Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Tahriklere Uymamak Bilgelik İster
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/03/2009 :  21:53:18  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Silmeye karar verdim..

Edited by - ivrin on 31/03/2009 18:54:16
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/03/2009 :  22:09:48  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili İvrin, seni çok seviyorum.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/03/2009 :  22:16:59  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Canımsın dostum dostum burada herkes sevgili bende sizleri çok seviyorum. Aylardır uzak kaldım sizlerden ve öyle özlemişim ki evimizi, Tiversonus dostumun yokluğunu derinden hissedince hasretimi yazmak istedim. Sizler buradasınız ama onunda olmasını istedim tüm kalbimle:)

Edited by - ivrin on 30/03/2009 22:18:40
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 30/03/2009 :  22:23:18  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivrin

Ben bilgi akışının devamı adına seni hasretle burada bekliyorum güzel insan ve tüm bu olanları zamanın hızlandığı şu dönemde normal karşılıyor ve enerjimizi tüketmek yerine açılımlarımıza odaklanmamızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Buna şiddetle sarılmalıyız, kusurlarımızın ötesine geçmeli ve özsel varlığımızın sesini daha fazla dinlemeliyiz. Hep birlikte tüm sevgililerle.

Sozlerinize aynen katiliyorum Sevgili Ivrin. Bilgi akisi ve baskalarina hizmetin devami en buyuk dilegim.

Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  00:32:10  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sevgili İvrin;
Arkadaşınızı savunuyor gibi algılanmaktan korktuğunuz için düşüncelerinizi tam ifade edemiyor iseniz ben kendi adıma sizden rahat olmanızı isterdim.
Ve ben kötü niyetli olduğum için,Tiversonusun o sözlerinin kötü niyet taşımadığını anlamadım. Diğer arkadaş hiç anlamadığı için,baştan kötü biri yani ben ve diğer arkadaş,bizler kötü insanlarız ama Tiversonus iyi bir insan. Kötülük yapmaktan durduk yerde bile zevk almaktayız. Biz böyleyiz,belki biraz deliyiz;kendi halimize bırakılsak iyileşeceğiz. Lütfen rahat olun,ciddiyim.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 00:38:08
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  01:05:40  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Hani anlaşmıştık Pandora76, ama sen hala devam ediyorsun.:((

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  01:09:17  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Şunu söylemeden de geçemiycem.
Benim hakaret olarak nitelendirdiğim o sözü hangi kuyruk acısıyla uzattığım söylenmişti:)Buna karşılık olarak Tiversous un bu başlıktaki sözünü aktarıyorum. 3.değil,birinci şahısların yorumu:

Dünkü yatıştırıcı rollerinden dolayı size ve sevgili pandora'a teşekür ederim.

Bende sevgili Tiversonus,bende.

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  01:10:46  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Tamam kurby. Haklısın. Kapattım.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  02:25:49  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz..

Edited by - ivrin on 31/03/2009 18:54:40
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  03:24:24  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Ama biliyorum ki sen hala burada olsaydın, tüm yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırablecek bir uslupla yeniden kendini sevgiyle ifade ederdin tüm sevgililere.
----
Sevgili ivrin;
Size saygım büyük ama ne hikmetse şaşırtanlardan biride sizsiniz. Çünkü yukarıda söylediğiniz şey,açıklama ve telafi hakkı verildi ona ve o zaman bile Tiversonus,"kötüyüm ve aynayım"diyerek,yaptığı şeyi yapmaya devam etti. Tıpkı önceden beri her defasında hemenceck pişman olup yine aynı şeyi yapması gibi:)

Ben zaten kısa bir süre sonra bilgi paylaşımı bittiğinde,yeniden bilgi kabı dolana kadar çok sık yazmayı düşünmediğimi söylemiştim yani beni sıkça görmeyecek,dileğinize kavuşacaksınız ama eğerki site geneli rahatsızlık duyuyor ve kuralları çiğniyor isem,forum yöneticisine şikayet edin ve beni engelleyin ve tiversonusun burada olmasını talep edin,tıpkı benim yaptığım gibi.

Tanrı böyle bitmesini ister ise,O nun isteği olsun.
Benim tek rehberim O dur.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 04:45:25
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  11:25:58  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Paylaşmama hakkımı kullanıyorum..

Edited by - ivrin on 31/03/2009 18:55:13
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  11:37:00  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
afedersiniz mesajı terarlamışım yanlışlık oldu bu silinebilir.

Edited by - ivrin on 31/03/2009 11:37:59
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 31/03/2009 :  11:53:29  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Pandora;

Boyle dusunmeniz beni uzuyor ve forumdaki bir cok kisiyide. Bir de foruma yeni giren dostlarimizi dusunun...

"yani beni sıkça görmeyecek,dileğinize kavuşacaksınız ama eğerki site geneli rahatsızlık duyuyor ve kuralları çiğniyor isem,forum yöneticisine şikayet edin ve beni engelleyin ve tiversonusun burada olmasını talep edin,tıpkı benim yaptığım gibi."

Hic kimsenin dilegi bu olamaz, sizde bunu yapmasaydiniz keske.

"Size saygım büyük ama ne hikmetse şaşırtanlardan biride sizsiniz. Çünkü yukarıda söylediğiniz şey,açıklama ve telafi hakkı verildi ona ve o zaman bile Tiversonus,"kötüyüm ve aynayım"diyerek,yaptığı şeyi yapmaya devam etti. Tıpkı önceden beri her defasında hemenceck pişman olup yine aynı şeyi yapması gibi:)"

Gelin simdi bakalim ilk kim kotuyum demis?

Burçların Yaşam Parolaları
Posted - 02/07/2008 : 23:44:45
Belkide eleştirine olumlu tepki vermemin nedeni seni rahatça eleştirebilmek içindir?(kötüyüm ben:))
İşin şakası bu elbet.

Sizsiniz, soyledikleriniz saka tabiki..

Sonra olaylara neden olan meshur basligimiza gelelim:

Asagida yazili olanlar kimlere ait sizce?

Kötüyüm ben kötüyüm
Posted - 07/03/2009 : 16:51:46
Kervan hep yürür, sevgiyle olduktan sonra..
Ben sizi seviyorum, şeytanım ben şeytan!!!
Posted - 07/03/2009 : 17:08:16
Başlığa ne uydum değil mi? "Kötüyüm ben kötüyüm..."

Soyleyenlerin soylediklerine inaniyor musunuz? Saka degil mi dir? Neseyle gulmuyorlar elbette...

Farkinda misiniz, israrci oldugunuz bu konuda her kim sizin dusuncelerinizin karsisinda bir seyler yazsa cevabinizi veriyorsunuz. Burada soylemek istedigim haklilik veya haksizlik degil, kisilerin ozgur iradesine mudahale. Evet, uzgunum...yaptiginiz bu oluyor artik. Biliyorum ki bende bundan nasibimi alacagim. Birakin, isteyen istedigi gibi dusunsun. Hala neyin mucadelesini veriyorsunuz, neden hakliliginizi ispat etmeye calisiyorsunuz? Diyeceksiniz ki...soyleyecek daha cook sozunuz vardir. Demek istedigim kimseye cevap vermeyin artik, birakin aseletiniz konussun.

Anlayacaginizi biliyorum ve size en derin sevgilerimi gonderiyorum.

Sevgili Ivrin;

Mesajimi gonderdikten sonra yazdiklarinizi gordum. Tiversonus dostumun herzaman soylediklerine saygi duymus, bilgileri almaya odaklamis biri olarak sanildigi/anlasildigi gibi konusmadiginin farkindayim. Ama diller yetmedi anlatmaya/aciklamaya. Isin ozu de ortaya ciktiktan sonra hala bu israr niye diye dusunuyorum?

Sevgiler.

Edited by - alemtac on 31/03/2009 12:12:11
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:07:12  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Ben neyin ne olduğunu biliyorum ve farkındayım İvrin.

Eğer fırsat verilse,eminmişsiniz herşeyi düzeltecekmiş. Kendisine özrü dilerek telafi etme şansı verildi ama yinede kötüyüm aynayım diyerek alay etmeyi seçti diyorum siz ne diyorsunuz. Garip bir açıklamayla geçiştiriyorsunuz. Konuşmalar başlığında yazmadığım bir yazıyı yazdığımı söyleyen,adam gibi konuş diyerek aşşağılayan,bana hiçbirşey yapmadan riyakar demeye çalışan,vs... ve o salırarak sanki bir mazlum,ezilmiş biri ben ise ,o zamanlar konuyu kapatmaya çalıştığımı tekrar tekrar yinelememe rağmen,kışkırtıldığımı görmeden(bana haklılık mücadelesi der iken sürekli,niyeyse sizde sürekli Tiversonusun mazlumluğunu görüyor ve anlatıyor,haklılık mücadelesini veriyorsunuz ama bana yapılan hakaretler konusunda ciddi bir şeyler yazmadınız?)garip bir şekilde haklılık mücadelesi veren bir insan profili çizmeye çalışıyorsunuz.

Genel kanal bilgileri tartışmasına bakın ve bana neler yaptığnı ama sustuğumu;bulutun başlığına bakın,durduk yerde bana riyakar demeye çalıştığını;konuşmalar başlığına bakın,bana neler söylediğini görün...Madem haklılığımı ispat etmeye çalışıyorum,neden bana o sözler söylenir iken uğraşmadım da konuyu kapatmaya çalıştım? Tiversonusun bana saldırarak sahip olduğu mazlumluğuna bu kadar zaman ayırır iken, uzun uzun konuşur iken,bana yaptığı şeylere böyle zaman ayırmamanız...

Ne demiştim!Ben neyin ne olduğunun farkındayım sevgili dostum.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 14:47:03
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:19:48  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora76, konu kapanmıştır.Diliyorum ki Tiversonus gelsin, söz size ait kimsenin müdahale etmeyeceği bir başlık açıp, orada yüzleşmenizi sağlayacağım.Görelim bakalım, bu durumda neler olacak? Muhatabın biz değiliz anlaşıldı, ancak bizlerin söyledikleri iyi niyetli yaklaşımlarımızı dahi hala tek noktadan bakarak algılıyorsun.

Sevgili Qaan, kaldır Tiversonusun üstündeki örtüyü, bitsin bu zülm canım kardeşim!

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:27:05  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Tiversonusun sözleri bunlar İvrin. Mazlum arkadaşınızın "göremediğiniz"sözleri:

Balım kelimesini kullanmamışlardı sanırım.Neyse bir yanlışlık olmuş.Sözcükleri yanlış seçmişsin.Olabilir,herkes böyle bir hata yapabilir.Bende hata yapabilirim.Hatalar insanlar içindir değilmi?

Hata şu: Yukarıdakini kabul etmen senin sorunun. Sildiğin alıntında "anlayan anlar" diyerek "bazı üyelere sdece nick leri ile hitap ederim" bu yazını silmişsin. Bu tek kelime ile terbiyesizliktir, eğer terbiye kuralları var ise. Ben sadece senin adına üzüldüm, bilgi adına çaba yerine seviye düşüren, söyleyeni düşüren şeyler bunlar. Ben sadece güldüm.

Bunlarda benim sözlerim,haklılığımı savunma mücadelem:

Şunuda söylemeyide gerçekten istiyorum.

Sildiğin alıntında "anlayan anlar" diyerek "bazı üyelere sdece nick leri ile hitap ederim" bu yazını silmişsin...

Bunu ben söylemişim.Herşey tamam,herkes(bende dahil)hata yapabilir ama bunu hiç beklemiyordum.Ne öfkeymiş bu.O yazıyı düzelttiğim için öyle birşey söylemediğimide kanıtlayamam.Sizde böyle birşeyi söylediğimi kanıtlayamazsınız sanırım:)Düzeltme yapılmış bir yazıyı seçmek şöyle birşey söyledin demek bu yüzden mantıklı.

Düşünüyorumda...İçimdeki öfke ile,düşünmeden böyle birşeyi ben birine yapsam;hani empati diyoruz,kendimizi diğerinin yerine koymak ve onu anlamak diyoruz,"Bir"lik,sevgi,ışık filan diyoruz.Ne kolay diyoruz:)Acaba ne hisseder o insan.İz kalsın:)

Ama herşey bir yana üzüldüm.İçimizde böyle öfke biriktirmek çok kötü birşey olmalı.Bunu yapmazdınız biliyorum bu kadar öfkelenmesydiniz.Umarım bu sorununuzla başedebilirsiniz.
---------------------
Nasıl da haklılığım için mücadele etmişim değilmi İvrin? Bana yazmadığım bir yazıyı yazdığını söyleyen bir adamla verdiğim haklılık mücadeleme bakın!

Bunlarda benim yazım,konuşmalar başlığından:

Acaba diyorum, sevgili pandora nın vurguladığı gibi sanal laştık mı? Yani "uyutma" ya mı geliyoruz, baksanıza fiziksellik yasssakk, ama yasaaak olmayanlar var, dünyanın kaymağını götürenler v.s. Bize de sanal seyehatler kaldı mı acaba??

Akreplere dikkat etmek gerekirrr!....

Benim gördüğüm rüyanın arkasından yanlışlıkla riya yazmıştınız ama onu rüya olarak düzeltebileceğiniz yerde,başka bir mesajda riya yı rüya olarak düzelttiğinizi belirtmiştiniz.

riya=Rüya olrak düzeltirim<:)))....

(sana karşı iğneli laflarım da olmadı.Eğer olsa idi, bunlar iğneden çok kazık şeklinde olurdu ).....

Bunlar sizin sözleriniz.Bana seviyeden ve terbiyeden bahsetmişsiniz."dünyanın kaymağını götürmek"bunu geçtim."kazık" kelimesini aynı zamanda tehdit anlamındamı kullandığınızı düşünmedim hiç.

Sildiğin alıntında "anlayan anlar" diyerek "bazı üyelere sdece nick leri ile hitap ederim" bu yazını silmişsin...

Böyle yapmışım demek!Öyle olsun Tiversonus!
--------------------------------------------

Mazluma bakın:)
Bulutun başlığında ben rüyamı anlatır iken,bir anda bulutun rüyalarını okuduğunu anlatmak geliyor aklına ve bana rüiyakar demeye çalışıyor. Ben alınganım ama,bundada alınmışımdır:)

Siz sanırım zaman yetersizliğinden dolayı(tüm zamanınızı Tiversonusun mazlumluğuna ayırdığınız için sanırım bana yazılanları görmemişsiniz)okuyamadığınız için ben kısa bir özet kopyalayayım dedim. İmaları filan geçiyorum.

Sevgi dolu sözler söylemeniz güzel ve derleyip toparlamaya çalışmanız ama bunu yapar iken adil olmayan hiçkimse yoktur yakın çevremde.Önce her tarafı eşitçe gözlemleyeceğiz,herkese eşit davranacağız (ki her tarafı anlayıp her tarafın sorununu çözmek istiyor isek )madem aracı olmak niyetindeyiz , sonra sevgiyle biraraya getireceğiz.

Tüm dostlarım ne kadar kötü olursa olsun(10 sene hapiste yatanı da var)hepsi "adildir" ve ben ,yapay sevgi gösterilerinde bulunmayan pandora,dostlarımın adil olmasını isterim.
Birlik, sevgi ,ışık, foton,çiçek,vs ....Hepinizin üzerine olsun sevgili büyüklerim.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 14:48:06
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:32:32  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Kurby;konu damdamın başlığında kapandı ve ben konuyu kapatmama rağmen eğerki sizler farklı başlıklarda konuyu açıyorsanız bende konuya cevap veriririm. Yani sizler kapatmayacaksınız ama ben tek taraflı olarak konuyu kapatıcam:) Madem öyle siz kapatın (en azından benimle ilgili kısmını)bende susayım. Şimdi izin veriyormusunuz kurby? Bende öyle düşünmüştüm:)

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 12:35:07
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:33:31  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
quote:

Ve yukarıda bunu belirtirken Tiversonus arkadaşımı uslup hatasından dolayı eleştirmeyi de ihmal etmedim onun yüksek hoşgörüsüne sığınarak,

Hatta kendisi burada olmadığı halde ve cevap hakkını kullanamazken!

Senin egosal kimliğine bir şey diyemem özgür iradenle şekillenecek bir kimlik ancak özünü sınırsızca seviyorum ve yüksek beninden izin alarak da şifalarımı gönderiyor ve kendi adıma bu konuya nokta koyuyorum.

Sevgimle kal..

Edited by - ivrin on 31/03/2009 12:34:14
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  12:58:48  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Bak şimdi! Bundan kolay ne var, söyleriz Qaan'a tüm bu yazılanlar kayıtlı, değiştirilse dahi farketmiyor.Bize bu ilk yazdığın mesajı çıkarır, ortaya koyar.Sende, bizde anlarız yazılmış mı, yoksa üstüne çamur mu atılmaya çalışılmış.

Ayrıca, insanları çileden çıkartıp daha sonra yazdıklarını ortaya dökmek de gerçekten ayıptır.Bak bakayım ben o mesajı nasıl bir süreç dahilinde yazmışım.Tüm yazılanların içinden bir kelimeyi çıkarmak, ve bunu yargılamak sana yakışmıyor Pandora76.Öncesini de ayrı bir başlığa kopyalasana, hatta benim bu mesajımdan önce senin, Tiversonusun ve Zer-zivinin tüm yazdıklarını koplaya.İnsanı çığrından çıkarana kadar uğraşıp, sonra da "ooo sen bana bunu dedin" demek, gerçekten bir dengesizliktir.Sen istiyorsun ki, ben bir tane çakayım karşı taraf ses vermesin, ama o bana çakarsa ben de ona çakarım.Yok böyle bir adalet.

Benim seninle ilgili olan bu son çıkışım, tiversonus ile ilgili değildi.Ancak sen yine lafı döndürüp dolaştırıp ona getirdin.Ben senin sürekli tecavüzden, bıçaklanmalardan, aklına gelen tüm kötü olayları buraya aktarmandan ve bizleri de kendine çektiğin bu talihsiz olaylara ortak etmenden rahatsızlık duymuştum.Asıl sendeki nasıl bir öfke imiş ki, pes dedirttin.

Konu kapandı, isteyen istediğini yazar.Sen cevap ver ya da verme.Ancak Tiversonus ile bir yüzleşmeye ihtiyacın var, ben bunu anladım.Senin sorunun bizimle değil.Senin sorunun kendinle ve Tiversonusla.O kadar kendine odaklanmışsın ki, Tiversonusun özür mesajı yazmış olduğunu dahi farkedemedin.:)

Bir kez daha söylüyorum konu kapanmıştır Pandora76, kendini aklamak için bunca çaban boşuna gidiyor, dahası kendini daha da derine itiyosun.Tiversonus gelsin, neyse derdin onunla yüzleş.Buradaki insanlara çıkışmaktan vazgeç artık.Bizler hem seni hem de Tiversonusu seviyoruz, kesinlikle taraf değiliz, ama sen bunu anlamamakta ısrar ediyorsun.

Biz seni gerçekten seviyoruz, bunu anla artık.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  13:06:53  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sanırım farketmez başlığındaki yazımı da görmemişsiniz,Tiversonusla ilgilenmekten. ben onu da size kopyalayayım:
--------

Ve birşey daha...
Tiversonus okuyorsa ve kendisi yok iken bu yazıları yazmış olmamdan ötürü rahatsızlık duyar ise,yazıları kaldırabileceksem kaldırırım.

Konunun muhatabı yok iken konuşmak asla tercihim olmaz ama oe nin de söylediği gibi,çok ciddi konular böyle kolaylıkla kapanmadığı gibi bir yerde patlak verebiliyormuş,istemedende olsa.
Bunu gördüm/gördük.
------

Ben burada olmayan biri hakkında konuşmam ve zer-zivi dışında da forum üyelerinden tanıdığım yoktur. Benim o olaydan sonra yaşadıklarım, ve alttan alta gelen kışkırtmalarla(dilerseniz o yazılarıda kopyalayabilirim) bu konuya sürükleri beni. Ve sizler Tiversonus konusunu açar iken,bana yüklenir iken,ben tiversonustan bahsetmemeyi nasıl başarıcam konu benide ilgilendirirken? Bunları niye görmüyorsunuz peki?

Ama yinede dilerse Tiversonus,kendisiyle ilgili yazıları silebileceğimi de söyledim gördüğünüz gibi.

Egomu? Sizlerin Tiversonusu istemenizin sebebi nedir? Ego mu yoksa sadece ona olan sevginizmi? Günlerce başımın ağrıdığını ve çok etkilendiğimi söyledim. Hangi egosuz saf,birlikten bahseden sevgi sürekli diğerini savunur iken,benim psikolojimi birkaç kelimeyle geçiştirir görmezden gelir? Benim kimseden bir destek talebim olmadı,yanlış anlamayın sadece damdama danıştım ve o da yardım etti sağolsun ama işte böylelikle yapılan adaletsizliği ve asıl egonun sizlere ait olduğunu böylece görüyorum.

Öncelikli amacınız ne? Tiversonusun forumda olmasımı yoksa sevgiyle sorunları çözmekmi? Sizlerin(foruma genel) amacınız "sevgi" ile çözmek ise,neden Tiversonusla konuşup sorunları çözmem için aracı olmayı düşünmediniz? İki insanın arasındaki sorunları sevgiyle çözmesimi yoksa Tiversonusun forumda olmasımı düşündüğünüz? Eğer hatasını telafi edebilecekse Tiversonus,pişman ise,buna eminseniz,muhatabı ben olduğuma göre,konu bana yaptığı haksızlığı telafi etmek olduğuna göre,ilgilendiğiniz ana tema bu olduğuna göre,neden bana en azından zer-zivi ile ulaşmayı düşünmedi? Yoksa pişman olmuş gibi yaparak forumda,yine aynı şeyleri yapmasımı telafi edeceği hata burada olup hatasını telafi etme şansı verilse idi?
Peki sevgiden bahsedip,öncelikle forumu düşünmek ama kişiler arasındaki sevgisizliği,heleki bir kadın abla iseniz kızkardeşinizi düşünmemek yeterince ,ego değilmi?

Ben aptal değilim İvrin sadece iyimser olmaya çalışırım ve gözlemlerimi sezgilerimi bu nedenle daima ortaya koymam. Siz benim beynimden geçn tüm düşünceleri bu nedenle görmüyorsunuz.

Değişen birşey yok. Ama eğer hatasını telafi etmek istiyorsa gerçekten pişman ise,hata bana yapıldığına göre,zer-zivi aracılığyla bana ulaşsın önce. Sevgiden bahsediyorsanız eğer,önemli olan asıl bu ise eğer bu forumda,önce pandoraya gerçekten pişman olduğunu anlatıp ikna etsin ve pandora da buna herzaman olduğu gibi samimiyetle karşılık verecektir. Yani sevgi der iken,sevgi sözcüklerinin yeterli olmadığını;sözcüğün anlamının, insanın, forumdan,tüm "ego" lardan daha önemli olduğunu böylelikle gösterebilirsiniz.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 14:34:25
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  13:21:43  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
ooooooo, kaçış seziyorum.Özel yok, bu kadar zamandır senin triblerini çekmiş biri olarak asla özelden hesaplaşmanıza izin vermiyorum.:)))) Burada bu kadar insana Tiversonusdan yana oldunuz, siz taraf tuttunuz diye suçladın, her ne olacak ise bizlerin gözü önünde olacak.Bak ben burada bir ard niyet ararım.Bunca yaptığın demogojinin sebebinin Tiversonusla özelden görüşme talebin olduğunu düşünürüm.Varsaymamıza izin verme Pandora76.Herşey şeffaf olsun! Tıpkı şu ana kadar benim yapmaya çalıştığım gibi.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  13:28:04  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Senmi taraf değilsin kurby:)Seninle ciddi bir konuşma yapamayacağımı söylemiştim.
İlk kez benimle konuşmaya çalışanın Tiversonus olduğunu bile bile,bana bunu yapıyorsun. Herkesin bildiği ve gördüğü şeyi herkesin gözü önünde farklı bir şekle büründürmeye çalışıyorsun. Tiversonus bana yazıp herşeyi diyecek ve ben sol yanağımı çevireceğim".Yazık sana eski dost,yazıkki bunu yapabiliyorsun.
Bak bunlar Tiversonusla yaptığımız ilk diyaloglardan(uzlaşmazlıklarımızdan sonra)Konuşmalar başlığı 5.sayfa:

Sevgili Kurby,
Bugünlerde ruhsal astroloji kitabımı okuyorum.Denk geldi.Küzey düğüm akrepler için,işine o kadar odaklanır ve çalışırlarki(boğanın mantığı)çevrelerini zaman zaman ihmal edebilirler ama bunun farkında bile değillerdir gibi birşey yazıyor.K.D.A o kadar çalışmışki reenkarnasyona göre,artık dinlenmeliymiş ve zaten sorunda dinlenmeyi bilmemesiymiş:)Ben dinlenmeyi nasıl öğrenicem:)

Sevgilerimle Kurby.

Tiversonus

2018 Posts
Posted - 19/11/2008 : 11:58:21
--------------------------------------------------------------------------------

Benim bir çözüm önerim var ama sevgili pandora, bana yazmadığın için anlat mıyacağım :))
---------------

Ve Tiversonusun bana konuşmanın sonunda söylediği şey:
Borcum kal dı mı?

Ve benim cevabım:
Bana boçlu değilsiniz Tiversonus.Siz borçlu olduğunuzu düşündüğünüzde,bende alacaklımıyım diye düşündüm haliyle:)Dün sadece bir sohbet vardı ve bozmak istemedim.Siz beni güldürdünüz,bende sizi.

Arada gülmek iyidir,hatta çok gülmek daha iyidir:)

-------------------------------
Tiversonusun borcum kaldımı diye sormsının manası ne idi? Neydi onu üzen? Ben forumda yok iken,(1 ay gibi)"ben yok iken" benimle alakalı yazdığı "ima" dolu yazılar olabilirmiydi? Bir süredir hiç konuşmadığımız,artık samimiyetim olmayan ve bana kötü birşey yapmamış olan biri,bir zaman sonraki ilk konuşmamızda,neden kendini yargılamaktan,değişiminden,bana borcu "kalıp kalmadığından"bahseder?

Hiç kıvırtmayan ve sözleri kendi istediği şekle büründürmeyen kurby:) Yeni gelmiş bir üyeye,insanlara bu kadar ters davranılırsa,hatta obsesif demeye kadar götürülürse,insanlar yinede"sol yanağınımı "çevirmeli Tiversonusa? Kendimizi savunmak,ne zaman saldırı oldu ve kim karar verdi buna 3.kişi?

Herkes okuyabilir o sayfaları,konuşmalar başlığına bakabilir zira herkesin gözü önünde olan şeylerin aksi gösterilip Tiversonusun herşekilde haklı olduğu ortaya konmaya çalışılıyor.
Ayrıca"Zihin kontrolündeki bilgisayarın arkasındaki deli"yi de okuyabilirsiniz ve tarihlere bakarsanız ben forumda olmadığım zaman yazılmış olduğunu görebilirsiniz. Başka yazılarda vardı pek tabi:) Herkesin kendi değerlendirmesi.

Edited by - pandora76 on 31/03/2009 14:13:26
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  13:35:59  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Ehh be ablacım, sen de herşeyi üzerine alınmışsın, pes yani!!! Sana diyecek hiçbirşeyim yok artık.Forumun normal akışına devam edeceğim.Sana 2 günümü verdim, yazık!Hala aynı havanda su dövüyorsun!Ne diyeyim ki ben sana!Yuh, bin kere yuh!Seni kendi haline bırakıyorum.Ne öfkeymiş bee!Tiver de tiver!

Hatta içimde kalmasın: Tiver kadar başına taş düşsün!

Edited by - kurby on 31/03/2009 13:37:00
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  13:39:20  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Aynen öyle.Beni kendi halime bırak 3.kişi.
Saygılar...

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  14:06:19  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Size gelince alemtaç,
Tebrik ediyorum araştırmalarınızdan ötürü ve onu da eksik yazmışsınız. Madem öyle,burçların yaşam parolalarına bakılıp değerlendirilebilir.(2.sayfa)

Bu bozadinin bana yazdığı ilk yazıdan:

herhangi belirli bir bireyin doğum haritasının yorumuna girişme sorumluluğundan çekiniyorum doğrusu. bunun yerine işte düğümler gibi temel bazı açıklamalarla genel yaklaşımlarda kalmayı tercih ediyorum. yine de yorumlarını görmekten ve gerekli görüyorsam kendi bazı görüşlerimi sunmaktan (kötüyüm ben) zevk alırdım doğrusu. : )

Ve benim sonra ona yazdığım yazıdan:

Belkide eleştirine olumlu tepki vermemin nedeni seni rahatça eleştirebilmek içindir?(kötüyüm ben:))
İşin şakası bu elbet

Bozadinin esprisi üzerine aynen karşılık verdiğim bir espriydi ve kötü bir niyet yoktu. Şimdi siz ,çok önceden yazdığımız bu şakalaşmayla,Tiversonusun çok sonradan yaptığı açıklamasındaki "kötüyüm ben"in aynı şey olduğunuzu düşünüyorsanız ve böyle bir ilinti kurabiliyorsanız ablacım,sizi tebrik etmekten başka birşey düşmüyor bana.Herkesin görebildiği şeyi sizlerin görememesi,sizleri görmem için yeterli ama yinede sizin hala yanlış anladığınızı ve sevgi dolu olduğunuza inanıyorum alemtaç. Yinede sizi kırmamaya çalışıyorum ama yanlış anlamış olsanızda kabulleneceğim birşey değil.Sevgiler...

Edited by - pandora76 on 04/04/2009 15:58:21
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:42:54  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Şunu da eklemeliyim sevgili alemtaç, siz benim hakkımda olumlu olumsuz ne düşünürseniz düşünün,ben sevgi dolu yüreğinize inanıyorum.
Eğer ki espri gibi bir niyetle söylenmiş olsa idi o tartışmadaki kötüyüm sözü,arkasından "aynayım" denmezdi. Tek başına kötüyüm sözünü,bozadiyle çok önceden yaptığımız şakalaşmayla bu nedenle ilintili bulmadım. Yani "ben kötüyüm fakat senin aynan olduğum için kötüyüm,kötü olan sensin pandora" manasına gelir bu ve bu özür dilemek,hatayı telafi etmekmidir yoksa alay etmekmidir?

Ayrıca,madem o kadar yorum yapıldı bana,bende bir yorum yapayım bana yorum yapanlara. Benimle olan sorununu çözmek dışında,hatalarını telafi etmek isteyen biri,forum yönetimiyle konuşup hatasını telafi edip bir daha bunu bir başkasına da yapmayacağına ikna etmeye çalışmazmıydı? Bakın ben dahil(yeniden burada olsun demiştim)ne zamandır Tiversonus konuşuluyor ama yönetim kararı hala geçerli.

Edited by - pandora76 on 04/04/2009 15:59:10
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 31/03/2009 :  18:37:07  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Birde..Dün facebook taki yazışmaların hiçbirini görmedim. Tartışma esnasında üyelere yazar iken,zer-zivinin o yazısını dikkatle okumadım bile. Bu nedenle anlamamıştım site dışındaki söylemler sesler diyaloglar kendi üzerinde etki yaratmana neden olacaklar denir iken ne denmek istediğini. Facebookta üyelerin kendi aralarında yaptığı konuşmalardır deyip geçmiştim ve şimdii zer-ziviyle konuşup öğreniyorum facebook takikonuşmayı.Bbg evi gibiyiz:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 01/04/2009 :  04:57:05  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote
quote:

Silmeye karar verdim..

quote:

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz..

quote:

Paylaşmama hakkımı kullanıyorum..

İvrin???

İki sene üç aydır forumdasınız ve aşağıda kopyaladığım forum kuralından hiç mi haberiniz olmadı? Bu yaptığınız çocukça değil mi? Hepsinden öte, bunca zaman bulunduğunuz ortama saygısızlık değil mi?

Forum Kuralı:
- Kendi iletilerini düzeltme ve silme yetkisi iletilerimizi daha iyi hale sokabilmek içindir. Bu özellikler forumdan çıkmak istediğinizde ya da herhangi bir sebeple bütün iletilerinizi veya bir kısmını silmek için değildir. İletileriniz gönderildikten sonra forumun mevcut içeriğiyle kaynaşmakta ve genele ait olmaktadır. Yazdıklarını salt kendilerine ait görenlerin, başkalarına fayda sağlamakla veya forumun bütünlüğüne zarar vermemekle ilgilenmeyenlerin foruma üye olmaması rica olunur.

Edited by - on
Go to Top of Page

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 04/04/2009 :  12:17:42  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Sevgili arkadaşlar,

Olanlara başka bir açıdan bakmayı deneyelim,

Olumsuz çıkarımlara ,bir diğer ifade ile negatif vibrasyonun artmasına sebep olan bir bakışla kısır, diğer bir bakışla olumsuz da aşırı bir potansiyeli ortaya çıkaran davranışlar sergilendi.

Bu durum ,bütünden bakan göz için aslında bir kazançtır.
Lütfen ,negatifi savunan bir anlayış peşinde değiliz ,değiştiremiyeceğimize ,düşünce değişikliği sağlamak istiyoruz.Kırılmış, dökülmüş ortamlarda kolay bina inşa edilmez ,harabeyi hep beraber temizlemek lazım evvela..

Ra Bilgilerinden hatırladığım kadarı ile bütünlük, bir ara ,madde boyutunda “ unutma” örtüsüz yaşamları devreye koymuş , sanırım Mitos Tanrılar ,Lemurya dönemi olabilir.Varlıkların birbirini bir' in anlayışı ile kabul ettiği ,doğayla arkadaş, yetki ve kabiliyetlerini alabildiğine kullanabilen ,uzun ömürleri devreye alan bir yaşantı kesimi.

Ancak istenen genel potansiyel sağlanamamış ,

Bu potansiyele neden gerek vardı ,o da ayrı bir konu ,veya benim israren “niçin bunlar niçin” soruma vermeye çalıştığım cevaplarla ilgili bir sorun olabilir, uzatmıyorum.
Yalnız yine Ra bilgileri bir bölümünde “aklın temel modeli”nin gelişiminin sağlanması için şeklindeki izahı hatırlıyorum..

İşte bu istenen aktivasyonun faaliyete başlaması için perde ,yani unutma perdesi ,1 .2. 3. yoğunlukları kapsayan bir ölçekte konulmuş .Ve halen hepimiz o potansiyeli sağlayan unsurlarız.

Bu açılımla ,Quan'ın bu siteyi kurması ,aktarılan ruhsal bilgilerle , özün iteklediği ,genellikle positif yolu galebe getirmeye çalışan faaliyetler , takılı kalınmış ,şartlanılmış bilgi döngüsünden çıkmaya çalışma olaylarının sergilenmesi ,unutma perdesininden kurtulma çırpınışları olarak nitelendirilir ve böylece bütünlüğün o istenen potansiyeli sağladığı olarak söylenebilir.

Bu siteyi takip eden ve içinde olan arkadaşların hepsinin şu veya bu sebeple ,
düşünsel gerçeklerinde bu bilgi kristalizasyona sahip olduğunu biliyorum ve topyekün positife hizmet etme isteklerinden de
katiyetle eminim,Ama lütfen artık davranışlarda bu perdeyi yırtıp, gerçeği gören bir anlayışla , denge ve dinginliği tezahür ettirmenin esas yol olduğunu idrak edelim.

Denge ve dinginlikte bahsederken bile bundan rahatsız olup henüz anlayamadığim hedefleri olanlar la da karşılaştık ,olsun, anlayamadığım hususların da kendine özgü potansiyel yaratıcı özelliği olduğunu kabul ediyorum ve bütünlüğün bu döngü isteğini saygıyla ve öğrenebilme isteği ile karşılıyorum.

Devamla,
bu perde ,karşımdaki aynadır üst bilincine mani olarak , aynalar sadece benim güzelliğimi gösteren bir araçtır dedirtir ve ayırım senaryosunun o kısır zevklerine devam ettirir,Karşısındakinin kusurlarını belirginleştirerek görüntüsünün parlak olmasını sağlamaya çalışır.

İşte Quan'ın arayışı için devreye konan bu güzelim site, kotarılıp konan bilgilerle ve harikulade yorumlarla, perdeyi delmeye çalışan bir özellik arzetmektedir.

Bu konuyu işleyen diğer sitelere bir bakın ,onlar da birçok ruhsal bilgiyi cömertçe vermekte, yorumları ile yoğunlaştırmakta ama büyük kısmı (veya benim tesbit ettiklerim) budur com. daki özel çatkıyı,döngüyü,cazibeyi sağlayacak niteliği göstermemekte.

Site, gelişen zaman içinde ,ihtiyaç duyulan ,önerilen konuları değişik topikler açarak sağlamış ve ilgilenenlerin isteklerine tercüman olmuştur.
Konulan kurallarla da hem dar hem de geniş açıdan çerçevesini oluşturmuştur.
Site kurucularının, başlangıçta özgür iradeye saygı gösteren ve her kişide bu özgürlükle terbiye ve edep içinde davranacağını da öngören düşüncesi, zaman zaman kırılmalarla karşılaşmıştır ,şu anda da bunu yaşamaktayız,Esasta bu tip kırılmaları ,aşırılıkları, topik içinde taşmaları önleyecek tedbirler kolayca alınabilinirdi, ancak bunun sağlanması ,yani bir genel sekreter gibi davranılması mümkün olabilirdi,
Ama buna ne zaman ne de müsait fırsat bulabilmek kolay değildir, görüldüğü gibi koca koca ülkeler bile ,yasama, yürütme , hukuk meselelerini kolayca ayıracak beceriyi gösterme üzerinde başarıyı henüz bulamadılar.

Bir zamanlar spirütüel meclislerde çalıştım ,
oralarda düzen ,evrensel meclislere benzer bir özellikte taklit edilir bir konumdaydı ,zira her nekadar dünya mevcut usullerine uymak birinci derecede önemli olsa da bu kuruluşların çalışması ,sevgi ve kişilerin birbirine yüceltici ama eşit bir seviyeyi korumayı gerektiren bir ortak koordinatta olmayı öngörüyordu.Pek tabidir ki o meclislerde de dünya mahmurluğunu atamamış bireylerin perde altı davranışlarına maruz kalınırdı ,ama neticede üst bilinç özelliğine vakıf üstatların “biz” konumunu devreye alan faaliyetleri bu olumsuz çıkışları bertaraf eder ,denge ve asil bir sonuç her seferinde ortaya konurdu.

Bu asil çıkış ,sonuç ,neden olurdu,
Çünkü her seferinde (bu olumsuz dünyasal karıştırmalar sonunda) bütünlük bilincinin sarmalayan duygusu,yapılan çalışmanın,bulunulan ortamın gerçekten eşsiz ve dünyadaki endike uygulamalara benzemeyen bir yapıyı kapsadığını fark ettirir ,bir nevi yapanın, bu düşüklükle uygulamasını devam ettirdiğinde ,bulunduğu ortamı bozduğu duygusunu mutlaka ortaya çıkarttırır ve o halini terk ettirirdi.

Bütün bunları neden anlatıyorum,
Evvela bu site ,geniş katılımı ve çeşitli bilinçlerin karmaşası ile o meclislere tıpatıp başlangıçta benzeyemez ,ancak ,
doygun ve gerçekten hazımlı kişilerin yorumları ,bulunulan genel bilinç ortamının üzerine doğru şiddetli bir yükseliş göstermekte ve kendine has özel bir döngüyü kapsamakta ,bunu evvelden de belirtmiştim , belki kabul edemeyenlere rağmen bu böyle kanaatimce..

Ayrıca ,meclis ,düzen ,tanımlamaları ve bunların dünyadan veya üst boyuttan kural diye nitelendirdiğimiz uygulatmaları ,geniş bir özgür iradenin serbestçe uygulamalarını öngören bu site davranışı olarak kabul edilemez böyle bir istek de kabul edilemez zaten ,bunu da vurgulamak gerekir.

Ancak ,güzelliğin devamı için katılan her bireyin belirli bir sorumluluğu kendince yaratmalı ve uygulamaya koymalıdır derim kendimce.
Başka bir sitede olmak istemiyor ve bu birlikteliği devam ettirmek istiyorsak ,bunu gerçekten özden istiyorsak,artık kırılmalara de sebep vermememiz gerekir diye düşünüyorum .

Sonuçta ,
Bu yazdıklarıma bakıp ,bilmiş tavırlarımdan irrite olup ,mutlaka içinizden karşı gelip birşeyler yazmak ihtiyacı geliyorsa ,durun,o duygunuzu inceleyin, ne kazanacaksınız ona bir bakın,olumsuz birşeyler söylüyor ve aynadaki görüntünüzü parlatmak istiyorsanız bol bol aynaya bakın size karşılık vermem ki ,yazdığınız olumsuzluk orada kalır ,evvelce de anti antikorlarlar hakkında yazımda belirttiğim anlayışa gelinceye veya sonsuza kadar ,verilen olumsuz cevap orada kalır..

Neticede okuyanın yorumuna kalırsınız ,o yorum da zamanın getirdiği bilgelikte pozitife yönelecektir veya yorumu yapanı eğitecektir.

Sevgiler..

Edited by - tgur on 05/04/2009 10:04:06
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 04/04/2009 :  14:16:05  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Bence güzl yazmışsınız. Ben kendi adıma olumsuz tepki vermem yapıcı yaklaşımlara.
Birlik bilgisi sadece bilgidir. Birlik olma yolunda yürür iken,aslında bu tarz deneyimlerin yaşanması yani farklılıklarımızın nedeni bütünden bakıldığında, belkide farklılıklarımıza rağmen birlik içinde olmayı öğrenebilmemiz içindir. Belkide bütünün bir planıdır olanlar. Bir de bu açıdan bakıyorum ben.

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits