Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Hayata Bakış Profiliniz
 Sizin için önemli olan nedir?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author  Topic Next Topic  

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 11/06/2010 :  01:47:01  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Bizi önemli ölçüde duygularımız yönetiyor. Ruh halimiz ise her an değişebiliyor. Ben şu an için düşündüm ve karşılıklı güvene dayalı iyi niyet esasının önemli olduğu geldiği aklıma. Bunun yanında, kalkıp bir de kahve gibi hazırlaması kolay sıcak bir içecek hazırlasam kendime iyi olur. :))

Evet ikisi de çok alakasız ama genel olarak geçerli isteklerimiz yanında, basit ve anlık, küçük isteklerimiz de var o an bizim için önemli olan.

Günü gününe farklılık gösterebilir, bazen çok ulvi ve bu hayatımızın amacına yönelik de olabilir ya da bazen kimine göre çok basit ve anlamsız da görünebilir ama;

Şu an sizin için önemli olan nedir?

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 11/06/2010 :  02:26:48  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
İnanırmısın Qaan bilmem ama,bu sorunu düşündüğüm halde bir cevap bulamadım tam olarak. Öyle çok şey var ki...Ve bana asıl ilginç gelen şey,ilk sıraya neyi koyabileceğimi sen soruyu sorana kadar yeterince düşünmediğimi farketmiş olmam. Ailem en önemlisi tabi ama sonrasında ne var? Herkes gibi benimde bir arayışım var sürekli zihnime dolananan ama ya ötesi?
Ama şu an canım kahve istedi,ondan eminim:)

Edited by - pandora76 on 11/06/2010 02:27:16
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 11/06/2010 :  03:47:20  Show Profile  Reply with Quote
İSTEKLERİMİZ! ( büyük harflerle yazdım diye bağırıyorum gibi olmasın ama:) )
İşte bütün mesele bu...
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 12/06/2010 :  01:30:13  Show Profile  Reply with Quote
Şu an, tam da şu an, benim için önemli olan, 'benim için önemli olan hiçbir şey yok' dedirtecek şekilde hissetmemek :))) Bu git-gel hali nedir?! Ne yani ruh halimizi duygularımız mı yönlendiriyor? Yok mu bu duyguların yönlendiği ilahi bir hal? Kimim, kimiz, kimsiniz?! Aa evet; Kimsenin kimseye faydasının olamayacağı bir yerdeyiz :) Önem vermek nedir ki(!) ruh haletimizin sürekli değişmesine sebeb olan duygu diye birşeyin yoğunlaştırılmış hali.. Genelde de bu yoğunlaşma, tatmini gerçekleşmediğinden ( niyeyse ), gereksiz bir emek harcanmışlık olarak, kişisel gelişim tarihinde yerini alır :(((
Yine gittim geldim bi :)))
Şu an benim için önemli olan bunları paylaşabilecek bir forum bulmuş olmak .)
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 13/06/2010 :  23:55:59  Show Profile  Reply with Quote
'Ve dörtte üçü su olduğundan mı vücudumuz okyanuslar gibi Ay'ın cazibesinin etkisindedir..? Bu yüzden mi içimiz gelgit halindedir..? Sular ve gökler arasında kalabalığım. Tut ki yeni yaratılmışım... Bu yüzden mi sudan sebeplerle yitiririz su gibi aziz şeyleri çoğu zaman. Sular durulduğunda aydınlanır anlamlar ama sular ...durulmaz dalgalanmadan...'
Uzun zamandır dargıncılık oynadığım bir dostum yazmış bana bunları, çevrim dışı ileti şeklinde geldi bana yazısı... ne ilginç.. ne zaman bir soru sorsam kendime biryerlerden bir cevap geliyor.. safım ben! duru...
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 15/06/2010 :  03:53:20  Show Profile  Reply with Quote
Seviyorum ben burayı, buradakileri :)))))))))))))))
Go to Top of Page

indigo kubi
Elmas

Turkey
346 Posts

Posted - 16/06/2010 :  02:20:32  Show Profile  Reply with Quote
şu an için önemli olan benim buraya ne yazıyor olmamdır...açıklayıcı oldu mu yeterince...

Edited by - indigo kubi on 16/06/2010 02:21:10
Go to Top of Page

Cryptos
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 09/08/2010 :  01:40:54  Show Profile  Reply with Quote
:))) bunu buldum ben birşeyler okurken :

' Qaan Posted - 26/04/2010 : 13:10:56
--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar; böyle kişiselleştirir ve sataşır tarzda ve de taraflar oluşturur şekilde yazışmamalıyız. Forum ortamlarında zaten amaçlardan biri, farklı görüşler olduğunda bunları ayrıntılarıyla ortaya koyup, en sağlıklı değerlendirmeleri yapabilmek. Bunu yaparken de en öncelikli bilgimiz olan Bir olma bilincinden uzaklaşmamalıyız.

"Sorunun ana kaynağı nedir" sorusuna yanıt bulmaya çalışsak, belki net bir sonuç bile çıkaramayız. Forum ortamı kişisel algılamaya ve bu nedenle de egolarımızın tetiklenmesine çok müsait her zaman. Bir taraftan, "başkalarına hizmet eğiliminde olanların daha olgun davranması beklenir" diye düşünürken, diğer taraftan da "acaba başkalarına hizmet eğilimindekiler daha hassas ruhlar oldukları için mi böyle sorunlarla çokça karşılaşıyoruz" diye düşünüyorum '

Şu an benim için önemli olan bu yazının bana verdiği tesellinin zevkini yaşamak
:)))
Tabii yazıya kendimce yüklediğim manalar sonucu :)))))))))
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits