Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Tahriklere Uymamak Bilgelik İster
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:33:10  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bir kaç gündür Rehberlerime bubu soruyorum. Meditasyonlarımı buna yönelttim. "Saldırgan ve çatışan" görüntü çizdiğimi düşünenler oldu. Aslında bende bunu düşünüyorum. Nedenlerini incelemeye başladım. Kendimi gözlemlemeye başladım.

Buradab bunlar ile ilgli deneyimlerimi paylaşmayı umuyorum...

Edited by - on

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:36:37  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Açıkçası bu "bilegeliğe" ulaşmayı ve saldırmadan, çatışmadan fikirlerimi -tahrik altında olayım veya olmayayım- sunabilmeyi öğrenmek arzusundayım. Hem ben çatışma ve saldırı yapmamalıyım ve hem de "saldırı ve çatışma" durumunda olan bir Ruh parçası ile fikirlerimi paylaşabilmeliyim. Amacım budur.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:40:35  Show Profile  Reply with Quote
Peki tahrik etmelerine ne diyelim sevgili dostum Tiversonus! En deneyimli üyelerden olarak neyin nereye gideceğini bilmen gerek ve bunu foruma zarar vermemek adına uygulamalısın.Gelen yeni üyelere hep böyle yaparsak kaç kişiyle sınırlı olacağız merak ediyorum.Bu yazıyı çok sakin yazıyorum yok canım kızgınlıkla yazıyorum:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:43:42  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bu "an" da mısın geçmişte misin sevgili zer-zivi? Konuyu uzatmama yönünde açılımım (özellikle kendim için) var. Konuşmalar bölümünde. Yani ben hoşgörüyorum, yazanları...Bekel ve gör. Sevgili zer-zivi:))

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:45:09  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
yeni yılla birlikte yaratımın ne kadar hızlandığını farkedelim dost lar...

neyi hissediyorsak onu yaratıyoruz...
neyi konuşuyorsak onu yaratıyoruz...
düşüncelerimizden bile sorumluyuz...

bence alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmeliyiz,

yaratım iyice hızlandı, dostlar...

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:46:09  Show Profile  Reply with Quote
Ben yıkıcı davranışlarım seninkinin yanında melek kalır:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:48:52  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Evet sevgili damdam,

bir içsel mesaj diyelim veya durugörü: "Hangi gün ve hangi saatte olacağı belli değil" ...Evet haklısın sevgili Damdam...

Dünkü yatıştırıcı rollerinden dolayı size ve sevgili pandora'a teşekür ederim.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:49:58  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yık beni zer-zivi, tarihe götür, anları bitir, geleceği kurma, açılımları bekleme:)))Hahahaha...

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:53:07  Show Profile  Reply with Quote
Vallaha bu cümleleri pek anlamadım ve anlamakta zekam yetersiz ne diyeyim sevgili dostum:)) Güzel olanları üzerime almaya uğraşıyorum artık,kötüleri sahibinde kalsın:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:56:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz????

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/03/2009 :  23:58:05  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostum zer-zivi, dün bitti, bugüne gel diyorum. Ocağın altını kıs diyorum... Olmaz ise benim infaz memurum ol diyorum...ohhh be:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:00:40  Show Profile  Reply with Quote
Yok yine anlamdım ben hakkikatten çok saf ve salağım galiba :)) Daha açıklayıcı olursan tanrıya yolculuk açısından,birlik açısından daha iyi olur sevgili dostum:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:02:28  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yani sen de eski üyesin diyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:03:49  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz????

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:06:22  Show Profile  Reply with Quote
Ama sen benden daha bilgili ve bilinçlisin sevgili dostum gerçekten!!! Ama neden uzlaşmak yerine uzlaşmamayı seçiyorsun ben onu anlıyamıyorum algım yüzünden galiba:)) Ne yapayım yaradan benide böyle eksik yaratmış neyleyeyim:)) Seninle iletişim kurmak zor bunu biliyorum ister bunu iyi niyet ister art niyete yor :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:07:05  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben iki gündür meditasyon yapıyorum sevgili Kurby...Bir de ilginç şekilde bir celse "önüe düştü"..üzerinde düşünüyorum...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:13:14  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili zer-zivi bunu yukardakini bana mı yazdın? Özür dilerim? "Uzaklaşmak" kime tavsiye?

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:20:59  Show Profile  Reply with Quote
en başta bu sorumluluğu kim alırsa ona!! :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:25:25  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Faydasını şurada ispat edersen, yani kime faydalı neye faydalı ve derslerin öğrenilmesi açısından izah edebilirsen -hatta bunu özelden de yapabilirdin- gerçekten bu "öneri" yi düşünebilirim? Ancak gerekçe lerini anlamadım!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:25:51  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostlar; ne tatli tatli tartisiyorsunuz :) Soylediginiz bir sozu hatirladim, daha dun gibi aklimda; sizi gelistiren bu tartismalardi, kutuplasmalardi...Denecek baska soz yok..

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:27:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Vallahi alem kadar ve tac kadar değerli bir söz sevgili "alemtac":)) CHP de istifa etsin mi? sevgili zer-zivi:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:28:00  Show Profile  Reply with Quote
Senin benim söylemimden ne anladığını ve benim senin söylemimden ne anlamam gerektiğini anlamadım:)) Malum ben gerçekten anlamıyorum yaradan beni böyle yaratmış varmı daha ötesi:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:30:30  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Zer-zivi, ben bu sahneyi daha önce yaşamıştım.Sen de dur bir düşün istersen...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:38:51  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar, dualite neden var? Hangi kutup için olursa olsun (ister KH ve ister BH); esas olan kendi kuralları içinde ilişkilerdir...Bu geliştiricidir, bu öğreticidir. Dualite bundan dolayı vardır. Tahamül edebilmeyi öğrenmek gerekir.

Her kutup kendi kuralları içerisinde her iki kutup ile birlikte öğrenirler.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:39:17  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Uzlasmak ve uzaklasmak kelimeleri yer degistirmis ve oyun oynuyor size..Birbirinizin mesajlarini bir kez daha okuyun arkadaslar:)

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:39:25  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Beni merek etmeyin Sevgili Kurby; gelistiriyorum kendimi, sadece dostlarima hatirlatmak istedim sozlerini :)

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:40:38  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
evet , bencede :)))))

herkez aynı anda konuşuyor, ben tsunamiye evet demiştim:)))

Edited by - damdam on 09/03/2009 00:42:10
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:40:44  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yanlış anlaşılmasın bu bir kutuba işaret etmek değil ancak en uçlara bir örnekte dahi böyle iken bir fikir formunda da geçerlidir anlamındadır. Yoksa ben de KH özellikleri taşıyan birisiyim...

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:44:12  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Teşekkürler sevgili Alemtac.İnsanların unutma perdesi sadece buraya doğarken yok sanıyorum, biz yaşadığımız her anıda unutuyoruz.gönül ister ki, o andaki alınacak/görülecek dersi görüp onu öyle unutmak.:)

Aynı fikirdeyim, Tsunami...:))İki hatta üç kez okumakta fayda var...:))derin nefesler eşliğinde hem de....

Edited by - kurby on 09/03/2009 00:45:38
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:44:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Forum kapalı kalınca diller şişmiş anlaşılan, benim ki de:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:48:28  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Aslına bakarsan Tiversonus, şu an yşadığımız şey, daha önce farklı zamanlarda yaşadığımız olayların aynısı, sadece bir araya toplanmış şekli.Acaba, burada bize anlatılmak istenen nedir????Önümüze sürekli aynı sahneler geliyor ise, hala göremediğimiz birşeyler var demektir.Biz bunu farkedene kadar bu sahne hep oynanacak.Diliyorum ki, bunu burada bulunan herkes farkına varır...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  00:50:08  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"uzlaşmak yerine uzlaşmamayı" evet doğru bunu uzaklaşmak olarak görmüşüm...Zer-zivi haklısın::: Hatırlatanlara teşekür ederim...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:00:57  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili zer-zivi,
Haklısın yanlış anlamışım lütfen cevapları yok say tamam ı?

Şimdi ben sevgili damdam'ın tavsiyesi üzerinde açıkfikirli şekilde düşündüğümü söylemeliyim, bu demek değildir onun tesbitleri çıkacak...Ancak bunu üzerinde meditasyon yaptım...Rehberlerimden gelen mesajı "Konuşmalar" bölümünde aktardım. Ve paylaşmak istediğim şu ki; ilginç şekilde kendimi iyi hissdiyorum. Yani kendimi öğrenmiş, şimdi olabilmek adına, kendimi bağlamak adına bu açılımları zaten yaptım... Bu sitede tamamlayıcı insanlara teşekür ediyorum. Yani kızanlara da bir şey demiyorum, demeye de hakkım yok ve hatta onlar bana söylese dahi...

Dostlar, geniş resme bakın, değişim ani, süprizlere gebe...Ben geçmişte takılıp kalmak istemiyorum, bazı KH nitelkli paylarımı dönüştürmeyi hedefliyorum. Resme sen, ben olarak bakmak zaman kaybı, ben onaylanma da beklemiyorum. Belki biraz yapıcı destek olsa hayır demem. Bu bir haklı/haksız savaşı değil bu bir öğrenme durumları. Yanlış yapmadan veya daha doğrusu duruken eski ile kalmak bir kayıp... Fikirlerimi diyorum ki, karşıdaki ruhun hassasiyetlerini dikkate alarak aktarabilmeliyim... Aslında bu öğrenme heveslisi her ruh için geçerli... Doğruyu savunmak yetmiyor, doğruyu doğru şartlarda da savunmak gerekiyor...

Herkese Selamlarım, Sevgilerimle...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:08:21  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Seni, burada tam da bu durusun icin ruhundan kocamaaan öpüyorum arkadasim. Ögreniyorum, diyorsun..Gercekten de ögreniyorsun..Hepimiz birbirimizle ögreniyoruz.

Bu tavrin üzerine olumsuz konusmak ve düsünmek akillara ziyandir.

Birlikte ögrendigim herkese selamlar buradan :)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:11:58  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote

Herkese iyi geceler...

Edited by - kurby on 09/03/2009 01:16:55
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:17:57  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
'''Şimdi ben sevgili damdam'ın tavsiyesi üzerinde açıkfikirli şekilde düşündüğümü söylemeliyim, bu demek değildir onun tesbitleri çıkacak...'''

sevgili tiversonus,

yaşadıklarının senin deneyimin olduğunu, ve kendi tespitlerinle ilerliyebileceğini benim sadece tavsiyede bulunduğumu hatırlamanı rica ediyorum :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:22:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Lütfen sevgili damdam, ben çocuk yaşlardan beri özellikle "diyalektik materyalizm" sayesinde neşteri hep kendime atmayı bildim, bu felsefenin faydalarını hep gördüm analiz yapmayı geliştiren bir şey bu... Orda takılıp da kalmadım...Sevgili damdam sizden fayda gördüm, teşekür ederim...Ancak "onaylanma isteği" hepimiz için gereksiz, bırakın bendeniz sizinle aynı fikirde olmayayım siz bildiğinize inancınız tam ise buna gerek yok ne sizin ne de benim "onaylanma isteğine" ihtiyacımız yok...Bunu şimdi değil dün meditasyonumda fark ettim:))

Bu sizin bana yaptığınız hizmeti azaltmaz...

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:24:54  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
doğrudur, vede öyledir.:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:27:35  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
kapanis harika :))) seviyorum sizi yaa :))

Simdi yatmaya gidiyorum , astralde konusmaya devam edecegimizden süphem yok ve de öyledir:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:33:06  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
MAO -CUM - NIN

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:38:58  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Konusmaya dedim, dövüsmeye demedim :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:40:25  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
tahriklere uyacak mı diye merak ettim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  01:48:47  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Uymaz:)) Mars koctur ama 1.evinde baba gibi satürn oturur, üstelik bogada:)) Kurby anlar ne demek istedigimi...

Yani kolay kolay tahriklere uymaz :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  08:52:40  Show Profile  Reply with Quote
Akşam ego douyuma ulaşmış :)) Ancak hala bende doyuma ulaşmadı ne yazık ki malum çok zeki olanlar gibi zeki olamamak var ya, var ya var ya o gözlerin vaaaaarrrr ya...:)) Ve benimde burnumun karizması alllaaaahhhh.. Ne günlerdi sevgiyle sarılırdık ,arada sırada Kh olup kafayı gözü yarardık,yaranırmıydık:)) Dikkat dikkat ! Bu foruma üye olduğunuzda her an karşınıza Tiversonus çıkabülür,daşşş düşebülür, ayuuu çıkabüluuuurrr......:)) Yok bundan sonra anladıklarıı ve idrak ettiklerimin sevgi tarafını almaya niyetliyim:) Bir yandanda bunu söylerken derin devlet bana tuzak kurmasın!! Hani gerçekten iyi olanımı yoksa kötü olanımı üzerime alacağım diyerekten yani!! Hıımmm!!! Şimdi derin devlet çeteyle beraber komplo kurabilir dikkat et zer bastığın yer sakın B..k çukuru olmasın:)) Ahh ben bene bayılıyorum yavvvv...hani IQ'm düşük olsa bile bayılıyorum kendime :)) Ne yani yalan mı söyleseydim!!:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  10:54:34  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Cok güzel baslik:

"Tahriklere uymamak bilgelik ister" .

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  12:09:26  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ya kızlar sabah sabah ne böyle ? Siz hiç ev temizliği filan yapmaz mısınız ? Yani size bizim İvedik'in ninisinden lazım yani! Şak şak şak yazıyorsunuz, biraz temizlik yapın, ev koktu be:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 09/03/2009 :  12:26:56  Show Profile  Reply with Quote
Tipik erkek egosu:)) Yara alan egoya ne yaparlar :)) Saldırırlar !!! değil mi!! Neyse ben çıkıyorum akşama kadar gezeceğim yine dostlarımla günümü gün edeceğim,bırak ev koksun,bırak kirden pasaktan bitleneyim :))daha olmadı burnumuda karıştırma özgürlüğüm var,yaşasın pasaklılık :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  12:29:54  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Ben ofisteyim, evi programlayip geldim, o kendi kendini temizleyecek:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  12:42:49  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Burnuna pardon kendine burnuna iyi bak, sevgili zer-zivi:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  13:14:02  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben budur.com evimizden bahsetmiştim:) Neyse:)

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 29/03/2009 :  21:06:07  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
"Tahrik var mı acaba?" diye düşündürdü beni sevgili dostum yine, kendi kendime böyle bir soru yönelttim ve sonra düşündüm deneyimlediğim tüm olumlu ya da olumsuzlukları. Tahrik varsa algımız değiştiğinde nötrleşiyor olabilir mi?

Tahrik, zannedersem bizim algıladığımız şey, ama algımız değiştiğinde o bir tahrik olsa da, bizi tahrik edemiyor. Ve hatta tahrik edenin bu yöndeki çabaları ona yönlendirdiğiniz enerji ile şekilleniyor.

Örneğin bazen sevgi dolu sözcüklerim yanlış algılanabilir, yapmak istediğim saldırı gibi algılanabilir.. ya da tam tersi, gerçekten tahrik etme amaçlı eylemim veya sözüm, algısını değiştiren biri için ne oranda işe yarar!

Ne dersiniz bunalar ev ödevlerimiz olsun mu ve bunları gözlemleyelim, sonrada deneyimlerimizi bu değerli başlıkta paylaşalım;)

Bu arada sevgili Tiversonus, her satırını sindire sindire okuduğum yazılarına kavuştuğum için inanılmaz sevinç duyuyorum. Seni seviyorum..

Edited by - ivrin on 29/03/2009 21:09:11
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits