Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Parapsikoloji ve Duyu Dışı Algılama
 Paranormal Olay
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author  Topic Next Topic  

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 14/02/2011 :  08:15:18  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Gece sıcak bir şey içmek istedim ve poşet/sallama çay yapmak için mutfağa gidip cezve içinde suyu ocağın ufak olan bölümüne koyarak altındaki ateşi de çok az açtım. Birazdan su kaynar ve gelir alırım diyerek bilgisayarın başına geldim. Bu arada, geçmişte birkaç defa cezveyi orada unutup, suyun biterek dibinin yanması vukuatım da aklıma gelmişti. Kafam da meşguldü ve aklımdan geçmiş olan aksilik gerçekleşti. Cezveyi orada unuttuğum aklıma geldiğinde aradan sanırım bir saatten fazla zaman geçmişti. Hızlı adımlarla mutfağa gittim. Bir taraftan koku var mı diye de kontrol etmeye çalışıyordum mutfağa yaklaşırken, o kısa süre içinde. Koku alamadım.

Mutfağa geldim baktım ocak yanıyor ama cezve hemen kenarında emaye kısıma inmiş. Dibinde 1 cm küp kadar su var. Suyu cezveye doldurduğumu çok iyi bir şekilde hatırlıyorum. Çünkü taşarsa diye tepeleme dolmamasına dikkat etmiştim. Zaten cezveyi bulunduğu yerden ilk aldığımda içi tamamen boştu. Ocak halen yandığına göre, ben onu ateşin üzerine koyup da oradan ayrılmış olmalıyım.

Peki bu durumda içinde su bitmesine çok az bir süre kala o cezveyi hangi gizemli el alıp hemen yana, emaye kısma indirdi. Ocak sönmemiş ama cezve yana taşınmış. Baktığımda cezve belli belirsiz ılıktı. Yani -dalgınlıkla- geldiğimde bulunduğu yerde bırakıp ocağı yakıp içeri gitmiş olsam ve yandan gelen sıcaklığın etkisi olsa, su o hafif ılıklıkla o kadar sürede onca buharlaşamaz.

Bu olayın açıklamasını bir türlü bulamadım.

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 16/02/2011 :  14:31:12  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Gerçekten ilginç sevgili Qaan,sadece görüntü olsa hallisünasyondan tutun da vizyona kadar bazı varsayımlar ileri sürülebilir.Hatta kasyopyalıların dediği gibi boyut sızmaları ya da kazaları denebilir.Ancak burda fizik bir hareket var.
Bu zamanda perdenin incelmesiyle,yeni enerjilerin güçlü manyetik alanları oluşturmasıyla,öbür boyut varlıklarının yada koruyucularınızın anlattığınıza neden olabileceği varsayımı ifade edilebilir.
Bir de bilinçaltınızın size bu hareketi yaptırarak bilincinizden saklayabileceği varsayımını paylaşabilirim.
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/02/2011 :  14:36:21  Show Profile  Reply with Quote
Yıllar önce kızım bebekti ve ben ailemi ziyarete gitmiştim. Babamla geçmişe dair konuşup tartışmıştık. Abimle ilgili bir tartışmaydı, babam ona kızgınlık duyduğunu söylemişti. Ogün akşam geç saatte kızımı yerine yatırdım. Daha ikibuçuk aylıktı.

Balkona çıktım ve yıldızlara baktım,abime selam verdim,içimden gelenleri söyledim düşüncelerimle sanki beni duyuyormuşcasına. Birazda ağladım kimse görmeden.Geçip içeri yattım kendi yatağıma. Gece saat iki sıralarında uyandım ve kızım benim kollarımdaydı.Şaşırdım sonra herhalde ben uyuduktan sonra,kızım uyandıysa ve ben duymadıysam belki annemler vermiştir kucağıma diye düşündüm. Sabah olduğunda sorduğumda annem yok dedi,sen kendin yanında uyutmuşsundur demişti.Uykum çok hafiftir ve ben eğer uykudayken hareket etmiş isem nasıl uyanmadım diye düşündüm.Bu olay sır olarak kaldı benim için.

Bir akrabamda sabah kalktığında kendisinin çırılçıplak olduğunu söyledi. Ama diyor ben hiç hatırlamıyorum,yani geceliği çıkartırken mutlaka kolumu oynatırım ve ben neden uyanmadım demişti. Oda şaşırmıştı kendi durumuna.

Kızımda geçen çantasında para olmadığı halde çantasından para çıktığını söylüyor.

Ya bir yerlerde farkında olmadan bir şeyler yapıyoruz yada başka yoğunluklardan birileri bizim adımıza başka şeyler yapıyor:)
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 19/02/2011 :  04:22:15  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Merhaba Bulut ve Zer-zivi,

Aslında onca aklımıza gelen ve gelemeyecek çokça olasılıktan bir tanesine, evet şu şekilde olmuş olabilir desek, sanki olanı tam bilmişçesine kendimize açıklamış gibi oluyoruz. Ama bu tip çoğu olaya açıklama getiremeyince unutmaya bırakıyoruz mecburen konuyu.

Biraz saçma gibi durabileceği için hiç yazmasam mı diye bile düşündüm. Ya da belki olay taze olduğu için biraz daha çok anlatma ihtiyacı hissettim. Yoksa geçmişte de olmuştu açıklayamadığım olaylar.

Seninki de açıklama getirilmesi zor bir olaymış Zer-zivi.

Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 19/02/2011 :  15:11:49  Show Profile  Reply with Quote
Evet bazı şeylere açıklama getirmek gerçekten zor:) Kalktığım saat iki sıralarıydı ve abimin ölüm saatide saat ikidir. Ve abimle konuşur gibi konuşurken "keşke kızım dayısını tanıyabilseydi ve keşke kızımı ağbim kollarına alabilseydi" demiştim o yüzden bu durum beni çok şaşırtmıştı. Ama olabilir pek çok olasılık mümkün, belki ilk defa çok derin bir uykuya geçtip,kızımı yanımada almış olabilirim yada belkide kızımı gerçekten abim kollarına alıp yanıma koyuverdi ve bana hiç ayrılmadığımızı anlatmak istedi,kimbilir!

Bazı şeyleri hatırlamıyorum ama birde viste kağıdımıydı neydi onu çantama koymuştum ve fotokopisini çekip ordan otobüse binip gidecektim. Oysa kırtasiyeye vardığımda çantayı didik didik ettim ama viste kağıdı yok.Diyorum nasıl olur ben çantama özellikle koydum,Sonra eve gittim aradım çantamı, çekmecelerde vs yok.Tekrar kendi çantama bir kez daha bakayım dedim ve bir baktım çantamda :) Bunu anlatmıştım forumda ama unutmuşum yeni hatırladım:)
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits