Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  16:44:53  Show Profile  Reply with Quote
Hiç kimsenin yazası gelmiyor demek:)) Neyse bari kendime bir çay demleyeyim,yanındada kurbağamı pardon kurabiye yiyeyim.:)) Evet almam gereken ders ; tahrike kapılma,tahrike kapılıpda tahrik etme :))Neyse öpüyorum kurby hemde yanağını ıssırarak :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Süvari
Elmas

Turkey
455 Posts

Posted - 23/12/2008 :  17:43:43  Show Profile  Visit Süvari's Homepage  Reply with Quote
Sevgili zer-zivi

Ağız yaraları ile benim de başım dertte özellikle dilim dilik dilik oldu ne yaptıysam geçmedi yeme içme sorun.....İki yıla yaklaştı tedavi olsun diye verilen ilaçların büyük bir kısmı antiseptik ama bu olacakların hepsine hatta çok daha fazlasına önceden kendimi proğramlamıştım şubat da iki sene doluyor ve artık bitecek şikayetlerim öyle inanıyorum.

Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  17:53:41  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Süvari,ağız yaraları için karadut çok iyi geliyor.İki yıl önce denemiştim.Şimdi sanırım ancak reçelini bulabilirsin.Oda olur birde böğürtlen türü iyi geliyor duyduğum. Zaten tür olarak birbirlerine benziyor kurby ve ben gibi:)) Kurby töbe konuşmaz benle :( Hey sana söylüyorum az önce kavga ettiğim sevimli dostum kurby.Artık kurabiye yesemmi demeyeceğim çünkü ne zaman desem gerçekten birbirimizi yiyoruz.Msn yi aç barışalım canım benim.Sol kulağım yanıyor yoksa ardımdan sövüyormusun:) vallahi de bu kez hoş görecem:))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  17:57:37  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yaratımın arkasında varolan bir "düşünce" dir, ben buna inanıyorum, inanıyorsam doğrudur ama inanmıyorsam "doğru" değildir. Dolayısı ile "inanç bir enerjidir" "düşünce nin saflaşmış hali diye inançtır" diye düşünüyorum. Ama ben buna inanıyorsam vardır yok ise belki yine var olacak ama benim için var olmayacak.

Edited by - on
Go to Top of Page

Süvari
Elmas

Turkey
455 Posts

Posted - 23/12/2008 :  18:08:29  Show Profile  Visit Süvari's Homepage  Reply with Quote
Tiversonus
1001 Posts
Posted - 23/12/2008 : 11:55:34
--------------------------------------------------------------------------------

Aslında bir tepkim şuna: "Sigara içen adamı ikinci sınıf görme" zihniyetine.
--------------------------------------------------------------------------------

Bu duyguyu çok iyi tanıyorum. Ben de o zamanlar kullanmayanlar için; "Ne gamsız insanlar, acaba dünyada yaşamak için bir amaçları varmı ki" diye saçma bir zihniyete sahiptim.

Sevgiler

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  18:17:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İşte olay bu: Yani seçimleri dolayısı ile (bir başkasını rahatsız etmeme şartı ile) kimseyi "yargılamamak". Hatta seni "yargılayanları dahi yargılamamak". Ha benden şu istenebilir (beni rahatsız etme), bu da genel olarak bir çok olaya uygulanabilir.

Tanrı yargılıyor mu? Yargılamıyor ise "iyi" kötü" olamaz değil mi? Tanrı rolüne soyunmaktır yargılamak. Ben böyle düşünüyorum.

Bunu tam olarak uyguladığım söylenemez, bu yolda "ilerlemeye" çalışıyorum, çabam bu yönde.

Mevlana ne diyor: "hamdım, piştim, yandım" . Yani( direkt olarak piştim veya pişmiş doğdum) demiyor. Bırakalım ruhlar öğrensinler.Yargılamayalım. Buna basamaklı olarak ulaşmak için çaba gösterelim:))

Selamlar, Sevgilerimle.

Edited by - Tiversonus on 23/12/2008 18:20:59
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  18:50:36  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Tek Bir Kanun Bütün Problemleri Çözer mi?

Evrenin bir kanunu olarak "özgür irade" kanunu kanal bilgilerinin bazılarında zikredilir. Özgür iradelere saygılı olmak. Bazen öyle bir olay ile karşılaşırız ki, şimdi burada neyi yapacağız, yani yaratımlar iki varlık arasında geçiyor. İki varlıkta "çelişir" şeyler olmasını istiyorlar. Şimdi ne olcaktır?

Ne olacağını bilmiyorum. Ancak tek bir kanun evet tek bir kanun bir çok olayın çözümü olabilecektir: "Özgür irade kanunu".

Sanırım bunun ihlali sonucu bir "karma" oluşuyor.

Ancak şu özgür irade kanunun çeşitli olayları çözebileceğini düşünüyorum, tabi her iki varlığın da buna bağlı kalması şartı ile. Bir taraf bağlı kalmaz ise ne olacaktır? Sorun burada başlıyor işte, yani karşıdakinin özgür iradesini ihlal etmek ile . İhlal edilmiş her kanun için bir uygulama yapılır, biz insanlarda böyle. Acaba bunun ihlali sonucu "yaptırım" ne olabilir?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 23/12/2008 :  19:30:02  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Süvari

Sevgili zer-zivi

Ağız yaraları ile benim de başım dertte özellikle dilim dilik dilik oldu ne yaptıysam geçmedi yeme içme sorun.....İki yıla yaklaştı tedavi olsun diye verilen ilaçların büyük bir kısmı antiseptik ama bu olacakların hepsine hatta çok daha fazlasına önceden kendimi proğramlamıştım şubat da iki sene doluyor ve artık bitecek şikayetlerim öyle inanıyorum.

Sevgiler

Sevgili süvari, ağız yaraları için imuneks kullanmanı öneririm.Bağışık sistemi ile ilgili bir sorunun vardır mutlaka, takviye olarak bu ilacı alırsan ağız yaraların geçecektir.Geçmiş olsun...

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  20:03:12  Show Profile  Reply with Quote
Özgür irade ihlali evet haklısın Tversonus.Bunu çok yaşadım.İstemediğim halde ısrarlarla özgür irademi ihlal edenler sayısız.Elbetteki benimde özgür irade ihlali gibi davranışlarım oldu.Ama ne kadar nisbi olduğunu biliyorum.Çünkü kendine yapılmasını istemediğimi başkasına yapmamak benim için önemli bir kural.Çoğunluklada hoş görmüşümdür ama artık değil.Birileri özgür iradeyi ihlal ediyorsa tepki gösterilmeli yoksa kimse dersini almaz.
Bir arkadaşımı küçük oğlunu dört beş saatliğine bana bıraktı.Üstelik kimse onu zaptedemez.Özgür iradesi öyle gelişmişki kimse ona hayır diyemiyor.Her istediğini yapıyor.Anne çok sabırlı olmasına rağmen onunda bir yerde sabrı taşıyor.Annesinin gittiğini anladığı an gitmek istedi dört yaşında .Annen gelecek hastaneye gitti diyorum ,başlıyor ağlamaya.Susturmak için dondurma verdim sustu.Sonra tekrar dondurma istedi. "bana dondurma ver" Emrivaki söyleyince,"kibarca iste vereyim",mümkün değil söyletemedim.Ama ağlamaya başlayınca dolabın içine saklandım.Ablamda var,sakın ilgi gösterme dedim.ağlaya ağlaya sustu.Dolaptan çıktım ve ilgisiz davrandım.Baktıki yüz vermiyorum.Kibarca "Teyzeciğim bana dondurma verirmisin" deyince dondurmayı verdim.O gün söylediğime hiç itiraz etmedi.Şimdi çocukları baskılıyoruz ama yetiştirirkende ipleri tamamen ellerine veremeyiz.Kendilerini koruyacak yaşa gelene kadar sorumluyuz onlardan.Şimdi illaki binanın tepesinden atlayacağım dese bırakıp atlamasına gözmü yummalıyız.Yada özgür iradelerine saygı gösterelim derken onların bizim özgür irademizide ellerinde oyuncakmı etsinler.Çocukların özgür iradelerine saygı gösterirken senin özgür iradenede saygılı davranmasını göstermek zorundasın doğru eylemlerle.Yoksa asla sana saygı göstermeyecek ve oyuncak gibide oynamak isteyecek.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  20:19:42  Show Profile  Reply with Quote
Hey güzel kurby nasılsın,ben nasılım sence:( Hakikatten benim yüzüm yerinde yok :) Aman tanrım nerde, biri onu çalmış:)) İyikide çalmış.Canım benim hala konuşmayacakmısın :)Ne kadar utanmazım değilmi.Kendimi affetirme politikaları:) yürütüyorum.Senin yerinde olsam vallaha bağışlamam beni :)Ama egolu yanım egolu yanına değil, sevgi dolu yanımla sevgi dolu yanına sesleniyorum.İkimizinde pozitif ve negatif yanları var ve biz negatif yanlarımızı kullandık bu gün.Aloo pozitif yan nerdesin,lütfen cevap ver yoksa bu son mesajım olacak sana.Seni seviyorummmmm.......

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  20:37:09  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
24 Saatik Dilimde Yapmayacağımzı 10 Dakikalık Dilimde Yapar MIYIZ?

Geçenlerde bir elektrikçi ile bunu konuşuyordum:”Abi çok dikkat ettiğimi ben kendim yaptım, herkese dikkat edin dediğimi hatta” diyordu.

Sonra düşünmeye başladım, hayatımda buna benzer bir çok olayı yaşamıştım. Yani günün herhangi bir vaktinde (genel olarak yapmadığım) bir hareketi yapmış ve sonra da pişmanlık duymuş ve bir sürü “maddi ve manevi kaybım” olmuştu.

Şimdi bu benim karanlık yanım mı, yönlendirildim mi, manipüle mi edildim (dünya dışı ve dünyalılar tarafından) sebep ne olusa olsun, bundan kurtulmak için küçük pratikler aramaya başladım.

Günlük hayatta “genel olarak tasvip” etmediğim bir hareketi “kendimin yapmasını” nasıl önleyebilirdim? Bu “on dakikalık” sürede yapılan bazen yılları içine alan bir duruma yol açabilirdi. Ben buna “manipüle edilmedir” diyorum, ama sorunun kökeni pek önemli değil, sonuçları büyük kayıplara yol açacağı için buna odaklanmalıydım. İddia ediyorum ki; “bu kritik on dakikalık süreleri atlatabilirsek” dünyada cinayetlerin yarıdan fazlası işlenmez. Diğer acı olaylar da tabi ki.

Kasyopya celselerinde geçen, “bunu ben mi düşünüyorum yoksa düşünmeye yönlendiriliyor muyum?” sorusunu devamlı kendinize sorun denilmiştir. İşte bende bunu yapmaya başlamıştım, kritik o “on dakikalık” sürelerde ve hala yapıyorum ve ancak bu sefer daha farkındalık ile.

Bir de kardeşlerimden bilirim, bana normalde yapmadığı bir hareketi yapar, işte o zaman şunu sorarım kendime (bu hareketi bir yerden hatırlıyor musun tiversonuscuğum) ve kimsenin beklemediği şeklilde tepki veririm yani ya tepki vermem ya da başka bir şey. Ama otomatik bir karşı koyuş değil. Sonra kardeşim bana olmadığı kadar yaklaşır ve önüme çay, kahve getirir. Onun bu durumuna acırım biraz da. Daha sonra uygun bir zaman da onun ile konuşurum Uygun zaman onun maksimum “alacağı” zamandır. Böylece daha büuük olaylara sebep vermekten kurtulunmuş olunur ve daha da önemlisi, kardeşim gelişmiş olur. Burası bence daha da önemli, “geleceği” pozitif yöne kurgulamak. Ama bu herzaman uygulanabilir mi onu tam bilmiyorum, ancak bir çok olayı ama bir çok olayı pozitif kutba taşır, bunu söyleyebilirim.

Karşıdakine “zaman” tanımak tek başına dahi evet bu olay bile (zaman tanımak), karşıdakini normale dönüştürebilecektir. Sonra genel olarak (NE YAPMAN GEREKİYOR İSE) yaparsın. Ama bu sefer dizginler kişide olur. Ne yaparsan yap, zaman tanı ve “genel farkındalığını” kazandığında yap derim kendime.

Manipülasyon veya olmasın bunu herkesin otomatik bir süreç ile yapmasını öneriyorum. Eklenme başlayacaktır ve oranlar artacaktır. Sonunda ummadığınız kadar değişeceksiniz, buna inanın derim.

Selamlar, Sevgiler…

Sevgili zer-zivi,

Çocuğa çok güzel öğretmişsin hayran kaldım.. Tabi “dur” diyebilmeliyiz, ama bu nereye kadar işte onu pozitif kutuplaşmanın maksimum seviyesi gözetilerek yapılması benim önerim. Sizin yöntemi deneyceğim de şimdi çocuk yok, dolaba girerim ama))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  20:44:11  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Şimdi ben kaspersky antivirüs kullanıyorum da, sağ altta bir mail geldi, açmadan başlığı gözüküyor:( Şeytan diyorki@ mail buydu ve başlık :Bildiğiniz herşeyi unutun)

Tabi sildimde:))) Acaba şeytanın işine çok mu karışıyorum:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  21:10:54  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili Tversonus teşekkürler ama övgü(yağ) yok lütfen :) sonra şımarıyorum :(
Yukarıdaki yazın çok doğru.Kendi adıma mesajı aldım :) sağolasın.Birileri özgür iradelerini kullanırken ne yazık ki başkalarının özgür iradelerinide çiğneme hakkını kendinde buluyor.İşte sorun burda bunu dengeleyecek farkındalığı geliştirmek.Ha ben çokmu geliştirdim "hayır" bundan sonra bunu her seferinde belirteceğim ki mükemmel olmadığım bilinsin:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 23/12/2008 :  21:32:20  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sessizliğimin sebebi, kaçtığımdan ya da kırıldığımdan değil, sadece bilgisayarı üç kişi kullandığımız için, sıra beklemek durumunda kaldım.:))Ancak, bu tür tartışma ortamlarında, genelde sessiz kalmayı tercih ederim, karşımdakinin ve benim vicdanlarımızla başbaşa kalma ihtiyacımızın olduğunu düşünürüm.Sevgili Tiversonus, manipülasyonun kralını yapabilecek bir yapıdayımdır(Pluto ASC kavuşumu, 3.ev akrep), bunu pandora daha net açıklayacaktır.:))Ancak, bu özelliğimi farkettiğim günden beri bunu kullanmamaya özen göstermişimdir, ancak bazen gözümden kaçabiliyor.Benim algılayamadığım şey ise, (bazen hakikaten algılama düzeyim düşüyor, dilsizler arasında bir kör gibi hissediyorum kendimi) insanlara zarar vermekten kaçındıkça onların "gel, beni öldür" naraları atarak çevremde dolaşmaları.Lafım sana değil, zer-zivi, bu ara bu serzenişte bulunan, yüzyüze baktığım bir hayli insan var çevremde.Bugün, düşündüm hep, belki de insanlardan tamamen kopmam daha iyi olacak benim için diye.Ancak bunu yapamam, çünkü insanım ve toplumsal diyologlara ihtiyaç duyuyorum.Belki de,koyun sürüsüne katılıp, uykuya dalarım.Şu an bilmiyorum.

Çocuklara gelince, zorbalıkla çocuk yetiştirilmez diyorum hala!Çocuğu, narin bir çiçek gibi yetiştirmek gerekiyor.Kız kardeşimi 22 yaşımda aldım kucağıma, o benim eserim biraz da, kardeşten öte kızım gibi.Hani, evli değilsin, çocuk yetiştirmekten ne anlarsın diyenler olursa diye açıklamak istedim.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  21:42:24  Show Profile  Reply with Quote
Oy canım benim seni seviyorum,aslında sana bakınca kızkardeşimden farksızssın biliyormusun.O kova burcundan,hayatta bir tek onunla doğru iletişimi zor yakalarım.Yinede sevgimden bir şey eksilmez.Nerde hata yapıyorsam biraz daha olumsuz yanımı törpülemem gerektiğini bilirim.Bu gün meditasyon konumuna geçtim birden.Saat yönünün tersine.Ve kalkıp ters yönde dönmeye başladım.Ne zaman terse dönsem böyle olumsuzluk yaşıyorum.Bende kendimi kontrol etmeliydim,üzgünüm.Ama ne olursa olsun bilki seni incitmek istediğim en son şey.Bu herkese dair böyle benim için.Seni çoookk seviyorum canım güzel dostum,sevgiyle yüreğinden öpüyorum....

Edited by - zer-zivi on 23/12/2008 21:43:43
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:08:29  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Anba sen nasıl döndüğünü biliyorsun saat yönünün tersine!Benim yön kavramım yok, cidden bak!Sol derim sağ çıkar, sağ derim alakasız birşey çıkar.Ama yönleri bilirim.Ben medite duruma gelince dönüyorum evet, hangi tarafa dersen, bilmiyorum, verebileceğim en doğru yanıt"(elimle göstererek) şu tarafa" olur.:)))))Ben de çok üzgünüm Zer-zivi!Saldırıda bulunmadığım halde, o şekilde algılanmak beni üzüyor.Ama saldırı görmek istersen, H......çılara nasıl saldırıyorum gel izle!:)))))))))))))))))))))))

Edited by - kurby on 23/12/2008 22:09:34
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:17:50  Show Profile  Reply with Quote
Sadece ifade biçimini yumoşla yıka,daha olmadı ayşe teyzeye sorarız:)) Ne dersin biz barıştık ,kimi yiyelim sence :)) Yok yok kimseyle arayı bozmayalım.Şakada olsa sonra gerçek yaratıma geçiyoruz.
Kurby havassçılar kim?

Edited by - zer-zivi on 23/12/2008 22:22:26
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:23:03  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Birazdan nette "kadınlar güreşi" seyredeceğim, epeydir -KH günlerinden beri imzlememiştim- şimdi nereden çağrışım yaptı acaba:)) Sus oğlum kadınların gazabına gelirsin sonra:)) Onlar kendi aralarında öyle davranırlar ama bir erkek görürlerse birleşirler:))

Ama Brezilya-Almanya futbol şampiyonası-kadın izledim.Pamela'ya hayran kaldım(brezilya):)))

Edited by - Tiversonus on 23/12/2008 22:25:59
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:26:45  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili dostum düzelttiğim kısmı okudunmu yoksa kaçırdınmı:) Umarım okumayı kaçırmışsındır:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:30:34  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Çamur" bunu çıkarttım:))Napayimm vallahi korktum:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:33:53  Show Profile  Reply with Quote
aaa..........:)) gerçekten yakalanmışım:)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:38:20  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
şimdi matematik zamanı! 35-22 eşittir 13
13 eşit değildir 17:(())Bu matematik zor iş yahu:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 23/12/2008 :  22:41:58  Show Profile  Reply with Quote
Üstteki matematiği anladım ama alttakini anlayamadım.Kurby bu soru senin :))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 24/12/2008 :  00:08:40  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hahahaha!Evet 35-22=13 Ancak 17 nerden çıktı.13, 17ye niye eşit olsun ki, sevgili tiversonus.13,13tür.Daha küçük amcası!Yaşayarak öğrenecek hayatı!:))))

Bakın size bir şey anlatayım.Bir ara, mahalledeki arkadaşlarından görerek, "isterim, isterim" histerisine kapıldı.Daha 5-6 yaşlarında idi.Bir gün, (cumhuriyet bayramında) bir anlaşma yaptık onunla.Büyümeye de hevesli ya, o abla olacaktı, ben kardeş olacaktım.Anlaşmayı hevesle kabul etti.Bir de cimridir kendisi, boğa işte!:))Cumhuriyet törenlerini izlemeye gittik, gündoğduya.Ben kardeşim ya, ne gördü isem istedim.Bir yola yatıp tepinmediğim kaldı ama.Balon aldırdım zorla, sonra da hain kalabalık balonumu patlattı.Yenisini istedim, almadı.Ama kıpkırmızı oldu, insan içinde.Sonra eve gelirken, oyun sona erdi, gün üzerine konuştuk.Kendisinin davranışlarım yüzünden çok utandığını söyledi.Aynı durumu bizim de yaşadığımızı söyledim.Birşey isterken, daha dikkatli olacağını söyledi ve durum normale girdi.O gün ben çok eğlendim, elimden kaçan balonun peşinden koştum, ama biri basıp patlattı, oturup ağladım balonum diye.hahahahaha!Harika bir gündü benim için.Ama onun için bilemiyorum!Çocuklar, narin çiçekler gibidir, ancak bazen onları kendi silahları ile vurmak gerekebilir.:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 24/12/2008 :  07:56:43  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bir gün "gelecek" çocuklar büyüklere öğretecek:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 24/12/2008 :  10:15:13  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
Düzen Bozucular

Siz düzen bozucuları bilir misiniz? Onlar ezber bozanlardır, onlar bu zamanın şakacı, aynı anda da gidişatta bir gedik açıp tüm bildiklerinizi sorgulamanıza sebep olanlardır. Bunu önce yumuşak bir üslupla yaparlar, ama anlamakta direnilirse işte o zaman maalesef canınızı acıtarak başınıza kakarlar. Onlar sizin dersleri bu zamanda biran önce öğrenmenizi isterler. Çeşitli tuzaklar kurarlar, ama amaçları sizi tuzağa düşürmek değil tuzağın farkına varmanızı sağlamak. Ve bunu yaparken de çok da eğlenirler. Ama bu tuzağa yakalananlar için de merhamet dilerler ki, bir an önce tuzağın farkına varıp kaldıkları yerden devam edebilsinler.

Kaynak: Pleaides Öğretileri (Ötesi yayınlarından)

Sanırım ben bir düzen bozucuyum :)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 24/12/2008 :  10:30:26  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Sevgi çağı" için düzeni bozmak gerekecektir ve hatta gereklidir de:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 24/12/2008 :  12:09:37  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Düzen bozucuların arasına hoşgeldin o halde, Rinda!:)))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 24/12/2008 :  12:46:55  Show Profile  Reply with Quote
Ssssuuussun,bu gün altın günü:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 24/12/2008 :  13:10:23  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Olur mu, bugün çarşamba!Merkür günü!:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 24/12/2008 :  17:25:59  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
hoş buldum...
Günlerden Merkür günü bugün arkadaşlar

Edited by - rinda on 24/12/2008 17:27:16
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 24/12/2008 :  17:39:55  Show Profile  Reply with Quote
Şu merkürün bana bir ilacı olurmu sence kurby ve rinda:))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 25/12/2008 :  16:12:08  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Yok abla bee, merkür sürekli zihnin ön planda olmasını gerektiriyor.Sonra benim gibi saçmalamaya başlıyorsun işte!:)))Yükselen başak ya, merkür yönetiminde.:)))))Zaten bana takılan akılın yüzünden, herşeyi reddetme noktasındayım, eleştir eleştir bitmiyor!!!Kendimi bile!hahahahahaha!

Bu arada ay akrepte iken, susmaya karar verdim.Çileden çıkarıyorum insanları ve kendimi!hahhahahahaha!Bugün yayda, filozof takılma zamanı!:))))

Edited by - kurby on 25/12/2008 16:14:36
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 25/12/2008 :  16:20:34  Show Profile  Reply with Quote
O halde bugün gümüş günü(söz gümüşse sükut altındır) :))

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 26/12/2008 :  12:18:23  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar İstanbul çok soğuk, ve hafta sonundan itibaren dahada soğuyacakmış, doğalgaz bile nerdeyse yetersiz,

Küresel soğuma, mini buzul çağ türkiyeden mi başlıyor acep..:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 26/12/2008 :  12:40:16  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sabah "güneş enerjisi" ile banyo yaptım, suyu soğutmak zorunda kaldım, çok sıcaktı:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 26/12/2008 :  13:03:44  Show Profile  Reply with Quote
Yine şanslısınız Ankaranın kuru ayazına ne demeli:) Çarptımı kötü çarpıyor.Şapkasız dolaşamıyorum,kulaklarım ayazda kısa sürede ağrımaya başlıyor.Böyle donunca cin biberi sağolsun:) Bir yedinmi kulaklarından alev çıkıyor sanki ve bütün vücut ısınıyor. Ekonomik ısınma olarak test edilmiştir :))

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 26/12/2008 :  13:04:50  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
sevgili tiver

sonus u yazmak uzun oluyor, iziniz olursa 'tiver' demek istiyorum:)))

Herhalde siz Antalyada ikamet ediyorsunuz, güneş enerjisi bu karakışta ancak antalyada suyu ısıtabilir!!!!!!!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 26/12/2008 :  13:05:56  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Yok canım dostum, burası Miami :))) Zihninde nerede olursan orada olursun:))) Birazdan denize giricem:))

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 26/12/2008 :  13:08:54  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
sevgili zerzivi
Şu anda istanbulda Ankara Ayazı yaşanıyor, bilirim ankaranın ayazını çünkü...

Ama cin biberi fikri iyi fikir, annemde vardı galiba....

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 26/12/2008 :  13:11:49  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
valla, siz şimdisen boyutlararası olmuşsunuz sevgili tiver,

ha gayret venüs, jüpiter oralardaki hava durumunu da rica edelim:))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 26/12/2008 :  14:32:48  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hava ayaz mı ayaz, ellerim ceplerimde, bir türkü tutturmuşum, duyuyorsun değil mi?:)))))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  15:55:21  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Üşüyoruz, çok soğuk!Yöneticimiz uyuyor muuuu?

İzmir bu kadar soğuk olmazdı hiç.Resmen kar havası var.Gökyüzü bembeyaz, hani yağsa canım yanmayacak, ama karı başka yere döküyorlar, soğuğu bize gönderiyorlar sanki.Heyyy, pamuk nine!Yorganı az bu tarafa sallaaa!:))

Aslında hava günlük, güneşlik!Benim üşüme psikoljik!Deliyim ya ben!:)))))

Edited by - kurby on 27/12/2008 15:57:33
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  15:59:32  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
AH şimdi eniştemin annesinin (Gülsüm teyzenin) kerpiç evinde olucan. Bırkaç gazete parçası ile bir kaç çalı odayı ıpılık yapıyor. Niğde usulü kilimlerin üzerinde ve içi otla dolu yastığa yatacan. Ne güzel olurdu değil mi:))) Hilton dan daha "lüks" burası inan:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:06:09  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Evet, anlıyorum.Hiltondan sıkılmıştım zaten.:)))Düşünüyordum, Tiversonusun eniştesinin annesi Gülsüm teyzenin kerpiç evinde olsan, ot yastığa kafayı koysan, sobadan çıtır çıtır sesler gelse...Telepatik iletişim mi kuruyoruz ki!:)))))))
(Konuşmalara bakıp bakıp yazmıyordum.İçimden birden yazasım geldi.Demek çağrı varmış!)

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:11:15  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Daha dur, yatağın karşısında bir şömine(!) var sacı çıkartıcan, sacı ters çevirecen, tereyağı atıcan ve ufak doğranmış tavukları tahta kaşıkla karıştırıcan:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:14:44  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Anadolunun en uyanık kadınlarından olana Gülsüm teyzeye soracan:"Nasıl sın Gülsüm Teyze?"
"Napak dıkılıp dıkılıp çıkıyoruz" diyecek o da:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:19:44  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
O tavuklarda astralden seni izleyip, vay kertiş vay diyecekler, seni ilgili merciye şikayet edecekler!:)))))
-Allam, bu bizi yedi!
-Yiyecek tabii.
-Ama, neden?
-Çünkü, sistem bu şekilde işliyor.Bakın sol taraftaki ekrana.Onu da bunlar yiyecek!Nıhaha-ı

Gülsüm teyzenin cevabı hoşuma gitti.Bundan böyle bana nasılsın diyene bu şekilde cevap vereceğim.Gülsüm teyze idolümsüm!:))))))))))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:21:41  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bir sene sonra, çok düşünerek bu sözün anlamını çözdüm:)) "Evden işe işten eve" gibi bir anlamı olmalı:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 27/12/2008 :  16:29:34  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Mümkündür.Popomuz yer görmüyor, günlük hayat mücadelesi işte.Anlamında da kullanıyor olabilir!:)))

Elbette bunu spritüel anlamda işler isek.Gündüz işler güçlerle uğraşıp, gece uyku esnasında astrale çıkıp, geziyoruz olabilir.

Ya da şükürler olsun hayattayım,(dikiliyoruz)O nedenle mutlu ve huzurluyum da demek olabilir.:))

hahahaha!Hani bir kelimeyiya da cümleyi, bir çok akım açıklar, suyunu çıkarır ya, bu da öyle oldu şimdi!:)))))))

Edited by - kurby on 27/12/2008 16:34:25
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits