Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Kayıtsız şartsız teslimiyet
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 20/12/2008 :  09:28:20  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
İnsanların manevi anlamda yaptıkları, yapacakları her eylemin bir gün öldüklerinde kendilerin layık görülen mevkiinin cennet olmasıdır. Oysa insanoğlu hangi dine mensup olursa olsun her eyleminden sonra gideceğin yerin bir gün cennet olmasını istedikten sonra o iyiliğin mükafatını düşünmesi kendi kafasında inandığı Yaradan’ına şart koşmak değil de nedir? -ben bu iyiliği yaparsam sen de beni cennete göndereceksin- asıl önemli olan yapılan eylemin kayıtsız şartsız yapılmasıdır. Aksi takdirde Yaradan'a şart koşmak olur mu? -ben bu eylemi yaparım ama beni cennete layık görürsen!- Bu pazarlık değil de nedir?
Bu iyilik olarak nitelenen eylemleri başkaları yada ilahi varlıklar için yapmamalısınız; kendiniz için yapmalısınız. İşte o zaman kendinizi çok iyi hissedecek ve dünyanın en mutlu insanı olacaksınız. Dünyada da cenneti yakalamış olacaksınız.
İyilik yap ama kendin için yap ve yaparken duygularına dikkat et. Çünkü bu duyguyu bilincine varınca onu tekrar tekrar yaşamak isteyeceksiniz. İşte tarif edilen cennet o duygunun merkezindedir.

YAZAN: rinniel/rinda

Edited by - on

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  13:17:11  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Rinda, bizler(!) bu pazarlığı her daim yapıyoruz, üstelik bu pazarlık şeklini çocuklarımıza daha minnacıkken öğretiyoruz.Onların zihinlerine, taş yapan bir allah baba imajı koyuyoruz.(Daha küçücükken, heykellerin allahın taş ettiği insanlar sanmıştım.Babam, bana onların insanlar tarafından yapıldığını söylemişti de, rahatlatmıştı beni.)Tavuk gelen yerden, kaz esirgememe zihniyetimiz yüzünden, insanların başlarına çorap dahi örmüyor muyuz?(Evlen kızım, bak bizim falancanın oğlu var.Karmama karışma teyzeee!)İyilik yapacağız diye, karşımızdakini zor durumda bırakmıyor muyuz?Yeni bir araç aldığımızda, kaza yapmayalım diye, başka bir canı kurban olarak vermiyor muyuz?(Bu da başka bir terane zaten, benim yerime bunu al, insanoğlu zekası işte)Kaldı ki, kurban, kendisini ölüm karşısında aciz hisseden insanoğlunun bir uydurmasıdır.Şirkin alasını yapıp, sonra da Allah affeder diyerek, aklımızın kenarına dahi takmıyoruz.Nedense, her haltımızı bir dua ile affeden Allahın kulları olarak, bizler başkalarını affedemiyoruz.Saklandığımız cümle de şu oluyor:"Allah affeder, ben affetmem."Sanki Allahın affetme potansiyeli var, bizim yok!Off, bu düşünceler yüzünden dinden, imandan oldum ya zaten!:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 20/12/2008 :  14:07:26  Show Profile  Reply with Quote
Bence dinden imandan olmadın gülüm benim ,mevcut olan din anlayışının yerine oturtabileceği bir gerçeklik bulamamaktan insanlar mevcut olan anlayışı yok sayarlar.Neden atesitliği seçiyor insanlar.Öyle körü körüne inanmaktansa varsın inanmasın, nasıl olsa yanlış yoldan gitmektense, yoldan çıkmayı tercih eden kendine doğru yolu bulacaktır mutlak:)) Bende mevcut din anlayışıyla girdim yola,baktım yol trafiğinin durum vahim,hemen ilk soldan :)çıktım yoldan:) Taaki özgür irademle kendi inanç anlayışıma ulaşana kadar.

Bu dünyada yer parselleyemedim henüz ama öte tarafta benden önce giden ebeveynlerim sayesinde cennette tapulu yerim olacak :)) ne güzel değilmi :))

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits