Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Değerli ve Yarı Değerli Taşlar
 Bizi Kendine Çeken Taşlar Varmıdır?..
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author  Topic Next Topic  

indigo kubi
Elmas

Turkey
346 Posts

Posted - 28/03/2007 :  14:52:36  Show Profile  Reply with Quote
Ben yolda yürürken bir taş buldum.
Şekli şemali düzgün..altında sanki hafif yapıştırıcı izleri...
Koyu gri bi taş...aldım yanıma ve uğurlu taşım diye hep yanımda taşıdım...
ve sevmeye başladım...yaşadığım her olaya şahitsin,benim anılarımsın dedim
Kuyumcuya sorduk sonradan akik taşı dedi..
Yüzük yaptırmak istiyodum büyüyünce ama amcam sağolsun şimdi yaptıralım dedi...
bi müddet taktım...
yazlıkta kumsalda top oynarken cebime koydum ve kalecilik yaparken cebimden düşmüş

neyse,acaba bize gerekli olan enerjiyi ya da sağlığı veren taşları kendimize çekermiyiz sizce?..

Edited by - on

simir
Zümrüt

Turkey
181 Posts

Posted - 28/03/2007 :  20:51:11  Show Profile  Visit simir's Homepage  Reply with Quote
değişim ..değişim dedik harbiden değiştim bir hayli kilo aldım .dietmiş spormuş fayda etmiyor..sevgiyle evrene yolluyorum oda uyanık almıyor..kilolar yerinde( mavimarımla bir formul bulduk )bir taşa sevgiyle vericez bu kiloları ve denize atıncada deniz onu arıtıp sonsuz dek sevgiyle arıtıcak ..sahile yürüyüşe indim yerden bir taş aldım ona sordum kilolarımı kabul edermisin ..taşa baktım üzgün bir yüz gördüm (tiyatroda kullanılan üzgün ikon gibi bakıyor bana .. )tamam kabul etmiyorsun.. sevgiyle bıraktım yerine ,başka bir taş aldım onda sinsi sinsi sırıtan bir yüz ..heheheee kimse almaz ki bak başının çaresine der gibi....
bu taşlarda bir alem yanii kaldıkmı kilolarla başbaşa ..bizim onları seçtiğmiz gibi onlarında bizi kabulemesi gerek demek ki :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kudi
Zümrüt

119 Posts

Posted - 28/03/2007 :  22:24:20  Show Profile  Visit kudi's Homepage  Reply with Quote
siz taşı seçmezsiniz taş sizi seçer

Edited by - on
Go to Top of Page

reikim45
Elmas

Turkey
501 Posts

Posted - 28/03/2007 :  23:15:19  Show Profile  Visit reikim45's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Kudi o zaman bekleyelim bari taş gelsin bizi bulsun ne dersin gelirmi acaba ..... Sevgili Simir bence o kiloları kendimize saklayalım 2012 de lazım olur ya soguk olursa üşümeyiz açlık gelirsede idare ederiz gayri sevgiler reikim45

Edited by - on
Go to Top of Page

kudi
Zümrüt

119 Posts

Posted - 29/03/2007 :  00:13:14  Show Profile  Visit kudi's Homepage  Reply with Quote
indigo kubiyi bulmuş işte.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 29/03/2007 :  00:17:53  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address  Reply with Quote

Aslında ben bir zaman bir yerde okumuştum; "Siz taşı seçmezsiniz, taş sizi seçer" anlamına gelen bir ifade. Taşlarla ilgilenenler arasında böyle bir inanç var sanırım. :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 30/03/2007 :  11:15:37  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
8 yasindaki kizim bir tas bulmus. Yanmis bir cakil tasina benziyor, kapkara bir sey. "Anne bunu sana veriyorum, söyledim o seni hep koruyacak" dedi. O günden sonra o tasi atamadim. Anneler gününde de üzerine boncuklar diktigi minicik bir yastik hediye etmisti. "Bunu ne zaman basinin altina koyarsan beni rüyanda görürsün" dedi.Bu yeni cocuklar her seyi biliyor ve özellikle dogayla ve taslarla inanilmaz iletisimleri var. Yasadigim yerde festivaller kuruldugunda mutlaka degerli taslar tezgahi da olur. Ordan bir türlü ayrilmaz. 5 yasindayken bu tezgahlardan elindeki torbaya iki-üc avuc tas doldurmus, almamiz icin de deliler gibi aglamisti. ( cok da pahalilar, hepsini almamistik: bir ametist, bir gri kuartz ve bir dag kristaliyle kandirmistik. Sectigi taslar gercekten özeldi.
Bizi kendine ceken taslar olduguna inaniyorum. Kizim kristallere cildiriyor, ben kuartzlara dayanamam, beni büyüler, annem de firuze tasina cok düskündür. Vardir herhalde bir sebebi

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 14/12/2007 :  06:46:04  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bende ne zaman, amatist mi derler hani kristal gibi parlayan mor ve pembe renklerde olan bir taş var ya, işte onu ne zaman görsem büyülenirim ve bir anda öyle bir dünyada varolurum ki sanki başka bir alemdeyim. İnanılmaz etkisinde kalırım, bütün fonlsiyonlarım sanki durmuş gibi sadece onunla bir bütün olduğumu düşünür büyülü bir dünya yaratırım bir anda. Başka hiç bir taş beni böyle etkilemez, birde civa gördüğüm zaman güç alırım ondan nedendir bilmiyorum.. bundan bir kaç arkadaşıma bahsetmiştim ve bana civayı üzerimde taşımamı önerdiler, hatta başak burcu olduğum için civa'nın benim madenim olduğunu ve onu üzerimde taşırsam kötü enerjilerin benden uzak olacağını, şans ve bereketin hep benimle olacağını söylediler. Hiç denemedim ama her karşılaşmam da o büyülü anları yaşıyorum arkadaşalar.

Sevgiyle ışıkla kalın..

Edited by - on
Go to Top of Page

safran
Elmas

612 Posts

Posted - 15/12/2007 :  02:05:41  Show Profile  Visit safran's Homepage  Reply with Quote
bende akik taşını nedense çok seviyorum....sebebini bilmiyorum ama yinede hoşuma gidiyor !
sevgilerimle

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2007 :  16:23:14  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Kesinlikle ametist.Resmen "ben buradayım" diyor bana!Olmaz böyle birşey!

Edited by - kurby on 20/12/2007 22:23:47
Go to Top of Page

Mehtap
Elmas

Turkey
408 Posts

Posted - 20/12/2007 :  17:10:40  Show Profile  Visit Mehtap's Homepage  Reply with Quote
Ametist. Evime oldukça farklı bir ruh halinde olduğumda almıştım. Kocaman birşey, normalde öylesine pahalı bir hediyeyi evime almazdım zaten;-)) Aynı dönem (1 hafta süren sihirli bir dönemdi. ) eşime ametist taşından bir kolye yaptırmıştım, kenarında sonsuzluk işareti olan, verildiği günden beri boynundan çıkarmadığı. (şimdi tamir bekliyor zinciri, halletmeliyim bir an önce)
Ametist sihir,sevgi ve huzur'dur bence. Koruyucu...

Edited by - on
Go to Top of Page

kudi
Zümrüt

119 Posts

Posted - 08/01/2008 :  21:05:11  Show Profile  Visit kudi's Homepage  Reply with Quote
İşyerimdeki masamda büyük bir parça ametist taşı duruyor ve her gelen ilk olarak ona dokunuyor, bence bu teaslardan hoşlanmıyorum, taşımın kafası karışacakmış gibi geliyor. Hemen yıkıyorum onu.

Edited by - on
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits