Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 13/11/2008 :  19:10:19  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:))Seni aramızda daha sık görmek isteriz, sevgili Safran.:))

Bunu nereye yapıştıracağımı bilemedim, ancak en uygun yer burası görünüyor.Alüminyum burada da geçiyor.:))

"NEGATİF ENERJİYİ DEĞİŞTİRME TEKNİKLERİ

Ken Page

Birçoğumuz evlerimizde veya işyerimizde negatif enerjiden etkileniyoruz. Bu tür problemlerde işe yarayacak bazı yararlı teknikler:

1) Evlerimizde veya çevremizdeki insanlar, örneğin: sigara içenler, uyuşturucu, hap kullananlar, alkol bağımlıları, yüksek derecede duygusal enerji yoğunluğu olanlar veya kaotik cinsel enerji kullananlar:

a) Etrafımızdaki negatif olan aile üyeleri,

b) Negatif olan iş arkadaşları,

c) Negatif olan işimiz veya uğraşımız – yüksek baskı olan işyerleri,

d) Yüksek derecede duygusal kin, düşmanlık olan yerlerde çalışmak; örneğin itfaiye, polis teşkilatı, tıp departmanı, huzur evi, hapishane, hatta yüksek okul. Para ile ilişkili olan işyerleri veya korkuların, üzüntülerin, acıların, ıstırap çeken bireylerin, aşırı öfkenin olduğu yerler.

Temizleme teknikleri kullansak bile, bu enerjiyi her gün evimize getiriyoruz. Bu tür enerji elbiselerimize, deri eşyalarımıza, takılarımıza, saçımıza yapışabilir.

Toplumumuzda, kutsal mekanlarımızda, mağazalarda, marketlerde, okulda olan bitenleri ve iş kayıpları, işyerlerinin kapanması, suç, yoksulluk gibi çevreyi etkileyebilen şeyleri bilme gereksinimi var. Bu durumlar sahip olduğumuz şeylere veya kim olduğumuza yerleştirilebilen birçok yansıtmalar yaratabilir. Kıskanç olan bireyler var mı? Kendi işinize mi sahipsiniz ve yönettiğiniz çok insan var mı? Başka insanların yansıtmaları enerjiye sahiptir. Bu enerji evimizi veya içinde yaşadığımız alanı etkileyebilir.

Ayrıca evinize yakın olabilen elektrik hatlarına, trafolara veya diğer yüksek enerji iletkenlerine bakın. Bu tür enerjiyi taşıyabilecek dereler veya mezarlıklar var mı? Uçakların başınızın üzerinden uçtuğu bir havaalanı var mı? Büyük şehirler yoğun nüfustan uzakta olan bölgelerden daha fazla zorlayıcı olur.

Evimizdeki enerji hangi türde olursa olsun bize çekilir. Örneğin, evde çoğu zaman bir sürü cinsel düşünceleri olan bir genç varsa, onun odası başka mekanlara bindirilebilen/örtüşebilen enerji taşıyabilir. Onun okulunun, sınıf arkadaşlarının veya arkadaşlarının enerjisi de kendi mekanının dışında zarar veriyor olabilir. Eski enerji kalıpları evde, apartmanda veya çevrede yaşayan herkesi etkileyebilir.

Hasta olan veya iyi hissetmeyen ve bizimle yaşayan insanlar da evimizin enerjisini etkiler. İklimin, tatillerin, dolunayın, okula geri dönmenin, negatif veya korkutucu televizyon yayınlarının enerjisi – hepsi bizi etkileyebilir.

Evimizde enerjiyi tutabilen eşyalar ve alanlar vardır – mobilyalar (eski ve antik ya da bize başkalarının verdiği mobilyalar), fotoğraflar veya hatta resimler; eski plakları, eski kitapları, kullanılmayan eşyaları koyduğumuz temizlenmesi gereken alanlar; eski yastıklar, yatak takımları, eski minderler. Tüm bu eşyalar ve alanlar temizleyerek ve eşyaların yerini değiştirerek, dağınıklığı toparlayarak kolayca arındırılabilir. Eğer evde bir birey veya hayvan öldüyse, onun yatak takımını ya iyice yıkayın ya da atın. Kuştüyü yastıklar ve yatak takımları özellikle enerji taşıyabilir – ebediyen.

Anlaşabileceğimiz bir şey: Eğer kendimizi, evimizi, işyerimizi temizlersek ve etrafımızdaki dinamiklerin farkında olursak, etrafımızdaki enerji değişebilir ve evlerimizde birikmez. Yaşadığımız mekanlarda enerji akışını sürdürmek isteriz. Enerji ne kadar eski ise veya enerji ne kadar ‘yapışık’ ise, etkilenmemiz o kadar kolay olur.

Evlerimizde ve işyerlerimizdeki alanları temizlemenin birçok yolu vardır:

1) Kilimleri, halıları yıkayın ve mobilyaları, kumaşları ve perdeleri iyice temizleyin.

2) Duvarları boyamak enerjiyi temizlemek için etkilidir.

3) Mobilyaları aynı odada başka yerlere taşıyın (bir iki santim bile fark ettirir),

4) Pencere eşiklerine küçük olsa bile aynalar yerleştirilebilir,

5) Dağınık, karışık olan veya son bir yılda temizlenmemiş olan alanları temizlemek,

6) Her ay kristalleri ve taşları temizleyin – işyerinizdeki kristalleri her hafta temizleyin.

7) Bitkiler ve canlı olan şeyleriniz olsun – bunlar alandaki enerjiyi dengelemeye yardım eder.

8) Taktığınız takıları her gün temizleyin, gözlüklerinizi de temizleyin.

9) Size iyi hissettirmeyen takıları takmayın, örneğin, temizlemeden annenizin yüzüğünü takmayın.

10) Müzik sesi ve titreşimi enerjiyi hareket ettirmek için yardımcı olur.

11) Feng Shui teknikleri kullanmak da iyidir.

Eğer bir ilişkiniz olduysa veya mekanınızı paylaştığınız biri olduysa ve bu ilişki sona erdiyse:

1) Yatak odasındaki mobilyaların yerlerini değiştirin.

2) Yatak takımlarını değiştirin veya temizleyin; yastıkları değiştirin veya yerini değiştirin.

3) Duvarlara veya pencere eşiklerine aynalar koyun.

4) En azından duvarın birini boyayın.

Bu basit bilgileri kullanarak, eğer mekanınızı paylaşan kişi hala sizi düşünüyor veya sizinle ilgili fanteziler kuruyorsa, yatak odanız onların yansıtmalarından etkilenmez. Bu küçük değişiklikler eski enerjiyi özgürleştirebilir. Bu nedenle herhangi bir yansıtma taşıyamazlar. Aynı adımlar evdeki diğer odalara da uygulanabilir.

Eğer bir apartmanda yaşıyorsak ve alt katta ve yan dairelerde yaşayan insanlar varsa, 30 cm x 30 cm’lik bir ayna kullanmak faydalı olur. Ayna duvara doğru baksın, belki daireler arasındaki duvardaki şifoniyerin/rafların arkasına veya diğer mobilyaların arkasına konulabilir. Yatağın altına da bir ayna konulabilir, ayna aşağı bakar şekilde. Ayna yoksa, alüminyum veya yansıtıcı yüzeyi olan herhangi bir şey de kullanılabilir. Enerjiyi veya yansıtmaları yansıtan herhangi bir şey, onları kaynağına veya uzağa geri gönderir. Evimizdeki mekanları temizlerken, sadece duvarlara kadar gitmeliyiz. Kendi dairemizin duvarlarının ötesine gitmek, kendi mekanımızın dışına çıkmak başka birilerinin mekanını işgal etmek olur.

Güvenli olan bir yere sahip olmak çok önemlidir – hiçbir şeyin ellenmeyeceği ve hiç kimsenin izniniz olmadan giremeyeceği size ait olan bir yer. Bu yer kendiniz ile koşulsuz olarak olabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz bir yerdir.

Hatırlayın, evimizde olup bitenler bizi etkiler. Enerjinin bizi nasıl etkilediğini izlemek çok önemlidir. Stres seviyelerini kontrol etmeyi öğrenin, çünkü bu negatif enerjinin işgal edebileceği yerdir.. Gerçekten iyi olmayan – örneğin alkol, uyuşturucu, sigara – şeyleri kullanırken her zaman ölçülü olun. Bunlar araçtır, yardımcı değil. Yaptığınız şeylerden tamamen keyif alın, herhangi bir şeyi aşırı yapmaya gerek yok. Kendinize kızmadan veya yargılamadan kötü alışkanlıkları dengelemenin başka yollarını arayın. Bağımlılık yaratan enerji insanlara ve olaylara uzanır – geçmişimizi temsil eden ve yoğun duyguya neden olan herhangi bir şey. Duygularınızı aynı seviyede – ne yüksek ne de düşük – tutmak için elinizden geleni yapın.

Bizi yargılayan insanlar, bizi enerjisel olarak kendi fikirlerinde veya korkularında tutmaya çalışır. Yüksek strese neden olan ilişkilerin değiştirilmesi gerekebilir. Eğer biriyle ilgili kötü hissediyorsak, o ilişkiyi değiştirmeyi düşünmeliyiz. İnkar etmek sadece daha fazla probleme neden olur.

Bize zarar vermemesi için dışsal enerjiyi değiştirdikten sonra, duygusal enerjiyle çalışabiliriz. "

(Çeviri: Saffet)

Edited by - kurby on 13/11/2008 19:12:02
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 14/11/2008 :  11:10:20  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
DNA Aktivasyonu sihirli bir degnek midir aceb:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 14/11/2008 :  21:01:50  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Of,off!
Bu siteye üye olmadan 2 ay önce, buradaki tüm yazılanları okumuştum.Bu adamlar ve kadınlar neden böyle bir sitede ne konuşuyorlar diye.Bugün anlıyorum ki, boşuna zaman kaybıymış.Okumadan, atlamak, birşeyler anlatmaya çalışan insanlara tü-kak diyerek onları püskürtüp kısacası bu kadar bilgi birikimini, bu kadar emek harcanıp yazılan tüm bu şeyleri es geçmem gerekiyormuş.Elbette, buraya üye olur olmaz, küstah bir üslup takınıp, bu üslubu bilerek yapıyorum diyerek, kendimce eğlenmem gerekiyormuş.Eh be Qaan!Madem bu kadar basitti, niye bizi yamaca sürdün kardeşim.Niye okuduk bunca yazılanı, biz de gelip neşe içinde dalgamızı geçseydik.Pleliler ne demiş, Ra ne hakkında konuyor, Kaskopyalılar ne diyor diye anlamaya çalışmasaydık.Uykumuza devam edip, horultumuzla rahatsızlık verseydik.Spritüellik yerine, pervaneye takılsaydık.

Edited by - kurby on 14/11/2008 21:02:12
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 14/11/2008 :  22:11:06  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
" Eğlenmiyorsan" öğrenmiyor sundur, öyleyse yolculuğun keyfini çıkar. :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 14/11/2008 :  22:13:31  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Öğrenmek eğlencelidir, öğretmektende." Bu Kasyopyalıların lafı, yukarıdaki de benim "uydurmam".

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 14/11/2008 :  22:19:41  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  20:11:09  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Spiritüellik Tehlikeli Bir İştir-3

Spiritüelliğin türlü türlü tehlikelerinden bir tanesi de yaşadığın çevrede “garip” bulunmandır. Bunu biraz açıklamay çalışayım, aslında yaşadığımdan bir örnek vereyim de ne demek istediğim belki daha iyi anlaşılır: Bir yemek sonrası sohbette, Lütfi abiye Melotonin siparişi verdiğimi söyledim. Ablam (ya kardeşim, manyakmısın sen yaa, gece hiç yatamıyon, bak öbür kardeşlerin ne güzel mışıl mışıl uyuyorlar…Kafayımı yedin,gıcıkk alıyoorumm yaaa, yok lora yok ra yok alex – bunu ben de tanımıyorum- offff, biraz müslümanlıkla uğraş, hazreti muhammedi oku, Allahın yasakladıkları, helal kıldıkları ile uğraş,…yoksa satanist mi oldun? Yaa) derken ben acayip gülüyorum. Daha sonra “elveda rumeli bu akşam mı?” diye sorunca “alex” in kim olduğunu anladım tabi. Spiritüellik bayağı “tehlikeli” bir iş değil mi?

Başka bir tehlikesi daha var: Kendini tanımak için araştırmalara girdiğinde “gerçek” lerle karşılaşırsın. İnsan taşıdığı özelliklerin, davranışların,egolarının v.s. arkasında hangi “gerçeklerin” yattığını “yüzüne atılmışbir tokat” gibi farkına varır. Egosu ile tanışır, başakaları tarafından takdir edilmenin ne kadar yanlış olduğunu anlar, başkalarını yargılamanın ne kadar yanlış olduğunu anlar. Tıpkı benim anladığım gibi. İnsanın kendini tanıma süreci bu, karanlık yanlarımızla tanışma süreci bu.

Ne olursa olsun, hayatta öğrenme süreci için aslında güzel bir yol bu. Hayatta her şey/tek şey dersler değil midir? Eh bizde öğreniyoruz galiba.

Selamlar, Sevgilerimle...

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  21:00:12  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Hakikaten Tiversonus, uyumuyorsan, melatonin eksikliğin vardır.Al bence de!hahahahaha!Ben de fazlası var, ben de bu ara .... gibi uyuyorum.:)))))))Ama itiraf etmeliyim bir ara ölesine sabahlara kadar otururdum, neymiş kuş seslerini dinleyecekmişim.Oysa ki, insanlardan kaçıyordum(Gece yarısını çoktan geçmiş....):)))Uykudan niye kaçıyorsun ki, ben uyuduğumda harika bir yere gidiyorum hep, belkide bundandır uyku merakım.:))Bu da kendinden kaçışın başka bir yolu!:(

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  22:12:11  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Herkes nerede ya, "elveda rumeli"yi mi izliyor?:(((

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 17/11/2008 :  22:21:48  Show Profile  Reply with Quote
Acılı diye eskiden cümbür cemaat emrahın :)) filimlerini izlerdik.Herkes iki gözü iki çeşme ağlardı.Yıllar geçti ve şimdi nerde denk gelsem emrahın filimlerine kahkahalarla gülüyorum:) Ama en çok saygıyla ve sevgiyle Kemal Sunalın filimlerini izlerim.Saf sevgi dolu insan rolünü en iyi o oynamıştır.Birde şu son günlerde çevrilen duygusal aşk filimlerine ne demeli :) Yeter artık diyorum.Beceriksizce o kadar çok film çevriliyor ki birde örnek alınıyor.Mesela Asi filmi,baş karakterler öyle gururla, inatla,hırsla doluki.Sevgilerinden daha önemliymiş gibi gururu,inatlaşmayı seçiyorlar ( Ah bu senaristler:) ) Ya mafya dizilerine ne demeli.Oda ayrı bir salaklılk :( diyeyim. Mafyanın onurlusu ,derin devletin haklılığı olurmu be kardeşim.Bir ara ne kadar çok genç polat alemdar olmuştu tanrım:( Polat gibi giyinen gençler kendini onunla ne kadarda özdeşleştirmişti ve birden kahraman kesiliyorlardı.Hem insan öldür sonra dürüst adaletli,onurlu vs ol ne salakça.Peki son günlerde çocuk yaştakileri güvenlik güçlerinden birileri ihtar yapsın yapmasın çekip öldürmesi, cezaevlerinde işkenceyle ölenler,ciddi rahatsızlığına rağmen ancak eceli geldiği için tahliye olanlar,vs vs'ler bitmiyor:( Zaman daha yoğun,sancılı ve sıkıntılı yaşanıyor.Çatışmaların yaşanmasının tek nedeni her gelen iktidarın bir önceki derinliği yıkıp kendi derinliğini inşaa etme çabaları!Peki böyle toplumsal bir derste nasıl davranmalıyız. Çünkü biz hala bireysel derslerimizi tamamlayamadık, toplumsal dersleri (ekonomik, siyasi, kültürel vs. krizleri ) nasıl aşacağız merak ediyorum.Bu noktadada tanrısal bilinçle bakmaya çalışıyorum ve diyorum ki yaşanması gereken dersler var.Ve bu dersler kendiliğinden yaşanmayacak evrenin kendi yasaları gereği, işleyecek ve kozmik bilincin iradesinden ayrı bir irade yaşanmayacak.Beni rahatlatan bu düşünce.Yoksa içimi kurtlar kemiriyor olurdu. Sınıfsız,sınırsız,ırksız bir dünyada yaşamak dileğiyle,tanrısal kimliğimin dışında tüm sahip olduğum kimliklerden azad ediyorum kendimi,sevgilerimle...

Edited by - zer-zivi on 17/11/2008 22:22:54
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  22:21:57  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Selam kurby,

Aslında bu enkarnasyonumda en sevdiğim şey "uyku" dur, baldan tatlı gelir bana, ama şunu gözlemliyorum yeterince saat uyuyorumda milletin uyumadığı zaman uyuyorum, şimdi bunu düzeltmeliyim. Şimdi "karanlık" yanlarımı gözlerimin önüne serildiği bir yazıyı okuyorum ve resmen şok oldum, dur birazdan ismini eklerim. :)))
((Jan Spiller - Ruhsal Astroloji))

Edited by - Tiversonus on 17/11/2008 22:23:55
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  22:54:12  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Bacıım" sen de yazmışsın görmedim vallahi, dur yazını okuyayım, sana da selamlar !!!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:07:38  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Şişme Botlar" Nato Ordusuna Karşı

Geçenlerde ünlü bir holdingin (Türkiye'den) gemisinin Somali açıklarında korsanlar tarafından kaçırıldığını, geminin yönetimini ele geçirdiklerini tv den izledim. Burada Somali civarında geçen yıl 7 milyar dolarlık bir "zarar" olduğundan bahsediliyordu. Korsanlarla "mücadele" etmek için Nato'ya bağlı gemilerin bölgede "çalışma" yaptıklarından bahsederken, içlerinde bir adet de Türk savaş gemisinin bulunduğundan bahsediliyordu. Bir kaç gün önce yeni bir haber olarak, yeni bir Türk gemisinin daha korsanlar tarafından "el konulduğu" haberini yine tv den izledim.

Bu iş böyle olmaz; bir adet türk gemisi ile bu iş çözülemez, ne yapalım? Derhal üç ama üç yetmez beş tane daha gemi yollayalım, olmadı bu da yetmez, eniyisi biz on adet daha savaş gemisi yollayalım da o "şişme botlu" korsanlara günlerini gösterelim.

Aslında bu iş bana biraz "komik" geliyor, türk genelkurmayın bir odasında konuşulan (cumhuriyet gazetesinden birisi) konuşmalar kayıt edilebiliniyor ise, bu biraz bana komikten de öte "traji-komik" bir durum olarak gözüküyor.

Hey neler oluyor, insanlarla alay etmeyi bırakın, bu kadar silhlanma ve savaşlar yeterince gezegene zarar verdi, yetti artık. Adam gibi "blüşmeyi ve paylaşmayı" öğrenin.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:09:27  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Zer-zivi, ben tv izlemiyorum artık, dizi hele hiç!:))Hepsi çok kötü!Hiçbiri bana hitap etmiyor.Eskiden korku filmi manyağıydım, onu da bıraktım son zamanlarda.:))Artık korkmak istemiyorum sanırım:))))Ayrıca, o filmler kişilerin zihnini sömürüyor.Oradaki karakterlerle özleşen kişilikler, ne kötü!
Oooo, Tiversonu, ruhsal astroloji ha!Aşilin topuğu önemli, ben bu konuda daha zor deneyimliyorum durumu.Çünkü benim zıt evlerinde ve zıt burçlarında ay düğümnlerim, ikiye katlanıp geliyorlar.:)))hahahaha!Ben haberleri de izlemiyorum artık!:))

Edited by - kurby on 17/11/2008 23:15:39
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:21:15  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Çok değerli analizler var, ama bir yerde biraz güldüm ama neyse; bir önceki yaşamımda tam bir "fahişe" ymişim, buna biraz "içerledim" ama bu yaşamla ilgili tesbitlerin doğruluk yüzdeleri bana fazla geldi. Ben bu astrolojiden "korktum" arkadaş.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:25:40  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
ahaaahaaa!Ona bakarsan ben de bir çiftlik ağasıymışım, ailesini ve çalışanlarını koruyup kollayan biri.Şimdi dışa açılmam gerekiyor.Ama beceremiyorum.Onun yerine 10.evden yengeç gibi davranıp, evden dışarıya yetmeye çalışıyorum, 4.ev oğlak fonksiyonunu da gerçekleştiriyorum tabi, evde terör!:)))Bir şekilde kendimizi gerçekleştiriyoruz.:)))

Edited by - kurby on 17/11/2008 23:26:07
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:28:04  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Senin çiflikte miydim acaba? :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:31:59  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hahahahahaha!Birinci ev(koç)-Yedinci ev(terazi)i de oku!:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:35:14  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben öyle anlayamam sevgili kurby, "kuzey düğümü" şeklinde söyle daha çırak durumundayız. Bak hem sevgili agnia' nın dediği gib. "ruhuna dokunulmamış her kadın bakire" dir, yani bizim eski işe yargı koymamak gerekir.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:41:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
İyi de senin GAD akrep ve 7.evde yani terazinin evinde.Bu şekilde değerlendir derim.Ben ay düğümlerini reerkarne ile ilişkilendirmeyi pek başaramadım.İlikiler evinde yani biz evinde akrebi deneyimlemişsin böyle düşün.İlle de bunu meslek olarak düşünme!:))))Sen akrebin özelliklerini ilişkiler olarak deneyimleyip öğrenmişsin.Şimdi ise, bunu dengelemek için boğayı, 1.evde-kişilik evinde- öğrenmen gerekiyor.Bu şekilde düşün.:))Bunun için de KAD akrebe bak derim.:)))

Hahaha!Şimdi sana bunları yazdım ya, ben bunu daha önce niye düşünemedim diye geçmişte neler öğrenmişim diye baktım.İşte, benim sorunum da bu, başkasına verir salkımı, kendi yutar talkımı!:)))

Edited by - kurby on 17/11/2008 23:46:05
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:52:06  Show Profile  Reply with Quote
Demek ki boşuna bacım demiyormuşum sana sevgili Tvrsonus :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:55:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben de bundan korkuyordum, şimdi zerzivi "bacıım" bunları görür diye, korktuğum başıma geldi :))))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 17/11/2008 :  23:58:15  Show Profile  Reply with Quote
Ama işin ilginç yanı ne olabilir sence :) Kesinlikle ben senin ağabyindim :) sonra namus diye seni furdum daaa :)

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/11/2008 :  00:01:16  Show Profile  Reply with Quote
Kurby sana mesaj gönderdim başka site boyutundan almadınmı canıımmmm:)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 18/11/2008 :  00:39:43  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
yoooo, nerden attın ki!:)))
İyi geceler!

Edited by - kurby on 18/11/2008 17:28:12
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/11/2008 :  01:15:38  Show Profile  Reply with Quote
Mesajını yeni aldım :) pişman olma sonra :) Hemen adresini kaldırmayı unutma :) sevgiler...

Edited by - zer-zivi on 18/11/2008 01:17:06
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 18/11/2008 :  16:00:06  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Herkesin Bir Derdi Var

O kadar çok kanal bilgisi ve felsefeye daldık ki; spiritüelliğin teorisyenliği rollerine soyunduk. Teorisyenlik yaparkende birbirimize kırıcı, yıkıcı olmaya başladığımı gördüm. Kendi adıma konuşuyorum, eleştiri ve yargı kılıcını çekip sallıyorum sağa sola ve sonra bir hastalık olarak kabul edilecek bir duygusallığa giriyorum. Neyseki “duygular sadece kimyasallardır” diye söyleyen kasyopyalılar yeni bir açıklama getirerek beni birazcık da olsa rahatlattılar.” Duygular bu yoğunluk için gereklidir” dediler, off bu söz bir rahatlattı ki beni hiç sormayın. Şimdi sıra geli bu duyguların “gözü kör etmeyeceği “ bir duruma gelebilmekte, iki tarafı keskin bir kılıç gibi. Acaba diyorum; kasyopyalılar anadolu insanlarından birisi ile kanal oluştursalar dı, ortaya çıkan duygusallık veya duygular ne olurdu?

Gazi Mustafa Kemal’in , Che ‘nin, Ghandi’nin v.b diğer mücadele insanlarının hangi “duygulara” sahip olduklarını hep merak etmişimdir. Hangi müzikleri dinliyorlardılar acaba? Acaba “bilimsel, bilgisel” açılımlarının arkasında, bu kadar çok fedakarlık durumuna gelmelerinin arkasındaki neydi? Herhalde bilgi ile sevgi nin birleşimi olan “bilgelik” olmalıydı diye düşünüyorum; “bilgelik” acaba nasıl bir kavram?

Siteye üye olan insanların profilini düşündüğüm zaman, aklıma şu karadeniz türküsü aklıma geldi, trt de izledim aklıma bu düşünceler geldi:

Zeynep Başkan-Herkesin Bir Derdi Var

vay seni cerrahpaşa
içmem suyundan içmem
içmem suyundan içmem
oooyyy ooyy..

bidahaki seneye
yolcuda gelur geçmem
yolcuda gelur geçmem
oooyyy ooyy..

yaş akar gözum sızlar
ne kalır gerisine

herkesun bir derdi var
durur içerisinde
durur içerisinde
oooyyy ooyy..

doktorlarda ne bilur yureyun acisini
oooyyy ooyy..
doktarlarda bilurmi yurek acisini yureyun acisini
oooyyy ooyy..

cerrahpaşaya koydum canumin yarisini
oooyyy ooyy..
cerrahpaşaya koydum kalbumin yarisini
oooyyy ooyy..
yaş akar gözüm sızlar
ne kalir gerisine

herkesun bir derdi var
durur içerisinde
oooyyy ooyy..

----------------------
Bilgi Sevgi ilişkisi ....

Hiçbir şey bilmeyen hiçbir şeyi sevmez.

Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şey anlamaz.

Hiçbir şey anlamayan, değersizdir.

Oysa anlayan kişi, aynı zamanda sever, farkına varır, görür...

Bir şeyin aslında, ne kadar bilgi varsa daha fazla sevgi vardır...

Tüm yemişlerin böğürtlenlerle aynı zamanda olgunlaştığını

düşleyen kişi üzümlere ilişkin bir şey bilmiyor demektir.

PARACELSUS

Farmakolojinin Babası

Edited by - Tiversonus on 18/11/2008 18:31:37
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/11/2008 :  17:07:07  Show Profile  Reply with Quote
Bir zaman çok yandı içim,derinden,derinden yandım, kavruldum...Kah biri sönüyorken bir başka eteş düşüyordu yüreğimi paramparça eden.Ve ben her seferinde toplamaya çalışırken parçalarımı,yaşam aman vermeden habire savuruyordu topladıklarımı.....İnsanları sevmeye çalışırken birden nefret coşuyordu içimden,kızgınlıklarım bitmiyordu dünyaya dair.Ben yandıkça hak narında kul oldum ,kül oldum kul kapısında.Ne bileyim işte,nerde bir eksik toplamım varsa hep elimdekileri savuran bir güç vardı, hakikatli topla şunları diyen :) Sevgili güzel dostum Tversonus bu süreci hep yaşayacağız ve atlatacağız.Sana dipsiz mutluluklar,kahkahalar dilerim :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 18/11/2008 :  18:48:55  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Farkındalığımızda bir artış mı var, bana mı öyle geliyor!:)))

Edited by - kurby on 18/11/2008 18:49:07
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/11/2008 :  20:39:09  Show Profile  Reply with Quote
Evet bencede,herkesin bilgiside,sevgiside birbirine akıyor :) Bu gidişle eksiğimiz kalmayacak,tamam olacağız Bir'likte :)

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 18/11/2008 :  22:21:57  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
hımmmmmmmmmmmmmm...

Bakıyorum benden gizli buralarda konuşuyonuz Haaaaaaaaaa....

Yakaladım sizi, bende bunlar nerde acep diyordum....

Tabii benim sizin gibi vaktim yok nerlere girip çıktığınızı takip edemedeim:))))))))))))

Yakalandınız.... sobe.....

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/11/2008 :  23:04:13  Show Profile  Reply with Quote
Tüh... ebelendik :) Varoluşta bir saklambaç oyunundan ibaret değilmi :))) Varoluşun bütün parçaları birbirinde kendini sobeleyecek :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  10:37:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Hamdolsun" Kriz Henüz Gelmedi Yılbaşından Sonra Gelecek !!!

Türkiye' de Aklın Erkek Modeli iflas etmiş durumda, acilen Aklın Dişi Modeli olaya el koymalıdır. Gerçi onlarında bu ara işleri başlarından aşkın ama, onlara sesleniyorum, "acilen Aklın Erkek Modellerini Yönetimden Alaşağı" edin yoksa ne akıl ne model ne erkek ne de kadın kalacak!!!

Söylemediy di demeyin sonra..

Aklın Erkek Modeli Temsilcisi

Not: Oh be, dünya varmış, sabah sabah ilk "yargılama" eylemini yaptım ve rahatladım. Karar verdim ben bu bağımlılığı yavaş yavaş bırakacağım, günde iki üç taneye azaltarak bırakmayı düşünüyorum.

Edited by - Tiversonus on 19/11/2008 11:19:27
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  11:44:28  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Kurby,
Bugünlerde ruhsal astroloji kitabımı okuyorum.Denk geldi.Küzey düğüm akrepler için,işine o kadar odaklanır ve çalışırlarki(boğanın mantığı)çevrelerini zaman zaman ihmal edebilirler ama bunun farkında bile değillerdir gibi birşey yazıyor.K.D.A o kadar çalışmışki reenkarnasyona göre,artık dinlenmeliymiş ve zaten sorunda dinlenmeyi bilmemesiymiş:)Ben dinlenmeyi nasıl öğrenicem:)

Sevgilerimle Kurby.

Edited by - pandora76 on 23/11/2008 18:33:03
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  11:58:21  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Benim bir çözüm önerim var ama sevgili pandora, bana yazmadığın için anlat mıyacağım :))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:02:49  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Size yazmadığıma göre bana anlatamayacak olmanız ne kötü:)Yinede teşekkür ederim efendim,siz haritanızı bekleyin ve hatta merakla bekleyin:)
Sana kısaca siz diyebilirmiyim?

Edited by - pandora76 on 19/11/2008 12:03:19
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:03:41  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
O diye bile diye bilirsiniz :))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:06:15  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Peki O:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:08:13  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sakın bunu da (son yazınızı) düzelteyim demeyin sakın ha !!!:))) Düzeltme rekoru sizde, tek satırı bile iki kere kim düzeltebilir?? :))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:08:53  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Emredersiniz:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:10:01  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tüh ikinci yargıyı bugün size kullandım, geriye bir kaldı onu dikkatli kullanmalıyım !!!

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:14:04  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
2.sinide kendinizi yargılamak için kullanın mesela,olmazmı:)

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:21:11  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Başkalarına "yargı",kendine "eleştiri".Garip geldi?
Siz bilirsiniz,iyi bilirsiniz.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:21:26  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Allah aşkına yukarıdaki yazıyı "düzeltmeyi" düşündünüz değil mi? :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:21:54  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora, kad hangi evine düşüyor?:))Şimdi işe gidiyorum, öğleden sonra gelicem, elbette pcyi boş bulursam yazıcam.:))Bu ara çok boşladım burayı!:))) Herkese tünaydın!:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:23:30  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili kurby, sende değişiklikler var hadi hayırlısı :)))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:26:11  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sizdede yazılarınızı ortadan kaldırmak gibi bir huy var ama bakın ben sizi yargılıyor pardon eleştiriyormuyum:)))İçimden bir ses beni hiç sevmediğinizi fısıldamakta:)Beni kendi halime bırakın,mesut ve bahtiyar yaşayın:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:28:29  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hayır, sizi de forumdaki diğer arkadaşları da seviyorum. Yalan söylüyorsam BH olamayayım!////

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:30:27  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Şimdi gidiyorum, ve 3. eleştiriyi kimselere kaptırmam, dikkat edin kendinize, akşama yargı bekliyorum!hahaha!Beyaz bugidili peruğu da takarsanız süper olur.:)))
Pandora KAD akrebin karanlığına dikkat!:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 19/11/2008 :  12:31:41  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Yalan diyosanız ölünüzü göreyimmi:)

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits