Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 BİTKİLER
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:27:47  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Yemeyi becerebilirsem....Hayatta yiyemem ben onu sevgili Alemtaç.:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:30:26  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
dalak mi, pekmez mi? dalak kan kokar bana gore :(( ama pekmezi severim..

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:32:59  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Kesinlikle Dalak!:))) Ben hayvanları yememeye başladım,(zaten zor yiyordum, protein için) çocukluğuma dönüyorum sanırım.Asla et yemezdim....

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:37:55  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
beyni besleyen protein, en cok baklagillerde bulunuyor...ete gelinceye kadar daha bir cok tuketebilecegimiz bitkisel gidalar var :) daha cok erkekler et yemegi severler zaten..antropolojik yapilarinda da bir ilkellik vardir. tuyler, kafa yapilari ( alin one cikik ) gibi :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:41:11  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Erkekleri kim doğuruyor :))))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:47:00  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Babalarina binaen :))
amacim saka yapmak, ama gercek tarafi erkeklerin daha fala et yemek ihtiyacinda olduklari...cunku vucut kas kitleleri kadina gore fazla :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:48:50  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Fabrika da kusur yok diyorsunuz yani:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:56:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Şaka şaka:)) Ben kadınları kadınlardan daha çok seviyorum, bunu da itiraf etmeliyim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  14:59:01  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
:)) siz hic sadece ot yiyen bir erkek ( insan - keci, zurafa degil ) gordunuz mu? biyolojik yapi meselesi.. :) kabahat hicbir zaman bayanlarda olmaz :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:01:06  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili alemtac, ruh, evet ruh önemli...Dönüşümlü yaşanıyor sanırım bu işler:)) Nerde o eski kadınlaaar, "halide onbaşı" neredesin:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:04:18  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Giritli Hasan amca, gemi ile İzmir'e indiklerini ve bir kampvari yerde çadırlarda kaldıklarını anlatırdı...İzmir'in sakinleri Vali beye şikayete giderler: "vali bey, bunlar yabani turplarımızı topluyorlar" diyerek:))... Sevgilerimi iletiyorum Hasan amcaya, şimdi o üst yoğunlukta..

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:09:06  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Cok akici bir konusma yapamiyoruz, benim aralarim uzun oluyor, kusura bakmayi..bi yandan da evin isleri ile ilgileniyorum:)
yabani turp; bobreklere faydalidir :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:10:59  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Biz bu turpları başka bir isim ile anıyoruz:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:15:49  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
nedir? yani hangi isimle aniyorsunuz ?

Edited by - alemtac on 09/03/2009 15:23:23
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:22:44  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hikayenin devamı şöyle: Vali bey kamptan dağıtım için bekleyen Girit'li kardeşlerimizden bir kaç kişiyi huzuruna çağırır. Göçmenler anlatırlar, bu turpun faydalarını. Vali'ye hazırlayıp getireceklerini söylerler. Çadırlarda bir koşturmaca başlar, zeytinyağı bulunur, temiz gömleği olandan gömlek, bir başka çadırdan bir tepsi, çatal, bıçak, bez el bezi v.s. Sonra zeytinyağlı, yumurtalı yemek hazırlanır ve valinin huzuruna çıkılır. Vali afiyetle, beğenerek yer. Hoşuna da gitmiştir. Sonuç olarak, göçmen kardeşlerimizin İzmir'lilerin yeşil alanından toplamaya da izin çıkmıştır.

Rahmetli Hasan Amca anlatmıştı, bir de Girit adası zulum hikayeleri var. Ayrıca ben yarı vejeteryanım:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:25:03  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"eşek turpu" diye yöresel anılır. Yılda bir kaç kez, kırsaldan bana getirirler ve aynı tarife uygun tüketirim. Çok faydalıdır.

Edited by - Tiversonus on 09/03/2009 15:35:02
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:44:04  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Tesekkur ederim Sevgili Tiversonus :)) bir adini daha ogrenmis oldum bizim Ege'nin yaban turpunun :))..Burada olupta sizin bizim gibi beslenme rejimi olmayan yoktur gibi...Ege'nin yabani otlari ve faydalarinida mi yazsam acaba ??? :)) bana epey malzeme cikiyor. sagolun...:)
Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:48:30  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Şimdi geçenlerde Kırıkkale'den gelen bir nine vardı, maviş nine 90 kusür yaşlarında. Kandaki iltihaplanma için bir ot yollayacak. Buralarda da var ancak, bölgesel olanının tohumunu yollayacak... Yıllardır takip ettiğim bir konudur bu aslında, yani spiritüellik ile kitaplar okumadan önce başlayan bir ilgi alanımdır. Özellikle Osmanlı kayıtlarına girmiş olanları takip ederdim, saray da kullanılanları vs.

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:53:12  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
evet?? ilgiyle takip ediyorum sizi :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  15:56:52  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bunun ile ilgili kitap mı hazırlıyorsunuz? Ben de takip ediyorum. Ligarba/Likapa/yaban mersini ni bilir misiniz? Bölmek istemiyorum lütfen aktarın:((

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:06:33  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
hayir kitap hazirlamiyorum :)) annem cok ilgilidir. babam bilim adamidir, hemde ciftci cocugu..aileden kalma binlerce yillik receteler. Kesin zamanin bir kesitinde buyuculuk varmis :)
Yaban mesini; seker hastalari icin cok iyi :) A ve C vitaminlerince zengin.
Az once sozunuz yarim kalmis gibi algiladim..Osmanli kayitlari ve yasli nine ilgili soyledikleriniz.
Bitkilerle ilgilenmek ayrica sakinlestiriyor, oyle degil mi? :)

Edited by - alemtac on 09/03/2009 16:08:53
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:13:18  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
kucuk mor meyvesi vardir..kullanilan kismi.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:13:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bilgi ile ilgilenmek diyelim buna. Ama üretmek değil bendeki sevda, bitkilerle ilgili olarak.

Yaban mersini, potasyum zengini bir ürün. Volkanik veya asitli topraklarda yetişiyor. Karadeniz'de başladı. Aids tedavisi ve/veya kanser türlerinde kullanılıyor. Tarlaya bidonlarca asit dökülerek te üretilebiliniyor. Avrupa'da lüks tüketim sınıfında olan bir ürün. Monoatomik yönden de zengin. Bu biraz da eski Simya konusu idi sanırım. Şimdilerde o kadar maddesel olana odaklanmıyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:22:31  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Simya ile ilgilenmeyi istemistim. ama engeller bazen bizi dogruya cekmek ici olusuyor :)
yabani mersinin receli yapilir, yada turtalari :)) Aids ve kanser icin kullanildiginida ogrendim sayenizde :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:28:55  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Akıl/beden/ruh bir bileşim olduğundan, eşgüdümlü çalışma gerekiyor, bu olmaz ise dengesizlik yapabilir. Bu monoatomikler konusu ilginçtir. Bunun ile ilgili forumda bir paylaşımım olmuştu. Ayrıca doğru dürüst bilgi bence karaborsa olmuş durumda. Dünya'da bilgiyi karartma, bozma, manipülasyon altında tutma uygulanıyor. Kar amaçlı bir sektöre döndü sağlık. Ama sevgili Saraçoğlu gibi insanların hizmetlerini de unutmamak gerekir.

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:45:21  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Bilgiyi bozacak, kotuluyecekler ve hatta yok edecekler ki kotuluk yayilabilsin...Gecenlerde sitenin birinde okudum; negatifligin dogru yol oldugundan bahsediliyordu :)) Paranin ihtiyac duyulmiyacagi zamanlari ozluyorum. Bazen soruyorum kendime "ne isin var 3. yogunlukta, ne guzel 5. yogunluktaydin..."
Simdi musadenizi rica ediyorum, kizimla isimiz var.
Sevgiyle.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:47:40  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Her şey gönlünüzce olsun:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:47:43  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Niçin yazıyı kaldırdın Tiversonus?:((

Kalp ve damar tıkanıklıklarında,
-4o diş sarımsak
-2 lt limon suyu
bunları 2o gün bekletip, her sabah aç karnına yarım çay bardağı tüketiliyor.Tarafımdan denendi.:))Soluk alışım dahi değişti...:)

Edited by - kurby on 09/03/2009 16:48:21
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:51:33  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yerin gözü var derler ya... Hiç dikkatini çekti mi? Sevgili yöneticimizle ve ben kendi kendime site reklamlarını "ti" ye alınca, reklamların içeriği değişti:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:54:49  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
O zaman hiç yazmayalım, reklam da olmasın, ne dersin!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:55:55  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:)))denge!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  16:57:27  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
peki, yazmayalım o zaman...Denge!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:00:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hayır her olaya dengeli varlık; hizmet yapabileceği ya da yapamacağı açısından bakmalı. Dengeli varlık, için duygusal tepki olmamalı bu olmalı: Hizmet potansiyeli!

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:00:55  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostlarim; bu konuyu ben kendime uyguluyorum :
kalp ve damar tikanikligim icin sabah ac karnina nane cayi iciyorum :) bol yesil ve cig sebze tuketiyorum..ozellikle salatalik..kabuklarini tam soymadan ve uzerine sarmisak, elma sirkesi, nane ilave ederek..hergun 1 elma yiyorum...bir parca siyah cukulata da tavsiye ederim.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:12:26  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İşin garibi akıl/beden/ruh dedik ya; annem by-pass ameliyatı geçirdi. Şişman ve "öneri ve tavsiyeler" e kulak asmıyor. Özgür iradesine saygı gösteriyorum bende. Bir de "kalp kırıklarına" bir şey aradım ancak bulamadım şöyle esaslı bi şey:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:16:55  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Hayallah bu arada ustte yazilanlara dikkat etmemisim...benim anladigim gibi mi? herneyse :) Sevgili varliklar; ben manyetik hizmetten Kryon...Tesekkurler Sevgili Tiversonus :)) Tiversonus, 3'lu ses dalgasi demek :) biliyormuydunuz?

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:19:16  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
unutmak icin safran... en iyisi ve cukulata.. :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:20:38  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hayır lütfen anlatınız!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:23:33  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:))Duygusal tepkiden ziyade, not alamadım yazdığın tarifi...:)))

Paylaşmak derin bir nefes!Teşekkürler sevgili Alemtac...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:25:12  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Kurby, alkol günah, olur mu sen prozac al:))) Ne çelişki değil mi?

Annem kalp ilaçları alıyor ancak, namaz kıldığı için bu tür benim tariflerimi kullanmıyorrr.

Edited by - Tiversonus on 09/03/2009 17:29:25
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:30:00  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
Neyi anlatmami istediniz? kalp kiriklarina en iyisi cukulata demistim .. mutluluk verici.. neden kizdiniz :( Yoksa isminizin anlamini soylemede mi bir hata yaptim.. tri, ve sonus ...bastan okuyorum ama sertlesmenize bir neden bulamiyorum... yada ben oyle hissettim. basta yazdiklarinizi gormemistim, bende sakayla katildim.. orada mi anlayamadigim birseyler vardi...

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:32:10  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
himm ben yanlis anlamisim..en iyisi susayim ben artik

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:32:30  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hayır ne münasebet bekliyorum ve hahaha, gerçekten paylaşımlarınızdan mutluluk duydum... Bu yazı sanatından kaynaklı bir durum mu acaba:)) Yani kesinlikle kızmadım hatta merak ettim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:34:00  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Yalnış anlaşılan bir şey yok hassas ruh.:))

Tiversonus, alkol olması gerekmiyor sarımsak ve limonu önerebilirim.:))Alkolsüz!:)Benim amcamın kalbi askıda, ameliyattan bir yıl sonra doktora gittiğinde, doktor şaşkınlık içinde karşılamış kendisini, "sen hala ölmedin mi?" diye.:))

Edited by - kurby on 09/03/2009 17:36:03
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:34:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Tiversonus, 3'lu ses dalgasi demek :) biliyormuydunuz?" bu gerçekten doğru mu sevgili alemtac? Yani ilk kez duyuyorum:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:37:13  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben cevap yazarken sizin cevabınız girmiş:) Yani ben hala cevap bekliyor muşum boşuna:) Durum bu!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:42:03  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili kurby, bazen yazıları tekrar okuyarak önerileri alıyorum. Niyet ettim senin formülü işyerinde hazırlayıp, anneme götüreceğim, yok onun gözünün önünde hazırlayacağım.

Sevgili alemtac’ın önerilerini yazıyorum daha doğrusu “kopyala ve yapıştı” yapıyorum bir sayfaya ,,, Sanmasın ki dinlenilmiyor. Telşekür ederim… Ama aklım üçlü ses te kaldı, bilmiyorum gerçekten:

Edited by - on
Go to Top of Page

alemtac
Zümrüt

Turkey
250 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:42:23  Show Profile  Visit alemtac's Homepage  Reply with Quote
konular karisiyor.. bana yazdiklariniz gec geliyor... onun icin bir sure yazmaya ara veriyorum :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:45:42  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yapmayın şu "üçlü ses dalgası" nı vallahi çok merak ettim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/03/2009 :  17:50:30  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tamam, tüm dostlara paylaşımları için canı gönülden teşekür ederim...

İyi Akşamlar!

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits