Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Kişisel Gelişim
 İletişimin Dili
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

owi
Elmas

Turkey
302 Posts

Posted - 07/03/2009 :  14:45:45  Show Profile  Visit owi's Homepage  Reply with Quote
Şimdi "moonlight sonato" yu dinlerken arabesk geldi aklıma, onun da bazı durumlarda alıp götürdüğü yerler ve onu yaşamının parçası yapmış insanlar.
Ciddi paradokstur aslında perdeyi tutturmak yaşamda.Yani sevdiğiniz mi,bildiğiniz mi,inandığınız mı,mantığınız mı,iç sesiniz mi,ortalama görüş mü ...uzar gider.
Nereden hangi perdeden iletişim kurmalı insan..
Sormuşlardı Demirel Süleyman'a,neden bu lugatı'ı kullanıyorsunuz diye ( çokça yabancı terimlerin olduğu bir konuşma tarzı,bazen) .Demişti ki,"ne yapayım yani herkese anladığı dilden". Köylüyle köylü kentliyle kentli..Burada ayraç, sanıyorum hor ya da üstün görmemek anlayışı.
Sıkça karşılaşırız yaşamın içinde, alışverişde bile yüksek bedel ödediği için kasa da kendini üst boyutta zanneder kişi.Yaşamın her ama her anında mevcuttur bu anlayış maalesef ki yaratıcıları yine bizler olarak.
İşte bu yaratım içinde üst perdelerimiz vardır, hepimizin olanı görmemek,gördüğünü görmezden gelmek gibi.O perdede kalır ya da o perdeden sesleniriz.İki kelamı dile getirenin de kurduğu cümlenin ne kadar alingirli olduğudur bazen perdenin frekansına takılan.
Sanat'ı,bilimi,eğitimi,öngörüyü,olgunluğu,öğretmeyi yadsımak mümkün değildir.Ancak kaldırmak gerekir bu perdeleri.Arzusuzluk içinde bir kenarda durmakta bir seçimdir elbette ancak el vermek gerekir yolda olana yolda kalana..
Netice itibariyle günün sonunda kimin perdesi daha üstte anlamak mümkün olacaktır, perdeler açıldığında ama işte neden şimdi olmasın.
Sen de bensin ben de sen...isek eğer, nedir bu perdeler!!!

Her insan gerçeği içinde bulacaktır, buna Yaradanım'a inandığım kadar sonsuz inanıyorum ve Yaradan olduğumuz bu alemde dönüşün kaynağa alacağını bilerek yaşayalım diyorum.
owi

Gönülden Sevgiyle..

Edited by - owi on 07/03/2009 14:48:02
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits