Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Gizem ve Varoluş
 Kişisel Gelişim
 Exit-->Kadınlar
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

agnia
Elmas

1198 Posts

Posted - 01/02/2009 :  10:31:11  Show Profile  Visit agnia's Homepage  Reply with Quote
Az önce BOY A isminde bir film izledim. Öyle büyük bir hüzün dalgası kapladı ki içimi, ağlamakla filan geçmedi. Aslında her yer buna benzer dramlarla dolu, sadece dinlemekle ya da izlemekle yetinebiliyorum, çaresizim. İnsan olmak ne büyük onur ve aynı zamanda ne dehşet verici bişey.

Haksızlık, duyarsızlık, kıskançlık, peşin hüküm, sürü psikolojisi ve hepsinden de kesif olanı umursamazlık sanırım, üstümüze yığılmış ağır iri siyah bir kütle gibi. Düşünüyorum dinliyorum bu çaresiz durumdan hala tek çıkış görüyorum: Kadınlar; çünkü doğurma kapasitesi onlarda ve nerdeyse tüm insanlığı yetiştiren onlar. Ya kadınlar tedavi edilmeli, ya da erkekler çocuklarına sıfır yaşından en az on iki yaşına kadar bilfiil kendileri bakmalı. Ya da dilerim… Yok yok bunu söylemek istemiyorum. Bunun yerine şöyle düzeltiyorum dileğimi; lütfen sorumluluğunun bilincinde olan kadınlar artsın YENİ Dünya’da.

Bu sorumluluğu neden kadınlara yüklediğimi anlamayanlar olabilir, onların öyle değişik bir biyolojileri var ki, oturdukları yerden çevrelerindeki tüm oluşu idare edebiliyorlar, üstelik kendileri ne yaptıklarını bilinçli olarak bilmiyorlar! Bunu farkedeli on yıl olmuştur sanırım; fakat her gün olayın vehametini daha bariz şekilde görüyorum. Doğrusu onlara neden mazlumu oynadıklarını da soracak durumda değilim; çünkü onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar. Hani deyim yerindeyse taş bağlı köpek salınık. (Beş yıl önce Bir Kadını Öldürmek kitabını yazarken anlayabildiklerimi yansıtmaya çalışmıştım, yine de yetersiz söylediğimi farkediyorum.)

Yakın zamanda öğrendim ki, şamanlar bu durumun farkındaymış ve belki bu sebeple erkeği egemen hale getirmek için bunca çaba harcanmış son bikaç bin yıldır, aslında uygulamaları tamamen yanlış bana göre, kadını elini kolunu bağlayıp eve hapsederek, eğitimden mahrum ederek, görünürdeki yönetim mekanizmalarından uzaklaştırarak, durdurabileceklerini sanmaları ne büyük gaflet!

Dünyanın selameti için yakın vadede düşünebileceğim en iyi çözüm; tüm servetimizi kadınların kendilerini tanımalarını sağlayacak eğitim için seferber etmek diyebilirim. Onlar iyileştiğinde (sağaltıldığında) tüm dünya cennet olacaktır. Benim nacizane görüşüm hala böyle.


Edited by - on

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/02/2009 :  17:24:57  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Agnia,

Sana forumda kadınlar bile cevap yazmadılar, sizi anlamadılar herhalde:))
Ben bir erkek olarak anlamadım da zaten. Koca koca kitaplar yazmış, güzel, akıllı bir kadın bu sevgili Agnia neden böyle sıkıntılı diyen kadınlar olmuştur, ama ben bunu söylemedim geröekten. Her insan bir okyanuz gibi, derdini sorsan anlatacak kelimeler de henüz yetersiz kalır ve standart kalıpların hiçbirisine de uymaz. Hiç olmzasa sizin "robot insan" olmadığınızı anladım:))

Akıl/beden/ruh bileşimini ne mutlu eder ki? Bence benzerini ile enerjisel olarak birleşememek, monotonluk (her türlü maddesel ihtiyaç olsa bile), yalnızlık (kalabalıkta olsa), ve bilinmeyen nedenler, yani insanın herşeyi bilmek istemesi kadar gereksiz bir şey olamaz. Tv nin renkelerinin nasıl oluştuğunu bilir mi insan tv kullanırken?

Frekansı bir miktarda olsa yükseltecek şeyler başlangıç olur ben de bu durumlarda, bir müziği açmak v.s basit şeyler veya biraz şarap gibi veya bir tanımadığım hastaneyi ziyaret etmek gibi, eski elbiseleri toplayıp, hastaneye götürmek gibi.

Sıktıysam affınıza, duygusal ve sezgisel ruhunuza sığınıyorum. Ah şimdi rahmetli Zeki Müren olcak tı ki, ne döktürür dü:))

Kendinize iyi bakın ve " eviniz de tv istiyorsanız, fişi çekili olsun- pleyadesliler)":))

Selamlar, Sevgiler... (bu lafa niye kızarlar ki ben gerçekten severim)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 01/02/2009 :  19:09:03  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:))Sadece izlemedikleri bir film için, havanda su dökmek istememişlerdir belki!:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

agnia
Elmas

1198 Posts

Posted - 01/02/2009 :  21:59:46  Show Profile  Visit agnia's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Tiversonus,
Bunu nasıl anladınız bilemiyorum, ben insan olmaya çabalıyorum, hele az önce yine Alison'u izlemiş bulunuyorum! (robot olduğumu farkedeli çok olmuştu zaten, fakat Alison geldi ve üstüne tüy dikti) Ve hemen üstüne sizin mesajınızı görüyorum?
Peki tiversonus nedir?

Edited by - agnia on 01/02/2009 22:02:17
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/02/2009 :  23:19:20  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Aslında "tiversonus" bilgisayar ın atadığı bir şifre veya kullanıcı adı gibi bir şeydi sanırım, sanırım diyorum hafızamda öyle "kayıtlı". Sonra bunu araştırdım ve anlamı yok, aman tanrım dedim ben böyle olanı severim, bu tıpkı, daha önce hiç mi hiç üzerine ev yapılmamış, konaklanmamış bir yere ev yapmak gibi, konaklamak gibi bir duygu/sezgi uyandırdı yani sevdim bu kelimeyi. Gerçi bir kaç gün telafuzunu türkçe yapana kadar zorlanmıştım ya sonra alıştım. İşte içi boş kutu ve değerini sen koyacaksın gibi bir şey, o senin sen onun oluyorsun.

Bence ruhsal bir bağımız olan bir veçhemiz, plan veya ne ise belki de sadece o parçanın egosu veya başka bir nedenle, "yol" üzerinde olmadığımız zamanda hayatı bize zindan ediyor. "Kalk, kaldır kıçını dersini yap!" gibi bir şey diyor gibi... Adam gibi konuşsa zorun olmayacak tabi, birde bulmaca, bilmece gibi çözmek gerekiyor. İşte böyle durumlarda "ışığını aramak" yani dersine doğru bir yola, değişikliğe, ve KARARA ulaşmak gerekiyor. Gerekiyor kelimesi biraz aşkın ama, bir şeyi mutlu etmek de gerekiyor sanki:))


Edited by - on
Go to Top of Page

agnia
Elmas

1198 Posts

Posted - 01/02/2009 :  23:23:12  Show Profile  Visit agnia's Homepage  Reply with Quote
Mükemmel. Kutluyorum. Cevabınız ilaç gibi geldi; çünkü son bir saattir çok ama çok yoğun bir baskı hissediyordum. Sanki herşeyin sonuna gelmiş gibi.

Edited by - on
Go to Top of Page

agnia
Elmas

1198 Posts

Posted - 10/02/2009 :  18:59:29  Show Profile  Visit agnia's Homepage  Reply with Quote
Konu ile ilgili yorumlara cevaben:

Erkekler hiç bir zaman “kendi başlarına” olamıyorlar ki, yıkıcılıklarını onlara mal edebilelim. Dünyayı onlara 0-6 yaş aralığında iken büyük olasılıkla bir kadın öğretmiştir. Ne göreceklerini, ne duyacaklarını ve koklayacaklarını, nasıl yorumlayacaklarını o kadın belirlemiştir. Bu daha sonraki bilgilerle-eğitimle hemen hiç değişemez (bilimsel verilere dayanarak söylüyorum).
Ayrıca birçok anne, oğulları ile olan göbek kordonunun gerçeğini (fiziksel olanı doğumdan sonra hemen kesilir), hiç koparmaz, ölümüne kadar bu kordonla birbirlerine bağlı olarak yaşarlar. Bunun kız çocuklarla olanı nispeten düşüktür; çünkü kız çocuğu kendinde doğurma kapasitesi olduğundan bu bağı cesaretle kendisi kesebilir. Anne ile kordonu kesebilen erkeklerin bir çoğunun da bu misyonu eşine transfer ettiği gözlemlenen bir durum.
Bu konu gerçekten de çok önemli ve çok geniş bir konu, zaman zaman ele alıp yazıyorum, okuyanlardan fazla tepki almıyorum, belki de abarttığımı düşünüyorlar belki de yazdıklarımı hiç görmüyorlar :)

Neyse ki son yıllarda bilimsel veriler de bazı açılardan benim görüşlerimi desteklemeye başladı (bunun sebebi bazı konularda kritik kütleler aşıldı!), bütün bunları açıklayabilmek için bildik “gerçek”liğin hangi şartlarda nasıl oluştuğunun açıklanması lazım. Yani:
“gerçekliğin mükemmel doğası, bilinçli gözlemcinin katılımını bekler” kuantum önermesinin nasıl çalıştığının anlaşılmasıdır.
Buradaki bilinçli gözlemci, insandır ve bunu kendilerinin pek de farkında olmadıkları bir yöntemle sürekli yapar, herşey olma potansiyeli içinden kendi istedikleri/korktukları gerçekliği BÜKERler. Bükme işlemi eski devirlerde büyü olarak nitelindirilebilirdi doğrusu.
İşte bu konuda kadınlar erkeklere oranla mühimsenecek düzeyde daha becerikliler. Bunun sebebi ise rahimleri olmasıdır. Şaman öğretilerde de açıkça belirtildiği gibi rahimden yöneltilen İSTENÇ uzantısı olayları usta bir yönetmen gibi düzenlemekte ve gerçekliği oluşturmaktadır. Bunlar (bu gerçekliği bükme işlemi) bildiğimiz iki gözümüzle görülmez ancak yine Toltec bilgeliğindeki ismiyle GÖRME unsuru (gözlerle yapılmayan) ile fevkalade izlenebilmektedir!

Tarihteki bütün inisiye sistemleri (dinler, felsefeler, eğilimler) hedef olarak erkekleri almıştır, yani hedef kitleleri açıkça bellidir; erkekler. Bunun neden böyle olduğunu hiç düşündünüz mü?

Durum hiç de feminist söylemlerdeki gibi, “kadınlar ezilmeye çalışılıyor, ikinci sınıf vatandaş yapılıyor” sızlanışı ile alakalı değil bana göre. Kadınların (dişil enerjisinin) evrendeki herşeyin içinden çıkıp geldiği karanlık ile ilişkisinin çok daha yoğun olduğu biliniyor. Ve aslında konuyu kısa kesmek için oldukça yüzeysel bir tespitte bulunacak olursam: Tüm öğretiler, erkeği kadından özgürleştirme, onun etkisinden çıkarıp, onunla uyum içinde akma yöntemini vaazediyorlar. Çünkü erkeğin kadına bağlı onun kölesi olarak yaşaması kadar, savaş açıp onu bastırma çabası da aynı derecede sonuçsuz kalan bir girişim oluyor. Kadın yani dişil enerji bastırılamaz, sindirilemez. Ona rağmen bi şeyde yükselinemez.

Bu söylediklerim sizce fazla havada kalıyorsa bilimsel alanlarda biraz araştırma yapın bu konularda, biyoloji, psikoloji, sosyoloji, antropoloji, tarih gibi, ister mikro alana isterse makro alana gidin, daha iyisi iki alana da gidip bakın lütfen. Spesifik bir örnek vermek gerekirse Jung’un çalışmalarını (arketipler/öz resimler), platonun ideasını okuyun.
Dolayısı ile kadınların eğitiminden bahsederken, günümüzdeki normal okul eğitiminden bahsetmiyordum. Kadınların bu özel becerilerini bilinçli sahaya çıkarmalarını sağlayacak deneysel uygulamalara dayanan bir yeni çağ eğitiminden söz ediyorum. Çünkü kadınlar bu becerilerini bilinçsizce uygularken harekete geçirici ivme çoğunlukla korku ve endişe olmaktadır! Bunun sonuçları ise şu an hiçbirinizin tahayyül edemiyeceği ölçüde vahim sonuçlara varmaktadır. (Cadıları yaktık, olay süt liman olmadı!)

Yeni Çağ eğitimi nasıl olmalı şeklinde soruluyor bana ve açıkçası ben bunu kendime her gün her saat soruyorum, cevabın çok yakında dünyanın her yanından adeta baharda fışkıran yeşil örtü gibi bilincimize dolacağını da biliyorum.

http://sibelatasoy.com/?p=887

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 10/02/2009 :  20:47:40  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Yazılarınıza tepki gelmemesi okunmadığı anlamına gelmiyor bence.Ben bazen çok şey anlatırım bazende uzun uzun susarım.Yani bu yazılarınızın tarafımda okunmadığı anlamına gelmiyor.

Kısaca özetlemek gerekirse,kadın ve erkek eşitliğine inanmam çünkü kadınlar erkeklerden üstündür:)Yada belkide ben önceki yaşamımda erkektim,şaman bir kadından çok çektim.

İşin şakası bir yana;yeni çağ eğitimi nasıl olmalı sorusuna yanıtı daha en başından vermişsiniz bence.

"Haksızlık, duyarsızlık, kıskançlık, peşin hüküm, sürü psikolojisi ve hepsinden de kesif olanı umursamazlık "yeniçağ eğitimi bunu vermeli ama ortada bir sorun var.Bir kısmı pek kolay öğretilebilecek kavramlara benzemiyor.
Mesela sürü psikolojisini anlatalım çocuğa;diyelimki "özgürce düşün ve özgürce yaşa",bunu yapsın o da,bakın nasıl peşin hükümlerle haksızlığa uğrayacak.Bunları yaşamasındansa,sürü içinde daha rahat bir hayatı yaşaması iyi olmazmı?

Yeğenime bir cips,şeker filan aldığımda onu diğerleriyle paylaşmasını ve herzaman bunu yapmasını söylüyorum.Duyarsız,ego şişirmekten başka birşey bilmeyen bir birey olmasını istemediğim için bunu ona özellikle yapıyorum.Çocuk artık kendiliğinden"teyze hadi benim cipslerimi paylaşalım"diyerek geliyor yanıma.
Sanırım bende ona şamanlar gibi büyü yapıyorum:)Biz kadınlar,şaman değilmiyiz zaten.
İleride nasıl biri olacak bilmem ama şimdilik iyi gidiyor gibi görünüyor.

Edited by - on
Go to Top of Page

agnia
Elmas

1198 Posts

Posted - 11/02/2009 :  12:39:08  Show Profile  Visit agnia's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Pandora, yorumlara cevabım derken buradaki katılımları kast etmemiştim; fakat bir baktım ki cevabımın içeriği asıl yazıdan daha açıklayıcı olmuş, ben de sizlerle paylaşayım istedim (konu havada kalmasın diye).
Yeğeninizle yaptıklarınız ve onun büyüyüşüne tanıklığınız daha bir çok sonuca varmanızı sağlayacaktır. Açıkçası ben de bazı şeyleri yeğenlerimin büyütülüşlerine tanıklık ederek öğrendim :)

Edited by - agnia on 11/02/2009 12:39:44
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 12/02/2009 :  18:05:27  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sevgili agnia;
Cevabınızın içeriği yazınızdan daha açıklayıcı olmuş evet ve bilhassa bu başlıktaki yazılarınıza devam etmenizi umuyorum.Hepimiz kadınız ve kadınlara dair herşeyi konuşmak bizim için olumlu birşey.Bir kadın olarak,sizin bu başlıkla ilgili hassasiyetinizi anladığımı düşünüyorum.Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

owi
Elmas

Turkey
302 Posts

Posted - 07/03/2009 :  02:54:30  Show Profile  Visit owi's Homepage  Reply with Quote
Zor zanaattir bu ülke de kadın olmak; merkebin sırtında bile yerleri yoktur ve bir sofrada bir kaşık kadar değerleri.Her zaman arkadadır ama acıları çekmekte en önde.
Bir besili inek kadar kıymeti yoktur işte yemekte..Erkektir herşeyi bilir ve kadındır herşeyi yapar.
Annemden biliyorum, el üstünde tutulmasına rağmen kocasınca ancak her zaman en öndeydi sıkıntılarda acılarda.Kimlerin ve nelerin yükünü çekmez ki; kocanın,çocuğun,konunun komşunun,kaynananın kayınbabanın,tüm akrabaların ve ölümün yükünü bile.( eş ölür kardeş alır )
Neticede yaşamın tüm yükünü en önde çeker ve sonrada çiçek böcek denilirken bir yaprak kadar değerleri olmaz bu erkek ellerde.Zulmün her türlüsü; sözle,elle,olmadı...
Şimdi diyorum ne yapsın kadın; doğduğunda zaten sırtında bir milyon yükle..
O çocuk ki zaten taşımıştır ruh karakterini o bedene ve o anne işte olmuştur ona bir vesile ve tüm sorumluluk onundur böylece.
Yok hayır, doğru değil diyorum.Anne olmak istemiyorum! Kadın olmak hiç..
Yüreğim söylüyor şimdi bunları,yarına Allah Kerim Bakalım..
owi

Edited by - owi on 07/03/2009 02:55:31
Go to Top of Page

owi
Elmas

Turkey
302 Posts

Posted - 08/03/2009 :  21:33:04  Show Profile  Visit owi's Homepage  Reply with Quote
Böyle bir günü atlayamazdım; annem,karım,kız kardeşim,dostlarım,arkadaşlarım ve yaşamın olanca ağırlığını taşıyan, yılmadan taşıyan tüm kadınlar(ım-ımız)..bugün tek başına sizi anmaya çaresiz ancak size ülkem ve insanlık adına minnettarlığımı sunuyorum..İyi ki varsınız! ( kadınlar gününüz bizce hergün )

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
yorulmuşsundur;
nasıl etsemde yıkasam ayacıklarını
ne gül suyum ne gümüş leğenim var,
susamışsındır;
buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim
acıkmışsındır;
beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam
memleket gibi yoksuldur odam.

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
ayağını basdın odama
kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi
güldün,
güller açıldı penceremin demirlerinde
ağladın,
avuçlarıma döküldü inciler
gönlüm gibi zengin
hürriyet gibi aydınlık oldu odam...

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin.

NAZIM HİKMETEdited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 08/03/2009 :  21:37:08  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
İlk tesekkur edende ben olayim Canim kardesim Owi; neden bir de erkekler gunu yok ? :)
Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 08/03/2009 :  21:38:54  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
hergün onlarında ondan:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 08/03/2009 :  21:41:33  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Damdam :)) dun fazla kaptirmisiz kendimizi, neyse :) Sizleri ozlemistim :)
Sevgiyle

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google
 
Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits