Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Zihnin Gücü
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 03/01/2009 :  11:30:51  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Hani derler ya,bütün tarih kitapları yansa şu adam Türk Tarihini yeniden yazabilir.Bunun gibi,bir gün bütün kanallar sussa,bilgi kaynakları kurusa,kimseden hiç çıt çıkmasa,zihnin gücünü bilip teslim edenler yine de aydınlanırlar.
Biraz ayırdındayız ama,son kasyopya çevirisinde:Zihninin varolan herşeyi zaten içerdiğini ya da erişebileceğini bilmiyor musun?ifadesi zihnin ne olduğunu çarpıcı bir şekilde açıklıyor.Zaten sevgili Tiversonus ifadeyi öneri olarak vurgulamış.
Bence insan olarak en önemli eksiklerimizden biri,hem bulunduğumuz boyutu çok kısır bir açıdan görebilmemiz hem de göremediklerimizi varsaymakta zorlanmamızdır.
Göremediğimiz ama bize anlatılan var olanı tasarlamamız bile onun gerçekliğine doğru atılan bir adımdır.Çünkü aslında varolmayan tasarlanamaz.Ancak gerçekliğe giden yolda gerçek ve hakikat ayırımını yapmamız bunun için önerilir.
Zihnin imajinasyon gücüne bir de amaç irade ve duyarlığı da katarsak gerisini siz düşünün.
Bu görüşe karşılık,otur düşün babam düşün,bunun değeri senin kabullerini bağlar,diğerleri için önemli olmayabilir,eleştirisi yapılabilir.Bu, üçüncü boyutun düalitesi içinde düşünülebilir.Zaten zihinsel etkinliklerle,şimdiden,ilerinin birlik bilincinin stajını yapmıyor muyuz?

Edited by - on

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 03/01/2009 :  14:07:52  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
24.Kasım.1994

C: Başkalarının seni yolundan alıkoymasına kesinlikle izin verme. Seni gerçekten uzaklaştıracak pek çok girişime maruz kaldın. Şimdi birkaç bildiri geliyor: Dur. Varolan herşey sadece birer derstir. Bu sonsuz bir okul. Herhangi birşeyin varolmasının başka hiçbir amacı yok. Cansız madde bile öğreniyor. Herşey bir "İlüzyon". Her bir birey aklında tüm varoluşa sahip. Şimdi bunu biraz düşün. Her bir ruhun gücü sonsuz ve eğer nasılını bilirse tüm mevcudiyeti yaratabilir veya yokedebilir. Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız. Eğer istersen yeni evrenler yaratabilir ve o evrenlerde yaşayabilirsin. Hepiniz içinde yaşadığınız evrenin bir kopyasısınız. Aklınız varolan herşeyi temsil ediyor. Ne kadar çok şeye erişilebileceğini görmek "eğlence."

Edited by - on
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 03/01/2009 :  15:40:39  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
İnsan gerçek gücünün ne olduğu ifadeleri karşısında şoka uğruyor.Gücümüzü hissedemememiz, sürekli suçluluk ve değersizlik duygusu içinde kalmamız için birileri oldukça çaba harcamış.Eğlenceyi kaçırmamalıyız.Katkıların için teşekkür ediyorum sevgili kurby.

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 03/01/2009 :  16:44:13  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Eğer istersen yeni evrenler yaratabilir ve o evrenlerde yaşayabilirsin.

Benim çekim yasasını kullanırken yola çıkığım şeyde tam olarak bu.Çekim yasasını kullanmayı öğrenebilmek için,fizik ve metafizik bilgileri yeniden ve daha detaylı bir şekilde araştırmaya koyulmuştum ve hatta spritüalizmlede böylece karşılaştım.Benim için,artık Tanrıyı,gerçeği aramaktan usandığım ve iyice inançsızlaştığım(hala birşekilde ruh ve Maharaja inanıyordum ama artık bunlarında pek önemi kalmamış gibiydi)zamanlarda yeniden içimizdeki"ben"le karşılaştıran bir yol oldu çekim yasası.Hayatımı baştan başa altüst eden bir devrim.

Bir insanın,boynundaki kemik kırılıp sinirleri kopmuş veyahut hasar görmüşse,o insanın iyileşmesi olası değildir.Çünkü sinir hücreleri kendini yenileyemez.Malum,kök hücre,klonlama çalışmaları bunun için yapılıyor.Ama o insan,tüm"dışsal verileri(iyileşemez vaka)reddetmiş ve kendi evreninde,kendi gerçeğini yaratmıştır!Buna "iman"diyorum ben.Koşulsuzca inanmak.Dışsal etkiler olmasada inanmak.
Çekim yasasıyla ilgilenirken,bu konuyla ilgili olabilecek hertürlü bilgiyi aramaya koyulduğumda,incildeki öyküyü yeniden dikkatle incelemiştim.Kadın İsa ya dokunduğunda,iyileşeceğine"iman"etmiş ve kadın iyileşmiş.İsa kadına"imanın seni kurtardı" demiş.
İnsan iyileşeceğine inanabiliyorsa koşulsuzca ve sonunda iyileşebiliyorsa;sorularının yanıtlarını kendi içinde bulabileceğine koşulsuzca inandığındada,yanıtları da muhakkak bulur demiştim kendime.

Fizik ve metafizik diyoruz.
Fizik hala teorilerle dolu.Fizik belkide hergeçen an biraz daha yaklaşıyor ama hala tam olarak ispatlanamadı.Öyleyse"birliği"kesin olarak , nereden biliyoruz?Yahut şaşırtıcı birşekilde,dünyanın hemen heryerinde,Budha dan,Mevlanaya...pek çok kadim bilge,fiziğin bu yüzyılda vardığı sonuçlara,nasıl fizik bilgisi olmadan varabilmişler?Keşke bu kadar şüpheci ve bir okadarda inançlı olmasamıydım diyorum bazen.Tezatları birarada yaşıyorum:)
Fizik henüz "bir"liği "ispatlayamadığı için,metafizikle ilgilenmek durumunda kalıyoruz.Hepimiz birşeyler hissediyoruz ve sezinliyoruz değilmi?

Bu konu benim en fazla düşündüğüm konu ve uzun uzun konuşabilmeyi isterdim.Zaman ve fırsat buldukça...

Edited by - on
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 03/01/2009 :  17:19:47  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Şüphe üzerinde durduğumuz konunun temel özelliği bence.Yoksa herşeyden emin olacak derecede sabit kalabilmek,birbakıma ilgilendiğimiz konudan uzaklaşmayı göze almak anlamına gelebilir.
Okuldan hatırlıyorum,terapide sağlanan gelişme insani yaklaşım olarak zirveye ulaşıyor.Fakat bu yaklaşımı Anadoluda Mevlana,Yunus Emre,Hacı bektaş ı Veli daha onüçüncü yüzyılda uygulamışlar.Bu nedenle batının Mevlanaya olan ilgisini anlayabiliyorum.
Çağımızdaki kuantum fiziği verilerini çok önceden uygulayanlara bu nedenle şaşmamak gerek diye yazılı düşünüverdim sevgili pandora76.Sonra torbayı karıştıralım bakalım otuzuncu yüzyıla ait ne bilgiler bulacağız.Sevgiyle.

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits