Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Kişisel Gelişim
 Bugünlerde kendimi garip hissediyorum
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jealine
Yakut

8 Posts

Posted - 01/09/2007 :  07:46:42  Show Profile  Visit Jealine's Homepage  Reply with Quote
Ve bu bana sık sık olmaya başladı.Nedeni nedir tam olarak anlayamıyorum.Stresten desen değil hayatımız boyunca hiç mi stres görmedik?Sık sık başağrılarım olmaya başladı ve çok şiddetli,bulantıyla beraber kusma da oluyor.Yapılan tetkikler sonucunda çok sağlıklı çıkıyorum ama yine de bunu yaşıyorum zaman zaman.Sürekli yorgunum, artık evimin işini yapmak bile zor geliyor,külfet oluyor.En sevdiğim iş yemek pişirmek o bile zulüm gelmeye başladı zaman zaman,sanki maddesel yaratıcılığımı kaybediyorum.Bir de çok ilginç bedenim bana ağırlık yapıyor sanki.Zaman zaman bu kürkü çıkarıp atma isteği var.Evet aynen böyle hissediyorum.Sanki üzerimde bir palto taşıyorum.Ağır bir palto:)Duygusal olarak da herşeye karşı daha hoşgörülü olmaya başladım.Eskiden kızdığım tepki gösterdiğim şeyler hakkında, insanlar buna tepki gösterirken kendimi onlara öğüt verir durumda yakalıyorum. "Sinirlenmeyin,çok küçük bir mesele ve halledilebilir, anlayacaktır durumu zamanla" gibi konuşmalar yaparken buluyorum kendimi.Rüyalarımda da eskiden beni incitmiş bir şekilde kalbimi kırmış 2 insan sabaha kadar özür dilediler benden.Dün gece de vefat etmiş olan babaannem evinde karşıladı bizi rüyamda, sana kahvaltı etmeye geldik dedim. Buyrun dedi gülerek hoşgeldiniz.Merhamet hislerim zaten güçlüydü ama bunu son zamanlarda bir kat daha bir duygusallıkla hissetmeye başladım.Bunun nedeni ne olabilir sizce?

Edited by - on

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 01/09/2007 :  09:26:30  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Jealine,

Sizin yazınızı okuduktan sonra,kendimle konuşmalar,adlı yazımı tekrar okudum.Orada,hissettiğim ve size ifade etmeye çalıştığım ruh hali,oldukça olumlu olarak nitelenebilir.Ancak taşların yerinden oynadığı,merkezimden kaydığım anlarım da olmuştur.

İnsan neden zaman zaman kendini iyi hissetmez sorusunun yanıtını düşündüm ve şu sonuçları kendimce belirledim:

1-Bedenlerimiz çok hızlı değişen yeni enerji vortekslerine uyum sağlamakta zorlanıyor.

2-Meyve veren ağaç taşlanır gibicesine,egonun oluşturduğu unsurlar gelişen varlığı frenlemek istiyorlar.Bir enerji sömürüsü var.

3-Özellikle rüyalarımızda,gerekli ortamlarda gerekli eğitimlerden geçiyoruz.Bu komando eğitimleri bizi yoruyor.

4-Merkezinde olmak demek bence,bedenen,zihnen ve ruhen uyum içinde olmak demek.Nasıl çok sevdiğin yemeği bile kararınca yemen gerekiyorsa
tekamül sürecinde de dengeyi bozmamalı,doğallıktan ayrılmamalı,acele etmemelidir.Sonuç olarak,amaçladiğımız süreçte mantal ve ruhsal gelişmeye bazen fizik beden ayak uyduramamakta tepkiler vermektedir.Oysa bedenimiz en az zihnimiz ve ruhumuz kadar kutsaldır ve özen bekler. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Edited by - on
Go to Top of Page

nimpi
Kehribar

Turkey
93 Posts

Posted - 01/09/2007 :  10:32:15  Show Profile  Visit nimpi's Homepage  Reply with Quote
Jealine'nin ve Bulutun yazısını okuyunca aklıma geçen gün düşündüğüm bir şey geldi.
Acaba insanlık bu kadar çok öğreti ve bilgi varken bunca zamandır niye gelişemiyor diye düşündüm. Öyle ya şimdiye kadar çoktan boyut atlaması gerekirdi. Sanki birşeyler 'belkide ego' bizim gelişmemizi durduruyor. Belkide don Juan'ın kitaplarında söylediği insanın farkındalık ışığını emen gölge varlıklar tarafından sömürülüyoruz. Bundan kurtulmanın tek yoluda kararlılıkla merkezde kalabilmek. Eğer yeterli kararlılığı sürdürürsek farkındalık ışığımız artıcak ve gölge varlıkların saldırısında ilelebet kurtulacağız.
Jealine arkadaşımızın bir hastalığı yoksa bence gerçekte kim olduğu konusunda yeni bilgilere sahip oluyor. Bu yeniliklerde bedenini zorluyor. Kendini esnek ve rahat bırakmak, birde düzenli nefes almaya çalışırsa düzelir gibime geliyor.
Bende yeni duyumsamalar hissediyorum. Ama bu yeni dusumsamalarımla ne yapacağımı pek bilemiyorum doğrusu.

Edited by - on
Go to Top of Page

Jealine
Yakut

8 Posts

Posted - 01/09/2007 :  20:03:47  Show Profile  Visit Jealine's Homepage  Reply with Quote
Evet teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım bir değişim içersindeyim. Fiziksel faaliyetlerimi biraz yavaşlatıp, olayları daha sindire sindire yaşamaya çalışıyorum.Çünkü kızılcanlı ve pratik düşünen bir insanım bu da yoruyor haliyle. Bir tatile gittim geldim bin kat yorularak.Uzun zamandır kim olduğumu merak ediyordum,bunu düşünüyordum belki de bu açığa çıkıyordur dediğiniz gibi.Teşekkür ederim paylaşımlarınız için.Bugün daha iyi hissediyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

simir
Zümrüt

Turkey
181 Posts

Posted - 02/09/2007 :  20:30:25  Show Profile  Visit simir's Homepage  Reply with Quote

Dünya üzerindeki değişimler ve bizlere etkileri irdelenmiş göz atılmasında fayda var sanırım ..
değişimde, uyumda degede ve şifada olup sevgiyle kalın..

AYNI ANDA; DÜNYA'DAKİ ISINMA, VOLKANİK PATLAMALAR VE YERKABUĞU HAREKETLERİNİN BİRBİRİYLE YARIŞIR DERECEDE ARTMASI TESADÜF OLABİLİR Mİ?

BİRDE KAFASINI ISRARLA KUMA GÖMENLER VAR; "GÜYA BUNLAR ESKİDEN DE BU KADAR SIK OLUYORMUŞ AMA İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÇOK GELİŞMEDİĞİNDEN DUYULMUYORMUŞ...

DÜNYA BAL GİBİ DE KIYAM-ET DÖNEMİNDEDİR, ANA HASATTADIR. DÜNYA FREKANS DEĞİŞİMİNE GİRMİŞ VE TİTREŞİMİ GİTTİKÇE ARTMAKTADIR. NE YAZIK Kİ SADECE BU TİTREŞİME AYAK UYDURABİLENLER DÜNYA İLE BİRLİKTE YOLLARINA DEVAM EDEBİLECEKLERDİR. AŞAĞIDAKİ RUHSAL MESAJ BUNUN EN BÜYÜK İSPATLARINDAN BİRİDİR.

Hathorlardan Gezegensel Mesaj
Tom Kenyon

"Daha önceki mesajımızda belirttiğimiz gibi, artan jeolojik tektonik aktivitenin hızlanması gerçekleşti.

Ring of Fire (Ateş Çemberi) olarak adlandırdığınız (Yeni Zelanda'dan Avustralya'ya, Endonezya'dan Japonya'ya ve Kuzey Rusya'ya uzanır ve Kuzey ve Güney Amerikanın batı sahillerine uzanır) bölgede gerilimde önemli artış var. Dünyanın içsel rezonansı nedeni ile, ABD nin Doğu sahili boyunca uzanan fay hatları, Yellowstone Ulusal Parkı olarak adlandırdığınız bölge, ayrıca Yunanistan ve Türkiye potansiyel olarak buna dahildir."

BUNLAR BİLİM ADAMLARININ DA HALİ HAZIRDA İFADE ETTİĞİ DURUMLAR, BURADA TEKRAR SÖYLENMESİ RUHSAL BİLGİ LİTERATÜRÜNÜN BİLİM DÜNYASININ SÖYLEDİKLERİNİ TASDİKLEDİĞİ ANLAMINA GELİYOR…

"Bazılarınız, sinirlilikte, uyku bozukluklarında / düzensizliklerinde, garip açıklanamayan tükenmede, başağrılarında ve mide bulantısında artış hissedebilirsiniz. Daha hassas olanlarınız, bedeninizin hücresel seviyesinde sallanma veya titreme hissi deneyimleyebilirsiniz. "

İŞTE DİKKATLE OKUMAMIZ GEREKEN SATIRLAR BAŞLIYOR. DÜNYA'NIN YENİ TİTREŞİMİNİ KALDIRAMIYACAKLARIN NASIL BEDENSEL ETKİLERE MARUZ KALACAĞINI ANLATIYOR.

"Büyük depremlerin olacağını söylemiyoruz, ama olasılık arttı. Bu ayrıca hem su altındaki hem de zemin üzerindeki volkanik etkinliği de kapsıyor."

BU O KADAR ÖRTÜŞEN BİR İFADE Kİ; DAHA GEÇEN GÜNLERDE PASİFİK OKYANUSUNUN ALTINDA VOLKANİK HARAKETLER GÖRÜLMEYE BAŞLADIĞI, BUNUN TEHLİKELİ BİR GELİŞME OLDUĞU VE DENİZLERDEKİ ISINMAYI ARTIRACAĞINI SÖYLEYEN BİR HABER VARDI..

"İnsanlık ve Dünya üzerindeki tüm yaşam önemli bir noktada. Sayısız kez gerekli olan şeyin bu güçleri dengeye getirmek olduğunu söyledik, bunları tekrarlamayacağız."

ÇOK ÖNEMLİ BİR İFADE; NE YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR. DENGEYİ GETİREN / DENGEYE GETİREN NEDİR? "HALİM" OLMAK DEĞİL Mİ? ŞİMDİ SİZİ MAZİYE GÖTÜRECEĞİM 1999 YILINDA TÜRKİYE DE YAYINLANAN ÇOK TANIDIK Bİ KİTABA VE BİRİNE GÖTÜRÜYORUM, KRYON'A GÖTÜRÜYORUM, BAKIN NE DİYOR?

"KADİM İNSANLAR SİZE, 'DÜNYA'NIN HALİM İNSANLARA MİRAS KALACAĞINI' SÖYLEMİŞLERDİ. NE YAZIK Kİ "HALİM" SÖZCÜĞÜ ÇEVİRİ İÇİN ZAYIF BİR SEÇİMDİ. GERÇEKTEN DE DÜNYA HALİM İNSANLARA KALACAKTIR, AMA HALİM'İN GERÇEKTEN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLAMALISINIZ. HALİM İNSAN SEVGİNİN GÜCÜNE BOYUN EĞER. YANİ, HALİM BİR İNSAN DİĞERLERİ ÖFKEYLE SUÇLARKEN BİLGELİKLE GERİYE ÇEKİLMEYİ SEÇER. HALİM İNSAN BİR BAŞKASINI ZENGİNLİĞİ YA DA TOPLUMDAKİ KONUMUYLA DEĞİL, SEVGİ ÖLÇÜTÜYLE DEĞERLENDİRMEYİ SEÇER. HALİM İNSAN GERÇEKTEN EGO'SUZDUR VE KENDİSİNİ SÖZLÜ BİR SALDIRIYA UĞRADIĞINDA DAHİ SAVUNMAKTA ACELE ETMEZ. ÇÜNKÜ HALİM İNSAN SÖZLÜ BİR SALDIRININ HİÇBİR ŞEYE ZARAR VERMEDİĞİNİ VE SALDIRGANIN DENGESİZLİĞİNİN BİR SONUCU OLDUĞUNU ANLAYACAK BİLGELİĞE SAHİPTİR. HALİM İNSAN SALDIRANLARA SEVGİ GÖNDERECEK VE HOŞGÖRÜLEMEZ OLANA BİLE HOŞGÖRÜ GÖSTEREREK HER ZAMAN DÜNYA'DA DENGEYİ TEZAHÜR ETTİRECEKTİR…"

GÖRDÜNÜZ MÜ DOSTLARIM DENGE NASIL TEZAHÜR ETTİRİLİYORMUŞ?

"Bedeninizin enerji alanlarının, Dünyanın daha geniş enerji alanı içinde yuvalandığını anlayın. Bundan dolayı, tektonik gerilim artarken, sizin semptomlarınız da artar. Bu biyolojik bir yanıttır. Bu zamanlarda, yukarıdaki semptomları deneyimlediğiniz zaman, aktivitelerinizi durdurmanızı ve kendi içinizde ahenkli/tutarlı hisler üretmenizi öneriyoruz."

MUHTEŞEM BİR İFADE…

HANİ ŞU ÖNEMSEMEDİĞİMİZ, BOYUNA TÜM KAYNAKLARINI TÜKETTİĞİMİZ, OZON TABAKASINI DELDİĞİMİZ, SUYUNU VE HAVASINI KİRLETTİĞİMİZ DÜNYA VAR YA DOSTLARIM, BİZİM ENERJİ ALANIMIZ İŞTE O DÜNYA'NIN ENERJİ ALANI İÇERİSİNDE BİR YER TUTUYOR. YANİ, AVUCUNUZUN İÇERİSİNDEKİ KÜÇÜK BİR DERİ HÜCRESİ GİBİ. PEKİ BURADA BELİRTİLMEYEN DİĞER HUSUS NE?

BEDENİMİZ DE TOPRAKTAN DEĞİL Mİ? "BİLİNÇ" ANA RAHMİNE KENDİNİ ŞOKLADIĞINDA, BEDENİNİ YAPILAMAK İÇİN KULLANDIĞI SPERM VE YUMURTA HÜCRESİ MADDİ Mİ ENERJETİK Mİ? ELBETTE Kİ MADDİ.. O ZAMAN "BİLİNÇ" BEDENİNİ YAPILAMAK İÇİN DÜNYA'YA AİT BİR YAPITAŞI KULLANIYOR DEĞİL Mİ?

ÖYLEYSE ŞİMDİ SORUYORUM; SİZCE BİZİM HEM MADDİ HEM DE ENERJETİK BEDENİMİZ DÜNYA'NIN MADDİ VE ENERJETİK BEDENİ İLE İÇ İÇE GEÇMİŞ BİR OLMUŞ MU? YANİ ASLINDA HEPSİ "BİR" MİŞ DEĞİL Mİ?

O ZAMAN DÜNYANIN MANYETİK ALANI DEĞİŞİRSE BİZ BUNU KENDİ ENERJETİK BEDENİMİZDE DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE ALGILARIZ DEĞİL Mİ? PEKİ DÜNYA'NIN MADDİ YAPISI DEĞİŞİRSE BUNU DA ALGILAR MIYIZ? KESİNLİKLE, Kİ ZATEN BU RUHSAL MESAJ BUNU AÇIKÇA İFADE EDİYOR. ANCAK FREKANSI İCABI BUNU DAHA YUMUŞAK SÖYLÜYOR…

O ZAMAN ŞUNU BİLELİM Kİ DÜNYA'YA NE YAPTIYSAK ASLINDA KENDİMİZE YAPTIK VE ŞİMDİ ONUN DEĞİŞİM ZAMANI GELDİĞİ İÇİN O DEĞİŞİYOR ANCAK BİZ AYAK UYDURAMIYOR VE DEPREŞİYORUZ, İNDİFAYA GEÇİYORUZ…

"Bizim perspektifimizden, bu tür durumların artışını, en azından bundan sonraki on yıl boyunca bekleyebilirsiniz. Bu iletişimin amacı, sizi, bu tektonik basınca karşı uyarmak ve deneyimlediğiniz sıradan olmayan ve garip fiziksel, duygusal ve zihinsel fenomenlerin açıklamasını sunmaktır. "

BU SÖZÜN ÜZERİNE DAHA NE SÖYLENEBİLİR; MAYA TAKVİMİ 2012'YE KADAR HESAPLANMADI MI? YANİ ŞU AN SÜRECİN ORTALARINDA SAYLIRIZ, ŞU ANKİ OLUŞUM ARTARAK DEVAM EDECEK DİYOR…

"Bazılarınız ayrıca, zihinsel odağı sürdürmenin güç olduğu periyotları fark ediyor olabilir. Sanki beyniniz, odaklanmaya alışık olduğu şekillerde dikkatinizi taşıyamıyormuş gibi. Bu akut formda, sıralı olarak düşünmek zor olabilir. Zihinsel farkındalıkta bir tür kesinti/donukluk var. Eğer bu sizin için yeni bir fenomen ise, tektonik basıncın sonucu olabilir, ayrıca Dünyanın manyetik alanlarında gerçekleşen değişimler sonucu olabilir."

BEN BU PARAGRAFI TAMAMEN; DÜŞÜNCE BOYUTU İLE YAŞAMAYA DEVAM EDENLERİN DURUMLARINI ANLATAN BİR AÇIKLAMA OLARAK GÖRÜYORUM. ALTI ÇİZİLİ CÜMLEYE ÖZELLİKLE DİKKAT…

MEVLANA NE DİYOR DOSTLARIM? "AKIL BAHÇESİNDEN DÜŞTÜM…" DEMİYOR MU? DÜŞTÜĞÜ YER NERESİ? DÜŞÜNCE ÖTESİ DEĞİL Mİ? YANİ, BİLİNÇ BOYUTU DEĞİL Mİ?

İŞTE GEÇMEMİZ GEREKEN YER ORASI…

"Daha önce kendinizi dengelemeye yardım için bir yöntem olarak verdiğimiz içsel Holon teknolojisini gözden geçirmenizi öneririz. Kolay ve basittir, bu nedenle tavsiye ediyoruz.

Özünde, Stabilite Holonu için önemli noktalar şunlardır. Kendinizi bir oktahedronun merkezinde imgeleyin. Bu geometrik şekil iki kare tabanlı piramidin, taban tabana birleşmesinden oluşur. Başınız üst piramidin tepe noktasında olsun, ayaklarınızı alt piramidin diğer tepe noktasında olsun. Sadece etrafınızdaki bu geometrinin sakinleştirici ve stabilize edici etkisinin farkında olun."

ÇOK BASİT ASLINDA; MEDİTASYON YAPIN VE ÖZ'ÜNÜZLE BAĞLANTIDA OLUN, BAĞLANTIYI KOPARMAMAYA ÇALIŞIN DİYOR…

"Ateş Çemberinin şekli, kuyruğunu ısıran bir yılana benzer. Bu, simyada uroborus olarak bilinir ve derin ezoterik bir önemi vardır. Ateş Çemberindeki tektonik basınçlar arttıkça, Dünyanın ızgarasında, tektonik basıncın gerçekleştiği yerlere tekabül eden, eterik çatlaklar veya yarıklar olur. Eğer fiziksel olarak bu bölgelerden birine yakınsanız, derinden etkilenebilirsiniz."

BURADA KUR'AN DAN BİR AYET AKLIMA GELİYOR. O AYET "KENDİLERİNE AÇIK SEÇİK BEYYİNATLAR GELDİKTEN SONRA.." DİYE BAŞLAR VE DEVAM EDER. BU PARAGRAF AÇIK SEÇİK BİR BEYYİNAT DEĞİL DE NEDİR? RESMEN UYARIYOR…

"Başağrısı, mide bulantısı, letarji (uyuklama, uyuşukluk) ve karışıklığın yanında, etkilerden biri dünyalar arasında çatlaktır. Tam olarak, hem bu Dünyanın üç boyutlu realitesini, hem de bu Dünyanın boyutlararası realitesinin bir veçhesini eşzamanlı olarak deneyimlersiniz. Bu süreç, çok daraltıcı olduğunda yılanın deri değiştirmesine benzer ve yılan hareket ederken, yenisinin ortaya çıkması için eski deride çatlaklar yaratılır. Metaforik olarak, Ateş Çemberi veya Yılan Çemberinin eylemleri vasıtası ile Dünyaya olan şey budur. "

GERÇEKTEN ÇOK İYİ İFADE EDİLMİŞ…

METAMORFOZ "BAŞKALAŞMA" DEMEKTİR Kİ ZATEN DÜNYA'YA OLAN BUDUR.

BUNU ŞÖYLE İFADE EDEBİLİRİZ; MADDEYİ UN, ENERJETİK OLANI DA SU GİBİ DÜŞÜNÜN, İKİSİ BİR ARAYA GELİNCE NE OLUR? HAMUR, ÖYLE DEĞİL Mİ? YANİ, Maddesel Enerjetik Kainat Kombinasyon Düzeni…

AYRICA BU PARAGRAFTA, ANA HASADA UYGUN OLARAK DÜNYA'NIN ALFA VE BETA FREKANSINI DEĞİŞİK ZAMANLARDA DENEYİMLEYEBİLECEĞİMİZİ İFADE EDİYOR…

"Bunun bir başka etkisi, Dünyada nerede olursanız olun, çatlaklar veya enerjisel açılmalar sizin eterik bedeninizde ortaya çıkar. Bu yarıklara tektonik basıncın enerjetikleri neden olabilir ve sinirlilik veya ani içgörüler gibi duygusal enerji patlamalarına neden olabilir. Bu anlarda, yine, dünyalar arasındasınız. Bu fiziksel dünya biraz madde veya katılıktan oluşmuş görünür, doğrusu, bu sizin illüzyonunuzun gerçeğidir."

EVET TAM DA YAZININ BAŞ TARAFLARINDA ANLATTIĞIM GİBİ; AYAK UYDURAMAYANLARIN DURUMUNU ANLATIYOR. KISACASI NEREDE OLURSANIZ OLUN FARKETMEZ DEĞİŞİMİN FREKANSI SİZİ BULACAK, YA UYUMLAŞACAKSINIZ YA DA SONUÇLARINA KATLANACAKSINIZ DİYOR…

"Başkalarının ne hissettiğine veya düşündüğüne üzülmeyin. Kendi yaşamınıza, düşüncelerinize ve hislerinize dikkatinizi verin. Bu kaosun ortasında yapabildiğiniz kadar sevinç içinde yaşamayı seçin."

İŞTE BANA DİĞER BİR AYETİ HATIRLATAN İFADE; "O GÜN NE ANA BABANIN EVLADA, NE EVLADIN ANA BABAYA ZERRE KADAR FAYDASI DOKUNUR…"

HERKES SADECE KENDİNİ KURTARABİLİR, SADECE KENDİNİ DEĞİŞTİREBİLİR SEVGİLİ DOSTLARIM. YAZDIKLARIM SİZE KIYAM-ET TELLALLIĞI YAPTIĞIMI DÜŞÜNDÜRTEBİLİR.

NE DÜŞÜNÜRSENİZ DÜŞÜNÜN SİZLERİ SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUM.

BUNLARI PAYLAŞMAMAMIN, PAYLAŞMAMDAN DAHA BÜYÜK BİR KÖTÜLÜK VE İHANET OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM...

ÇÜNKÜ KIYAM-ET BİR YOKOLUŞ DEĞİL BİR DİRİLİŞTİR.

Edited by - on
Go to Top of Page

Jealine
Yakut

8 Posts

Posted - 02/09/2007 :  22:42:35  Show Profile  Visit Jealine's Homepage  Reply with Quote
Yani bu rahatsızlıklar bir uyarı şekli mi şahsım için yoksa bir uyumlama çalışması mı? Bunları şundan soruyorum ben algısı oldukça açık bir insanım.Hassasiyet yönünden de yoldan geçen sıradan insanların belki de halkın çoğunun düşünmediği şeyleri düşünüyor, sormadıklarını,aklına bile getirmediklerini soruyorum.Zihinsel rahatlamayı tek başıma ara ara yapıyorum.Zaman zaman değişik rüyalar da uykuda bana bazı rahatlamalar sağlıyor.

Edited by - on
Go to Top of Page

simir
Zümrüt

Turkey
181 Posts

Posted - 02/09/2007 :  23:20:59  Show Profile  Visit simir's Homepage  Reply with Quote
Boyutsal idirak dediğimiz bir olay var,yani bilincin açılımı ve buna bağlı olarak yaşam tarzımızda oluşan yansımalar var.Kişi ,kendi beden ve ruhunun değişiklikleri fark ederek anlar,bir yerde kendi kendimizin ibresiyiz ..her idirak her açılım hayata bakışımıza bir farklılık getirir ..boyutları, bu dünya boyutunda bilinç olarak idirak ederek atlıyoruz.
Benim kanıma göre uyumlama çalışması olabilir..
Yoksa bu formdaki yazıları okuyupta burda neler zırvalanıyor diye bir bakış sergileseydiniz zaten farkındalığnız yoktur,zorlanmalardasınız diye düşünülebilirdi.
Uyumlamaların,açılımların bir kısmı rüyalarda veriliyor zaten bizleri korkutmadan bilgilendirip hazırlıyorlar.
Rüyanın önemi ne ki denecek olursada ,din ilmine vakıf olanlar buna maneviyat derler ve maneviyat ruhun gelişimini net olarak sergiler,bu yüzden mürşitler müridlerinin maneviyatını takip ederlerdi.Yükseliş önce ruhta başlar.(bellek kayıtlarını ruh taşır )
Bu uyumlanmaların korkulacak yanı yok sadece niyetinizi yaparak kabul edin ..İlahi bütünlükten en büyük hayrıma olan kabulumdür deminiz yeterlidir .
(yerler ve göklerde her türlü bütünlük mevcutsa ilahi olanı seçmemiz gerek yükselişte en doğrumuzda olmak adına )
benim naciz fikrim bu ..sevgide şifada kalasın ..

Edited by - simir on 02/09/2007 23:22:58
Go to Top of Page

kudi
Zümrüt

119 Posts

Posted - 04/09/2007 :  01:20:04  Show Profile  Visit kudi's Homepage  Reply with Quote
Bazen hatta genelde bulunduğum çevrede yalnız olduğumu düşünüyorum. O kadar saçma koşuşturmalar içindeki çevremdeki insanlar. Kuru kuru inananlar, kafa yormayanlar, körükörüne yaşayanlar. Çok inandığım değerler, tabularım birbir yıkılıyor. Bu durumda kendimi çıplak mı giyinik mi hissettiğimi algılamakta çok zorluk çekiyorum. İnandıklarımı yaşarken bilinçli olmak istiyorum. Her yaptığımı, her düşüncemi hazmetmek istiyorum. Farkında olmak istiyorum. Bu da beni çok yoruyor. İlk mesajında jealin artan hoşgörüsünden bahsetmiş. Tüm yadırgayışlarıma rağmen kendimden beklemediğim bir hoşgörü ve bekleyiş içerisindeyim. Ve ben de bedenimin bana ağır geldiğini düşünmekteyim. Ne aradığımı bilmeden arayıp duruyorum, bulunduğum yerden ve bulduklarımdan hoşnutsuzca...

Yazılanları okuyunca ben de kendimdekileri paylaşmak istedim. Bilirsiniz daha çok şey var garip olan ama anlatabildiklerim bunlar henüz...

Edited by - on
Go to Top of Page

simir
Zümrüt

Turkey
181 Posts

Posted - 05/09/2007 :  19:05:55  Show Profile  Visit simir's Homepage  Reply with Quote

Değiştik.. değişiyoruz .Fark etsekte, fark etmeksekte bir değişimdeyiz..
Kimileri bizden sıkılıyor ,kimilerinden biz..
Çoooook sevdiklerimiz bir bakıyoruz ki bize ne kadar uzak,ne kadar fark oluşmuş ,aramızda uçurumlar var ,frekanslarımız uymuyor..ne oldu kim değişti ki derken ,hiççç tanımadıklarımız hatta yüzünü görmediklerimiz ve (daha ötesi altı üstü sanal denilen ortamda ),bir aile olduk ..
birlikte bilinçlerimizi yükselttik ,birbirimizin öğretmeni olduk , öğrencısi olduk ,şifacısı olduk ...değiştik,değişiyoruz,zorlasada zorlansakta birbirmizin desteği olmak güzel

sevgide şifada dengede kalın..

Edited by - on
Go to Top of Page

isis
Zümrüt

Turkey
136 Posts

Posted - 18/02/2008 :  00:25:34  Show Profile  Visit isis's Homepage  Reply with Quote
Zaman zaman hayatımızda dalgalanmalar oluyor. Sanırım bu normal bir süreç önemli olan nasıl dalgalanmalar karşısında duruyoruz. Bence dengeleri kurmak önemli...

Edited by - on
Go to Top of Page

Süvari
Elmas

Turkey
455 Posts

Posted - 18/02/2008 :  06:18:39  Show Profile  Visit Süvari's Homepage  Reply with Quote
"Bazılarınız, sinirlilikte, uyku bozukluklarında / düzensizliklerinde, garip açıklanamayan tükenmede, başağrılarında ve mide bulantısında artış hissedebilirsiniz. Daha hassas olanlarınız, bedeninizin hücresel seviyesinde sallanma veya titreme hissi deneyimleyebilirsiniz. "

Edited by - simir on 02/09/2007 23:22:58

.................................................................

Yaşamımızda diğer insanlarla olan ilişkilerimizin dışındaki değişikliklerin yanı sıra, bende sıkça bedenimi zelzeleye tutulmuş gibi hissediyorum. Denge de kalabilmek adına çabalarımız var ama, inşaalah ayaklarmızı bastığımız yeri göremez ve bilemez hale gelmeyiz.

Sevgiler..

Edited by - Süvari on 18/02/2008 06:24:11
Go to Top of Page

burake
Gezgin

Turkey
0 Posts

Posted - 11/08/2010 :  15:51:10  Show Profile  Reply with Quote
Herşey bizden kaynaklanıyor...Evrenimizin merkezi güneşi biziz ve her durum içinde sevgi, neşe ve uyumu seçme hakkımız var...Etraftaki insanların, olayların vs. bizi üzdüğünü, sıkıntı verdiğini düşündüğümüz her an aslında gücümüzü dışarı atıyoruz...Dışa odaklı zihinsel alışkanlıklar sonucu bunu yapıyoruz...Nasıl sevgiyi de "dışarıda arıyorsak", olumsuz duyguları da hemencecik dış bir takım etkenlere havale ediveriyoruz...Evrende yalnız olduğumuz anladığımız zaman bunların değişme imkanı var...Hayatımızdaki her durumun dıştan değil içten yani bizden kaynaklandığını anladığımız zaman çözümün çok basit olduğunu da anlayacağız...Sadece ve sadece seçmemiz gerekiyor...İster mutsuzluğu, olumsuzlukları, acıyı, istersek de uyumu, sevgiyi ve neşeyi...Korkuyu terketmek lazım...Onun varolmadığını anlamak lazım...Bunun için buradayız, en azından bana öyle geliyor...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits