Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:37:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sen daha "Nörüyon uşak?" kelimesini duymadın. Aslında "lehçe biraz garibime" gelse de inan, spiritüel anlamda kitap yazabilecek "bilge insandır" sevgili Gülsüm teyzem, anadoludaki bir çok yaşlı ruhlar gibi!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:46:35  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
diğer versiyonları:
-nörüyon guzuum?(ikinci u harfi sevgi dolu, bir F1 geçiş sesi çıkarır gibi söylenir)
-napan bizim oğlan?(bu bizim oğlan da ilginç bir sıfattır.Her nedense, her oğlan bizim oğlandır.)
-nediyonuz çocuklaaa bakem?(sesi çıkmayan çocuklardan şüphe duyan, cingöz bir yaşlının "dikkatli olun, ananız az ötede.dayak yeeeseniz, guuutarıvemem" sinyalidir.)

Edited by - kurby on 27/12/2008 16:48:27
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:05:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Film: Title....: I Am Legend
Genre....: Action / Drama / Fantasy / Horror / Sci-Fi / Thriller
Runtime..: 93 mins

// Informations

Release.Date.: 21/12/2007
Cine.Release.: /12/2008
Source.......: DVDSRC
Nb.Cd(s).....: 1
Audio........: mp3
Resolution...: 640x272

“Benim adım Robert Neville. New York şehrinde hayatta kalan biriyim. Sesimi duyan biri varsa…herhangi biri. Lütfen. Yalnız değilsin”.
Robert Neville çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, New York şehrinden, hatta belki dünyadan arta kalan yerde, hayatta kalmış tek insandır. Neville üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, umutsuz bir şekilde, hayatta kalmış başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir.
Belki de insanoğlunun son ve en iyi umudu olan Neville’i ayakta tutan tek şey kendine düşen görevi yerine getirme arzusudur: Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirecek bir tedavi bulmak. Ama karşısındakilere karşı sayıca az olduğunu bilmektedir… ve zamanı da hızla tükenmektedir.

Bu film mi? Sevgili kurby, izlemeye değer mi?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:12:23  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Tipik ABD kahraman hikayesi.Ben pek tat alamamıştım.Ama masklar ve görüntü efektleri süper!:))Bazı filmleri sadece maskları ve görüntü efektleri için izlerim.Aslında saçmalamışlar!:))))))
Düşünsene, New York'ta virüse bağışıklığı olan bir kişi var, bu da her nedense bu bilim adamı!Tam amerikan filmi işte, eğlence için izlenebilecek bir film.:)))

Ben eğer bulabilirsem, "ziyaretçiler/visitors" u izlemek istiyorum.:))))))Geç saatlere kadar uyumayıp, okula geç kaldığım canım dizimi!:)))

THE VİSİTORS
Türkçe'ye Ziyaretçiler adıyla çevrilmiştir. TRT 1'de 80'li yıllarda yayınlandı. Dizinin 80'li yıllarda çevrilmiş olması sakın sizi yanılgıya düşürmesin, zira o yıllarda çekilmiş bir diziye oranla oldukça sürükleyici ve inandırıcı.

Dizinin konusu kısaca; dünyaya iyi amaçlarla geldiklerini ve teknoloji alışverişi yapacaklarını söyleyen ziyaretçiler kısa süre sonra dünya devletlerinin güvenini kazanırlar. Dünyanın büyük çoğunluğu onları "bağrına basar" ancak bir süre sonra amaçlarının hiç de dostane olmadığını görürüz. Dizinin birçok kaynakta adı geçen ismi "V" ziyaretçilere karşı ilk direnişi başlatan yaşlı bir adamın duvara spreyle çizdiği "V" (victory-zafer)simgesinden gelmektedir.

Edited by - kurby on 27/12/2008 17:20:47
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:25:28  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hatırladım, hemde bir aşk sahnesini:))) Eller ile dokunuş ile başlıyor du:)) Dikkatli olmayan adam(insan) bir kaç gün beli zedelenmiş işe gitmişti, film de polis miydi ne??

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:29:53  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
DVDsi varmış.:)))Acilen temin etmek gerek.:))))

Belki de bu dizi, bir grup BH tarafından senaryolaştırılmıştır.İleri seviyedeki kertenkeleler vardı, insanları değil fareleri yiyorlardı.Ama sanki ben insanları da yiyorlar gibi hatırlıyorum.:)))Sanıyorum, kasyopyalılara olan ilgim de bu diziden kaynaklanıyor, olabilir mi acaba?

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:32:09  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Kafalarında saç yok ve lekeli gibi değil midi?

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:34:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Kısa Tanıtım

Türkçe'ye Ziyaretçiler adıyla çevrilmiştir. TRT 1'de 80'li yıllarda yayınlandı. Dizinin 80'li yıllarda çevrilmiş olması sakın sizi yanılgıya düşürmesin, zira o yıllarda çekilmiş bir diziye oranla oldukça sürükleyici ve inandırıcı.

Dizinin konusu kısaca; dünyaya iyi amaçlarla geldiklerini ve teknoloji alışverişi yapacaklarını söyleyen ziyaretçiler kısa süre sonra dünya devletlerinin güvenini kazanırlar. Dünyanın büyük çoğunluğu onları "bağrına basar" ancak bir süre sonra amaçlarının hiç de dostane olmadığını görürüz. Dizinin birçok kaynakta adı geçen ismi "V" ziyaretçilere karşı ilk direnişi başlatan yaşlı bir adamın duvara spreyle çizdiği "V" (victory-zafer)simgesinden gelmektedir.

Ayrıca Freddy serisinden hatırladığımız Robert Englund karşımıza dost canlısı bir uzaylı olarak çıkıyor. Keyifle izleyeceğinize inanıyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:35:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Evet, ben de öyle dedim zaten!:)))Bakınız yukarısı!:))))Üstüste yazmamak için, düzeltme butonunu kullanıyorum, sanırım bu problemin kaynağı bu!:))))))))))))))
O kadarını hatırlamıyorum ki, Tiversonus.Yaşım henüz küçüktü.7-8 yaşlarında idim.(Hesaba göre.)İzlemek için, çok diretirdim, ailem kızardı.ama zafer(V) benim olurdu.:)))))Demekki, çocukluktan var bir numara!:))))

Edited by - kurby on 27/12/2008 17:39:41
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:39:13  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
(divxevi+ziyaretçiler+dizisi) burada buldum:))) Hemde alyazısı aynı sayfada:))
Parantez içini arama motoruna koyun çıkıyor, rapid adresi de sağlam gözüküyor:)) Birkaç bölüm indireyim de ama ben bunu seyrettim:))

Edited by - Tiversonus on 27/12/2008 17:42:58
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:42:31  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Gördüm, ancak evden herhangi bir şey indiremiyorum.:(( Sonra T.T. ile aramız açılıyor.:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  17:47:45  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Geçen yıl benim kide "limitli" idi ancak ödediğim para "limitsiz"i geçiyordu, 3 ay sonra uyandım ve şimdi limitsiz ve daha az paraya geçtim. Hem de sadece telofandan bunu yaptım, yani telofon üzerinden ve aslında iki kişi (iki ev) kullanır sa daha iyi:))

Edited by - Tiversonus on 27/12/2008 18:05:25
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  18:52:25  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hahahaha!o zaman T.T. ile bir daha barışmamak üzere küseriz.:))))))))))))))
Neyse, bir şekilde elde ederim.İstemeye başladım bile, bir hafta sonra biri gelir, elimde süper bir film var diye!:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  00:22:42  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Acaba "bilgi" lenmek/öğrenmek, 5. yoğunluğa geçmeden 4. yoğunluğa geçileceği için; çok hayati bir işlev mi görecek? Neyse aklımdakini unutmayayım diye yazdım, aslında tam da yazamadım:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  00:31:21  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Benim anladığım da, bilgilenmek, yoğunluk değişikliği(4 ya da 5) durumunda kişilerin yaşayacağı şoku daha hafif atlatmasına sebep oluyor.Zaten 4. yoğunluğu bir tarafa bırak, 5. yoğunluğa giden ruhlar, bu dünayda kendilerine öğretilen/dayatılan cennet-cehennem bilgileri yüzünden bir süre kendilerini toparlayamıyorlar, ve bu ruhlar ta ki, gerçeği anlayana kadar bekleniyorlar. Dolores'in kitabında yazan buydu yalnış hatırlamıyorsam.Bu durum, şu aşamada daha hızlı bir biçimde enkarne olmaya, 4. yoğunluğa geçmek için gereken dersleri almaya çalışan ruhlar için de önemli bir süreç.(Zaten en yüksek sayı hedefleniyor.Ondan doğuyorlar ya, ikişer, üçer)Bilgilenme de bu nedenle önemli olabilir.Zaten bilgilenmenin sadece bir örneğini veriyorlar.

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 29/12/2008 :  00:42:13  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Bilgi ve öğrenme halinin DNA katmanlarını aktive ettiğini biliyoruz, 4 ve 5.ci boyutlara geçişimizi sağlıyan şeyin bilgi + öğrenme = farkındalık, dolayısıyla DNA nın 12 sarmala çıkmasının bu denklemle gerçekleşeceğini, bu durumun boyut atlamaya neden olacağını düşünüyorum...

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  13:23:14  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
önemli olan beden değil ruhtur.:))Demekki, ister 3de ol, ister 5te, eğer ruh yeterli gelişmeyi gösterdi ise, reerkarnasyonuna 4. boyutta devam edecek.
Tüm öğretileri silin kafanızdan, bugüne kadar size dayatılan, madde çemberinde dönen tüm öğretiler tutsaklığa geçiş için bir yol!Buna dinler, gelenekler, okuldaki eğitim, aile içindeki eğitim herşey dahil.Kendi sisteminizi oluşturun.DNAnın 12 sarmala çıkması, yeni bir tür demektir.Bu da bizi mutasyona, o da evrime götürür.4. yoğunlukta, bu bedenler işlev görmeyecekler, en azından benim düşüncem bu.2000den öncesi tohumlama süreci idi(Pluto akrep iyi bir tohumlama zamanı idi ayrıca.Muazzam bir yıkım ekibi getirildi dünyaya).2000-2009 arası bir geçiş süreci, atılan tohumların hangisi kozasını patlatıp çıkacak, bunu öğreneceklerdi.2010da geçiş başlıyor ta ki 2012 ye kadar.2012 yeni düzenin başladığı tarih.Mutasyona uğruyoruz, değişiyoruz, dönüşüyoruz.Belki kanser denen hastalığın sebebi bile budur.Oksijensiz solunum yapan hücreler, şekerle besleniyorlar.Giderek de artıyor hastalar.Bu bir evrim olabilir.Herşey mümkün olabilir! 4. yoğunlukta nasıl bir bedene sahip olacağımızı da bilmiyoruz.Dünya yine bu düzeniyle mi kalacak bilmiyoruz.Bu konuda çok fazla bilgi verilmiyor.Bilgi saklanıyor.Laura gibi çıldırasım geliyor bazen, ham hum, hatır hutur diye!:))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:14:40  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
EGO OYUNU OYNAMAYA VAR MISINIZ?

Şimdi oyun oynayalım(smilasyon yapalım), her arkadaş açıkça, kenini bu dünyada mutlu edecek 5 madde bir şey istesin, var mısınız? Oyunun kuralı kimseyi yargılamak yok, sadece tesbit ve üzerinde benzer durumları yaşayanları tesbit edip o nu incelemek!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:27:39  Show Profile  Reply with Quote
Bu çoook zooorr :)) Beni mutlu edecek beş şey! Sadece yemek yemek :)) çünkü karnım aç şu an :) Bedenimi doyurmalıyım :))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:29:35  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sen başla!:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:39:53  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
1. Ruh eşi ile "uygun bir ortamda" birlikte olmak! (gülmek yok)
2. Orta derecede, maddi gelir (örneğin peru ya yılda bir gidebilecek)
3. Sıhhatli bir ev (basit ama sıhhatli saunalı)
4. Bilgi için ve araştırma için kitaplık v.s.
5.buna gerek bile kalmadı:))) zorlamaya gerek yok!

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:47:09  Show Profile  Reply with Quote
1.Ruh eşimin suratını dağıtmak :))
2.Ayakkabıyı ıskalamadan Bush'un kafasına geçirmek :))
3.Küçük,dağlık bir adada huzur içinde,tekbaşıma yaşamak.
daha sonrasına değinirim yemekten sonra.
Azzz sonraaa....:)

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:52:03  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
1.Bilgi ve araştırma için, her tür kaynağa kolayca erişim.(mümkünse tüm bilgiler türkçe olsun)
2.Sağlıklı bir ömür
3.Müstakil, ısı yalıtımı yapılmış, dostlarımla güzel anları yaşadığım bahçeli küçük bir ev.
4.Zevk alarak çalışacağım, kendime zaman ayırabileceğim ve hayatımı idame ettirebileceğim bir iş
5.Kendini ifade edişime gülmeyecek, yargılamayacak, aynı bilgiyi farklı açılardan görebilecek, ruhsal gelişime yardımcı olacak,güvenilir (karşılıklı) bir yaşam dostu

Not:"Sen başla!" yazdığım sırada masamdaki kağıda aldığım notlar bunlardı.Aynen aktardım.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  14:55:28  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Hadi arkadaşlar, daha fazlasını isteyen yok mu, bu sitede? Koç gibi zengin olup, sonra on metrelik bir yat ile dünya turu isteyen yokmuuuuu?

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:03:29  Show Profile  Reply with Quote
Zenginlik bana ne hissettirecek ki? Yapay bir;kendine güvenden başka!Mutlu olmak için illaki bir şeylere ihtiyacım yok,hatta ruh eşime bile :) Mutluluk,huzur içten gelen bir olma halidir.Ama yat yerine kar topu oynamak daha eğlencelidir bence.Çünkü yatla hava yaparak,saçlarını rüzgarda dağıta dağıta poz vermek,gezmek yerine sevgili Tversonus kafana kartopu atsam olmaz mı!:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:17:50  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Bunları okuyunca aklıma Maslow geldi:))))
Maslow İhtiyaçlar hiyerarşisi teorisi:
1. Fizyolojik gereksinimler
2. Güvenlik gereksinimi
3. Ait olma gereksinimi
4. Sevgi, sevecenlik gereksinimi
5. Saygınlık gereksinimi
6. Kendini gerçekleştirme gereksinimi

Edited by - kurby on 29/12/2008 15:18:15
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:21:45  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Evet tiversonus geldi, sevgili zer-zivi, YARGILAMAK yoktu:))) Kural hatası yapmış sın:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:25:12  Show Profile  Reply with Quote
Yargılamadım ki :) içimden geleni yazdım.İnan bana kendi benliğime soruyorum bu hayata dair ne istersin diye? Kendim için hiç bir şey.Dünya için çok şey, bu da bir ego değil mi!

Edited by - zer-zivi on 29/12/2008 15:25:53
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:26:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İyi ki çocukken seninle oynamamışız, çok kavga ederdik:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:28:26  Show Profile  Reply with Quote
Sohbet güzel ancak kendime geleyim,yaşadığımı hissedeyim diye bir dostuma gideceğim.Dedi kodu yaparız belki dünyaya dair:)) Sevgiyle kalın,güzel dostlar.....

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 29/12/2008 :  15:31:19  Show Profile  Reply with Quote
Bencede oynamamışız yoksa yumruğu yerdin karnına,kuzenim gibi.Sonrada yengem arkamdan bağırarak kovalardı :)) Evet evet hiç büyümemek ve hep çocuk kalmak,yaramazlıklar yapmak isterdim :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  16:04:59  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bir önceki enkarnasyonunda "erkek" olduğun o günlerden belliymiş:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 29/12/2008 :  16:24:08  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Bir tartışmaya, bir konuşmaya, bir paylaşıma ciddi başlayıp, sürdürebilme potansiyelimizin yüzde kaç olduğunu merak ediyorum!:))))))Cıvıma katsayımızın yüksekliğinden şüphe ediyorum!:)))))Bu durumu açığa çıkarmak amacıyla, kontrol grubuyla bir deney yapılmasını öneriyorum!:)))))))))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  17:36:05  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Azönce bir hesap yaptım: 6 saatlik sürede, 6-7 ayrı kişiyle, ben istemediğim halde, ben konuşmayı istemediğim halde, ben okumak ve siteye yazmak istediğim halde, yaklaşık olarak (toplam süre olarak 2,5-3 saat) KONUŞTURULDUM. Bittim, kafam ağrıyor, zihnim tükendi. Vampirler acaba vampirlik yaptıklarını biliyorlar mı? En son dayanamadım şunu sorum:( siz benim yaklaşık bir sayfa siteye yazı yazdığımdan haberiniz var mı?) cevap "hayır" oldu.

Şimdi kapatmalıyım, birisi daha geldi:))))

Gece herkes yattıktan sonra mı okusam:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/12/2008 :  17:55:41  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Nadirkitap'a teşekür ederim.

Pleiades Öğretileri 1 kitabını internet üzerinden vitrinine koyupta temin edemeyen, onlarca site tanıdım.Belki 50 adet site, temin edemedi. Sahaflar ile anlaşmalı olan bu sitede bu kitap vitrinde yoktu. Bir mail ile bunun temini için yardım istedim ve cevap olarak hemen bağlı sahaflara mail ile arattırıldığı cevabı geldi. Sonunda bir sahafta 2. el de olsa temin ettiler ve bugün elime geçti.

NADİRKİTAP coma teşekür ederim, kitap dostlarına. Arkadaşlar da tavsiye ederim, bu siteyi:)))

Şimdi scan zamanı:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  12:42:01  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
http://www.arcelik2009.com/display.aspx?kod=XZ6VZNUZFLHVBQKA4XEW

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  12:45:49  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Eeeee, Tiversonus!Ego oyunundan çıkan sonuç nedir?Maslow amca bu duruma ne der?Freud amcanın tepkisi ne olur?İçinde iki kişiyi barındıran bu kontrol denek grubu işe yarar mı?Ego var mıdır, yok mudur?Fizyolojik ihtiyaçlarını karşılama çabasında olan biri, kitap yemek ister mi?Sonucu merakla bekliyorum?

Not:Bu başlığa üç-beş kişi mi okuyor ve yazıyor?

Edited by - kurby on 30/12/2008 12:46:14
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  12:48:15  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sen de bir zamanlar yazmaz dın:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  12:59:33  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Evet, yukarıdaki başlıkları okur geçerdim.Anlamaya çalışırdım.:))))))

Neyse, yılbaşı şeysi süper olmuş.:)))Eline sağlık!:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:02:38  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İlk dikkatimi çeken bizim egolar (beş madde yazanların) pek de osho'nun değindiği ego'lardan değilmiş!!! Daha çok bu ilüzyonda yaşamak için gerekli ihtiyaçlardan oluşuyor gibi, tabi genel olarak. Barınacak bir ev, ruhsal olarak ilerleyecek ortam, bunlar yaşam için fazla olan şeyler değiller ki. Sonuçta maddi ilüzyonumuz son durak değil ve buranın derslerini/deneyimlerini almak için "yaşamak" gerekecek değil mi? İstekleri pek "ego" ya benzemeyen kendimi ve arkadaşlarımı daha çok sevdim:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:04:57  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
rinda' dan Çalıntıdır:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:11:05  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Vay, rinda rinda vay!Kutlama için, güzel hazırlanmış bir alt yapısı var ve bir markayı beyne çakmak için de öyle.:))))))Neyse, bilmediğimiz bir marka(!) değil!Hazırlayanlarında ellerine sağlık!:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:20:11  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tiversonus

İlk dikkatimi çeken bizim egolar (beş madde yazanların) pek de osho'nun değindiği ego'lardan değilmiş!!! Daha çok bu ilüzyonda yaşamak için gerekli ihtiyaçlardan oluşuyor gibi, tabi genel olarak. Barınacak bir ev, ruhsal olarak ilerleyecek ortam, bunlar yaşam için fazla olan şeyler değiller ki. Sonuçta maddi ilüzyonumuz son durak değil ve buranın derslerini/deneyimlerini almak için "yaşamak" gerekecek değil mi? İstekleri pek "ego" ya benzemeyen kendimi ve arkadaşlarımı daha çok sevdim:))

Ah tiversonus, hala anlamıyor musun?O bahsettikleri egolar, belli basamakları geçenler için geçerli.Bizler daha ilk basamaktayız, sanslı olanlarımız ise ikinci basamakta.Dünyayı bu şekilde yönetmiyorlar mı zaten.Afrikaya bak!Irak'a bak!Filistin'e bak!Bir süre sonra da Türkiye'ye bak!Genel ihtiyaçları edinebilmek için çabarken, egodan bahsedilemez.Adamda ne egosu kalır ki, midesinin gurultusundan, bedeninin üşüyerek titremesinden egoyu duyar mı ki!Bu bir oyunun parçası!Sorun yarat-bekle-sorunu çöz taktiğinin bir başka versiyonu.Aç bırak-bekle-köleleştir.Ego diye burnumuza dayatılan şeye dikkat et!Egolarımızı kırarak, bize sahip oluyorlar!Ego, köleleşmeye izin vermez, başkaldırır, saldırır, özgürlüğünden vazgeçmez!Uyanık olmak gerek!Uyanmak gerek!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tsunami
Elmas

318 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:25:19  Show Profile  Visit Tsunami's Homepage  Reply with Quote
1-Sevdiklerimle birlikte saglik ve huzur
2-Istemedigim ortam ve insanlardan uzak kalabilme lüksü
3-Topraga yakin yasamak ( Cok katli olmayan, bahcesinde sebze yetistirebilecegim , agaclari olan bahceli bir ev.
4-Internet erisimim ve her türlü konforum olmali.( Sicak su ve isinma sistemi, kapida arabam)
5-Dünyanin civisi yerinden ciktiginda, dayanacak güclü sinirler, bol sabir, tevekkül .

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:26:04  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yani bize "Hint fakiri" öneriliyor ancak kendilerine(KH) başka şeyler mi?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:37:38  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tiversonus

Yani bize "Hint fakiri" öneriliyor ancak kendilerine(KH) başka şeyler mi?

Aynen!Bizlere hint fakirliği öneriliyor, kendileri dünyayı ellerinde tutmak için bizim egolarımızı yok etmeye çalışıyorlar.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  13:49:09  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Bak, Tusunami de yazmış. İstekler, mutlu olmak için istekler hep aynı başlık altında toplanıyor.Barınma, karnını doyurmak için iş, seyahat için bir araç, sevdiğin insanlarla paylaşım, öğrenme/bilgi edinme.Beş madde altında toplanabilen bu istekler, hayatta kalmak için.He, şu var.Kimi bu maddeleri sadeleştirir, kimi de lüks olmasını talep eder.Ama temelde istekler aynıdır.Bu bilgiler ışığında, hani ego!Hani insanlar egosal davranışları yüzünden birbirlerini yiyorlardı.Yiyorlar, çünkü şu temel istekleri dahi karşılanmıyor.

Reich, grevler ve hırsızlıklar üzerine herkes şu soruyu sorarken "insanlar neden greve gidiyor, aç kalanlar neden çalıyor?", farklı bir bakış açısı ile şu soruyu sorar:"Şartlardan memnun olmadığı halde, insanların tümü neden greve gitmez.Aç kalan insanların neden tümü çalmaz?"

Çünkü yaşamsal içgüdülerini bastırırlar(bu onlara öğretilmiştir), şartları kabul ederler, bu nedenle de başkaldıramazlar, haklarını savunamazlar.Hayatta kalma içgüdülerini bastırmak, öfkeyi ve şiddeti beraberinde getirir.Bu nedenle melek yüzlü katillerle beraber yaşarız."Hiç sesi soluğu çıkmazdı, melek gibi adamdı, bunu nasıl yaptı, şaşırdık!" Melek gibi insanlar, eşlerini, çocuklarını, komşularını, ailelerini katlederler.Buna tıp cinnet adını veriyor.

Aslında varolan şudur:Bizler beden ile ruhun gelişimini ortak bir potada hazmetmek durumundayız.Dengeyi sağlamak zorundayız.Bedenin ihtiyaçları karşılanmalı ki, ruh bu yolculuğuna devam edebilsin.Ruhun ihtiyaçları karşılanmalı ki, beden, yaşamdan daha fazla zevk ve mutluluk alsın.Bu tıpkı BH gibi, içerden dışa doğru bir açılımdır(genleşmedir).Ruh, bedenin acıdan zevke doğru akan skalada ilerlemesini desteklerken, beden de ruhun gerekli deneyimi toplaması için gereken yardımı yapar.

Edited by - kurby on 30/12/2008 13:55:16
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  14:03:00  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Geçenlerde "Yağmur Ormanları" nı anlatan belgesel izlemiştim. Bir avuç toprak ağası, belki de üç-beş kişi, kendi menfaatlari için, ağaçları kestiler ve "soya fasulyesi" üretimi yapmaya başladılar. Toprak, çok verimli, ancak büyük karlar için geniş tarlalara ihtiyaçları varmış ve iş makinaları girdi ve ağaçları devirdi. Bu ormanın kenarında yaşayanlar ise barakalarda sefil şekilde yaşıyorlar. Bir avuç insanın bireysel çıkarı için tüm gezegeni ilgilendiren, zararı tüm gezegene olan bir olayı yapıyorlar: KH için yapılan bir olay, işte ego'nun en güzel örneği bu.

Yoksa zavallı, barakalarda yaşayan ve günlük 1 doları bile bulmayan gelirleri ile yaşamaya çalışan insanların istekleri "ego değil".

Edited by - Tiversonus on 30/12/2008 14:05:46
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 30/12/2008 :  14:13:41  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Temele in Tiversonus, yüzeydeki olayları yargılama.Temele in!Soya fasulyesi için yağmur ormanlarını kestiler.Bu yüzey!
Şu yalanı hepimiz yutuyoruz:"ne kadar çok paran olursa, o kadar rahat yaşarsın!"Bu, biz insanlara nasıl öğretiliyor? Bir insan neden çok parası olsun ister, sahip olacağı temel gereksinimler diğer insanlarla aynı iken!Bunu düşün!Yaşamak için gerekli olan içgüdülerin bastırılması insanlarda sapmalara yol açıyor, bu sapmaları bastırmak başka sapmalara!Bunlara da ego diyorlar.Oysa bu ego değil, bunlar sapmalar!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/12/2008 :  14:22:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İşte önce "gerçeğe uyanmak" gerekecektir. Ruhsallıkta yol almak şu "zamanlarda" evet dünyanın bu "zamanında" bir tuzak gibi duruyor. İnsan üzerine "örtülmüş örtüyü" kaldırmalıdır önce, yani uyanmalı önce. Yoksa bu zamanlardaki, bizlere sunulan "sahte spirütüelizm", bizleri "uyutmaya" yol açan prozaclar olmaktan başka bir işe yaramayacaklar. Bir o kadar da bizi "ruhsallıktan" uzak tutacaktır. Önce "uyanmalıyız".

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits