Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Kozmik Satranç
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 03/01/2010 :  15:20:31  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Baba Vanga'nın kehanetlerini okur dururuz.Üçbin küsur yıllık olayları önceden veriyor.Buna dünyanın kıyımlı sonu da dahil.Zaman hakkındaki görüşlerimiz ve Nostradamus v.b.kahinlerin çoğunlukla gerçekleşmeyen kehanetlerini düşününce ihtiyatla karşılıyoruz.
Son günlerde 2010 yılında patlayacak savaşı,kullanılacak silahları ve bunların insanlar üzerindeki olası etkilerini bildirdiği söyleniyor.
Bunca yıldır öğrendiğim ruhsal bilgiyi kullanmanın gerektiği zamanlardan birindeyim.Geçmiş bir olayı bile analiz edip sağlamasını yapmanın olası olduğu bir gerçeklikte, olacak olayların insan bilincinin yönlendirmesine ve ilahi yasaların olur vermesine gerek duyduğunu bilmek bana güç veriyor.Bu gücün güvenceye çevrilmesi için kritik kütleye denk gelen sevgili dostlarımızın barış,sevgi ve kardeşliğe odaklanmaları gerek diye düşünüyorum.
Kırışlı 2012 yılı filmine alternatif nasıl sevgi temelli filmler önerildiyse,barış ve kardeşlik dolu yaşam senaryolarının üretilip kitle iletişim araçlarıyla paylaşılmasının yararlı olacağını düşünüyorum.
Kahinlere haksızlık etmek istemem ama kozmik santrançta kurnazca hamlelerin piyonu olabilirler.Yol haritası koyu ve belirgince çizilmemiş serbest seçim temelli gezegenimiz harika bir geçiş yapma sürecinde hızla ilerliyor.Bunu yavaşlatmak hatta durdurup tersine çevirmek isteyecek enerjilerin varlığını tahmin etmek zor değil.Hamlelerini de biliyoruz.
Öyleyse geçen,tekamül eden ne yapabilir sorusunun yanıtı burada:Geleceğin palet yapıtaşlarının döşenmesinde kendisine verilen inisiyatifi kullanabilir.

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 03/01/2010 :  22:36:08  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Vanga ile ilgili bir kitap okudum. Kitabın yazarı vanga nın 2010 ile ilgili bir savaş kehaneti olmadığını bunun sonradan ona mal edildiğini söylüyor.
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 03/01/2010 :  22:52:05  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Bulut,

Kişi her ne olursa olsun ne yanlışa yada tuzağa düşülürse düşülsün bencede olabilecek ve olan dengsiz durumları tersine çevirebilecek güce sahiptir.Bu güç egosal bir güç değil o sadece yaradandan bize bahşedilmiş kendine güvenin gücüdür.Kendine güvenmek yaradana güvenmektir,inanmaktır. Kararsızlık kendine güvensizliğin dolayısıyle yaradanın adaletinden,sevgisinden,şefkatinden,merhametinden ve varlığından şüpheye düşmektir.Kararsız durumlarda salt yaradanın takdirine teslim olmak yeterli.

Başkalarına güvenmek yerine kendimize güvenmeyi seçmek en doğrusu.Bazen dostlarım "Sana güveniyorum" dediklerinde içsel bir rahatsızlık duyuyorum.Burdan iki sonuç çıkarıyorum.Birincisi Bh'li kişiye söyleniyorsa "Bak sana güveniyorum çünkü bana yanlış yapmazssın ve benimle her zaman aynı fikirde ve titreşimde olacağını biliyorum" diyerek bağlayıcı bir akit yapılmış oluyor. Ve bağımlılık bir negatif tutumdur.Kişi bilincinde olmayan pozitif ise bu dostunun sırf güvenini boşa çıkarmamak için çabalayacaktır,yapacağı durum yanlış olsa bile.Dolayısıyle bilincinde olan pozitif kişi buradaki bağımlılığı gördüğünden bu durumlardan hoşlanmaz.Ve olması gerekenin karşısındaki kişinin kendi şahsına değilde, kişinin kendisine güvenmesi gerektiğini bilir.İkincisi eğer güven duyduğumuz negatif bir kişi ise bu negatifin mutlaka hoşuna gidecek bir durum yaratır,zira Kh'li kişi gücü sever heleki başkaları üzerinde.Kendinden ziyade karşıdakine duyulan güven bir anlamda da "kendine olan güveni devreden çıkarması ve özgür iradesini karşısındaki kişinin özgür iradesine amade etmesidir.Yani özgür irademi özgür iradene emanet ediyorum,bana yanlış yapmazssın demektir.Ancak karşıdaki bu noktada kişinin özgür iradesini yakaladığı için istediği gibi davranma hakkını kendinde görebilir eğri yada doğru.Seçimlerimizi kendimizden başka hiç kimseye bırakmamamız gerekiyor. O yüzden bana "sana güveniyorum" yada "sana güvenmiyorum" dediklerinde kendilerine "Bana güvenmek zorunda değilsin, sadece kendine güvenmelisin,başka hiç kimseye değil.Kendine güvendiğinde başkalarına güvenip güvenmemek sorununu ortadan otomatik olarak kaldırırsın.Hem sorumluluklarını başkasına yüklememiş olur kendi sorumluluğunu üstlenmiş olursun.İşte buda kendi yaratımını devreye sokmaktır." diyorum.

Ablam kiralık ev ararken epey ümitsiz durumda arayıp durdu.En son evde olmayınca üzülüp ağlamaya başladı.Ona böyle yapma belkide şansın tam bir adım ileride sana gelmekteyken sen ümitsizliğe düştüğün için şansını geri itiyorsun demiştim.Sonra sakinleşti ve biz ilk baktığımız kiralık evi çok kolaylıklar sağlanarak tuttuk.Ne olursa olsun sürekli sevgide kalarak, pozitif düşünerek ancak istediğimiz yaratımları elde edeceğizdir.Ve tüm olumsuz ifadeler ve kehanetler sadece bizde ümitsizliği ve varoluşa olan güveni dolayısıyle kendimize olan güveni sarsmak içindir.Karmaşa yaratılıp istenilen sonucun dengesiz sonuçlanmasını sağlamak içindir.

Önümüzdeki sürecin güzel mucizelerle dolu olacağını hissediyorum.Yaradan ne eylemişse güzel eylemiş!

Sevgiler...

Edited by - zer-zivi on 03/01/2010 22:54:05
Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 03/01/2010 :  23:02:56  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Zerzivi söylediklerine katılmakla birlikte , bana kızmasan kendimde olan bir hatayı sende de görüyorum (yazdıklarında) zaman zaman. Bu da bazı şeyleri çok fazla irdelemek. :) Bazen sadece güvenmek gerekir. Bir çocuğun saflığıyla. HEr şeye bh,kh v.s. ile sorgulamaya kalkarsan hayatı ıskalarsın diye düşünüyorum nacizane fikrim.
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 03/01/2010 :  23:15:44  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili elek,

teşekkürler ve endişe etme çünkü irdelerken beraberinde herşeyin BİR olduğunu ve iki kutbun birbirine öğrenmek için ihtiyacı olduğunun farkındayım.Negatifleride seviyorum sevmezssem pozitif olamam:) Takdir yaradandan, tedbir kuldan:)
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits