Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 SÖZLER-EZİLMİŞLİĞİN GÜCÜ
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 05/02/2009 :  21:42:58  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Tiversonusun ağrıyan ruhuna merhem olur mu bilmem ,ben yine tekrarları oynayacağım.

"Ezilmişiğin gücü" nasıl kullanılır,
Etkiye tepkiyi kaldırırsın
Yolunu şaşıran davranış,
Sevgiye doğru yol alır..

İlave olarak;
Bir kanal bilgisinde "ezilmişliğin gücü ,bunu idrak edenlerde sevgi,hoşgörü ve mükemmeliyet ,anlamayanlarda ise şiddet ve
zülum yaratır " denir.

Eklemek gerektiğini hissettim.

Edited by - tgur on 06/02/2009 11:50:44

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 06/02/2009 :  12:33:55  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Çok guzel, bayıldım bu soze ve formumuzda bulunan hepımız ıcın kulagımıza kupe olsun..:))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 06/02/2009 :  14:35:21  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
Ezilmişliğin en iyi ilacı Merhamettir. Seni ezenlere merhametle bak. (Çünkü onların merhamete ihtiyacı vardır)

Belki konuyla alakası yoktur ama içimden bunu yazmak geldi.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 06/02/2009 :  14:50:15  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Peki dostlar, işte kafam almıyor burayı,
"Provakasyon" çıkarıp sonra da "mazlum edebiyatına" yönelen (ki bu ülkemizde bir ölçüde yaşandı),
sonra insanlara "faşizmi" dayatır ise ne olacak?

Yani bir plan neticeinde "mazlumu" oynayanlara karşı duruş ne olmalıdır, yoksa gerçek mazlum elbette "merhamet" in ötesinde yardımı da hak ediyor?

Hatırlayın "başörtüsü" yürüyüşlerini onlar şimdi neredeler? Hatırlayın tüm askeri üsleri açarak, abd hava kuvvatlerinin ırak ı bombalamasını ve yüzbinlerce sivilin ölmesini, bunları yapan şimdi "barışı savaşla kurma veya hamii" rolüne soyunuyor.

Sanmıyorum rahmetli Uğur Mumcu olsaydı O'na sorardım bu soruyu bel ki de? Sahi O nerede şim di?

Edited by - on
Go to Top of Page

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 06/02/2009 :  16:41:33  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
Merhamet derken acımayı kesinlikle kastetmedim.

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 06/02/2009 :  18:17:06  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
- Ezılmıs olan veya sındırılmıs olanın bellı bır gucu vardır ve o güç harekete geçmek için zamanını bekler ve gucunu aydınlıktan alır besler...

- Acınacak ve zavallı olanın bir gücü yoktur, kaybolmuş ve kendısını korkuya teslım etmıştır...

- Acınacak ve zavallı olan hep bır ıllızyon içindedır ve gölgelerı gercek sanır ve gölgelerle kendını güçlü kılmaya çalışır...

- Kurtuluş savası ezılmıslığın gücünü dünyaya gösteren yaşanmış en önemlı gerçeklıktır...

- Etkıye tepkı son derece egosal bır duşunce ve davranış kalıbıdır..

- Ezılmıslığın gücü aynı zamanda sessızlığın gücüdürde ve yaşanılan bır zulmun karsısında yer alan bu güç sessizce ve derinden haraket eder ve davasını buyuk bır adanmışlıkla ve teslımıyet içersinde gerçekleştirir...

- Sevgı ve hoşgörülü olmak demek tedbirsiz ve dikkatsiz ve gerçekler karsısında uyuşuk olmak değildir elbette ve bence her durumda ve olayda pozitif kalabılmektır diye düşünüyorum....

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 06/02/2009 :  21:43:37  Show Profile  Reply with Quote
Bende katılıyorum fikrinize:) Çünkü ezilmişlikten,yüreğiyle düşünen merhameti, zihniyle egosunu seçen zalim olabilir.Ve merhamet dolu olan zalim olamaz en fazla varoluşa isyan ve sitem eder.Ezilmişlikten bencil ve zalimliği seçen süreç içinde ya kaybettiği değerleri görerek merhameti seçer yada seçene kadar zalimliğe devam eder.Ama illaki yollar sonuçta sevginin birliğine er yada geç ulaşılacaktır:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 06/02/2009 :  21:59:41  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tıpkı "Hitler" Almanyası'nda olduğu gibi veya günümüz ABD' sinde olduğu gibi veya günümüz İsrail devletinde olduğu gibi veya Çin devletinin Tibetli'lere yaptığında olduğu gibi değil mi? Hem de faşizmi artırmaya hazırlandıkları bir dönem de:))

Bence yanlış kavramı ve yanlış anlamları konuşuyoruz, konuşulan san ki "aynı tek kavram" gibiymiş gibi:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 06/02/2009 :  22:41:49  Show Profile  Reply with Quote
Faşist sistemi yaratan bireylerdir.Zalim bireyler birlikte kendi bilinçli yada bilinçsiz realitesini yaratır.Evet Hitler soykırımlar yapmıştır ama bu gün ki Alman halkının çoğunluğu Hitlerin soykırımını kabul etmiş ve özür dilemiştir.Almanyadan gelenlerden öğrendiğim ; bir utanç kaynağı kabul ederek bir daha böyle bir utanç yaşanmasın diye kendi tarihlerinin karanlığınıda çocuklarına ders olarak okutuyorlarmış.Hatta hatırlarsınız nazilerin kundaklayarak öldürdükleri Türk vatandaşlarının adına anıt bile diktiler.Bir de trafik kazalarında ölenlerin bile adına kaza yaptıkları yerde anıtlar diktiklerinide duymuştum.Bunlar olumlu gelişmeler,bunuda göz ardı etmemek gerek diye düşünüyorum.Bizse tarihimizin karanlık sayfalarını gizler hep şanlı tarihini anlatırız okullarda ders olarak:)

Edited by - zer-zivi on 06/02/2009 22:43:50
Go to Top of Page

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 06/02/2009 :  23:34:37  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Bence hakikaten yanlış kavramlarla olaya bakıyoruz gibi geliyor,buradaki ezilmişlik gücü olgulara düzlem açısından bakanların üstündeki bir küresel anlayışı sergiliyor.

lineerde olanın herşey sandığı dualite ortamının, evrimini tamamlamışların bunun dışında da başka anlayışlar olduğu gerçeğiyle ,fizik kanunlarına kilitlenmiş davranış özelliklerinden sıyrılmış olabilmeyi tarif ediyor,

"Yaradılanı aynı gözle görmeyen şehrin evliyası olsa hakikatte dağ başındaki asidir" diyebilen "bir" görüşünü ele alan ve o sevgiyle kucaklayan anlayış.

Onda dünya ortamının çirkinliklerini ve ezilmişlik olarak belirtilip mutlaka acılar doğuran faaliyetlere kalkışanlar da bu sevgi dalgasıyla çevrelenmiş ve bağra basılan bir in uzantılarıdır,
çamurlanmış olsalar da aynı havluyla temizlenip emniyetli bir kenara konacaktır..

Sonuçta, yapılanların tümünün muhasebesi yapılıp, kozmik beynin bilgi arşivinde itina ile saklanacaktır.

Edited by - tgur on 06/02/2009 23:41:27
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 06/02/2009 :  23:53:44  Show Profile  Reply with Quote
Bazen olumsuz olaylardan ders çıkartırız değilmi! O halde Hitlerde böyle bir olayda pozitif derslerin gereği Kh rolünü üstlendi! bazende Negatif dersler gereği birileri'de pozitif roller üstlenmiştir.Örneğin teknolojinin gelişmesi iyi niyetli olsada sonrasında KH olarak inasnlığa geri dönüyor.

Birde sevgili tgur, sitem ve isyan edende aynı birliğe ulaşacaktır.Sonuçta Hitler,İsa yada aradaki bizler arada farklılıklar olsada aynı birliğin yolundayız.hepimiz er yada geç aynı noktada buluşup birbirimizi kucaklayacağız "bir" likte.Ve bazen yazdıklaınızı anlamakta gerçekten zorlanıyorum.Çünkü ifade edilenin dışında pek çok anlam çıkarıyorum bazen ve hangisi diye düşünüyorum.hatta ilk mısraları yazdığınızda tekrar tekrar okudum ve dedim keşke daha anlayabileceğim bir ifadeyle açıklasanız diye de düşünmüştüm:)Ayrıca teşekkürler.Ne yapayım benim algım böyle,mümkün olan şekilde anlamayı diliyorum tüm varolanı:)

Edited by - zer-zivi on 07/02/2009 00:03:11
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 07/02/2009 :  00:27:01  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Tgur,

Aslında bunu epeydir kafamda imgelemeye çalışıyorum ve unutmamak için size sormak istiyorum, azönce yanıtınız bunu da biraz çağrıştırdı doğrusu:))

Yüksek benliklerimizin katalizör planlar ile devreye soktuğu -buradaki realitemiz, yaşamımız- hayatlar; varlığın kendini tanıması eylemidir. Tekamül için vardır, tekamül ile baştaki Bir bilincine sapmasız ulaşılacaktır.

Yaşamlar ile katalizörlenmiş yaşamlar ile, bu yol da ilerler iken, bir de Dünyadışı kavramı karşımıza çıkıyor. Yani dünyadışılar örneğin 6. yoğunluk olduklarını söylüyorlar -örnek 6. yoğunluk, harici olanları almıyorum- Şimdi burada Yüksek Benlik ile Dünyadışı 6. yoğunluğu AYNI DENKLEMDE NASIL kullanacağız. Her 6. yoğunluk olan Yüksek Benlik midir? Veya her Yüksek Benlik 6. yoğunluk mudur? Bunlar iki ayrı fenomen olarak bilincimize girerken aslında tek bir seneryonun farklı iki açıklaması ile mi karşı karşıyayız?

Mikro ölçekte çalışan evren/varoluş yasaları olasılık fiziği ile temel bulurken; Makro düzeydeki parçaların determiniztik/klasik yasalar ile temel bulması gibi... İki alan farklı yasalar ile çalışırken aslında tek bir varoluş düzleminde, aynı yerde iki farklı kanun gibi...

Yani biraz bunu birleşik alan teorisinde anlayışımızın kıtlığındaki duruma benzetiyorum: Dünya dışılar ve Ruhsal alemler.

İfadesinin zor olduğu bir soru sormak istedim, umarım düşüncenizi benim gibi ifadesi zor olarak açıklamazsınız. Böylece bilgi hazinemiz şenlenir.))

Selamlar, Sevgiler...

Not: Şunu da sormak isterim: Yüksek Benlikler tekamül için her akıl/beden/ruh bileşimine benzersi veya grup karmaları ile benzer(bir ölçüde) katalizör hayatları devreye sokar iken; buradan (3. yoğunluk algısı ile) bunların bazılarının "acı, keder, zorluk" yüklü olduğunu görebiliyoruz. Yani sanki "negatif katalizörler ile" yüklenmiş hayatlar yaşanıyor. Acıyı, kederi zorluğu hayata sokan Yüksek benlikler aslında "negatif bir tavır içinde" olmamış oluyorlar. Dolayısı ile onlar Bütünün Hayrına iş yapıyorlar.

Bazı kanal bilgilerine de bu bakış açısı ile bakabilir miyiz? Bütünlüğün hayrına, insanları bir bakışa/Bütünün hayrına bakışa zorlamaları gibi?

Edited by - Tiversonus on 07/02/2009 00:35:48
Go to Top of Page

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 07/02/2009 :  01:44:43  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Ben determinizmi evrensel yasalarla her şeyin evvelden belirlenip kotarıldığı bir olgu olarak algılıyorum ve bana biraz ters geliyor , zira değişkenliği esas alan bir anlayış zaten belirli olanı neden çeşitli varyasyonlarla tekrarlasın.

Burada başka maksatlar olarak ele almamız gereken şeyler olabileceği ve bu da varoluş potansiyeli olarak adlandırdığımızın yeni arayışlar içinde olabileceği gerçeğine doğru bizi sürüklüyor.

Kısacası bir olarak tanımlamaya ve sonuçta kendimizi de bu anlayışın içinde erimeye taşıdığımız,başka gerçeklere doğru uzanmak için bu potansiyeli sürdürüyor.

Ve bu oyunun sonsuz yapıdaki oluş şekilleri ile varoluşlar ki madde evreni bu sonsuz varoluşların ancak sadece bizim de içinde olup anlamaya çalıştığımız biri ,o sonu olmaz dediğimiz yolculukta..

Bu, beni evvelce de söylediğim gibi sonsuzluğu ümitsizlikle bakan kapatan bir döngüye değil ,bıraktığım geridekileri sevgi ve anlayışla toparlayıp sırtıma alıp bu yolculuğuma katık yapacağım şevkli bir yolculuğa çıkma heyecanı halinde sarmalıyor..

Kimbilir belki hayal dünyam bu eşsiz yolculukta belki hüsrana uğratacak ama yine beni bunları şimdi belittiğim zamanda dahi oldukça zevk duyar hale getiriyor..

Sevgili dostlarım ,yine anlaşılmaz bir şeyler söylemedim sanırım .

Sevgi ve selam ile..

Edited by - tgur on 07/02/2009 01:49:49
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 07/02/2009 :  02:34:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Anladığınızı söylemiş olsaydınız zaten "sonsuz" olmayacak ve "gizem" kaybolacaktı, sevgili Tgur:))

Edited by - on
Go to Top of Page

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 07/02/2009 :  13:14:56  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Hmmmmmm , bakın ben de kullanmaya başladım değişim ,arzumdur,

Sabah pardon öğle olunca ve fırsat bulunca cevabınızı okudum,
İnce ve kibar bir anlatışla sorunuzu anlamadığımı belirtmişsiniz , aynen son ufo görüntüsünün altına yazdığınız birilerine mesaj gibi..

Bir zamanlar spirütüel bir kuruluşun üst meclislerinde çalışırken şöyle bir mesaj ile karşılaşmıştık;
"Sizin düşünceleriniz bizim düşüncelerimizdir ,ama biz size öneri gönderirken asla sizin düşüncelerinize göre göndermeyiz" şeklinde ,nedense o aklıma geldi.

Haklısınız ,her altıncı yoğunluk varlığı yüksek benlik midir veya her üst varlık üçüncü boyut yaşamı ile niçin ilgilenir ,

Bunun izahını ancak şöyle yapabilirim bu bilincimle,
Anda ortaya konanların tümü bir üst kademeye doğru uzanış gayretleridir ,bu çabada hatalı veya üçüncü boyutta KH olarak kök noktalara dokunup evrimi tamamlama içinde iken varoluşun tümünü zedeleyen unsurlar görülüp düzeltme gereği duyulunca üçüncü boyut zaman faktörü içinde uygulamalar devreye konmakta ve bu evrede görevde yani burada olan bizler acılar olumsuzluklar içinde uyanma uyandırma konularında bir çaba içindeyiz ,bu ızdırabı akıl/beden formunda iken tabiki bilgi eksik olunca feryadı figan şeklinde tezahür ettirdik.

Ama uyanıp o bahsettiğiniz fraktal özellikler ve anlamaya çalıştığımız birleşik alan hadisesi içinde konuyu yerleştirme hasleti kazandığımızda, hissizlik duygusuzluk yani kimyasallara kapılmamış anlayış içerisinde bu yaşam evresini atlatabilme gerçeğini yakaladık ve olanları bazen kenardan sevgi ve neşe içinde izlemek gerektiğini anladık ,yani üç maymun hadisesi..

Bu hal,
neticede sizi diğerlerinden ayrı bir yere koyar ama fazla ayrılık hissederseniz bu sefer havalanmışsınız demektir ve gerekli yere indirme hareketi şu veya bu yolla çeşitli kanallardan devreye girer ,bu yola alet olarak, eşiniz ,arkadaşınız,çok iyi anlaştığınız site arkadaşlarınız falan kullanılabilir.
Öyle ya bu dünyada zaman ve mesafe deneyimi içinde bu gelişimi sürdürmelisiniz ,uzaklaşamazsınız.

Neticede belirli bir dünya üstü bilinç size bu olanları idrak ettirdiğinde ,artık sizi ,ne aşırı tenkitlerle aşağı indirmeye çalışan yakınınız ne de bulunduğunuz üst bilinç yoğunluğu özelliği kazanmış bu siteye züccaciye dükkanına paldır küldür giren ağır bir varlığın yaptığı kırıklar gibi olan ayarsız yorumlarla doldurması olumsuz etkilemez ,neşe ve mizahi bir yaklaşımla seyredersiniz..

Ve beklersiniz ,
bu kök nokta çalışmalarının kendine has ufak döngüsü ile varoluşun bu en alt bölümündeki temizliklerini bitirmesini ,ışığın çoğunlukla görüleceği zamanı beklersiniz..

Konudan kaydım mı ,yoksa sorularınıza cevap mı verdim ve yine bir iç döküşe mi geçtim bilemiyorum
ama biraz rahatladığımı hissediyorum..

Edited by - tgur on 13/03/2009 10:48:16
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 07/02/2009 :  13:21:53  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sizi de kendime mi benzettim sevgili Tgur? Yani egosal değil ancak biraz kendimdeki gibi "bodos"tan geldi bu cevap. Ancak bana "neşe cini" musallat olduğundan bu işleri kaldırabiliyorum.)))

Sevgili Tgur, Bir de "rap türünden şiir" yazsanız vallahi bakın "çağa ayak uydurmuş" olursunuz:))

Edited by - Tiversonus on 07/02/2009 13:23:36
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 07/02/2009 :  13:59:54  Show Profile  Reply with Quote
Çağ nedir! İnsanlığın anlayışının değişmesi ve bu değişimi çoğunluğun uyması, uymayanların da anlayışın gerisinde kaldığımıdır ki acep! Birileri çağın gerisindemi kaldı yani! Hmmmm :( Tgur'un şiirlerini beğeniyorum ancak içindeki derinliği anlamakta zorlanıyorum çünkü o derin bilgiyi anlayacak kapasitem yoktur o yüzden daha açıklayıcı ifade istemiştim.Ama şiirlerinizi içten geldiği gibi yazın ve anlamadığımda sorarım söz,utanıp,sıkılıp yada aptal görünmek korkusuyla sormamazlık etmeyeceğim:) Tek sıkıntı yaratan bazı yabancı kökenli kelimelerin,Türkçe ifade edilmesi uzun uzadıya olmasından kullanmımını tercih etmenizdendir sevgili dostlar.bazen size uyayım diyorum,beceremiyorum. Ya zaten Türkçe kelimelerle bile zor konuşurken,anlaşırken birde başımıza yabancı kelimeler bela:) Sonra zorlanıyorum cümlenin bütünlüğünü anlamakta,kavramakta! Mümkün oldukça yabancı kelimeleri en yakın türkçe ifadeyle anlatın ben daha ilkokuldayım:))

Edited by - zer-zivi on 07/02/2009 14:01:59
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 07/02/2009 :  14:08:04  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Tgur'u ben de seviyorum. Her yazdığını okuyorum. Daha da fazlası üzerinde düşünüyorum. Keşke bize tecrübelerini açıklasa diyorum.

Sevgili Tgur, şu geçmiş enkarnasyon hikayesini anlatmanızı bekliyorum, tabi uygun göreceğiniz en uygun zamanda, benimkinin bir kısmını anlattım sıra sizde.

Selamlar, Sevgilerimle...

Not: Sevgili Tgur, ne olur beni de Yüksek Benliğinizden gelmiş sıkıcı bir ders olarak görün, belki o zaman daha çekilir hale gelirim. Kırdıysam özür dilerim.

Selamlar, Sevgilerimle...

Edited by - Tiversonus on 07/02/2009 17:34:17
Go to Top of Page

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 07/02/2009 :  18:21:20  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Sevgili arkadaşlar,

Evet,dilim bazen ağdalı,anlatacağım şeyleri spiral bir döngü gibi uzatıp da uzatıyorum,hatta vurgu virgüllerini bile koymadığımı farkedip sık düzeltme yapıyorum.
Kullandığım yabancı kelimeler içinde eski olanlar da çok, yoksa yabancı teknik kelimelerden mi bahsediyorsunuz, anlayamadım,
pek teknik kullanmam ama çekinmeyin anlamadığınızı lütfen hemen belirtin, açmaktan yorulmam.

Şiirlerim hele o şiirlerim ,bilir misiniz yazdıklarımın çoğunu aklımda bile tutamıyorum, Bazen tekrar tekrar okuyup ne yazdığım üzerinde ben de kafa yoruyorum ,ne demek istediğimi anlayın artık.
Yalnız sakın bunlarla zihnimin ağırlaştığını falan sanmayınız başka şeyler anlatmaya çalışıyorum özellikle zer-zivi kardeşim ,gelin çıkın işin içinden yine anlaşılmayan anlatımlar..

Şaka bir yana ben de sizleri zevk duyarak okuyorum ,ancak sık dialog konusu benim tarzım değil zaten pek vakit de bulamıyorum ama bu tatlı uğraşı ve iş yoğunluğunda sizleri takip etmek ve birşeyler yazabilmek de hayatımın bu bölümünde benim değişik bir uğraşım oldu ,hele terbiye nezaket ve bilinç yönünde yüksek bir anlayışı ve uygulamayı devreye alan bu siteyi her zaman takdir ediyorum ,
bazen zedelenmeye maruz kalsa da kendi kendine dengesini buluyor ve yükseliş trendini bozmuyor.

Reenkarnasyona gelince,
Bu siteyi takip eden dostlarımızın bir kısmı bu gerçeği bilinçlerine oturtma yolunda, onlara kendimizi done olarak verdik ve kendi gayretlerini göstermelerini beklemeliyiz derim ,böyle hassas bir konuda hayali şeyler söyleyemeyiz dersek ,işin ciddiyeti ve gerçekliğini bir parça daha vurgulamış olmaz mıyız sevgili Tiversonus ,
Aslında insanın kendi geçmişini arama yolunda yapacağı faaliyet boşa giden faaliyettir ,önemli olan bu son noktada neyiz nerelere ulaştık bu bence önemli ,ancak reenkarnasyonu oturtmayan bir inanç sistemi bence çok şeyi değişik algılar ve yorumlar ,sevgili pandora yı katmıyorum o bir istisna ,zira açılıma açık bir bilinç yapısı var.

Şimdide insanlara karakter oturtması yapar hale geldim ,bu da hatalı, biz neyiz ki..

Herneyse sayın dostlar reenkarnasyon detaylarını şimdilik ileriye bırakmayı uygun buluyorum, ayrıca sevgili Tiversonus alındınız mı demektesiniz ,hiç öyle şey olur mu ,ben sizi hani anne sevgisi ile ilgili değerli açılımlar yapmıştınız, ben sizleri işte o duygu ile seviyorum anne baba ne derseniz deyin.

Şimdilik dükkanımı kapatmam lazım ,ama sizlere olan sevgimi kapatamıyacağım..

Edited by - tgur on 07/02/2009 18:31:39
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 07/02/2009 :  21:50:21  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Tgur,anlamını bilmediğimiz çok kelime var ve günümüz Türkçesini kullanmak çok önemli diye düşünüyorum.Hem kendi açımdan:) hemde bu konulara yeni katılmış kişilerin tanık olduğu değişik kelimeler(spiritüel kelimeler,eski arapça,farsça, osmanlıca veya akademik dil açısından söylüyorum) anlamalarını zorlaştırıyor. Aslında bir sözlük sayfamız eksik :) Böyle bir sayfayı açsak ve kullanacağımız Türkçe olmayan kelimelerin anlamlarını tam olarak açıklasak diye düşünüyorum.Bazı kelimelerin anlamını internetten bakıyorum ama sonra tekrar unutuyorum bir türlüde alışamadım ezberim yok tam olarak anlayabilsem unutmayada gerek olmayacak.

Yıllar önce entellektüel biriyle sohbet ediyoruz ancak ben onun kullandığı kelimeleri anlamadığım için en sonunda dedim ki"Kusura bakmayın ama gerçekten sizin kullandığınız dili anlayamıyorum.O yüzden sohbette ve tartışmada anlamadığım için kendimi ifade edemiyorum.Daha basit türkçe kullansanız rica etsem" demiştim. Yani hala o dili öğrenemedim:) Öğrenen nasıl öğreniyor bilmiyorum:) Kızım bir şey sorduğunda ,kafasını karıştırmadan en basit dili kullanıyorum.Matematikte sadeleştirme gibi bir şey işte.Sevgili Tiversonus'ta habire kullandığı kelimenin türkçe anlamınıda yanında kullanarak latife/şaka yapmış :)) Zaten dünyada en önemli sorunumuz anlamak ve anlaşılmak değilmidir işte kelimeler bile bizi bölüyor derken bunu demek istemiştim.

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits