Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/01/2009 :  21:41:50  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Not olsun: Dün gece (saat 12-20 ile 13,30 arasında) gördüğüm kırmızı ışıklı gökdeki kırmızı ışıklıbilinmediğisöylenennesneler (uuuuffffooooo) yazımı biraz çekinerek yazmıştım. Şimdi tsunami nin yazısını gördüm:))) Niye önce görmedim?
1. Ben yazarken vardı görmedim.
2. Ben yazarken yoktu, ben yazdıktan sonra çıktı,
a. Acaba "gerçeklik köprülemesi" mi yaşadım şimdi?
b. Acaba "dikey gerçeklik" ler mi yaşandı?

Off bizim film azönce seyredilmesi çok gerekli olmayan "stargate 2008" in yannda daha heyecanlı kalır, yani nasıl bir film e girdik şu 2009 enerjisi, sanırım biraz "acılı öğretecek".

Bak aklıma geldi, şimdi geldi, film sektörü çökmezse ben bunları seneryao olarak yazabilirim. Ama gişe de iş yapmaz, evet sanırım yapmaz, genel bunları sevmez. Bak bu lafı tuttum:"Genel"...

Şimdi aklım gine ççalıştı, genel evdeyken ne yapar????

"Yıldız tozu-uslanmaz bir peri masalı" bakalım bu film nasıl.GENEL in verdiği puan yüksek???!!!?=)(/&%+^'*

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 01/01/2009 :  22:00:40  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Tekrar hatırlatıyorum...(kanal bilgisidir )

2009 yılı enerjileri herkezin içindeki 'miş' gibi yaptığı yanlarının göründüğü, ve deşifre olacağı bir yıl olacak ...
'Ya göründüğün gibi ol, yada ol duğun gibi görün' pozisyonuna sokacak hepimizi...
Bu yüzden kendimizi nasıl bildiğimiz değil, karşıdan nasıl göründüğümüz önemli olacak, sandığımız ben le , göründüğümüz ben arasında Şok lar yaşayıp direnç gösterirsek vay halimize:(((

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/01/2009 :  23:20:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Neden öyle olacağını "sokak tabiri ile" anlatayım:

Kutuların birinde 500 mr var. Seyircilerin yüzlerine bakıyorum, sonra yarışmacının gözlerine, göz kenarlarına, mimiklerine her detaya bakıyorum!!! kutudan kendi işlerine yaramayan bir rakam çıkınca bu görüntü yü kare kare kare izlemeye başlıyorum, o da ne bu bir TAPINMA (MADDESEL OLANA TAPINMA) o olmayınca yok olacaklarmış gibi, işte bu benim SANİYEDE 150 KARE YAKALAYAN KAMERAMA takılanlar, aman yarabbim millet MADDE BUDALASI olmuş, ruhların frekansını hissedebiliyorum...Sonra müzikle beraber TİYATRO başlıyor: Herkes çok sevecen, baba görüntülerde, inşallah, hayırlısı olsun, görüntülerinde, sempatik, kimi adam gibi, kimi kadın gibi kısaca İNSAN gibi olma ROLLERİ başlıyor:)))

2009 yılı ZORLU geçince RUHLAR ın GERÇEK GÖRÜNTÜLERİ ÇIKABİLECEKTİR!

Zor şartlarda, İNSANLIĞIN VAHŞİ, KAPATILMIŞ, GİZLENMİŞ, İLKEL tavırlarını görebileceğiz.

2009 DA RUHLARIN FREKANSLARINI DAHA NET GÖREBİLECEĞİZ.

Tabi, "imanın kimde olduğu" bilinmez değil mi???

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 01/01/2009 :  23:56:07  Show Profile  Reply with Quote
Bende bilgisayarın şifresine "parayı seviyorum" yazdım.Ama neden! Parayı sevmediğim için bana hiç uğramıyor ne yazık ki.Pc'yi her açtığımda parayı seviyorum yazarken belki severim,oda bana gelmeye başlar :)) Maddi dünya sadece araç olarak kullanılmalı, amaç olarak değil.Bazen düşünüyorum;bazı insanlara para oluk oluk akıyor.Sanırım parayı çok sevdikleri için o enerjiyi bir şekilde çekiyrolardır kimbilir :)

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 02/01/2009 :  00:02:09  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Parayla, imanın kimde olduğu bilinmez denir de artık bu devirler sona eriyor sevgili tiver, ayrıca kaçmak konuyu sulandırmak yok, 'suretinizi' artık saklıyamıyacaksınız, görsel-dokunsal-işitsel bir şeffaflık var bu sitede artık, çoğunlığa uyma mecburiyeti duyacaksınız nazikçe:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  00:14:52  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Son bir saattir kafam bulanmış durumda, Kasyopyalıların eski bölümlerini oıkuyorum ve dikkatimi çeken bir şey oldu.
1.Kendimi bildim bileli kulaklarımda olan çınlama, ben bunu herkeste olur sanıyordum, ama olmuyormuş.:))Bu aralar daha yüksek sanki, belki farkında olduğum içindir.(Doktora gideceğim bu konuda.)Kasyopyalılar şöyle diyorlar:
S: (L) Kocam kulaklarının neden sürekli çınladığını öğrenmek istiyor. (Ç.N.: Laura'nın eski kocası.)
C: Kertenkele etkisi.

S: (L) Bu kertenkele etkisi neden kulaklarının çınlamasına neden oluyor?
C: Bilgi yoluyla korunmayan veya daha az korunanlar üzerinde odaklanıyorlar.

S: (L) Bunu durdurmak için ne yapabilir?
C: Zihni açıp öğrenmek.

2.Zihinsel sesten bahsediyorlar.Bu ara saçma sapan şeyler akıyor düşüncelerimde.Mesela Pozitif varlıkların, bizleri yok etmeye çalıştıkları(ilk zamanlarda, hani şu dünya üzerinde varlıkların ilk savaşa başlamaları bizim yüzümüzden), ama kertişlerin bizi kullanılabilirliğimiz nedeniyle koruma altına aldıkları, hayrımıza değil yani.Sanıyorum şu, eski yaşam vizyonu dahi düzmece idi.Öldürüldüğüme inanmam istendi.

Offf, kafam çok karıştı!

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 02/01/2009 :  00:23:45  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zer-zivi

Bende bilgisayarın şifresine "parayı seviyorum" yazdım.Ama neden! Parayı sevmediğim için bana hiç uğramıyor ne yazık ki.Pc'yi her açtığımda parayı seviyorum yazarken belki severim,oda bana gelmeye başlar :)) Maddi dünya sadece araç olarak kullanılmalı, amaç olarak değil.Bazen düşünüyorum;bazı insanlara para oluk oluk akıyor.Sanırım parayı çok sevdikleri için o enerjiyi bir şekilde çekiyrolardır kimbilir :)

sevgili zerzivi

Para ve maddiyat insanların çoğunluğu için ulaşılması sahip olunması zor şeyler, tabikide fazlasını kastederek bir genelleme yapıyorum, bu yüzden sahip olanların yarattığı kibre dayalı davranışlar nedeniyle kastettiğim insanlığın geneli parayı zenginliği hep 'mundar' görmüş ve binlerce yıldır ortak bilinçte bu duygular kazınmış halde ne yazıkki...

Benim şahsi görüşüm ise, yeni bir bilinçle maddeyi ve ruhsallığı birbiriyle uyumlu hale getirip bunu realitelerimizde yaratmak...
Ve kendi adıma dipleri görüp yaşayan birisi olarak bunu dönüştürüyorum, ve %70 başardım ve bu konudaki dönüşüm farkındalığımı kendi bölümümde yazıp sizlerle paylaşacağım.:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 02/01/2009 :  01:05:41  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Kurbycim,

Bana göre seni hissederek açıklamaya çalışıyorum,
sen her konuda meraklı, araştırmayı seven, akıllı ve bilgi sahibi olan, şüpheci bir kişiliksin...
Fakat sanırım kontrol etmekte zorlandığın bir 'öfken ve fevri bir kişiliğin' var...
Kertişlerin ana besin kaynağı olan bu yemeği, ruhundaki bilgeliğin ve farkındalığınla öyle lezzetli bir hale getiriyorsunki (sıradan insanın öfkesi bu kadar lezzetli değildir eminim onlar açısından)
sürekli manipilasyon içinde kalıyor olabilirsin...

Öfke enerjisi içinde yükseldiği anda bilgini bloke ediyor olabilirsin..
Bir düşün istersen bu yazdıklarımı:))))))))))

Bu geceki nöbetçi benim herhalde, herkez uyudu galiba

Edited by - damdam on 02/01/2009 01:07:38
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  02:04:33  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Benimde kulaklarım çınlıyor, 6 ay önce hiçmi hiç yoktu. Şu anda müthiş çınlıyor. Sevgili kurby, daha sonra Laura da sanırım kendi yaşamıştı, bu celseleri arayalım, bende merak ettim.

Verilen cevap olasılık olarak implant a işaret ediyor kanımca. Bunu da "bilgi" ile aşılabileceği söyleniyor. Birde kocası için geçerli cevap olabilir, ihtimaller. Şu an pc sesi kadar çınlamam var ve bir kaç gündür arttı:))))

Bilgi korur:))) Bilgiyi bulalım:))) HEDEF BİLGİ!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  12:09:51  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
"Fakat sanırım kontrol etmekte zorlandığın bir 'öfken ve fevri bir kişiliğin' var..."

Bingo damdam daaaaa, eskisi kadar öfkeli değilim ben, en azından kontorl etmek adına onu bastırmıyorum.Yaşamam gerekiyorsa, yaşıyorum.Fevriliğe gelince, ay kovası, yanında geri bir jüpiter, napim canım yaaa! Fevriyim, evet!:(((

Tiversonus, nasıl acayip bir çınlama anlatamam, hele gece ses kesilince, resmen elektrik santrali gibi bir ses oluyor.Bazen, biri seni anıyor gibi artıyor, ama normal şiddetinin azaldığını hiç duymadım.Ve farkına vardım ki, bu benim işitmemi de engelliyor.Düşünüyorum, acaba bir yerden düştüm mü(düştüm, kazada epey sürüklenmişim, kafa göz darmadumandı), ya da aşırı yaramazlıklarım sonucu çığrından çıkan ailem beni durdurmak için biraz zor kullanmış olabilir mi,önümüzdeki hafta eğer üşünmez isem, doktora giderceğim.Bakalım ne diyecek?

Bilgiyi bulalım, tamam arkadaşım da, hangi bilgi kulak çınlamasını geçirir?Ve manipüle edilen o kadar çok bilgi var ki, artık gerçekten şaşırdım, iyice paranoyak oldum.:(((

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  12:59:15  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Günaydın herkese.
Kulak çınlamasını ben hep 4. yoğunluk sızntısı (artan farkındalığa) bağlıyorum, belkide yanılıyorum.

KULAK ÇINLAMASI: TİNİTUS Bunu babam yıllardır yaşardı ve hala yaşıyor. Tıp da buun tedavi edilebileceğini (başarılı olraka) duymadım, gözlemlemedim.

Kadim insanlar SÜLÜK tedavisi ile bunu tedavi ediyorlar imiş. Sülük yan etkisi olmayan bir uygulama. Ağzındaki enzimler insanın kanına karışıyor. Hücredeki atılması zor bölümde bulunan atıkları incelterek emiyor imiş sülükler. Fırsatını bulunca denemek istiyorum. Burda bir yerde tane ile satılan yer var.

Ah eskiden dedem ve eski kadimler yılda bir "içme" ye, giderdi, bunu celselerin bir yerinde bahsedildiğini duydum. Yani parazit temizleme. Sonra bu sülükleri kullanırdı. Şimdilerde avrupada yaygınlaşmış alternatif bir tedavi. İyi bir kaynak kulak çınlaması için kullanmış, sinir uçlarını canlandırıyormuş ve bilinen bir yan etkisi yok. Benim babem 25 yıldır bununla yaşıyor. O nada söyledim sonuçları yazarım.

Selamlar, Sevgiler..

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  14:25:48  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
İlginç!:)))
Bu çınlama olayı annemde de var, ancak doktor "takma kafana" demiş.Çünkü, annemin çocukken kafasına yediği bir taş nedeniyle(kafatası deliktir kendisinin) kulak zarı patlamış ve kulak kendine yeni bir zar yapmış.Sülük olayına gelince, sülükle tedavi edildiğini bilmiyordum.Araştırmakta fayda var, ama ben tırsarım sülükten.:(((

Bu arada çınlamayı netten araştırdım, eğer herhangi bir nedene bağlı değil ise, baskılama yoluna gidiliyormuş.Gece yanınıza konan, alçak sesli bir radyo gibi.Belki de bunca zaman bu nedenle algılayamadım.Çünkü çocukluğumdan, yaklaşık 26-27 yaşıma kadar, yatağımın kenarında bir radyo ile uyuma alışkanlığım vardı.Bebekken de bu şekilde sakinleştirilmişim.Ayrıca, kollestrolüm yüksek :)), sigaraya bağlı olarak, sanırım antioksidan madde(A,E,C vitaminleri, selenyum, Omega 3-6 gibi) alışımı arttırmam gerekiyor.:))Vitamin ve mineral eksikliği de buna sebep olabiliyormuş.Depoları haybiye taşıdığımın farkındayım, bomboşlar çünkü.Hımmm, sonuç kendime bakma zamanı da gelmiş.Bir de sinir sistemini zıplatan insan ve olaylardan uzak kalırsam!Süper olur.:)))

İnanmıyorum, doktora gitmemek için yaptığıma bakın!:)))Hala ayak diretiyorum.Hastaneleri sevmiyorum, onlar da beni sevmiyorlar zaten.:)))

Edited by - kurby on 02/01/2009 14:51:37
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  14:32:19  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:)) Zaten "tırsman" gerekiyor:)) Tedavi böyle çalışıyor:))

Şimdi "danışan" "tırsınca"; "tırsma hormonu" salgılıyor ve bu hormon tedaviye kanal oluyor:))
Aslında sülüklerin bu işten "tırsması" gerek miyor mu?!? Çünki en çok zararı onlar görüyor bu işten:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  14:57:44  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Ah Tiversonus, bu da benim zihnimdeki başka bir fenomen.Bizim negatif enerjimizle beslenmeleri olayı var ya, sadece enerjisel bazda mı diye düşünüyorum bazen ve fii tarihinde izlediğim ya da okuduğum bir şeyler geliyor aklıma.Korkan insanın ürettiği hormonlar!Bu hormonlar için olabilir mi bu savaş!Adrenalin mesela!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  15:09:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Aslında şimdi aklımda şekillendi: Kişi bir kavramdan kurtulmak istiyor ise, o kavramı umursamamalı, tabi gardını düşürmemek beraberinde olmalı. Yani bir otobüste seyehat ederken yol kenarındaki ağaçlara zoom yapmak ne kadar doğru, hayet yolculuğundada tehlikelere karşı önlemi aldıktan sonra bazı kavramlara odaklanmamak/zoomlanmamak gerekir. Bilge lik bu olsa gerek, hep lineer 3. yoğunluk bakışı ile kavramları anlamaya çalışıyoruz. Örenek olarak bir "sevgi" filmine gidildi ve film izlenirken bu filme odaklanmışken "korku" kavramı otomatik olarak kişiden uzaklaşacaktır, tabi güvenlik önlemi filme girerken alınması koşulu ile.

Genel de bir kavramı uzaklaştırmanın yolu, o kavram ile mücade etmek değil ancak o kavrama odaklanmama becerisi ve bunun yanında önlemleri alabilmektir. Bir evde yanın durumuna karşı önlemler alınmış ise, her vakit yangın düşünülmez değil mi?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  16:07:44  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Güzel söyledin Tiversonus, anak göz ardı ettiğin bir durumum var.:))))Şöyle ki:

"Normal insanlar günlük hayatlarında yaşadıkları akıllarına takılan konuları daha sonra düşünmek üzere bir köşeye koyarken, hiperaktiflerin bunu yapabilmeleri mümkün değildir. Konu çözümlenene kadar düşünce kaynaklarını işgal edecek, bu yüzden dış dünyaya karşı olan duyarlılıkları azalacak, kolay konsantre olamayacaklardır.Şu an karşınızda oturup sizi dinliyor gibi gözüken hiperaktif, siz konuşurken belki de 2 gün önce bilinçaltına yerleşen bir veriyi çözümlüyor ya da çevrenizde bulunan bir objeye dikkatini vermiş onu inceliyor olabilir.

Hepsinin ortak özelliği okuma zorluğu çekmeleridir. Hiperaktif birey yazıyı okumaya başladıktan sonra daha üç satır dahi geçmemesine rağmen dikkatinin başka bir yöne kaydığını başka bir konuyu düşündüğünü ve normalde okuduklarını hatırlamadığını fark edecektir.

Hassasiyet gerçek anlamda karakterlerinin bir parçasıdır. Mantıklarına uygun bulmadıkları hiçbir şeyi kabul etmeyen bir düşünce yapısına sahiptirler. Sorgulamak yaşamlarındaki 2. kelime denebilir. Devamlı yaşamı, hayatlarını sorgularlar ve mümkün olduğu kadar hata yapmamaya özen gösterirler."Alıntı

Şimdi bu durumda, kurtulunmak istenen kavramı umursamamak pek mümkün olmuyor.Özellikle geri planda sürekli bu kavramı anlama ve algılama üzerinde çalışan bir beyin varken mümkün değil.Zaten, dur-düşün-yap sistemindeki düşün basamağının, ne işe dahi yaradığını çözemeyen bir beyin için, bu aklında şekillenen modeli çözümlemek hiç kolay değil.:)))))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  16:35:49  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Dün gece gördüğüm bir rüyayı paylaşmak istiyorum. Kelimeler dökmek biraz zor ama hafızamda kalanı elimden geldiği kadar aktarayım: Bir labaravatuar var, herhangi bir kişi görüntüsü görmüyorum, sadece bir masa ve üzerinde mercimek büyüklüğünde “ışık topları” ve binlercesi veya çokça diyelim, masaüstünde duruyorlar. Bu ışık topları bir bilgisayar benzeri sisteme bağlanmış ve sistem otomatik çalışıyor. Yani ışık topları sistem ile etkileşiyor ve sistem ışık topundaki isteğe göre etkiler üretiyor. Ancak sistem bir hedef doğrultusunda çalışıyor, yani ışık topunun isteği nden sonra bazen bunu gerçekleştiriyor, bazen azını gerçekleştiriyor ve bazen de farklı bir (istenenden) ortam sunuyor. Yani her olasılık var, sanki karışıklık yasası gibi. Ancak hangi yol izlenirse izlensin otomatik merkezi sistem, o ışık topunun gelişimi üzerine bir işlev görüyor. Bunlar bakınca hissettiklerim. Sistem bir büyük pc yazılımı gibi çalışıp bir Dünya kuruyor, ışık topu için, ancak her bir ışık topu için farklı çalışıyor.

Görüntü bir fide üreten sera benzeri bir yerdeki masa üzerinde duran, yanyana dizili fideler gibi.Bu ışık toplarının her biri sanırım bir ruhu veya bir insanı ifade ediyor. Sistem ürünleri olgunlaştırmak amacı ile ışık toplarına hizmet ediyor, bir ceza aracı değil.

Kelimeler ile anlatmak, duyumsadığımı tam anlatamasa bile yinede paylaşayım istedim.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:00:12  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Frekans Düzeltmek İçin Güzel Bir Program

Müziğin hertürlüsünü dinleyebilen bir insanım. "Türkü" sevenler için güzel bir program ve canlı performanslar: Kanal a )Ankara belediye kanalı)- Çifteyürek Programı-Cuama akşamları saat 21.30....Daha iyi bir işiniz yoksa "türkü" dinleyin derim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:17:38  Show Profile  Reply with Quote
Aslında ben belediye başkanıyla kavgalıyım:),kanalizasyon ve sular idaresi ( ödediğim kıysalı su faturalarının bedelini,geri almak için davalıyız beş yıldır)yüzünden.Yinede bakalım beğenecekmiyim :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:21:14  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tahmin ettiğim gibi, bende bazı kanallara unuttum ha sansür koymuştum:))) Ama türküleri belediye başkanı söylemiyor değil mi?:))

Ya zer-zivi senin yerinde olsam enişteyi alır canlı seyretmeye giderdim, hem "burnunu" görmüş olurduk böylece:))) Bak parasız salon ha.

Edited by - Tiversonus on 02/01/2009 17:24:06
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:35:13  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:

Aslında ben belediye başkanıyla kavgalıyım:),kanalizasyon ve sular idaresi ( ödediğim kıysalı su faturalarının bedelini,geri almak için davalıyız beş yıldır)yüzünden.Yinede bakalım beğenecekmiyim :)

Yeniden seçilecek olursa bir 5 yıl daha sürer sanırım o mahkeme!:))))Bu seçimlerde İzmir'i dahi kaptırabiliriz gibi geliyor bana.:((( Türkiye, bir zamanlar kapadığı doğu kapısını aralıyor, tümüyle açıp, batı kapısını kapatmaz, dengeyi kurabilirse muhteşem olur.Ama ya kuramaz ise, işte o zaman Himalaya Dağlarına taşınıp, Yetilerle yaşamaya başlayacağım.:)))))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:37:08  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yok ya İzmir Dikili ye taşınalım, o kadar uzağa gerek yok, ama orası denize yakın olmadı şimdi:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:49:56  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Dikili'de yeti mi var?Orada kedi var ama yeti, bilemiyorum?:=)))Dikiliye gidene kadar Karaburuna taşınırım, sevgili Tiversonus, yolu yol değil, o nedenle her aklına esen gelemiyor!:)))Ayrıca burun olduğu için, rüzgar enerjisinden yarrlanıp, elektrik şebekesinden kopmak gibi güzel bir lüksü de var.:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  17:52:25  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ya senin "zihnin" hiç susmaz mı:)) Nreden aklına geldi enerji rüzgar filan. Sevgili kurby, senin meditasyon rekorunu merak ettim şimdi; en fazla kaç dk medi. yapabiliyorsun?:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:05:26  Show Profile  Reply with Quote
Dikili Belediye başkanı kaybetmez sanırım:) Gerçek kamu hizmeti öyle yapılır,bizimkisi gibi değil.Ama endişem yok yine aynı başkan aday diye.Benim oyum belli:)Baykalı sevmem ama Karayalçının stajeriydim:) belediye başkanıyken.

Hem benim burnum seni ne ilgilendirir bre zındık :) Ya lafta değil hakikatten burnum normal buruna göre büyük ve ön iki dişim biraz eğri :))Diyorum bende yaptırayım ,birisi hemen itiraz etti "ya olmaz senin burnun karakteristik" deyince burnumla barıştım:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:14:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili hemşire [K.notu:Osmanlıca kızkardeş anlamında kullanılıyor olabilir] zer-zivi, senin ruhunun güzelliği bizim için esastır, ama şimdi burnunu iyice merak ettim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:25:16  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tiversonus

Ya senin "zihnin" hiç susmaz mı:)) Nreden aklına geldi enerji rüzgar filan. Sevgili kurby, senin meditasyon rekorunu merak ettim şimdi; en fazla kaç dk medi. yapabiliyorsun?:))

Susmuyor Tiversonus, susmuyor!:)))Neden "kafam karıştı" kelimesini bu kadar çok kullandığımı anladınız mı?Aslında kafam karışık değil, çok sesli orkestra gibi!
Medi rekorum, sanırım 10 dakika!:)))Ama tam derinleşirsem, daha uzun olabiliyor.11 dakika!hahahahahahaha!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:27:55  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tahmin ettiğim gibi sizde "premetitasyon sorunu" var:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:30:23  Show Profile  Reply with Quote
İllaki burnumu merak ediyorsan bir fotokopi çektirip gönderiririm :) Ama sadece burnumun resmini :))Aklıma benim küçüğüm olan kızkardeşim geldi:) Altı yıl kadar oluyor ,tatil zamanı onlara gitmiştim.Oturuyorduk ve sanki ilk kez bakıyormuş gibi bacım beni süzmeye başladı :) "Ne oldu,niye öyle bakıyorsun" dedim. "Senin burnun ne kadar büyük" deyince pek bozuldum :) Bende "Yok canım seninki daha büyük,sen hiç aynaya bakmıyorsun herhal." deyince "Yok ama senin burnun bizimkinden büyük" deyince "Aynı fabrika imalatıyız canım ikimizin burnuda aynı" diye ısrar edince ,karar verdik aynaya bakmaya :) Evire çevire aynı anda burunlarımızı, aynadan tahlil ediyoruz:) Kardeşim demezmi "Bak senin burnun daha büyükmüş" Artık gerçeği görmek zorundaydım :) ama dur bir dakika! "Benim burnum büyük ama seninde burun deliklerin daha büyük canım:)" deyip güldüydük.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:32:14  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Meditasyonda bilerek derinleşmiyorum, kısa ve öz zihnimi topralayacak kadar yapıp geçiyorum.Çünkü, derinleşince kendimi içinde deniz olan bir mağarada buluyorum ve en son gidişimde bir zat-ı muhterem ödümü fena halde patlattı.:))))İçsel olarak da oraya gitmem gerektiğini biliyorum, ancak korkum daha ağır basıyor!:((

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:33:43  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:]]]] Güzeldi, ayrıca olay ile barışık olmanız daha güzel!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:42:43  Show Profile  Reply with Quote
Ama kurby'e burnumu göstereceğim :) yüzgörümlüğü almadan :))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:47:18  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:O Söyleyecek bir tek kelime dahi bulamıyorum şu an!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/01/2009 :  18:51:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sonra damdam da görmek ister. Bak tiversonus oğlum, bunlar biraraya gelirler, önce saç baş kavga ederler ama sonra demedim mi!!! Tehlikeli bunların hepsi çok tehlikeliler:))

Edited by - Tiversonus on 02/01/2009 18:55:51
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  19:04:33  Show Profile  Reply with Quote
Kurby maşallahı var değilmi burnumun! :)) Neyse darısı Tversonusun başına :) acep burnu nekadar fiit büyüklüktedir ve kafa kelleşmiştir,penguenler gibi kalın bir yağ tabakası olan posta sahiptir:))Bastı bacak belkide:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  19:45:53  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Derler ki, burun Tanrı'nın yaparken en çok uğraştığı organımızmış.Dalga geçilmesi büyük günahmış!!!!:)))Burun dedinizde, Hımmmm!Hayvanlar alemi geldi aklıma, tümünün burnu geçti gözlerimin önünden, bir de insanın ki.Farkettim ki, hiçbir hayvanın(canlının) burnu bizimkine benzemiyor.İnsanın burnu şekil bakımından farklı.Özenle yapılmış gibi, öylesine kondurulmamış ya da acele gelmiş.:)))
İşte böyle, bazen geliyor böyle aklıma!Tartışılır ya da tartışılmaz.Ama ilgimi çekmişti.:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  19:50:29  Show Profile  Reply with Quote
Kim nerden biliyormuş günah olduğunu.Desene ben ençok kendimle dalga geçtiğime göre kesin cehennemliğim:)) Bu arada kızım din derslerinin olduğu gün sancı çekiyor ,sureleri ezberleyemiyor :) beni din dersinden alın diye yalvarıyor.Ne yapalım bu konuda sence kurby :))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  20:22:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Alın, dersten siz de.:)))Ya da gidin öğretmenle konuşun, bizim çocuk biraz ürkek diye, arapça duyunca susmamasına ağlamaya başlıyor, derse girerse susturamassınız, ders mers işleyemezsiniz diyin.Öğretmen elbette bunu yemeyecektir.Bu durumda çocuğa arapça duyunca ağlaması tembih edilmeli.Öyle ağlamalı ki, öğretmen çocuğun deli ya da cinli olduğuna inanıp, onuderse almaz.:)))))))))))

Başka bir kurtuluş şekli de şu olabilir:Çocuk her sure okumaya kaldırıldığında, ezberleyemedim der, yerine oturur.:))Ben bu taktiği kullanmıştım küçücükken.Çünkü gerçekten ezberleyemiyordum.Benim ezber yeteneğim yoktur.Adımı bile ezberleyemedim.:))

Edited by - kurby on 02/01/2009 20:25:24
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  20:33:32  Show Profile  Reply with Quote
Sağol çok yardımcı oldun :) Ne yapalım günahkar ebeveynleriz biz.Küçük yaşta kuran kursuna gönderseydik böyle olmazdı :) Beşinci sınıfta,kendi sınıf öğretmeni din dersine girseydi sorun olmazdı ama şimdi din öğretmeni giriyor.Geçenlerde birşeyler demiş" başı açıklar düşüncesiz,kapalılar imanlı" gibi. Aslında bir yolu var mahkemeye başvurmak :) Ama bu yollada okulda teşhir olmasını istemiyoruz. Aslında öğretmenle babası konuşsa daha iyi olur:) Çünkü öğretmen sofuysa beni ciddiye almayacaktır.Ama karşısındaki bir erkek olursa gayet ciddiye alacaktır.Yani mecburmu bilmediği dilde dua ezberlemeye :) Sanki allahın türkçesi kıt :)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  22:39:26  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Şöyle ki, canım benim.Türkçe okunsun, ona bir şey demem.Ancak şöyle de bir gerçek var ki, latin harflerinin enerjisi bir arap alfabesi gibi ya da ibrani alfabesi gibi değil.Eski alfabeler oldukları için, enerjileri daha güçlü, bir de böyle bir durum var ortada.Harflerin gücü, kelimelerin gücü enerjisel bazda tabi.
En güzeli, fazla zorlamadan ezberlesin.Sonuçta müfredat bu, bunu yapmakla yükümlü.:))Sen neden ezberlemedin dersen, benim gerçekten bir ezber problemim var.Ben öğrenirim, ezberleyemem.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:21:18  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Şu hiperaktiflerle alakalı yazıyı ilginç buldum.Kuzey düğüm ikizlere benziyor:)Peki hiperaktiflerin IQ su normalin üstünde olabiliyormu?

Dün gece bir arkadaşım bir Rus deyişini anlattı:"Çirkin kadın yoktur,güzel votka vardır":)

Edited by - pandora76 on 02/01/2009 23:34:01
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:23:17  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Birde...Normalin üstünde bir hızla konuşmak-düşünmek gibi özellikleri varmı?

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:38:08  Show Profile  Reply with Quote
Vallahi kurby enerjileri güçlü olamaz çünkü önemli faktör kalpten gelen niyettir. Enerji olarak tek önemli faktör sevgi enerjisidir.Bana sorarsan en büyük ibadet sevgidir:) Son günlerde Osho'nun "Çocuk- Kendin olma özgürlüğü" adlı kitabını bitirmek üzereyim.Çocuk yetiştirmek üzerine değerli bilgiler içermekte.Din konusundada önemli bilgiler vermekte.Aslına bakarsan müfredatın baştan sona amacı; varolan sisteme itaat eden nesil yetiştirmek.Korkunç bir şekilde eğitim dayatılıyor çocuklara.Ve kızımdan biliyorum,hep ders hep ders.Oyun oynayacak zamanı kalmıyor. Bizler başlıyoruz çocukları küçük yaşta sisteme göre yetiştirmeye.Eğitim altı yaşından başlıyor, üniversite bitene kadar sürüyor.Ne için? Gelecek için.Bu sistemde varolabilmek için okumak zorunda.Bir düşün bizim zamanımızda bu kadar ağır eğitim dayatılmıyordu.Oyun desen gece onikilere kadar mahallenin ortasında yirmiye yakın çocuk oyun oynardık.Ve o zamanları en mutlu yıllar olarak hatırlıyorum.Ve bizim çocuklarımız birbirleriyle oyun oynamaktan mahrum kalıyorlar.Bir daha çocuk olamayacaklar,geri dönüp te çocukluğunu yaşayamayacaklar.Bu korkunç bir şey.O yüzden dersleri kötüde gitse artık baskı uygulamıyorum.Oyuna doymuş,mutlu bir çocukluk hatırlasın istiyorum.Bir çocuk çocukluğunu özgürce yaşayamazssa,oyuna doymazssa gelecekte mutlu olamayacaktır.Robot gibi hayatı yaşayacaklardır.Eğitim sistemi çocukların,gençlerin gerçek ihtiyaçlarına göre değişmesi gerek diye düşünüyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:46:13  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pandora76

Şu hiperaktiflerle alakalı yazıyı ilginç buldum.Kuzey düğüm ikizlere benziyor:)Peki hiperaktiflerin IQ su normalin üstünde olabiliyormu?

Dün gece bir arkadaşım bir Rus deyişini anlattı:"Çirkin kadın yoktur,güzel votka vardır":)

Yok, bizzat KAD oğlak!:)))Hiperler hakkında nette bir çok makale, yazı, bilgi bulabilirsin.Ayrıca kullanılmayan IQ tavan yapsa ne yazar.:)))hahahaha!Ayrıca, ben hep düşündüğüm için hız için bir şey diyemeyeceğim.Konuşma hızım ise, artık normal!:)))

Rus deyişi ise süpeeer!:))

Edited by - kurby on 02/01/2009 23:59:00
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:49:29  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Bakacağım makalelere.Şu zekasını kullanamayan hiperaktiflere:)Dikkat eksikliği sendromu diye duymuştum kısaca ama?Neyse.

Ruslar söylemiş,güzel söylemiş:)

Edited by - pandora76 on 02/01/2009 23:53:42
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 02/01/2009 :  23:54:26  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:

Vallahi kurby enerjileri güçlü olamaz çünkü önemli faktör kalpten gelen niyettir. Enerji olarak tek önemli faktör sevgi enerjisidir.Bana sorarsan en büyük ibadet sevgidir:) Son günlerde Osho'nun "Çocuk- Kendin olma özgürlüğü" adlı kitabını bitirmek üzereyim.Çocuk yetiştirmek üzerine değerli bilgiler içermekte.Din konusundada önemli bilgiler vermekte.Aslına bakarsan müfredatın baştan sona amacı; varolan sisteme itaat eden nesil yetiştirmek.Korkunç bir şekilde eğitim dayatılıyor çocuklara.Ve kızımdan biliyorum,hep ders hep ders.Oyun oynayacak zamanı kalmıyor. Bizler başlıyoruz çocukları küçük yaşta sisteme göre yetiştirmeye.Eğitim altı yaşından başlıyor, üniversite bitene kadar sürüyor.Ne için? Gelecek için.Bu sistemde varolabilmek için okumak zorunda.Bir düşün bizim zamanımızda bu kadar ağır eğitim dayatılmıyordu.Oyun desen gece onikilere kadar mahallenin ortasında yirmiye yakın çocuk oyun oynardık.Ve o zamanları en mutlu yıllar olarak hatırlıyorum.Ve bizim çocuklarımız birbirleriyle oyun oynamaktan mahrum kalıyorlar.Bir daha çocuk olamayacaklar,geri dönüp te çocukluğunu yaşayamayacaklar.Bu korkunç bir şey.O yüzden dersleri kötüde gitse artık baskı uygulamıyorum.Oyuna doymuş,mutlu bir çocukluk hatırlasın istiyorum.Bir çocuk çocukluğunu özgürce yaşayamazssa,oyuna doymazssa gelecekte mutlu olamayacaktır.Robot gibi hayatı yaşayacaklardır.Eğitim sistemi çocukların,gençlerin gerçek ihtiyaçlarına göre değişmesi gerek diye düşünüyorum.

Bizler bu sistem içinde yetişmedik mi?Aynı sistem çarkından geçtik, sen şimdi onun için üzülüyorsun, ancak, o da senin yaşına geldiğinde senin söylediklerini söyleyecek.Ne kadar çabuk unuttuğumuzun farkına var.
Bir çocuk, çocuk hayatını yaşasada, büyünce bir robot gibi yaşam sürdürüyor.Bu konuda endişelenecek bir durum yok.:))

Ders çalış çocuğum, notların yüksek olsun, iyi okullarda oku, biz -baban ve ben-, robot gibi çalışıp senin bu ihtiyacını karşılarız.Söyler misin peki, anne ve babası robot olan çocukta yaşam belirtisi görülür mü?Aslaa!Herşey baştan yalnış be güzelim!Ben bunları gördüğüm için, evlenip çoluk çocuk işine bulaşmadım, bulaşmayacağım.Sisteme küçük robotlar üretemem çünkü, benim çocuğum ancak bir başkaldıran olurdu, o başı da indirmeye çaışan bir çok robot.:))))
Endişe etme, sistem bu, sadece çocuğunun farkında olmasını sağla, yapacak başka hiçbirşey yok!

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 03/01/2009 :  00:07:44  Show Profile  Reply with Quote
Canım benim bizim zamanımız farklıydı,ailelerimiz bize karışmıyor ve serbest bırakıyorlardı.Dersini yapmışsın,yapmamışsın karışan yoktu.Şimdi hem eğitim ağırlaştı hem insanlara güvenilmez oldu.Şimdi çocukların her hareketine müdahale eder olduk,oynama,bağırma,zıplama,derslerine çalış vs vs.Elbetteki sisitemden en az etkilenecek şekilde yetiştirmeye çalışacağım.Bu konuda endişem neden olsunki!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 03/01/2009 :  00:29:06  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Aynı zamanda mı büyüdük acaba zer-zivi seninle.:))))Ben ve kardeşlerim dur dendiğinde ikinci bir emre kadar yerimizden kıpırdamazdık.Ben kıpraşırdım ama alan dardı.:))Ortanca kardeşimin kök salıp, çiçek açtığını bile bilirim baharda.hahahahahaha!Ders konusunda birşey diyemiyorum, çünkü çalışmazdım.
Sen ne diyorsun, bizim ilkokuldaki sınıfta, nazilliden izmire takviye derse gelen öğrenciler vardı.Küçücükler daha, onca yol gidip ders işliyorlrdı.İlkolulda, yatılı okul sınavları, anadolu lisesi sınavları.Daha küçük yaşta evden ayrılmalar..Yani değişen bir şey yok.Herşey aynı Zer-zivi.

Edited by - kurby on 03/01/2009 00:30:47
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 03/01/2009 :  00:35:38  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Geldimmm...Bakıyorum "Kanka" olmuşsunuz:))) Kavgalı, atışmalı "tartışmaları" alıntılayacaktım ya neyse, böyle daha güzel:)) Şimdi okuyalım bakalım ne yazmışsınız.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 03/01/2009 :  00:36:20  Show Profile  Reply with Quote
Senin için aynıdır bilemiyorum ama benden bir yaş büyüksün be kurby ne farkediyor kine!:) Hem otorite bizdede vardı.Babam ve ağbim yanında aynı hesap köksalıp, çiçek açıp,meyve verip, yaprak bile dökerdik:))Hatta dayaklar bile yedik ama şu zamandaki gibi her saniye denetim ve kontrol yoktu.

Edited by - zer-zivi on 03/01/2009 00:44:31
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits