Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Büyük güç evrenin her yönünde ve her yön kıble.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 25/08/2009 :  11:32:41  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Açıklama : (Arkadaşlar yazım tarzı olarak birazdan okuyacaklarınız kiminize ilginç gelebilir. Ve bu tür bir soru gelebileceğini tahmin ettiğim için yazdıklarıma bir açıklama getirmek istedim. Ben kelimelerin gücüne inanıyorum. Ve onları belli bir düzende ve biçimde kullanmanın ruh ve beden dengesine faydası olduğunu düşünüyorum. Halil Cibran gibi insanların bu tür bir enerjiyi kullandıklarını düşünüyorum. (ama sakın yanlış anlaşılmasın yazdıklarımı onunla kıyaslamak değil amacım. bu sadece benim pınarımdan akanlar. Ayrıca kişisel bir sayfa olarak görmeyip fikirlerinizide yazabilirsiniz. )

Materyalist zihin görünenle ilgilenir. Aklını ve gönlünü bir kullanmayı sevenler ise mantığın ötesini, zihnin ötesini sezgi gücüyle görürler. Şüphesiz her iki insana da ihtiyaç vardır. Önemli olan bunun dengesi.

Yazdıklarım bir kanal bilgisi havasında olabilir ancak bu tür bilgileri çok okumanın verdiği bir etkileşim bu sadece. İçimden gelenleri yazıyorum derler ya. Hepsi bu..

Şİmdi elekteki kumu eliyorum, bunlar aşağıya dökülenler.)

... Ve iş oluş hiç durmaz. Her zaman görevliler kalır. Yoldan dönenler elenir. Yenileri gelir. Daha güçlü,daha istekli. Hadi ama bu kadar az mı bu denizdeki kum. Bu kadar az mı söyleyeceğimiz sözler.

O ordan bakar. Bu burdan. Ayrının içindeki gayrı değil bizim istediğimiz. Hepsi bir hepsi haktan. Dilin dediği farklı olsada gönlün isteği bir dir. O'nun için farklı gibi görüneni bütüne taşımaktır işimiz.

Uyuyanlar ve uyanıklar.

Uyuyanlar hayatta bir anlam bulmazlar. Buldukları anlam nefisleri içindir. HEr şeyin kendi egolarına,benliklerine hizmet etmesini uygun bulurlar. Vicdanlarını sustururlar. Ben olmayı severler. Üstün olmayı severler. Ben bilirim derler. Kendilerine "tanrı" derler. Ummanda bir damla olduklarını bilmezler.

Uyanmış olanlar gökyüzüne baktıklarında, maviliğin ötesinde uzayın,o uzayın ötesindeki alemlerin ve alemlerin olduğunu bilirler. Dünyadaki meyvelerin ve hayvanların güzelliğini görürler. Şükr ederler. İnsanı severler. Biz derler. Ben derlerken de biz derler. Bedenlerinin mabedleri olduğunu bilir ve onu korurlar. Sebeb ve sonuç yasalarını bilirler. Davranışlarından sorumlu olduklarını bilirler.

Uyanmışlar toprağa basarken adeta ondan özür dilerler. GÜlmeyi de bilirler. Saymayı da ve sevmeyi de. Yargıda bulunmazlar ama doğruyu bulmak için sorgularlar. Ve akışa saldığımızda göreceğiz hepimiz. Bizi çevreleyen kudreti. Planı. Ve secde edeceğiz. Başımız yerde iken, kan beynimize gider iken. Haz. Var edilmiş olmak. Büyük güç evrenin her yönünde ve her yön kıble.

Edited by - elek on 25/08/2009 12:59:29

alefte
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 25/08/2009 :  12:46:08  Show Profile  Visit alefte's Homepage  Reply with Quote
elek,

gönlümden geçen ama bazen uyku ile uyanıklık arasında giderken yitirdiklerimi
kardeşlerimin birinin ağzından duymak öyle mutluluk verici ki
bana gene can verdin. sonsuz teşekkür ederim.

Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 25/08/2009 :  12:58:03  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
çok sevindim Alefte teşekkürler :)
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 25/08/2009 :  12:59:19  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili elek çok güzel bir akış(iltifat yada övgü olsun diye demiyorum).
Yazdıklarını hissederek idrak ediyorum. Bende kelimelere ve ona yüklediğimiz niyet titreşimlerine inanıyorum. Bu gün evimi taşıyorum ve çoğu şeyi evden temizledim.Hep lazım olur diye biriktirdiğim ne varsa attım:) Sonra gerşekten lazım olacağı gün geliyordu.Hiç bir şeye ihtiyacım olmayacak moduna girmeye devam ediyorum.Hem sonsuz kaynaktan beslenirken neden biriktirip kendi yaşamıma yük edeyim ki!

Geçen gün bir rüya gördüm ama uyumadan önce yaradana dua ettim "Yeter artık bunca çektiğim sıkıntı ve artık senin kaynağından talep ediyorum her ne ihtiyacım varsa" diye.Rüyamda bilmediğim bir yerdeyim ve orası benim evimmiş.Kapının önünde oluk oluk akan bir köy çeşmesi.Yaşlı bir kadına soruyorum şehir şebekesindenmi geliyor bu su diyorum.Yaşlı kadın bu suyun sonsuz kaynaktan geldiğini söylüyor.Çok iyi,sular kesildiğinde susuz kalmayacağız o zaman diyorum. Endişeler bizim enerjimizi sınırlı kılıyor.Bunu bir kez daha bu rüyayla anladım! Vazgeçemediğimi farkettiğim nesneleri veriyorum birilerine vazgeçmeyi öğrenmek için. Annemin,babamın, ağbimin,kardeşimin hatırası diye diye evi türbeye çevirmişim nerdeyse:)) Ve rahmetlilerin eşyaları kesinlikle evde bulundurulmamalı buna inanıyorum ve şimdi çok rahatlamış hissediyorum:))
Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 25/08/2009 :  13:08:24  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Zerzivi beğenmene sevindim. Evi taşıyorum demişsin de aklıma geldi.. ada çayı yakıp dolaştırırsan evde birikmiş negatif enerjileri temizlermiş. Hem de sobada yanan odun kokusu gibi bir koku bırakıyor...

Tüm sevdiklerimiz her an bizimle. Belki dünya derdi içinde onları hissetmek zor oluyor zaman zaman. DÜnyadan göçmüş birini düşündüğüm ona sevgiyle odaklandığım zamanlarda o kişinin varlığını hissedebiliyorum. Bunu yapan çok insan vardır eminim. O anlarda bütün tüylerim kalkıyor. Vücudumda elektriklenme hissediyorum.

Bahsettiğin o sonsuz kaynaktan her daim nasiplenebilmemizi dilerim.

Edited by - elek on 25/08/2009 13:19:05
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 25/08/2009 :  13:20:16  Show Profile  Reply with Quote
Evet sevgili elek kesinlikle onlar hep yüreğimde sevinçle varolmakta.Yas tutmamak onları sevmediğim anlamına gelmiyor.Ve ağbimi öldürenleri bile yürekten bağşladım ve bu ağbimi sevmediğim anlamına da gelmiyor.Bağışlamamak insanın kendisine yüklediği bir negatif.Yasta aynı negatiflik.

Bu gün kızım diyor ki ben ölürsem ne yapardın anne dediğinde " Ne yapmam gerekiyorsa onu, cenazeni kaldırır yaşama devam ederdim" Hemen gözleri doldu:) "Niye ardından üzülüp ağlamamımı isterdin, banada yazık değilmi.Hem ölen kurtulduğu için sevinilmeli ve ağlamamak seni sevmediğim anlamına gelmez" dedim. Vazgeçmek bazen de sevdiklerimize bağımlı kalmaktan da vazgeçmektir.Bu vazgeçiş elbetteki onları sevmemek değil.Sevmek bazen vazgeçmektir bazen gitmektir de!

Mutlaka tütsüyü yakacağım :)) teşekkürler ve sevgiler herkese her ne kadar derinse ve her ne kadar gerçekse.....
Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 09/10/2009 :  14:14:19  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Yaklaşık 15 dakika sonra ayda su bulma amacıyla ABD ay'ı bombalayacak.. bu size ne düşündürüyor? Üzerine konuşulacak çok şey var. (nasa nın sitesinden canlı izleyebilirsiniz)

Bence bunu yapamamaları lazım. Yani ay üzerinde herhangi bir patlayıcı kullanmalarına bir şekilde izin verilmemesi gerek. Dünyadaki şiddeti evrene taşımak benim gözümde bu. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyorum. Yani herhang bir güç bunu engelleyecek mi göreceğiz ...

Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 09/10/2009 :  14:39:41  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Evet vurdular. Dünyadaki su kaynaklarını temiz tutmak, alternatif enerjilerin yaygınlaştırılması gibi konulara para yatırmak yerine ay da su bulmak için ay'ı bombalamaya para harcayan ABD ye şaşırmamak elde değil.

Bu arada, ayıda gidip bombalayabiliyoruz mesajından başka bir şey ifade ediyorsa bu olay size lütfen fikirlerinizi paylaşın.

"NASA'nın "Lunar Crater Observation and Sensing Satellite" (LCROSS) adı verilen uzay aracı, ikiye ayrılarak, birkaç dakika arayla Ay'a çarptı."

Haberi ay bombalandı olarak veriyorlar ama sanırım bomba kullanılmamış ay'a çarpan aracın kaldırdığı tozlardan su olup olmadıklarını araştıracaklar. 53 milyon euro harcanmış bu iş için.NASA'nın "Lunar Crater Observation and Sensing Satellite" (LCROSS) adı verilen uzay aracı, ikiye ayrılarak, birkaç dakika arayla Ay'a çarptı.

Uzay aracının ilk önce üst katı güney kutbundaki Cabeus kraterine çarpatı, Ay'dan 15 km öteye enkaz ve toz bulutu çıkmasına yol açtı. Ardından enkaz bulutunun üzerinde uçacak LCROSS'un geriye kalan parçası, bunları toplayıp analiz edecek ve saatte 8 bin km hızla Ay'a çarpmadan önce su izlerini araştıracak.

Ayrıca dünya ve uzaydaki teleskoplar da çarpışma anını izledi.

Ay'da su olduğu daha önceki araştırmalarda belirlenmesine karşın, bu "bombardımanla" suyun keşfi burada kalıcı bir üs kurmak olasılığını artıracak.

NASA Ay'a çarpacak LCROSS aracı için 53 milyon euro harcadı. Çarpışma Türkiye saatiyle 14.30'da gerçekleşti.

Edited by - elek on 09/10/2009 15:23:08
Go to Top of Page

oe_
Elmas

671 Posts

Posted - 10/10/2009 :  03:09:54  Show Profile  Visit oe_'s Homepage  Reply with Quote
Patlamaların (özellikle atom bombası gibi büyük olanların) dünyanın enerji ağına zarar verdiği söylenir. O da bir canlı ve onun enerji ağına zarar vermek oradan bize ulaşan enerjiyi saptırıyor. Enerji ilk logostan bizim logosumuza/güneşimize, oradan dünyanın enerji ağına, sonra bizim bedenlerimizin enerji ağına bu sırayla geliyorsa, bir yeri bombalayarak kendimize zarar veriyoruz demektir. Sistemde komple bir bütünlük olduğuna göre, yaptığımızda bize geri dönmeyecek eylem/sonuç yoktur. Umarım birgün ne yaptığımızı anlarız.

Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 10/10/2009 :  08:35:29  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
evet oe haklısın. Çok güzel bir tespit.
Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 20/04/2010 :  13:24:11  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Bir sonraki yaşamımda , bu hayatım hakkındaki tecrübelerimle ilgili soru soracak olurlarsa... geçmiş hayatımla ilgili söyleyeceğim şu olacak ; pek çok ayakkabı fabrikası olan vardı ama hiç biri hayatında bir çift kundura boyamamıştı.

Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 26/04/2010 :  01:54:40  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Ham için hamlar için. Bizler için sizler için...

Her işte ver her oluşta bir bilgi, düzen vardır. Ham olan başkasının sahip olduğu erdemi kıskanır. Ondaki sırra ulaşmaya çabalar. Bilmez ki pişmek için ne güneşler görmüştür o tam olan.

O kişi ki güneşe yüzünü dönmeye ikna olana kadar ham kalır.

Bilmediği bir söz geçer atılır
Anlamadığı bir şey duyar apışır.
Ne elbisesine sığar ne bedenine...
Hamdır ya tadı yoktur. KEndi dünyasında salınır.

ALtını yere sürükler toza bulansın..
Kendini sarıya boyar altın sanılsın..

Hamdır ya.. işleri de kesattır.
Bir sözünü dinleyen olsun yeter.
Bakan olsun da belki para eder.
Ve hep şikayet eder.

Sesini duymaz şarkı söyler.
Yüzünü bilmez ayna ister...

Bilge gelir lafını dinlemez.
Güzel gelir dilini anlamaz.
Yağmur yağar kabını doldurmaz.
Nasibini kendi yaratmaz.

HAmdır vesselam....

Edited by - elek on 26/04/2010 01:55:36
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 26/04/2010 :  07:23:19  Show Profile  Reply with Quote
:) Ben kendimden emin oldukça ve seninde nasıl bir yol aldığını gördükçe,yazdıklarındaki imalar beni zerre kadar incitemez:) Devam et,bana yakıştırılan tüm zayıflıkları,madalyon gibi büyük bir onurla taşırım yaradan adına zira görünen ışığı; gönül gözü açık,gözleri ama olan kişi görürde, gönül gözü yapaylığından kör olan da ,ışığı görsede karanlık algılar ve kendi içindeki karanlığınıda göremeyecek kadar kördür:)

Bu sayfaya yazıyorum çünkü tartışma ve öğrenme adına sana taahhütte bulunuyorum :)

Yüre bire Hızır Paşa
Senin de çarkın kırılır
Güvendiğin padişahın
O da bir gün devrilir

Nemrud gibi Anka n'oldu
Bir sinek havale oldu
Davamız mahşere kaldı
Yarın bu senden sorulur

Şah'ı sevmek suç mu bana
Kem bildirdin beni Han'a
Can için yalvarmam sana
Sehinşah bana darılır

Hafid-i Peygamber'im has
Gel Yezid Hüseyn'imi kes
Mansur'um beni dara as
Ben ölünce il durulur

Ben Musa'yım sen Firavun
İkrarsız Şeytan-ı lain
Üçüncü ölmem bu hain
Pir Sultan ölür dirilir.....

Edited by - zer-zivi on 26/04/2010 07:24:16
Go to Top of Page

elek
Kehribar

62 Posts

Posted - 26/04/2010 :  09:06:59  Show Profile  Visit elek's Homepage  Reply with Quote
Zerzivi, yazdığım şiiri size yazmadım .
Başka şekilde dejarj olmayı deneyin. Yürüyüşe çıkın .... ?

Edited by - elek on 26/04/2010 09:37:39
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 26/04/2010 :  21:35:53  Show Profile  Reply with Quote
Ah... elek keşke henüz varolupta farkedemediğim egolarımı farkedebilsen de beni kızdırabilsen ve bende bu vesile ile egoma katalizör olduğun için sana teşekkür edebilsem.Bana farkettirebilseniz, egomdan kurtulma fırsatı yakalardım sayenizde.Oysa sadece alaylarına ve "sana değildi" demelerine rağmen iyi niyetle gülümsüyorum size ve niyetinize:)

Ama çok süper bir ince alay kullanmışsın kişisel hikayelerimle ilgili! İstersen egonu onarmak için daha felaketlerinide anlatabilirim örneğin, ne dersiniz? Siz anlatın derseniz anlatacağım hemde hiç utanmadan ve çekinmeden:) Gerçekten diyorum eğer benim düştüğüm kötü ve aşşağılayıcı durumlarla ilgili kişisel hikayelerimi,siz huzur ve mutluluk duyacaksanız söz veriyorum anlatacağım:) Belki hiç bir şeye dair çekincelerim olmadığını görebilirsiniz!

Her durumda hepimizin ortak bir dersi var ve bu sayede birbirimize ikili yada çoklu yada etnik yada ulusal katalizörlük yapıyoruz.Ve fırsat tanınmışsa ki bu durumları en verimli kullanmayı seçebilmeliyiz!

Elek özünde masum bir çocuk var ve dışına yansıttıklarınla sana olan sevgimi,hoşgörümü azaltacak değil ve hatta inanmayabilirsin bunda da özgürsün.Sevilmen ayrı ancak davranışını kendi açımdan dengeli görmüyorsam(ki benimde davranışım sana dengeli gelmeyebilir) fikirlerimide beyan edebilirim.Sevmek ayrı,eylemi onaylamamak ayrı bir durumdur!

Ama gerçekten hepinizden ricam eğer bende bir egosal yan görür iseniz hiç acımadan vurun,vurun ki ben dahada saflaşıp tanrısallaşabileyim! Amacımız bu değilmi hepimizin! O zaman kavgalarımızada şükretmeliyiz derim:) Yoksa yaradan ne diye kutuplar yaratıp birde kh ve bh geliştirsin ki!

Umarım herkes payına düşen özün derslerini almıştır birbirimizle olan yaşadıklarımızdan!

Evet elek çok kızcaksın:) ama gerçekten seni çookk seviyorum yahu elimde değil:))

Derinden sevgiler;her ne kadar derin ve her ne kadar saf ve her ne kadar hakikat içeriyor ise.......

Edited by - zer-zivi on 26/04/2010 21:40:48
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 27/04/2010 :  08:43:41  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Ben öğreniyorum diye avunuyorum,kimileri yaşıyor.
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 27/04/2010 :  23:05:29  Show Profile  Reply with Quote
Yaşamak,bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine.....

Ne güzel olurdu Nazım Hikmet'in düşüyle yaşamak ve içinden bu bir'lik sözleri geldiğine göre ve bu bir özlem içerdiğine göre mutlaka gerçekleşecek bir düş... ne güzel ve ne mutlu o günleri görecek olan yüreklere....

Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 28/04/2010 :  16:23:04  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
İstanbul üzerinde tanımlanmaları zor olarak nitelenen ışık hareketlerini biraz önce videodan izledim.İzmir'de gecenin yarısında üst üste izlediklerimin benzeriydi.Tam emin olamadığım ve olağan saydığım için yazı ile sizlerle paylaşmadım.
Debrem dede, olası bir debremin yaklaştığı endişesini paylaşıyor.Amacım tedirgin etmek değil.Dünya salarak kendini ifade ediyor.Bizler bazı duygularımızı salarak ifade ediyoruz.Değişim ve gelişim bazı faturalar çıkarıyor.İzlanda yanardağının faturası baya tuzlu.Forumumuzda da duygusal faturalarımız oldu.
Sanırım dünyanın ley hatları ve bunlardan fizik olarak etkilenen insanların manyetik hatları denge konusunda yardım görüyor.ama arıcının soğuktan korumak için kovanlarını mayısla sıvadığı arı oğulu değiliz daha fazla farkında olmamız gerek.
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 29/04/2010 :  00:53:22  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Ve deprem illaki olacak diyorlar.

İstanbul illaki yıkılacak, ama onu yeniden inşa ettikleri zaman hiçbir zaman eski İstanbul olmayacak çünkü inşa edilen binalar,eski binalardan farklı olacak ve ne yazıkki bu binalar yıkıntıların üstüne kurulacak.

Buna rağmen ben İstanbul'u seviyorum.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits