Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 SÖZLER-SÜKUT
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

tgur
Zümrüt

Turkey
233 Posts

Posted - 18/01/2009 :  10:30:59  Show Profile  Visit tgur's Homepage  Reply with Quote
Tiversonus susunca ,BH dostlar yorulunca sitenin döngü hızında azalma var gibi.
Çok şükür Zer-zivi ve Kurby dostların tükenmeyen enerjileri var ,coşku veriyor..

Tiversonus şöyle mi demek istiyor acaba;

İki boyut arasında üç otuzüç katman vardır
Aşamayana ne , nasıl anlatılır
Söz gümüşse sükut altındır
Gümüşler böylece altınla kaplanır

Edited by - tgur on 18/01/2009 10:32:43

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 18/01/2009 :  12:26:13  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Kimse merak etmesin arkadaşlar,

Sevgili tiversonus, miami ye tatile ve güneşlenmeye gitti..:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/01/2009 :  20:58:33  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili tgur inceliğin için teşekkürler :)) Aslında benim nikimin anlamı
Altın-Gümüş :)) Babaannem bana çocukluğumda zer-zivi derdi ve onu yıllar önce kaybettik.İsterdim ona sormayı,bana neden bu adı taktığını çünkü kendisi güleryüzlü saf bir deliydi :)) ve deliler hikmetlidir :)) Ama çok konuştuğumu düşündüğümde acaba rahatsız olan varmıdır diyede düşünmeden edemiyorum.Sonra kendime "olduğun gibi ol" bu halinden rahatsızlık duyan varsa bu onun sorunudur diye kulağıma fısıldıyorum:)) Fakat suskun siz; altın kalpli dostlarda konuşsunlar ki biz meydanın boşluğundan saçmalamayalım,bütünlükte ahenk vardır tek başınalıkta kargaşa :)) Derinden sevgiler..........

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 18/01/2009 :  21:29:41  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben burdayım sevgili dostlar, hem 5'e(spotyuma) gidersem beni Qoija ile de çağırabilir siniz:))) Uyumuyorsam kesin gelirim, ama kim Qouja tahtasına oturma cesareti gösterir bak o şim di aklıma takıldı:))

Edited by - Tiversonus on 18/01/2009 21:30:34
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 18/01/2009 :  22:56:35  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Ben!:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/01/2009 :  02:49:22  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bir Kağıt Parçası En Fazla Kaç Kez Katlanabilir?

İnsanın görme aleti olan gözünün içerisinde üç değişik rengi algılayan sinirler olduğunu öğrendiğimde birazcık şaşırmıştım. Ancak 3 rengin ne olduğunu öğrendiğimde ise şaşırmamıştım: Kırmızı, sarı ve mavi. İnsan gözündeki bu algılayıcılar (sadece ve sadece üç rengi) kullanarak bir milyon renk algılayabiliyor muş. Diğer bütün algıladığımız renkler bu üç temel rengin karışımı ile oluşturulabiliniyor, bu da ilginç.

Esas ilginç olan ise şu: Örneğin tam sayfa bir gazete kağıdını -tam ortadan olmak üzere- kaç kez katlayabiliriz? Örneğimizdeki gazete kağıdı yerine yüzlerce metre karelik kağıt da aynı sonucu verecektir. Yani sonuç hep aynı olacaktır.

Bilmeyenler için ilginç bir sonuç çıkacağını "garanti" ederim?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/01/2009 :  16:02:52  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Bu kağıdın, selülozik yapısından kaynaklanmaktadır.Aynı zamanda bir kağıdı boyuna rahatça, hiç bozmadan yırtabilirsin, ancak enine yırtarken zorlanırsın.Bu da ilginç, değil mi?

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits