Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Foruma Kayıt
 Kayıt Aşamaları (Lütfen kaydolmadan önce okuyunuz)
 Forum Amaç ve Vizyonu ile Forum Kuralları
 New Topic  Topic Locked
 Printer Friendly
Author  Topic Next Topic  

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 02/03/2007 :  05:05:33  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address

Forum Amaç ve Vizyonu

Merhaba Sevgili www.budur.com 'Spiritüel ve Metafizik Forum' Kullanıcıları;

Biz forumu kurarken; yeni çağa ilişkin ruhsal öğretiler, fizikötesi enerjiler, varoluşumuzun gizemine ve bilinmeyene dair konularda ortak bir fikir alışverişi ve paylaşım alanı olmasını amaçladık. Özgür bir biçimde, düşüncelerin paylaşıma ve eleştiriye sunulması, foruma fayda getirmekte ve olumlu katkıda bulunmaktadır.


Foruma faydalı ve forumun ruhuna aykırı postlar

Ancak propaganda şeklinde ve dayatma türü ya da reklam odaklı olan postlar forumun ruhuna aykırı düşmekte ve fayda yerine zarar vermektedir. Üstelik dışarıdan gözlemleyenler için, yönetimin bu tür post sahipleriyle fikir birliği içinde ya da yakınlık içinde olduğu izlenimi doğmaktadır.

Bu nedenle forumda atılan postlar foruma hizmet etmek amaçlı olmalıdır. Başka sitelere yönlendiren reklam linklerine sahip, ya da belirli fikirleri empoze eden dayatma türü, bildirim tarzında postlar foruma hizmet etmediği için, kullanıcıların bu tür davranışlardan ve bu yönde postlardan kaçınması, -foruma fayda sağlaması adına- bizi memnun edecektir.

Bu arada unutulmamalıdır ki; forumdaki kural ve uygulamalara ilişkin konularda her zaman, bunların forumun amacına/ruhuna ve genele hizmet edip etmemesi esastır. Zaman zaman yönetici konumundaki üyeler de karar ve uygulamalarında hata yapabilir. Haksız olduğunu düşündüğünüz davranışlarda bulunabilir. Postlarınıza müdahale edebilir ve gerekirse tamamen silebilir. Yanlış olduğunu düşündüğünüz kararlar verebilir. Kurallara kendisi uymayabilir. İstemeden de olsa sert ya da adaletsiz davranmış olabilir. İstenen bir durum olmadığı halde, gerekli gördüğü için üyelik silebilir. Yetkisi vardır ve öyle uygun gördüyse, itiraz edilemez çünkü uygun gördüğü için o şartlarda ve forum yararı kriterine göre öyle yapması gerekmiştir. Yönetici kararlarını tartışmaya açıp forumun amaç ve ruhuna aykırı davranış sergilemek, foruma fayda sağlamaz. Esas olan pozitif ve yapıcı yaklaşım tarzına sahip olarak foruma ve kullanıcıların geneline fayda sağlamaktır.

Forumun yararına post atan ve fayda sağlayan bir kullanıcı zaten forumun ruhuna hizmet etmekte ve farklı bir renk katmaktadır. Güzel paylaşımlarda ve fikir alışverişinde olup, üslubuyla diğer kullanıcılara ve forumun amacına hitap eden bir kullanıcının her zaman sitenin en güzel köşesinde yeri vardır.

Değerli üyeleriyle, forumumuzun bilgi paylaşımı açısından zenginleşerek gitgide renklenmesi dileğiyle.

Sevgiler


Edited by - on

Qaan
Yönetici

1248 Posts

Posted - 02/03/2007 :  05:08:03  Show Profile  Click to see Qaan's MSN Messenger address

Forum Kuralları

Foruma kayıt olurken kabul edilmiş olan, ön forum kurallarıyla birlikte, ayrıca uyulması ve dikkate alınması gereken forum kuralları aşağıdaki gibidir:


- Forum yönetimi gerek gördüğü herhangi bir zamanda hiç bir uyarıya gerek duymadan ve hiç bir gerekçe göstermeden, istediği postları kısmen ya da tamamen silebilir, istediği başlıkları kilitleyebilir ya da taşıyabilir veya silebilir.

- Forum yönetimi yine gerek gördüğü zamanlarda hiç bir uyarıya gerek duymadan ve hiç bir gerekçe göstermeden, istediği kullanıcı adlarını belli bir süre askıya alabilir, süresiz kilitleyebilir, ya da tamamen silebilir.

- Foruma yeni üyelik kaydının herhangi bir zamanda geçici ya da süresiz olarak engellenmesi olası bir durumdur.

- Forum kullanıcıları kullandıkları rumuzların anlamlarından ve attıkları postların içeriklerinden tamamıyle kendileri sorumludur. Yasal olarak sakıncalı bir durum oluştuğunda, sonuçlarına kendileri katlanacaklardır.

- Forum yönetimi gerekli gördüğü zamanlarda uygun gördüğü herhangi bir uygulamayı geçici ya da kalıcı olarak devreye sokabilir. İstediği uygulamada istediği değişikliği yapabilir.

- Forum yönetimi her zaman için, kurallarda değişiklik yapmak ya da yeni kurallar getirmek yetkisine sahiptir.

- Forumda yönetime ve kullanıcılara muhalif bir tavır sergilemek yerine, yapıcı davranmak esastır.

- Kullanıcıların herhangi bir konuda itiraz etme ya da tartışma ortamı yaratma hakkı yoktur. Ancak kullanıcılar gerekçe gösterek -forumun ilgili bölümüde- öneriler sunabilir. Yapıcı öneriler her zaman değerlidir ve dikkate alınacaktır.

- Forumda kullanılacak yazışma dili, yaşayan Türkçe'dir.

- Forum sayfalarına giriş yapan herkes için, bu konuda yasalarla belirlenmiş yaş sınırlamalarına uyulması zorunludur. Aksi davranışta bulunanlar için sorumluluk kabul edilmez.

- Foruma gönderilecek iletilerde; özellikle vurgulanmak istenen sözcükler haricinde, sürekli şekilde büyük harf kullanılmamalıdır. Bu kullanım genelde 'bağırmak' anlamına gelmekte, ayrıca gözü rahatsız eden bir etki yaratıp, iletinin okunmasını da zorlaştırmaktadır.

- Dini ve siyasi konular forum amacı ve vizyonunun dışında kalmaktadır.

- Kendi iletilerini düzeltme ve silme yetkisi iletilerimizi daha iyi hale sokabilmek içindir. Bu özellikler forumdan çıkmak istediğinizde ya da herhangi bir sebeple bütün iletilerinizi veya bir kısmını silmek için değildir. İletileriniz gönderildikten sonra forumun mevcut içeriğiyle kaynaşmakta ve genele ait olmaktadır. Yazdıklarını salt kendilerine ait görenlerin, başkalarına fayda sağlamakla veya forumun bütünlüğüne zarar vermemekle ilgilenmeyenlerin foruma üye olmaması rica olunur.

- Forumda verilen linklere ilişkin olarak;

i) salt tanıtım içeren linklerin "Eğitim, Seminer, Etkinlik ve Toplantı Duyuruları" forum kategorisine atılması,

ii) belli bir konuya dair link verilmek isteniyorsa; salt konunun linkini veren birkaç satırlık bir ileti yerine, 'esas olarak konunun kendisi ve isteniyorsa altında linkini vermek' şeklinde iletinin sunulması ve böylelikle diğer kullanıcıların da altına düşüncelerini yazarak açılım sağlayabileceği sıcak ve paylaşıma dayalı bir forum ortamının korunması,

iii) her durumda, link ve ilgili iletinin, forum amaç ve vizyonu ile uyumlu olması, foruma ve genele fayda sağlama kıstasını koruması ve aynı/benzer konular için forumun farklı kısımlarına birden fazla ileti yollanmaması; ticari yönü olabileceği izlenimi de yaratabilecek türde reklam/tanıtım içeren iletiler için 'mail adresi ve web sitesi linki'nin her iletinin altında tekrar edilmemesi, isteniyorsa bunların tanıtım kısmında ve bir kez verilmesi esastır.

Bu şartları sağlamayan iletiler veya linkler, uygun bölümde değilse taşınabilir veya forum ortamından kaldırılabilir.

- 22.05.2007 tarihinden itibaren, kötü niyetli kullanımlara engel olmak amacıyla forum genelinde ve profil bilgilerinde web adresleri ve çeşitli linkler vermek yasaklanmıştır. Esas olan forumda paylaşım yapmak ve açılım yaratabilecek iletiler oluşturmaktır. Bir yerden alıntı yapılması durumunda, -eğer varsa- kaynak olarak metin sahibinin ad ve soyadını yazmak ve/veya metnin altında 'Alıntıdır' diye belitmek yeterlidir. Metin yazarının belli olmadığı hallerde, metnin altına; 'Alıntıdır ve metin yazarı belirtilmemiş' şeklinde not düşmek yeterli olacaktır.

- 22.05.2007 tarihinden itibaren, kötü niyetli kullanımlara engel olmak amacıyla, forum genelinde ve profil bilgilerinde MSN adresi vermek, e-mail adresi vermek ile benzeri iletişim bağlantılarıyla birlikte telefon ve adres bilgileri vermek yasaklanmıştır. Daha önceden üyelik kaydı yapan kullanıcıların profil bilgilerinde bu türden MSN adresi ve e-mail adresi bulunduranların bu bilgileri en kısa sürede kaldırması/silmesi gerekmektedir. Forum bir arkadaşlık sitesi ya da reklam/yönlendirme alanı olarak değil, bilgi paylaşım platformu olarak düşünülmüştür.

- Forum genelinde, gerçek kişi isimleri kullanılması yasaktır. Sadece yapılan alıntılarda, kaynak gösterilmek amacıyla gerçek kişi ismi kullanılabilir. Her ne şekilde ve sebeple olursa olsun, gerçek kişi ismi kullanılması halinde, konuyla ilgili yasal sorumluluk ismi iletisinde kullanmış olan kullanıcıya aittir.

- Forumda kullanılan tüm kullanıcı adları, kaydedildikleri andan itibaren foruma aittir. Aynı şekilde, forumda yapılan tüm yazışmalar ve girilen her türlü bilgi ve veri üzerindeki tüm haklar ile beraber, veri ve yazılar üzerinde, gerek görüldüğünde düzenleme yapma yetki ve hakları forum yönetimine aittir.

- Forumda kullanıcı olan herkes forumun tüm şartlarını ve kurallarını kabul etmiş sayılır. Okumamış ya da bilmiyor olmak mazeret olarak kabul edilmez.

- Ayrıca foruma gönderilen iletiler için; aynı konu başlığında toparlanabilecek olanların ayrı ayrı konu başlığı açılarak atılmamasını, forumun düzeni ve konuların daha derli toplu olup, kolay ulaşılabilirliği açısından rica ediyoruz.

- Yine, forumun ortak amacı ve vizyonunun doğrudan kalbinde yeralmayan konulardaki iletiler (örneğin mizah, sanat, edebi konular gibi) için de ufak bir ricamız var. Bu tip konular her ne kadar ruhsal yoldan uzak olmasa da, bunların belli bir dönemde belli bir yoğunluğun üstünde ileti sıklığına ulaşması veya bir seri açılıma dönüşmesi; gene de, forumu yeni tanıyacak kullanıcılar açısından (ve arama motorlarına yansıyacak anahtar sözcükler açısından) bu ortamın daha genel amaçlı bir yapıya sahip olduğunu düşünmek gibi, hatalı bir izlenime sebep olabilir. Bu açıdan, her ne kadar bunlar yaşamımızın vazgeçilmez ve güzel parçaları olsa da, bunlara ilişkin iletilerde daha seçici olup, kendi odağımızı ve forumun odağını ruhsal konularda tutmayı ihmal etmeyelim.

- Forum yönetiminin verdiği kararlar her ne sebeple olursa olsun, tartışılamaz ve tartışılması önerilemez.


Sevgiler


Edited by - on
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic  Topic Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google
 
Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits