsa cabasi. Psikologa gitsek teshis icin , "bende gördügün teshis senindir diyecegimize göre ", psikologa gitmeyeyede gerek yok aslinda:)

Önceki sayfada unutulmak üzere bekleyen yazilarimda, "irin cikarken canimizin aciyor olusuna bakip herseyin kötüye gittigini düsünsek bile tam aksine bu iyilesmenin isareti "derken , tamamen ayni seyi simdi baska bir örnekle bir kanal mesajinin söylemesi de benim kötülügümdendir:) Hani hepimiz sevgi dolu öfkesiz tertemizdiysek su kanal mesajinda sözü gecen olumsuzluklar kimin?Görenin:)

Bu da sözlerinin devami:

Olan sey sudur; pek çogunuzun zihinsel zekâlarinda hatirlamadiginiz seviyelerde, insanlik bu oyunun yeterince uzun sürmüs olduguna ve bitmesine karar verdi. Uyanıyorsunuz. Bireysel olarak evet, fakat ayni zamanda kolektif olarak da uyaniyorsunuz. Ve ögreniyorsunuz, hatirlayacaksiniz, ne kadar kudretli oldugunuzu..

Kryonun , 2012yle gelecek ifsa sürecini kiyamet dönemi olarak adlandirdigi sözlerinden sonra ,ifsadan sözeden bu kanal mesajina bakinca bir seyi hatirlatmaliyim.

ifsa süreci nasil basladi en azindan spritüel cevrede , hatirliyormuyuz. Ben "neden 21 aralikta kiyamet kopmadi "diyerek bütün bilgileri ele aldim ve bilgilerin celiskileri veya yanliskliklari ciktikca da tepkiler ama haksizliga tahammül edemeyisimden ötürü tepkilerin kurnazligini da ele aldim ve böyle böyle geri dönülmez bir noktaya geldik spritüel anlamda. Daha da fazlasi dünya sahnesinde 2012den sonra cok büyük seyler olmaya basladi, Din tüccarlarina baktigimda , birlik disinda birsey olamayacaksa ,bu kötülük neyin izidir ;diyerek yola ciktim .

Psikolojiyle cocuklugundan beri ilgilenen biri olarak ,bir kesimin hasta insanlara yönelik paylasimlari dahi kendileri icin zannediyor olmalari misali , bilhassa 2012 den sonra yogunlasan tüm bu hizmetin sadece kendilerine sunulmus oldugunu düsünmeleri bana narsisist yapidan baska birsey düsündürmüyor yine.

Ve buna inanmasakta "Dünya spritüellerin cevesinde dönmüyor ",.

Din adi altinda dünya böyle bir kaosa sürüklenene kadar dine dair elestiriler yapmamam gibi ,din iman diyerek Dünyayi sömüren liderler olmasa idi, buna benzer sekilde sevgiden sözederken sömüren spritüel anlayisada cok elestiri gelmeyecekti yani "spritüellerin bir kismi bunu algilayamayacak kadar uykuda olsalarda , bu hizmet icinde benim de barindigim dünyaya duydugum kaygiyla gelismistir ", yüce varliklar oldugu icin her hizmetin sadece kendilerine yönelik olmasi gerektigini zanneden spritüeller icin degil.

Disaridan bakildiginda yanlis gidiyor gibi gözüken seylerin aslinda olmasi gerekenler oldugunu anlayabilmemiz icin biraz olsun ona buna biat etmeyi birakip kendi aklimizla düsünmeyi denememiz gerekir tabi.

5 yasindaki bir cocugun gölgesiyle 20 yasindakinin gölgesi ayni büyüklüktemi. Benzer sekilde özümüzün bh yani büyürken ondan ayrilmaz gölgesi ,yani kh yaninin da büyüyecegini anlamak icin alim olmak mi gerekiyor. Hersey bir ise, birin disinda birsey bu sebeple kalamayacaksa nasil ayiracaksin kötüyü o birlikten ;demem bu sebepten
ve iste bundan ötürüdür birlige dogru uyanan özün kh yaninin bariz bir bicimde ortaya serilmesi ve dahi kanal mesaji da benzer seyler söylemedimi.

Fiziksel sagligimiz sözkonusu olunca akilla ölcen tip doktoruna giderken , degil psikolog olmak , obsesyonun dahi tam anlamini bilmeden ruhsallik adi altinda psikolojik danismanlik yapmak ve bunu savunmak ..Akil tutulmasi cok kötü birsey..

Komigime gitmesi öfkelendiriyor olabilir ama spritüel bilgilerin yanlisligini ele alirken önceden beri karsilastigim cirkin seylere ragmen yine bile karsimdakileri anlama adina mesajlarimi yumusatmak gelmiyor icimden "cünkü tipki Dünya gibi, pandorada eski pandora degil". Saygi istiyorsak saygiya deger insanlar olmaliyiz ve en büyük saygisizlik sevgi sözcükleri arkasina gizlenen demekki ... Acikcasi saygi duymadigim insanlarin bana saygi göstermeleri sart degil zira samimiyetsizligi bulurum sahte saygida ve .evet ..bunda dahi sadece "samimiyet"..

Edited by - pandora76 on 31/07/2017 15:30:12
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/07/2017 :  02:12:48  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Obsesyonun anlamini dahi bilmeyenler olarak bana dair yapilan psikolojik gözlemler o kadar komigime gidiyor ki, psikolog olmasakta en azindan psikoloji okuyup biraz düzgün analizler yapilsaydi ;diyesim geliyor.

insanlar tepki verdikleri icin , sunlara gününü göstereyim ;gibisinden bir psikolojiyle ele almadim , "narsisist egilimimiz bizi öyle kötücül bir noktaya sürüklemekteki artik o tehlikeli denebilecek noktaya yani duymamanin görmemin tam manasiyla gelistigi seviyeye dogru yol aldigimizi farkedemiyoruz". Tabiki öfkelendim zaman zaman ve ben bunu sevgi sözleri ardinda gizlemiyorum da zaten yani bunu söyleyende benken büyük bir
bulus yapmisizcasina öfkemi farketmek .. neyse:)

Demek istedigim eger sunlara gününü göstereyim ;amaci tasisa idi psikolojik gözlemlerim , narsisizim kelimesini kullanmadan önce özür dilerim ama ;diyerek baslamazdim önceki son mesajlarimda duyamiyor ,göremiyoruz demem bu sebeplerden.

Ve ben cok korkuyorum insanlar bana tepki verdiklerinde,ya beni bulup döverlerse filan diye :)

Mutlulugu ,sevgi ve saygiyi ,sevgi dolu gözüken ve bu yüzden baslarda cok etkileyici duran spritüalist dünyada aramak amacinda oldugumu ögrendigimde, buna da da öfkelenecek olsakta cok güldüm. Efendim, spritüel cirkinlikleri bu kadar komik yollarla örtbas edecek kadar mi caresiziz.?Evet cünkü özellikle önceki sayfada bir cocuk bile okusa anlamamasi olanaksiz düzeye cikmis spritüel cirkinlikleri savunabilecek hicbir mantikli argüman yok .

Dogru yanlis onca seyi düsünen ben spirütellerin o sonsuz sevgi ve saygisini kazanmak icin sevgi böcegi olmam gerektigini düsünememisim demek:) Ve dedigim gibi, spritüel dünyada ilk aktif üye olusum yine spritüel bir tuhafligi elestirmemle baslamisti , isteklerimizi yerine getirirsek cezalandirilacagimizi söyleyen ? bir kitap alintisini gördügümde, yani sadece bu yil degil, her vakit ama bilhassa 2012 den sonra spritüel bilgileri elestirdim .

Narsisist kisilik kendini o kadar önemserki , onun icin terkedilmek en kötü seydir. Bunu ben degil psikologlar söylüyor ve bu da karsilarindaki insanlari sevdikleri yada onlara aldirdiklarindan filan degil, zira disaridaki insanlari sadece kendilerine deger göstermeleri icin seviyormus gibi gözükürler cünkü gercekte kendilerinden baska kimseyi sevmezler . Demek istedigim , terkedildiklerinde karsilarindaki insanlar degildir düsündükleri ," sinirsiz egolarinin aldigi yaradir".

Ben nasil terkedilirim !Eminim pismandir ,ben o kadar önemliyimki kimse benden uzaklasamaz cünkü vs.. narsisist iste bu sebeple yasayan ölüdür. Sarsici bir söz olsa da bu, efendim "spritüeller kim oluyor da kendilerine sonsuza dek hizmet edilecegini filan zannediyorlar" .

Veya basta sevgi dolu gözüken spritüel dünyada cirkinligi dibine kadar gördügümde sözünü ettigim hayalkirikligini ,spritüel cevrede aradigim mutlulugu bulamamanin verdigi üzüntü olarak tanimlamak , o kadar güldüdürki beni. Degil 2012 de kiyameti beklemek , tam aksine kiyamet kopmasin diye dua eden yani dünyada olmaktan yasamaktan mutlu olan belki cok az kisiden biri olarak spritüel Dünyada niye arayayim mutlugu . Cok komik bu, elimde degil.

Veya diyelim öyle olsun , öyleyse ne diye onca zaman burada tek basima yazdim ve spritüel dünyada gercek hayatta da kendimi göstermeyi düsünmedim? Ne bileyim , toplantilara filan katilir , spritüel kardeslerimle meditasyon yaparken ne yüce oldugumu hissederken mutlulugu yakalardim:)

Narsisist kisilik icin narsisizmden sözedilmesi, sözeden insanin kendi idam fermanini imzalamak gibidir yani ben herseyin farkindayim cünkü narsisizmin ne oldugunu biliyor hepsini bu sebeple önceden görebiliyorum.
.
Önceki sayfada birlik ve yansimaya dair son yazimda yazdiklarim yeterince aciklayici ama yine de birseye deginmeliyim. Narsisist egilimi farkedememek benim bencilligim ,deyince spritüel cirkinliler bu seferde tümden banami kaldi.:) Digerlerinin felaketlerine dahi onun sorumlulugu ;diyerek aldirmayan ama cocuklari sözkonusu olunca bunu yapamayan spritüellerin psikolojilerini bile sürekli ben anlamali ,hep ben vermeliyim elimdekini ..o günlerin gectigini anlayamiyorsak gercekten anlama sorunumuz var demektir ...Ne demek efendim ,emir telaki edecegim istekleri:)

Kötülükleri hep ben gördügüme göre bu hayatta daha obsesyonun tanimini bile bilmeden psikologluk yaparak zengin olan, melekleri bile paraya ceviren benim ,sonra kendi spritüel egom icin inandigim kanal mesajlarindaki bariz celiskileri yanlisligi ortaya cikmis bilgileri veren de benim. Her aklina geldiginde , su söz Maharajin su Hawkingin ve hatta bir spritüalistin sözüydü ;demeyen yani bilgileri araklayip kendine mal eden de benim. Gecen sayfada sordugum ruhsallik satisi basta olmak üzere c,ocugunuz uyusturucu kullansa kabul adina tepkisiz kalirmiydiniz ; sorusuna sadece spritüel konumu icin yanitlamayan da kurnazligin hertürlüsüne basvuranda hep benim:)

Spritüel dünyada yanibasimizda insanlar ölse bile sirf kabul eden yani aydinlanmis üstat görünmek yada olmak icin tepkisiz kalinirken ,cocugun bile anlayabilecegi birseydi sözlerim ve bunca seyi normal bulmak ama spritüelligimiz elestirilince komedi den farksiz psikolojik tahlillelere girmek ... Bunca vakit olmakta olan bu cirkinlikler degil , zaman zaman bencillismemin getirdigi sucluluk psikolojisiyle tepkiliyim öylemi :)

Önceki sayfada artik psikoloji bilgileri edinerek yenileriz kendimizi sileriz unuttururuz vs...demistim ya .. o aklima geldi :)Bu spritüel cevrede zaman zaman öfkelensemde bunca cirkinlige ,az sayidaki duyarli insan dan biri de ben oldum cünkü kabul adina digerlerine kayitsiz olmak gibi akil ötesi bir sey yapacak kadar tuhaf bir ruh haletine yakalanmadim. Anne babama herseyden önce akli kullanmayi ögrettikleri icin minnettarim yoksa bende bu seye dönüsecektim belki de.

Bugüne kadar insanin ne aklinin ne de kalbinin alamayacagi cirkinliklerden cok , spritüel egomuzun sarsilmasi bizde tepki yaratiyorsa ,bu olagan bir durum aslinda. Ben mesela bir dostumun kötü gününde(yemenja)egoma kapildigim icin yeterince yaninda olmamamdan ötürü kendime bencil tanimlamasi yapabilirim cünkü deger sistemimde bu benim icin bu "büyük bir bencilliktir" ama senin deger yargilarinda calmak , hatta melekleri bile satmak , bir cocugun bile anlayabilecegi bu spritüel cirkinliklere dönüsmek "kücük bir bencilliktir".

Bir olsak bile aramizdaki fark bu iste ve herkesin gezgin oldugunu iddia ettigi bu dünyada aramizdaki deger yargilarina dair fark ta bu kadar büyükse...Dünyalilarin deger yargilarindan bir fark göstermezken gezgin oldugunu iddia edebilmek yada zannetmekte "yine Dünyali kurnazligiyla mümkün olabilirdi".

Önceki sayfada , "ruhsal cirkinliklere deginmek ama spritüel tüccarliktan hic sözetmemek , iktidara muhalefet gibi gözüken ama aslinda tek arzusu iktidar olan o siyasetcilerin yaptigi seydir" ;derken daha beterini görebilecegimi gercekten düsünmemistim.
Beni bosverelim ama insan nasil bütün kötülükleri Kryon Mikail gibi kaynaklari kullanan spritüellere atarken onca vakit samimiyetle hizmet edenlere de haksizlik ettigini göremeyecek düzeye gelir. Narsisizim den cekinmemin sebebi bu iste.

Narsisist kisilik kendisinden baskasini degil sevmek fakinda bile olmadigi icin , hicbir deger yargisina aldirmaz .digerlerinin samimi cabalarini kücülterek kendini yüceltmekse bir narsisist kisilik icin cok basit birseydir, ilerledikce daha da tehlikeli olabilir bir de bu sebeple durumun ciddiyetini vurguladim.

Peki ...spritüelligin ruhsallik anlamina geldigini ögrendigimize göre simdi napicaz. Biz spritüel degiliz mi diyecegiz?"Ben ruhsalliga degil maddeye inaniyorum "demekken bu.

Bence en kolay yolu ,bende gördügün kötülükler senindir ;de yapildigi gibi , ortaya cikan ama bu forumda ve bazi kitaplarda yani bircok yerde olan bu cirkinlikleri hatta tam tanimiyla tuhafliklari silip unutturmak ve sonrada yenilerini alarak satma yöntemini yine uygulamak.Ama mesela medyumluk yapan kimi insanlardan aldigimiz bilgiler hatta görsel leri nasil silecegiz veya televizyonda dergilerde vs..anlattigimiz teorilerimiz icin kaynak olarak kullandigimiz o spritüel celseleridemi silecegiz:)

Akilli insanin kurnazliga ihtiyaci yoktur demistim ve dahi ra nin , negatiflerin akilsiz iradesiz insanlara yöneldiginden sözettigini... Akilsiz iradesiz kelimelerinin bana degilde ra ya ait oldugu belirteyimki bana nasil akilsiz der; demeyelim :)

Zira üst yogunluklar bize akılsiz ikiyüzlü vs..deme ayricaligina sahipken neme lazim aciz bir dünyali olarak ben buna dikkat etmeliyim:)

Deneysel spritüellik reenkarnasyonuda icerirken , biz hem medyumlardan kanal mesajlarindan alintillar yapacagiz hemde spritüel degiliz diyecegiz. süper :) Uyanik Dünyam benim .. sen hic degisme böyle kal cünkü böyle cok güzelsin:)

Tam aksine..bugüne degin neredeyse herkesin medyum oldugu ve vizyonlar mesajlar aldigi bu spritüel dünyada gerceklesmis olan tek kanal mesajlari , Kryon Mikail va... gibi mesajlardir , birde isim vermek istemedigim az sayida türk medyum. )

Kryon Mikail vs.i takip edenleri spritüel diye ayirip kötülükleri onlara yikarken , kendimizin ne kadar yüce olusu disinda 2012 de dahil bir tane bile mesajimiz gerceklesmis olmasada , biz spritüel degilizki seslerde duymuyoruz görmüyoruz , hem hicbiri yokki :)

Bugüne kadar tüm öngörüleri gerceklesmis Kryon olsun Ra olsun vs...hepsi diger yogunluklardan ses veya görsel mesajlari hissedebilecegimizden sözeder. Tabi okumadigimiz icin bilmiyoruzdur.Maharaj da aydinlanma deneyimi boyunca , tanri ve tanricalar la konustugundan ve en son hepsinin bitisinden sözeder,kundalinin uyanisiyla yükselen arketipler imgeler...

Her ses duyan gören psikoz olamaz yani ben duyulan hicbir sesli mesajin gerceklestigini hatirlamiyorum .., Peygamber hastaligi diye birsey duydukmu . Psikoz dopamin fazlaligi olmakla yani ne oldugu tam çözülememis olmakla birlikte benim sorum cok basitti.:

Madem duydugumuz ses yada görüntüler yukaridan bir mesaj niye hicbiri gerceklesmedi ;sorusunu anlayamamak icin anlama sorunlarimiz olmasi gerekiyor.

ra da sözedilen bir seydi bu ve bence cok aciklayiciydi. ra ,sezgilerin kisinin bilinc yapisina uygun olmasi gerekliliginden sözediyordu. Mesela kisi akla daha yatkinsa yani gercek hayatta sesler duymak yada görmek rahatsiz edecekse , bir dizi anlamli rastlanti veya en cok ta rüyalarinda hisseder vs..;deniyordu .
Ama , neden Kryon ve birkaci disinda hicibiri gerceklesmedi sorusu ortada olsa da tabiki asla dokunmayacagimiz bir baska soru bu.Nasil dokunabilirz ki? ve onlarca yazi silindigine göre ,önceden yapildigi gibi, hepsini uyduruyor ;diyebilirizde. Öte yandan tipki kanal mesajinda da sözüedildigi gibi , hepimiz gercegi biliyoruz veya diyelim hepsi uydurma..forumdaki cok eski bu tür örnekler ne veya biz spritüellik iddiasinda samimiysek öyleyse neden spritüellige dair bunca celiskiyi degerlendirmiyor ve böylece gelisime kendimizi acmiyoruz.

Efendim geciniz..

Ama spritüellik adina korkmak yersiz cünkü sonuzluksa özümüz , hicbirseyin sonsuza dek yokolmasi mümkün degil , sonsuzun sonu olmayacagi icin ancak bakisimizin yönü degisebilir fakat bu sey yine varolmaya devam edecektir.ve ayrica insanlarimiz o kadar bilgisiz ve sorgulamaktan uzakki..birileri sorgulamayi düsünse bile , digeri gelir yani spritüel tüccarlar bir sekilde hep yolunu bulur , nasilsa hepsi unutulur..

Ama ben hicbirini unutmuycam insanin en cirkin halini sevgi sözcüklerinin en fazla gectigi yerde gördügümü ve kötülügü yaratan seyin "sebebini"..

Obsesyonun bile bilinmedigi onun taniminin dahi araklandigi cogu calinti bilgilerle yaratilan bu spritüel dünyada en fazla birkac sözün alintilandigini iddia edecek kadar ego düskünü olmaya iten seyin aslinda ne oldugunu unutmam da mümkün degil. Mevlananin sözlerinin bile araklandigini ise valla bilmiordum tesadüfen ögrendim :) Baskalarinin bilgileri ve hatta Kafka bilemi derken Mevlanadan bile araklandigini ögrenmek se gülümsetti beni. Facebookta bir tek cümle bile yazsak altina imzamizi atarken , onlarca bilgiyi alip satmak böyle önemsiz birsekilde normallestirilebilir demek. O dünya siyaset sahnesindekiler icin de , caliyor ama calisiyor; diyorlar ve farkindamiyiz ne kadar benziyor bize ama biz sadece bilgi caliyor satiyoruz ne var bunda:)

Sevgi dolu egosuz? bir kalp bir baskasinin emegini araklayip kendine mal etmez yani egosunu doyurmak icin kullanmaz. Bunun kücügü büyügü yoktur zira o insanlar okudular arastirdilar sorguladilar ve insanligin ortak mirasi olduguna inandiklari icin paylastilar ama sen daha obsesyonun tanimini bile bilmeden psikologluk yaparken alip satasin diye degil. Bunu yaparsan , bir baska yerdede bu cirkinlik ifsa olur , kizmaca yok ya da ..kızsan ne olur:)

Sadece o dünyanin düz olduguna dair yazilari olan arkadasa fazla yüklendigimi düsündüm ve sonrasinda pisman oldum ,bir tek ondan özür dilemeyi isterdim cünkü arastirdikca kendisinin aslinda cok samimi bir caba icinde oldugunu gördüm ve gercekten üzüldüm bunu anladigimda..

Ben sadece samimiyetin karsisinnda egilirim zira haksizligin karisinda egilirsen , egri biri olursun ,diye bilirim.

Kanal mesaji "cilginlik" diyor ya bu döneme iste bu cilginligi anlamak adina sonrasinda biraz arastirdigimda benden önce spritüelligin icine girmis ve spritüellige dair psikolojik sorunlari görerek uzaklasmis bir baska spritüalistin yazilarini gördügümde, eninde sonunda ayni psikolojik gözlemlere varmak , eninde sonunda varilacak yerin ayni sey oldugunu gösterdi bana .Keske daha önce görseydim ve daha erken yazsa idim. Spritüel dergilerdede varolan yazisinda ," spritüalistlerin bir ksiminin kendi varliklarini bile dünya icin mutluluk kaynagi olarak gördüklerini , kendilerini dünyaya faydali bir enerji olarak tanimladiklarindan" filan sözediliyordu. Okuduklarim benim gibi bir dinsize bile ,tövbe Yarabbim dedirtirken ,"kanal mesajinin sözünü ettigi cilginligi daha fazla farkettim".

Kendini peygamber zannedercesine emirler getirmek baska nasil aciklanabilirdiki.. Zira herkes gezgin herkes medyum...dünyalilar kim öyleyse ?Sadece ben:)

Bir de spritüel dünyada insanlarin bir ksiminin ,kosulsuzca biat edislerinden sorgulamamalarindan ötürü zamanla anlama seviyelerinin düstügünden sözederken bu tespitlerin de bir pskologa dayandigini anlatiyordu. Okunmasini siddetle öneririm .

Meleklerle yasamak adli kitabin yazari bence gercekten inanmis olsa da ,O'nda samimiyet bulsam da , bu hastalikli düsüncenin kurbani oldu. ve sanirim bu Subat civari Türk psikiyatristeri bu olay üzerine bir yazi yayinladilar , spritüellikte ,psikolojiinin kötülenirken sezgilerin akil olmaksizin yüceltilmesinin yarattigi sonuclardan ,durumun ciddiyetinden sözediyorlardi.

Ben derimki "kendinizi biraz olsun seviyorsaniz" bu seyin icinden cikin ve yürüdügünüz yolda kendinize duydugunuz sevgiden baska bir rehber de aramayin.... Yapabilecegim tek sey bunu söylemek ,cünkü daha fazlasi yikim demek .Her meyve olgunlastiginda dalindan koparilmalidir cünkü koparilmazsa cürüyüp yokolacaktir.

Yilanin araciligi gerekliydi: Kötü, insani ayartabilir; ama insan olamaz.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 31/07/2017 16:14:20
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 06/08/2017 :  21:19:03  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Dünyamizda olmakta olanlara dair samimi kaygilara katiliyorum lakin kendi adima yapabilecegim ne varsa yaptim. Bundan sonrasi "benim icin "yikim demek .

Susamisken yemek yemek susuzlugunu giderir mi ?Hatta tam aksine daha da susatir seni. Ve belki ac yasarsin bir zaman daha ama susuzlukla yasayamazsin. Bu seyin bir sonu da yok üstelik cünkü insanlar en büyük direnci ölecegini düsündüklerinde gösterir ve bence bu sebeple "bilmekle idrak arasindaki fark bu kadar büyük" . Yolu cok zaman yürüyebilirsin zor olsa da ama yolun sonunda mesela bir ucurum varsa ..duraklar ve devam etmemek icin direnirsin cünkü ölmekten korkarsin. Yesil de sari da isiga aitken yani hepsi bir iken , saridan baska yesili görmeyi , kücük bir degisimlemi aciklarsin yoksa dönüsümlemi? üstelik yesil sariya hic benzemezken . Kafka devrimsel düsüncelerin kendini uzun bir vakit tekrar ettiginden sözederken belki de buna benzer birseyi isaret ediyordu .

Kalbimizin ,akcigerlerimizin vs..fakindamiyiz normalde ?Genelde hastalanmadikca icteki organlarimizi hatirlamayiz her zaman ...Öyleyse ,ben hicbir zorlayici unsura gerek duymadan idrak ediyorum hemen ;deseydik ,kendimizi yüceltme gayesi tasisakta aslinda tuhaf bir duruma dönüstürürdük. Atesi tutmadan atesin yakmasinin ne oldugunu anlayabilecek tek bir insan olmadigi icin.

Neden gercekten o öz iken sadece , aslinda olmadigimiz rolleri deneyimlemek üzere geliyoruz dünyaya. Zaten reenkarnasyoun anlami bu degilmi. Bu gölgelerin biz olmadigimiz bilgisi yetmiyormuda bunu idrak icin onca kez yeniden doguyoruz dünyaya .Bir hayatta katil ve bir baska hayatta sifaci , baskalarina hizmet eden.. Kötü oldugu kadar iyi roller de bize ait olsa da en son aydinlanma noktasinda ,üstatlarda neden ,hem hepsiyim hem hicbiriyim ;cümlesi kaliyor sadece.

Katil sifaci vs.. hepsi o öze yani sonsuzluga dahilse yani zaten hep oldugumuz seyse , öte yandan "sadece katil "yada "sadece sifaci" olmadigimizi ama aslinda "hem katil hem de sifaci " oldugumuzu anlamin tek yolu , aslinda olmadimiz o rollere ayri ayri bürünmek olmazmiydi. Bu da bizlerin aslinda özde oldugumuz seye dönüsmedigimizi sadece aslinda hep o öz oldugumuzun farkina varabilmek icin ,özün yansimalarina yani olmadiklarimiza büründügümüzü yani idrak yolculugunun ne kadar uzun oldugunu göstermezmi. Az degil pek cok hayat...

Kalbim atiyor ama su örnegi verene kadar kalbimi unutmus gibiydim öte yandan kalbimi hatirlamadigim zamanlarda dahi o asla durmuyor. Demekki Maharajin ve daha bircoklarinin degindigi gibi insan dogasi cok zaman kendisini harekete gecirecek birseye muhtac .

Bir psikolog olmadigim icin her zaman yeterli gözlemlerimin olmasi mümkün olmasa da ,en azindan kendi bilgilerime göre benim icin "narsisizm cikmaz sokaktir" .Bunca vakit milyon bilgi paylasildi , bilhassa önceki sayfada ve sadece spritüel cirkinlikler degil , bilgi bazindada cok sey var orada , gerek insan psikolojisine gerekse yasadigimiz dünyaya dair . Daha fazla neyi paylasabiliriz mesela? Demek istedigim kendi adima yasamimiz boyunca baskalarina hizmet gibi bir kavrama inanmiyorum ama buna inananlara ve samimiyetle gösterilen cabalara da saygi duyuyorum ,sadece samimiyeti saygiya deger buldugum icin.

Bunu düsünürken baskalarina hizmette bir baska sey gelmisti aklima. Bilgi paylasimi baskalarina hizmet adina yeterli olsa idi, Dünyanin heryerinde paylasilan bilgiler gercek bir farki cok önceden yaratirdi. Bir yerde , "ögrenmeyi ögrenebilirmiyiz" demistim.Baskalarina hizmet insanlarin zoruna gitmez ama ögrenmeyi ögrenmekten sözedersen "benden üstünmiki bana ögrenmeyi ögrenmekten sözediyor" denir fakat yinede gercek su ki, .grenmeyi ögrenmemis bir insana dag kadar bilgi versen bile ,o dag bir toz bulutudur.

Ve digerleri icin yapabilecegim en iyi seyi de yaptim ,kendilerini biraz olsun seviyorsalar bu seyin icinden cikmalarini vurgulayarak ve hayir, bana göre bu seyin disinda olmak , spritüel cevreden tamamen kopmak zorunluluunu tasimiyor ,icindeki mutluluk hissi ne diyor ?Bana göre tek dogru yol o his iste.

iki kisiye su verirken , ikisinede esit su vermek esitlik adalet gibi durabilir ama biri digerinden daha susuzsa ,esitlik/adalet susuzlugu cok olanin daha cok su icmesi degilmidir ve öyleyse ,benzer sekilde bu seyin icinden cikmak herkesin bu seyden tamamen kopmasi demek degil, insanlarin asil istedigi sey , ihtiyaci olan seyse eger. Bu seyin icinde olmamaktan kastetigim sey , "bu ruh haletinden cikmak" ve dahi spritüel dünyada olmak bizi engelliyorsa gerekirse bu spritüel dünyadan tamamen uzaklasmak. Dünya insanin mutsuzluguna degecek bir yer olmamali cünkü insan dünyanin parcasi ise eger , mutsuz insanlara sahip bir dünyanin mutlu olmasi olanaksiz olmali.

Dalgalarin bir su damlasini kaldirip kiyiya atmasi, denizdeki ezeli dalgalanma olayini asla engellemez; hatta denizdeki dalgalanma, kiyiya atilan damlaya borçludur varligini..
KAFKA.

Edited by - pandora76 on 07/08/2017 00:33:42
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 06/08/2017 :  22:44:59  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Eskiden beri forumu takip edenler bilir spritüel elestirilerim karsisinda aldigim agir tepkileri .."Fakat simdi onca vakitten sonra cok farkli bir yaklasim icindeysem bunun oldukca gecerli bir sebebi olmali". Spritüellikte psikolojik sorunlar DA oldugunu düsününce yaptigim aramada okuduklarimla kendi vardigim psikolojijk gözlemlerimin benzerlikleri beni daha da rahatsiz etti cünkü okuduklarim agirlikli olarak psikologlarin gözlemlerine dayaniyordu ve psikoloji bilimi elbette psikolojik sorunlari tümüyle çözememis olsada hala(spritüel bakis acisinin herseyi çözememis olmasi gibi) , binlerce hastanin gözlemlenmesiyle olusmus verilere sahiptirler ve bu sebeple psikolog olmadan psikologluk yapanlari degil, psikologlarin gözlemlerini önemserim .

"Spritüellikteki psikolojik sorunlara dair yazilarin okunmasini vurgulayarak bugüne kadar ki hizmetimin belki de en büyügünü yapiyorum" ve önceki sayfada spritüel psikolojiye dair süphelerimden sözederken googlede yaptigim arastirmada karsima cikan narsisizm kelimesinin bana ne hissettirdigini tarif edemem "cünkü psikolog olmayan siradan biri bile narsisiSt egilimi gözlemlemisse , durum düsündügümden daha ciddi olabilir".

Önceki sayfada son mesajimda benim de bu seyin icinde psikolojimin bozulmus olabileceginden sözederken bunun degil de sadece elestirilerin farkedilmesi bana daha fazlasini düsündürüyor . Baskalarina hizmet niyetinin samimiyetini anliyor olsamda , bu seyin icinde hizmetin verimli olmayacagina kendi tarafimda eminim.

Bir nevroz , psikolojik anlamda sorunlari olabilecegini kabullenebilir ama, yeterli ama yetersiz psikolojik bilgime göre bir nevrozla psikozu ayiran bir baska sey , psikozun hasta oldugunu kabul etmemesidir.

Ben üst mesajlarimda , duydugumuz sesler görüntüler gercekten bir medyumik mesajsa neden biri bile gerceklesmedi ;diye yazarken , bunu sesler duyup görenlerden cok , onlarin cevrelerindeki insanlar icin yazdim .Cünkü ilerlemis bir sizofren halüsinasyonlarin dogrulugundan o kadar emindir ki, "aksini düsünemez bile" ve ancak bir yakini bu duruma dair birsey yapmak isterse ve arastirmalari sonucu mesela bir sekilde bu sayfaya ugrasa , yakinin durumunun ne olabilecegine dair bir baska fikir edinecektir.

Hizmette samimi bile olsa insan , bir psikoza hizmet edemez . Katatonik evreye gelmedikce psikozlar durumlarini bir noktaya kadar cevrelerine tam manasiyla göstermeyebilirler cünkü..Peygamber olduguna inanan veya yukaridan mesaj alan bir medyum oldugunu zanneden birine , dini inancina göre son peygamber öldü sen peygamber olamazsin ; desen yine de buna inandiramazsin .istedigin kadar mantikli deliller sun , birsey degismeyecektir ve daha da fazlasi , psikolojik durumuna göre (belki ruhun obsesyonu belki tamamen psikolojik vs...) ama sonucta hangisi olursa olsun , kafasinin icindeki ses , hatta belki de sana saldirmasini söyleyecektir.

Prof. Dr. Giyas Ünsal: “ (mistik paranoyaklar)… kendilerini mehdi, mesih, peygamber, tanri… sanan ve bunu çesitli yorumlara baglayan hastalardir… Bu mistik delirler gelistikten sonra hastalar nutuklar vermeye, vaazlarda bulunmaya, saga sola telkin mektuplari gödermeye baslar. Bazilari ayni zamanda melekleri veya peygamberlerin ruhunu, tanriyi gördüklerini ileri sürerler. Bunlar gerçek halüsinasyon olmaktan ziyade, bazi paranoyali azizlerde oldugu gibi daha ziyade hayalî görmelerden ibarettir.”

Ben psikoloji bilgimden ötürü, aldigim tepkilerin sadece spritüel egonun sarsilmasindan kaynaklanmadigina, bir kisim insanin da "zihninde bana saldirmasini isteyen halüsinasyonlar olduguna inaniyorum" .Samimiyetle arayan ve psikoza girmemis insanlara hizmet etme niyeti tasisan bile , öbür ucta bu durumda insanlar da var bu seyin icinde. Kayitsizlik ,bencillik aslinda kabulün bir asamasi, zannedilirken belkide zihnin dis dünyadan kopma noktasina ilerlemesinin isareti olsa da, bunu dinlemek bile istemeyecektir.

Bel ,sirt agrisinin, migrenin de sadece aydinlanmaya dair bir belirti asamasi olmadigini nevrasteniye de isaret edebilecegini ve en azindan bunun degerlendirmesini yapmanin da iyi olacagini söylesen , sadece nefretini kazanirsin en hafif sekliyle. Benim düsman coklugum buna iyi bir örnek mesela:)

Dista cok dillendirmese dahi peygamber olduguna inanan birine verilen bilgilerin bir anlami niye olsun ki zaten " zira o peygamber oldugu icin mükemmel olduguna inanci tamdir". Bir peygamber medyum vs..oldugunu zannederken kendisini tuhaf bir sekilde bu sebeplerden ötürü senden üstün görmekteyken ,sansin varsa senin verdiklerine sadece aldirmamakla yetinecektir zira o bir peygamber vs iken sen kim oluyorsunda ona bilmedigi birseyi veriyorsun ...diye düsünecektir.

Türk psikiyatritleri yayinladiklaRri yazida sritüel dünyada psikolojinin kötülendiginden sözederken buna inanmamak icin bir sebebim yok zira ben bu seyin icindeyim zaten.Bu dünya madde den yapiliysa 3b yi yani maddeyi temsil eden aklin bu dünya icin gecersiz oldugunu savunmak "dünyanin dogasina ters". Hicbir vakit sadece akli kullanmaktan sözetmedim , akli degil sadece sezgileri savunan anlayisin aksine daima aklin ve sezgilerin dengesinden sözettim cünkü hersey dengeye dogru .

Bunlari söylemenin bana bir faydasi yok , aldigim tepkilerden baska yani demekki dogruyu söylüyor olabilirim. Ra dada negatiflerin akilsiz iradesiz insanlara yöneldiginden sözediliyorken , akli kötülemek ,kötü bir niyetten öteye birsey degil benim icin. Kötü niyete/ kötülüge saygi gösterecek kadar saygi kavramina kötülük debilecek biri hic degilim.

Spritüel anlamda hersey cözülmüse eger , niye medyumik mesajlar alinmaya devam ediliyor. Yani spritüel anlamda obsede edilmek olarak aciklasak bile psikozlari dogruluk payi olsa da , psikolojik anlamdada bazi etkenler gecerli belki. Yani hem psikoloji hem de spritüel anlamda degerlendirmek daha dogru bir yaklasim olabilir ve kendimizi seviyorsak eger , niye kendimiz icin en iyisini yapmaya calismayalim.

Psikologlarin hepsi mükemmel degildir belki ama spritüel dünyada gösterildigi gibi öcü de degiller, önceki sayfada buna degindim zaten. inanin inanmayin , serotonini baskilayici ilaclar belki depresyona sebep olan unsuru tümden kaldirmasada , iyilesme yolunda her bünyeye esit etkide bulunmasa da , cok faydali olabiliyor.

Ve sizofrenlerin disinda baskalarina hizmet ederken bir narsisitle karsilastiginda ne yapacaksin. ileri düzeyde ise eger "narsisitin sadece görüntüsü seninledir zira" , hatta hicbir etik degere aldirmamak bir yana dursun , cok daha kötüsünü de yapabilir.

Spritüelleri oldukca elestiren eksi sözlükte bir keresinde seküler kesime yönelik haksiz bir tutum takinan bir firma boykot edilmisti ,hakli yada haksizca orasi ayri. Demek istedigim toplumda bir kurum düsünce vs...elestirildiginde ona cevap hakki dogmakla birlikte , bir sekilde o elestirilere az cok cevap verilir, bu daima herseyde böyledir. Bu forum cok eskiden beri var dolayisiyla spritüel cevrede az cok ama insanlarin baktigi yerlerden biri ve bu baslikta ruhsallik satisi elestiriilirken daha da fazlasi spritüel cevredede bir zamandir bu elestiriler varken , bir tane bile ruhsal tüccar bu elestirilere karsilik vermeyecek öylemi? Yani ben spritüellikten hem de cok para kazanicam ama buna birazda olsa zarar verebilecek birseye tamamen tepkisiz kalicam:)

Anladigim kadariyla uzun bir vakit aklin kullanilmamasi yönünde yapilan telkinler öyle etkili olmuski savunularimizda öyle cok komiklesti.. Bu savunulara cocuklar bile güler bu sebeple ortaya atilan pek cok seyin spritüelligi elestirene yönelik oldugunu hepimiz biliyoruz. Her insan hata yapbilir ama bir noktada hatalarindan ötürü pisman da olabilir, eger narsisit yapida veya tüccar degilse.

Karsimda degil psikolog olmak, daha obsesyoun tam tanimini bilmeyen ama psikologluk yapan insanlar olucak yani bu kadar kurnazca gelinecek fakat spritüel cirkinlikleri örtbas edecek birsey bulunamadiginda ..ortaya atilan yazilardi.. Bende yedim bunu.:)

Aklima o siyasi liderlere ihtiyacimiz olmadigi halde ihtiyacimiz varmiscasina yarattiklari illüzyon geliyor , spritüel tüccarlarimizin heryerde bilgi varken ve sattiklarida zaten arakladiklari bu bilgilerken , yani onlara kimse muhtac degilken , muhtacmisizcasina yaklasimlari..rehberlik etmeseler dünya yokolur duygusunu yaratmalari...Cok önemliyim ben ,olmazsam olmaz bir enerjyim... dünyaya mutluluk yayan...

Spritüel insanlar yargilayan gözükmemek icin bir elestiriyi karsilikli olarak tartisamazlar cok zaman , genelde kopyala yapistirlarin yani göndermelerin sebebi spritüel görüntünün korunmasi kanunudur:) insanin akliyla alay etmektir bu ve zoruna giden, aklinla alay edildigini farketmek bir yerde de.

Spritüel anlamda olgun gözükme cabasindaki insanin tartisarak" siradan bir insan gibi gözükmeyi" göze alamayacagini hepimiz biliyoruz "ama bazen benim gibi siradan olmayi önemsemeyecek insanlar cikiyor , zaten sorun da buradan cikiyor".

Hatta bir keresinde , burada spritüellige dair elestirileri konusmak üzere bekliyorum ;yazacaktim ama bir anlami olmadigini hatirladim. Cocugu birak aptal birinin bile anlamasinin olanskiz oldugu bu spritüel cirkinliklere kim mantikli bir savunu getirebilir. Hicbir aydinlanmis üstadin satmadigi bilgileri hem de o üstatlari isaret ederek satarken bunlari nasil bir mantikla savunabilir.

Ra ya inan biri olarak onun bile celiskileri olma ihtimaline dair bilgiyi verirken, o kadar rahatken yani bilgimden eminken , obsesyonu biletam bilmeden psikologluk yapan ve üstüne bunu savunan insanlarmi bu seyi savunacak. Bu anormal bir durum bile degil, kanal mesajinin sözlerindeki gibi, tam manasiyla cilginlik boyutunu isaret ederken.

Ve dahi bir ara , gercek olduguna inandigim o birkac medyumla iletisim kurup televizyonda internette vs.. yani görselde karsilikli konussakmi ,diye düsündüm bir kez , su kurnazliga bir son vermek icin ama dogrusu kendime duydugum sevgi baskin geldi "yani evet , yoruldum "...cünkü kurnazlik samimiyetsizlik beni cok yoruyor.

Ve eskisinden farkli olarak sadece bazi vakitlerde spritüel yazilara bakiyorum artik ve zamanla belki cok zaman sonra bakacagim veya belki de görmeyecegim hicbirini cünkü artik hicbirsey eskisi gibi degil, kendime duydugum sevgiyi her gecen an daha fazla duyuyor olmamdan baska.

Samimi spritüellerin yanisira bu seye bu sonu gelmeyecek kurnazliga cirkinlige de mi hizmet etmekten sözediyoruz ?Kendilerini yüceltmek icin ,samimiyetle cabalayanlari yani arkadaslarinida gerektiginde satacaklar ve siz yinede hizmet edecekseniz?.Buna sadece saygi duyarim bunun gerekliligine inanmasam da ..saygi duyarim cünkü ben bu kadarini yapamayacak kadar yoruldum

Kendime duydugum sevgi hepsinin üstünde ve "benci ile bencillik arasindaki ayrimi "görmek icin yürüdügüm yolun sonuna geldigimi hissederken , benim icin uygun olanin digerleri icin uygun olmayabilecegini de kabulleniyorum .

Kendi adima bir bina tekrar tekrar yikiliyorsa sorunu temelinde ararim öte yandan binanin tekrar tekrar yikilmasi da insaat ustasina dönüstürür bizi . Su cirkinligi dibe kadar gördügüm spritüel dünya kadar bana cok sey ögreten bir baska ögretmenin olmadigini cok kez söylemem bu sebepten , her yikildiginda bu bina ,beni bina yapiminda biraz daha ustalastirdigindan .. En son sorunun binanin temelinde oldugunu düsünürken (spritüel ego) , simdi ögrenmem gereken sey "sadece binanin temelinde durmakta".

Muhtesem bir film seyrettim dün ,rastgele vakit gecirmek icin ama cok etkilendim.
Adi: Mayin... iki asker ..Bir teröristi öldürmek üzere beklerken gelisen aksilikler ve kacarken birinin ayaginin mayina takilmasi digerinin ise bir mayina basmasindan ötürü oldugu yerden ayrilamamasi. Yani çölde ölü arkadasinin yanibasinda ayagi mayinin üstünde kurtarilmayi beklerken yasadiklari..

Ben derim ki,ruhsal muhsal konulari en azindan bir kez birakin ve gidin o muhtesem filmi izleyin . Mayindan ötürü ileri adim atamazken bir berberi geliyor karsisina ve ,bizim dilimizde berberi özgür adam demektir; diyor ona gülümserken ."Bazen iyi birseye giden tek yolun kötü birsey olacagindan" sözederken ,susuzluk icindeki askeri ,ilerlemesine engel olan seyle yüzlestiriyor.

Filmi seyrederseniz filmden sözedis nedenimi daha iyi anlayacaksiniz. Gercek rehberlerin asla satmadigi heryerde zaten varolan bilgileri satarken zengin olmak bir yanadursun , kendilerine rehber payesi verenler bir yerde rehberdir de aslinda ,bize birseyler vermislerdi zira iyi kötü ..yada en azindan ne olmamam gerektigini ögrettiler bana mesela ama" gercek rehber icimizde olmasaydi , kimi zaman vakit gecirmek icin seyretigin bir filmde , yolda yürürken gördügün bir sahnede ,okudugun alakasiz bir kitabin sözlerinde vs..ihtiyac duydugun seyi bulamazdin".

Kardesim bahcemizde anneleri tarafindan terkedilen iki kücük yeni dogmus kedi yavrusu buldu ve spritüel bilgilerden habersiz olsa da ,o yavrulari veterinere götürüp onlar icin cirpinirken "bu sahnede spritüelligi gördüm". Spritüel olmak icin aydinlanmis üstat olmamiz gerekmedini , "sadece oldugumuz gibi olmanin yetebilecegini".

Gercegi cok isteyen birinin varabilecegi tek gercek ,kötü denilenin dahi gercegin disinda duramayacagini anlamasi olacakmis demek. Kedilerin anneleri onlari terketmeseydi (kötü), kardesimin o kedilere gösterdigi sevgiye tanik olma ve bir kez daha sevgiyi (gercegi)bu kadar güzel bir baska yolla hatirlama sansina sahip olmayacaktim. Belki filmdeki berberinin , kötü seylerin bazen iyi seyler icin tek yol oldugundan sözetmesinin sebebi bu idi.

Bu sebeple son kez söylüyorum , kendinizi biraz olsun seviyorsaniz sizi alikoyan seyi bulun...esiniz isiniz konumunuz cevreniz vs... hepsini kabullenin ve mutlulugunuz icin gerekiyorsa onlarsiz devam edin . Zira bin kez gelsek bile dünyaya hicbiri bu hayat olamayacaksa , "en degerlisi bu hayat". Spritüellik medyumluk ,su bu cart curt ..Kendine duydugun sevginin "senin "yaninda hicbirinin bir degeri yok..

Odandan çikman gerekmez, masanda oturmaya devam et ve dinle. Dinleme bile, sadece bekle. Bekleme bile, gerçekten sakin ve yalniz ol.. Dünya özgürce sunacaktir kendini
KAFKA.

Edited by - pandora76 on 07/08/2017 00:52:49
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 08/08/2017 :  17:37:04  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Fakat dünyanin asilmasi güç engelleri vardir, varilmak istenen sey büyüdükçe engeller de büyür.

KAFKA.

Bence tam aksine ve hatta bazen belkide en önemli sorun " uygun zamani beklemek". Hatta iyi bir niyette olsan bile ...zira nasil yaklasman gerektigini düsündügünde "dogallik ölüyor "cünkü doga olmasi gerekenin ne oldugunu düsünmüyor yani onda hersey kendiliginden gelisiyor. iyi bir niyet dahi olsa kazanma amaci varsa o niyetin tümüyle iyi oldugunu düsünmüyorum cok zamandir ,zira kazanma duygusu ancak sahip olmayla aciklanabilir birsey ve dahi bir olan neye sahip ki ,"varolusundan baska".

Samimiyetin karsisinda tepkilerimin ne kadar degistigine sahit olusum ilk degil ,bu sebeple gercek hayatta cevremdeki herkes samimiyetle gelir bana . Ablam dahi defalarca kurnazca yaklastiginda ondan onca zaman uzak durmusken ,en son samimiyetle gelen kadar... Bir baskasinin samimiyetsizligine tahammül esigim ne kadar yüksek olabilirki.. Samimiyetsizligin sebebi psikolojik bir sorun bile olsa hatta.. Kabullenememisimki öfkeleniyorum samimiyetsiz görünce:) Mesela önceki sayfada indigolar sistem yikici olmak icin öfkeli bir yapiyla dogmuslar demistim..Hatta ben degil Kryonun iddiasiydi bu.. O ne olacak peki:)

Sebepler ne olursa olsun ,hepsini gec gitsin ..hatta hersey olsa dahi , bir " samimiyet yoksa".

Belki bu seye sebep olan sey de bir yerde "samimiyetsizlik". Burasi internet yani herkese acik bir alan ,demekki bir davet gerekmeksizin herkesin gelip yazabilecegi bir yer. .Öyleyse neden bir tek kisi bile bu spritüel cirkinlikleri burada savunmadi . Kabulde aydinlanmis üstat oldugumuz icin:) Bu kadar zaman kimse bu elestirilere "burada" karsilik vermemisse ,bir sey varmi ;diye bakmak icin gelecek degilim bundan sonra , zira bu kurnazliktan samimiyetsizlikten , hatta sebeplerine ragmen..usandim.

Yeni degil ,uzun zamadir bu samimiyetsizlige tahammül edemiyorum ya aslinda .neyse iste...

Hem bundan sonra herhangi bir celiskiyi saklamak icin , "tartismak bunlara egilmek obsesyon "diyebiliriz de , sonucta hersey hazir . Samimiyet öldü narsisizm sen cok yasa:)

Kryon ,"eskiden yaptiginiz seyleri yapmak icinizden gelmediginde bu dönüsümün isaretidir" demisti. Uzun zamandir pek cok seyi yapmak istemiyorum zaten ,bu sebeple hep en iyisini yapayim; dedim durdum , "bu veya baska bir hayatta aynisini yapmak zorunda kalmamak icin". Kimi zaman haksizliga gelemedigim , kimi zamanda vicdanima karsi gelemedigim icin . Ve sebep hangisi olursa olsun , en iyisini yapmaya yeltendigim her an , hep daha fazlasini yapmak durumunda kaldim..

Bu da benim hayat dersim ,mükemmelliyetciligin dogalliktan uzak yani zorlama olusundan ötürü ters tepmeye mahkum olusu. Simdi hep beraber mükemmelliyetciligin psikolojik sebeplerini irdeleyelim :) Ve bir konuda hakkimi yemeyelim ama ,zira psikoloji spritüel dünyada kötülenirken ,benden sonra simdi herkes pskolog.:) Hatta biraz daha zorlasam prof:)

Bu sayfada yazan kimi insanlara karsi yaklasimim cok iyiydi . Cünkü onlarda hep samimiyet gördüm ..Samimiyet olmadigi icin spritüellige dair elestirileri burada karsilayamadik cünkü tepeden tirnaga pisligin icine battigimizi biliyoruz. Her ne olursa olsun sadece kazanmak isteyenler hesap kitap yapar" kazanamayacagi bir seye girismez". Cirkinligi savunamayacagima göre cirkinligi ifsa edeni yipratayim ,olmadi uyduruyor ;derim paranoya der silerim unuttururum vs.. Bunlar hesap kitap ,"siyasettir iste".. Dünyayi kim yokediyor: "Siyasetciler"...

Annelerimiz bizimle bir ve belki bu sebeple onlarda samimiyetsizligin izi bile bulunmaz. Annem hicbir zaman benden üstün gözükmek icin hesap kitap yapmaz , benden calmaz , sonrada bunu örtbas etmek icin strateji belirlemez zira o beni gercekten sever "benimle bir oldugu icin".

Degil önceki sayfa ,üstteki yazilar unutulsun diye bekliyoruz ya ..peki bu ne verecek bize? "Samimiyetsizligimiz icten ice digerlerinden önce bizi öldürüyorken üstelik".. Zira yolda yürürken engelleri asarsin öyle veya böyle ama yolun sonuna gelmissen eski yollarla hayatta kalamazsin. Yol bitti iste... eski yollar eskiye aitken eski yollarla yeni bir yolu nasil asacaksin?

Kryonun esigi gecmeye dair sözlerindeki anlam gibi...Bu yolun" sahteligi "öyle cok ifsa oldu ki, yolun sonunda geriye "samimiyetten baska birsey kalmadi". Mesela insan, psikolog olmasa da kendisini bir psikologmuscasina para kazanmaya yönelten seyi nasil bulabilirdi. Sadece samimiyetiyle..

O dini satan liderler neden bir peygamber gibi yaklasiyorlar. Bu spritüel ortamdaki peygamber oldugu zannindaki insanlarla onlarin benzerligini anlamak mümkün degil narsisizim icinde ve dahi onlarin da anlamamalarinin sebebi bu belki :"Narsissizm".. Deccalin sahte peygamber oldugunu söyleyen ben degil spritüel hatta dinsel kaynaklarken üstelik.

Ve bir kisim insan kendilerini peygamber ,isik varligi aydinlanmis biri vs.zannediyorken daha acik tabiriyle aslinda cok hasta iken onlara yapilabilecek hizmet sadece bu..Spritüalizm falan filan ,degil mesele , ölümden beter bir hastalik bu..

insan neden peygamber olmak ister veya varliginin dahi dünyaya mutluluk getiren bir enerji vs.. olduguna inanmak ? Cünkü peygamberler önemlidir ve ancak önemli olmadigini düsünen biri önemli olmaya calisir. "Samimiyet ,neden oldugundan önemli olmak istedigini sorar ama oldugundan daha önemli oldugunu iddia etmez".. Kendini gercekten seviyorsan niye önemsiz buluyorsun. Cocukken dayak yememek icin babasinin ayaklarina kapanan o insanlarda gelisen narsisizim sadece kendisini degil , dünyayida öldürüyorken yani dünyamiz icin samimiyetten baska bir secenek kalmamisken...

Mayin filminde berberi" seni engelleyen sey ne "diyor askere.Adim atarsa ayaginin altindaki mayinin patlamasi cünkü bunun sonu ölüm .. öyleyse askeri engelleyen tek sey "korku". En son artik o kadar "yoruluyor ki"...Olanlar da zaten yorulmasi icin olsa da bilmiyor o an, ta son an' a dek .. En sonunda yardima gelen askerlerin kendisini görmemesinden ötürü gidisini gördügünde baska bir sansi kalmiyor o adimi atmaktan baska.. Ama adimini attiginda mayinin patlamadigini , bakinca mayin sandigi seyin kücük bir kavanozdaki asker biblosu oldugunu gördügünde ...

insan degerli oldugunu duymaktan baska birseyi önemsemedigi icin özgür iradesine saygi gösterildigini duymak yeterli geliyor , "cocuklarin özgür olmasina izin verilmez cünkü ,ama bizler büyügüz degilmi"..ve bircogumuz dile getirmedigimiz bu gercegi biliyor olsakta , bu komik oyunu sirf bu sebeple oynadik..

Sen "büyük oldugun" icin özgür iradene saygi duydum öyleyse bu yeterli...ve arkasindan gelen özgürlügünü birakmis yiginlar..

Cünkü tipki kendilerine rehberlik yapanlar gibi onlar da sadece önemli olma duygusunu aradilar.. Bu sebeple spritüel cirkinliklerin hicbir önemi olmadi zira onlari elestirmek özgür iradeye saygisizlik demekti , özgür iradeye saygsizliksa ruhsal olmamakti , ruhsal olmamaksa , "kücük olmak".

Gercegin icinde önemli olmak kadar önemsiz hissetmekte var ama.. Sahtekarlik , öfke , hirs ,..ve son duragi narsisizizm ..

Peki bunlar niye oluyor? Cünkü mesela ben gercegi cok istedim ve dünyada gercegi gercekten isteyen birileri varsa , o Dünya sonsuza dek sahtekar kalamaz. Psikolojideki obsesis kompülsif tanimiyla ,spritüellikteki obsesyon tanimini ayni zannediyorduk ya , hos ayni olmadigini spritüel kaynaklar söylüyorken üstelik:) Obsesyon üzerine spritüel kaynaklardan kesitler ..isteyen alsin istemeyen almasin ,hatta hicbirine aldirmasin :

5. Elestiriden kaçmak: Elestiriye hiç dayanamazlar. Çünkü kurduklari sistemi sarsabilecek bir ögedir. Elestiri kavramini kurbanlari olan obsedelerde de yok etmek isterler ve bunun için insanin akil, muhakeme, düsünme, yaratici imajinasyon yeteneklerini köreltmeye, yok etmeye büyük çaba gösterirler. Kimi obsedörler bu amaçla müritlerine “ben sizleri gerçeklere akil yoluyla degil, kalp yoluyla ulastiracagim akill yolu seytânî, kalp yolu rahmanidir” türünden fikirler telkin ederler.

6. Bilgilerinin sinirlive belirli olusu: Obsedörlerin bilgilerinin çok eksik ve sinirli olmalarina karsilikk, bu küçük bilgilerine bagli olmalari, yap&ı&şmalar&ı deneyimsiz kisilerin gözünde o bilgilerin abartilmasini saglar. Elestiri de söz konusu olmayinca obsedörün her saçmalamasi elestirilmemesi gereken büyük gerçekler ve hikmetler olarak kabul edilir. Oysa gerçegi gören deneyimli bir kimse o varligin tüm sözlerini bir araya toplasa, orada herkesin bulup söyleyebilecegi basit bir 2 fikrin ya da dünyada belirli formüllere saplanip kalmis kimi tarikat talimatinin yüzlerce kez tekrarindan baska bir deger bulamayacaktir.

7. Arastirmaci sorulardan kacicilik: Kisi obsedörün söylediklerinden biraz daha fazla gerçegi ögrenmek ister ve söylediklerini biraz kurcalamaya kalkistigi takdirde, söylediklerinin altinda çeliskilerin, garip fikirlerin, anlamsiz, hatta tehlikeli telkinlerin bulundugunu görebilecektir. Obsedör varliklar böyle sorularla, yani kurcalayici, çeliskileri ortaya koyucu sorularla karsilastiklarinda sasirir, kizar, hatta tehditlerde bulunabilirler. Sonunda müritlerine bu tür sorular sormayi, daha ilerisini arastirmayi men edebilirler

alinti.

Haluk Egemen Sarikayalilallar önce Kötülük ve Kaynaklari isimli eserinde bu tehlikeye dikkat çekmistir :

« Sanki son derece evrimle bir varlikmis ya da bir ögretmenmis gibi hareket edip de ayni zamanda beseri aliskanliklari ve zaaflari olan bir kimse, sözde basarisi pek az bir disiplin ve kesinkeslik sonucunda elde edilmis gibi görüleceginden, beserlere son derece çekici gelecektir. Bu nedenlerden ötürü, kendisi izleyenler onun kisiligine hayrandirlar ve o da Yasa’ya aykiri olarak böyle bir hayranliga izin verir. Bu surette, kendi gururunu sisirir ve izleyicilerinin de fizik forma olan bagliligini pekistirir. izleyicilerine, kendilerine ögretilenlerdeki iyi ve kötüyü tefrik etmelerini degil de, bunlara körükörüne inanmalarini telkin eder. Sahte “ögretmen” bir kez bu körükörüne inanç tesis edildi mi, artik do&gu yolda egitim yapmasini saglayacak olan hiçbir elestiriye ya da yargiya maruz kalmayacaktir. Böylece , basinda oldugu küçük topluluk, sahte bir spiritüel grup haline gelir ve orada , akil , islevini yitirir.

Bu halin kacinilmaz sonucu olarak , obsesyonel bir durum ortaya çikar. Bu obsesyonun iki dayanak noktasi vardir :

Birincisi, sahte ögretmenin, izleyicilerinin dikkatini sadece kendi üzerinde tutarak, disarida daha iyi seyler kesfetmelerini ve dolayisiyla da kendisini ayakta tutmak için katkida bulunmalarini önlemek amaciyla gösterdigi çaba .

ikincisi, sahte ögretmenin izleyicilerinin, zekalarini kullanmaksizin keramete inanarak ve büyük bir ögretmen’e sahip olmanin gururu ile koltuklarini kabartarak kendilerini fizik bir kisilige hayran olmanin uyusuk, duygusal haline kaptirmak için duyduklarri arzudur.

Bu duruma s&ık s&ık rastlanabilir. Bu gerçek bir spiritüel grubun heves edilerek kurulan bir taklidinden ibarettir. Her iki tarafin da samimiyetten yoksun olmasindan ötürü, hizla çözülmeye mahkumdur. Kisiligine hayranlik duyma, sansasyonel olma ve obsesyon halleri, kisa sürede, bu kisileri her türden duygusal, sehvani ve seksüel düskünlüklerin karanlik faaliyetlerine sürükler. Bu toprakta hilekarlik da, yikicilik da, sapiklik da, entelektüel çarpiklik da gelisir ve Yüksek Benlik’le olan irtibat kopar. Korkunç Kara Ayin ve kara maji törenleri de iste böyle topraklarda kök salma imkani bulabilmistir.

Alinti.

Evet sen temelde iyi kalpli yumusak bir insansin,ama her çocuk o iyiligi bulana kadar arayacak sabir ve korkusuzluga sahip degildir.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 08/08/2017 20:52:11
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/08/2017 :  01:09:00  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
ikincisi, sahte ögretmenin izleyicilerinin, zekalarini kullanmaksizin keramete inanarak ve büyük bir ögretmen’e sahip olmanin gururu ile koltuklarini kabartarak kendilerini fizik bir kisilige hayran olmanin uyusuk, duygusal haline kaptirmak için duyduklarri arzudur.

Bu duruma s&ık s&ık rastlanabilir. Bu gerçek bir spiritüel grubun heves edilerek kurulan bir taklidinden ibarettir. Her iki tarafin da samimiyetten yoksun olmasindan ötürü, hizla çözülmeye mahkumdur. Kisiligine hayranlik duyma, sansasyonel olma ve obsesyon halleri, kisa sürede, bu kisileri her türden duygusal, sehvani ve seksüel düskünlüklerin karanlik faaliyetlerine sürükler. Bu toprakta hilekarlik da, yikicilik da, sapiklik da, entelektüel çarpiklik da gelisir ve Yüksek Benlik’le olan irtibat kopar. Korkunç Kara Ayin ve kara maji törenleri de iste böyle topraklarda kök salma imkani bulabilmistir.
Alinti.

Pozitif olan herkesin sürekli olarak birada olmasi gerekiyor olsa idi , bu örnek kendi basina pozitif bir anlam icermeliydi. Hepsi biraradalar iste? Yada sevgilimiz esimizle vs...sonsuza dek birarada kalmak yerine ayrilmamiz niye ? Birarada olmama özgürlügümüz olmadigina inanirken özgürüz demek tuhaf degilse ne?

Öyle bir Dünya yok... hic olmadi hatta ..Sadece akli uyusturulmus yiginlar buna inandirildilar.

Üstte verdigim alintilardaki gözlemler ,bu seyin icinde cok etkin bir bicimde varolmus insanlara ait, yani öyle havadan sudan seyler degil ama aklimizi kullanip bu alintilari ve daha fazlasini arastirabilmeyi düsünebilmek icin dahi, "düsünme özgürlügümüzün oldugunu düsünebilmemiz gerek" .Ben daha neler okudum neler...inanamadim önce öte yandan bunlar uc örnekler olsa da , benzerlik akilalmaz...

Gecen , hirsiza nasil hizmet edilebilecegini sordum kendime. Hirsizin isi calmaksa eger , bugün ne calmak istersiniz ondan verelim , kuantummu kanal mesajimi ;diyerekmi hizmet edeceksin? Benim bozuldugum seyi anlamak icin benim deger sistemime benzer bir deger sistemi olmasi gerek. Kendi adima insanlara yararli bilgiler olursa istiyorsa calsin da ;demistim hatta ..o kadarini bile yaptim ama bir kismini alip ,spritüelligi elestiren kismini kirpmak benim deger sistemimde cok pis sey. Ne saygi duyucam böyle bir cirkinlige ,

"Baskalarinin emegini calmak baskalarina saygisizligin en büyügü iken , bu saygisizliga saygi duyacak kadar saygilili degilim ben"..

Acikca söyledim hatta , bana saygi duymadigim insanlar saygi duymasin ; diye.. Cünkü hic sevmem yapmacik sevgi saygi gösterilerini. Burada onca vakit tek basina yazan biri olarak , insanlarin sevgi saygi gösterilerine cok aldirmadigim belli olmuyormu , tek basina yaziyor baksana kimse kaale almiyor vs..diye düsünülebilecegini ,herseyi düsünen ben düsünmedim öyle mi:) Bunu dahi anlamayacak kadar aklimizi kullanma yetimizi kaybetmisiz galiba. Samimiyetle gelen bir soru oldugunda mesela ,bunu ictenlikle yanitlamamdan ,samimiyetsiz herseyin benim deger sistemim disinda oldugu gözükmüyormu .Bunu bile anlatmak mi lazim anlasilmasi icin? insan kötü dahi olsun ama samimi olsun bu kadar basit ya.. Maharaj da anlatmisti bunu, kötülügümüzde dahi samimi olma gerekliligini.

indigolarin bir tipinin icinde iki ruh oldugundan sözedilir , samimiyetsizligin karsisinda tahamülsüzlesen .indigoyum diye iddia etmiyorum ama kücük bir fark bile bulamadim okurken. indigo veya degil ,önemi yok cünkü sonucta olmakta olan bu.. Benden ve bir kisim insandan önce spritüel dünyada ,arzulari artik bitmis 2012 de hasati bekleyen kendilerini garanti cennetlik farzeden bircok insan vardi , ne vakit degisti onca bilgi ..eskilerde kaldi :)

Demek istedigim su , kuantum fizigiyle spritüelligin paralellligi su bu ..ortalikta dönen ve üzerinden bilimselligi icerdigi icin daha fazla para kazandiran birsürü bilgiye en cok katkisi olanlardan biri de ben oldum ve dedigim gibi, burada internette paylasmamin sebebi insanliga katkidir zaten lakin , sen karsindaki insandan isine gelen bilgiyi al ama isine gelmeyeni almamak bir yana dursun bir de, ay ama cok tepkili hic aydinlanmamis spritüel filan degil..diyerek ,onu kücültmeye calis...Sonrada bana sevgiden ve kelebeklerin ne güzel olusundan sözet. Abi bu kadar cirkin bir dünya görmedim ben. Calmayi gectim , bu kadar cirkin bir seyi nasil icine sigdirabilir insan , anliyorum diyemem...

Biz iste bu kadar uzagiz birbirimizden ,hatta bir olsak bile .. Cok eskiden bana ,pozitiflerin genel olarak dogayla icice olusundan ötürü negatif oldugumdan sözedildigi bile olmustu o kadar komigime gitmistiki bu..istanbulda yasiyorum ya , en büyük sehirde olduguma göre en negatif benim öyleyse bu durumda:)Bu kadar tuhaf seylerin karsisinda nasil ciddi olabilir ki insan?

Acikcasi ben kanal mesajlarini cevirsem bir de ingilizcesini eklerdim vs...bu arada , güvenilirligi acisindan ve evet bu kadar dikkat etmeli bence.. Bir insanin negatif oldugunu iddia ederken , ondan bilgi almak kadar cirkin bir davranis varmi.

"Negatif olanin bilgiside negatif olmazmi". iste bu kadar cirkin bir dünya bu spritüel dünya.

Yani demem o ki, kötülükle basetmenin imkani yok... Simdilerde moda arap olmak ..Arap olsa idim ,peygamber soyundan gelip , psikoloji egitimi almaksizin bircok sorunu tedavi ederdim mesela ama arap olmanin kazandirdigi su devirde ben sadece bir dagli soyundan gelen evrimlesmemis homosapiensim:) Artik kimse spritüel yasam kocu vs..degil ya..peki psikolog olmaksizin danismanlik yapmaya ne diyecegiz ..Onuda evirir ceviririz ..Demekki cok iyi para var bu iste bu kadar cok evirip cevrildigine göre..
Ben olsa idim , gecer karsida hepsini tek tek cevaplardim cirkinlesmezdim ama zaten cirkin bir seyi, güzel yollarla savunamayiz ki.Bunu bekledigim icin buraya bakmaktan gercekten usandim ,beklemiycem artik ;demem de bu sebepten...

Benim sevilmek gibi bir arzum olmadigini illa anlatmakmi gerekiyor. Samimiyetsiz insanlar beni severseler yada saygi duyarsalar ben kendi icimde ,demekki yanlis birsey yapiyorum ,der kendimi sorgularim bir noktada. iste birbirimizden bu kadar uzagiz ki, bu kadar farkli deger yargilarini barindirirken birbirimizi anlama sansini bile bulamiyoruz. Tuhaf gelse de bu ,memnunum samimiyetsiz buldugum insanlarin beni sevmemesinden ve saygi göstermemesinden.

Hayatimdam memnun oldugum icin gercek hayatta neseli cok arandigi icin telefonumu kapatan biriyim , "benim esas memnuniyetsizligim, harekete geciren esas sey , gercege dair sorularim oldu hep ". Yada benim psikolojim suyum buyum.. Bunlar tamam... Peki sonrasinda bir de spritüel cirkinliklere niye deginmiyoruz diyorum hep...hic duyulmuyor... Cok eskide kalan yazilarimda bugün kuantum fizigi üzerinden spritüelligin reklamini yaparak para kazanan insanlarin sözünü ettigi kuantuma dair bilgilerin bir kismini ben ortaya koymustum düsüne sorgulaya.

Abi bu nasil bir calma aliskanligidir ki,Hawkingin teorileri dahi calindi ve dahi nasil bir okumamazlik /düsünmemezlik ki, Hawking'in fikirleri oldugu algilanmadi bir kisim tarafindan? Ben belki bazen unutuyorum kaynak bildirmeyi genelde hizlica yazdigim icin fakat Hawking , bir filozof olan Kant'in sorusunu alintilarken kücülmedigi gibi bende Hawkingten aldigimi belirttigimde kücülmemis olsam gerek . Yoksa kücüldüm mü?

Ben algilayamiyorum , calmanin nasil bir mutluluk verebilecegini? "Bu nasil bir kendine güvensizlik özsaygi yitimidir , insanlar bu kadar mi mutsuz"?

Anladigim kadariyla bir kisim spritüel icin calmak bir gelenek haline gelmis galiba ve bu sebeple bunun yanlis olabilecegi dahi akla gelmemis , ben burada hem benden hemde digerlerinden calinmasina artik tahammül edemez bir noktaya gelip vurgulayana kadar. Caliyor ama calisiyor ...derken onlar , ister kizalim ister kizmayalim, birebir iste onlar ;dedim bu noktada.

"Bir toplum calmanin normal olduguna inaniyorsa ,o toplum bitmistir".

Bunu yapmak durumunda olduguma inanamiyorum cünkü bunu anlatmak durumunda kalmak bile cok tuhaf bir durum. Söyle ki..Kösedeki bakkal kendisinin doktor oldugunu iddia ettiginde onu kabullenmek ,sevmek, kötü hisettirmemek adina cicek böcek vermeyiz , "sen doktor degilken nasil doktorum deyip insan hayatiyla oynarsin" ,deriz.

Nasil bir ahlaki cöküstür yasadigimiz ki,biz üstelik ciddi ciddi bunlari tartistik ? Niye karsimizdaki insanlarin uzman oldugu konulara dair aslinda neredeyse hicbirsey bilmeyip sadece calmasini degilde , kötü hissetmemelerini düsünmemiz gereksin. Evimize hirsiz girse, üzülmesin diye calmasina izin mi veriyoruz anlamadimki?

ister spritüel ister baska alanlar..Bu insanlar kim oluyorda emek vermedikleri, bilmedikleri yani yetkin olmadiklari ve bu sebeplede digerlerine verdiklerinde yarardan cok zarar getirecekleri ortada iken ,cogunlukla calarak kazandiklari seylerde kendilerinin kötü hissettirilmemesi gerektigini sevginin bu oldugunu düsünüyorlar?. Ne güzel dünya ya .. Sevgi dolu bir insan baskalarindan calarmi peki? Böyle bir etik ,böyle bir deger yargisida mi var?

Bunlari yazarkende gülümsüyorum cünkü gercekten bazen tipki simdi oldugu gibi saka gibi geliyor olanlar. Siz kimsinizki size hizmet edilmesi gerekliligi zorunlugu olacak... diyesim geliyor. Kiymetlimis, bugün ne calmak istersiniz, ona göre hizmet edelim..

Sen sevgi cicek böcek lerden yani bu cok mutsuz insanlarin en cok istedigi seyden sözederek ustalikla spritüelligine gelen elestirilere karsi en cirkin elestirileri yapacaksin , bir zamanlar aldigin onlarca bilgiden sonra..ama en son , yok paranoya, yok uyduruyor yok su bu vs..diyeceksin fakat bu sevgisizce elestiri hatta elestiri bile degil haksizlik olmayacak fakat karsindakiler elestirince , duygularimiz su bu...Nasil bir ego bu?

Empati yapabilseydik , karsimizdakilerden hem calip hemde onlara bunu yapmanin nasil bir cirkinlik oldugunuda hissedebilirdik. Ben- cilik ve bencil-lik arasindaki farktan sözederken bunu anlatiyordum . Onca vakit calarken iyi ama elestirilince özgür irade vs. Hadi calinmasina da raziyim o da olsun ama bilginin bir kismini alip digerini kirpinca ortaya zararli birsey cikar , tepkimin bir yönü de buydu ama tabiki narsisist yapimizla bunuda algilayamadik .

illa calacaksan , bari tamamini cal. Ama daha fazlasi ..kardesim niye caliyorsun yani calmak zorunda kaliyorsan ?demekki bu isi yapamiyorsun , öyleyse neden gidip calmadan yapabilecegin birsey bulmuyorsun? Belki en basinda gercekten sifa yetenegin olduguna filan inandin ve gercektende sifa yetenegin var hatta ama sifa yetenegin varsa "sadece sifa ver ", bilmedigin emek vermedigin uzmani olmadigin alanlara girme , yani birak herkes yapabileceginin en iyisini yapsin, "birlik/dayanisma/paylasma gercekte budur iste".

Edited by - pandora76 on 19/08/2017 02:05:04
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/08/2017 :  01:10:06  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Spritüel egomuz kirilmasin diye bazen "ben resim yapamam güzel sarki söyleyemem ama mesela matematikten anlarim vs..."derdim önceden , sonra bir baktim ki ben ve cok az insan disinda herkes hem matematikci hem fizikci hemde psikolog, ressam ,müzisyen ,spritüel vs..bir astronotumuz yok ,yoksa o da mi var :) Bir sevgi dolu ,bir kirila kirila konusuyoruz ya hep , peki bunca sahtekarligin icinde sevgi dolu olmayi nasil basariyoruz. Sevgi bu ise sevgisizlik ne?

Geciniz...
Toplumun yol göstericisi sayilan kitlesi ,kanaat önderleri vs... televizyonlarda boy gösterenlerin yani herkesin gördüklerinin bile bir cogu bu durumdaysa "bu toplum cökmeye mahkumdur".Bina saglam degilse onu yikmak yerine sevgiyle mi yenisini yapacaksin yenisini öyleyse eger bunu nasil basaricaksin?

Kompleksliyiz biz , o kadarki ...kücük bir örnek... Mesela senelerce erovisiona giderken sanki savasa gider gibiydik. Birinci olucak ve Avrupaya gününü göstericektik..Ben övülmeliyim "hep"saygi duyulmaliyim yani birinci olmaliyim ...Niye ki?

"Birinci degilde ikinci olmak ,neden kötü birsey olsun ki"..

Hem sen kimsinki digerlerinin degilde sadece senin kötü hissetmemen gerekli? Narsisizm..Ben hep birinciyim en degerliyim en sevilmeliyim vs... iki yanlisin bir dogru etmemesi gibi , sevgi sözcükleri altinda cirkinligin her türlüsünü yapan insanlarin daima birarada olmasi mi spritüelligin yanlislarini dogrulara dönüstürecek? Kryon esigi gecmekte bunun tam aksini söylemis oysa.

insanligin tümü kiliclar köprüsünü gecemeyecek , yeni enerjiyi asla kabul etmeyecek olanlar var , onlar eskinin icinde kalip debelenecekler. Diyeceksiniz ki onlar da bin yili gectiler, dolayisiyla kiliclar köprüsünü gecmis sayilirlar. Hayir! Onlar bin yili gectiler ama köprüyü gecemediler. Tüm insanlik esikten gecmis ama bazilari enerjisini degistirmemistir.

Bir hayatta katil bir baskasinda sifaci oluyoruz ya mesela..Aslinda ne olmadigimizi görmek icin.. Bu ruhun yorulmasi icindir , baska bir anlami varsa bilmek isterdim ama :)"insan en cok en fazla tuttugunu biraktigi icin ,birakmak istedigini iyice kavrar"..iliskilerimizde mesela , hep böyle degilmidir ve dahi Maharaj , ruh bir sporcudur engelleri asmak icin bedenlenir; anlaminda birsey demisti , bunun gibi..

Bir isek öz de , zaten hepsi iken onlarin aslinda gölge oldugunu anlamak icin tekrar tekrar bedenlenmek yorulmak anlamindan baska nedir olmakta olan . Dünya aynadaki yansimamizsa , aynadaki görüntüden öteye ona kaynak oldugumuzu anlamanin tek idraki, gölge olmadigimizi anlamak yani hayatlar boyu gölgelerimizi kaybetmek olmazmiydi. Öyleyse tek yol kaybetmek degilmi ve dahi Maharaj olsun diger tüm üstatlar olsun , "neden o degilim bu degilim " diyerek yol almis yani "kaybederek kazanmis"...

Hepimiz geciyoruz bu yoldan , kurnaz insan yoruluyor kurnazligin eninde sonunda kendisine carptigini gördükce ... kurnazliga tepki veren yoruluyor , kurnazlikla basedemeyileyecegini gördükce.. Nasil bir anlayis hersey bir iken ,kendisi ne iktidar ne de muhalefet degil de hepsinin disindaymis gibi durabilir. Artik tarafsiz kalmak yok ;diyor Kryon ama bu dönem icin...Hersey bir ise birligin disi nerede ki , herseyden sonsuzca bir baska hayatta dahi ayri olabilesin.

isid'e tepki vermesek bu bizim iside muhalefet olmadigimizimi gösterir. Hersey bir ama biz aydinlanmis üstatlar gibi tanik konumundayiz sadece, iktidar ve muhalefetten öteye. Gercekten öyle bitmisiz ki kurnazlikta level atladik cünkü onlar herseyden öteye oldugu kadar hepsiyle bir olduklarini anlattilar.

iste budur benim spritüel dünyaya olan cekincelerim.. Bu kadar cirkinligi böylesine tuhaf celiskileri ancak narsisizim veya ticaret savunabilir cünkü.. Psikolog olmadan diplomali psikologcasina davranmayi, melekleri satmayi vs.hepsini uyduruyorum ,zaten hayal dünyam genis:)Onca vakit gerceklesmeyen hayaller görenler duyanlar degil ben paranoya yaptim.:)

Bu seye hizmet edemezsiniz ve daha da önemlisi ...

"Hizmet etmelimi"?

Bu kurnaz insanlar kim oluyorda onlara hizmet edilmesi gerekiyor veya hizmet sadece bilgi vermekmi.icinde hizmet etmenin bu olduguna dair his varsa elbette bunu yap ama degilse niye buna zorunlu oldugun zanniyla mutsuz olasin ki ? Bes parmagin besi bir mi ki herkes ayni seyi yapmali ...Belki kimi yazarak hizmet etmeli kimi de bir baska yöntemle..

Ve dahi spritüellik yok mu olacak spritüel yazilar aktif degilse? Rehberlerimizin ,olmazlarsa spritüel olamayacagimiz illüzyonu gibi, spritüel yazilar aktif olmazsa mesela Dünya dönmeyecekmi ?

Spritüellik ruhsalliksa eger , ruh ölmedikce ölebilir mi peki?

Aynadaki görüntüleri yakalamaya calistigin her an onlarin degistini görürsün "cünkü gercegin izi dahi olsalar gercegin kendisi olamazlar" ve belki en büyük hizmet bunun idraki. Öyleyse narsisizm icinde debelenen bir insana kurnaz dahi olsa ,her kötülügü de yapsa "hep onun istedigi tarzda hizmet edilecegini düsündürmek" yani narsisizmini ileri boyutlara tasimak hizmet, iyilik degil "olsa olsa büyük bir kötülüktür".

Benim gögsümden irin akarken doktor ,sevgili irin , sen kendini kötü hissetme diye seni dislamayacagim; deseydi, ben gögsümü kaybedicektim ve hatta belki ölecektim ,o kadar kötüydü durum ve o olumsuz gözüken deneyimle belki yillarca ögrenemeyecegim birsey kazandim...

4bh son asamalari ve 5bh in ilk asamalaridir merhametin cok fazla gelismesi , ben degil kanal mesajlari diyor bunu ve bu sadece belli insanlarin degil , herkesin gececegi bir yoldur ,herkes tekamül ettigi icin. Canim kiyamam sen olmussun , iyi kötü hepsinin disinda esit duruyorsun ve bu yüzden bu yollardan gecmeksizin bakiyorsun ya hayata ...yani sana degil , biz hala tekamül eden garibanlara..

Bunun anlamini biliyorum cünkü gercege olan istegim beni gercek olmayanlarla yüzlestirirken , "gercek olmayani istemedigimi söylüyor kalbim". Doktora gittim cünkü iyilesmek istiyordum bu sebeple irini cikarmasina da engel olmadim. Biz özde bir iken , ayrilik yansilsamami ise sadece bir hastalik olmali.

Bir insan özde herseyle bir ise, özü özgürdür yani "insanin gercegi özgürlüktür "ve öyleyse eger , gercegi isteyen biri , bu gercege ulasmasina engel olan tek seyin , özgür olmadigi zannini kaybetmesi gerekliligini ögrenmekten/idrak etmekten baska ne yapabilirdi.

Sen özgürlügü degilde bir tolumsal konumu(es dost vs...) parayi vs..önemsiyorsan , özgür olmamaya aldirmazsin ama ben neredeyse foruma ilk geldigim günlerden beri en cok ta özgürlükten sözeder ve dahi özgürlügü engeleyen seyin kölelik oldugunu görmek adina bu rüyayi/illüzyonu yaratirim ,özgürlügü herseyden cok önemsedigim icin.

Ama birgün gelicek, o ugruna cirkinligin her türlüsüne büründügün tolumdaki spritüel konumun veya esinle ,cevrende vs..yasadigin her türlü kölelestirici unsurlari reddedicek kadar özgürlügü isteyeceksin ve simdi seni kizdiran bu seyi o gün sen yapiyor olacaksin.

Bu yüzden beni anlamaya kalkma.. Senin zoruna gider "anlamamak kelimesi bile ,cünkü insanlarin gözünde herseyi anlayabilen üstün biri olma fikrine tutsaksin "tipki benim özgürlüge tutsak olusum gibi"..

Çevremizdeki acilarin tamamini bizim de çekmemiz gerekiyor. Hepimizin ortak bir vücudu yoktur, ama ortak bir büyüme yolumuz vardir ve bu ise, su ya da bu biçimde, acilar içinden götürür bizi. Nasil ki çocuk belli bir gelisim sonucu yasamin tüm evrelerinden geçer (her evre de istek ve korku bakimindan bir önceki için erisilmez görünür aslinda), yaslanir ve sonunda ölürse, biz de bunun gibi (insanlikla aramizdaki bag, kendimizle aramizdaki bagdan güçsüz degildir) yasadigimiz Dünyanin tüm acilarindan geçerek gelisiriz. Bu konuda adalete yer yoktur, acilardan ürkmeye ya da acilari üstünlük olarak nitelemeye de yer yoktur.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 19/08/2017 02:18:07
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 20/08/2017 :  00:41:46  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Calmaya cok örnek vermeye gerek duymadim cünkü o kadar cok ki.. Ve zaten /silme /unutturma/ evirip cevirme /ortaya atmalarla ... falan filanlarla hepsini hemen hallediyorlar :) Ama zaten aklini kullanabilen biri , bu seyin icinde olmamis yani sahit olmamis olsa da onca vakit, calmanin bu ortamda ne kadar yaygin oldugunu görebilir.

ilk ve en basit hirsizlik..Hep dile getirdigim ve bin tane seyle gecistirilmis reiki satisiyla basliyor . Reiki yi Usui ortaya cikardi ve kimseye satmadi ,sadece zamanla degerinin bilinmedigini görünce kücük bir bedel almaya basladi. Sonrasinda reikiyi Türkiyeye getiren ilk kisi..o da satmadi.. Ama insanlarin bir kismi , hicbir zahmet gerektirmeyen reikinin yanina bilmem kac cesit daha uydurup sattilar ,reklam amacli kullandilar..

Bunlara dair önceki sayfalarda cok sey var..

Psikolog olmadan insanlara psikologmuscasina hizmet verirken (psikologluk yapmiyorum desek te )neyi calmis olabiliriz mesela? Kuantumu sunu bunu ve onca bilgiyi gecelim..O üst mesajlardaki alintilarda sözü edilen sey gibi...Elbette hersey tamamen arak degil o kadarda olamaz ,söyledim ya zaten, benim reiki 2 masterim gibi gercek insanlar da var ... Ama cogu bundan ibaret ne yazikki..Ve ben tepki verdikce bilgi kaynaklari daha fazla belirtilmeye baslandi. Bir de o var:)

Akil mantik denen birsey var.. Asla satilmamis ruhsalligi dahi satan bir insan bunu yapma hakkini kendisinde buluyorken , bilgi araklamiycak öyle mi:) Bu spritüel Dünyada evirip cevirmekten fazlasi ,yazilarin isimize gelmedigi an ne büyük bir hizla silindigini ve "yok ki, bunlar hezeyan vs..." dendigini eski üyeler biliyor zaten..

Kendi egolari sarsilinca ,ay duygularim ,su bu; ama bu kadar cirkin seylerin karsilarindakine ne hissettirdigine gelince...Yargilama beni, sevgi ,zan falan filan.. Cünkü narsisist icin sadece kendisi vardir ,kötü denilen de sadece egosunun darbe almasidir..Hep ben ben ben ..Ya digerleri? Hizmet etsin , hep sen sen desin:) Neyse iste..

Akli kullanma gerekliginden sözederken neden onca tepki aldim? Cünkü aklimizi kullanirsak bu seyin farkina varacagimizi biliyorlar..Üst mesajdaki alintida anlatilan sey gibi...

Ve biz hem muhalefet hem de iktidardan ötede isek , neden iktidarin tüm hamleleri bizi dogrudan etkiliyor? Mesela iktidar zam yapiyor ve bundan iktidar ve muhalefet disinda durmayi? bir sekilde becerebilen insanlar da nasibini aliyor?

Demek istedigim su..Sen bu Dünyadaki herseyden etkilenirken , Dünyanin disindaymiscasina? ne iktidar ne muhalefet , hicbirinden hicbirsey olmadigini iddia edemezsin cünkü ancak Dünyada degilsen Dünyadan etki almazsin..Bunu da ciddi ciddi anlatmak durumunda kaldim ya , napalim ...bu da olsun :)

Ama yine de bence artik komik olmayi keselim. Hepimiz neyin ne oldugunu biliyoruz cünkü...

Bu zihniyet su an Dünyayi yönetiyor ve benim tarafimda sorunun tek cözümü bilincimin derininde(bir'likte) sonsuzlugumdan asla ayrilmamis bu seyi anlamak cünkü "anlamak kabullenmenin tek yolu" ve yazdigim her kelime bu seyin altindaki mutsuzlugu "anlatti bana"...

Su güzel yaz zamani tek arzum bana cocukken "sonsuzmus gibi gelen denizde olmak" ve belki bir de kitap okumak:)

Üzerinize bir felaket gibi çöken kitaplar gerek. Bir kitap, içinizdeki donmus degerleri parçalayacak bir balta olmalidir. insani isiran ve sokan kitaplar okumaliyiz. Okudugumuz kitap bir yumruk indirerek bizi uyandirmiyorsa ne ise yarar!

Franz Kafka

Edited by - pandora76 on 20/08/2017 01:00:43
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 25/08/2017 :  19:07:36  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
6 senedir görmedigim cok sevdigim bir arkadasimi gördüm dün ve onca seneden sonra ,kisa bir sohbetten sonra degindigi ilk sey dünyamizda yasananlar oldu ..Artik hep böyle cünkü hersey görünmesi imkansiz düzeyde. Aklimda ufacik bir doldurulmamis bosluk bile yok ,"oradaki cilginligi buradada eksiksizce gördügüm icin" ..

Bir insana caldin dediginde , calmadigini anlatir ama öyle bitmis bir dünyada yasiyoruz ki...Cildirmis bir dünyada daha baska ne beklemliyiz ki..

Bir insan calmadigini ispatlamak yerine sadece psikolojik gözlemlere basvurdugunda bu resmen caldigini kabul etmek olmazmi. Cilginca bir komedi gibi.. Eve hirsiz giriyor , ev sahibi caldin diyor hirsizsa calmadigini ispatlamak yerine , ev sahibinin psikolojisini irdeliyor hem de psikolog olmadigi halde kesin sonuclarla..Böylece calmamis mi oluyor?

Akilli insanlar olarak dersimizi almissak , neden bir yerde durup kurnazligimiza son vermeyi düsünmedik mesela? Bir psikiyatrist dünyadaki siyasi liderler icin narsisist tanimi yaparken , kendisininde psikolojik anlamda narsisit egilim tasiyor olabileceginden sözetmisti ,yani bir psikolog bile mükemmel psikolojiye sahip olamayabilir ama biz öylesine cildirmisizki ..Psikolog olmamak bir yana dursun, obsesyonun tanimini bile yeni ögrendik fakat dört dörtlük eksiksizce psikolojiye sahip yetkin kisiler gibi..

Galiba gercekten cildirdik:)

Su güne degin en fazla gördügüm sey , hala 3b de oluslarina karsin asla hata yapmamiscasina bir ögretmen edasiyla hareket eden insanlardi .. Cok az insan disinda kimseden hata yaptigina dair sözler duymazken onca vakit..Benim gözümde sadece hata yapabilecekler makbul oldu daima zira "insan birlikten ayriliktir ve bu sebeple hatasiz olmaz" yani bu sebeple hatasiz kul olmaz.. Hata yapabilecegini kabul etmemek bir hata degil mi peki?Burada degil...

Oysa özde hersey bir ise, ayrilik bir hatadir sadece. Bu durumda insan hata yaparak büyümek durumunda ,baska yol yok...Benim adima da dert etmeye gerek yok:) zira ben belki yüzlerce kez gelsem bile dünyaya , bu hayattan aldiklarimi alamazdim demem bundan. Yani duymasak ta ,bunu ben istedim ve memnunum bundan ,anlamasakta ..Kim aradigi seyi bulmaktan ötürü mutsuz olabilir ki.. Maharaj , gercegi bilmek isteyen birinin dünyanin tüm acilarini da hissedecegini söylemekteydi ve dahi gercegin bedeli bu. Gercegin ,salt hazdan ibaret olmadiginin idraki. Bunu nasil idrak edecekti insan?

iste böyle bazen baslangicta anlasilmaz duran yollarla.. insanlar mutsuz ve bu mutsuzluklari gercegin disinda degilken ,gercegi isteyen biri onlarin mutsuzlugunu hissedecek kadar derine inmekten fazla ne yaratabilirdi ,mesela böyle bir kurgudan baska.

BUNUN ADI HAYATTIR...

insan dünyaya geldigi andan itibaren, devamli bir mücadele içinde yuvarlanmaya mahkumdur; iste bu, hayattir.

Her asamasi ayri bir sekil gösteren, insana bazen çok aci, bazen tatli anlar yasatan, fakat nedeni, manasi ve maksadinin ne oldugu anlasilamayan, uzun gibi görünüp geçen bir faaliyet; iste bunun adi hayattir.

Hayat, ebedi varliklarin tekâmülü için kurulmus bir yolun basindan geçmeye hazirlanan bir varligin ilk adimini attigi bir merdivendir. Basamaklari gittikçe yükselir, yükselir... Bu yükselisin çesitli dereceleri olmakla birlikte, kazanilan yükselme çok azdir. iste bunun adi hayattir.

Bu baslangiç, birçok uzun ve girift yollardan yönünü çizen ilk hareket noktasidir ki insanlar durmadan aldiklari hiz ile ileri dogru firlarlar. Ve bazilari bu hizla o kadar yükseklere ve yukarilara çikarlar ki oradan katetmis olduklari mesafeye baktiklari zaman gözleri kararir. (Sizin de bunlarin arasinda bulunmanizi ne kadar candan isterim.) iste bunun adi hayattir.

Mücadele, devamli bir kavga ve her mücadelede oldugu gibi dayak yeme, göz yasi dökme, azap çekme evreleri bu geçen günlerin birer geregidir. Ve böyle olmasi, sizin de bunlarin içinde bulunmaniz lazimdir ki, bunun adi hayattir.

Baska yollarin, baska yönlerin, herbirinin geçit yerleri, köprüleri, hepsi burada baslar. Atladiginiz oranda, kendi hizinizin aldidi kuvvet oraninda bu birkaç yolu birden asarak, birçok yeni yönün esigine varmak kudretini bu geçirdiginiz anlarda kazanmis olursunuz ki, bunun adi hayattir.

Bu devamli mücadele içinde benligini taniyarak, kendi gittigi yolu seçerek, bilerek istedigi yönü kendi ruhunda belirlemek kudretini kazanmis olanlar pek çoktur.Fakat yalniz kavga ve hayat düsüncesiyle, bir günün ertesi sabahi olmayacagini sanarak, kendilerini sadece bu topraga baglamis bulunanlar da vardir ki, iste bunun da adi hayattir.

Donanmis bulundugunuz yüksek kudretlerinizi daima hareket halinde ve uyanik bir sekilde bulundurdukça yollariniz her zaman açik ve parlak olur.

bu kadar karis&ıklik içinde, bu devamli mücadelede bir toz zerresi kudretinden baska bir sey olmayan bir varligin çok dogal olarak karsilasacagi birçok engel olacaktir. Siz bu engellere çarparak ve mücadele ederek yükseleceksiniz, unutmayiniz! Bu mücadeleniz, yeter ki iyi düsüncenize ve kudretli varliginiza kadar yansisin ve her mücadelenin varliginizda iyi bir sonuç ve tesiri bulunsun…

KADRi PLANI, YIL:194

Ben matematigin en cok geometri kisminda iyiydim,hatta sadece zevk icin geometri sorusu cözerdim. Hocamin yapamadigi soruyu yaptigimda ise nefretini kazanmistim ama:) iste o soruyu cözdügümde onun bana olan tavrinin neden degistigini anlamamis olsam da öncesinde..

"Simdi burada bugün , tavrinin neden degistigini biliyorum".

Geometriyi o kadar seviyordumki, o soruyu cözdügümde sadece sorunun cözülmüs olmasinin getirdigi keyfile hareket etmistim ama siniftaki ögrencilerden biri hocamiza , cözemediginiz soruyu pandora cözdü ;dediginde onun yüzünün aldigi ifadeyi simdi burada görüyorken , o gün aslinda ne yaptigimi simdi algiliyorum. Sadece soruyu cözmenin verdigi sevincken... hicbir kötü niyetim olmadigini anlamamisti hocam ,bu sebeple de bana olan tavri degismisti ..

Degil psikolog olmak daha obsesyonun anlamini bile bilmeyen insanlar senelerce ne büyük alim, cok spritüel, uzman psikologcasina yukaridaki bir dagin tepesinde durup birde haksizca zengin oluyorken , "kötü bir niyetten baska ne onlarin konumunu sarsabilirdiki".

Geometride baslarda cok basarisizdim cünkü herkes gibi bende matematigin igrenc bir ders olmasi gerektigini düsünüyordum , bu sebeple de pek cok arkadasim gibi hic calismiyordum sonra bir gün oturdum ve ben bu isi yapicam ;dedim cünkü üniversiteye girmek icin tek yoldu bu...Yani artik "zorunluydum " . Gece gündüz sorulari cözmeye calistim ve zamanla hosuma bile gitti hatta cünkü sembolizmayla calisan beynim icin geometri mükemmel bir seydi.

Cünkü ücgen , cember vs..tüm geometrik sekillere dair formülleri bilsen dahi bu yeterli gelmiyordu yani sadece ezberlemekle olacak birsey degildi ...Mesela paralel bir dogru cizmen vs..gerekiyordu ve bunlar ezberle yapilabilecek birsey hic degildi, "cözmek icin iyice düsünmek zorundaydin".

Yani sorguya dayali bir dersti geometri, "görünmeyenin icindekini görmek zorunluydu"..

Ve tam da bu sebeple basarili oldum geometri dersinde. Ücgene paralelmi yoksa dikacimi var vs... sorgusunu yapmak benim icin o kadar zevkliydiki , sadece calismak zorunda oldugum bir ders degil, zevk aldigim bir ders haline gelmisti. Cünkü sorgulamak cocuklugumdan beri gelen bir özelligimdi.

Bununla birlikte , sorgulama yetenegin güclü olsa bile , "geometriye dair formülleri bilmeden iyice ögrenmeden o soruyu cözmemezsin". Nasil cözeceksin? Elmali turta tarifi bilmeden elmali turta yapabiliyorsan , cözebilirsin tabi:)

Simdi kardesim.. Buradaki durum buna benziyor iste.. Geometri formüllerini hic ögrenmemis insanlarin geometride usta olduklarini iddia etmesi gibi duruyor..Neden spritüel bilgiler o kadar celiskili, bu ve önceki sayfada da ortaya serildigi gibi? Cünkü üzerinde düsünülmemis yani birlestirilmemis ,oradan buradan araklanmis bilgiler biraraya getirildiginde sadece celiski yaratirlar.

Geometri formüllerini ezberlemek hatta cikis noktalarini anlamak icin gece gündüz calismistim ben, basarimda bu sebepleydi, verdigim emek.Yani "bazen cok emek vermeden basaramazsin ".Yani istemesende o seyin icinden gecmeli cok calismalisin , baska yolu yok..var zannettiginde ise, bu sey olur iste..

Kuantumla ,birlik arasinda bag kurarken ve dogru yanlis sonuclara varirken , aklimda bir nevi geometri sorusu cözüyordum , sembolizmayi kullaniyordum yani hatta belirtmistim o vakitlerde...Peki su ortamda (bir kisim haric)spritüeller nasil bir emek verdiler ve dahi bu sebeple nasil bir olumlu sonuc bekliyorlar?

Dis dünyada görüyorum , kuantumla birlik fikrinin paralelliginden sözediliyor önce ve sonrasinda neler pazarlaniyor ve o kadar komigime gidiyor ki. Düsünki kuantumla birligi ispat ediyorsun yani ne kadar bilimsel.. insanlar bilimsel sosu daha fazla ciddiye aliyor cünkü ve sonrasinda meleklerle iletisim kurmak icin kustüyü aramaktan filan bahsediyorsun:) Baska yolu yok mu?

Meleklerle iletisim kurmak isteyen ama melek koclarina verilecek parayi ödeyemeyecegini söyleyen birinin yazisini görmüstüm cok önceden ve burda gülmüstüm elimde olmadan .Ya düsünebiliyormusun..Melekler kendileriyle iletisim icin kesinlikle bir baskasina ihtiyac olusundan sözetmemisken , bir insan melekle iletisim icin gerekli parayi bulamadigindan sözediyor.. Ne olacak simdi, melek parasiz biriyle iletisime gecmeyecekmi:)Bu resmen dolandirmaktir ,ötesi ne!

Ben gidip onca parayi bulayim ve melek kocuna vereyim ,sonrada kus tüyü arayayim melegimle iletisim kurmak icin .. iyi ama burada heryer beton ... yani kustüyü, biz disarida iken yanisabimiza düsse bile görmek kolay degilki:)

Birgüm cern deneyi bugün vardigimiz tüm sonuclarin aksini söylerse ben hepsini yanlis biliyormusum diyecegim kendime ve bastan baslayacagim ...Nedenmi, cünkü gercegi iste öyle cok istiyorum .

Karadeliklerle ilgili bir sonuca varildi bilim dünyasinda , gecen onu seyrettim ..Müthis birseydi bu cünkü artik ispatta karsimizda duruyor .Bunu konusmak istiyorum iste ..Bir zamanlar felsefecilerin ilham alarak öne sunduklari bilgileri bugün bilimin destekleme noktasina gelisini ...fakat bu mümkün degil bu kurnaz dünyada.. insan almali ki dünyada da alma verme dengesi yansisisin, yani Dünyaya adalet gelsin.. Bu sebeple hizmet icin bir baska yolda bu olmali bence.

Asrolojik haritami incelemek icin veya psikolojik tahlillerim icin benim burada olmamam gerekiyorsa demekki biz bildiklerimizi savunamayacak kadar aciziz. Benim olmamamimi bekliyoruz bunca cirkinlik icin?

Öyleyse amatörce astrolojiyle ilgilenen biri olarak ben haritami tarif edeyim:) Burcumun yöneticisi pluton, analitik zekanin yogun oldugu ikizler evinde ve dahi uranüs ..Yani akrep burcu olsam da , yöneticisi plutonun ikizler evinde olusu ve dahi hayat amacinin da burada olusu ...bu hayattaki planimin ,dersimin en yogun olarak bilgi almak/ dagitmak la gelisecegini gösterir. Ve gercekten de böyle oldu dogrusu:)

Bu konum analitik zekanin ve ayni zamanda ilhamin yogun bir düzeyidir. Ayni zamanda da hem kuzey dügüm hatta hemde cin burcuna göre vs..Heryerden analitik zekayi vurgular ve yogun sezgiselligi, ilham basta olmak üzere ve iste bu durumdada cok detayci analizci biri ortaya cikar.Bizim kuzey dügüm icin , en iyi iz sürücüler ;diye sözedilir ve hatta dedektif olmalari önerilir:)

Ayrica ikizler etkisi ve ay daki sanatci aslanda bulunan ay ,duygulara , siirsel dile , konusma bicimime isaret eder ..Bu konumdan sairler yazarlar cikmistir, tipki ablam gibi..Bunu da ekleyeyim ifade dilimin analizine dair:)Simdi ay aslanin psikolojisini inceleyelim:)Aslan iktidar olsa da "ay aslanin halkin ikidari icin mücadele edecegini cünkü halk oldugunu" ve satürn varsa aslanda , aslanin egosunun geri plana düsecegini gizleyerek:)

Buradan mükemmelliyetciligin büyük bir sorun oldugunu cikarmak istiyorsak,tamam öyle olsun,ben kötü olayim ..simdi sira yukarida sözünü ettigim spritüel onca cirkinligin aciklamasina gelsin olmaz mi.

Abi yok böyle birsey..insanlar bu kadar düsmemisti gözümde daha öncesinde..Kurnazligi sevgi dolu sözcüklerin arkasina saklamaktan daha cirkin birsey bulamiyorum .

insan hatalar yapa yapa büyür cünkü insan "gercekte özden ayri oldugu zannina düserek hata yapmistir daha en basindan". Öyleyse insan belki de hatadir birligin gözünden bakildiginda...

Sen elini atese uzatmadan atesin yanici oldugunu idrak edebilecek kadar yani sadece baskalarinin hatalarindan ders alarak büyüyebilen en zeki insansin ,sana degil yani. O kadar zekisin ki, kurnazligin daima kendine carptigini görünce kurnazlik hatasina düsmekten vazgectin.. Yani sen en zeki , en spritüel en olgun en muhtesem....

O kadarki... kendi zekanin büyüklügünü ancak digerlerinin zekalarinin ne kadar kücük oldugunu göstererek kanitlayabiliyorsun..:)Psikolog degiliz ama olsun baskalarinin hatalari üzerine ders verirken aslinda kendini ne kadar büyük biri yapmak zeka isidir sonucta:)Bu yüzden hickimse hata yapabilecegiden sözetmiyor ya..En zeki en spritüel en muhtesem olmak icin(narsisizm)

Ve bu seni mutlu ediyorsa , mutlu ol bununla..daha ne diyeyim sana? seni mutlu edecek sey ancak bu ise..

Öte yandan , nerdeyse hepsini , narsisist egilimin digerini kücülterek kendisini yüceltmeye calisacagini dahi anlatmisken her defasinda öngördügüm bu adimlari yapma gibi bir hataya düstügümüzü görmeyecek kadar da sarsilmis demek egomuz..

Farkinda bile olmadan kurnazlik ederek kendimizi yeniden görkemli bir daga cikarmaya calisirken , tam aksine narsisist egilimi ortaya seriyoruz hatta hic anlamadan.. Psikolog olmadigimi sadece psikolojiyle ilgilenen biri olarak dogru /yanlis gözlemlerim oldugunu, bu cirkin dünyada bir kez daha vurguluycam özellikle..

Gercek ,insani her vakit mutlu etmez ,gercek sonsuzluksa yani disinda birsey yoksa gercegin icinde haz kadar aci da oldugu icin ve dahi insan neden daima mutlu olmali ki..demisti bir filmin sahnesinde bir adam.. "Mutluluk sandigimiz sey aslinda ya mutluluk degilse".. Yani seni mutlu eden sey bu ise ,bu olmaya devam et ,öte yandan senin mutlulugun (yani kurnazligin)beni mutlu etmiyorsa , olmakta olanlarada bozulma .

Cirkinlik maskesini indirdiginde geriye kalan güzellik olsa gerek.. Cünkü güzelllik hic te cirkin birsey degil ve güzeli güzel yapansa , degeri olsa gerek ..Ancak degerli seyler araniyor ise, güzel olanin, bulunmak üzere cirkin bir maske takmasi gerekliydi belki.

Ve belki de bu sebeple bunca cirkinligi görmekten fazlasini yapamiyoruz ,gercegi gercekten istedigimizde. Tüm bu cirkinligin ardinda ise,bir cocugun mutlu olma arayisindan daha fazlasini bulamadim. Mutlu olmayi istemek neden cirkin bir istek olsun ki her zaman mutlu olmamiz gerekmese de..Hangimiz cocuklar mutsuz oldugunda bundan mutlu olur ki? Öyleyse cirkinlik ,ancak ardindaki güzellik adina kabullenilebilir.

Sanatimiz, gözümüzün gerçekle kamasmasidir. Geri geri kaçan ucube maskelere vuran isiktir gerçek, baska bir sey degil.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 25/08/2017 21:11:01
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 26/08/2017 :  22:44:45  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Cirkinligi ancak ardindaki güzellik adina kabullenebilirim ama bu yinede cocugun mutlu olma adina cirkinligin her türlüsünü yapmasina izin vermek anlamina gelmiyor. Söyle ki:

Cocugumuz bencilce arzulari adina arkadaslarina zarar verse , mutlulugu icin buna sonsuza dek izin vermeyiz.Veriyormuyuz yoksa:)En azindan ben izin vermem diyeyim ..Neden mi?

Cünkü cocugumuzun mutluluk olarak algiladigi sey bir baskasina zarar veriyorsa bunun mutluluk olmadigini ,cünkü "bencilligin mutlu sonuclar getirmeyecegini biliriz "zira bencillik sadece "bir kisinin "mutlulugunu iceriyorsa ama öz ,sonsuz yani "tüm kisiler" ise , bencillikten mutluluk cikmaz .

Öz herkesi kapsiyorsa , mutlu olmasi demek , herkesin mutlugu demek , öyleyse "bencillik özün mutlulugu olamaz" ve bencil insanin özü dahi ayni öz yani herkesse , bencil bile sadece kendisini mutlu etmeye calismakla mutlu olmamali. Bu olsa olsa haz olmali ve hazzin bedeli de aci olmali, dualite iyi ve zitti kötü ise..

Ama kalbimizde onun bencilliginin bir cocugun mutluluk arayisi oldugunu biliyor ve anliyoruzdur ,bu da bizi cocuklarin bencilliklerinden nefret etmemeye yani kötülügü "anlamaya" götürür ..Anlamaksa empatiye ve empati de birlige ..Sevgi birlikse zaten, tüm bu seyin birlige hizmet ettigini anlamamak ne mümkün.

Acikirsak yemek yememiz gerektiginiz biliriz, susadigimizda su icmemiz gerektigini bilmemiz gibi ve öyleyse eger , iyi kötü arasindaki ayrimi bilmememiz imkansiz, "akil ve vicdanimiz var ise".

Bir insan calmadigini ispatlamak yerine sadece psikolojik gözlemlere basvurdugunda bu resmen caldigini kabul etmek olmazmi. Cilginca bir komedi gibi.. Eve hirsiz giriyor , ev sahibi caldin diyor hirsizsa calmadigini ispatlamak yerine , ev sahibinin psikolojisini irdeliyor hem de psikolog olmadigi halde kesin sonuclarla..Böylece calmamis mi oluyor?

insanlarin kandirildigi ortaya ciktiginda kandirilmamaya dair psikolojik acilimlar getirdigimizde o kadar komiklesiyoruz ki..insanlarin kandirilmadigini ispatlamaya calismak yerine tam aksine kandirilma psikolojisini ele aldigimizda ,resmen kendi agzimizla onlarin spritüel dünyada kandirildigini kabullendigimizi farkedemememiz o kadar cilginca duruyor ki..

Kadin kocasina , beni kandirmis aldatmissin ;diyor adamda bundan degil utanmak , aldatmadigini ispatlamak vs...aldatilmasina sebep olan psikolojiyi falan filan anlatip ,aldatilmamak üzerine ders veriyor:) gibi.

Ben bugüne degin bu kadar tuhaf birseye rastlayacagimi hic düsünmemistim , narsisizmden neden bu kadar cekindigimi anlatabildimmi simdi? insanlar ölse , sirf aydinlanmis spiritüel gözükmek yada olmak icin , "onun sorumlulugu, karmasinin bedeli" vs..diyen bir anlayistan baska ne gelebilir ki. Psikolojiyi az cok bilen her insan narsisizimden cekinmesi gerektigini bilir ve dahi bunlar hic.. Neyse.

Sevgili spritüel dünya , bence sen yine de böyle kötü olma...Zira insan ömrü sonsuz degilse , ömrünün sonuna dek kötü olmayi da kaldiramaz. Yine de sen bilirsin ama insan kendine kötülük etmeden de digerine kötülük edemez..Hayatin elinden düserek ögrenmek istiyorsan ,bu da senin secimin. Nihayetinde "Bu da Hayattir"

"Biz Cennet’te yasamak için yaratilmistik ve Cennet de bizim yasamamiz için yaratildi. Bizim yazgimiz sonradan degistirildi, nedir, Cennet’in yazgisi degisti mi, bilen yok."

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 26/08/2017 22:59:36
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 29/08/2017 :  05:35:47  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Maharaj , tüm sahte ögretmenlikler yikilacaktir;demisti bir keresinde ama o vakitler bu sözü anlamsiz bulmustum . Dünyada onlarca sahtelik dururken bu neden önemli olsundu ki?

Kendi adima belirtmeliyim ki, ögretmen oldugumu iddia etmedigim icin psikolojik gözlemlerimi psikolog olmadigim vurgusuyla yapiyorum mesela ve önceki sayfadada söyledigim seyi yine söylemeliyim; "benim sözlerimi dahi akil ve vicdaninla tart ,özgür biri yani kendi aklin ve vicdanin ,kendin olmak icin".

Maharajin ,gercegi idrak etmemis insanlarin sadece söyleyebilecegi güzel seyler olabilecegini ama ögretmenin gercegi idrak etmis insanlar olduguna dair sözlerini yazmamda bu sebeptendi. Bu dogru olmali cünkü formulü ezberleyebilirsin ama sorulari cözemiyorsan ögretmen olamazsin. Bu sebeple aslinda bilmedigimiz veya yanlis bildigimiz seyler ortaya ciktiginda dahi biliyormus gibi yapiyoruz ya..

Biz gercege dair fikirleri paylasabiliriz (formülleri ögrenen) ama gercegi idrak etmedik(formülleri uygulayip cözemeyen)

Önceki sayfalarda ifade etmistim saskinligimi cünkü neden bir ögretmen nasil olmali vs..bunun tartismasi yapiliyordu anlayamiyordum.Kendimizi bir ögretmen ilan etmek bir yana dursun , ögrencilerimize nasil ögretmen olunur dersi de mi veriyorduk ?

Kendini ögretmen sifatiyla nitelendiren o kadar insan gördümki burada ..Zaten belki de tüm sorunlar buradan cikiyor ya.. Herkes ögretmen (aydinlanmis) ama ögrenci olmaya gönüllü kimse yok .Peki madem bunca ögretmenimiz var , neden sözünü ettikleri birligi(sevgiyi) idrak edememisler?

Mesela birligi idrak eden Maharaj olsun Buda olsun ..Hangisi insanlardan calmis kandirmis ,bilgilerinde bir celiski yanlislik ortaya cikmis?

Hayatim boyunca gördügüm en tuhaf seylerden bir baskasi da bu idi. insanlar caliyor kandiriyor ama o durumda dahi büyük bir ögretmen edasiyla , haklinin haksizin önemi olmadigini ,bunlara takilmanin insanlar icin iyi bir yol olmadigini anlatiyorlardi:) Samimi söylüyorum , bu seyi spritüel cevrenin disinda yapmaya kalkismayalim cünkü o kadar tuhaf bir durumki bu ,sansimiz varsa sadece cildirdigimizi düsünürler. Ama muhtemelen akilalmaz bir kurnazlikla karsi karsiya olduklarini.

Adamin karisina , seni aldattim ve aldatilma üzerine düsünmenin sana zarar verdigini ,buna takilmaman gerektigini yani senin iyiligini düsündügümü söylüyorum (yani böylece hala aldatmaya kandirmaya devam ediyorum) hem ne önemi var hakli haksizin ? demesi gibi:)Peki ya kadin kocasini aldatsaydi ve hakli haksiz ne önemi var ki takilma bunlara , gec ;deseydi..Eminim kocasi hemen affedecekti:)

Nasil bir tuhaflikki bu , degil kandirmadigini calmadigini ispat etmek, aksine kendini müthis bir ögretmenmiscesine yukariya cikarip ksiel gelisim dersi vermek ,ögretmenmis gibi yapmaya devam etmek! Bu nasil bir üstün olma arzusudur ki, bu durumda dahi bunu yapabilmek .. Yemin ederim artik bana ürkütücü geliyor gördüklerim..

Hirsizida sevmeli hersey bir ise, bu da hirsizida kabullenmek demek. Hirsizin isi calmaksa ,onu kabullenmek te hirsizligina izin vermek yani bizden calmasina göz yummak olmali tabi:) Eski geleneksel sözümüz geldi aklima,artik ortadan kaldirdigimiz:) Adam caldi dese , bende gördügün kötülük senin yani hirsiz sensin;derdik bu deyimimize göre:)

Yukaridaki yazilarimda narsisist pisman olmaz;derken ne demek istemis olabilirim. Tabi ki bunu..

Kendi adima ..Amacim calintilarin benimle ilgili kismi olsa sadece , elestirilerimi burada cok insanin görmeyecegini bildigim bir yerde degil , herkesin görecegi yerlerde yazardim ve dahi bilgi vermeyide coktan kesmis olurdum oysaki spritüel cirkinliklere deginirken dahi ,ra dan kryona kuantuma vs..bircok bilgi vermeye devam etim.

Benim sorunum haksizlik ve sadece bana degil , icinde yasadim tüm dünyaya dair. Bu hizmetin dünyamizda olmakta olan cilginligi burada görmemden ötürü yogunlastugundan sözetmis olsam da , o da uutulacak nasilsa degil mi:)

Narsisizm insanin gözünü öyle karartir ki..Egosunun sarsilisi onu öyle sasirtir ki..Sacmalamaya baslar ... Elbette hitler le ayni düzeye koymuyorum ama en uc ve herkesin bildigi örnekler oldugu icin ancak onu örnekliyebilicem.

Hitler narsisizmin en son düzeyinde bir psikopata dönüsmüstü ve belkide tam bu sebeple kaybetti. Generalleri kendisine itiraz ettiginde , ben Avrupayi tek basima fethettim ;diyordu. "Fethettikleri onun gözünü kararttigi icin akli basindan gitmisti cünkü". Fethettikleri yetmiyormuyduda saldirmayacagina söz verdigi ülkelerde girdi? Rusya Amerika...

Hitler in narsisizmi öyle korkunc bir düzeydeydiki, generallerinin rusya gibi bir ülkeye saldirmasinin yanlis olabilecegine dair sözlerini dinlemek bile istememisti.

Ben Hitlerim , öyle "büyügümki", fethettiklerimde benim gibi "büyük olmali".

Ya Einstein'in yahudi olmasindan ötürü dislanmasi ve atom bombasinin formülünü bu sebeple kullanamamis olmasi?
O atom bombasi elinde olsa idi, Dünya yok olacakti ama sükür ki hitler akilci düsünemeyecek kadar psikopatti.Bir insan gercekten pisman oldugunda illa gidip özür dilemek zorunda degil bence cünkü sözlerden daha önemli olan davranislardir. "Binayi distan boyamanin ,binanin icini degistirmemesi gibi".

Samimi söylüyorum bugün yolda hep bu seyi düsündüm ama eskisinden cok farkli bir bakisla.. Önce kizdim ama sonrasinda insanlarin ne kadar mutsuz oldugunu derinden hissettim. Hayatim boyunca gercege dair arayisimdaki tek eksik kötü denileni yani birligin diger yanini kabullenemeyisimdi ama burada yazdigim her kelimede önce kötülüge olan öfkemi ifade ettigimde birseylerin degistigini hic anlamamisim o günlerde.

Bir kitapta , kötü insanlarin cehenneme gitmelerine gerek yoktur cünkü onlar cehennemde olduklari icin kötü davranmaktadirlar; derken ..."Bu dünyanin cehenneme dönme sebebini görüyorum ".Bir insan calarak nasil mutlu olabilir;diyorum önce ama sonrasinda empati kuruyorum. Ve bir an geliyor..Bir baska insanin mutlu olma olma arayisini hissediyorum.

O resim yetenegini körelten arkadasim geliyor aklima. Cocukken babasi öldügünde yatili okula birakildiginda, kimse beni umursamiyorsa bende umursamiycam insanlari ;deyisini . Bu savunma kalibinin kemiklesme sürecini. Omuzlari elleri cok katidir "tipki zamanla katilastirdigi kalbi gibi".

Arkadasim ,artik sadece bir iki kelimede gözüküyor olsa da , gecmiste kekemeymis. Kekemeligin mesela cocukken büyük bir hayalkirikligi neticesinde basladigini biliyorum. Bir cocuk yatili okula terkedildigi icin umursamazlik gibi bir zirha bürünse ve dahi bu savunma kalibi zamanla kemiklesse bile ,"zaman zaman kalbindeki iyiligi saklayamiyor".

Cocukken yatili okulda olusunu insanlarin umursamamasina baglarken , bu yüzden büyüdükce insanlari umursamamayi ögretirken kendine , diger yandan onlarin herseyden cok kendisini umursamalari icin ne yapmasi gerektigini kesfetmis(kurnazlik). Yöntemlerim dogrumu yanlismi ;demeksizin bu seyi yaparken O, simdi bir yetiskin olsa dahi "aslinda hala yatili okula terkedilmis bir cocuk oldugunu biliyorum".

Annesi cok sert gözükürdü ve yatili okula annesi verdigi icin ona cok kizgindi. Birgün bana annesinin günlüklerini vermisti atmamak icin..Günlükleri okudugumda inanamamistim cünkü günlükteki kadin cok duygusal yani bambaska biriydi. Arkadasim annesine benziyordu demek , sert görünümlü ama aslinda bir o kadar hassas. Annesi günlüge ,gencken sevdigi adamla evlenemedigini anlatirken , ona hic göndermedigi mektuplar yaziyor , özlemlerini dillendiriyordu.

Arkadasima , annesinin kendisini sevdigi icin esinin ölümünden sonra evlenmeye cekindigini ve yalniz basina hayatin icinde kaldiginda onu bir yatila okula birakma mecburiyetini ve ne yazikki acilarinin acisini bazen evlatlarindan cikardigini ama "bunun onlari sevmedigi anlamina gelmedigini anlatmistim".

Bir cocugun anlamasi kolay degil cünkü anlamak yetiskinlerin isi..Belki de bu sebeple cocuk aklimizla birseyleri oldugundan farkli algiliyor ve bu algilardan ötürü asla büyüyemiyoruz. Arkadasim eskisinden cok daha iyi "cünkü artik anliyor" yani sanirim büyüyor..

Sadece Bilgi Agacinin yemislerini yedigimiz için degil, Hayat Agacinin yemislerinden hâlâ yemedigimiz için günahkâriz.

KAFKA.

Edited by - pandora76 on 29/08/2017 06:10:02
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/11/2017 :  22:06:36  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Şöyle baktimda..İnsanlara ,üstelik hic alakasiz durumlarda dahi, yoksa sende hayaller görenlerdenmisin vs..;demek ? Buna benim sözlerim mi sebep oldu? Zor durumdaki insanlara böyle yaklasmak spritüel sevgiden mi peki?

Bu seye benim anlattiklarim da sebep olmus olabilir lakin bunlarin söylenmemesiydi asil kötü olan. Adam daha baslangic düzeyinde kanser olsa yani halen umut var iken , doktoru onun mutsuz hissetmemesi adina bunu saklasa ve böylece tedavi olmasa, asil bu kötülük bu olmazmiydi aslinda.

Ne kadar ortaya attigimizi iddia etsekte yillardir burada ne konusuluyorsa ayni konularin tartisilmasinin ne anlama geldigini hepimiz biliyoruz. Senelerce akildan önce sezgiden sözederken , burada akla ve psikolojik sorunlara deginilirken bilmem kac yüzüncü tesadüf eseri , spritüel dünyada ayni konularin ayni vakitlerde tartisilmasi. Eskiden Amerika Avrupa spritüellerine bakarak ülkemizdeki spritüel rehberlerin ne kadar muhtesem oldugundan sözedilirken , bunu asgari ücretli birine "Afrikada insanlar acliktan ölüyor ama sen ölmedigine göre aldigin para cok fazla ",demeye benzetmistim:) Veya ,varsayalim hepsi ortaya atilan yazilardi..Spritüelligi en cok ben elestirdiysem , spritüel elestiriler üzerine yazilan yazilar nereye:) Ben kurnazligi sonsuza dek yutacak biri degilim cünkü "eninde sonunda aklim daima devreye girer".

Peki düsündükmü hic..Neden tüm reklam olanaklari medya su bu..spritüel tüccarlarin elindeyken , hicbir reklami olmayan , basligi bile spritüel elestiri olmayan bu forumdaki yazilar aaz yada cok ama takip edildi? İlla takip edilmesi gibi bir arzum olsaydi , burada kolayca görünmeyecek bir yerde yazmazdim..desmde cok kez birsey degismeyecek degilmi:)

Cünkü bu forum bir sebep degil "bir sonuctur". Reklam amacli olmayan samimi amaclarla kurulmus nadir bir alan..Kryonun söyledigi gibi:

Olan sey sudur; pek çogunuzun zihinsel zekâlarinda hatirlamadiginiz seviyelerde, insanlik bu oyunun yeterince uzun sürmüs olduguna ve bitmesine karar verdi. Uyanıyorsunuz. Bireysel olarak evet, fakat ayni zamanda kolektif olarak da uyaniyorsunuz. Ve ögreniyorsunuz, hatirlayacaksiniz, ne kadar kudretli oldugunuzu..

Hepsi ortaya atilan yazilar olsun o da önemsiz... yazdim sadece:)

Size daha önce bunun “artık tarafsız kalamayacağınız” bir zaman olduğunu anlattım. Bir Işıkişçisi, şefkatli bir insan olduğunuzu iddia edip, sonra insanlığa karşı şefkatsiz olamazsınız. Bir gün bir şey olmaya, sonra diğer gün başka bir şey olmaya karar veremezsiniz. Bu, eski enerjide böyleydi ve büyük aldatmaca vardı.

Kryon bu son mesajinda bizi yine yargiliyor,bu sözleriyle karma yaratmis olmasin? insanlarin sevgiden sözederken aslinda sevgisiz olduklarindan sözetmek yargi degilmi?

Kryon a inanmazlik edemeyiz cünkü o üst yogunluk ama ben bir dünyali olarak ayni seylerden sözettigimde:) Kryonun pek cok öngörüsünün gerceklesmesi ona kosulsuzca inanmak icin bir sebep degil o da diger herkes ve ben gibi, aklimiz ve kalbimizle bilgisi sorgulanmasi gereken bir baska kaynak...ama onun sözlerini okurken kalbimde asla olumsuz bir duygu olusmadi..

Bir arkadasim..Birini seviyor ama adamin evli oldugu ortaya cikiyor . Ona bosanmasini söylemiyorsada adam esiyle kari koca iliskisinin olmadigini,zaten bosanacagini söylerek arkadasimi ikna ediyor. Fakat adamin aslinda hicbir vakit bosanmaya calismadigini ve cocuklarini vs..ögrenince..Uzaklasiyor haliyle. Bu arkadasim bir süre önce bazi sesler duygdugunu anlatiyor. Psikiyatristin yanisira hocaya filan gidiyorlar... Su an oldukca iyi fakat onun öyküsünü burada paylasmak istiyorum ,bu seye biraz daha aciklik getirmek icin.

Arkadasimin kafasinin icindeki sesler birden fazla olduklarini ve iclerinden birinin onunla evlenecegini söylüyormus. Onun babasi cok zengin ama cok önceden onlari terketmis. Ve seneler sonra yetiskin bir kadin oldugunda birlikte oldugu erkeklere bir sekilde ulasamamasini ,babasini sevdigi halde ona ulasamamasina benzettim. Sevdigi her erkek "hep babasinin hayalkirikligini yasatiyor gibi"..

Sanki aile öyküsünü tekrarliyordu sürekli ,belki farkli bir görünümde olsa da ve kafasinin icindeki sesler, iclerinden birinin onunla evlenecegini söylerken , hep kurmak istedigi sevgi dolu yuvayi yani bilincaltinda dönüp duran seyi anlatiyor gibiydi.

Normalde halüsinasyonlar görmeyen veya isitmeyen bir insan uyusturucu kullandiginda nasil halüsinasyon görebiliyor? Aklima gelen tek sey , tüm bu seslerin görüntülerin vs..gercektende beyin kimyasiyla ilgili oldugu ve elbette hep söyledigim gibi bunlar psikoloji mezunu olmayan siradan birinin gözlemleri.

Beyindeki bu kimyasal degisimin sebebi bir ruhun obsesyonumu veya tamamen psikolojikmi vs..Ne olursa olsun , gercek hayatta sesler duyup görmeyen biri uyusturucuyla bir an dahi halüsinasyon görebiliyorsa bu kesinlikle düsünülesi birsey olmali. Arkadasim neden herhangi birsey üzerine degilde sadece evlilikten sözeden sesler duyuyor peki?

Bir kadin hamileyken veya regl oldugunda erkeklerde andropozda vs...hormonlari degisir mesela ve bu hormonal degisim insanin psikolojisinede yansir ...Öyleyse psikolojimiz bozulmussa beynimizdeki hormonlarda degisiyor olabilir ve halüsinasyon..
Belki arkadasimin cözmesi gereken asil konu babasiyla olan iliskisi..Bilmiyorum ...bildigim tek sey arkadasimin iyi olmasini gönülden arzuladigim.

Bu konulara yogun bir sekilde deginmemin bir sebebi ,sahit oldugum bir örnekti. Spritüel dünyada biri umutsuzca ama samimiyetle gördükleri duyduklarini anlatiyor ve bunu anlamlandirmaya calisiyordu.O arayisi görmek beni o kadar etkiledi ki, milyon tepki alacagimi bile bile yazdim bunlari..

Eger sesler duyuyor görüyorsaniz ,etrafinizda ," sesler duyuyor yani kanal medyum vs".. sacmaliklarina zerre aldirmayin derim ben.Cünkü bugüne degin 435.yogunluga kadar gelen bilmem kacbininci kutsal mesajin hicbiri gerceklesmedi. Kendi adima sahsen en inandigim spritüel insan Dr.Bedri ve Ergün Arikdal ve bilgileri ne derece dogru olursa olsun samimiyetlerinde tereddüt etmemek icin kendime göre sebeplerim var.Öte yandan insanlar ra bilgilerinden sözetmeseydi, gecmiste onca calisma yapilmasaydi, bir merdiven misali her defasinda bilgi bir adim ötesine tasinmazdi yani samimiyetle bu seye hizmet etmis herkese saygi duysam da , saygi deger olandan daha fazlasi spritüel karanlik var burada..

Ve elbette Dr. Bedrinin sözleri Kryon vs...oradaki dogrularda tümüyle dogru olmayabilir yada bugün icin yeterli gelmeyebilir ama zaten dahi aklimiz var ise eger , ayirdetmek adina bu bir sorun teskil etmemeli. Bana göre gercege dair en güzel cevaplar Maharajda fakat o uzaylilari filan cok anlatmaz öte yandan uzaylilarla ilgili yeterince sacmalik duymus olmaliyiz bunca zaman.

Jung ama hepsinden fazla önceki sayfada degindigim bir kaynak:

"Gizli benlik"..

Psikolojik anlamda hepimizde varolabilecek bazi cözümlenememis sorunlar icin bana göre bu kitap altin degerinde..Bu yüzden bunun altini ciziyorum ve yine bu kitabi okuyun; diyorum.. Evet astrolojik terimler olabilir lakin bir psikiyatrist olan jung ta astrolojiyi kulanmisti ve daha önemlisi astroloji sadece ona inandigimiz icin mevcutsa , öyleyse reenkarnasyonda gercekte yoktur , sadece inandigimiz icin vardir veya 7 degilde 70 kat diye inanirsak, 70 kat olmalidir vs..

Yani demem o ki,oradaki astrolojik terimlere takilmaya gerek yok , "önemli olan psikolojik gözlemler"..Bu kitap gercekten anlayarak okundugunda insanin hayatini tümden degistirebilir ama ben kitabi okurken hicbir sekilde kendimi kendimden kayirmiyorum , öfkemi negatifliklerimi ,atalarimin gecmisini vs..herseyi tamamen oldugu gibi gözlemliyorum ve sabir..Bir anda mucizeler gelmez cünkü bir yoginin söyledigi gibi , "azimle devam eden gözetilir".

Rehber danisman vs..denilen spritüel tüccarlar , kendinizi kötü hissetmeyin ve böylece parayi verin diye bu soruna cok uzun zaman deginmediler ve emin olun onlarda careyi aradiginizda en sonunda psiklojiniz tümüyle cökerken ve belki sonunda bir hastanede aci cekerken , onlarin söyleyecegi tek sey , "onun sorumlulugu , karmasinin bedeli vs..olacaktir". Bugüne kadar hep bu oldu , ruhsalligi bile satan bir anlayis insanlari gercekten önemsiyormu zannediyoruz.

Edited by - pandora76 on 22/11/2017 23:54:08
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/11/2017 :  22:34:35  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Ama hepsinden fazlasi..Hakikaten algilayamiyorum , milyon bilgiden sonra medyumik mesajlarla daha neyin bilgisinin alinacagini? Bilgi idrak edilmedikce nasil frekans yükseltebilir . Sürekli sevgiden sözetmek kalbimizi sevgi dolu yapabiliyormu ki, bilgiden sözetmenin tek basina frekansimizi yükseltecegini düsünüyoruz?

Öte yandan aidiyet duygusunun önemini kücümsemiyorum , bu, insanlarin cogunda var olan birsey . O kitapta bu duygularin dahi nasil dönüstürülecegi anlatilmakta yani "gercek kabülün , ne oldugu"..
İnsanlarin aidiyet duygusu öyle güclüdür ki, spritüellik adi altindaki bu cirkinlikler yiginina ragmen yine de icinde olmak isteyebilir" cünkü bu bir ihtiyac". Bunun yanisira biryere ait olmak icin tek secenek spritüel dünya olmamali. Baska seceneklerde olmali.

Ama dahada fazlasi "biz neden sürekli birseylere ait olmak zorunda olalim"? Ben burada onca zaman yalniz yazarken bunu bilhassa secerken hicbiryere ait olmayisim belki anlasilmaz geliyor ama "ben kendime aitsem eger baska birseye ait olma arayisi da barinmaz icimde".

Edirneden Batmana ülkenin pek cok yerini gezdim , bir kismi arkadaslarimla ama cogu yalnizdi.Sürekli onlarla gitmemem onlarin kötü oldugu veya onlari sevmedigim anlamina gelmiyordu fakat yalniz basima kesfetmek beni cok daha mutlu ediyordu. Bir doga asigi olarak Hataya giderken oradaki dagin önünde yarisi sari yarisi kirmizi gelincik tarlasini gördügümde büyülenmistim ..Bir cicegi kimse yokmuscasina koklamak ...bence budur anda olmak ..Cünkü digerlerine dikkat cekildiginde "nasil görünüyorum kaygisi baslar" , bu ise "cicegi gercekten koklayamamak"..An' da olmak ,binlerce sene aidiyet duygusu icinde tetikte yasanmis hayattan degerliydi benim icin..

Bu benim örnegim ..Bir baskasi gercekten sevdigi yani icinde mutluluk hissettiren birseye ait olmayi secebilir ama gercek spritüelligin disinda spritüellik adi altindaki bu cirkin seyin sonu cok aci..

İnsanlarin ne söylediginin önemi yok , aklim ve kalbimin söylediklerinden baska... Onlar" hizmet etmeliyiz hasat icin 2012 den önce vs..derken ,2012 geldiginde yanildiklarini gizlemek zorunda kaldilar"..Madem herkes gezgin nasil onca bilgi yanlis cikti? diye sormadik cünkü uyusmustuk ..Bir gezginin biraz olsun dogru bir bilgi vermesi gerekmez mi?diyememek baska nasil aciklanabilir ki...

Spritüel tüccarlarimiz hizmet ediyor ve hizmet etmeseler dünyamiz ne olur ,ruhsal olmak icin onlar tek yol ya:) Aklima o liderler geliyor , ama yol yaptilar (hizmet ettiler )vs..Ve iclerinden birionlardan ayrildiginda, rant olmasa hicbir sey yapmazlar derken; zannediyormuyuz yanibasinda insanlar ölse senelerce karmasinin bedeli falan filan diyen spritüel rehberlerimiz hizmet ederlerdi:) Calmak emek ister bu da dogru aslinda:)

Bana göre gercek hizmet daima insanin icinde mutluluk hissini yaratir cünkü bir olan insanin özü ise ,"önemli olan olanlar degil sadece insandir".

Maharaj bir keresinde, aydinlanma yolunda ,yolunuza engel olan herne varsa acimasizca birakin ; anlaminda birsey söylemisti .Ve kimsenin digerine hizmet icin yaratilmadigini.. Hersey özünde bir ise , bir olan aynada kendini seyretmekte iken nasil yarattiklarina hizmet etmis olabilir."Hizmet kavrami bile tanimsa yani" ancak ayna denen tanimda varolabiliyorsa, o dahi aslinda gercek degil, gercegin arayisina giden bir yoldur bence.

Spritüel tüccarlarimizin disinda birde spritüellikten para kazanmayan ama hizmet etme zorunlulugundan sözeden pek cok insan gördüm onca zaman . Bu insanlar belki para kazanmiyor olabilir ve bir kismi gercektende hizmete inaniyor olabilir ama diger bir kisim icin paradan daha büyük bir beklenti var..Toplum icindeki sayginlik sevgi vs..Narsisist kisilik icin digerlerinin gözünde sayginlik üstünlük vs..kazanmak ,paradan cok daha önemlidir ve siz umrunda bile degilsinizdir sadece spritüel cevre hizmeti önemsedigi sürece digerlerinin sevgi saygisini kazanmak icin hizmetten sözedeceklerdir.

Ben bir Atatürk cocuguyum ve cihangir solcusu diye tabir edilen karakterlerimiz viskilerini yudumlayip , Atatürkün kurdugu cumhuriyet sebebiyle o viskiyi yudumladikladiklarni, böylesine özgür olduklarini hatirlamadan , ay ama Atatürkte zorla getirmis birseyleri vs..derken Atatürk'e haksizlik etmek elestiri kabul edilirkende Atatürke inaniyordum ,simdi Atamin göklere cikarildigi bu vakitlerdede:)
Bir zamanlar Atatürke yani onun simgeledigi "akla bilime" sirt ceviren sadece biati vurgulayan insanlarin Atatürke dönüsüne baktigimda, spritüel dünyada bir zamanlar akil degil sadece sezgilerin gerekliginden sözeden anlayisin benzerligini görüyorum:)

O dini kullananlarin Atatürke gercekten inandiklari icin ondan simdi sözediyor olduguna inaniyorsak "biz takiyyenin ne oldugundan habersiz aklini biraz olsun kullanamayan insanalriz" demektir bu. Elbette bir kisim spritüel insan gercektende aklin gerekligini düsünüyor tipki benimde eskiden sevgi dolu gözüken spritüel dünyada kötülük olamayacagina inanarak aklimin basimdan gittigi ama sonunda özüme yani akla bilime dönüsüm gibi yani bir kisim insan gercektende samimi eskiye nazaran akildan simdi daha fazla sözederken ..

Fakat o dini sömürenler gibi onca vakit akilla desteklenmis sezgiden sözettigimde bana onca tepki veren insanlarin bir kismi samimi degildi..Takiyye sadece dinde olmaz zira.. Spritüel tüccar icin önemli olan paradir haliyle dün sezgiden bugün rüzgar biraz da akildan yana esiyorsa akildan sözetmek ticaretin bir geregidir ,o ayri. Bunun yanisira simdi bütün günahlar spritüel tücarlarimiza kaldigina göre :)

Su spritüel samimi olan ama aklin gereksizligine inandirilan insanlar disinda bir kisim insan icin aklin sezginin suyun buyun aslinda hicbir önemi yok , cünkü istedikleri tek sey spritüel konumlari vs... Gercekten inandiklari icin degil, konumlari icin zira spritüel olgunlukta bir insanin bu kadar yanilmasi cok sacma ve bu da konumu sarsan bir unsur:) Dün sezgi bugün akildan sözeden anlayisi gördügümde gülümsemeden edemiyorum cünklü biliyorumki rüzgar yarin salt sezgilerden eserse sadece sezgilere gecis yapmak , su an Atatürkü yere göge sigdiramayan anlayisin aynisi. Yavas dön reis ümmet yetisemiyor:)

Ve zannediyormuyuz her biliminsani tümüyle mükemmel? Buradaki bilimsel yaklasimdan örnekledigimde sanki biliminsanlarina aklimizi kullanmaksizin kosulsuzca güvenebiliriz gibi bir mesaj cikmasi ihtimali rahatsiz edici.

Cok eskiden bir forumda bir biliminsaninin gercege dair kesin bir kanitmiscasina sundugu bilgiye itiraz edenlere , bu bilginin kaynaginin diplomasi doktorasi su bu ;diyerek savunmasi bana o kadar tuhaf gelmisti ki..Öyleyse fizigin devrimcisi Einstein in bu sebeple evrenin genislemedigine dair teorisinide kabul etmeliydik düsünmeksizin ama koskoca Einstein yanildi , hayatimin hatasiydi ;diyerek. Benzer sekilde , birilerinin diplomasinin büyüklügü bilimsel teorileri kanitlanmiscasina kesin delil olamaz ve "dahi bu bilimsel bir yaklasim olmaz".
Ve bu örnegimdeki biliminsanina hayret ettigim icin biraz arastirdigimda diger bazi biliminsanlari tarafindan görüslerinin mantikli argümanlarla elestirildigini görmüstüm.

Simdi..Biliminsanlarinin evrene dair teori bazindaki fikirlerini sirf biliminsani oldugu icin kabul edecekmiyiz cern deneyi kanitlariyla tam aksini sunsa da.

Bunu neden anlatiyorum.. Sprütel dünyada akli vurgularken ,simdi biliminsanlarimiz sirf bilimi simgeleyen aklin simgesi oldugu icin onlara biat edecekmiyiz. Aslinda olan su.. Para kazanmasa bile insan senelerce spritüel dünyada onca celiskiyi özgür irade falan filan adina görmezden gelirken simdi bu cirkinliklerin ortaya cikmasi , demek yeterince bilgili olgun degil .vs..diyerek konumlari sarsarken ,baska ne yapabilir insan. Yani insanlarin cogunun derdi spritüellik degil, "konumu veya parasi"..

Mesela biliminsaniyiz ama reenkarnasyondan sözeden Mevlana iken ,(mevlananin hint felsefesiyle baglantisi oldugu yönünde bilgiler vardir) din ise öldügümüzde yeniden dünyaya gelecegimizi degil, cezalandirilacagimizi söylerken ..En basitiyle kabir azabi..Reenkarnasyonu dinin destekledigini iddia ederken onca zaman ..Dinin celiskileri ortaya cikmasi bu celiskiler vs...yeterince iyi bilmiyor anlamina geldiginde bu konumun sarsilmasi degil mi..

Haliyle yapilabilecek tek sey "gercegi egip bükmek".. Bilimi kullanip iyi kötü herseyin bir oldugunu iddia etseydim , bu spritüel cirkinlikleri örtbas etmeye calisirken , ayni zamanda farkinda bile olmaksizin spritüellikte kötülüklerin de oldugunu kabullendigimi görememem cok tuhaf olurdu:)

Spritüel cirkinligi anlatan en iyi cümle bana göre cocugunuzun uyusturucu kullanmasi durumunda iyi kötü bir ise buna aldirmamak gerekliligiydi.. Tepkisel sözler vs...falanlarla gecistirdigimiz bu soru spritüel dünyanin nasil bir karanlik icinde oldugunun en iyi örnegi.. Kardesim..Madem iyi kötü bir , öyleyse uyusturucu kullandiginda kizin buna tepki vermeyeceksin ve sonra kizin uyusturucu parasi icin fahiselik yapmak durumunda kaldigindada yine buna tepkisiz kalip,"iyikötü bir "demek zorundasin ,diger kötülüklere degilde sadece kizinin yasadigi kötülüge tepki veriyorsan ama:)Veya biri digerinin kafasina silahi dayasa , "iyi kötü bir olduguna göre öldürmeside kötü birsey degilki"..Buna asla müdahele etmemeli..Yersen tabi:)

Gercekten insanlar bu kadarini yiyormu? Bilemem ama aklimin basindan gittigi o günlerin benim icin geride kaldigini biliyorum.

Edited by - pandora76 on 23/11/2017 00:05:16
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/11/2017 :  22:53:52  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Veya psikolojiyi vurgularken ...Benzer sekilde psikolojinin kesin cözüm olmadigini vurguladim.

O mani depresif arkadasimla gittigimiz ilk psikiyatrist , seans sonunu sabirsizlikla bekleyen yani karsisindaki insandan daha cok parayi önemseyen biriydi ve arkadasim bir daha ona gitmedi. Bir baska psikiyatriste gittigimizde ise onun ilgisi alakasi arkadasimi mutlu etmisti ve gercekten cok yarari oldu. Benzer sekilde saniyormuyuzki bütün psikologlarimiz daha tibbin tam manasiyla cözemedigi psikolojik sorunlari kesin bir sekilde cözüme ulastiracak tam yetkinlikte insanlar..

Dini kullananlara kosulsuzca biat etmekle , Atatürke ya da bir biliminsanina psikologa vs.biat etmek arasinda ben büyük bir fark göremiyorum zira biatin yönünün ne oldugu degil, "biattir önemli olan". Yani kosulsuzca bir seye iman etmek..

Sahsen ben bir insanin bilgisinden emin oldugu takdirde onun sorgulanmasina karsi cikmasini sadece ückagitcilik olarak görürüm zira bu , "bana biat et demektir" ve öte yandan Einsetin'in dahi yanildigi birsey var iken , bizler nasil bilgimizin tümüyle dogru oldugunu iddia ediyoruz.

Varsayalim tüm bilgiler dogru "yine de ben biat edersem biat etmemeyi yani özgürce düsünme yetenegini nasil gelistiricem".

Verdigim bilgileri kendi aklinizla ve kalbinizle sorgulayin demem bundan ve evet ben özgürlükcüyüm , bu sebeple bana dahi biat edilmesi fikrine tahammül edemem.

Sigara icmenin yararli oldugundan sözeden kanalin(cigerine duman cekmek katkisiz olsada tütün, nasil faydali olabiliyorsa:) gelecege dair gerceklesen öngörülerinden sonra bir anda bugün dünyayi kasip kavuran siyasi liderleri pozitif ilan etmesi benim acimdan hic sasirtici degildi cünkü kendime göre nasil bir oyun oynanacagini biliyordum. Bir kanal mesaji güven kazanip asil vurucu amacini gerceklestirmek yani negatifligi ayan beyan ortada olan birini pozitif ilan etmek icin bundan daha güzel bir oyun oynayamazdi.

Aslolan biattir ve negatiflik biat icin binlerce dogru bilgi verebilir..Kurnazlik etkili bir negatifliktir..

Buna deginmemin esas sebebi biatin ne olduguna dair düsüncem...
İnsanlar o eylemlerde öldüler ..ama olsun pozitife neden oldu:) İnsanlar sakat kaldilar ...olsun bu da pozitife neden oldu.. Caldilar ..olsun bu da pozitife sebep..

Peki madem negatif birsey pozitif bir amac duygusunu uyandirarak pozitif birsey aslinda , öyleyse Atatürkn devrimleri türkcülügü öne almalari da sorgulamalara yol actigi yani iyi birseye sebep oldugu icin pozitife giden birsey ..öyleyse Atatürkcülük tümüyle pozitif mükemmel birseyse neden Atatürkü o kadar elestiriyor insanlar o vakit:) Veya eger kötülükler pozitife neden oluyorsa ,o zaman dünyadaki tüm kötülükler pozitif.negatiiflik ne öyleyse?

Bir insan kötü birsey yapiyorsa nasil iyi birseye dönüsebilir ve dahi eylemlerimiz negatif veya pozitif kutbiyete yogunlasmaksa , nasil kötülük yapmanin iyi birsey oldugundan sözedilebilir?

Aslinda olan su..Yillarca biat ettiğimiz kanal mesajlari sacmalasa dahi, spritüel görüntümüzü kaybetmek isimize gelmiyor ve bu yüzden yapabilecegimiz tek seyi yapiyoruz:"Kurnazlik"..Daha da fazlasi gercekten biat ettigimizde ,o seye ,karanlik mesajlar icerse dahi inanan kölelere dönüsüyoruz. Eylemlerimizin cogu faydali dahi olsa , biat ediyorsak , bu iyi eylemlerin cok bir anlami yoktur . "Cünkü biat köleliktir ve hicbir köle mutlu olmamistir"

Yasam kocu benim bildigim tesvik eder liderlik vs..egitimini filan verir ama psikolog rolüyle tedavi etmeye kalkismaz. Yoksa yasam koclarina filan karsi olmadim hic , yasami cözmüslerse kocuda olurlar:).

Öte yandan biraz baktimda ...ister spritüelligi satsin ister satmasin ...Onca sunu duyuyor görüyorumlar nereye gitti ?Abi eksi sözlüktekilerin bir kismi dahi bile kaldirilmis:)Vay canina be.. Ama benim icin kurnazligin büyügü, "bir zamanlar sunu görüyorum duyuyorum evliya gibiyim ,mesaj aliyorumlari vs..."silmek degil sadece , üstüne halüsinasyon görenleri hasta nitelendirerek kendini yüceltmeye calismak:) Ben s anlayisin hicbir kural tanimaksizin kendini yukariya cikarmak icin herseyi yapacagini söylemistim.

Yoksa rüyalarimizdami bilgiler görüyoruz artik sadece ...oysa eskiden beri rüyalarinda sezinleyen cok insana sahit olmadim:)

Korkabilirim bu dogal ama korksam dahi tipki babam gibi cekinmedim hic fakat asil mesele su ki,ben bu sacmaligin icinde artik huzurumu bilhassa ailemin huzurunu bozmaya hic niyetli degilim. Bir zamanlar hayaller görüp dururken bugün onlari silip hayaller görenleri hasta diyerek kendini yukari cikarmaya calismak narsisizmin cok tehlikeli bir boyutudur. Ve dedigim gibi, para kazanmak sart degil, narsisizm icin konum paradan bile degerlidir..

Ama benim asil ilgimi ceken baska birsey.. İlerlemis Bir psikoza gördügü hayalleri bir baskasinin görmedigini söylersen sana asla inanmaz bu kesin bir bilgidir. Öyleyse onca vakit su mesaji aldim yukaridan filan ,derken onlari silmemiz neden.. Aklima gelen bir olasilik aslinda yukaridan mesajlar filan alinmadigi sadaece insanlar medyumik mesajlara cok deger verdigi icin bunun uyduruldugu. Ki spritüel dünyadaki psikolojik sorunlara dair yazilarabakarken gördüklerimden biri de , bir süre sona spritüel görüntünün yğceltilmesi adina uydurmalarin baslamasiydi..

Veya belki diger bir olasik, gercekten hayaller görüp duymak mesajlar aldigini zannetmek ama psikozun baslarinda olundugu icin görüp duyduklarinin aslinda gercek olmadigini farketmek.. Ki eger böyleyse gercekten iyi birseye vesile olmusum demektir ,zira psikoz ilerlediginde geri dönüsü imkansizdir.

Edited by - pandora76 on 23/11/2017 00:56:34
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/11/2017 :  23:44:58  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Bunlarin yanisira.. Bir vakitler ailevi bazi saglik sorunlari vs..belirdiginde reikiye yönelisim , sezginin akilla desteklenisine dair bir örnekti benim tarafimda.. Simdi adam mesela kanser olmus , care yok , "ben sadece bilime kanita inandigim icin reiki yoga vs..gibi seyleri denemeyecegim "der mi.. "Yok ölürüm ama denemiycem "diyecek bir kisi bulamazsiniz.. Ben reikiye uyumlanmadan önce hizli davranmaliydim öte yandan yogaya karsi önceden beri bir sempatim vardi uygulamasam da..

Elimden geldigince reikiye dair pek cok yaziyi okudum ama daha önemlisi bu seyin en azindan kötücül bir etkisi olduguna dair bir örnek dahi duymadim.. Tabi Dr.Mehmet öz ün vs..ameliyatlarinda reiki uygulanmasina izin vermesi ve buna ragmen doktorun hicbir hastasinda sorun cikmamasi , en azindan zarari olmayabilir ; dememe sebep oldu.
Yani secenegim yoktu..Sonrasinda önceki yazilarimda anlattigim gibi, reikiye bir kanit aramak icin ellerimi zaman zaman en basindan baslayarak bedenimin üstünde dokundurmadan tuttugumda yasadigim sey hayret vericiydi cünkü o sicakligi hisediyordum . Bu aklimin bir oyunu olamazdi cünkü olurda etkilenirim ve öyle zannederim diye reikiye dair belirtileri okumamistim.. "Bu sezgiyi akilla birlestirmek gibi birsey"..

Ve zaten kimse reikiye inanmak zorunda degil hatta hicbirseye .Daha da fazlasi biri icin reikiyse bir baskasi icin belki yoga veya sadece meditasyon yada hicbiri ... Bu ,kisilerin kendisine kalmis birsey fakat "cern deneyi evrenin yaratilisa dair kesin bir kanit ortaya koymadigi icin , gercege dair hicbir bilimsel bilgi kanit yok öyleyse gercegin ne olduguna dair hicbirseye inanmayacagim" diyebilirmiyim. "İnanmayacagim" diyemem en basitiyle zira birseye inaniriz su veya bu sekilde cünkü bu hayatta varsak eger , ona dair hepimizin aklinda birseyler sekillenir aksi ne mümkün..Ama kimisi akli hic kullanmaz herseye kabul verir vs...

Reenkarnasyonun kanitlarida ancak reikinin kanitlari kadar veya kanal mesajlarinin vs..

Bilim yobazlari atalarimizin maymun oldugu iddiasi cürütüldügü halde bunda israr ediyorlar "yobazlik herseyde mevcut." Öte yandan atalarimiz maymun olmasa dahi evrim diye birsey var.. Aklima gelen ilk örnek böcekcillerr.. Bu bitkiler azot bakimindan fakir topraklarda olduklari icin zamanla böcek yakalayabilecek sekilde evrimlesmis ve diger tüm bitkilerin aksine fotosentezle degil , böceklerden beslenmektedir.

Veya ilk insanlar zenci iken sarisinlar mavi gözlülerin zamanla belirmeside evrimdir. Mesela mavi göz genler ani degisiklik olarak kabul edilen bir mutasyondur ve bütün mavi gözlülerin atasi bu sebeple avrupa karadeniz vs..taraflarinda bir adamdir.

Öte yandan maymunlardan gelmemis olsakta maymunlardan evrimlestigimizi söyleyenler , yaratisilin yani ruhun olmadigini öne sürmek icin bunu iddia ederler.Bu da bilimsel ückagitcilik..

Belki gercektende uzaylilarin bir deneyiydik...Belki gercektende genlerinden yeni bir insan bedeni türetmeyi basardilar ama "ruhu vermeleri mümkün degil".. Yani yaraticilarimiz onlar bile olsalar , yaratilanin bile yaraticisi olmali bence...Üstelik sosnzua dek..
İnsan kosullara bagli olarak evrimlesirken , bunu gidip diyalektik materyalizme dayanak olarak sunmak ,ateizmi bunla kanitlamaya calismak kanitlamak bence komik..

Bunlari neden yazdim..Bana bir faydasi var mi maddi yada manevi? Varsayalim tek düsündügüm sey spritüel dünyada bir konum..Öyleyse yukaridasözettigim gibi, spritüellerin sevdigi tek seyi yapmam yani hep sevgi dolu gözükmem gerekmiyormu veya varsayalim böyle olsun.. İnsan onca zaman spritüel dünyanin icinde asla olmamisken neden istesin ki bunu;demek bir yana , su forumda dahi onca vakit kimseyle karsilikli bir diyaloga girmeyecek ama buna devam edecek:)
Sebep babamdir zira o ne ise ben oyum ..günahlarim ve sevaplarimda onundur...

Kryon son mesalarinda , iclerinizden bazilari birdaha bu seyi yapmayacagini söylüyor ,derken , ara ara bir baska hayatta bu seyi yapmayacagima dair yazdiklarim geldi aklima:)Yemin ederim bir baska hayatta asla bu seyi yapmiycam ve dahi birazda bu sebepten hicbir detayi atlamamaya calistigimi söylemistim..

"Bu da benim ögrenmeye yolum"..

İki insan olsun , biri digerinden daha fazla ac olsun.. İkisinede, "hepsiyle birim "diyerek ayni ölcüde yemek vermek pozitif bir tutummu olur?Tipki bunun gibi..Spritüel dünyada masallah cok insan yukaridan bakarken yani üst yogunlukladan gelmis gezgin yada aydinlanmis falan iken...Diger yogunluklarin yani 4 ve 5bh nin merhametini bazen kendini feda edecek kadar hizmet edisini görmedim. Abi ben degil bilgiler söylüyor bunu:)

En fazla gördügüm sey özgür irade adi altinda yanibasinda insan ölse onun sorumlulugu diyecek kadar bencil ama evladi uyusturucu kullansa buna izin vermeyecek yani özgür irade iddiasina ters düsen bir anlayisti.. 4 veya 5bhtan gelen biri gittikce artan merhametini dengelemek icin belki tekrar tekrar bencil bir dünyaliyla karsilamaliydi..

Buradaki son yazimdan kisa bir zaman sonra birsey oldu...digerleri aldirmazken kötü anlarinda maddi manevi daima yaninda oldugum ama buna kücük bir nezaket sözcügüyle dahi karsilik vermeyen insanlarin hepsini birden hayatimdan cikardim.. Bir arkadasim bana..sen sen degilsin baska birisin..derken yanilmiyordu .. Dengeyi ögrendim cünkü..Ama bu da icimde degisen birseyin sonucuydu ..

Artik insanlara kendi icimden gelmedikce bilgi vermiyorum veya sorunlari dahi olsa bir insanin , bir nezaket sözcügünü esirgemisse sorunlari beni hic ilgilendirmiyor.. Kryondu sanirim , önceden okudum bir kanal mesajiydi.."İnsanlara gerektiginde sinir koymayi ögrenmek icin burdasiniz"diyordu ama tabiki biz bunuda okummasizdir:)

Elbetteki hersey böyle olmak durumunda degil , mesela cok sorunu olan bir arkadasima gösterdigim hosgörü, sosyal, maddi manevi acidan oldukca iyi durumdaki arkadasima gösterdigim hosgörüyle ayni degil. Sorunlari olan arkadasim beni her zaman aramayabilir bunu dert etmem ama ötekisinin ufacik gözüken bir yanlisini kabullenmem..Kabullenmedim de:)Biri daha acken ikisine esit miktarda yemek vermek dogrumu , sözümdeki sey gibi..

Son derece asosyal arkadasimin bazen evini temzilerdim cünkü o güzelim evi cöpe dönüsüyor ama buna aldirmiyordu hayattan biktigi icin...Ve diger arkadaslarimiz sorunlarini anlatmak disinda ona aldirmiyorlardi bile.. Bir gün bu arkadasimin evini temizlerken kücük bir seyin kirilmis olmasina tepki verdiginde asla yapmayacagim bir seyi yaptim. "Onun sebepleri var vs"..demeden , "bir daha asla yardim etmeyecegimi söyledim".

Empati diyoruz degilmi ama o sesler görüp duyanlar gibi , hickimseyle empati kuramiyoruz cünkü istedigimiz tek sey bizim egomuzun sarsildigi an hissetigimiz duyguyla empati kurulmasi..Yani bencillik... Valla kendi adima en cok insanlari destekleyen ben olmusken hatta bana bile degil kendi akliniza kalbinize inanin;demisken dahi samimiyetime inanmayan insanlar atik beni ilgilendirmiyor. O kadar rahatim ki..Tarifi yok bu degisimin verdigi huzurun..Gercek hayatta spritüel dünyanin icinde hicbirzaman olmadimki bu sorunlari göreyim kolayca..Cok insanin digerine aldirmadigi bu spritüel dünyaa herkesi her vakit anlamasi gereken olmadigimi görmek harika bir duygu.

Nasilki burada onca zaman tek basina yazdim , ki kimse kolayca yapamaz bunu...Benzer sekilde insanlarin anlayisimi samimiyetimi algilamadiklarini gördügümde baglarimi sonsuza dek kesebilirim. Arkadasim bunu cok iyi biliyordu fakat ona anlayis adina kendimi yoksaydikca dengeyi bozuyor ,böylelikle sadece kendime degil onada kötülük yapiyordum. Yani Kryonun dedigi gibi, sinir koyamiyordum cünkü hep merhametime denk geliyordu..Nasilsa pandora hep yanimda öyleyse istedigimi yapabilirim..Dedirtmenin zarari sadece bana degil , bir yerdede onaydi. Tipki daha ac olanada digeriyle esit yemek vermenin iyilik oldugunu zannetmek gibi.. Kanal mesajinin , sinir koymayi ögrenmekten sözedisi gibi..

Arkadasim evi iyiden iyiye pislenince ve tek basina bu isin icinden cikamayacagini anladiginda ona asla yardim etmeyecegime dair sözümü hatirlattim. Ne mi oldu?bir temizlikci cagirdi :)Ve daha iyisi simdi evini daha düzenli tutmaya calisiyor yani "sorumluluk aliyor"...

Demek istedigim hizmet ederken iyi birsey yaptigimizi zannedebiliriz ama bu örnekteki gibi belki de kötü birsey yapmaktayizdir..İcindeki mutluluk hissini takip etmekten sözeden ilk ben degilim, maharaj ve kanal mesajlarida ayni seyi söyler... Spritüel cirkinlikleri örtbas edemedigimiz icin bu cirkinlikleri ortaya koyanla ugrastik ya onca zaman.. İnanmasakta ,gülümseyerek söylemeliyimki , gercekten de ben gercek hayatimda insanlarin cok neseli diyerek geldikleri bir insanim.Haksizliklar karsisinda yani burada böyleyim:)

Bir sekilde belki bunca zaman karsiliksiz hizmet edisimin karsiligini aliyorum , bilmiyorum ama birsekilde cok kötü görünen pek cok animda iyi birseyler oldu ve gercekten bilmiyorum bunun anlamini..
Fakat daha önemlisi ögrenmekle kalmayip idrak ettiklerim..

Arkadasimin ruh haletini sebeplerini görüyor ve onu kendi icimde kabul ediyorum belki cok derinde bir yerde bilincaltimda vs..Ama bu onun yaptiklarini onaylamam icin bir sebep degil.. Cünkü eger ona her ne olursa olsun evet dersem , "o paylasmayi degil sadece sömürmeyi (negatifligi)ögrenecektir ". Hayat bizlere sebeplerin var bu sebeple yanlis bir sey yaptiginda bunun sonucunu getirmiycem ;diyormu.. Aynanin karsisinda duran biri aceleden sacini tarayamamissa, "ama sebebim vardi sen bana sacimi güzel götermelisin ayna"..bu oluyor mu?

Kurnazligin sonu yoktur cünkü kurnazlik , sonsuza dek kötülügün hüküm sürmeyecegini anlamayacak kadar akilsizdir. Özgür iradeden sözederken , spritüel cirkinliklerden sözetmenin karma yaratacagini iddia ederek bu cirkinligi örtbas etmek se komedi..

Madem irademiz özgür öyleyse spritüel cirkinliklerden sözetmedede özgür olmamiz gerekmiyormu..Bu aba altindan sopa göstermek gibi birsey , hımm sonra karma yaratirsin unutma..:)Peki uyusturucu kullanan biri olsun cevremizde..ona özgür irade adina , uyusturucunun kötülügünden sözetmeyelim , karma yaratmamaliyiz ya zira uyusturucu satisini kötülersek , torbaciyla aramizda bir karma olusur bu durumda:)

Bir de su acidan bakalim , ya uyusturucunun kötülügündne sözetmeyerek uyusturucu kullananan insanla araamizda karma yaratmiyormuyuz?.Burdan yak:)Kötülüge dahi özgür irade adina ssesiz kalinirken , disarida ciplak dolasmiyorsak özgürlügümüz sinirlidir bu dünyada,diyen benken...Nedir insanlarin kendi akil ve kalplerini özgürce kullanmalarini istemememiz ?Biz degilmiyiz özgür iradeden sözeden aslinda insanalri kendi icine yönelten yani özgürlüge gercekten inanan benmisim bu durumda:)

Veya dünya hayatina önem verilmemesi bahsi.. Ben bugüne degin spritüel bir cogunlugun para yani dünya hayatinda darlik cektigine sahit olmadim. Kaldiki bir seans ta ,sadece bir saatine uzman psikiyatristlerden fazla astronomik rakamlar aliniyorsa...spritüellerin cogunun maddi durumu oldukca iyi..Efendim..madem dünya hayatindan el etek cekmisiz, öyleyse hicbirimizin 15 inde olmadigi bu hayatta hala bile daha cok para kazanmak icin cabalamak yerine , malimizi mülkümüzü yoksullara suriyelilere dagitsak mesela..Para dünya hayati ya...Dünya dan en cok sözeden benken , tam aksine,en fazla yardimlasanin yine ben olmasi ironik degilmi:)

Hz. Muhammet'in bir sözünü cok severim.. Yarin ölecekmis gibi ahiret icin hic ölmeyecekmis gibi dünya icin calis ..der.. Onca zaman ölecegimizi sonrada garanti cennete gidecegimizi düsünürken , bir türlü ölmeyip bu pis dünya hayatinin icinde olmak kötü birsey olsa da bu bir gercek.. Ve dahi,bu dünya hayati hic önemli degilse eger biz ne halt etmeye geldik bu dünyaya:)

Bir zamanlar insanlar ayaklandilar, öfke doluydular..sokaktaydilar ve bende onlarin arasindaydim "tipki babamin bir zamanlar yaptigi gibi"..Simdi, bu insanlar toplumun huzurunu bozduklarina göre haksiz olmalilar ama din tüccarlari iman dolu gözüktükleri icin hakli..Benzer sekilde spritüel dünyada insanlar calabilir , sömürebilir , kurnazca gercegi manipüle edebilir vs..tüm bunlar dogru seyler cünkü sevgi dolu gözüküyorlar..Ama bu gercekleri ortaya koymak yani tepki vermek se sevgisizligin isareti..bunada yersen tabi:)

"Hic gercek olabildikmi "bu hayatta?Aslinda öfkeliyken sakin durmayacak kadar gercek olabilirmiyiz mesela? Kötülügümüzle iyiligimizle herseyimizle ama tümüyle gercek? Gizli benlikte aslinda tam bundan sözedilir, bastirildikca nefrete dönüsen öfkemizi toplumsal degerler tarafindan kabullenilmek adina kendi icimizde daha fazla büyütmenin sonuclarindan.

Komik olan mükemelliyetci benken spritüel insanlarin pek cogunun hersekilde mükemmel sevgi dolu bir görüntü vermeye calismasi.. Daha komik olansa , mükemmeliyetcilikten sözeden benken bu sanki kesfettigimiz birseymis ve , calip satmak gibi kötü birseymis gibi gösterme cabasi:) İste asil bu kurnazlik bu caresizliktir ,spritüel cirkinligin örtbas edilemeyecek kadar yogun oldugunu gösteren..
..
Amerika Vietnama saldirdiginda bircok amerikali gösteriler düzenliyor , tepki veriyordu.İstedigi kadar can alsinlar sonucta bizde Amerikaliysak eger dünyaya aslinda melek gibi oldugumuzu göstermeliyiz ;demediler.. Oysaki bir millet olarak , cehaletimiz gün gibi belirirken ve ülkemizi ucuruma sürüklerken , ama yinede elestirmemeliyiz diyorsak ;eger , bu bizim ne kadar kompleksli olusumuza isarettir.

Bir zamanlar geceyarisi ekspresi diye bir film cikti..film malum , Türkiyede hapse atilan bir adamin türkleri cok kötü göstermesiyle ilgiliydi..Film yasaklandi , öfke kusuldu zira biz nasil bu kadar kötü olabilirdikki..Ben filmi seyrettigimde kesinlikle milletimizin salt kötü insanlar gibi gösterilmeye calisildigini düsündüm ve adamin türk milletine küfür etmesi beni de cok kizdirdi.. Öte yandan sonrasinda tarafsizca düsündügümde abartilmis olsa dahi gercekten de gercekleri yansittigini gördüm.

Efendim..Sol adina mücadele eden akrabalarimin iskence görmedigine beni kimse ikna edemez :)Hepimiz biliyoruz ülkemizde rüsvetin hapisteki suclularin iskence görmesinin ozelliklede eskiden ne kadar cok oldugunu ama komplekslerimiz den ötürü, süperiz yea ;demeliyiz.Ve o küfür sahnesine ne kadar kizsam da , bir insanin hapisten cikmasina 1 ay kala sirf diplomasi yüzünden 30 sene daha verilmesi durumunda kim olsa küfür ederdi diyorum..Ama diyorum ya, empati istegimiz sadece egomuzun övülmesi icin..

Atatürkü hazar ve ordanda yahudi yapacaklar derken, sonralari sanal alemde gercekten de böyle oldugunu gördügümde gülümsemistim.. Oysaki biraz olsun arastirsak , kafkas olsun balkan olsun ,,hepsinin kipcak olduklarini yani Atatürk balkanlarda dogsa dahi, hazarlarla ayni soydan oldugunu ögrenebilirdik. Hatta kafkaslarla bulgar türklerinin cok benzer gelenekleri olusu bundandir.Kafkasyadaki yahudiler kipcak karay türkleridir , ibranimi zannediyorduk:)

Ama Atatürk sürekli dinden bahsetmezdi, icki icerdi üstelik bir de yahudi kökenlimi:)Cehalet böyledir "Özüne degil görüğntüsüne bakar".. Sahsen hayatini ülkesine adamis ama hatalari günahlari vs.. sanki bir düsmanmiscasina yerilen Atatürkün degerini bu ülke insani bilmiyorsa, onun dogdugu yer balkan ve kafkaslar her daim oldugu gibi ,gururla anmaya devam edecektir. Öte yandan Atatürkün hatalari varsa günahlarindan sözeden bilhassa Dersim olaylarini (tunceli))belirten yine ona inanan ben cünkü atam kendisine dahi kosulsuzca biat etmemizi,kendisine tapinmamizi istemezdi tam bu sebeple o benim atamdir..

Ben derim ki, o hizmet etmeliyiz bu karma su bu..vs...hicbirine aldirmayalim cünkü biz cok degerliyiz, kimsenin hakkimizda olumsuz düsünmesi bizi olumsuz biri yapmayacak üstelik..."Önemli olan tek sey kendi aklimiz ve kalbimiz yani özgür olmak"..

Spritüel dünyada rüzgar nereden eserse oraya dönüs yapilacakken ben her daim burada tek tek bunlari ele alacak degilim ve dahi eger sürekli ben bunlari ortaya koyarsam , aklimizi ve sezgilerimizi daha da fazla gelistirmeyi basaramayiz.

Yapabilecegim son ama en iyi sey o kitabi okumak olduguna dair inancimi vurgulamak.. Cünkü hepimiz cok degerliyiz zira her insan bir dünyadir.. elindeki kitabi okumaktan bile aciz ve sanki uzun süre hizmet etmiscesine alim olmuscasina ahkam kesenlerin ne düsündügü kendimize olan sevgimizden daha önemliyse "biz kendimizi gercekten seviyor olamayiz" ve bu durumda sevgi dolu bir Dünya nasil yansitacagiz..

Ev halkini koruyan bir Tanriya inanmmaktan daha keyifli ne olabilir.

KAFKA

Edited by - pandora76 on 23/11/2017 04:08:38
Go to Top of Page
Page: of 27  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits