Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 18/12/2008 :  19:14:01  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili "ben benimimdir" diyen, "kedi olmayan" ancak "meraklı" olan kurby,

Off bu aynı Kasyopyalı'ların işine döndü, ya sen benim "herşeyi" bilen mi sanıyorsun, ben "hiçbirşey bilmeyenler" kabilesi üyesiyim, sevgili kurby:)))

Not:"birler" basamağına bak:))

Edited by - Tiversonus on 18/12/2008 20:00:20
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 18/12/2008 :  22:14:15  Show Profile  Reply with Quote
Merhaba kurby, yazdığını yeni okudum.Bende ilkokul dördüncü sınıfta görmeye başladığım din dersinin bana neler hissettirdiğini hatırlıyorum.Cennet,cehennem, allah,şeytan ,günah,sevap,iyilik,kötülük vs derken çok korktuğumu hatırlıyorum:)) Ve ramazanda oruç tutmaya kalkmıştım,bir gün bile zor dayandım ve tutamayıncada günah yazılıyormuş ya birde :)Günahkar oldum sanırdım korka korka:)O yaşlar çok önemli.Hiç sorgulamazlar ve korkuyla kabulleniş o zamanlarda başlar.Büyüdüklerinde ise artık öğrendikleri tartışılmaz ve sorgulanmaz benliklerinin yanı olur.Sevginin zıddı nefret değildir,sevginin zıddı korkudur der bir üstad.O yüzden sevgiyi maske yapmış korkunun yer aldığı alan da dinlerdir ne yazık ki...Şİmdiki çocuklara bende hayranım :)) Ama bu seferde büyüklerin gazabından korumak sorun. Mevcut din anlayışı yeni kuşaklara kaç numara küçük geliyor:)O yüzden bende onalardan ümitliyim,korkusuz nesiller yetişmekte :))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 18/12/2008 :  23:00:18  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
"Bilgi" ye Ulaşınca "Patlayan" "DNA Bombaları"

Spiritüel konulara girince m.m. oldum ve üzerinde derin tefekkür edip düşünmeye başladım ve sonra bir "sezgisel bilme" durumu yaşadım. Tamam da bunu nasıl paylaşacaktım, yani bir dayanak olmadan v.s. Ama bu akşam, azönce okuduğum celselerde bu konu geçince sadece (aaahh) dedim. "Sezgisel bilmem" tam olarak ama ne eksik ne fazla tam olarak ifade ediliyordu:

-----------------------------------------------------------------
S: (L) Tamam, tuhaf... (A) İlla ki zaman ayarlı bombalar olmaları gerekmiyor, bunlar fitilleri başka bir şey tarafından ateşlenecek bombalar, örneğin bilgilenme gibi. (L) Durum bu mu; bu kodonları serbest bırakacak şey bilgi mi ?
C: Evet.

-----------------------------------------------------------------

İşte bizleri dizayn edenler, bizlerin "köleliliğini garanti" altına alacak ve daha önemlisi diğer "uyanmamış insanları" uyandıramıyalım diye kendilerince "koruyucu yazılımı" dna mız içerisine yerleştirmişler. Ne zekice değil mi? Bu dizayn edenler tabiki, ilk yaratıcı değil; orion kertişleri.

Tarihteki uyanmış insanların yaşadığı hastalık oranları diğer uyanmamış lara oranla ne olabilir sizce? Ama korkmuyorum, bu zamanlar "özel" zamanlar:)))

Sanki benim için yapılmış bir celse idi:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 18/12/2008 :  23:59:00  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Tiversonus, merak ettiğim bir şey var.Sormassam çatlayacağım!:)))Ruhsal bilgiye açılımın mı seni m.m. yaptı, yoksa m.m. nedeniyle mi ruhsal bilgiye yönlendirildin.:)))Çünkü, m.m. grip gibi kısa bir sürede oluşmuyor, aksine oluşumu yıllar alıyor.Kitlenin ortaya çıkmasından önce bir oluşum dönemi var.Bu soruyu neden sorduğumu da söyleyeyim.Babam henüz sağlam iken, nedenini bilmediğim bir şekilde ben bu yola itildim, itildim diyorum çünkü ben bu tür konulara pek kulak asmazdım ve ille bir ispat arardım.Asıl tetik noktası sen de nasıl ateşlendi, onu merak ediyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 19/12/2008 :  01:21:18  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Herşekilde ve dna larımızla bile kontrol altındayız...
Uyanmakta olan uyanan veya bilgiye ulaşan hepimizin bedenimizle ve dünyamızla hem fiziksel hemde ruhsal olarak FARKINDALIK içinde olmamız gerekiyor...

Farkındalık, ''kişinin yaşamı boyunca yaptığı hareketlerin veya seçimlerinin sorumluluğunu alması, neden-sonuç ilişkisini görebilmesidir. Her olayın bir nedeni, her nedenin bir seçimi, her seçimin bir amacı olduğunu farkedebilmesi yolunda çaba göstermesi ve yaşamına, evrensel bütünlük ve birlik inancı içinde bakabilmesi, bütünün hayrına olacak şifa ve tekamülü amaç edinebilmesidir.'' ise;

KH ların tamamen başaramadıkları tek şey uyanan insanın 'BİLGİ' ye ulaşma çabalarını engelleyemedikleridir...
Ayrıca KH ların fiziksel bedende bir hastalık yaratımını oluşturması kişinin negatif duygusal programıyla yakından ilgisi var bence...
Bu yüzden hastalıkların zihinsel nedeni duygusal nedeniyle bütünlük oluşturuyor...
Hastalığa neden olan ve hastalığı sürdüren nedenlerden özgürleşmek işe yarayabilir..(orjinal nedeni iyileştirmek-reiki)

Tiversonus hipnoza karşı ilgili, bu konuda karmik olarakta getirdikleri vardır ve alternatif olarak sanırım ilgilenmiştir...

Ayrıca, diğer tarafa geçiş yapmak kişinin kendi seçimi, adı üstünde seçim olduğu için farkındalık bu yüzden gerekli işte, kryonun son celseleri DNA lardan ve ne şekilde iletişim kurabileceğimizle ilgili birçok bilgi var ve pratik hayatımızda uygulayabileceğimiz ama 'İMAN' gücümüzü aktive etmeyle başlamamız gereken yöntemler diye düşünüyorum...

Kertiş topluluğunun en önemli silahı dna larımıza yerleştirdikleri bombalar ise, kanal bilgilerinde dna larla ilgili bilgi artışı bu yüzden çoğaldı demekki, yani farkına varalım diye...

Yani gecenin bu vaktinde epey döktürdüm kendi görüşlerimi, umarım faydalı olurum aktardıklarımla:))

Edited by - damdam on 19/12/2008 01:31:13
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/12/2008 :  10:59:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Selam kurby,

Cevaplaması kolay bir soru üzerinde düşünmiyeceğim çünkü, ben bunun geleceğini hissettim, duyumsadım. Düşünüyorum da çocukluğumdan beri “rehberlerim” oldu ve/veya medyumik bir çocuktum.

Benim net çıkarsamam şu: Çocukluğumdan beri bir rehberlik alıyordum ve yatakta duvara bakan kısma doğru yattığımda bir ”el” görerek koşa koşa annemin ve babamın arasına balıklama atlardım, şunu söylerdim:(geliyorlar, geliyorlar) ve hani nerede (bu sefer lamba açık tabi) yerdekini gösterirdim ama bir ben görürüdüm.

Üniversite yıllarında “hayatım negatif vuruş için yönlendirildi” ve mucizevi belalar ve mucizevi kurtuluşlar yaşayınca, seksendokuzda sınıfta bugünleri ve daha ilerisi için “yardım aldığımı” duyumsadım. Yani pozitif ve negatif arasında oyuncak gibi olmuştum:))) Bu bende kişilk farklılığı yarattı. O zaman dan dünyaya gemiler ineceğini duyumsadım, bu kadar açık söyleyeyim bari…

Ama negatif programlama bir ara hakim oldu (ben artık teslim mi oldum kararlarımla) ve son vuruş anında yere değip zıpladım ve bir yerde üç-dört saat komada yattım ve kalktım akşam bir şeyim yoktu. Aslında vardı acayip mutluydum))

Yaşları oturttum ve geçmişte bir kenara kayıt ettiğim olaylar bende “aydınlandı” .Yani olmak zorunda olduğumdan uzaklaştırıldım ancak uzaklaştığımda da olmak istemediğim alana girmedim veya giriş sınırlarından döndürüldüm dolayısı ile fazla bir günahı işlemeden kendi me pasifize edilmiş buldum.

Ve son zamanlarda aydınlanma yaşayınca, meditasyon ve imgeleme anında bir tarafımda fazla enerji artışı(karıncalanma oldu), meditasyonu yapmadığımda duruyor, başladığımda o da başlıyordu: Gelişini gördüm. Hatta bu meditasyon negatih işimi diye de düşündüm birara. Ve hastalık geldiğinde ben anlamıştım, dünkü celsede yayınlanan sonucu çoktan çıkarmıştım. Ama kime ne diyecektim ki: Sadece ben olayı biliyorum, telaşlanmayın diye etrafıma defalarca söylüyordum))

Bir not olsun, “doğru yola girersen sıkıntı artar” ve şu topraklanma olayı yani meditasyon yaparken bu çok önemli ve toraklanma imgelemesi, bu son çıkarsamam benim.

Yani 2012 geliyor gibi biliyordum. Bak anlatmak çok zor. Ankara civarında ailem ve ben araba ile giderken babama ben yoruldum dedim ve arabayı ona verdim ve ben önde uyklamaya başladım ve o anda başı saç yerine yılanlar olan bir kadın yüzü gördüm ve sıçradım ve direksiyona ben geçtim, üç dakika sonra arabanın şarz dinamosu koptu alta vuruyor ve tel ile bağlı ve on dakika sonra bir koyuncu bizi tamirciye çekiyor ve arabanın direksiyonu kilitlendi ve yokuş aşağı bir tır ama arkası beton olan yani kimyasal taşıyan bir tır kornaya basıyor ve sağ şeritte beni çeken koyuncu sol şeritte ben varım nasıl))) Ve arada ip. Yalnız arabada bir teyzemiz var ve o tam bir medyum ve o da bir rüya görüyor ve aynı akşam ben dışarıdayken yola çıkmadan tuvalette ve banyoda benim olduğunu düşündüğü kertileri ve bunu annmle görüyor. Şimdi karşıdan frensiz şekilde müthiş hızada tır geliyor ve ben sol şeritteyim arada ip ve saolda çeken araba, aslında olay burada nasıl programlanmış değil mi? Ama ben ilginç şekilde kitlenmiş direksiyonua abandım ve her taraf simsiyah oldu ve tır büyük korna sesleri ile santimle geçti. Çeken adam felçli gibi))
Meğer ben direksiyonun içindeki mili eğimişim ve balyozlarla düzeltilemedi bu ve yenisi takıldı. Şimdi benim gibi materyalist adam bile o zaman aptallaştı v.s. Yani bunun gibi onlarca olay yaşadım ve herhalde pozitif yüksek benliğim beni korumaya çalışıyordu. Bunun gibi ilginç olay sayısını çok yaşarsan, ancak diyalektik materyalist felsefede olursan dayanarak gelebilirsin ve umursamazsın. Onlarca olay, işte.

Sonuçta “p”rogramın” farkına vardım ve hala sezgisel bilinç ile sadece bana bıraktığım bilmelerim var. Yani bunu bir yere yazmasam dünkü celseyi, daha önce zihin mi uyduruyor diyeceğim, hayır ama dikkatli olmalıyım ve anlatırsam” iflah olmzsın” rüyası ise birkaç gün önce oldu)) “anlatırsan iflah olmazsın” tamamda birazdan iflah kelimesine bakmalıyım, çünkü bilmiyorum))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/12/2008 :  13:06:25  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Anlıyorum, cevap verdiğin için teşekkürler.Ben hayatımı bu şekilde bir analizini asla yapamazdım.:)))Zaten, bir çok kısmı net olarak hatırlamıyorum, ilaçlıydım.:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 19/12/2008 :  13:39:38  Show Profile  Reply with Quote
Farkediyormusunuz bilmiyorum ama şu yaşanan son süreçlerde çook şey gönül gözüyle görülür oldu.İnsan ilişkileri,siyasetÖzellikle bir bürokratın yıllarca yüzssüz şekilde yalanlarını, sahtekarlığını dürüstlük maskesiyle, kendine öyle bir güvenle ifade ediş biçimleri vardı ki tahammül bile edemezdim ekrandan.Bu nasıl utanmazlık diye afallardım.Neyseki geçen bu şahsı ekrandan izlerken hiç sinirlenmedim :) baktım köşeye sıkışmış ve sıkışan kendisi değilde karşısındakiymiş gibi nasılda eline yüzüne bulaştırdı her ithamı. Damdamın yazılarından hatırladığım bu yılın sonları ve önümüzdeki yıl herşey görünür olacak ve saklı kalmayacak deyişi aklıma geldi.Asıl mazlum olupta ,yıllarca masum olduğu halde suçlu gösterilenlere hakları teslim edilmekte artık. Bu çok rahatlatıcı :) Birde gurubumuzla ,dünyanın bilinçlenmesine dair meditasyonlar yapmaktayız.Sanırım Bh ektiği tohumun karşılığını almakta:)) Ve şimdi korkuluk olan,dürüstlük edebiyatı yapan büyük siyasetçinin alim olmasını beklemek kalıyor.......

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 19/12/2008 :  15:26:37  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Sevgili tiversonus

Her şekilde korunup kollanmışsın ve şerbetlisin yani..:))
Dikkat edyorumda hepimizin hayatlarında böyle 'anormallikler' var..

Herhalde hepimizin rahatlığa ereceğimiz bir ödülümüz vardır umarım!!!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/12/2008 :  16:15:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:))Ödül ya da ceza sistemi içermiyor ki, bu sistem.Herşey kişinin yaptıkları ile yüzleşmesinden ibaret."ne ekersen, onu biçersin!"

Bu arada, sevgili Damdam, insanların içinde eskisinden daha rahat olduğumu farkettim.Eskiden, her an bir yumruk yiyecekmişim gibi bir beden duruşu alırdım, her an tetikte beklerdim sanki.Çalıştığım 3 gün boyunca, "yersen afiyet olsun, yemessen gargara" tarzında bir tutum sergilediğimi farkettim.:)))Bir müşteri yüzünden, gözlerinden alev çıkan bir elamana dahi, ki hiç tanımadığım biri, "takma kafana, olur böyle şeyler, sen sakin ol yeterki" diyecek kadar rahattım.Çok tatlı bir bayan olan patronumla dahi, uzun zamandır arkadaşımmışım gibi, akıl vermeye bile kalktım.hahahahaha!"İş bulursan, gidersin", dedi bana.Dedim ki, sen iş bulursa gider, dersen yanınada kimseler kalmaz.Kaldı ki, bir kaç saat sonra dizimi sakatladım.:))))Belki de, oraya başlama sebebim bu idi.Onun, kendisine ayna olmak ve onun da bana ayna olması.Paniğe kapıldığımda, dünayayı yıkarım çünkü, muazzam benzerlik!:)))Hayatımıza hep ayna modeller girer çünkü.:))))

Edited by - kurby on 19/12/2008 16:17:14
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/12/2008 :  16:35:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
İlginçtir, iki sayfalık yazım buraya ulaşmadı ve yeni "rahat" ortama kavuştum, "derin derince nefes" aldım, belki sonra yazarım, pc yi yeni açtım:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/12/2008 :  17:24:40  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Arkadaşlar,

Biliyorum ki, çok insan benim yaşadığım türden olayları yaşıyorlar. Ancak toplumdan “dışlanmak, damgalanmamak” için dışarı aktarmıyorlar.

Bir çok –tarihteki kişiler, kiralık katiller, katiller, sıradan insanlar, sanatçılar- bu durumları yaşamış ve yaşayacaktır, bu sahneleri, verileri geçmişteki hikayelerde bulmak için farkındalık ile bakmak yetecektir: Görmek için.

Aslında yeni psikoploji buna “insanın karanlık yanları” diye kendince açıklama bulmuştur. Kendince bunu yapması bile bir ilerlemedir. Ancak “Süperbağ” teorisyenleri bile 11 adet evreni matematik denklemlerine koyduğu bir dönemi yaşıyoruz.

Kısaca benim gibilerinin açıklamasında “BOYUTLARIN” yani üst boyutların da devreye sokularak yapılan bir açıklamadır. Şimdiki psikoloji henüz “üst boyut” veya diğer boyutları katarak açıklama yapmıyorlar, fark bu.

Hepsi doğal bir süreç bunların. Doğal olmayan ne var sa, o da bir garip durum(!) ya.

“Vesvesecinin şerrinden Allah’a sığınırım” a inananlar, bence üst boyutu veya gayri-alemi biliyorlardı, ama nasıl anlatacaklardı. Muyyidiin El- Arabi de biliyordu ve diğerleri.

Sonuçta “bilgi koruyacaktır” ancak bilgi için açık zihinler ve varsayımsız akıllar, ve KORKU YERİNE BİRLİK AŞKI olmalıdır. Bunlar son derece doğal işler diyorum. Kabul etmeyen psikologları veya bilimadamlarına da bir sözüm de yok.

Ben ancak, bir paylaşım ile “bakın yalnız değilsiniz” cesaretini sergileyen bir insanım. Yoksa benim konuştuklarım çok kişi de var, yaşamış, deneyimlemiş v.s.

Neyse biz olayların "bilgiye" dayalı bir modelini anlamaya/anlatmaya çalışan insanlarız. Türkiye de “tsunami” tehlikesi var desem, vay senin haline. Ama İTÜ den Adalar da oturan bir bilimadamımız (namuslu bir bilim adamıdır) zaten diyor, ama sokaktaki adam diyor ki, böyle şeyler duymak istemiyorum. Ben ne yapayım. Zaten kendisi bir arayışta olsa bu bilgi rehberlik ona da verilecektir.

Yani uyanmak isteyen gelir oku. Uyanmak istemeyen bir daha girmez siteye. Sokaktan iki adam çağırsam anlarsam tamam beni hemen “deli” yargısını koyarlar, ama ben dikkatli şekilde “uyanmamız” ve “sevgi ye yönnelmemiz” için yapıyorum bu anlatımları.

Bütün bu yaşananların bana "öğrettiklerine" de şükran duyuyorum. Sevgi içerisinde, ama bilerek sevgi içerisinde olmaya çalışıyor ve bu yaşananların DOĞAL olduğunu düşünüyorum. Sevgi içerisinde kalınız.

Selamlar, Sevgiler…

Edited by - Tiversonus on 19/12/2008 17:37:11
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/12/2008 :  21:22:06  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sokaktaki adam söyle düşünüyor olmasın sakın:" uleeee, ben bu zamanın adamı değilim, ben geleceğin adamıyım.Gidecek bir fırsat yaratayım kendime, binaları zayıf dikeyim, arabayı dikkatsiz kullanayım, milleti ayar edip, kendimi vurdurayım.Nassıl olsa, bir daaa gelmicez mi, dünyaya!"
Konuşmaları gülmek-soluk almak için kullanıyor idik, Tiversonus.Gergin gördüm ben bugün seni!:)))Herşey doğal akışında, anlayana da, anlamayana da eyvallah!:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 19/12/2008 :  21:58:11  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili kurby,

Bu gerçek bir olay ve 10-11 gün önce yaşandı. Babam üşütmüştü ve eniştem ile numune hastanesine aciline gidiyor, herkes grip bu aralar söyleyeyim. Doktor idrar tahlili istiyor. Babam diyorki "ya daracık yer arkadanda bekleyenler hadi amca deyince gelmedi" sonra o da biraz su içiyor dışarıdaki taksi durağına doğru banketlere yürüyor. Taksici eski bir şevrole geçince yanındaki taksiciye "bak ne araba be bunlar" diyor ve babam adamı tanıyor. Yeni taksici, eskiden bu american arabalarının olduğu taksi durağında şevrolesi olan taksici ve sohbet ediyorlar ve GELİYOR(!). Gelince gidip veriyor ve doktor (prostat ameliyatını ol bence diyor) o da yıllardır olacak ta, bazı "yan etkilerden(!)" çekiniyor tabi bu benim tahminim, olupta "hünsa" olan bir boyacının anlattığından korktu herhalde.

Neyse işyerine gittim ve bunları anlattı ve (oğlum HEPSİ NEGATİF HEPSİ NEGATİF BE) diyor, artık sağlık gitti der gibi, benim aklım başka yerde belkide budura yazıyorum neyse, sonra aklıma geldi, (ver bakim şu NEGATİFLERE) DEDİM VE BAKTIM: O da ne bütün idarar testinde zararlı olanlar negatif yani ÇOKİYİ:))) (Ya baba dedim çok güzel işte hepsi negatif yani bundan sende yok demek) dedim ve adam rahatladı (Öyle mi demek dedi)...

HER NEGATİF "KÖTÜ" DEĞİLDİR!!!!!!
:))))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 19/12/2008 :  22:07:37  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
:)))Geçmiş olsun.
Öyle bir dünyada yaşıyoruz işte, negatif bile sağlıklı demek.:)))))))Yolu mu değiştirsek, ne yapsak!:)))))

Edited by - on
Go to Top of Page

rinda
Kehribar

Turkey
88 Posts

Posted - 20/12/2008 :  09:30:50  Show Profile  Visit rinda's Homepage  Reply with Quote
:)) çok hoş. Acil şifalar diliyorum.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  14:37:01  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
KÜRESEL ISINMA NASIL KÜRESEL SOĞUMAYA YOL AÇAR?

Yılların ustası Naki usta bugün yanımday dı ve bu soruyu siz dostlarım için sordum. Naki usta "sanayi soğutmaları" işinde ömrünü vermiş, deneyimli insan ve aktarıyorum:

"Dünya'nın atmosferine karışan gaz salınımı (karbondioksit, metan v.s) arttıkça önce sera etkisi oluşur. Yani güneşten gelen ve atmosferden geçen ışınlar yer küreye çarptıktan sonra uzaya çıkamazlar bu sera etkisidir. Sonra gaz miktarı arttıkça atmosfer KALINLAŞIR ve bu sefer güneşten gelen ışınlar, dünyanın atmosferini aşamazla ve yerküreye ulaşamazlar, yani içeri giren ışık azalır. Tıpkı "nükleer kış" gibi.."

Sanayiden, pratikten bir açıklama aktardım.

Selamlar ve sevgilerimle...

Edited by - Tiversonus on 20/12/2008 20:59:42
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  14:44:41  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Naki ustaya gönülden sevgiler...Benim dünya soğuyor dediğim insanlar, "aaaa!hani ısınıyordu?" diye tepki veriyorlar.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  20:16:27  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hahahahhahaha!Sevgili Tiversonus, bir bilginin doğru ya da yalnış olduğunu anlayabilmemiz için, öncelikle o konu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor.Kaskoplar negatif ise eğer, pozitifi de taşımak durumundalar.Bu kesin kutuplaşma nerden çıktı, bunu anlayamadım.:)))Şimdi tem[The End Man] otoyolu tehlikeli bir yol diye, kullanmayacak mıyız?Mahalle aralarından mı dolaşacağız.cık,cık,cık!Bugüne kadar gelen tüm celseler içinde hem negatif, hem de pozitifi barındırmaktadır.Saf bilgi gelmemektedir, bu bilgileri edinen kişilerin de eğilimi önemli çünkü.Ben bir celse yapsam, gör sen negatifi!Uçan ile kaçan kurtulur ancak elimden!hahahahahaha!Kaskoplardaki en sıkıcı olay, Laura'nın özelini de nette yayınlıyor olması, oysa iyi bir düzenleme ile harika sürülürdü ortama.Bu da onun seçimi, kaskopların verdikleri cevaplar ise aslında bize çok uzak cevaplar da değiller.İçimizde yankı bulan her bilgi, ilerlediğimiz yolda bize rehberlik etmekte.Sonuçta %100 negatif ya da pozitif olmak gibi bir derdimiz yok.Erip de kokmak mı amacımız, asla! Amacımız, sadece almamız gereken dersleri zamanında alıp, fazla eylenmeden yuvaya dönmek değil mi.Gerisini önemsememek gerek.İşin foseptiğini çıkarmaya da bayılırız ha!Ego bizi yeryüzüne bağlayacağına, başkarının yeryüzü ile bağlantısını kesmemize yarıyor işte!Ne diyeyim ki, canları sağolsun.BİLGİ KORUR!KORKULARIN İSE KAYNAĞI BİLGİSİZLİKTİR.

MANİPÜLASYONA DİKKAT DERİM!:)))

Edited by - kurby on 20/12/2008 20:17:29
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  20:23:24  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
hahahahahahahhhaha!Tiversonus, hayrolaaaaa? Sakin ol!Aldın yürüdün yine!Kertişleri besliyorsun, akşam yemeği nerden çıktı böyle!Arkadaşım, derin nefes al ve yukarıyı düzelt!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  20:25:42  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Nasıl düzelteceğimi bill miyorum, Naki usta da gitti çoktannn:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  20:31:19  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Yahu, arkadaşım, hangi celse negatif, hangi celse pozitif, bırak buna insanlar kendi karar versin.Manipülasyona yol açanlar ya da zorbalık yapanlar zaten bir şekilde kendisini belli eder.Sen niye sıkıntı yaptın, onu anlayamadım.Bu güne kadar bu forumda hiçbir insanla karşılaşmadım ki(pardon, bir tane oldu)kalkıp laga luga yapsın.Yapanlar da zaten, bizleri sindiremiyecek.
Naki ustamın lafını koy bakiim şimdi oraya.Uyanık adamlar lazım bize, sinirlenme.Adrenalin aklı karıştırır, ha uyuşturucu almışsın, ha adrenalin yükseltmişsin!:))))

Ben şimdi korku filmi izleyeceğim!:)))Adrenalin bu şekilde yükselince daha iyi oluyor!hahahaha!

Edited by - kurby on 20/12/2008 20:32:51
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  20:43:39  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Şimdi olay şu başka bir siteye, yıllar önce üye olmuştum ve burada bir soru sorulunca, ha bir bakayım dedim ve eski yere gittim ve "ne söyleniyor" diye ve "Kasyopya Celseleri Öneriler- Sözler" i aktardım, bi baksınlar diye. Birisi bana "sevgiyle selamla dayak atmaya kalktı" sonracıma şunu dedim sayın kardeşime (EVET veya HAYIR sil desileceğim silme de silmeyeceğim)... Cevap (ben katılmıyorum ama ben karışmam dendi)...Bugün baktım "kavak yelleri" dizisi oynuyor bizim yazının yerinde!!!!!

Yönetim silmiş ve ne diyor (Bilgi kitabı ve Kasyopya celselerinin yayınlanması forum kuralları gereği SAKINCALIDIR!!!)

Evim evim güzel evim:)))Ya budur daki,kasyopya celselerine katılmayan site arkadaşlarımı "neden bugün daha çok sevmeye başladım, bu arkadaşlarım harika insanlar!! Yani hiç olmaz ise "akıllarını kullanıyorlar".

Ama sitede değerli insanların hakkını yemekte istemiyorum doğrusu, destek verenler de vardı.. Sadece fikir özgürlüğü yok ve ben saygılıydım.

Bende soluğu burada aldım:)))

Hayat derslerden ibaret miş.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  21:00:56  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
“Negatif Kodlar Taşıyan Kelimeler” (!)
Dikkat Edin “ÇARPABİLİR” BENİM BU SÖZLERİM(!)

Evet aynen bu söylendi, yani Kasyopya celseleri çok tehlikeli ve “negatif kodlar” taşıyormuş. Herşeyden önce sitede bu celselere “güvenli bakmayan veya kabul etmeyen” insanlar olduğunu biliyorum. Normal olanı da bu zaten. Yani bakarsın, tartarsın ve bir karara varırsın. Tamam benim ile aynı fikirde olmayabilirsin veya Kasyopya’lılarla aynı fikirde olmayabilirsin veya hiçbir fikrin olmayabilir ancak kendine koyduğun “sınırın” senin için ne büyük tehlike oluşturduğunun farkında mısın? Tehlikede olduğunun farkında mısın?

Helal olsun bu “kertişlere” bak burada takdir ettim. “Güzel değil” ama “başarılı” bir taktik uyguluyorlar.

“Bunları okudukça kendimi kötü hissediyorum ve bundan dolayı bunun negatif olduğunu kabul ediyorum” diyor birisi de. O zaman sana bir “ninni” söyleyeyim de kendini iyi hisset ve “uyu da büyü” sevgili kardeşim.

Şimdi nasıl bir tuzağa düşürüldüğünün farkında mısın?

“Kendini iyi hissettirecek” bir “ilaç” veya “uyuşturucu” vereyim mi? Sen buna da yok dersin şimdi. Nasıl olacak, niye “yok” diyeceksin. Hmmm anladım “aklını kullanacaksın”, vay be demek ki “aklını kullanacaksın”. Bak bu aklıma hiç gelmemişti!

Eee bu aklı neden “herzaman” kullanmıyor sun??!!

Bakın şimdi taktiği anlatayım da bana “anlatırsan iflah olmazsın” tekinini yapanlara “ters” bir iş yapayım: Kasyopya celselerini okuyan insanlarda, bazı ilginç “etkiler” olur, bu etkiler kişinin “uyanmaması” nı sağlamak içindir. Bilin bakalım bu işin arkasında kimler var?

Kasyopya celselerin de “uyandırma” özelliği dolayısı ile kişi daha çok “psişik saldırı ile karşılaşır” evet bunu sevgili bir dostumda gözlemledim. Bilin bakalım bu işin arkasında kimler var?

Kertişler gerçekten bazıları için “başarılı bir plan” uyguluyorlar dostlar. “Uyu güzelim uyu, bak bu cısss yapar”.

Şimdi din alemindeki “mutlu, kendini iyi hisseden” insanları düşünün, nasıl olsa oraları ele geçirdiler ya. Ya bırakın da İslamın peygamberi Muhammed’in kaldırdığı şu“kölelik ve faiz” olayına, veda hutbesine bakın. Bayram günü okudum. Hıristiyanlığın peygamberi İsa’ya bakın, “koşulsuz sevgi” diyor. Musa’ya bakın, “insan öldürme” diyor.

Ben “İsa’cıyım” diyor birisi, diğeri “ben Muhammet’ciyim” diyor, bir başkası da “Musa’cıyım”. Yok arkadaş sen bu muhterem lerin ismlerini kullanıyorsun. Irak’ın işgali sırasında Sudi Kral’ına bakın, ikinci dünya savaşında insanlar fırınlarda yakılırken papanın tavrına bakın, şimdilerde Filistinli’lere duvar çeken İsrail yöneticilerine bakın. Sen katilsin, sen faizcisin pardon “finanscı” sın, ikiyüzlüsün, sevgisizsin. Yükselmiş üstatların yaydığı “İlkelere” bak, şimdi de kendi yaptıklarına bak, savunduğuna bak. Bir de kendinin “huzurlu, huşu içerisinde” olmana bak.

Bir kadın arkadaşım dedi ki, “sevdiğim insan 10 yaş benden ufak” ve ailesi tutucu. Karşı çıktılar dedi. Sırf bu yüzden dedi. Ayıpmış. Ben de ona dedim ki; ”dinlerinin peygamberi olan Muhammed’e baksınlar ve örnek alsınlar”. Olur mu canım. Hani sen yükselmiş üstatları tutuyordun.

Dünya da “İnsanlık krizi” var ve baş sorumlusu “finans kapital” dir yani “faiz sistemi”, adam peygamberinin yapma dediğini yapacak kadar “UYUYOR” hayır “UYUTULUYOR” ve “Kendini huşu içinde hissediyor”.

Demekki kendini iyi hissettiren tüm uyşturucular “pozitif”. Kendini nasıl bir tuzağa düşürdüğünün farkında mısın? İyi hissediyorsun işte. Kendimi iyi hissettirmeyenler “takaka tukaka” diyorsun ama “iyi hissettirenler” ise ortada canım kardeşim.

Kardeşim sana acıyorum doğrusu ve “Allah işini rast getirsin” diyorum. Ha bu arada ben “uyandırma servisi” gibi olduğumdan, beni “katletmeyi düşünmeyi” sakın unutma, “uyanık!!!!” kardeşim.

Korumamız var dostlar, korumamız “bilgi”dir. Korkmayın derim. Ancak bilin ki “saldırı ortalamanız” artacaktır, uyanmak isterseniz. Bunu kaldıramayacak olanlar, pes edenler çıkabilir. Ben bu vebali almaktan korkarım veya karmayı. Siz seçin. Özgür iradenizle seçin. Ama unutmayın “bilgi korur”. Hayır derseniz, yine saygı içerisnde ben sizi sevmeye devam ederim: Tıpkı canım, ciğerim aile üyelerim de olduğu gibi.

Ama şunu söylemeyin “okuyunca kendimi iyi hissetmiyorum ve bunun sorumlusu Kasyopya’lılardır”. Ya senden bir orduya subay da olmaz. Senin bu çıkarsamanın “sakatlığının” farkında mısın?

“Sevgi içinde ol ve Bunu Başkaları ile Paylaş” . Sen bunu kabul etmeme hürriyetine sahipsin, buna söylenecek bir söz yok, ancak bu şekildeki “MANTIK YÜRÜTMEN İLE” nasıl bir “tutsaklık” içerisinde tutuluyorsun, bunu farkında mısın?

Sorunum senin ile değil, bunu kabul etmemen ile hiç değil ancak “mantık yürütme şeklin” çok ama herkes için ve önce kendin ve sonraları başkaları için çok tehlikeli. Dünya tarihi bu oyunlar ile dop dolu: Farkındalık ile bakılır ise görülebilinir.

“Tutsağız” ve Ancak Bilgi ve “Gerçek Bizi Özgür Kılar.”

Ve sakın kendinizi “iyi hissettiriyor” diye “uyuşturucu” kullanmayın.

Çarptı mı?? Yani sözlerim??

Selamlar, Bir’in Işığı Üzerinizde Olsun!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  22:22:16  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Biliyorum, takip ediyorum.:))Ancak, zorlama ya da manipülasyon ile bir yere varılmaz ki!Özgür irade evrenindeyiz, öyle değil mi?Peki özgür iradeye saygı yok ise, orada BH den söz edilebilir mi?Yasaklarla, günahlarla, doğmalarla bu durumlara gelmedik mi?Kimi sitelerde cinsel tercihlerini açık açık ortaya koydukları için de ban yiyen insanlar gördüm.Elbette genel huzuru bozan, en azından saldırı amaçlı giren kişilerin banlanmasından yanayım, ancak fikirlerin çatışması her zaman savaş demek değildir.Kaldı ki, bunu hep yaşıyoruz biz.Çatışan fikirlerden yeni fikirler doğabiliyor.(Tez-antitez-sentez)Özgürlük isteyene özgürlük, istemeyene kulluk!BAk yine iki seçim hakkı var.İsteyen istediğini alır. (ben bu ara çok mu rahatım, hiçbirşey beni rahatsız etmez oldu.)Ayrıca aynı yerde, biz insanları aşırı pozitif varlıkların şerrinden koruyan bir takım varlıkların da tebliğlerini okudum.Ayrıca, Allah adını bolca zikreden bir takım celseler de var.Onu bırak, özgür iradeye müdahale etmeye çekinmeyen şahsın bir takım bilgileri dahi verilmiş.Ya işte Tiversonus, dünya insanlığı böyle!Herkes ben bilirim havasında olunca, benim celse senin celseyi döver tarzında bir takım olaylara takılıyoruz.Bakıyorum da, beden nasıl olsa büyüyor, ama öncemli olan ruh büyüyor mu/öğreniyor mu?Bunlar görmemiz açısından güzel şeyler, nasıl bir dünyada yaşadığımıza dair güzel bilgiler.:))
Kaskopya celselerini okuduğumda, başıma gelenleri ben biliyorum.Üstelik ben senin gibi bedensel olarak yaşamadım bunları, onlar rüyada değillerdi.Masterima söylediğimde " her ne ile uğraşıyorsan bırak!" dedi.Kaskopyalıları okuyordum, hayatımdaki tek yenilik bu idi.Şimdi koruma altına aldım kendimi, rüyamda bile ihtiyacım olduğunda koruma ritüelini rahatlıkla yapıyorum.:))Ayrıca bir bilginin doğru ya da yalnış olduğunu anlamak, süper bir zeka istemiyor.:))Doğru bilgi içeride onaylanıyor.:))İnançsızlığımı törpülemek için, portakalın nasıl da güzel yaratıldığını anlatmaya çalışan zihniyetten pek farkları yok benim için.O nedenle pek takılma, kaldırırlarsa kaldırsınlar.(BA şarkısı idi değil mi bu?)hahahahahah!Herkes kendi yolundan yürür, olmadı otobanda, olmadı tem otoyolunda, olmadı kır yolunda.Yol yoldur.:)))
Sevgiler....

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  22:47:20  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Haklısın, kurby, aslında kaldırılan "kasyopya" ile ilgili yazıya reaksiyonum yok. Olabilir kurallar tamam.

Ama işte öyle denge gerektiren konular ki bunlar, ya birisi ya öteki değil. Örneğin ben bir "dinci" ile tartışmam. Tartışmamamın nedeni; karşıdakinin "tartışılabilinir bir yapıda olmamasıdır" yani adam "değişmez, değiştirilmesini bile teklif edilemez bir yapıda" olduğundan. Fikirlerini ifade edebilen ve bana"anti-tez" olabilen insan bana fayda sağlayacaktır, bunu bir hizmet olarak görürüm.

Örneğin bugünkü fayda şu oldu: "negatif kodlar ve kötü hissetme" olayını vurgulayan arkadaşa teşekür ederim. Ben onun sayesinde zihinsel olarak, dayanak noktalarımı keşfettim, kendimi tarttım, geribesleme yaptım ve kendi tezimi geliştirmeme hizmet etti. Yani iyi ki yaşanmış diyorum.

Ayrıca bunu ivrin ile de konuşmuştuk. O da daha fazla "kötü hissetme durmu" nu ifade etmişti. Bunun üzerinde günlerce düşündüm, onun diğer durumlarını analiz ettim, ve nasıl bir olay olduğunu kavramada ileri gittim. Tıpkı bugün olduğu gibi.

Şunu da düşündüm; şimdi Kasyopya yı aktarım olarak kullananlar diyelim ki (negatif) yönlendirmede olsunlar peki seni "neden kötü hissettirsinler???",,,, onlar "k"ötü hissettirmiyor iseler bak burası önemli!!!!, başka bir grup kötü hissettirecek değil mi??? Sence o başka grup (pozitif oluyor böylece) bunu yaparlar mı?

Ha kasyopyalılar hem negatif ve hem kötü hissettirdiler o zaman da, çok az "yayılma/tanınma" işi onların işine gelir mi???

Yani biraz tepkim belki "aşırı" olsa da ben buradan BÜYÜK DERSLER KAZANDIM diyorum.

Sana da teşekür ederim; (ister Kasyopya cı ol ister Olma!!!), bunu hissettim.

Selamlar, Sevgilerimle...

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:01:27  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Kaskopya metnini bizlere çeviren 4BH grubuna teşekkür ediyorum.Sayelerinde, bir çok bilgim oldu.Metinlerde söylenen her bilgiyi araştırıyorum, bunlar yeni bilgiler katıyor bana.Bu nedenle seviyorum, okumayı.Zaten, diğer taraf ya da olayın tümünü tam olarak anlayabilmem pek mümkün değil, bilmediğim konularda ya da araştırma olanağımın olmadığı konuları da sadece zihnime not ediyorum.Ancak, inan bana mutlaka günlük yaşamımda karşıma çıkıyorlar, ve hımm!doğruymuş, demekki sistem bu şekilde işliyor diyorum.Kaskopların bana kattığı çok şey oldu, en azından havada kalan bir takım bilgiler vermiyorlar."Dost acı söyler" cinsinden arada dokunduruyorlar.Gereksiz alkış, kıyamet yok.Belki de bu nedenle onları seviyorum ve takip etme ihtiyacı duyuyorum.Ya da ben de bir KHyim.hahahahahahahaha!O-bamadan sonra ben başkanlığa soyunayım da, tam olsun.%95 başka türlü dolmaz.hahahahahah! Bazen kaskopların, dalga geçtiğini de düşünüyorum, ama öğrenmek eğlenceli, değil mi?

hahahahah!Durmadan kaskopya yazmışım, şimdi kim düzeltecek tüm bunları!hahahaha!

Edited by - kurby on 20/12/2008 23:02:17
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:04:38  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote

Söz gümüş ise sukut altın resim ise nedir? Hakikaten sen resim paylaşacaktın ne oldu?

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:06:17  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Elime resim eklenecek bir materyal geçmedi, son zamanlarda.Yalnız bacaklar harbi sütün gibi!:))))

Bu arada 2 ile 3 arası da açılmış, noldu küstü mü bunlar acaba!Ya da kasyopyalıların dediği gibi 1-2-3 üzerine işleyen sistem bize birşeyler mi anlatmak istiyor.Eğer 3 de açılırsa buna inanacağım.:))
Bir de merak ediyorum, konuşmaları takip eden var mı, acaba?

Edited by - kurby on 20/12/2008 23:08:19
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:13:31  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote

Bundan sonra "resimler" ile konuşacağım:))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:22:44  Show Profile  Reply with Quote
Kasyopya ister negatif olsun ister pozitif önemli olan benim içimdeki negatif ve pozitifin yüzdesidir.Kasyopya celselerinde aktarılan bilgilerin hatırladığım %70 doğru bilgi aktarımı olarak hatırlıyorum.Yanılıyorsam hatırlatın ama pek önemi de yok.İnsanları hep iyi yada kötü olarak iki şıkta yargıladım :) yıllarca.Toplumun neyi doğru neyi yanlış değerlendirdiğini anlamaya çalıştım ve bir türlü ne toplumu ne kendimi memnun edebildim.Tabi bir süreç içerisinde aynı sen hesap kurby ilaçlıktım.Fakat kafayı tam sıyıracakken nasıl olduysa bir uzmana gitmeden (aslında ben ona kendimce hasat edildiğim zaman diyordum) ruh sağlığımı düzelttim.Yani bir kişiye ne tam pozitif nede tam negatif diyebiliriz.Bende olsam olsam ancak kasyopyalılar kadar %70 pozitifim % 30 negatifim diyebilirim.Sorun anladığım kadarıyla negatifliği ve pozitifliği hala birbirinden ayrı görmekten kaynaklı.Çok sevdiğimiz bir insanın hiçmi sevmediğimiz yanları yok.Mutlaka vardır.Örneğin eniştemi de %10 severim % 90 sevmem :)) Çünkü eniştem % 90 negatif,%10pozitiftir(bu yüzde onda beni şaşırtan iyiliğidir kırk yılda bir :))Ama %90 sevmeyen yanım %30'luk negatif yanımın ayrıca yüzdeye bölünmüş değeridir.Böldükçe bölüyorum :)) Kasyopyalılarda bizim gibi benliklerinde % negatif-pozitf değerler taşıyor olamazmı :)) Kasyopyalılara ayrıca borçlu olduğum çok şeylerde var o yüzden onaylamıyormuşum gibi algılanmasın.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:27:20  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Ben kendime yüzde 51 BH(Başkalarına Hizmet) hedefini geçmeyi koydum:)))

Edited by - Tiversonus on 20/12/2008 23:36:36
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:41:57  Show Profile  Reply with Quote
Yüzde 35,7 ancak üzgünüm bacım :))Ne kadar pozitif yanınla iletişim kurarsan karşılığında o kadar pozitif yanla etkileşirsin.Ne kadar negatif yanınla iletişim kurarsan karşılığında o kadar negatif yanla karşılaşırsın.O yüzden insanların karşılıklı ilişkilerinde aynı yada farklı titreşimlerinin sonuçları farklıdır.Ben şimdi negatif davranışlılardan etkilenmemeyi öğrenirken ardından negatif gelen saldırıları pozitif yönde nasıl etkileyip, sonuçlandırabilirim diye kafa yoruyorum.Sanırım bu konuyuda yüzde atmış :)) başardım:))

Edited by - zer-zivi on 20/12/2008 23:45:20
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 20/12/2008 :  23:51:48  Show Profile  Reply with Quote
Bazen celselerde Laura diyor ya istedim ama olmuyor diye.Kasyopyalılarda diyor ya istediğini alıyorsun.İste ve istediğini alacaksın.Yani diyelim işe girmek istiyorum ve bu isteğimde yüzde 70 egolu duygularla istedim o zaman bulacağım iş ya yüzde 70negatif yanlarıma denk düşen bir iş olacaktır.Neden çünkü geçmem gereken dersim gereğidir bu.:)) Umarım anlatabilmişimdir.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 21/12/2008 :  00:34:53  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bu oran bir partinin oyu gibi gözüktü biran bana:))
Ama anlattıklarını düşüneceğim yani ne demek istediğini anlamaya çalışacağım:))

Neyse herkese iyi geceler!

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 21/12/2008 :  20:00:15  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora, geçmiş olsun.Teyzen,bir an önce şifaya kavuşur umarım.

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 21/12/2008 :  20:50:05  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili pandora haritalar önemli değil.Sen sadece herşeyi ve herkesi,kendini sevgiyle,huzurla özgür bırak.Evet gitmelerini istemiyoruz ve evrenin yasalarını kavrayamadığımız ve kabullenmediğimiz için acı çekiyoruz.Teyzen gitmek isterse gidecektir,kalmak isterse kalacaktır.Sadece onu özgür bırak,onun kendi için ne uygunsa ona kalben rıza göster sevgili dostum.Sevgi ve mutluluk şifa olsun canım benim.Sevgilerimle........

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 21/12/2008 :  21:34:54  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili zer-zivi,

Bazen o kadar net konuşuyorsun ki, "manyetik hizmetten zer-zivi" konuşuyor gibi, gerçekten şu yukarıdaki yazın harika, gerçekten....Ama bazen de anlayamıyorum dün geceki yazında ne demek istediğini hala düşünüyorum:)))

Edited by - on
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 21/12/2008 :  22:39:25  Show Profile  Reply with Quote
Teşekkürler sevgili dostum Tversonus.Övgü güzel bir şey, hatta hoşumada gider övgüler ancak spritüel anlamda yolumdan milimlik sapmaya bile yol açabiliyor o yüzden övgülerede farkındalıkla yaklaşmak gerek :)) Ama kesinlikle içtenliğini anlıyorum sağolasın,hem benimde bilmediğim konularda sen,senin bilmediğin konularda kurby, yada diğer bütün dostların da sevginin bilgeliğine sahip olmaları ayrıca bir'in güzelliğidir.

Dün geceki yazıya gelince, düşündüğümü çok basit anlatmaya çabalayacağım,bilmiyorum bazen bir şey sihir gibi devamını getiriyor ve bazende anda keşfediyorsun.%51 Bh ve %95 Kh'in hasad edilecekleri yüzde sayısıdır.
Şimdi bh için %100'lük değerin; kişinin kendi içinde %51 pozitif gelişimi sağlanırsa bh olarak hasad edilecekdir.Geri kalan % 49 Negatif yanını temsil ediyor.
Bir insanın kh olarak hasad edilmesi içinde %95 negatif kişiliğinin olması gerek burdada geriye kalan %5 de pozitif yanıda var :) kh kişisinin. Yani kişi %94 negatif kişilikteyse o kişinin pozitif yönde hasad edilme şansı hala var.
Şimdi diyelim ben % 70 pozitif, % 30 negatif kutuplardan oluşuyorum :)) Eniştem %90 negatif,%10 pozitifliğe sahip.Benim negatif yanım en fazla %30 ve ben bir insanı en fazla %30(Bunu %100 değer gibi düşün) oranında sevmeyebilirim. Benim %30 'luk negatif değeri yüzdeye bölersem,%1 değerim 0,3 negatif değer olarak bulurum.Eniştemin %90 negatif yanıyla benim 0,3 negatif değerimi çarparsam 27 negatif yanımla sevmiyorumdur.
İnsanların kimilerinde iyiyle kötü arasında bocaladıklarını görmüşsündür(bunlara ben %50 sınırında bir aşşağı bir yukarı değişen ve karar veremeyenler olarak düşünüyorum hatta kararsızlar diyelim:)) Bu kararsız nokta hasad edilme noktasıdır,kişi ya pozitif değer oranında yada negatif değer oranında yol almayı seçecekdir. Bazılarıda bu oranın ya altındadır yada yukarısındadır değer olarak.Benim mantık böyle çalışıyor, umarım anlatabilmişimdir.

Edited by - zer-zivi on 21/12/2008 23:17:58
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 21/12/2008 :  22:54:26  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
:))Benim gibi matematiği seven bir insanın bile kafasını karıştırdın ya helal olsun. Şimdi ben bunu kağıda yazıp inceleyeceğim, inşallah bu sefer anlarım, yarın sonucu bildiririm:))

Herkese İyi Geceler.

Edited by - on
Go to Top of Page

damdam
Elmas

581 Posts

Posted - 21/12/2008 :  23:48:58  Show Profile  Visit damdam's Homepage  Reply with Quote
Herkeze iyi geceler,

Dünden beri nete girmedim, çünkü bugün emekli arkadaşlar günü bendeydi ve misafir ağırladım ve ne kadar yorruldum bilemezsiniz, ancak bir gün bile takip edilmezse okunacak çok şey birikiyor,:((

zerzivi pozitif ve negatif aktarımı çok güzel anlatmış...
Bende katkı olsun diye ilave yapmak istedi değişik bir perspektiften...

Birşeyi isterken içimizde yargı olarak hangi oranda + - (sevgi-sevgisizlik) barındırıyorsak, karşılığındaki yaratımımız o oranda + - oluyor...

Ama çoğu kez isteklerimize ne oranda eksiklik kattığımızın bilincinde olmuyoruz yada ne kadar eksik olduğumuzu anlıyamıyoruz, örneğin içimizdeki eksikliği kendimiz olarak algıladığımız için beş duyulu algımızla daha çok para isteyip, paranın fazlasının bizi yoldan çıkaracağı inancına sahip olduğumuzun farkında olmuyoruz ...
Bunun kötübirşey olduğu yanılsaması içimizde negatif eksiklik olarak yer aldığını ve bir türlü isteyip te gelmeyen paraların neden gelmediğini kader, şansızlık vs olarak yorumluyoruz..

Yada ısrarla herşeye rağmen çok zengin olma hayali içinde oluyoruz, herşeyi mübah görüp iyice yoldan çıkıyoruz, sonunda icra-haciz-mahkeme-hapis ile dengeleniyoruz...

Aslında evrensel sistemin kendisi zaten hepimizi taraf olacağımız bir seçime yönlendiriyor, ve bize hangi yolu seçeceğimize karar vermek kalıyor yani seçeceğimiz yolumuz acılımı-acısızmı olacak :)))))))))))(adana kebabı gibi oldu)))))))))))))

Aslında Zerzivinin kararsızlar olarak nitelediği grup şu anda enzor hayat deneyimleri içersinde olanlar, çünkü hasat yaklaştıkça yapacakları seçimle ilgili sınavlar onlara zor anlar yaşatıyor bana göre...

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/12/2008 :  00:47:58  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Canım Kurby im,teşekkür ederim.

Zer-zivi kardeşim,
Uzlaşamıyor dahi olsam,zor gününde yanında olurum,şöyle yada böyle sohbet ettiklerimin."İnsanları alışverişte yada zor gününde tanırsın" gibi bir söz vardı sanırım.Hakikatende öyle.

Kalabalıkların içine yalnızlıklarını görmemek için girenler,ezilmedim nidaları altındaki ezilmişlikler...Keşke insanların aslında ne hissettiklerini görmesem diyorum bazen.Görmesem ve bilmesem...Ve çoğu zaman görmüyormuşum gibi davranmam bu yüzden.

Yazından etkilendim.Teşekkür ederim.İnsanlar gitmek istediklerinde giderler ve dur diyemezsin ne yazıkki.Lakin dayımın ölümünden 1 hafta sonra böyle birşeyin olması...Zor!
Sitede, annem babamın geçirdiği trafik kazasını dahi,aylar sonra yapılan bir paylaşım esnasında,maziyi anımsattığı için anlatmıştım.Arkadaşım bana"sen hep güçlüsün ve bu yüzden annen babana destek ol"diyor.Sorun ve sorumluluklar güçlü insanların omuzlarına yüklenirmiş ya hani.Sanki güçlü olmak marifetmiş gibi.Çokda umrumda sanki:(Hoş...Annem bile ablalarımla değil,benle paylaşır herşeyini:)
Neyse işte..
Öpüyorum canım...

Edited by - pandora76 on 22/12/2008 02:36:46
Go to Top of Page

zer-zivi
Elmas

Turkey
953 Posts

Posted - 22/12/2008 :  14:29:08  Show Profile  Reply with Quote
Sevgili dostum pandora,hayat zor derslerden ibaret.Sevdiğin birinin ölümünü beklemek çok azaplı bir duygu.Bende sevdiklerimin ölümle yaşam arasındaki sürecini korku,endişe,acı ve çaresizlikle geçirdim ve bunu herkes mutlaka yaşamıştır.
Bu hayat ve öbür hayat arasında saklambaç oynuyor gibiyiz.Düşünüyorum; ben kanser olsam nasıl davranırdım! Kendime üzülmeyimi yoksa umursamamayımı seçerdim.Tedavi gördüğüm sürece beni güldürecek insanlar isterim etrafımda.Heleki hastanelerin kasvetli havası insanın daha hızlı ölümüne yol açıyor bence.Ziyarete gelen herkes bana zavallı gibiymişim gibi acıyacaklarsa bu benim enerjimi dahada tüketir ölümümü çabuklaştırırdı. Ümidim yoksa çıkıp gider köylere ,tertemiz havasını solurdum,güneşini karşılardım her şafakta. Kuşları,kuzuları,dağları, toprağı; muhteşem bir tabloyu seyreder gibi seyreder,çoban kavalını, akan suyun sesinin güzelliğini dinlerdim.Kısacası tadını çıkarırdım son günlerimin.Yüzümde gülümsemelerle ölmeyi isterim.
Teyzen için yapabileceğin en güzel şey onu güldürmek,mutlu etmek olabilir.Komik fıkralar,olaylar bul.Neşeyle gülmek en büyük şifadır.Ha bunu yaparken birilerinin ters tepkisiylede karşılaşabilirsin. Öylelerininde tavrı egolarından kaynaklı olacaktır.O kişilerin hasta kişiye kendilerini ispatlama fırsatı doğmuş olacağından,hasta kişiye "bak senin için en çok ben üzülüyorum ve bu gülüyor,eğleniyor senin için üzülmüyor" şowuna dönüştüreceklerdir.Hatta bunu söyleyen en yakınındaki kişi bile olabilir.Umarım bu söylediklerimle seni incitmiyorumdur, seni sevdiğimi söylemişmiydim :) Bu sihirli kelimeyi her kese , her söylediğimde ruhumun şifalandığını hissediyorum o yüzden vazgeçemiyorum söylemekten. Seni seviyorum güzel dostum,yüreğinden öpüyorum.....

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 22/12/2008 :  14:48:05  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Pandora, güç hiç de sanıldığı gibi bir şey değildir.Aksine, ağlayan, kabullenen yapıdaki insanlar daha güçlüdür.Sakın, bedenini gererek, gözyaşlarını daha sonra elektrik üretmek amacıyla içindeki gölete doldurma!:)Gülmek ve güldürmek iyi bir fikir ancak bunu da kendine zorla yaptırma.Benim savunma duvarım gülümsemektir nedense, cenazelerde gülümseyen hatta komik fıkralar anlatan tek kişi olarak aile literatürüne işlenmiş bir adım vardır.:)))))Sana söyleyebileceğim tek şey, ağlaman gerektinde ağla, gülmen gerektiğinde gül, ve daha sonra bir elekrik üretecine dönüşme.(Kaldı ki, bir akrepsin.Bu konuda dikkat et sevgili dostum)

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 22/12/2008 :  16:09:36  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Canım benim,sağolasınız.Ben başka şeylerle ilgilenmeyi tercih ederim kötü zamanlarda.Sizinde söylediğiniz gibi.
Teyzem hastalığından dolayı yoğun bakımda olsaydı,kabullenmek kolay olurdu.Kadıncağız merdivenlerden düşmüş ve beyin kanaması:(Zaten hastaydı,ayağı kaydı heralde.O sahneyi düşününce dahi kahroluyorum ve başka şeyler düşünmeye çalışıyorum.İki kardeş,1 hafta arayla beyin kanaması!Ya annemin üzüntüsü,dayanılır şeymi bu yaşadığı:(Tek dayımın öldüğünü bilmemiş olması iyi.Neyse işte.
Bir"Bugün ağlıyorsam,yarın güleceğim demiş",ne iyi söylemiş.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 22/12/2008 :  16:15:08  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
Haritalarına bak, pandora.T-kare(mars-uranüs-satürn) ve pluto hangi evlerinde, hangi gezegenlere açı yapıyor.Bu bir bilgilenmedir.Bunu değerlendir.

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 22/12/2008 :  17:23:43  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
S:(K)Negatif ve pozitif tarafların olduğunu, negatifin KH, pozitifin BH olduğunu biliyoruz.Fakat aklıma takılan şu:Dişi enerjiyi negatif, eril enerjiyi de pozitif olarak adlandırıyoruz.Dişi enerjinin yaratım gücünden bahsediyoruz, ancak bu enerji negatif.Öte yandan toplulumuzdaki dişilere baktığımızda KHden çok BH olduklarını söyleyebiliriz.Yani çoğunun.O halde bu negatif ve pozitif kutuplaşmasının insan cinsiyetlerine yansımasını nasıl açıklayabiliriz?Kadınlar negatif oldukları için mi, şeytana eş koşuluyor ve kapatılmaya, hükmedilmeye çalışıyor? (P) kadınların şerrinden kurtulmak için, onları mor alevde kaç gün yakmak gerekir, sor hadi sor, bunu da sor!

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 22/12/2008 :  17:33:02  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Şimdi elektrikteki pozitif(+) ve negatif(-) yükleri düşünelim....Hangisini sevelim??

Edited by - on
Go to Top of Page

kurby
Elmas

Turkey
1049 Posts

Posted - 22/12/2008 :  17:45:01  Show Profile  Visit kurby's Homepage  Reply with Quote
(K) ikisini de!Biri olmadan diğeri kullanılmaz ki! (P) rengim yeşile dönüyor!!bunu da sor! (K)bir dakika!Şimdi eğer, elektriği kullanılabilir kılmak için, hem -, hem +ya ihtiyacımız var ise, (P) kuyruk da neyin nesi yahu!!(K) ayy!öldürdün beni, bir konsantre olup soramadım şu soruyu?Şimdi, o zaman denge her daim karşımıza çıkıyor, öyle değil mi?Sadece negatif ya da sadece pozitif olamayacak bir durumla karşı karşıyayız.(P) Ben fenalaşıyorum, ilgilen benimleee!(K)Bir dakika!O zaman şu kertişleri ekarte edebilmek için, aynı zamanda negatif bilgileri de öğrenmek ve bunlara karşı tedbirimizi almak durumundayız.Kertiş dedim de, P sana ne olmuş.(P)Nolmuş?(K)Ben de onu soruyorum, sana ne olmuş.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 22/12/2008 :  17:50:40  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Bence bunu şöyle söylesek daha tutarlı olmaz mı:"Bilgi korur". Yani negatif dediğimiz (kendine hizmete) bunun ruhsal bir seçimleri olduğunu düşünüp, elektrikteki bir yük gibi çok fazla tepki loymadan (bir çoğu şimdi nötr diyecek ama bu nötr değil) işimize baksak, işte bu nötr den farklı; yani sadece BH ye yani başkalarına hizmete odaklansak, o ne yapıyor nasıl yapıyor v.s oranını çok ama çok dikkatli azaltsak yani "taktiklerini bileceğiz ama BH ye hedeflenip yürüyeceğiz" yani denge değil bir seçim yapmak: BH seöimini.

Edited by - on
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits