Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 BİTKİLER
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:56:12  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
sonus: latince bir kelime. ses ve gürültü gibi anlamları var.
tiver: portekizce. ingilizce recive anlaminda . receive: almak, ancak bizdeki tam anlamini vermiyor..basindakide ses olunca :
tiversonus: ses almak: ses dalgasi

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:59:23  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
ee, sey 3 lusu nerede ?? tri den dolayi karistirmisim :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:06:20  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:)) Teşekür ederim... Sezgim diyor ki ikinci kısım biraz zorlama bir yorum:)
Yine de bu değildir diyemiyorum:)

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:08:43  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
hayir gercekten degil :) tiver portekizcede : have, take, receive, own, possess, accept...demek oluyor :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:12:56  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ya ben daha hayatımda "öcü" bile görmeyen bir adamım, gerçekten, UFO gördüm ama:)) Yalnız sessizce, bin anne sıcaklığında (bunu da ruhum olarak algıladım) ses de değil sadece "bilmeler" yaşadım:))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:18:44  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
evet...isminizi dogru secmissiniz :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:19:19  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:))) Ama inceleyeceğim kayıdımı aldım. :))) Neşe güzel bir frekanstır!:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:22:14  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
hep oyle kalmamiz dilegi ile :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:23:17  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
I. l. y. to

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:24:46  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
m. to

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:25:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Kurby elimden kurtulamazsın, gördüm:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  18:30:01  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
tühhh!Eyvah!hahahahhahaha!

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  20:15:02  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostlarim;
Bugun Sevgili Tiversonus'la bitkiler uzerine sohbet ederken adinin anlamini acikladim ve ben hepinizin adinin ne demek oldugunu merak etmistim :) bilerek veya bilmiyerek oyle guzel isimler secmissiniz :)

agnia: bilgi agi ( web net )
pandora: seytana dunyanin sunuldugu kutu
zer - zivi : altin civi
safran: baharda cicek acan kucuk bir bitki
kurby: kermit :)
irvin : ivory in: fildisi renk
indigo : civit mavi
tsunami: deprem dalgasi
idea: niyet
melancholy: huzun
isis: bereket tanrisi
mana: dogaustu guc
zeyra: zey tanrisi
sesiber: Iberden gelen ses
nimpi: su perisi
rinda: dis gorunus

Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 09/03/2009 :  20:21:20  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
sevgili alemtac

beni unutmussun:)))

damdam = damla su katresi

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  20:25:32  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
: evet Sevgili Damdam; ozurlerimi kabul et lutfen..daha bircok dostumuzun adinin anlamini tamamlayamadim :)
damdam: tasdevrindeki yaramaz sevimli kiz
Damdam: damlayan su katresi

Edited by - alemtac on 09/03/2009 23:20:01
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 09/03/2009 :  20:45:21  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Aslında mail adresimi almasını bir arkadaşımdan rica ettim ve pandorayı özellikle seçmedim çünkü anlamını bilmiyordum.Bir kitapçının adıydı sadece.Sonradan nicim Nisan olsun istemiştim.Canım yeğenimin adıdır Nisan ama pandora niciyle üye olmuştum zaten siteye.

Madem nic lerimizin anlamını bulmuşsunuz bende pandorayla alakalı yazı alıntılayayım.

Pandora'nın Kutusu:

Yunan mitolojisinde ilk kadın, Zeus tarafından insanlığı cezalandırmak için hazırlandığına inanılırdı.

Efsaneye göre, Zeus kendinden ateşi çalıp insanlara veren Prometheus'un kardeşi Epimetheus'a balçıktan yapılmış tanrısal güzellik ve zekaya sahip Pandora'yı eş olarak gönderir. Epimetheus kardeşinin tüm uyarılarına karşı Pandora ile evlenir.

Zeus, Pandora'ya evlilik hediyesi olarak topraktan yapılmış, çömlek benzeri bir kutu hediye eder ama bu kutu asla açılmamalıdır.

Bir süre sonra merakına yenilen Pandora, kutuyu açar ve içinden tüm kötülüklerin dünyaya yayılmasına neden olur. Son anda kapattığı sandığın içinde ise geriye sadece umut kalır.
----

Apollon ve Pandora; Tanrı Zeus’un mucizesi ile gerçekleşen ve kutu kapağının açılmaksızın, kendiliğinden çıkarak Eros’un gözlerinde parlayan umudu günışığına çıkarabilmek için inançla mücadele etmeleri gerektiği hissine kapılmışlar ve bu uğurda yapılması gereken herşeyi göze alarak, Eros’u sevgi ile büyütmek için karar almışlar. Apollon ve Pandora; bireysel başarının kazanımlarına ulaşabilmiş olmalarının vermiş olduğu tecrübe ile Eros’un karakterine gerekli olan donanımı kazandırabilmek için büyük çaba sarf etmeye başlamışlar ve Eros’un da göstermiş olduğu bilgiye olan açlığı sebebiyle her geçen gün büyük gelişmeler göstererek eğitime devam etmişler. Tanrı Zeus, Eros adına verilen emeğe duyarsız kalmamış ve dünyanın kurtuluşu için Eros’a gerekli olan karakter donanımını cömertçe vermiş ve Tanrı Zeus kendinde bulunan karakter donanımı ile Eros’u da donatmış. Eros’un karakterinde bulunan donanımın farkındalığını yaşayan Apollon ve Pandora’nın mutluluğu her geçen gün artmış ve geleceği artan bir umut içinde karşılamaya devam etmişler. Eros, kişiliğinde gelişen karakter yapısı ile dünya üzerinde yaşayan her insana hakaretler yağdırmaya başlamış ve kendi iç dünyasında yaşadığı mutlulukları dış dünyasında yaşayamadığı için sürekli kahroluyormuş. Eros, insanlar içerisinde uyum içinde yaşayamadığı için sürekli yalnızlığı yaşamak zorunda kalmış. Eros, yalnız kalışlarında sürekli düşünmüş ve dünyanın kurtuluşu için farkında olmaksızın stratejiler geliştirmeye başlamış. Eros; hastalık, keder, ıstırap, yalan, riya gibi insanları rahatsız edecek ve onları felakete sürükleyecek ne kadar kötülük varsa hepsinden rahatsızlık duyuyormuş ve acılar içinde kıvranıyormuş. Büyük bir okuma istenci ile kitaplara sarılıp sayfalarca kitap okuyan Eros, bir gün gelmiş düşünmekten kitap da okuyamaz hale gelmiş. Eros, bir satır yazı okurmuş, sonra da bir kitap dolusu düşünürmüş. Eros; okuduğunu anlamayan, anlasa da inandığı gibi yaşamayan insanları fark edince deliye dönmüş ve 240 yaşlarına merdiveni dayayınca içi-dışı isyan ile dolmuş ve taşmış. Öfkesine yenik düşen Eros; kin güttüğü ne kadar insan varsa hepsini laf ile dövmüş. İnsanlarla yaptığı mücadelede bitkin düşen Eros; kin güttüğü insanların suratlarına; bir kitap dolusu anlam içeren kısa kelimeler savurma yolunu denemiş ve yorgunluğunu bir nebze olsun aza indirgemeyi başarabilmiş. Eros; insanlık adına söylediği sözlere lakayt kalan insanları gördükçe, geçen her gün kin ve nefretini büyütmüş. Eros, 330 yaşlarına varınca, Tanrı Zeus’un işine karıştığını ve Tanrı Zeus’a asi geldiğini fark etmiş ve devamında ağır bir pişmanlık yaşamış. Tanrı Zeus’tan bağışlanmayı uman Eros; pişmanlığı ile Pandora’ya gitmiş ve; “bir tutam UMUT ver...” demiş. Pandora, Eros’un dileğini yerine getirmemiş ve Eros 3 yıl yapayalnızlığı yaşamış. Eros; 3 yıl boyunca kendini yargılamış ve davranışlarında sergilediği tutumda insanlık adına zerrece “İYİ NİYET”i bulamamış ve her geçen gün yalnızlığına gömülmüş. Apollon ve Pandora; Eros’a doğum gününde bir sürpriz yapmak istemişler ve Eros’u dertlerinden kurtarabilmeyi düşünmüşler. Pandora ve Apollon, doğum gününde Eros’a; “KAÇ YAŞINA BASTIN EROS” demişler. Sorulan soru ile pişmanlıklar içinde kalmış ruh halinden birden kurtulan Eros’un gözlerinden umut günışığına çıkmış ve Eros tebessümle; “333” demiş. Sevinç içinde kalan Pandora ve Apollon’un mutluluklarına ortak olan Tanrı Zeus; Eros’un “333” dediği andaki tebessümü çiçeklerle dağlara nakşederek büyüklüğünü göstermiş.

Tanrı Zeus; Pandora ve Apollon’un çalışmalardan hoşnut kalmış ve Eros’un kimseye bağımlı kalmadan, Eros’un kendince bulduğu, kendine özgü olan doğrulara ulaşabilmesi için kıyasıya uzun süre mücadele etmiş ve gereken fedakar davranışları sergileme aşamasında zerrece acizlik sergilememiş olan Pandora ve Apollon’a aşk ile dönen bir kalem hediye etmiş. Apollon ve Pandora; Eros’un eğitimi için harcadıkları emeklerinin karşılığını, Baş Tanrı Zeus’un yardımı ile daha da kolay alabileceklerine dair sonsuz inançları varmış. Apollon ve Pandora, işlemiş oldukları günahın affedilebilmesi için, Eros’un eğitimine büyük önem vermeleri ve büyük emek sarf etmeleri gerektiğine yürekten inanmışlar ve dur-durak demeksizin sürekli Eros’un geleceğini hazırlayabilmek için mücadele etmişler. Ve sonunda Eros sorumluluk bilinci taşıyan karakter yapısı ile yüreğinde akıp giden ırmağın sesini, sevinç içinde kağıda yansıtmış.

pandoranın kutusu

bir denizanasıdır umut
ta suların ortasında
açılır
kapanır
açılır
kapanır
kapanır
açılır

can yucel

Edited by - pandora76 on 09/03/2009 20:58:37
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  20:45:38  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Damdam:Wilma ve Fredin sevgili kızları Çakılın, herkül arkadaşı, Barny ve Bettynin oğulları.hahahahaha!Bugüne kadar hiç düşünmemiştim....Harika!!!!!!!

gülmek kadar güzel birşey var mı???Teşekkürler....:)))))
Yabadubaduuu!(İçimden geldi!)

Edited by - kurby on 09/03/2009 20:55:51
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 09/03/2009 :  23:57:12  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Sevgili alemtac, ne hos bir gülümseme yaydin foruma, sagolasin:)

Senin nickinin anlamini samanyolu olarak aciklamistin yanlis hatirlamiyorsam.

Benim nickim, bir siirimin basligidir. Ilginctir, Büyük Tsunami felaketinden bir kac ay önce bir siir yazmistim ve basligini Tsunami koymustum. Sonra bir fotograf sitesinde kendime bu basligi nick olarak sectim. Bir ay sürmeden de büyük tsunami felaketi yasandi:( Kötü bir tesadüf, ama benim nickimin hikayesi de böyle.

Siirimi de yazayim; eksik kalmasin :))

TSUNAMI

senden önce ne varsa
her şey kendini öldü!

huzurun bir çift göze dönüştüğünü
ilk sende gördüm
sana dokundukça
rastlantının olanaksızlığı!

aynı sözcüğü susup
aynı umudu kavuşmak gibi
bir ses bir sese uyak olunca
tanıdık bir iklimi solumak gibi
seninle iki gövde bir ırmağa akar gibi
seninle kıvrılıp birleşen iki yol gibi
ilk kez birinci tekilde çeker gibi
“yaşamak” fiilini

kendimi sende yitirdim
bir dağ denizi öper gibi

Edited by - Tsunami on 09/03/2009 23:58:25
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 10/03/2009 :  00:09:03  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Bende Tesekkur ederim Sevgili Tsunami, ne guzel anlamlar tasiyor herbirimizin nick'i..tam Budur'a ugun..
evet benim adimin anlami samanyolu..
Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

kolomet
Kehribar

Turkey
32 Posts

Posted - 11/03/2009 :  00:19:46  Show Profile  Visit kolomet's Homepage  Reply with Quote
Sevgili alemtac ,
sizden rica etsem benim adımla ilgili yapabileceğiniz bir açıklama var mı acaba?Aslında 1994 yılında duru işiti yoluyla algıladığım bir isim ve türkçe karşılığını da söylediler fakat sizin yorumunuza ve bilginize çok saygı ve inanç duduğumdan eğer sorun olmayacaksa yardımınızı rica ediyorum.
Sevgiyle...Teşekkürler...

Edited by - on
Go to Top of Page

nimpi
Kehribar

Turkey
93 Posts

Posted - 11/03/2009 :  00:35:33  Show Profile  Visit nimpi's Homepage  Reply with Quote
sevgili alemtaç,
uzun zamandır foruma yazmıyordum. benim nick' imi fark etmene şaşırdım. üstelik su perisinin orjinal yazılışı nymph veya nymphaea dır. ben ise okuma kolaylığı olsun diye onu nimpi olarak uydurmuştum. tebrik ederim.
sizin nick'inizi formda görünce yeni geldiğinizi sanıp, üstelik adınızın alem soyadınızın taç olduğunu düşünmüştüm. ne kadar yeteneksizmişim.

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  12:46:28  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
:)) Sevgili nimpi; peri kadar dusunceli ve alcak gonullusunuz...Sevginiz uzerimizde olsun :))
Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  12:55:49  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
tesekkur ederim Sevgili Kolomet, ne kadar bilgiliyim bilemiyorum :) Dostlarimin nick anlamlarini merak ederek basladim..
kol:sevgi, düşkünlük, meyil, eğilim; etkileme; şefkât;
met:gelgit, met cezir, cereyan, akış, eğilim, meyil, mevsim,
Kolomet: felaketlerden bizi koruyacak olan
Sevgiler Kolomet :))

Edited by - alemtac on 11/03/2009 14:24:23
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  13:02:00  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Size soylenenle uyumlu mu bilmiyorunm ama, benim yorumum boyle :)

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  13:27:09  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
aumon: altin tapinak
tatia: hazar kiyisinda yasayan bir toplulugun tanrisi
oe: eski uygarlik
moortip: Aynı cinsten bütün varlıkların veya nesnelerin temel özelliklerini büyük ölçüde kendinde toplayan grafit
gumanj: gu dan gelen kahraman ( gu pasifikta bir adanin ismi )

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  14:10:36  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
mehtap: ay isigi
bozadi: grileri yok eden
tgur: tanridan gelen guc
kudi: ( < 92 * 2 ) ruterfordium ( bir diger adi unikaldium) (element sayisi 92 den buyuk ve uranyum dan iki kere daha fazla atom sayisina sahip)
perdix: onun araciligi ile
ellon : degerlendirici
sullecal: hastaliklari yok edecek bilgiye sahip

Edited by - alemtac on 11/03/2009 14:46:28
Go to Top of Page

kolomet
Kehribar

Turkey
32 Posts

Posted - 11/03/2009 :  18:02:25  Show Profile  Visit kolomet's Homepage  Reply with Quote
sevgili alemtac çok teşekkürler,zahmetiniz ve ilginiz için.
Bana duyuişiti vasıtasıyla aktarılan anlamı -şeytan kovucu- idi.Sanırım sizin açıklamanızla aynı anlama geliyor.Bu konuda çok iyisiniz kabul edin.:)
sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 11/03/2009 :  18:58:17  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Tesekkur ederim Sevgili Kolomet, sizin kalbinizin guzelligi..

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 17/03/2009 :  17:13:16  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
KANSER VE MAKRO-BIYOTIK GIDA REJIMI

%60 bugday, esmer pirinc, mısır, cavdar unundan yapılmıs gidalar
%25 hayvan gubresiyle gubrelenmis alanlardan toplanmis taze ve olgun meyveler, patates, ispanak, parlican ve domates
%15 deniz urunleri ( beyaz etli balik )yenmelidir.

Beyaz unla pisirilmis hicbir gida, beyaz pirinc, konserve, seker, sekerli meyve sulari, alkollu icecekler, gazli icecekler tuketilmemelidir.

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 31/03/2009 :  01:06:22  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
SEKER HASTALIGI ICIN KULLANILABILECEK BITKISEL RECETELER

Zeytin yapragi:

30 gr ( 2 corba kasigi ) ufalanmis zeytin yapragi 4 bardak sicak suda 20 dk. bekletilir, suzulurek yemeklerden 10 dk. once 1 cay bardagi icilir.

Ceviz yapragi:

20 gr ceviz yapragi 4 bardak suda kaynatilir, 10 dk. bekletilip, suzulur. Gunde 3 defa 1'er cay bardagi icilir.

Kekik:

1 su bardagi suya 1/2 kahve kasigi kekik, 1/2 kahve kasigi tarcin konulup, kaynatilir, suzuldukten sonra sabah ac karnina icilir.

devam edecek.

Edited by - alemtac on 31/03/2009 01:11:52
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  15:33:31  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
Sevgili arkadaşlar..yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.. benim çok şükür bir rahatsızlıgım yok ama kız kardeşimin Sedef hastalıgı var.. derisinin nerede ise 2/3 ü şu an yara.. görüntü cok kötü ve bu yüzden moralide cok kötü.. insan icine girmeye bile utanıyor.. 35 yaşında iki cocuklu.. ne kadar tedavi gördü ise sonuç alamadı. Belki dedim icinizde bu konuda önerisi olan birileri vardır.. öyle mutlu edersinizki beni..
herkese sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 31/03/2009 :  15:39:18  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Black, tüm şifaların hepsi sevgi enerjisinin şifasıdır.Sürekli sevginin şifasını verebilirsin ve kardeşinde bunu dileyebilir.Hastalığını sevgiyle kabullenip sevgiyle şifalanmasını dileyerek başarabilir.Kendisini sevmeye odaklansın tek mucize sevgiyle gelecektir.Sevgiler en derinden...

Edited by - on
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  15:52:09  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
teşekkür ederim zer-zivi. bunu nasıl sağlayacagımı bilmiyorum.. yani kendini sevmesini.. yaşadıgı hayat zaten kolay degil. bu devirde bilirsiniz işte gecim sıkıntısı, işsizlik vs. vs.. üstüne birde yıllardır cekilen bu hastalık.. ben onu çok seviyorum ve sevgimi hep hissttirmeye çalışıyorum.. ama onun iyileşecegine hic inancı yok..cünkü 8 yaşından beri bu hastalık ile yaşıyor.. 27 sene dile kolay.. umarım o gücü kendinde bulur.
sevgiler..

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 31/03/2009 :  15:54:38  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Oncelikle Sevgili Zer-zivi'ye katiliyorum, sevgi ile sifalandirsin kendini kardesiniz.

50 gr. civanpercemi,50 gr. biberiye yapragi, 50 gr. kereviz tohumu, 50 gr. hiltan tohumu, 50 gr. hindiba otu, 50 gr. okse otu, 50 gr. misir puskulu, 50 gr. altinotu. Tum bu saydiklarimi baharatci veye aktarlarda bulabilirsiniz. Izmir'de var, bulamadiginiz olursa haber verin, gonderebilirim. Tum bu malzemeleri 26 bardak su dolusu tencerede kaynatin. Soguduktan sonra suzun ve buzdolabinda saklayin. Yemeklerden 1/2 saat once bir su bardagina 1 tatli kasigi kusburnu receli koyun uzerinede karisimi, karistirip icin.

Bu tarifi Sayin Ayhan Yalcin'dan aldim. Insallah sifa olur.

Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:04:57  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
inşallah :) teşekkür ederim sevgili alemtac, ben mısır carşısının yolunu tutayım:)

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:10:17  Show Profile  Reply with Quote
Hastalığını korkmadan kabullenerek onu sevgiyle şifalandırarak dönüştürebilir. Bütün şifa enerjileri sevgi enerjisidir.Hayattan zevk almaya, mutlu olmaya yönlendirebilirsin.Ona kendisini sevmesini ve çok değerli olduğunu anlat ve çocukları için en önemlisi kendisi için bunu başarması gerektiğini söyle.Yeter ki istesin, istediği sürece gerçekleştirecektir.Sürekli pozitif düşünmeye odaklanırsa sevgiyi ve mutluluğu hissedecektir.Korku sevginin yokluğudur ama korkusuyla yüzleşerek sevgiye dönüştürsün.Ben güneşe baktığımda,toprağa bastığımda,içtiğim suda,yediğim gıdalarda,esen rüzgarda bile onlardan hep şifalarını dilerim.

Sevgi enerjisinin beni sevgiyle arındırmasını,sevgiyle dengelemesini ve sevgiyle aktifleştirmesini niyet ediyorum.Umarım çabucak iyileşir.

Kızkardeşimin bir kız arkadaşınında tüm vücudunu sedef hastalığı sarmış ve kemoterapi bile görmüş ve altı haftada bu hastalığı yenmiş doktorlar bile şaşırmış.
En gerekli moral ve kendisini sevmek,yeterki istesin.

Kız kardeşine şifa olması için sevgilerimi gönderiyorum sevgili dost.......

Edited by - on
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:17:29  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
yazdıkların icin eline, yüregine saglık zer-zivim:)
benim kardeşimde kemoterapi gördü.. ama maalesef oda cözüm olmadı.. önce iç huzuru yakalaması, sevgiyi keşfetmesi gerekiyor.. çünkü hep 'neden ben?' diye soruyor.. ne kadar talihsiz oldugunu söylüyor.. kendine acıyor.. desteginiz icin teşekkürler..bende elimden geleni yapacagım.
sevgiyle kalın

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:30:03  Show Profile  Reply with Quote
Çok fazla konuşuyorum fakat yardımcı olabileceğini düşündüğüm konulardan biride negatif duygulardan arınmasını sağlayabilirsin.Kendine acımaktan, kurban olduğu duygusundan,acıdan,korkudan, öfkeden,nefretten,kıskançlıktan,gururdan,kibirden aklına gelebilecek her olumsuz duygudan konuşarak ne olduklarını neden kaynaklandıklarını konuşarak farketmesini sağlayarak ondan sonrası negafit duygulardan sevgiyle arınmasını,sevgiyle dengelenmesini,sevgiye dönüşmesini dileyerek,niyet ederek yapabilirsin.Bende tüm bu negatif duygulardan arınmayı Reiki hocamla yapmıştım çok faydasını gördüm.Eskiden kendime çok acırdım neden ben,neden biz diye hep direnirdim.Yaşamımızı sadece niyetimiz değiştirebilir.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:31:48  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alemtac

Sevgili dostlarim;
Bugun Sevgili Tiversonus'la bitkiler uzerine sohbet ederken adinin anlamini acikladim ve ben hepinizin adinin ne demek oldugunu merak etmistim :) bilerek veya bilmiyerek oyle guzel isimler secmissiniz :)

irvin : ivory in: fildisi renk

Sevgili Alemtac, bu anlamını bilmiyordum çok teşekkür ederim. Bu nick hakkında üyeliğimin başlarında bir açıklama yapmıştım, içsel bir önerme idi bu anlamını hiç bilmediğim hatta anlamsız bile çıkabilecek nicki kullanmam konusu. http://www.budur.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=985 Sonra araştırmaya başladığımda bir efsanevi kutsal arınma nehri çıkmıştı karşıma "ivrin" ile alakalı.

Bu yorumu da çok sevdim ve hayatımda fazlaca yer alan bir renk olduğu için de hemen özdşleştirdim, fildişi özellikle parlak sedefli versiyonu hayatımın hemen hemen her alanında doz doz mutlaka var.

Sevgilerimle güzel insan..

Edited by - ivrin on 31/03/2009 16:40:34
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:45:53  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
Alemtac'in nick yorumlari hepimiz icin cok hos bir sürpriz olmustu :)

black'e sedef hastaligi konusunda bir önerim olacakti. Ölü deniz Tuzunu denedi mi kizkardesin sevgili black? Düzenli olarak ölü deniz tuzuyla hazirlanmis sulu bir cözeltinin sedef hastaliginda cok olumlu sonuclar verdigini biliyorum. Zer-zivi ve alemtac'in önerilerine ben de katiliyorum. Önce sevgi, kendine deger verme ile icerden sifa ve de alternatif olarak distan bir takviye. Umutsuz olmasin , sifalar dilerim:)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 31/03/2009 :  16:45:58  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Black, kız kardeşinize geçmiş olsun.Sevgili Ercüment Evrim'in mail grubundan aldığım bir bilgiyi size iletiyorum.Dilerim şifa olur.:)

ELMA SİRKESİ
Her bir elma çekirdeğine koskoca kimya fabrikalarının 10 mikrona küçültülen şifreleri yerleştirilmiştir.
Elmanın terkibindeki maddeleri eksiksiz yapabilmek için gerekli olan bu fabrikalar ağaç olduktan sonra demiri terkibine alır, kemik iliği ve kanın temel maddesi olan +2 değerlikli demiri korumak için özel elma asidi hazırlar ve bu terkibin hassas mideleri rahatsız etmemesi için yine terkibine karbonat iyonları ekler. Tabiî bunların hiçbirisi elmanın kendi kendine almış olduğu kararlar ve uygulamalar değildir... Elmanın terkibinde varolan harika iksirlerin en önemlilerini şöyle sıralamak mümkündür:

Kansızlara müjde!
Terkibindeki hususî meyve şekeri ile doğrudan doğruya karaciğer hücrelerini korur. İçindeki meyve asitleri, bir yandan +2 değerli demiri ve C vitaminini bozulmaktan korurken, diğer yandan karaciğerdeki kimyevî faaliyetlerde yapıtaşı rolü oynar. İki değerli demir iyonları alyuvarların yapısı için gerekli olan kanın temel elemanlarındandır. Kansızlık hastalarına ilâç şeklinde verilen demiri +2 değerinde tutmak çok zor olduğundan ayrıca C vitamini de verilir, bağırsaklardaki +3 değerlikli demir bağırsaklara zarar vermekten öteye geçmez. Elma, terkibinde taşıdığı bikarbonat iyonları sayesinde sindirimi kolaylaştıran tek meyvedir. Elmada suda eriyen vitaminlerin tamamı mevcuttur. Yüksek miktardaki C vitamini bir insanın günlük C vitamini ihtiyacına denktir. Elmanın kökleri vasıtası ile topraktan aldığı Fe iyonunu indirgeyerek +2 değerli Fe haline getirmesi başlı başına bir mucizedir. Zira; böyle bir faaliyetin elmaya, uzaktan-yakından bir faydası yoktur. Üstelik +3 değerli demiri, +2 değerli demir haline indirgemek fevkalâde zor bir kimyevî işlemdir ve bir elmada bulunan iki değerli demir, milimi milimine bir insanın günlük demir ihtiyacı kadardır.

Mucizevî bir içecek: elma sirkesi

Sık sık üşütür müsünüz? Veya kendinizi yorgun ve bitkin hisseder misiniz? Bir de elma sirkesi tedavisini deneyin!
Peygamber Efendimiz (sas) birkaç hadîs-i şeriflerinde sirke hakkında (üzüm veya elma ayrımı yapmadan) "Sirke ne güzel katıktır. Allahım! Sirkeyi bereketlendir. Çünkü sirke benden önceki peygamberlerin katığı idi. İçinde sirke bulunan ev fakirleşmez." buyurmuşlardır. Nitekim daha sonra gelişen İslâm tıbbına dev eserler veren başta İbn-i Sînâ olmak üzere, birçok ilim adamı sirkenin özelliklerinden bahsederler.

Ancak, modern tıbbın ve eczacılığın abartılı baskısı sebebiyle uzun süre elma sirkesi ile yapılan tedavi unutulmaya yüz tutmuştu. Şifa kaynağı olarak tekrar keşfedilmesini öncelikle Amerikalı tabib Dr. De Forest Clinton Jorvis'e (1881-1945) borçluyuz. Bu işe gönül vermiş olan Amerikalı doktor, hastalarının yaptığı sirke mayalama işlemlerini notlarına kaydetmiştir. Eseri ancak ölümünden sonra yayınlanmış ve yüksek miktarda satılmıştır.

Günümüzde elma sirkesi, şifa kaynağı olarak gerçek bir rönesans devri geçirmektedir. İster dahilî, isterse haricî kullanımda, vücudumuzun her bir parçası, sirkenin içindeki değerli maddelerden, hayatımız için önem arz eden çok sayıda mineral ve vitaminlerden yararlanmaktadır.

Akut ve kronik sağlık problemlerin elma sirkesiyle tedavisinde püf noktası sayılabilecek hususlar üzerinde durmak gerekir. Cilt rahatsızlıkları, yaralanma ve güneş yanığında olduğu kadar baş ağrısı, mide rahatsızlığı ve kadın hastalıklarında kişiye hem güç-kuvvet verir, hem de kişiyi dinlendirebilir. Mucizevî tesirini soğuk algınlığı ve ateşli durumlarda da gösterir.

Günümüzde yürütülen araştırmalar sonunda elma sirkesinde; vitaminler, mineraller ve tabiî asitler başta olmak üzere birtakım değerli maddelerin bulunduğu keşfedilmiştir.

Böylelikle eski devirlere ait, elmadan elde edilen sirkenin sadece yemeklerin hazırlanması ve konserve yapımında kullanılmadığına dair bilgiler teyit edilmiş oluyor. Eski Mısır'da kadınlar, elma sirkesini güzellik bakımında kullanırlardı. Asurluların kulak ağrılarını, sirkeli bandajlarla tedavi ettikleri rivayet edilmektedir. Antik devirde tıbbî ilâç olarak kullanılmış ve hararet kesici içecek olarak kabul edilmiştir. Ortaçağ'da Hildegard von Bingen (1098-1179) elma sirkesinin şifalı tesirine dayanan ve bugün tekrar keşfedilen birçok reçete ve tedavi metotları hazırlamıştı.

Elma sirkesi nasıl yapılıyor?

Gözümüzle görmediğimiz sirke bakterileri, Allah'ın kendilerine verdiği mükemmel fermantasyon mekânizması ve enzimleriyle, tatlı olan her meyveyi sirkeye dönüştürme hususiyetine sahip kimya fabrikalarıdır. Her tatlı meyve, sirkeye dönüşebileceği halde en çok kullanılanlar üzüm ve elmadır. Elma, ne zaman mayalanırsa, o zaman sirke meydana gelir. Mayalanma esnasında şekerli sıvı oksijensiz durumda alkole dönüşür. Eğer sıvının üstü örtülüp kapatılmaz, açık hava ile teması sağlanırsa elma sirkesi oluşur. Sıvı az miktarda alkol kalırsa da havalandırma yapılarak bu süreç hızlandırılabilir. Sirkenin mayalanması kendi haline bırakılırsa haftalar, hatta aylar sürebilir. Bu işlemi hızlandırmak için profesyonel sirke üreticileri sıvı haldeki meyveye, özel sirke bakteri kültürü enjekte ederler.

Elma sirkesi macunu:

Elma sirkesine ek olarak çörekotu tohumu ve yağı, ayrıca nar kabuğu ile hazırlanmaktadır.
1. İki bardak elma sirkesini bir bardak öğütülmüş çörekotu tohumuyla karıştırınız.
2. Altı-yedi saat bu karışım bekletilir ve bir kompres veya benzer bir şeyle süzülür. Daha sonra 24 saatliğine çökelmeye bırakılır.
3. Arta kalan sıvı kısmını dökünüz, elde edilen çökeltiyi öğütülmüş nar kabuğu ve elma sirkesiyle 4; 2; 1 nisbetlerinde karıştırıp, fırında kısa bir süre ısıtınız.
Bu macunun altına aynı miktarda saf çörekotu yağı sürünüz. Geceleyin hastalıklı bölgeye sürülen bu macun; sivilce, egzama, sedef hastalığı, ayaklarda mantar ve diğer ciltte oluşan acı veren rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Eğer mümkünse evde yapılmış olanı tercih ediniz.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  17:01:53  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
çok fazla konuşmuyorsun:) çok güzel konuşuyorsun:) galiba onunda reiki yapmasını saglayarak bu işe başlayabilirim.. yeniden doğmuş gibi olur inşallah.

Edited by - on
Go to Top of Page

black
Kehribar

Turkey
36 Posts

Posted - 31/03/2009 :  17:04:32  Show Profile  Visit black's Homepage  Reply with Quote
herkese emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Ellerinize yüreklerinize saglık
sevgiler:)

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 31/03/2009 :  17:08:26  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tiversonus

Kudret / Cennet Narı

Forumda daha önce bir dostum yazmıştı. Başlık içerisinde olması gereken bir şifa kaynağı bence.

Bursa'nın Kemalpaşa ilçesinden 3 kavanoz Kudret Narı (zeytin yağlı) kargo ile geldi. Üçünü de dağıttım... Dünkü rapor, gastriti olan ve patates suyu içen arkadaş, bunu kullanmaya başladı ve ikinci gün soğan yediğini ve hiç bir sıkıntı yaşamadığını söyledi.

Açık ve kapalı yaralara ve özellikle "gastrit, reflü" rahatsızlıklarına iyi geldiği denenmiştir. Yani ben değil ama işte bu şekilde aldığım bilgiyi yine de bu şekilde paylaşıyorum.

Daha açıklayıcı bilgiler için nette "Kudret Narı" şekilinde arama yapılabilir.

Selamlar,..Sevgiler...

quote:
Originally posted by kurby

Kudret narı sadece mide ve bağırsak problemlerinde değil, kesik ve yanıklarda da kullanılır.:))Deriyi hızla iyileştirir, yaranın kapanmasını sağlar ve iz bırakmaz.:))

Her yıl dikimini yapıyoruz biz.Bir kısmını yağa koyar, bir kısmını da dağıtırız.Sarı tutuncu, küçük tırtıklı bir kavun görünümündedir.bitkinin yaprakları da şeker hastalıklarına öneriliyor ancak bunu deneme cesaretini gösteren bir şeker hastası bulamadım.:)))Yapraklar çay olarak tüketiliyor.

Haber verseydin, sana gönderebilirsim Tiversonus, eğer istersen tohumunu yollayabilirim, dikim zamanı...

Evet Kudret Narının kudretini sanırım en iyi bilenlerden biriyim ve şimdilerde kullandığım saf enerji ile tedavi yöntemlerimi bu kadar etkin kullanamadığım dönemlerde iken öyle bir imdadıma yetişmişti ki, gerçek bir mucize idi o zamanlar benim için.. ameliyattan geri dönüp mide kapaçığımın çalışmayan kaslarını yeniden yeni doğmuş gibi çalıştırmamdaki etkisini size tarif edemem. Hani derler ya artık taş yesem öğütüyorum diye evet gerçekten de öyle:)

Midem de ne yoktu ki; ülser, kronik gastrit ve sinir sistemiyle harekete geçen kramplar v.s. bir sürü ıstırap vardı.

Sarı renkli 3. çakraya sarı renkli mucize meyve;)
http://img11.imageshack.us/img11/6999/kudret1.gif

Edited by - ivrin on 31/03/2009 17:22:36
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 31/03/2009 :  17:44:51  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Irvin;

gonderdiginiz linke dalmıstım: "http://www.budur.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=985 Sonra araştırmaya başladığımda bir efsanevi kutsal arınma nehri çıkmıştı karşıma "ivrin" ile alakalı."
Cikan sonuc daha guzelmis :))

Sonra kendinizi anlattiginiz yazilimi ilgiyle okudum, simdi nerede ve neden oldugunuzun bilincindesiniz, ne guzel ilerlemeler bunlar :) Bense geriledim, simdi yeniden cocuklugumdaki ben olmaya cabaliyorum :) Ama farkinda ve korkularimdan arinmis olarak.

Birgun bende kendimi anlatirim :)

Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits