Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Konu Dışı / Diğer Konular / Yönetimden
 Kişisel Düşünceler, Fikirler vb. Yazılar
 KONUŞMALAR
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/07/2008 :  20:45:16  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
BEN PROTESTİM-MUTLU VE SEVGİ DOLU

Sabah oldu uyandım, doğruca pc nin başına gittim ve daha önceki yıldırım düştüğünden dolayı yanan pc mi hatırlayarak, (çok şükür) çalışıyor diyerek açtım, kim bekleyecek neskafemi doldurdum ve off iyi ki almışım şu ketılı, yoksa tüplü ocağı kim bekleyecekti…Frekansıma uygun müziği aradam, el ka leem om, pek çekmedi,Bir’in amblemine baktım, üçgenlere güzel ritüelimizde tamam, ama hangi müzik? Bugün renegade okey, ve telefon gel motor çalışmıyor, müzik bulundu, bugünün müziği…Bu imla kuralların dan da sıkıldım yani.Akşam oldu.Kitaro matsuri ,tamam frekans bu, hiç te klasik çekilmez bu akşam, ahhh dışarıdan ne bir araba sesi gelsin, ne bir insan sesi gelsin sadece müzik olsun ve sonuna kadar aç elimdeki çay bardağı sallansın, yaa beni görmeyin ben yok muşum gibi davranın, mimiklerinizle dahi etki yapmayın ben müzik dinlemek değil unutulmak istiyorum.Aklım yurt odasında kulaklıkla dinlediğim ben bir ceviz ağacıyım geldi, şimdi o da çekilmez ha bıldum ahmet kaya (ne kadar koksak o kadar iyi) tamam bu olur sonra yıllardır içmediğim alkol aklıma geldi, komando iken lav sandığına koyduğum alkol şişeleri, likörü dahil…Hiç traş olmasam, hippi mi olsam, olmaz o yapıldı, ne yapsam, tv yi açamam çıldıracağım, alkol kullanamam bıraktım, bir sigara yakayım o zaman, bu arada kitaro davulu patlatmak üzere, ya bu hu sa mı diyor, yokssa ruh sal mı?Aman boş ver ne diyorsa nasıl olsa birazdan bıkarım o zaman the wall mu dinlesem oğlum o eskidendi filmine bile arka arkaya beş defa giden başka manyak yoktur, o zaman vanessa mae caravans ı dinleyelim, ya bu kızda bir şeyler eKsik sanki duygusal vermiyor kendini, abi genetik kodlar itiyor geç şimdi bizim aşıklar gibi atışan kemanı boynuyla elinde tutmadan sallayan var ya şu karen briggs karşısında da saksafon mu nedir aşıklar gibi atışıyorlar tamam olur, oğlum yanni renegade desene…Kardeşimin lafı aklıma geldi abi tam senin sevdiğin işler şu portör belgesi için hıfızsahaya gidicen, kaka verecen, burnuna , boğazına çubuk sokacaklar, am o zaman sabah tuvalete gitmemeliyim,hadi tuvaletleri pisse, kibrit kutusana evde paket mi yapsam?..Ya bunlar benden niye bunu istiyorlar ki?Ta şimdi moldovadaki köy evinde olsam angelika ile, ama abi kocası gelirse, boş ver oğlum onlar aşmışlar, of be her gelen koltuk altında şarabı koltuk altlarında getiriyorlar ve masaya koyup saki yapıyorlar ya yap bir sefisanatos, bilmezsen buzderov…Abi ya bunlar çok kalabalık oluyor on şişe ,,olsun oğlum hava temiz, tahta tuvalet çıkınca ayıkırsın, abi bunlar tuvalete az mı gidiyorlar???Yemezler bunlar herhalde, gel bu tarafa , o şimdi geçmişte kaldı şimdi onlar turist oldular, oğlum daha mühim meseleler var…Ne var abi Yükseliş var o ne abi kuran da var mı?Karış tır ma lan şimdi…Abi şu tv de bir dizi var mış arap kadınlarının bir numarası olmuş, ne ki o?Kadın erkek eşitliği üzeriney miş, eKsik gördükleri insanı çekiyor herhalde, bu bizim bozadi nin dediği korku film leri gibi mi abi…Başlatma korkuyu şimdi, şu an korku gelse gösterririm gününü, zaten kavga etmeyeli de çok çok oldu, oğlum yükseleceğiz ya…Abi sen git evine şimdi biraz budura bak, belki iki dolarlık bir poker oyna, maç sonuçlarına bak ve yat…Oğlum tek başına yatılmaz ki, abi nereden bulacan ki yeşil olanını, öbür tarafta belki, ya yıllar oldu ağlamayalı, bizde şimdi yaşarma vAr yeni moda sı bu…Abi sen müziğini dinle ve en sevdiğine kavuş uyu abi, uyu….Ses etme de müzik dinliyoruz…

Edited by - on

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 29/07/2008 :  23:15:18  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Sevgili dostum yine mi bıdı bıdı yaptı seninkisi:)) bazen veriyor gazı veriyor gazı sustur susturabilirsen. Bir takip etmeye gör, bilinç afallıyor yemin ederim:)) Nasılda sıralamış incilerini:P
İçsel diyaloglar mı daha gürültülü dışsal diyaloglar mı ya da şöyle mi desek hangisi daha deli ve hangisi daha gerçek, bana kalırsa hepsi yalan. Allah kolaylık mı versin denir böyle durumlarda yoksa uyanda önüne bak tren kaçıyor sen hala bıdı bıdı yapıyorsun diye uyarmak mı gerekir. Salıver gitsin dostum hepsi boş:))

Haa bir de bilim adamları bunları boşluktan toplamayı planlıyorlarmış işte asıl eğlence o zaman başlayacak dostum:))

Edited by - ivrin on 29/07/2008 23:16:29
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 29/07/2008 :  23:43:49  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili ivrin,
Seninle ilgili bölüm sonra vuku buldu,söylemeleiyim:Ya şu ivrin sanatçıy mış abi, ee ne yapalım?Abi geçen hafta ona cevap yazıcan diye, oturma odasındaki el işlemesini sigara ile yakmıştın ya?ee?O ndan isteyelim mi?Olmaz oğlum, biraz terbiyeli ol, sigarayı yanık bırakırsan yanar tabi, ne günahı var ivrin'in...

Selamlar,Sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/07/2008 :  00:22:52  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Ehhi, sen çok yaşa dostum iyi mi:)) canın sağolsun.. hele de ben sebep olmuşum sen iste yeter ki seve seve. Özelden modelini gönder haftaya alırsın;) şaka değil haaa!

Ha bu arada özel den özelden diyorum ama benim size özelden gönderdiğim mesajlar gelmiyor galiba şu sorunları olan çocuğumuzu merak ettim, sizden yanıt alamadım, ne oldu nasıl oldu, iyileşme var mı, çözüm yollarına gidiliyor mu meraktayım dostum. Haberdar ederseniz sevinirim.

Sevgiler..

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/07/2008 :  00:42:36  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili ivrin,
nick imin sonuna eklenmiş yahoo hesabıma baktım, mesaj yok neyse bir şeyler olmuştur yine...Açıkçası unutmuştum, şimdi düşünüyorum da baba yanıma neden gelmedi?Bazen düşünüyorum da raftan bir kitap düşer gibi, hissettiğim bir enerji ile insanlarla karşılaşıyorum bu da öyle bir şeydi...Herşey Tanrı'nın zihninde bir şaka gibi, biz insanlar raftan düşen kitaplar gibiyiz, bazen akışa bırakmak gerekiyor olayları...Arayabileceğim halde aramamam gerektiğini hissettim şimdi babayı, eksik olan, yanlış olan bir şey yok, formül lerde yok....El işlemesi önemli değil ki...Bazen cevap yazabilmek için nelerden vazgeçebildiğimi bir bilsen, şaşarsın...

Selamlar, Sevgilerimle...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/07/2008 :  00:58:17  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bir imamoğlu meselesi ancak bu kadar karışık olur;) Evet, herşeyi akışa bırakmak doğru olan bu, niyet belli olduğunda hiç bir şeyin üstüne gitmemeli diyorum. İyi geceler diliyorum.

Sevgiler..

Edited by - ivrin on 30/07/2008 09:49:05
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/07/2008 :  10:13:22  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Dostum neden sinirlisin? Sinirli değilim sakinim sadece kafam karışık. Hımm, niye ki kim horozuna kışt dedi? Tavuk-horoz meselesi değil dostum msn çıktı mertlik bozuldu; canlarınız ciğerleriniz dürüstçe özgürlüklerini ilan edemiyorlar karşımızda (biz her ne halt isek nasıl bir tahakküm kuruyorsak) blokajlarla seni aptal yerine koyuyorlar, o da yetmedi başka isimlerle paşka platformlardan başka kimlikler olarak yine seninle bağlantı kuruyorlar. Dostum ne farkeder her halukarda bağımsız değil mi? Öyle de ikinci durumda kandırılan da sensin zan altında kalan da. Boşver şimdi msn diyaloglarını gönlün derinden kırılmış nerede senin felsefen? Dedik ya henüz hazır değiliz tanrı olmaya insanız işte daha ne. Sen tanrı olmaya pek heveslisin be dostum bırak şimdi kıvırma. Olalım olalım da hayvan süretinde tanrı mı olurmuş hiç, sen nerde gördün bu boyutta tanrıyı. Dostum bırak şimdi tanrı olmayı da asıl mesele günü kurtarmak, daha ne kadar kekleneceksin adamlar senin sırtından köşeyi döndü. Boşver arkadaşım ya nasılsa aldıkları kadar verdikleri zaman da gelecek ,seçiminin içinde bugün ona almak bana vermek düştü enayice ama kesin bir yerlerde bir zamanlar ben de ondan almışımdır! Karma yani. Karma karışık dostum öyle işte. Peki ya senin şu sezgilerin, daha olmadan bildiklerin neden onlara itibar etmedin. Dedik ya seçim, ben de alacaklarım karşısında bedel ödedim. Tatmin oldun mu bari? Aldığıma değer mi diye düşündüğümde ondan daha şanslıyım, benim elde ettiğim ruhsal onunkisi maddesel ve de görev blinci hahaha, illüzyonla gerçek arasında kıyas olur mu hiç. Adam kendini feda etti bilmeden öyle mi. Bence bilerek feda etti, onunda bedeli buydu yanlız kadından f.....e olmaz, alışveriş işte. Gel dostum gel, sen semaya dur bence kafan iyice karışıkmış. Sema?...Hıımm evet sema, arınalım bakalım anlarımızda da, nasıl arınacağız zamanda!?.. Ne müzik kar ediyor zamanda ne de felsefen ancak tam bilinçle yüzde yüz an halyoluna koyuyor her şeyi. Dostum yine zırvalamaya başladın an-zaman git gel. İyi de tanıdığım yegane gerçek bu! Çünkü alanın dar, bak adamın alanına internet camiasını dolandırmış tek tasarımcı sen değilsin, ehhi. Benim alanımda üretim var tüketim yok. Hah sana öyle geliyor bırak kendini kandırmayı, tüketen tek bir konuya senin kadar mesai harcamıyor, şu an harcadığın zamanın içerisinde bir renk bile yok, takılmışsın tek bir detaya papağan gibi tekrarlıyorsun. Neyim zaten ya da neyiz, tekrarlıyoruz işte durmadan karmada ki açıkları kapatmaya sistem bu; çözene kadar devam. Artık sonu gelmiştir yoksa bu sorgulama niye? Sonsuzlukta son olur mu dostum sen de bir alemsin:)) iyi de konuyu sonlandırırsan bir son olmayacak mı? Çözmeden nasıl sonlandırayım ya da çözümümü var ki!? Dostum evet dostum, lütfen sema yaaa, hadi artık kalk.

Edited by - ivrin on 30/07/2008 11:08:21
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 30/07/2008 :  10:38:22  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Herkese Günaydın...

Sevgili ivrin sana da günaydın...Evet insanız hepsi bu...Ayrıca tüm dostlara bu KONUŞMALAR başlığı açıktır bunu söylemeliyim yani sadece kendim ve incilerim için açmadım, herkes vıdı vıdı larını yazabilirler ve sanırım buda bir nevi meditasyon daki gibi bırakın aksın türünden bir şeyler, dedim ya eni sonu insanlarız...

Selamlar, Sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 30/07/2008 :  11:02:56  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Zaten destursuz girdim olaya sevgili Tiversonus, öyle de iyi geldi ki bilemezsin, adamın yüzüne yüzüne söylemek gibi bir şey yani:)) "Oh" diyorsun sonunda şefaflık kazandı içsel deliliğim. Nedir o öyle tek başına taşır dururuz onun gevezeliklerini, hele bir de otomatiğe bağladı mı mazallah dostum mazallah hakikaten ancak sema ile arınmaktan başka çare kalmıyor:))
Ne iyi yapmışsın bu başlığı açmakla, gerçi adı konuşmalar da olda delilikler aslında ama biz yine de yakıştırmayalım bunu kendimize:))
Ne zaman sokakta kendi kendine konuşan birini görsem zihnim gelir aklıma ve derim ki "kim daha deli şimdi adam salmış alabildiğine şeffaf, sen de o yürek var mı???" Ehhi..

Gelin gelin dostlar, toplu terapiler saatimiz sonsuz.. haydi gelin herkes buraya. Üstelik bedava;))

Sevgiyle dostum..

Edited by - ivrin on 30/07/2008 11:14:24
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/08/2008 :  11:58:13  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
BH ADAYIYIMBEN..

Abi niye sinirlisin bugün, sinrli değilim oğlum sadece off sinirliyim işte herhalde insan olduğum için.Abi hiç kimsenin birinci olmadığı bir yarışma var mış ne o? BH yarışması, kh yarışmasında birinci var mı oo abi orada hiyereşi var abi bırak şu imlayı akışı kesiyor, oğlum senin bu soruların bin cevap gerektirir öyle değil mi, Açık..abi sitede ruhsal kanal bilgileri var ya ee ne olmuş, orada ne güzel isimlaer var abi isimleri ne yapacağığ isim mi koyacağız yok abi aonlara ne olmuş acaba, oğlum biz yeniyiz belki kasyopyalılar ilerleyeni alıp götürüyorlar, kötü düşünme kötü düşünme onlar ın hepsi yükselmiştir.Abi bir gün konuşmama orucu yapsak, ne olacak o zaman neyi temizleyeceğiz olsun abi yememek bir şeyi temizliyorsa konuşmamak ta bir şeyi temizler herhalde abi oruç yazlara geliyor ha konuşmama orucumu yok abi diğeri, oğlum ritük izliyor sus,,, abi buraya bir ivrin bi de sen yazdın, oğlum herhalde metodu beğenmediler, yok abi onlar çok cesaretliler korkmazlar, korkmayandan korkun,,, bu nereden geldi abi, sus gevezelik etme, ciddi ol, abi geçen sanayiden osmana dedim ki abi 2012 ne dedi biliyormusun (garan ti miş), oğlum hakikaten bunları adam ga4ranti yükselse yapacak mış ve kh olmayı ve yalanı bırakacak mış, abi herkese söyleme sonra gemilere koşarken bunlar bizi tepeler ler.Y bunlar borsaya yatırırken garanti mi?Abi bu bu iş burjuvaların latince söz söylemesine döndü,hangi iş şu güzel söz söyleme sanatı, bırakkk oğlum biz gerçeği net söyleyeyim, abi geçek ne? ne bileyim oğlum arıyoruz işte, aramayanlar bulmuşmudur, oğlum biz bilmiyenlerdeniz dedik ya, oğlum senin bu sorularına 1000 cevap ta yetmez....Sus artık...

Edited by - on
Go to Top of Page

oe_
Elmas

671 Posts

Posted - 01/08/2008 :  12:31:36  Show Profile  Visit oe_'s Homepage  Reply with Quote
Tikkat tikkat BH+ kan aranmaktadır, yok pardon BH+ can aranmaktadır, bir dost sohbeti için. El atmak isteyenlerin samanyolundan kıvrılınca kenardaki mavi gezegene başvurmaları rica olunur.

Ah şu köşeyi dönsem. Bir santimetre ilerideki köşeyi. Dönsem ve baksam, kafayı uzatıp sonsuzluğa. Burnumun dikine gitsem ve hiçbiryere varmasam. Geri dönsem.

Sapla samanı karıştırsam sonra harmanlasam. Sonra kıvırıp kıvırıp büksem. Atıp atıp tutsam. Sallasam semirsem.

Geçen gün et yemeyi bıraktım yeniden. Sanırım tortu yapıyor. Bir bakacağız. Adam diyor ki, kilo problemi aslında bağırsaklardaki iltihaplanma problemidir. Et çürür ve iltihap yapar. Akışı tıkıyor. Kilo almak çok girdi problemi değil az çıktı problemidir belki de. Belki tekrar bunu yapmak için işe yaramadı yöntemler.

Kollarda bir giz var.

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 01/08/2008 :  13:49:27  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
BH ADAYIYIMBEN_2

Abi nereden çıktı şu 2, aynı javs, rambo gibi, duroğlum ortalığı biraz temizleyelim, çok dağıttın yine, abi ne yapalım koç gibi etrafı kırıp yıkıyorsun, oğlum zaten falcı arkadaşımız yazmış gördüm koçun özelliklerini,oğlum ayıp o fal değil astroloji, aynı seni tarif etmiş, yok abi bu ben değilim sensin, tamam yaa başlama yine offf ne o abi sinek kovucu gibi, oğlum senin yüzünden atilicağaz siteden sus artık, abi ya bir ara Qoi vardı ne oldu o na, ne bileyim oğlum hiç hissettirmeden kayboldu, abi bu yöneticinin işi olmasın, oğlum adama laf söyleme varlığı yokluğu belli değil,allah razı olsun böyle evsahibinden, neyse abi benim kafama şu ezoterizm geldi, yav bunun türkçe kitaplarını niye bulamadık, abi bende meraklanmaya başladım, giriş çok iddialı olmuş bakalım ne olcak, abi be biraz budura bir kaç gün yazmama arası versek, neden oğlum? abi izleyelim okuyalım da yazmayalım oğlum dayanabilrmisin yazmamaya, abi biz daha bh olmadık sadece adayıymışız ee ne olacak yoksa yalta ya mı gidicen bırak abii şimdi paramız yok bırak o işleri, abi ya aklıma cin geldi gidip masaj mı yaptırsak oğlum bırak bu işleri kh olmaaa, abi o zaman massajı ben yapsam? bh mi olurum? lan oğlum ne kadar terbiyesizsin, senin yüzünden atilicaz siteden, yok yok abi biraz tefekkür edelim biz biraz muhasebe ve ...ney abi niye durdun? ya içimde acayiip bir sanki büyuük bişi olacakmış gibi sıkıntı var ne yapsak acaba,off etrafı gene karamsarlaştıdın, dünyanın manyetiğinden dir o,,, abi birkaç gün yazmıyoruz, anlaştık, hadi biraz çalış, para kazanmak lazım, faturacılar geldi, baticaz yoksa...oğlum,sonunda bunu da düzelttin ya aferin sana...

Edited by - Tiversonus on 01/08/2008 14:16:42
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  14:39:59  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
13 Ağustos 1999

Masadan niye uzak duruyorsun? Bu gece gümüşle denemek istemiyorum. Başka yolları var mı ki? Ne demek var mı, araç önemli mi??? İyi de neden kızdın? Kızmadım sadece şaşırdım, sen mi söylüyorsun diye, bu akşam aracı ya da araç istemiyorum. Yazı olmazsa nasıl cevap alacaksın? Düşünsel. Hııımmm, daha önce hiç denemedin ki dostum! Herşeyin bir ilki vardır. Sen bilirsin, seslenecek misin? Evet ama senin baskını hissetmeme gerekiyor şimdi susmalısın.
Bu gece araç yok, gelenlere açığım Hasan ile aramız düzelecek mi? Hasan yorumsuz ama Nejla göçük. Nejla kim? 17 ağustos. 17 ağustos mu, hııım hatırladım Nejla Üniversiteden Nejla ama onun doğum günü 20 ağustos. Hayır, Nejla göçük! Onun soyadı Çöplü idi Göçük kim? 45 saniye. Ne 45 saniyesi ne Nejlası anlamıyorum, net değil! Geçmiş değil. Ne yani gelecek mi, yani 17 ağustos ve Nejla Göçük bağlantı kuramadım. Bağlantı Nejla'ya ölüm yok çok büyük tahribat. 17 Ağustos Nejla arkadaşımın başına bir şey mi gelecek? Arkadaş değil Nejla. Arkadaş dğil mi peki kim? Plaj evinde gece uyurken. Anlamıyorum sizi, plaj evinde arkadaşım olmayan Nejla Göçük kim yaaaaa? Adı yanlış sadece Nejla. Ama Göçük kim arkadaşımın soyadı Çöplü bu kim? Kan bağı olana yakınsın. Kan bağı olan.. kan bağı olan.. bulamıyorum, benim Nejla kan bağım yok. Senin yok, kan bağı olana yakınsın. Yani yakınımın akrabası mı daha net olamaz mısın. Evet. Peki ama Göçük soyadı çok yabancı bana ve 17 ağustos ne alaka, yani 4 gün sonra, geçmiş değil gelecek demiştin çünkü. Evet gelecek. Peki diyelim ki tanıyorum bu Nejla Göçük ne yaşayacak. Göçük. Evet tamam Sn Göçük oraya kadar anladım ama ne yaşayacak? Ölüm yok, büyük felaket, korku. Peki ben ne yapabilirim, nasıl yardım edebilirim. Edemezsin. Öyleyse neden anlatıyorsun? Sen talep ettin. Ben Hasanı sordum, ilişkimizi sordum. Senin sorularına cevap yok soruların olmasına cevap var. Anlamadım. Yani sorular senin değil sen soruların olduğu için cevap sana. Yine anlamadım açar mısın? Sen kapısın. Neyin kapısı? Sorulanların. Kim soruyor peki? Nejla'nın iç sıkıntısı var. Nejla mı soruyor?.. Öyleyse onunla niye bağlantı kurmuyorsunuz? Kapalı. Peki ama ben açığım cevap bana verildi ben Nejla kim bilmiyorum. Gölcüğe yakın, merkez nokta gölcük. Nejla Gölcük'te mi oturuyor. Yakın. AAA bidakka Nejla hala, eşimin halası ama o Yalova da oturuyor. Doğrudur. Felaket ne? Felaket genel, sen uykuda olacaksın, duymayacaksın. Açar mısın anlamadım. Uykuda olma. Ne zaman 17 ağustosta mı. Hayır öncesinde. Of kafam karıştı anlamıyorum hiç bir şey. Ara verelim. Bence de ara verelim.

Ve 1 hafta boyunca hastanede kalmamı gerektiren bir hastalık nedeniyle sorgulama yapılamadı. Ve ben gerçekten uyuyordum o an da ve hissetmedim bile. Bütün dünya ayaklandı ben hissetmedim:( Nejla hala yaşıyor, evi anılarıyla birlkte göçük altında kaldı. Dostları öldü ve binlercesi.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  14:57:32  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
28 ağustos 1971

Haydi kızım çıkamadın şu banyodan. Geliyorum anne arkadaşımla konuşuyorum. Ne arkadaşı, kim var banyoda? Hi....i var. O kim kısım? Anne arkadaşım. Kapıyı açar mısın kızım? Gel anne. Kızım burada kimse yok! Gitti şimdi. Nereye gitti nereden çıktı gitti, kimden bahsediyorsun??? Hani akşamları geliyor ya odamıza işte o. Kim geliyor kızım sen ne anlatıyorsun. Hi.....i geliyor. O kim evladım? Sen tanımıyor musun anne. Yavrum sen hayal kuruyorsun öyle biri odamıza gelmiyor. Anne neden yalan söylüyorsun az önce de buradaydı işte. Peki kızım nasıl biri anlat. Kafası var gövdesi görünmüyor ama kocaman olduğunu biliyorum, sence neden gövdesini saklıyor. Aman allahım kızım sen ne anlatıyorsun, Baban gelsin seni doktora götürelim. Neden ben hasta mıyım? Hayır yani hasta olma diye götürelim, korkma tamam mı kızım. Neden korkmayayım anne? Yani bu kişiden, çünkü öyle biri yok yani var da o insan değil. Ne demek bu anne? Bak kızım o bir daha geldi mi dua oku ve onun yüzüne bakma, başka yerlere bak. Neden anne o benim arkadaşım. Değil güzelim arkadaşın değil, o varlıklardan uzak dur çarparlar. Nasıl çarparlar, çarpmıyorlar ki oyun oynuyoruz ve sizin hepinizin ne yaptığını bana anlatıyor, bana sizi öğretiyor. Kızım sen bizi tanıyorsun zaten biz senin aileniz onun öğretmesine gerek yok. Ama siz benden herşeyi saklıyorsunu o saklamıyor gösteriyor. Nasıl gösteriyor kızım. Minik'i babamın evden attığını söyledi bana, minik ölmemiş ki, beni ona götürecek. Olmaz kızım sakın gitme minik öldü o yalan söylüyor. Anne ölmemiş bana gösterdi avucunda gördüm. Nasıl avucunda hani bedeni yoktu. Bedeni yok anne ama istediğinde değişik kolları olabiliyor benimde ilerde olacakmış. La havle vela kuvvet illa billa hül aliyyül azim, La ilahe illa ente süphanek inni küntü minezzalimin. Ne diyorsun anne? Bak kızım o gldiğinde sende bunları söyle ben sana ezberleteceğim, biz seni doktora değil anlaşıldı hocaya götürelim zaten. Hoca ne anne? Doktor gibi kızım o seni iyileştirecek. Anne ben hasta değilim ki, neden beni iyileştiriyorsunu, nedeeen???:((

Edited by - ivrin on 01/08/2008 14:58:46
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  15:10:33  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
22 ağustos 1996

Hocam iyi günler, tenis saatini geri almışlar ve bize bildirmemişler, kortta çalışma varmış. Evet kortta çalışma var ve neden bildirmemişler anlamadım ben konuşurum onlarla, gel sana kahve ısmarlayayım. Sağolun hocam, olur neden olmasın. Diyorum ki kendinin farkında değilsin daha dikkati ve faydalı olabileceğini unutma. Hangi konuda hocam teniste daha iyi olabileceğimi mi söylüyorsunuz, yoksa dalıştan mı bahsediyorsunuz. Her ikisinden de bahsetmiyorum, ben yakında buradan ayrılacağım ama seninle irtibata geçenler olacak elbette. Seçimini dikkatli yap, seçim yapmaya da bilirsin bilgiler sadece sende de kalabilir ama bir seçim yaparsan daha geniş kitleler faydalanabilir. Tenisle alakasını çözemedim hocam. Sen sadece beni dinle çözümlemeyi bırak şimdi, 28 ağustos 1997 mutlu bir günü başlangıcı da olabilir tüm yetilerini işlevsizliğe gömdüğün bir an da. Neden bahsettiğinizi anlamıyorum hocam. Anlamaya çalışma sadece tarih yaklaştığında doğru kararı vermeye çalış.

Hocam bir süre sonra gitti ve ben 28 ağustos 1997 de evlendim ve seçimim bilgilerin sadece bende kalmasına neden oldu. Hocamla iritibat kuramadım, irtbat kurduğum ve kim olduklarını hissettiğim insanlar artık bana suçlu muamelesi yapıyorlardı. Seçimimle alakası olduğunu anlamıştım ama artık çok geçti:(

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  15:17:10  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
1 ağustos 2008

7 gün kaldı kapanışa ve ben hala hamlemi yapmadım:( O kapıdan bu halde mi gireceğim:(( Başvurularımın hepsi geri döndü bir umut..... yoo buradan sonrası bana ait. Beklemem lazım, önecki seçimlerimle ertelediklerimi son saniyede bile kazanma şansım olabilir. Sadece merkez de kalmalı ve akışa bırakmalıyım. Beklemeliyim! Bütün blokajlarımı yakarak beklemeliyim, karmik kordonları kesmeli ve bağımsız bir şekilde beklemeliyim.
Şimdi Qoi dostmuz burada olsaydı eminim derdi ki bir takım varlıklar musallat olmuş size:)) Canı sağolsun o varlıklar da "bir" e ait değil mi;)

Edited by - on
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 01/08/2008 :  17:04:54  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Oolum eğer önce buradaki yazıları okusaydın o ağır abi yazısını yazabilir miydin,bilmiş bilmiş.Yazardım valla,hem yazan ağır abi ve ablaların yazdıklarını hatırlasana,durum görüldüğü gibi değil.yerine göre bir döktürüyorlar aman aman.Sonra şöyle geriye bakıp düşündüğünde her yazılanın aslında benzer olduğunu anlayıp şaşırıyorsun.En güldürücülerinde insani açan bir yan var.İnsan açılınca kendini iyi hissediyor.Ve en ağır yazı seni yüreğinden tuttu ise mutluluktan şöyle geriye yaslanıp durumu idareli solumaya gayret etmiyormusun.Millet gerzek şaban filmlerini neden yüzüncü kez izliyor sanıyorsun.Ben de koca kafası olup vücudunu taşımayı gereksiz bulan mekandaşlara hak veriyorum.Enazından varlığını belirtip ezilmekten kurtuluyor.Varlığını hiç belirtemeyenlere acıdım valla,zor durumda kalabilirler.Gerçi ben babamın öğrettiği gibi destur derim.Bazen havaya girip onlarla varsaydığım yarenliğimi duyanlar beni bir hocaya götürebilirler.Zaten yıllar önce bir komşu kadına azbuçuk ruhsal düşüncelerimi söyleyince kendimi okutmamı önermişti de benim Yunus yapılı babam bıyık altından gülmüştü.Hey gidi günler hey...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  17:45:13  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote

Bulut dostum, yaşın genç sana yazık, aramızda ne işin var:)) Henüz akıl sağlığında yerindeyken tabana kuvvet sen ufak ufak üst katlara doğru kaçış planları yapsan iyi olur. Buralarda durum bu gördüğün üzre

Edited by - ivrin on 01/08/2008 17:47:06
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 01/08/2008 :  17:54:25  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bu arada Tiversonus arkadaş ben senin ezoterizm hatırlatmana Denizli bölgesi ezoterizmini hatırlatmak istiyorum. Çok geniç açılımlı ama açılımı olmayan bir satırda:))

Edited by - on
Go to Top of Page

bulut
Elmas

565 Posts

Posted - 02/08/2008 :  09:46:47  Show Profile  Visit bulut's Homepage  Reply with Quote
Sevgili İvrin,

Ağır abi ve abla söylemi yazılarınızdaki enginliğe saygının bir ifadesiydi.Ayrıca şu anda bu seviyede nefes alan insanlara ve kendime,sonra diğerlerine hakettikleri sevgi ve değeri vermek çabasındayım.Henüz bunu başaramadım.Biryerlere çekip gitmek erken olurdu sanıyorum.Sevgiler.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 02/08/2008 :  10:35:55  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Canımsın:) Sevgili Bulut; bu o kadar net görünüyor ki, tüm samimiyetin ve sevgin hemen hemen tüm yazdıklarında çok büyük bir saygı çerçevesi ile niyetin o kadar net ortada ki hiç kuşkum yok. Yükselişte ise öncelik hakkı diye bir şey yoktur, bunu ne yaşın başın, ne akıl yaşın ne de bilgin sağlayabilir bunu sağlayan tek şey ne kadar büyük bir aşkla ve dirayetle bulunduğun yolda karasızlıklara ve insansı gaflara düşmeden yol alabilmektir kim daha fazla sevgide ve merkezde kalıyorsa öncelik hakkı onundur. Kimin için erken kimin için geç olduğu bilinmez, bakarsın daha 7 yaşındaki çocuk senin bilgine karşılık onun içsel bütünlüğü ile senden çoook yükseklerde, hatta erişir tanrısına ve vazgeçer dünyasından hatta hiç tanışmamayı tercih eder.. ondan değil midir evebeynlerin kaygısı; bir meyve dünyaya getirirler sonra da o meyveleri uhrevi olanla tanışmaya başlayınca, kaybetme korkusuyla onu dünyasala dönüştürürler. Kısacası herkesi vakti zamanı kendi maharetidir, doğrusu bir yarış düzenleseler ben önde olmak isterdim;) ama son zamanlarda öyle düşüşler yaşadım ki hiçte kolay olmadığını gördüm. Sınavının ağırlığını tartarak ölçülü gitmeyi öğrenmek nasip olur inşallah diyorum hepimize.

Yahu bu kadar ciddiyet bu başlığa yakışmadı:)) burası bizim alanımız değil ki, burası bıdı bıdı yapan geveze zihnimizin alanı:P Hay allah derhal zihinlerden özür dileyip bu bilinç düzeyindeki ciddiyetten hemen çıkmalıyım:)) Yoksa diyecek ki; o kadar sayfa, başlık size yetmedi mi de gidin ciddiyetinizin içinde haşır neşir olun, benide deliliğimle baş başa bırakın. Ehhi..

Edited by - ivrin on 02/08/2008 10:38:20
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 02/08/2008 :  12:06:12  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
RUH EŞİ-RUH EKİZİ

Gene ne var, abi şu Laura ya kafam takıldı hangi Laura oğlum şu bizim Laura ne olmuş o na , kocasu var ya hangisi şu Arkzzjjy oğlum şunu kısalt akışı azaltıyor Ark de kısaca, ee, o profesör müş ve laura nın ruh eşiymiş ee ne olmuş...abi ruh eşi olunca bak kadın ne kitaplar yazmış birbirlerini tamamlamışlar, hani yazmayacaktık, sen bozdun abi ben bozmadım, boş ver abi bh adayı dayanamıyor işte, oğlum ondan bir kitap yazamadın işte neden abi ruh eşini bulamadın ondan arıyoruz abi, oğlum ben sana demiştim facebok a üye olalım diye buradan çıksa çıksa ikizin çıkar, niye abi sen ruhsal sın ya nereden bulucan burada ruhsal olmayanını?...Abi kryon türkiye den mektubu gördün mü ee gördüm ne olacak, işte kanser hakkında..oğlum kanser ettin beni ya sonunda dur abi bir fıkra öğrendim neymiş kanser hakkında, ee, temel kanser olmuş ne kanseri şeyinden neresinden abi poposundan ee doktora gitmiş ne demiş nakil abi nakil ne nakli oğlum popo nakli olacan demiş, ve olmuş ve sonra poposu kaşınmış abi, oğlum ne kadar terbiyesizsin kimden öğreniyorsun bunları, abi hasan abi anlattı, oğlum o laz senin ahlakını bozuyor konuşma demedim mi sana, ee sonra, doktor donöre bakmış demişki bu donörden dolayı, neymiş donör oğlum, işte şeyy, ee anladım sonra doktor demişki ne demiş aman boşver gitsin nasılsa popo senin değil demiş,,, oğlum senin yüzünden ciddi yazılarımı okumayacaklar, sen böyle soytarılık yaparsan, sus ciddi ol...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 02/08/2008 :  13:27:29  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Yaa sen benden ne istiyorsun, taktın kafayı bana, derdin ne senin? Benim seninle bir derdim yok onu da nerden çıkardın, seninle derdim yok. Yok mu?.. Hadi canım derdin-başın benim, sanki bensiz varlığının anlamı olurmuş gibi taktın kafayı bana. Ne alaka yaaa, niye sana kafayı takayım ki tam tersine senden izole yaşamaya çalışıyorum. İyi ya işte ben de bundan bahsediyorum, nasıl benden izole yaşayacaksın, seni insan yapan benim.. ben olmasan kokladığın çiçeğe yorum yapıp güzel duygulara neden olan kimse olmayacaktı, yediğin yemeğin lezzetine dair önermelerim olmasaydı ruh bedenin duygu üretebilir miydi? Hayvandan ne farkın kalırdı, oda kokluyor ama ama zihni olmadığı için duygusu da olmuyor. İyi de dostum ben senin varlığından şikayetçi değilim ki ben kimliğimi sana eşitlemekten şikayetçiyim, sadece senden ibaretmiş gibi algılayıp yaşamaktan şikayetçiyim.. ben senden ibaret değilim ki! Senden daha büyük bir realiteye aitim ama, otomatiğe bağlamış her şeyi senin yorumlarınla yaşayan zavallı birine dönüşmüşüm bundan şikayetçiyim, ne kızıyorsun anlamadım. Kızarım tabi çünkü iki lafının biri sessizleşin sessizleşmek, kontrol ve bilinçte kalmak.. ama güzel duyguları yaşamaya gelince bana ihtiyaç duyuyorsun, ohhh ne ala işine gelince kullan gelmeyince kapat, neyiz lan biz senin kölen mi? Ya dostum bu alınganlık ne şimdi, tabi ki kölem değilsin ama tek başına da değilsin, sistemin bir parçasısın o kadar.. ama çok bencilsin yani yetmiyor mu sana sistemin parçası olmak ta hepsi olmak istiyorsun, o halde her biriniz parça parça ayrılıp ruh-beden-zihin savaşı mı yaratalım yani. Yaaa şimdi nereden çıkardın ruh-beden-zihin savaşını, ben yönettiğimde içselde savaş olmuyor ki büyük bir haz oluyor, savaşlarda senin dışında oluyor. Sana öyle geliyor dostum, o dış savaşlar en büyük iç savaşın başlamasına neden oluyor, çünkü senin haz yaratan boyutun ruh bedenin huzur üretimini engelliyor, ruh beden senin önermelerine duygu üretirken huzurda kalmaya zaman ayıramıyor, hep ben hep ben modundasın bırak bira bendeki diğer veçhelerde varlığını ortaya koysun. Niye bırakayım ki, ben değil miyim seni geçmiş tecrünbelerimle uyarıp bugün başına gelebilecek olası kötü durumlara karşı uyaran. İyi de dostum sen herşeyi olumsuz doğan gereği olumsuzlukla değerlendiryorsun, yani hep olayların içinde benim yaşamımı koruma amaçlı iyi niyetlice ama hatalı, geçmişe dayalı tecrübelerinle olana değerlendirme yapıyorsun, yetmiyor bir de bak böyle olursa gelecekte de böyle olur önermesiyle geçmiş tecrübelerini geleceğe projekte ediyorsun, ortada fol yok yumurta yok belkide anda olandan çok güzel bir sonuş çıkacak ama sen geçmiş olumsuz tecrübenle değerlendirme yapıyorsun. İyi ya olabilecek kötü durumlara karşı seni hazırlıyorum. Tamam sağol da dediğin gibi olabilecek kötü durumlara karşı hazırlıyorsun olana karşı değil!.. Bu kez ruh bedenim de haklı olarak duygu üretmeye başlıyor çünkü senin önermen yaşadığın deneyimlere dayalı oysa andaki gerçek geçmişten bağımsız. Olur mu geçmişten bağımsız, bir kere ben her şeyi birbirine bağlamakta ustayım, senin andaki realite dediğin şey geçmişinin uzantısı zaten. Evet dostum sayende algım uzantıyı ortaya koyuyor. Bak yine alınıyorum, yine beni incitiyorsun, fena mı yapıyoruz seni tecrübelerimizle aydınlatıyoruz. Ya dostum tabii ki fena yapmıyorsun sen uyarmaya devam et bu senin doğan kimse buna karşı değil ama ben de diyorum ki senin her önermeni ciddiye almamalıyım, seni dinlemeli ama dğerlerini de dinlemeliyim, ruh bedenim ne diyor fizik bedenim nediyor yani kabul et bırak bu bencilliği ben sadece senden ibaret değilim ki! Of yaaa nerden farkettin bunu kahretsin emi, ne güzel iktidar benimdi şimdi olana bak kendimi işinze gelmeyince düğmesine basıp kapattığınız bir ampul gibi hissediyorum. Ehhi, ampul mu dedin sen, ahh dostum ah keşke öyle canımız istediğinde her ampulü düğmesine basıp kapatabilsek te ülkemizde karanlığa sebep olan kara ampüller de söndürülebilse ahhh ah. Ne alaka şimdi bununla benim durumum. Valla çok alaka şimdi sen göya sustun ya senin alttan alttan kat kat gelen önermelerin bir tane değil ki onlar da alttan bana bunu hatırlattı bırak şimdi bilmiyormuş gibi yapmayı. Nasıl yani sen onlarında mı farkındasın, eyvaaah yandık desene sen benim otomatik katmanlarımdan ne zaman haberdar oldun bakim. Yaaa dostum sen bilinci ne sanıyorsun, aynı anda binlerce tecrübeye dayalı binlerce önermeyi tek bir boyut nasıl yapar bunu farketmemek mümkün mü? Aynı anda bir konuda "A" önermeyi yaparken diğer konuda da "C" önermeyi sunduğunda bunu farketmemek mümkün mü??? Valla pes şu bilinç denilenle nasıl başa çıkacağımı artık şaşırmış durumdayım, bence senin değil benim sessizliğe ihtiyacım var çünkü bu yüzyılda gelinen bilinç düzeyi elimdeki tüm kozları ele geçiriyor ve eyvah ki ne eyvah ben kaybolmaya yüz tutmaya başladım:( siz insanlar yakında benim size bütün hizmetlerimi unutup ışın boyutunda bensiz de yaşarsınız, bunlara bir çare bulmam lazım, asıl benim sessizleşip yeni çözümler üretmeye ihtiyacım var sanırım.

AAAAAaaaahh hah hah hah, üerette görelim tanrıya karşılık senin çözüm önerilerini hah hah hah haaaay.
Geç dalganı geç sen, ben bu yetenekle bütün dünyayı yönetmişim, silahlar üretip savaşlar yaratmışım istersem evrenide yönetirim, gül sen gül ama bu arada yaradanına sığınmayı da unutma, çünkü unutmaki su uyur ben uyumama ah hah hahh haaaayyyyyy.

Edited by - ivrin on 02/08/2008 13:33:21
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 02/08/2008 :  14:30:51  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar zihnimiz çok fazla bıdı bıdı yaptığında rahatlamak için yeni bir meditasyon yöntemi buldum. Şimdi bu fotoğrafın yerine zihnimizi koyalım ve başlayalım meditasyona :))))
Buyrun: http://www.counterfeitmini.com/main.swf Haydi kolay gelsin Ehhi

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 03/08/2008 :  14:14:32  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
BEN NEDEN NEŞELİYİM?

Abi sen normalde neşeli değilsin ki, tamam be neşeli olmaya çalışıyoruz, soytarılık yapma...Abi be sevgi var ya sevgi ee ne olmuş sevgiye seven insan mutlu ve neşeli olmaz mı?oğlum ciddi ol tersini düşün seven somurtkan ve neşeli olmayan nasıl olacak ki?abi anladıımm sen ondan güldürmeye çalışıyorsun ve oradan gelen enerji ile yaratıcann, abi be ben bir imaj yapmıştım ya, ee ne olmuş ne imaji, yatak odasının altında seyehat bavulu var ya ,ee, işte onun içinde deste deste para hayal ettim hemde dolar, oğlum bu işşler bööle olmaz, ne bilim abi şansımı deneyeyim dedim, ee parayı ne yapican, abi bir ada alsak ve adını budue koysak orada yaşasak diye ,,aferim oğlum sen zihin oldun olalı böle bh olmamıştın,seni affettim beni kanser yaptiğindan dolayi, abi be yükselince beni ne yapican, oğlum seni buradaa bırakicam, abi bende gelim be, ollmazz, ha değişirsen belki olabilir, abi be biz bu soytarılık işini bırakalım, sevgi ile titreşen arkadaşlarımız nasıl sa neşeli mutlu olmanın bi yolunu bulurlar ,,,eee o zaman ne diyelim, The end abi The end, haaa unutmadan neşeniz eKsik olmasin, abi be sen şu eysiki niye kullanmadın, lan zihin seni sonunda ışığa çeviricem bak koç inadım tuttu ha,,,The END...

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 04/08/2008 :  11:39:20  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bakıyorum çok keyiflisin. Nasıl keyifli olmayayım ki insanlar çok komik, eleştirirken kendilerini eleştirdiklerinin farkında değiller, Cem Yılmaz'ın yarattığı karakterlere benziyorlar yani katışıksık olmayı başaramıyorlar, sek değiller mizahtaki abartıyı hayatlarında da seviyorlar. Eee ne var bunda zaten hayat koca bir mizah değil mi? Evet, bazen kara bazen pembe bazen de beyaz. Kara olanlar bile oldukça komikse beyazlarının yarattığı kahkahalarla dolu olmalı evren. Sen yine komik bir şey yaşadın da ben mi kaçırdım, ne? Hayda dostum anlamıyorsun zaten her şey komik. Hııım evet o zaman o komik anlarda bazen sen ağlamayı mı tercih ediyorsun? Evet, sanırım.. gülmek kadar ağlamakta duygu ise şeklinin ne önemi var, sergilemek iste yeter. Peki sıkıntı nerede? Sıkıntı yok sıkıntıyı sevmek var, eğlence orada. Yani sıkıntı sana musallat olmuyor sen mi sıkıntıya musallat oluyorsun. Ha şunu bileydin, sen adama geçmişe dayalı laf atarsan zamandan arınmış adam da sana geri döner, çünkü zamanı yok geçmişe yaptığın atıf anın içerisinde, an ne yegane gerçek. İyi de adam sana din kaynaklı musallat oluyor ayetler sunuyor bu da an da olmadığının kanıtı sanki, anda olduğuna inanmak istiyorda olamıyor ama olduğunu iddia ediyor. Susmamı istiyor belki de. Niye? Dostum din kaynaklı önermelerin varsa dinler üzeri ve zamandan arınamazsın, dua nın şekli mi olurmuş Adam negatif-pozitif ama güzel olan pozitif olmayı seviyor lakin sadece seviyor. İyi ya şimdi onun din kaynaklı duası ile okudun üfledin belki bir daha musallat olmaz ne dersin. Ahhh hah hahaha sen hakikaten çok safsın be dostum, yoksa sen de mi mecazdan anlamıyorsun, bu kadar zamandır beraberiz hiç öğrenemedin mi. Ya dostum öğrendim öğrenmesine de bunun mecazla ne alakası var? Şu alakası var sunumların ne kadar gerçeğe dayalı ise o kadar illüzyondur, o bunu biliyor ama uygulamaktan vazgeçemiyor, yani musallat olunulan o, neye; kendi şekillerine.. ehhi
Dur ben biraz daha okuyup üfleyim belki pozitifim zannederek yarattığı negatif alanın farkına varır. Hayatı kendinden ibaret sananlar mı demek istiyorsun. Hayat kendinden ibaret zaten ama idrak külliyetin henüz bütünlenmemesine odaklı değil. Peki bir önerin var mı? Haşa, asla ne önerisi, sadece olursa birgün deneyimlerimden ibaret tariflerimi sunarım hoş sunmasamda üstüne alıyor zaten. Şuraya bak ya adam sabah sabah seni kendisine kilitledi: Yanılıyorsun şu an ben ona kilitliyim ve musallatım, ki belki ne yaptığını görür. Neden insanlar hep konuşur da biraz da susup izlemez? Söylüyorsun işte "insan" oldukları için, Ra konuşuyor mu sadece sorarsan yanıtlıyor o bile sınırlı. Eh madem biliyorsun sen niye konuşuyorsun? Gerçekten gerzeksin anlamıyorsun,AYNI NEDENDEN DOLAYI KONUŞUYORUM! Tamam bağırma yaaa bu ne şiddet ne celal. Ne yapalım tek yönden bakıp anlamıyorsun, benim de tepki yaratmam gerekiyor. Ohh sayemde duygu varlığı en büyük malzemen tabi yarat tepkileri, bir gün zihinler sustuğunda ne yaratacaksın. Sessizliği! Ehhi

AAA unuttum söylemeyi madem takip ediliyoruz biline; Ben dinsizim dinsiz, ve benim dualarım kelimelerden ibaret değil, yani ben islam doğanlardan değilim ya da başka bir dinden. Bütün şekiller sizin olsun ben şekilsizim ve hiç bir kelimeye ihtiyaç duymadan isteyenlerdenim, korumayı da olacakları da kelimesiz talep edebilirim. Anlaşıla!!!!!!!!!!!

Bir mesaj daha; okuduklarını ters çevir bir daha oku, sonra çarpraz çevir yine oku, bir de düzleme yay bir daha oku!Dostum ehhi
Ve bana da cevap vermekten vazgeç sadece oku, biraz da AL yani "AL" dostum, senin baya almaya ihtiyacın var AL, anladığım kadarıyla "OL"maya gönüllüsün o zaman "AL" ve bir ... bilirmiş gibi vermekten vazgeç ARTIK. Daha sivri dilli olmaya terbiyem müsade etmiyor. Kovulduğun alanlara bireysel saldırılarla iştirak etme, Madem "ol"maya gönüllüsün biraz da AL dostum AL! Bu kadar insan seni dışlıyor ve her alandan kovuyorsa bir kendini gözden geçir ve artık bana yazma çünkü yazdıkların okunmadan direk çöpe gidecek!

Sevgiyle dostlarım..

Edited by - ivrin on 04/08/2008 13:09:40
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 04/08/2008 :  12:38:49  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bu arada diğer arkadaşlarımdan özür dilerim, bu bir saldırı değil savunu beni bağışlasınlar ihtiyaç duydum. Sevgili Qaan uyarılarını dikkate almama rağmen farkındayım ki negatif saldırılar blokajlara rağmen kendilerini isbatlama konusunda oldukça gayretliler dostum. Meğer sen ne kadar doğru kararlar alıyormuşsun hem bizim için hem de sitenin sukuneti için seni her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Bu arada bu durumdan aldığım dersleri de paylaşmak istiyorum; demek ki sevgiyle salıverMEdiğimiz negatifler üzerimize yapışıp kalıyorlar. Ama insanız! O halde sevgide daha çok kalmalıyız, yoksa olmuyor bir şeyler yolunda gitmiyor. Hep diyorum ya bilmek yetmiyor bilenin kendisi olmak lazım diye. Evet isbatları çokca geliyor görüldüğü üzere ama öyle zor ki ayrıştırmak. KH, BH olduğunu iddia edecek kadar cüretli hem de bu boyutta, hevesli ama BH yolunda almak gibi bir kaygısı da yok, durum böyle olunda sadece sevgide kalma konusunu geçemediğimizi net olarak görüyorum. BH olma yolunda sevgide kalmak, sadece sevgide kalmak! Birgün mümkün olacak demeden şu an sevgide kalmak. Bunu yüzde yüz başarmalıyım! Ben ki kolay down olmayan biriyim ben sevgiden kopukluklar yaşıyorsam bunun önemini arz ederim kendime ve boşluğa.

Sevgiyle..

Edited by - ivrin on 04/08/2008 13:10:12
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 04/08/2008 :  13:04:18  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşlar uzun bir süre aranıza katılmayı düşünmüyorum, çünkü kendimde gerçekleştirmem gereken bir devrime ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Ben ilk kez hayatımda bu boyutta bir negatif saldırı algıladım, bu ne içsel negatife ne de ruhsal negatife benziyordu diğer dışsal negatiflerin de çok çok ötesindeydi benim tanrısallığıma kadar uzanan bir saldırı ve ben bunu sevgiyle salıveremedim:(
Ve eminim yine bu negatif bu durumun benim algım olduğunu iddia etmeye devam ederek ulaşabildiği her alandan saldırılarını gerçekleştirecek. O yüzden benim sevgide kalma konusunda ciddi bir devrim yaşamam gerekiyor.

Demek ki yeniden içsel sessizliğe gömülmem gerekiyor ve izole olup bildiklerimi "ol"maya dönüştürmem gerekiyor. Derslerimin içindeki sevgide kalma sınavını geçemedim. İşin kötüsü bu cüz-i iradeye saygısızlığın iyi niyetle yapıldığı inancını, sevgi ile tamir etmek yerine belki de yaralayarak daha çok negatife cesaret verdim. Bu hem bana zarar hem iyi niyette olduğunu zanneden cüret sahibi KH zihniyetine zarar. Şimdi uzak kalacağım zamanı kestiremiyorum ama AN'da bir arpa boyu yol olacağından hiç şüphem yok. Diğer yandan kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış, her şeyde bir hayır vardır diyerek hoşçakalın diyorum.

Sevgiyle güzel insanlar..

Edited by - ivrin on 04/08/2008 13:17:39
Go to Top of Page

Süvari
Elmas

Turkey
455 Posts

Posted - 07/08/2008 :  00:18:44  Show Profile  Visit Süvari's Homepage  Reply with Quote
"sevgi ile titreşen arkadaşlarımız nasıl sa neşeli mutlu olmanın bi yolunu bulurlar "
.............................................................................................

Sevgili Tiversonus konu başlığına uygun bir tespit yapmışsınız.

Bencede SEVGİ beş duyu ötesinde hissedilebilen titreşimler. Ne varki "KONUŞMAK" dan başka çaremiz yok sanırım..!

Ümit ediyorum ki ivrin dostumuz en kısa zamanda aramızda olurlar.

Sevgiyle

Edited by - Süvari on 07/08/2008 00:19:32
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 07/08/2008 :  17:30:33  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Ümit ediyorum ki ivrin dostumuz en kısa zamanda aramızda olurlar.

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 07/08/2008 :  19:20:59  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
O yüzden benim sevgide kalma konusunda ciddi bir devrim yaşamam gerekiyor.

Sevgili İvrin,kusuruma bakmayın sadece sizi çok merak ettim.Siz zaten sevginin ta kendisi değilmisiniz?
Hep okuyacağım diyorum ama site karşımda açık kalakalıyor:(
Kh veya onlar herneise,sizin sevgide kalmayı öğrenmeniz için böyle saldırılar şartmı?
Zararlı yada zararsız herşey biz değilmiyiz?Siz istemediğiniz sürece size kim zarar verebilir?

Edited by - on
Go to Top of Page

gregorsamsa
Kehribar

Turkey
70 Posts

Posted - 07/08/2008 :  23:59:02  Show Profile  Visit gregorsamsa's Homepage  Reply with Quote
sevgili ivrin,
sen buranın önemli bir rengisin. ve bu şekilde gitmekle şu ana kadar şaşırdıgın, heyecanlandığın, söylediğin, söylemediğin ama sezgilediğin, bildiğin, bilmedigin bir çok şeyin aksi yönünde bir şeyleri sevindirdiğinin farkındasın değil mi ?

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 08/08/2008 :  11:20:01  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Yaa arkadaşlar, beni utandırdınız kendimi naza çeken şımarık biri gibi hissettim ve yazmak zorunda kaldım, oysa amacım gerçekten biraz sessiz kalmak idi. Ama bu sessizliğimin nedeni yukarıda afkurduğum arkadaşımıza tepki olsun diye değildi, burada yanlış ifade etmişim ki böyle anlaşılmasına sebep oldum.. bu durumu hemen düzeltmek istiyorum.
Tam durum şudur; ben oldukça zorlu bir yaşam öyküsünden geliyorum ve bu hikâyemin hiç bir bölümünde kendime karşı olan sorumluluklarımı göz ardı etmedim, her zaman ne tür saldırı ve zorlukla baş başa kalırsam kalayım olduğum durumun kendi yaratımım olduğunu bildim ve durumun varlığına teslim olup bu durumları ne olduğumu bilerek sevgiyle salıverdim. Hiçbir zaman bir deve kuşu misali başımı kuma gömüp kendi içinde bulunduğum zorluklara ya da sıkıntılara kahramanlar yaratmadım. Tam tersine "bu benim yaratımımdır, buna bir hatalı davranışım nedeniyle sebebiyet vermişimdir" diyerek sorumluluklarımı bildim ve sevgide kaldım, akışa bıraktım ve çözümlerimi de andaki realiteye dayalı oluşturmaya özen gösterdim, zihnimin egosal önermelerine dayalı değil.

Ancak bu kez öyle olmadı; küçücük bir negatif durumda, hatta üzerine konuşmaya bile değmeyecek kadar anlamsız bir durumda ben down oldum. Oysa ki bu olayda bana sergilenen davranışın benimle alakası yoktu, sürekli bana bir şeyler öğretmeye veya süslü şekilde duygu sömürüsü ile dayatmaya çalışan bir insanın benimle ne alakası olabilir ki, bu durum başlı başına kişinin kendini ispatıyla ilgili bir durumdur ve aslında tedavisi de zor değildir, sadece sevgi ve ilgiye ihtiyacı vardır. Ama kendi isteğim dışında plansız hayatıma giren bir ekstra olduğu için ben bunu görüp kabullenemedim. Çünkü sorumsuzluğu daha yolun başında yapmıştım ve bu başlangıç onun bana geldiği an değildir, onu kabul edip hayatıma soktuğum andır! Yani daha yolun başında hiçbir açık alanda mail adresimi ifşa etmemeliydim tabi ki ben bunu yapınca herkes bana kolayca ulaşabilecektir. Dolayısıyla kendime karşı yapmış olduğum sorumsuz bir hareketin doğal sonuçlarını da ego ret etti ve katlanamamış oldum. Ve hiç yapmadığım bir öfke anksiyetesi sergiledim, bu konuda benim kadar kontrollü bir insanla bugüne kadar hiç karşılaşmadığım halde, düşündüm de bunu ben yapıyorsam kendimi gözden geçirmeliyim! Kişiye sergilediğim duygu durumum yetmedi yazdıklarımızı bu alandan takip ettiğini bildiğim için, bu alandan da kişiye öfke sergiledim:( hem de bu kez bana sergilenen negatifin zincirleme buraya da sirayet etmesine izin vermiş oldum. Ve bu durum gördüğünüz üzere kontrolden çıkmış insansı, egosal, otomatik bir durumdur. Oysaki durum bende bitmeliydi, neticede o kişi zaten benim vasıtamla buraya ulaşmaya çalışıyordu, yani ben hatalı davranışımla bir yerde ona hizmet ettim, o direk ulaşamadığı alana bana psikolojik baskı ve duygu sömürüleriyle ulaşmış oldu. Ama bu onun sorunu iken ben kendime karşı sorumluluğumu bir yana bırakıp sevgide kalmak yerine zihinsel önermelerle hareket ederek bu kişinin sorununu kendi sorunum haline dönüştürdüm.

Yani anlayacağınız üzere sessiz kalmak isteğim o kişiye hizmet değil, yani benim gidişimle o istediğine ulaşmış olmadı, onun isteği beni üzmek değil ki! Onun istediği kendisiyle alakalı, sesini duyurmakla alakalı dolayısıyla benim sessiz kalmam ona hizmet olmuyor. Ama öncesindeki hatalı davranışlar zinciri ve bunu burada ifşa etmem evet ona hizmet oluyor! O halde tabii ki ben kendimi gözden geçirmeliyim ve bakmalıyım ne yaptığıma. Yaptığım kendime karşı sorumsuzluklar zinciri.

Ha tabii ki bu sorumsuzlukların bana bir şeyler öğretip öğretmediği ile ilgilenmeliydim artık, çünkü andaki realite bu! Şahsın tavırları v.s. değil. Bu duruma benim olgunlaşmam için çok güzel bir malzeme diye baktığımda zaten kişi tamamen ortadan kalkıyor, bir takım hatalar zinciri ile gelinen bu noktadan kazanımlarım olmaması imkânsız, benim onları analiz etmem gerekiyordu, o halde sessiz kalmalıydım. Ayrıca da durumun en kötü sahnelerini açık alanda paylaştım ve tabii ki kötü bir örnek sergiledim dolayısıyla sessizliğimle elde ettiğim analizlerimi ve kazanımlarımı da burada sizlerle paylaşacağım. Ama öncelikle gerçekten biraz sessiz kalmaya ve buradan çıkarımlarımı derslerimi özümsemeye ihtiyacım var çünkü ben bir insanım! Tanrısallığıma yol alırken bildiklerim anlamını yitirmemeli, yani bugüne kadar elde ettiği bilgiler depoda bana hamallık yaptıracaksa ne anlamı var. Ben hala bildiklerime dayalı benimsediğimi zannettiklerimi uygulayacak boyuta gelmemişsem yani bilen olamamışsam bildiklerimi ya silip atmalıyım ki hamallık yapmayayım ya da o bilgileri özümseyip bilen olmalıyım.

Canlarım, tekrar ediyorum benim biraz uzaklaşmak isteme nedenim o kişiye tepki değil, zaten ona gereğinden fazla ve egosal ve insansı tepkilerimi vermişim, şimdiki niyetim bu hataları hangi başlıkta ve hangi zincirin halkalarıyla bu noktaya getirdiğimi bilmek ve bundan derslerimi almaktır. Şu an o kişi yok, o bir masal kahramanı gibi benim farkındalığımı arttıran veya derslerimi bana sunan bir iyilik meleği gibi geliyor bana. Hatta şu an geldiğim noktada kendisine teşekkür borçlu olduğumu görüyorum. Neden; çünkü cüz-i irade üzerine daha fazla düşünmemi sağladı, çünkü sevgide kalmamın sadece sevgide kalmaya inanmak onu bilmek olmadığını sadece sevgi "ol"arak bunu ancak varedebileceğimi bana bir kez daha ispatladı. Diğer yandan negatif ve pozitifin bütünlüğünü bana bir kez daha ispatladı, negatif katalizörler kendilerinin doğru olduklarına inanırlar çünkü kendi doğrularını yaşamaktadırlar, hatta bir çoğu KH kaynaklı hareket ettikleri halde BH olma yolunda olduklarını ve sizin iyiliğiniz için böyle davrandıklarını iddia ederler, oysa yaptıkları cüz-i iradeye dayatmadır. Pozitif bu katalizörlerin sayesinde değerini daha çok anlamaktadır bunu pekiştirdim. Bunlara ihtiyacım var mıydı, zaten bilmiyor muydum evet biliyordum ama sadece biliyordum.. bilgi olarak vardı şimdi yapmam gerekense bilen olmak! Sadece olmak gerisi boş, bilmek boş söylemek boş, bana bu burum ile öğretilenler bunlar. Bunlar kişinin sözleri içinde de vardı ama dayattığı için egosal zihni harekete geçiriyordu yani aslında BH olma yolunda bile olsa öğretmenlik yaparak, dayatarak KH kaynaklı davranıyordu. Kısacası arkadaşlar her yaşadığımız durum bizi büyütüyor, bir zaaf, bir duygu durum bozukluğu (kontrolsüzlük) bir taviz, kısaca yaptığımız her hatada inanılmaz güçlü dersler var. Ben hala bunu incelemeye devam ediyorum derdim yakalamam gereken başka neler olduğu konusu. Şu an o kişiye karşı tamamen nötrüm çünkü o sadece bu hikayedeki uyarıcı katalizör.

Arkadaşlar uzun uzadıya bir izahat oldu ancak durumu size de sirayet ettirdiğim için buna sorumlu olduğuma inanıyorum çünkü aranızda olumsuz etkiler yaratmış olabilme ihtimalim var. Ama tabii ki bu benim yaratımım yani sizlerin etkilenip etkilenmemeniz konusu sizin iradeniz ve algınızla alakalı, Lakin ben yine de kendi isteğimle bunun sorumlusu olabileceğimi düşünüyorum. Örneğin Tiversonus arkadaşın yanlış anlamasına bile neden olmuşum, bunu kendisi anlatmak isterse anlatacaktır belki diğer arkadaşlarımın bile yanlış anlamasına sebebiyet olmuştur, amaç o olmadığı halde! Çünkü düşünce ve duygularımızdan sadece kendimiz sorumluyuzdur.

Sevgiyle..

Edited by - ivrin on 08/08/2008 12:40:44
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 08/08/2008 :  14:02:44  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Selamlar, Sevgiler…

Yaşam denilen yolculuğun yolcuları olan benliklerimiz her deneyimle öğrenmektedir veya öğrenmek üzere bu yolculuğa çıkmıştır.Yaşanan herşey/tek şey derslerdir.Bazen kendime şunu söylerim; şu anki bilinç seviyem ile 10-15 yıl geriye gidebilsem, yaptığın hareketlerin on tanesinden altı,yedi tanesini yapmam, daha farklı davranırdım…Sonra şunu düşünürüm; demek ki bu süre içerisnde bir şeyler ‘’öğrenmişim’’ ki böyle düşünüyorumdur.Yani pişman olunacak bir şeyler orta da yoktur, ancak yaşanmakta olan an için de bir farklı farkındalık içerisinde olmalıyım ki, öğrenme sürecimde öğrenilecek dersler maksimum(çokça) olsun…Hayatımda da beni çıldırtan/çileden çıkaran en önemli hareketlerden birisi ÖZGÜR İRADEME SAYGI DUYULMAMASIDIR.Her insanın belirli bir bilinç seviyesi olduğu için veya her insan (akıl/beden/ruh bileşimi) eşsiz olduklarından, farklı farklı algılamalar ve tercihler içerisinde olması kadar olağan bir şey yoktur. Örneğin yakın zamanda bir sapma(hastalık) yaşadığım için, ailem içerisinden babam ve kardeşlerim benim seçimlerime saygı duyarak, izlemeye çalıştığım yola karışmadılar, ancak ablam bilgisizce bir sevgi ile beni ikna edebilmek için bir takım iknacıları bularak, akşam evime dinlenmeye gittiğimde bu iknacılarla karşılaşmamı sağladı ve beni müthiş sinirlendirdi ve anlamıyor, konuşulanı ,söylediğimi duymuyor, kendi kalıplarına göre doğru(!) olanı yapıyor ve benim garip garip düşüncelere dalmama ve frekansımımı oldukça düşürmeme sebep oldu…Benim bir düşüncem şuydu; Bh(başkalarına hizmet) yönünde karşılığı düşünülmeden yapılacak bir hareketin, yaşadığımız evrende sanki bir ‘’vakum’’ etkisi yaratacağı ve dolayısı ile bana yapılacak bir hizmeti doğuracağı idi, aynen bir odadaki bir pervanenin havayı dışarı atınca, dışarıdan yeni havanın içeriyi doldurması gibi…Sonra şunu düşündüm, acaba ben başkalarının özgür iradelerine saygı duyarak, hareket ediyor muyum? Bugün(8.8.2008.akşam 8) Dünya planetimizin şifası için çağrıda bile; (izin almak) olayını görünce, gerçekten bu özgür irade konusunda eKsiğimi gördüm...

Sevgili ivrin’in buradaki başlık altındaki yazılarını görünce, afalladım, şaşırdım ve tekrar tekrar okudum ve açıkçası (kime yazmış?) sorusunun cevabını veremiyordum, başlık benim açtığımdı ve yazı biraz karışıktı ve anlaması zordu ve günüm berbat geçti ve okuduktan sonra randevum olan göz doktoru (tiversonus bey ) lafını iki üç kez söyledikten sonra duyabildiğimi hatırlıyorum, kafamı toparlayamıyordum…Sonra msn den, dua vs olayını geceleyin görünce , benim msn ile ilşkim 1 yıldır yok zaten, sonra forumları karıştırınca içimde bir ışık yandı ve (yarın msn yi aktif yapacağım ve ivrin in bana yolladığı adresine-daha önceleri) girip soracağım, kim?, ne oldu? Diye.Ve girdim siz (tiversonus iseniz kanıtlayın dedi ve ben önceden bana gelen mailinden bir bölüm gönderdim, ve sorum (bana mı yaz dınız?), ve alabileceğim en güzel mesajı almıştım (C: ASLA)…Çok sevinmiştim de, ben neden kendim olabileceğimi düşün müştüm?...Burada alacağım dersim nedir?

Benim uyduğum,tavizsiz uyduğum; bir prensibim vardır; bir kardeşimle konuştuğumu, öbür kardeşimle dahi paylaşmam, tabi istisna dışında, insanlarla da böyleyimdir ve yıllardır çok pratik faydasını görmüşümdür…İzin verildiği için bunları yazıyorum.Ama forumdan atılan/çıkarılan bu kişinin de kim olduğunu gerçekten bilmiyorum, tabi ki tahminim var ancak bu hiç önemli değil….Beni ilgilendiren bu değil, daha önemlisi , bu olaydan alacağım derslerdir…En önemlisi ÖZGÜR İRADEYE SAYGI dır, eğer bana yapılmasını istemiyorsam, bir başkasına , iyi niyetle olsa bile yapmamalıyım ve burada sevgili ivrin’in çok güzel bir sözünü paylaşmak istiyorum; BİLİNÇ = USLUP ….Yani uslup , bilinç seviyesinin göstergesidir….Karşıdakini neyle ölçersen o ölçüyle ölçülürsün…Ben, özgür irademe saldırı istemiyorsam, benim de özgür iradeye saygı-ama farkındalıkla saygı içerisinde uslup bulmalıydım…..İkinci dersim forumu izleyenlerin farkında olmamamdır; o kadar çeşitli bilinç seviyelerinden izleniyoruz ki ben buna inanamadım, şaşırdım…Başka bir dersim, kh(kendine hizmetin) nasıl , insanları yönlendirerek, ışık yayan veya yaymaya çalışan bir ortama yapacağı saldırılar ve kullanabileceği taktiklerdir….En önemlisi ise bence; zayıf noktalarımızın tesbitini yapabilmemiz için bizlere sunulan bir FIRSAT ve böylece üzerinde çalışabileceğimiz alanları bizlere verdiği için bu KH(kendine hizmet) saldırılarını iyi okuyabilmek ve bu FIRSAT ı değerlendirebilmektir…

Ayrıca sevgili dostum ivrin’e de aramıza tekrar döndüğü için, sevgilerimi sunuyorum ve ‘’ikinci evim’’ize hoşgeldiniz diyorum…

Selamlar ve Sevgiler…

Not: bir süre sonra resmi kaldıracağım...

Edited by - Tiversonus on 08/08/2008 14:48:01
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 08/08/2008 :  14:56:27  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Tiversonus, bu resme verdiğiniz ismi bana siz söylemeden önce ben resimle alakalı şunu düşünmüştüm "bu "ben"im, avucumdaki ise beni şifalayan melek, etrafa yaydığı o güzel ışık ve enerji ise algıladıklarımın yansıması, çevreme sirayeti:)" bence resim istediğiniz kadar kalabilir çok güzel bir resim ve güzel bir şeyi temsil ediyor teşekkür ederim.

Ve bana algılarımızın çevremize sirayetini hatırlatıyor, kara algılar karanlığa gömüyor aydınlık olanlar ışık saçıyor.

Bu arada ben her zaman aranızdayım burası benim de 2. evim:)

Sevgiyle dostlarım..

Edited by - ivrin on 08/08/2008 17:29:55
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 08/08/2008 :  15:00:04  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Bu da benden olsun:)
Bunun adı şifa;)
Ellerimden evrene aksın sevgiyle..

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 08/08/2008 :  15:02:26  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Afedersiniz;araya girmek istemedim ama yazılanları okuyunca küçük bir not geçmek istedim.
1 ağustosta aslan burcunda güneş tutulması yaşandı ve bu güneş tutulması 12.evle alakalı..Yani bilinçaltı,korkular,öfke,yanlış anlamalar...
Özelliklede bu ay.
Yeni bir hayat,dönüşüm için tetikleyici anlamına geliyor.Başak burcunun 12.eviyle direkt alakalı.

Edited by - on
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 08/08/2008 :  15:17:22  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Eveet sevgili Pandora, zaten dikkat ediyorum burcumun rehberliği tüm rehberlerimle eş değerde gidiyor:) Ve sayende dostum daha ilgli oldum astroloji konusuna, daha dikkatle analiz etmeye çalışıyorum burcumun sunduklarını. Bir de haritamı okumayı başarabilirsem ki inşallah olacak, daha kolay derslerimi çözeceğim sanırım;)ve dostum daha ilginç bir şey söyleyeceğim sana "bugün 08 08 2008 ve bugün hem özel hem iş hayatımla ilgili benim yeni hayat konusunda konuşma ve karara varma günümdü, yani randevum bugündü bu tamamen bir tesadüftü (tesadüf yoktur yani planlamadım demek istedim)ve ben bu konuşmayla yeni bir hayata adım attım, inanılmaz bir değişimin altına imza attım" tüm bunlar beni gerçekten büyülemeye yetiyor:)ne diyeceğimi dahi bilemiyorum.

Sevgiyle dostum..

Edited by - ivrin on 08/08/2008 15:23:47
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 08/08/2008 :  17:31:22  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Ve evet Tiversonus dostum özgür irade konusu çok dikkat edilmesi gereken bir konu, tariflerimizi yaparken iyilik ediyoruz düşüncesiyle dayatarak ya da "yol budur" şeklinde kesin ve kati tutumlar içerisinde sunmamız bizde çok şey kaybettiriyor. Konuyla alakalı geldiğim son nokta şudur; Ben bu konuda düşündüm de ikinci kez ciddi şekilde tepki vermişim aslında özgür irademe müdahele konusunda. İlkinden şimdi bahsetmek istemiyorum uzun hikaye ama aylar önce yine böyle bir saldırıya karşı iletişimimi kopardığım arkadaşlarım olmuştu, özel hayatıma müdahelelere varan bir saldırı idi ve onlar dostlarımdı ve bana iyilik ettiklerini söylüyorlardı. Demek ki o zamandan beri bana gelen cüz-i iradeye dayalı dersler benim kendimi bu konuda geliştirmeme fırsat tanıyor. Geçen seferkinde kavrayamadığım sevgi ile salıverme konusu tekrar karşıma çıktı, ve ben geçen sefer sorgulamamıştım bile, sadece arkadaşlarımdan uzaklaşmayı tercih ettim ve üstüne bir daha düşünce geliştirmedim. Bu kez analiz edip dersleri çıkarmak istediğimde de bu muhteşem sonuca ulaştım. yani ulaşmasa idim terarlarında aynı öfke ve tepkiler gerçekleşme olasılığı vardı ve daha kaç kişiyi hayatımdan çıkararak ya da öfke ile bu durumu çözebilirdim ki!? Ama şimdi yapmam gereken uzaklaştırmak değil olanı kabul ile sevgide kalmak ve tavizsiz özgür iradem ile yaşama devam etmek çünkü özgür iradeye saldırılar hep olacak! Derslerden çıkarımlar o olasılıkarı ortadan kaldırmaya yarayacak yani kimseyi uzak tutmaya ya da dışlamaya suçlamaya gerek yok, sadece sen ne isen o olmaya devam et baskıcı tutumları da kabul edip salıver, çünkü onunda buna ihtiyacı var böyle kendisini değerli hissediyor yani bu tutumu benimle alakalı değil. Evreka! Ne güzel, öğrenmek çok güzel ehhii :)
Ve tabii ki şu da var; hayatına sokmak istemediklerini onlar hayatına girmeden önlemini al, hayatına grmelerine izin veriyorsan varlıklarını sergilemelerine engel olamazsın, onun da özgür iradesi var. Kısacası her şey kabulden geçiyor;) Ehhii..

Sevgiyle dostlarım..

Edited by - ivrin on 08/08/2008 17:35:57
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 09/08/2008 :  10:41:02  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
Dostlar bunu görmenizi istedim
http://www.youtube.com/watch?v=oWSe4t9v62I&feature=related
Sevgiyle..

Edited by - ivrin on 10/08/2008 14:03:41
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 09/08/2008 :  14:28:33  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora76,

Bugüne kadar astrolojiyle hiç ilgim olmamıştı, ancak ilgilenmem gerektiğini hissettirdiniz ve saatlerdir bakıyorum, kendi yıldız haritama ve ne yorum yapmam gerektiğini anlayamadım, lütfen genel olarak yorumlarsanız sevinirim, siz uygun olduğunuzda bunu yapabilir misiniz?

Selamlar, Sevgiler...

Not: Bir de şunu merak ettim,genel olarak 12. evde, en fazla kaç gezegen olabilir??

Edited by - Tiversonus on 09/08/2008 20:42:16
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 09/08/2008 :  20:18:55  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Tiversonus..Ekolay nete üye olursanız,harita ve yorumlarını çıkarabilirsiniz.Bende yeni öğrendim.
Ayrıca ilişki analizide var.
Harita okadar genişki,tamamına bakamıyorum.Diğer arkadaşlara söz verdiğim için bugün bakmaya çalıştım ama şu aralar biraz mola vermek istiyorum.

12.ev dolu bu sitede.Bu evde kişi yardım etmek gibi zorunluluk hisseder.Böyle bir görevi vardır sanki.
12.evde pek çok gezegen olabilir ama satürn olması 5 gezegen olması gibidir.
Sevgiyle...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 10/08/2008 :  00:59:24  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora76,

Önerinize uydum ve ekoloydan yıldız haritama baktım, demek ki saturn 5 gezegen gibi olursa bizim evde(12.), 9 adet gezegenimiz varmış, aman tanrım rekor kimde acaba bu siteye üye olanlardan acaba? Şaka bir yana,adres için size teşekür ederim.

Selamlar, Sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 10/08/2008 :  12:42:46  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Şu aralar siz ve İvrin rekoru elinizde tutuyorsunuz:)

Herşey bir yana,yanlış hatırlamıyorsam sitede haritasına baktığım herkeste 12.ev vurgusu çıktı.
12.evde aydınlanma evidir ve bu site ''Bir''i arayan insanların olduğu bir yerdir.
Buradada astrolojinin aksinin ispatıyla karşılaşmadım.

Sevgiler...

Edited by - pandora76 on 10/08/2008 12:43:18
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 10/08/2008 :  13:41:03  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Biraz konu dışı oluyor ama birşeyi söylemeden geçemedim.

12.evi etkin kişilerde en azından bende önceden beri süregelen bir hizmet dürtüsü vardır.Bunun tam ayrımına varalı çok fazla olmadı.
Kendi açımdan,böyle bir ''görev''duygusu taşımış olmam beni çok rahatsız ediyor.

Böyle bir ''istek'' olmasını doğal bulabilirim,insana dairdir yada içimizdeki bilge istemektedir lakin neden bir ''görev''duygusu niteliğinde?
Birzamandır üstü örtülü yollarla görmeye başladığım ama şimdilerde bariz birşekilde ayrımına vardığım birşey bu.
Ya başkalarına hizmet ederken dozu aşarak köle konumuna düşersem?İnsanlara daha çok''veren''biri olduğumuzda dengeleri bozmuyormuyuz?Karşımızdaki insan''o bana nasılsa hizmet ediyor öyle ise eğer benim kendi adıma birşey yapmam gerek yok''gibi bir düşünce geliştirip sorumluluklarını üstlenmeyi redederse?Böyle birşeyin olmasına izin vererek iyi birşeymi yapmış oluruz?

Peki hizmet etmemiz gereken ilk kişi biz değilmiyiz?Ya başkalarına daha fazla öncelik verdiğimizde,kendimizi ihmal ederek bizde hizmet edilmesi gereken kişiler konumuna gelirsek,bize kim hizmet edecek?
Hem neden sürekli bir başkalarına hizmet sözkonusu olsun?Ben neden önce kendime hizmet etmeyeyim?
Ama sözünü ettiğimşey,kendi arzularımız için başkalarını kullanmak değil.''Ben O yum'' da arzuların yeni arzuları doğruduğu ve bu döngünün asla bitmeyeceği anlatılıyordu.

Birşekilde öncelikleri belirlemek gibi söylemeye çalıştığım..Fedakarlığında bir zamanı var gibi geliyor bana.Ama bir''görev''duygusu açıkçası rahatsız ediyor beni.Hele ki çok eskiden kendim için birşeyler yapmak isterken''ama çevremde bunca mutsuz insan var iken,ben nasıl mutlu olabilirim?Önce hizmet etmeliyim sonra kendimi düşünürüm''gibi düşünceler bile gelirdi aklıma.
Sanki atlas gibi tüm dünyayı omuzlarımızda taşımamız gerekiyor gibi.

Benim mutsuz oluşum nasıl dünyayı daha güzel biryer yapabilirki?Bütün isek eğer,bizim mutluluğumuz tüm dünyanın mutluluğu değilmi?
Eskisi gibi düşünmüyorum ve bilmiyorum sanki bu daha iyi geliyor bana..

Edited by - pandora76 on 10/08/2008 14:23:08
Go to Top of Page

ivrin
Elmas

Turkey
492 Posts

Posted - 10/08/2008 :  15:06:28  Show Profile  Visit ivrin's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pandora76

Biraz konu dışı oluyor ama birşeyi söylemeden geçemedim.

12.evi etkin kişilerde en azından bende önceden beri süregelen bir hizmet dürtüsü vardır.Bunun tam ayrımına varalı çok fazla olmadı.
Kendi açımdan,böyle bir ''görev''duygusu taşımış olmam beni çok rahatsız ediyor.

Böyle bir ''istek'' olmasını doğal bulabilirim,insana dairdir yada içimizdeki bilge istemektedir lakin neden bir ''görev''duygusu niteliğinde?

Sevgili Pandora, eğer içinden gelen bu görev aşkı veya hizmet dürtüsü, gerçekleştirdiğinde sana huzur veriyorsa bunu sorgulamana bile gerek yok, ama şimdi olduğu gibi seni rahatsız ediyor ve huzurunu kaçırıyorsa işte o zaman bunun ölçülerini kaçırdığın anlamına gelebilir. O halde neye hizmet ettiğine bakmalısın! Çünkü "bir"in hayrına başkalarına hizmet sadece huzur verir ama egosal boyutta KH'ya hizmet bu kendini sadece kendini sevmekle alakalıdır. "dır." yanlış oldu düzeltiyorum "alakalı olabilir!" hiç bir yargı algı kesin değildir. Ancak ben kendi tarifime göre ruhumun yaydığı huzur ölçek olarak kullanıyorum egosal hazzı değil. Ve evet o huzur sağlayamadığımda ben de sorguluyorum yaptığım hizmetin doğru olup olmadığını ve bana huzur yayanını tercih ediyorum.

quote:

Birzamandır üstü örtülü yollarla görmeye başladığım ama şimdilerde bariz birşekilde ayrımına vardığım birşey bu.
Ya başkalarına hizmet ederken dozu aşarak köle konumuna düşersem?İnsanlara daha çok''veren''biri olduğumuzda dengeleri bozmuyormuyuz?Karşımızdaki insan''o bana nasılsa hizmet ediyor öyle ise eğer benim kendi adıma birşey yapmam gerek yok''gibi bir düşünce geliştirip sorumluluklarını üstlenmeyi redederse?Böyle birşeyin olmasına izin vererek iyi birşeymi yapmış oluruz?

Sevgili Pandora, eğer hizmet ettiğin kişi bu yardımı senden bütünün hayrına alıyorsa sende doğal olarak bütünün hayrına hizmet etmiş oluyorsun diye düşünüyorum. Ancak hizmet ettiğin kişi sadece kendi egosal arzularını tatmin için senden bu yardımı talep ediyorsa ya da sen bunun böyle olduğunu sezdiğin halde ona hizmet ediyorsan KHte hizmet etmiş oluyorsun, ve bütünün hayrına bir hizmet olmuyor diye düşünüyorum. Ve bütünün hayrına hizmet adına senden yardım alan birinin zaten sorumsuzca ''o bana nasılsa hizmet ediyor öyle ise eğer benim kendi adıma birşey yapmam gerek yok'' deme şansı yok. Bu durumu hem aklımız irademiz hem de ruh bedenimizin yaydığı rasyonel aklın dışındaki bütüne dair huzurlu sezgilerimizle algılarız diye düşünüyorum.

quote:

Peki hizmet etmemiz gereken ilk kişi biz değilmiyiz?Ya başkalarına daha fazla öncelik verdiğimizde,kendimizi ihmal ederek bizde hizmet edilmesi gereken kişiler konumuna gelirsek,bize kim hizmet edecek?
Hem neden sürekli bir başkalarına hizmet sözkonusu olsun?Ben neden önce kendime hizmet etmeyeyim?

Sevgili Pandora, Elbette kendimize hizmet etmek ama bütünün hayrına kendimize hizmet, örneğin sağlığımız için gerekli olanı ve huzurumuz için gerekli olanı, içimizdeki tanrıya ıstırap vermeden yaşamamız gereken her şeyi yaşamayı hakediyoruz.. şöyle düşünelim biz bütünün bir parçasıyız ve tanrının bizdeki bölümü bu bedende emanet, onu korumalı ve yıpranmasına izin vermemeliyiz dolayısıyla ruh bedenimizin huzur ölçeğine ihtiyacımız vardır. Ve bu bütüne ait emanetimizi yine bütünün hayrına hizmet ederek koruyabiliriz, onun değerini büyüklüğünü ve bütünlüğünü bilerek. Bütüne ait irademizde, bütünün hayrına ve korunması için bize hizmet edilmesi gereken durumlarda da yine bütünden o hizmet sağlanır düşüncesindeyim.. hani atalarımızda demişler ya "ne ekersen onu biçersin" egosal ekersen dönüşümü egosal olur bütünün hayrına ekersen dönüşümü tanrısal olur. Benim algıma göre tarifim bu.

quote:

Ama sözünü ettiğimşey,kendi arzularımız için başkalarını kullanmak değil.''Ben O yum'' da arzuların yeni arzuları doğruduğu ve bu döngünün asla bitmeyeceği anlatılıyordu.

Zaten sözünü ettiğiniz şeyde arzular yer alıyorsa egosal dönüşüm olarak size geri dönecektir diye düşünüyorum. Ve bu durumda "ben O yum" deme şansımız dahi yoktur gibi geliyor bana, ancak "ben benim, benden başka kimse yoktur" denebilir bu durumda:( Oysa BHte arzu yoktur bütünün hayrına hizmet yer almaktadır.. bütünün içerisindeki diğer parçalarımızın eğitimi için bir okul yaptırmakla ayşe ablanın evini temizlemesine yardım etmek arasındaki farkı bilmek, ve bunu da ruhumuzun huzuru ile ölçmek gerekir diye düşünüyorum. Ama Ayşe ablamızın ıstırabı varsa, yaşlı ve hasta ise, o bütüne ait ruhunun acı çekmemesi için ona hizmetin ve yardımın çok büyük bir huzur ölçeğine sahip olduğunu da biliyorum.

quote:

Birşekilde öncelikleri belirlemek gibi söylemeye çalıştığım..Fedakarlığında bir zamanı var gibi geliyor bana.Ama bir''görev''duygusu açıkçası rahatsız ediyor beni.Hele ki çok eskiden kendim için birşeyler yapmak isterken''ama çevremde bunca mutsuz insan var iken,ben nasıl mutlu olabilirim?Önce hizmet etmeliyim sonra kendimi düşünürüm''gibi düşünceler bile gelirdi aklıma.
Sanki atlas gibi tüm dünyayı omuzlarında taşımamız gerek gibi.

Tabii ki bu çok büyük bir yanılgı olur sevgili Pandora, hangimiz dünyayı tek başımıza omuzlarımızda taşıyabiliriz ki!? Onu ancak "bir"lik ile taşıyabiliriz:) yani bütünün hayrına çalışarak bütün olarak çalışarak;)yani elele çalışarak. Bütünün hayrına hizmette hiç bir konuyu tek başımıza çözme fikri yoktur zaten, o halde o bütünün hayrına değil tam tersine Amerikanın megola-idea'sına hizmet gibi bir şey olurdu. O sebeple bütünün hayrına hizmet ederiz o sebeple sadece kendimizi düşünerek egosal hizmetlere girmeyiz. Kalkıpta "ayşe abla bugün egosal bir trip yaşıyor "yarın bana biraz kıyak geçsin diye onu şimdi mutlu etmeliyim, kendimi sonra düşünürüm" deme şansımız yoktur zaten, orada direk kendimize hizmet ediyoruzdur. öyle bir durumda "kendimi sonra düşünürüm" yanıltmacası KH zihniyetli bir bireyi sadece o an rahatlatan bir illüzyondur ve illüzyona düşen de KH zihniyetlidir kanaatindeyim şimdilik:)

Çevremizde bir sürü mutsuz insan olabilir, hizmet etmemiz gerekliliği vurgulandığında bu mutsuzlukları kendi egosal önermeleri ile mi yaşıyorlar, yoksa bütünsel ve toplumsal bir eksikliğin sonucu mu yaşıyorlar, bunları iyi analiz etmek gerekir ve sonucunda da o kişinin huzuru ve mutluluğu bütünün hayrına ise yani o kişi mutlu olduğunda bu mutluluğu bütüne sirayet ediyor ise hizmet etmeliyiz kanaatindeyim. Aksi takdirde o kişi bu hizmetten sadece kendisi zevk alıyor ve sizi sömürüyorsa burada hizmet yoktur burada kullanılmak vardır ve hiç bir akıl gereksiz yere acıma duygusu ile kullanılamaz, ya egosal çıkarları için kendisini kullandırtır ya da kişinin bütünün hayrına bir bir talepte bulunduğunu sanarak bir aldanmacanın içerisinde kendisini kullandırtır. Ancak bir süre sonra gerçekle yüzleşme şansı yüzde üzerinde çok yüksektir.

quote:

Benim mutsuz oluşum nasıl dünyayı daha güzel biryer yapabilirki?Bütün isek eğer,bizim mutluluğumuz tüm dünyanın mutluluğu değilmi?
Eskisi gibi düşünmüyorum ve bilmiyorum sanki bu daha iyi geliyor bana..

BH yolunda hizmette kendini mutsuz etme söz konusu değildir, orada öyle bir bütünlük hakimdir ki, siz zaten bütünün bir parçasısınızdır ve nasıl bütüne aykırı olarak, kendinizi mutsuz eden bir başkalarına hizmete girebilirsiniz ki!? Bütüne siz de dahilsiniz! Doalyısıyla bütüne hizmet kendinize hizmettir yeterki yaptığınız hizmetin gerçekten bütüne hizmet olduğunu bilin. Yani, hizmet ettiğiniz kişinin egosuna dayalı arzularına dayalı bir hizmet olmamasına özen gösterin;)

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar dostum eminim arkadaşlarımız da ilavereelrde bulunacak ya da benim eksik ifade ettiklerimi hatalı ifade ettiklerimi düzelteceklerdir. Bütünün hayrına;)

Sevgiyle..

Edited by - ivrin on 10/08/2008 15:09:03
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 10/08/2008 :  15:22:49  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora76,
Yaşamda deneyim sayımız arttıkça, öğrendiğimiz dersler de artar, benim son derslerimden birisi özgür iradeye saygıdır, dolayısı ile sizin düşüncenize-ö.i. ize saygı duyuyorum ve benim düşüncem bir formül veya çözüm sunmaz, sadece kendi deneyimlerim ve seçimlerimin ve bilgilerimin sonunda çıkardıklarımdır, bu yüzden lütfen fazlaca dikkate almayınız...Felsefeleri, büyük düşünürlerin fikirlerini biraz ca kenara bırakın...Şunu düşünün herkes özgür ve herkes herkesin özgür iradesine saygılı ve seçimlere kimse karışmıyor,,, ortada fazlaca bir problem olmaz dı ki...Bir toplumda kadın olarak, özgür iradenize uygun seçimlerde bulunabiliyor musunuz? Bunu engelleyen Siz MİSİNİZ? Buyurun bu toplumda özgür olunuz...Toplum olarak yaşadığımız için ,diğer yaratanlar ile etkileşim içerisinde bulunuyoruz, yani biz gücümüzün farkına varmayalım diye başkalarının karartmalarına, bize müdahalelerine maruz kalıyoruz ve esir oluyoruz...Toplumsal bir birliktelik içerisinde olmak ve onların yaratımını kırmak için ama sadece biz de onların bize yaptıklarını yapmak için değil sadece ÖZGÜR kalabilmek için TOPLUMA ihtiyacımız var...Düşünün Osho, abd cezaevinde öldürülüyor, o ölmek istiyormuydu? Osho kendi deneyimlerini neden kitaplaştırdı, acaba sadece kendisinin bunu bilmesi kendisine neden yetmemeişti, bu bir hizmet değil miydi?...Yani kendi özgürlüğümüz için (bakın kendine hizmet veya baş. hizmet demiyorum) yani seçim özgürlüğümüz için gerçeklerin diğer insanlarla paylaşılması gerekir diye düşünüyorum...Ben özgür olayım da seçimim özgürce yapayım, önce özgürleşmem lazım ve bununda bilgi ile olacağını şimdiki deneyimim ile gerekli olduğunu düşünüyorum, bu iyi veya kötü değil sadece bir tesbit, aklıma başka bir şey gelmiyor, peki bilgi özgürlüğümüz var mı, yok ise nasıl bu karartmayı/saldırıyı kıracağız? Ben sizin veya başkalarının her türlü hizmet seçimine saygı ile yaklaşıyorum, ancak kendine hizmet benim ,Başkalrına hizme olarak yaşamama neden engel oluyor, bu da bir seçim değil mi? Ancak her ikisinde ÖZGÜRLÜK olsa hiç mi hiç problem olmaycak tı zaten...

Selamlar, Sevgiler...

Not: Sevgili ivrin'in yazısını ,kendi yazımı girdikten sonra gördüm ,şimdi onu okuyacağım, umarım bazı kavramlar çakışmamıştır veya...

Edited by - Tiversonus on 10/08/2008 15:26:12
Go to Top of Page

pandora76
Elmas

815 Posts

Posted - 10/08/2008 :  15:38:43  Show Profile  Visit pandora76's Homepage  Reply with Quote
Artık böyle bir görev aşkı duymuyorum içimde sevgili İvrin..
O zamanlardada bu duyguyla hareket ettiğimde kendimi eninde sonunda kötü hissediyordum ve evet,kendi egomda vardı işin içinde ama bunun ayrımına varamıyordum tam anlamıyla.

İçimdeki bilge şu an bugün yazdıklarımı söylüyor sanırım çünkü artık kendimi çok rahat hissediyorum ve zannederim aslında dengeyi kurmayı öğrenmeliydim.
Kendi adıma konuşuyorum.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim çünkü farklı kişilerin fikirlerini duymaya ihtiyacım vardı.
Bana dilediğinizce yorum yapabilirsiniz zira bu benim özgür irademle verdiğim bir karar.

Sevgiyle kalın...

Edited by - pandora76 on 10/08/2008 15:39:56
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 10/08/2008 :  15:52:08  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
Sevgili pandora76,

Size baktığımda Yaratan'ı görüyorum ve sevgiyle karşılıyorum...Ama aklıma şu geldi ifademin tam anlaşılabilmesi açısından eksik kalmasını istemiyorum:

Aslında insanın KH(kendine hizmet) olarak bile yaşayabilmesi için, diğer yaratanlara ihtiyacı var yani topluma ihtiyacı var; yani KH olabilmek için ya özgür iradelere aldırmadan,önemsemeden harekete geçilecek veya KH olabilmek için özgür iradeye saygılı olmak şartı ile topluma(başkalarına) ihtiyaç duyacağız onları yardıma çağıracağız-ki bu da hizmet le olur; sonuçta 2 yoldan birisi seçilecektir..Seçimlerinde özgür olmanız dileğimle...

Selamlar, Sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 10/08/2008 :  18:34:35  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
(devam)

Başkalarına Hizmet ederek, KH dengedir; yani hizmet alanla hizmet veren arasında denge vardır, ben buna mutlu=mutlu dengesi diyorum.Sonuçta KH(kendine hizmet) sağlanmış olur.

Kendine Hizmet ederek; KH DENGESİZLİKtir; yani hizmet alanla hizmet gaspedilen arasında dengesizlik vardır; buna da mutlu= mutsuzluk dengesizliği diyorum.Sonuçta KH(kendine hizmet) bir taraf açısından sağlanmış olur.

KH olayı bile ancak bilgi ile olur, sinsice kullanılan, karşıdakine değer vermeden kullanılan bilgiyle, ve düşünün ki; bir filin çektiği ipi çekiyorsunuz ve kh yapabileceğinizi düşünüyorsunuz ve bir hiyerarşiye katılıyorsunuz ve o hiyerarşi de üst taraflarda filler sizden çekiyor, siz aşağıdakilerden çekiyorsunuz...

Aslında benim genel olarak söylemek istediğim; Başkalarına hizmet ederek; sonunda kendimizi var edecek enerjiyi sağlıyoruz ve hiyerarşi yok...Tıpkı bir metrelik daireler içerisine su taşımak gibi..Bir tanesi suyu)enerjiyi) başka bir daireye saldırarak kendi dairesine getiriyor...Diğeri kendi dairesinden su taşıyarak BH ailesine katılıyor ve kendi dairesine su taşıtmış oluyor...

Selamlar, Sevgiler...

Edited by - on
Go to Top of Page

Tiversonus
Elmas

2018 Posts

Posted - 12/09/2008 :  15:32:31  Show Profile  Visit Tiversonus's Homepage  Reply with Quote
NELER ÖĞRENDİM VE NASIL UYGULAMALIYIM?

Burada yazdıklarım, yalnızken düşündüğüm bazı kavramlardan veya bir şekilde kendi kendime konuşmalardan ibaret olup, çok fazla dikkate almamanızı öneririm.

Evet sonzamanlarda ne öğrendim? Öğrendiğim en önemli şey (Özgür İrade) ‘ye saygılı olmak.

Bu kadar çok kafa karışıklığının, dezenformasyonun olduğu ortamda, BH’i nasıl ayırt edebilirim? Kolay aslında, Özgür İrade’ye saygıya ve Hiyerarşi var mı, bu ikisine bakabilirim.

Bir tartışmada nasıl davranmalıyım? Sadece şunlar benim fikirlerim diye sunumumu yapmalıyım ve bırak almaya hazır olan alsın, zaten alacak olan varsa oradadır, dayatma içerisinde olmadan, ben de bunları düşünüyorum demeliyim. Saldırganlık, küçük düşürme, iğneleme gibi şeyler e katiyetle girmemeliyim,bu asla olmamalı, herkes gibi bu bir süreç, bende böyle öğrenebilirim, herkes kendi sürecini yaşayacak ve yaşamalı..

BH’in özelliği ‘’Birleştirici’’ olmak ise nasıl, farkındalık sahibi olmayan bir insana Birleştirici yaklaşabilirim? Aslında, sitede bunu uygulamak kolay da, diyelim adam faşist veya din bezirganı, şimdi nasıl birleştirici olabilirim ki? Belki, farklılıkları değil de benzer olduklarımız hakkında birleştirici konuşulabilinir, veya aslında böyle bir duruma, bir yol belirleyene kadar bundan uzak durmak bence eniyisi bu, unutma (yanlış bilgi bilgisizlikten daha tehlikelidir).

BH olmak seçimim ise nasıl davranmalıyım? Aslında cevap kolay, bir şeyleri yaparken bir hizmeti v.s, beklenti içerisine girmemelisin, zaten bu epeyce bir karakterim benim ama yine de dikkatli olmalıyım.Ama aklıma şu geliyor, 4.yoğunluğa BH olarak geçemek isterken, işte o rada 400 yıl yaşamak ve fiziksel değişkenlik gibi zevkli olabilecek olaylar beni kişisel beklenti içerisine sokuyor mu? Bunların üzerine fazla düşünmemeliyim aslında, bırak sen onlar ödülü olsun ama önemli olan aslında bu da değil, ruhunda taşıdığın Birlik sevincine odaklan ve bu olayda bedensel yokoluş ta olmak üzere her ihtimale açık ol. Seçerken beklenti içerisinde olma.

Negatif bir etki içerisndeyeken ağzımdan kaçan (sapmam ile ilgili kelimeler) den nasıl kurtulabilirim, bunları söylemek, düşünceme ,düşüncemde yaratıma yolaçabilir? İşte derin düşünmeye geçerek, seçimimin bu olmadığını düşünmeliyim, neden seçimim olmayan bir yola açabilecek bir kelimeyi söyleyebildiğimi düşünmeliyim ve eğer bu benim söylemek istemediğim bir söz ise, söylememeliyim, aslında bunu daha önce deneyimledim ve başarılı oldum, sadece kendime biraz zaman ayırarak meditasyon yaparak bu kolayca halledilebilinir.
Hatırla bu derin düşünme ile düzelttiğim, ve başarılı olduğum olayları ve aynı metodu uygula.

Evet Tiversonus, ençok kafa yorduğun olaya geldik:YARATIM…Bunca kitap okudun ne öğrendin, evet niyet beyanı ve tekrarlı niyet beyanı yaratıma, oluşa geçiyormuş ama bazen olumlu sonuç alıken neden çokça olayda başarısız oldum? İşte bak geçen hafta üzerinde düşündünü, celselerde bu hafta gördün tıpkısını, (Kişisel beklenti içerisinde olmamak), peki sen bunu nasıl ifade etmiştin?( İsteyeceksin ve itmemek için üzerinde düşünmeden bekleyip, kabulde kalacaksın), aslında işleyiş te tahminen çok kural var ama biz basitçe bunu üzerine odaklanalım. Bak birde şunu gördüm, bu bu kadar kolay olsaydı, anahtar herkesin elinde olsaydı ortalık toz duman olrdu yani.Yani bak evren işini biliyor, kendi ile Bir olana bu gücü sunuyor veya neyse.Hadi bunu deneyelim, bak sabah şu word u yazdım, paylaşalım dürüstçe:

DÜŞÜNCELERİME DİKKAT ETMELİYİM.

SÖZLERİME DİKKAT ETMELİYİM.

DÜŞÜNCELERİMİ VE SÖZLERİMİ KONTROL EDECEK GÜCE SAHİBİM…

DÜŞÜNCELERİNİ VE SÖZLERİNİ KONTROL ET…….

NİYET, TEKRAR TEKRAR ONAYLANIRSA , GÜÇ ÜRETİR…

YARATIM HAREKETE GEÇER, ANCAK BEKLENTİ İÇİNE GİRİLMEMELİ..

NİYETİNİ TEKRAR TEKRAR ONAYLA..

KİŞİSEL BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRME…

*** ANDAKİNİ KABUL ET..!!!
***OLDUĞU GİBİ KABUL ET..!!!
****EVRENE İNAN..!!!
****HERŞEYİN OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ OLDUĞUNA İNAN…
***NASIL VE NE ZAMAN OLACAKLARI KONUSUNDA BEKLENTİYE GİRME..
*****KİŞİSEL BEKLENTİYE GİRME….

****SEVGİDE KAL…
*****KABUL DE KAL..

*******HER ANDA Kİ SEVGİYİ BUL VE SEVGİDE KAL…
-----------FREKANSIN SEVGİ OLSUN…SEVGİ FREKANSINA GEDž.

BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMA,,,,,,,EVRENE GÜVEN…

Şimdi bunun üzerinde düşünelim ve telkin müziği yapalım ve Evren in hayrına olacaksa eğer diyelim ve bakleyelim.Hathor ların medyumu Tom Kenyon'un Lullaby parçası ya aklıma bu nereden geldi, tamam bunun içerisine koyalım bakalım...

Selamlar, Sevgilerimle...

Edited by - Tiversonus on 12/09/2008 15:38:23
Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits