Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 Yeni Yaşam Düzeni
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 21/08/2008 :  14:38:47  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
1986 dan beri çeşitli tarihlerden söz edilir.Sözü edilen bu tarihlerde özel enerjiler açılan kapılardan geçip dünya insanını etkileyecektir.İnsanların belli bölümü,belli oranda kuantum sıçraması yapmıştır ve gelecek bir tarihte dünya tamamı ile bu sıçramayı yapacaktır.

Dünyanın bu yeni oluşumu hakkında haberli olan insanlar bu tarihlere önem vermişler etkileri ile ilgili beklentilere girmişlerdir.Halen bazı etkiler beklenmektedir.

Beklentileri konusunda umduğunu bulamama duygusunun insanları huzursuz ettiğini sanıyorum.Çünkü bu beklentinin özünü öğrenmek ve bekleme yeterliliğini hissetmek için,yani yeninin tezahürü için eskiler süpürülmüştür.Bu temizliğin belli bir geri dönüş tepkisi vardır.Bu tepkiyi karşılamak için yeni yaşam düzeni hakkında,belli biçimde ve oranda kanıtlar görülmek istenmektedir.Umduğunu bulamama hissi insanlara kabuğuna çekilme,bir iç muhasebe yapma kararını verdirmektedir.

Sanırım sorunumuz, umduğumuzun türü ve düzeyi hakkında boyutumuzun özelliklerini gözden kaçırmamızdır.Bizler hiç ölmeyelim,hep genç kalalım,yüzümüzde hiç kırışıklık olmasın,hastalıklarımıza hemen şifa bulalım istiyoruz.İsteklerimiz olmayınca da küsüyoruz.

Bilincin ani denebilecek değişiklikler yapmayı isteyeceğini hiç sanmıyorum.Doğal süreç ağır ve dengelidir.Yani beden aynı, mantalite aynı,duygular aynı.Bunun sonucunda beden zihin ve duygularda devrim niteliğinde ivmeler beklemek bizi yanıltır.

Ancak doğa da boş durmuyor.Hücrelerimiz ,genlerimiz,dnalarımız,titreşim hızımız değişiyor.Ama yine de değişim hızımız beklentilerimizin çok gerisinde.

Biryandan da aynı ömür içinde ikinci bir hayatı yaşadığımız hissini hiç de yabana atmamak lazım.Birlik hissi giderek yükseliyor.Eşzamanlılık,anlamlı yaşantılar,aklına gelenin başına gelmesi,içe doğma gibi kozmik yaşantılar giderek çoğalıyor.Buna bireysel ya da grup iletişim kanallarının dikkat çekici bir oranda çoğaldığını da eklemek lazım.

Hele hele sabah yatak keyfi ile oyalanıp işe gecikme riskim artınca kendi elimin kendiliğinden havalanıp kafama dank diye vurunca bendeki paniği bir görseniz.Eterik alem öyle donuk ve soğuk değil,espirinin en kıralı var,bunu anladım.

Edited by - on

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 22/08/2008 :  01:58:43  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
:)

Edited by - on
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 22/08/2008 :  10:23:09  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
İnanın bir yazıyı yazmadan önce uzun süre düşünürüm.

Yeniçağ düşüncesinin bizlere verdiği en büyük armağan varlığın birliği düşüncesine bağlı olarak insanın gerçek yerini ve değerini bildirmesi.

Bir kanal bilgisinde,ne zaman olacağına karar verin de işe koyulalım deniyordu.Yani birey olarak şu anda,diğer insanlarla oluşturacağımız ortak bilince,büyük bütünün hayrına olarak katkıyı düşünüyorum.Yani belli bir tarih ve oluşum şu anda benimle birlikte,uzakta ve başkalarında değil.Ben bunu demek istedim.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 22/08/2008 :  11:03:24  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Bulut, gülümseme nedenim her zamanki içtenliğinizle samimiyetinizle fikirlerinizi aktarışınıza idi.O tebessümde sevgi var o tebessümde ifadenizin sempatisine hayranlık var o tebessüm sadece sizi saygıyla destekler mahiyette. Ve bende bir iki bir şey söylemek istiyorum.

"Dünyanın bu yeni oluşumu hakkında haberli olan insanlar bu tarihlere önem vermişler etkileri ile ilgili beklentilere girmişlerdir.Halen bazı etkiler beklenmektedir." Demişsin. Ve belki de sevgili Bulut bu beklentilerle yeni kaygılar geliştirmişler ve bu kaygılarla "bir"liğe giden yol içerisinde temiz kalabilmek sessiz kalabilmek adına, istemdışı asıl birliğin bütünlüğünden uzaklaşmışlardır. Hasat zamanına odaklanmış sevgide kalışlar, beklenti içerisinde yaşanan heyecanlanışlar ve bu sessizliği elde etmek için kalıp oluşturup duvarlar koyanlar, hepsi geleceğe prejeksiyon yapan bizleri olduğumuz şeyden uzaklaştıran ve aslında varlığımızın birliğine yol alırken bile bizleri varlığımızın bütünlüğünden uzaklaştıran beklentilerdir. Eğer gerçek anlamda "bir"lik içerisinde hasattan geçmek niyetindeysek ve sadece kendi geçişimiz için kaygılı değilsek, beklentide değil sevgide kalmanın ve "bir"liğin hiç bir sınırla mümkün olmayacağını bilmenin zamanıdır diyorum. Kapalı kapılar ardında gelene izole bir halde "bir" anlayışını savunarak hasat beklentisi ile uzaklaştıklarımızı görme fırsatımızı elimizden kimse almıyor onu biz göz ardı ederek asıl hasatımızdan geri kalıyoruz.

Dostum öyle güzel aktarmışsın ki şu cümlelerde "Bilincin ani denebilecek değişiklikler yapmayı isteyeceğini hiç sanmıyorum.Doğal süreç ağır ve dengelidir.Yani beden aynı, mantalite aynı, duygular aynı.Bunun sonucunda beden zihin ve duygularda devrim niteliğinde ivmeler beklemek bizi yanıltır." Evet sevgili bulut hasat için kaygılanmayı bırakmak ve tüm kapılarımızı sınırsızca kaldırıp kapılarımızı birliğe açmak ve gerçek anlamda sadece sevgide kalmak... beklentisiz ve kaygısız! Ve işleyen o büyük değişimi her gelen şekliyle sevgiyle gözlemlemek:) gözlemlerken de sevinç içerisinde olmak.

Sevgiyle..

Edited by - ivrin on 22/08/2008 11:16:43
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 22/08/2008 :  11:34:32  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Sevgili İvrin,

Şimdi kendimi iyi hissediyorum.Anlaşılmış olmak çok güzel.Çok teşekkür ediyorum.

Birlik bilinci hakkında yazdığım ya da söylediğim herşeyden sonra bir genişlik hissediyorum.Şimdi çok genişim.Sevgiler.

Ha asıl sözümü unutacaktım.Birlik bilinci,değişik yüz ve fesatalarının ifadelerini bilmekle birlikte,sevgi temelli olanlardan belirgin bir haz duyuyor.Ben şahsen dondurmalı kaymak tadını duyumsuyorum.Bu sıcakta başka tatları duyumsamak güç.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 22/08/2008 :  12:30:18  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostum, anlaşılmasanda kendini iyi hissetmeye devam et.. çünkü sözlerimden ziyade olanı hisset gerisi boş! Hazlar geçicidir daimi huzur ve varlığın sevincinde kal dostum. Bir tek yolu var bunun; insana dair bütün formların, düşüncelerin, sözlerin, çeperlerin bir hükmünün olmadığını kavramak ve olduğumuz şey Ol maya devam etmek. Aksi takdirde "bir"liğimizin yanında hiç bir hükmü olmayan tüm diğer 3b formlarıyla sınırlar yaratarak, bütünlüğümüze bütün giriş kapılarını kapatırız. Bırak dostum ben seni anlamamış olayım ama sen bendeki olanla "bir"likte kal ve onu şifala kendini şifala evreni şifala:) ne ile; SEVGİ ile.. ve dahi sende kalmış diğer anlaşılamayanları devasa inayet fırınında pişir dostum;)

Edited by - ivrin on 22/08/2008 12:32:38
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 30/08/2008 :  12:06:00  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Dün akşam haberlerde Karadenizde suların ısındığını kuvvetle vurguladılar.Devasa Amerikan ve rus gemileri,nato gemileri gösteriliyor ya da sözediliyordu.

Önceleri çok endişelendim.Aklıma Osetyadaki yaşlı kadının ateş içindeki bir ortamda acılı haykırışı gelmişti.Sonra bu olaylara neden olan ülke liderlerinin yüzleri birer birer aklıma geldi.Bir devlet adamının ciddiyeti yanında temiz ve sevecen görüntüleri vardı.Hiç de dünyayı ateşe verecek gibi görünmüyorlardı.

Konunun birbaşka yönü de, acaba ben liderleri,savaş gemilerini,bilmem kaç mil menzilli füzeleri bir başka duyarlıkla,sersemce bir iyimserlikle mi değerlendiriyordum.Çünkü çok kısa süre önce savaşın korkunç yüzünü gösteren durumlarla karşılaşmıştık.Kısa sürede ne değişecekti de ülkeler ve liderleri melek gibi olacaklardı.

Öncelikle savaş denen bu acımasız oyunun icapçısı ve oyuncusu insan bilinci.Eğer seçimi buysa bu oyunu oynamaya devam edecek.Ama köprünün altından çok sular geçti.Galaktik enerjilerin insan bilincindeki,bilerek ya da bilmeyerek konmuş şiddet ve sorun içerikli bilgileri silmekte yardımcı olduğu sürecini hissediyorum

En önemlisi kendi geleceğini belirleyecek insan bilincine,barış ve bolluk dolu seçimi yapmasında gerekecek kritik kütleye katkı sağlayabilmek.Umarım başarırız.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/08/2008 :  16:03:02  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostum Bulut, senin her zaman çizgini bildiğini ve o çizgiyi çok iyi koruduğunu ve dengede olduğunu hep fark ettim. Bu anlamda benim kalbimde ayrıcalıklı bir yerin var ve bana eğer bu paylaşımın adı ışıksa burada birçok kişiden daha fazla ışık veriyorsun ve yolumu aydınlatıyorsun. Ve işte sevgiyi de böyle yaratıyorsun! Yani Yani işin maneviyatından ziyade rasyonel aklın kullanılabilirliğini en üst düzeyde sergiliyorsun bu da beni gelecek adına çok umutlu kılıyor. Bir kişi bile bu bilince sahip olsa meyvelerini verecektir.

Bu yazında ilgimi çeken ve bana bu cümleleri sarf etmeye neden olan paragrafını ve ondan anladığımı dile getirmek istiyorum, umarım bu dile getiriş doğru anlaşılır ve ben de ışığına ışık katmış olurum eğer aydınlanmaksa amaç.

Yazında ilgimi çeken ve haklı ve mantıklı bulduğum rasyonel aklımın desteklediği paragraf içerisindeki cümlen şudur; "Galaktik enerjilerin insan bilincindeki, bilerek ya da bilmeyerek konmuş şiddet ve sorun içerikli bilgileri silmekte yardımcı olduğu sürecini hissediyorum"

Ve ben paragrafındaki bu cümlenin özündeki manayı destekleyerek galaktik enerjileri ve "bir" felsefesini bir tarafa bıraksam da, burada net bir şey görüyorum; eğer insanoğlu inançsal boyutların ötesinde kalarak sadece insanlığın kurtuluşu ve bilinçlenmesi adına bunu başarırsa, o yeni dünya insanı kendi bilincinin değeriyle dünyayı bu savaşlardan kurtaracaktır!

Yeter ki insanoğlu bu "bir" de bu anlamda birleşsin!

Kutsallık anlamında değil, inançlar gereği işin maneviyatında kalmak için değil!

İşte "bir"lik o zaman işe yarayacak!

Ama eğer inançsal ve kutsal bir "bir"lik anlayışı ile ilerlenilirse; o halde ileride su-i istimal edilmek üzere yeni bir din yaratılmış olacak!

Umarım ikinci şık gerçekleşmez ve umarım insan uhrevi olandan ziyade, rasyonel aklını tefekkür ile yönlendirip, insanın birliğindeki etkisini ortaya koyar.

İşte o zaman ben, o "bir"in içerisinde koşulsuzca varolacağım!

Buna and içiyorum hepinizin nezdinde! Ve sen ve siz dostlarım şahitsiniz buna.

"kendi geleceğini belirleyecek insan bilincine, barış ve bolluk dolu seçimi yapmasında gerekecek kritik kütleye katkı sağlayabilme" demişsin güzel dostum; işte bu katkıyı ben, bunun için yapacağım "bir"in kutsi boyutta Işık işçisi olup hasat geçmek için değil!!!

Ben insanlık geleceğinin barış ve refahı için kendi varlığımın ve bilincimin farkındalığıyla, kutsal boyutlardaki kurgulanmış yaratımlardan çoook uzakta, BH için canımı adıyorum.

Bu can adayış; sizin zannettiğiniz gibi bir hasat geçme, seçilme ya da kutsal sayılan "bir" içerisinde varolma adına değil! Bu can adayış; elimle tuttuğum, gözümle gördüğüm gerçeklerin ışığında ve de üst-insan olabilme yolunda yüksele bilme adınadır.

Bu ifadelerim, yeni din yaratıcılarının canını epey sıkacağa benziyor, ancak ben yeni bir inancın dışındaki "değerli-ben'i" çok iyi bildiğim ve yetilerimin farkında olduğum için, bu oyunlara gelmeyeceğimi canım pahasına buradan beyan ediyorum! Siz dostlarım şahidimsiniz.

Bir insan uhrevi boyutta hasattan geçmek için kutsal "bir" in içinde varolmak için ışık işçisi oluyorsa eyvah ki ne eyvah düşmüşüz demektir o tuzaklara.. ve yine eyvah ki ne eyvah halimize, o halde dinlerle niye yaşamayalım ki, onlar da bunu yapmıyor mu zaten!

İnsan, bilincinin ve gücünün farkına varmalı ve kutsi şeyler için değil! İnsanlığın sulh içinde yaşayabilmesinin, kötü duyguların kalkmasının ve savaşların, ve kanın durmasının adına, sadece bu sebepler için BH yasasına hizmete devam etmeli!

Çünkü inançsal boyuta taşınmakta "bir" anlayışı ve bu gelecekte başka bir din anlamına gelmekte. Bizler dogmalardan kurtulurken bu tuzaklara düşmeyenlerden oluruz inşallah! Ve bizim "bir" anlayışımız, ileride istismarcılarının kullanılabileceği potansiyel bir din oluşmasına temel olmaz inşallah diyor ve hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

İvrin

Bir zamanlar nehir olmak isterdi İvrin, akıp deryalara kavuşmak için.. şimdi gördü ki derya, içindeki iyiliği ve sevgisi ile insanlığa kötülüğün ve savaşların durması için katkıda bulunmakmış. Onu bekler dururmuş İvrin. İvrin'in "bir"lik anlayışı uhrevi değilmiş, yani cennet vaadiyle imana gelen dindarlar gibi hasat için "bir"lik olan insanlardan değilmiş İvrin!

Şimdi beni hasat zamanı aranıza almasanız da olur artık ama ben yeter ki bu pis dünyayı adam edenler arasında olayım. Sevgimle iyiliğimle varolup olmayana da bu farkındalığı sağlayayım. Bunun tek bir kutsal yanı var yarattığımız kaoslarla zarar verdiğimiz evrenimiz ve dünyamızı yani insanlık geleceğini kurtarma operasyonu. Ve bu operasyon inançların çok çok ötesinde bir bilinç ile mümkündür.

Sizlerle yol aldım ben bu iyilik sokaklarında ve uyanışım işte bu boyutta ve umarım din kurucular inanç oluşturucular beni ciddiye alırlar ve bu farkındalık gibi bir çok daha farkındalığın doğduğunu unutmazlar! İşte bu anlamda yalnız olmadığımı biliyorum.

Edited by - ivrin on 30/08/2008 16:21:29
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 30/08/2008 :  17:50:29  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Sevgili İvrin,

Yazdıklarıma yorumun için teşekkür ediyorum.Ayrıca sözkonusu paragrafın bir çağrışıma neden olarak düşünce akışını sağladığına seviniyorum.
Her nekadar kendi imzalarımız olsa da parçaları olduğumuz bilinç bütünlüğünün ifadeleri,yukarıda yazılanlar.

Ben hep formüle edilenden kaçındım.Bir isim konması kurallara bağlanması bana ters.Şu an yazdığım,yazdığın bana iyi geldi.Kendimle uyum içindeyim.Biraz bireysel hissetirebilir ama benim tarzım bu.Sev.giler

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits